Twee kinderen gedood bij ontploffing van handgranaat Zes gewonden bij ontploffing in ijzergieterij te Rotterdam Wereldspanning wat afgenomen, maar nog niet verdwenen De doden herdenkingen Kindermoord in Engeland Christen-democraat Segni gekozen tot Italiaans president KOTTEKDAM. 5-5. Zaterdagmid dag rond twaalf uur heeft zich op de Carnissesingel in Rotterdam een explosie voorgedaan, waarbij een jongen van acht jaar en een ander knaapje, eveneens acht jaar oud, zijn omgekomen. De kinderen hebben vermoedelijk uit het water van de Carnissesingel een handgranaat op gevist, die explodeerde toen ze de veiligheisdpin er uit trokken. Een derde jongetje, dat ook in hun gezelschap was, begreep hoe gevaar lijk het spel van zijn vriendjes was. Hij heeft nog geroepen*, „gooi het weg" en is toen vlug naar de over kant van de straat gelopen. Dit kind werd niet gewond. Het projectiel was vermoedelijk een luchtdrukhandgranaat. Vriend jes en omstanders zagen hoe de jongens op de Carnissesingel de vei- ligheidspin lostrokken. Enkele se conden daarna explodeerde de gra naat. De klap was tot ver in de om trek. te horen. Er zijn aanwijzingen dat de kna pen de granaat niet in het water van de Carnissesingel hebben gevonden, maar enkele honderden meters ver der in het z.g.n. „Waaltje", aan het einde van de Boergoensevliet, niet ver van de vroegere basis van de onderzeebootdienst aan de Waalha ven. Onderweg hebben zij de ver pakking weggegooid; deze Is vrij gaaf teruggevonden. Personeel van verschillende in stanties zoekt bij het „Waaltje" naar mogelijk ander oorlogstuig. De slachtoffers zijn de achtjarige jongen L. A. Burghout uit de Made liefstraat in Rotterdam, die op slag werd gedood, en de, elfjarige jongen H. A. Hendrikse uit de Klaverstraat, eveeneens in Rotterdam. Ingezonden mededeling Voor MOEDERDAG TAARTEN POTAPPEL Poststraat 8-10 Caustraat 20 Zierlkzee Boodschap aan weggebruikers Vijftiguizend doden en 1 miljoen gewonden per jaar in 17 landen DEN HAAG, 5-5. De conferentie van de 17 Europese ministers van verkeer (C.E.M.T.) heeft zich in ver band met de internationale dag voor de verkeersveiligheid op 5 mei tot de bevolking van deze landen ge richt met een boodschap, waarin de weggebruikers worden opgewekt, zich te bezinnen op de ernst van het vraagstuk van de verkeersveiligheid De boodschap van de minister van verkeer en waterstaat, drs. H. A. Korthals, luidt als volgt: „50.000 doden en 1 miljoen gewon den: dit zijn de jaarlijkse cijfers voor verkeersongevallen in de 17 alnden, die lid zijn van de Europese conferentie van ministers van ver keer. Dit is de keerzijde van de landen, die lid zijn van de Europese wegverkeer in de laatste jaren. De ministers van verkeer, die zich zien gesteld tegenover dit ern stige vraagstuk, laten een dringende oproep uitgaan ter gelegenheid van deze internationale dag van de ver keersveiligheid, die georganiseerd wordt door de internationale orga nisatie voor verkeersveiligheid. Wil de strijd tegen de verkeers ongevallen slagen, dan moet er een nauwe samenwerking zijn tussen de overheid en de weggebruikers, want het zijn de weggebruikers die een beslissende rol spelen en door zelf beheersing en hoffelijk gedrag moe ten tonen, dat zij eerbied hebben voor het leven van anderen. In de laatste jaren is de toeneming van het aantal slachtoffers aan het verminderen: dit toont aan dat een doeltreffende actie mogelijk is. Weggebruikers, van uzelf en van uw gedrag op de weg hangt uw eigen veiligheid af. Ter gelegenheid van de interna tionale dag van de verkeersveilig heid vragen wij u: „De verkeersvoorschriften nauwgezet in acht te nemen"; „U voortdurend bewust te zijn van uw verantwoordelijkheden, want uw eigen leven en dat van anderen liggen in uw handen". Aldus minister Korthals. Machine leest getypte formulieren AMSTERDAM, 5-5. Op de Effi ciency Beurs 1962, die van 22 tot en met 30 mei in het nieuwe R.A.I.-ge- bouw te Amsterdam wordt gehou den, zal voor het eerst in Nederland een machine worden getoond die numerieke gegevens van documen ten, getypt met een normale elektri sche schrijfmachine of bedrukt door een administratiemachine, kan lezen Deze ontwikkeling is vooral be langrijk aangezien bij de admini stratieve automatisering 't vervaar digen van grondgegevens in 'n voor computers leesbare vorm vaak een knelpunt vormt. Grondgegevens be hoeven nu niet meer eerst in pons kaarten of op ponsband te worden vastgelegd maar kunnen rechtstreeks in het geheugen van een computer worden gelezen. Bodem in electrische oven zakte weg ROTTERDAM, 4-5. Vrijdagmid dag tegen drie uur heeft zich in de gieterij van de N.V. Rotterdamse Ijzer- en Metaalgieterij voorheen A. Rademaker jr., een hevige ont ploffing voorgedaan, waardoor zes arbeiders werden gewond, van wie twee tamelijk ernstig. De ontploffing deed zich voor bij een electrische oven. Vermoedelijk is de bodem van deze oven wegge zakt waardoor het gesmolten ijzer terecht kwam In een bak met con- denswater en zich knalgas vormde. Een van de arbeiders, die bezig was de oven met ijzer te vullen, de 56-jarige Arie van Die uit Krim pen aan de IJssel, die er overigens goed van af kwam, vertelde dat hij plotseling „sterren" in de bodem van de oven zag. Hij begreep dat er iets niet in orde was en riep tegen zijn mede-arbeiders: „maak dat je wegkomt". Zelf holde hij de90x30 meter grote loods uit, maar werd op de Schaardijk nog door een steen getroffen, welke hem een lichte ver wonding aan het hoofd bezorgde. In de hal werkten ongeveer 50 ar beiders. Brokken dakpannen en glas scherven vlogen om hen heen. Zij waren de voornaamste oorzaak van de opgelopen verwondingen. Op het moment van de ontploffing was er ongeveer 1000 kg ijzer in de oven. De geneeskundige dienst was snel gewaarschuwd en ook bijzonder snel met veel materiaal ter plaatse. De namen van de gewonden zijn: W. de Ruiter, 52 jaar, C. Castano Gonzales, Griek van geboorte, 42 jaar, H. den Buurman, 46 jaar, J. de Groot, 57 jaar, F. B. M. Smits, 53 jaar en F. Kooimans, 63 jaar, al len afkomstig uit Rotterdam. En kel anderen die geen noemenswaar dige verwondingen opliepen, werden ter plaatse behandeld. NAVO-MINISTERS BIJEEN ATHENE, 4-5. Vrijdag is te Athene de aangekondigde bijeenkomst van de Navo-ministerraad begonnen, die wordt bijgewoond door de ministers van buitenlandse zaken der vijftien Navo-leden. Secretaris-generaal mr. D. U. Stikker verklaarde dat de interna tionale toestand nog steeds gespan-' nen is, doch dat de Berlijnse crisis de Navo niet heeft verzwakt. „De spanning bereikte een hoog tepunt ten tijde van de bouw van de Berlijnse muur en in de periode, dat Sowjet-Russische vliegtuigen het geallieerde luchtverkeer in de luchtwegen tussen west-Berlijn en west-Duitsland gingen hinderen. Zij is thans wat afgenomen, doch er kan niet worden gezegd dat zij reeds verdwenen is", aldus mr. Stikker. Hij vervolgde: „De druk, die de communistische staten op de vrije landen uitoefenen, heeft zich niet beperkt tot Berlijn of Duitsland al leen. De communisten tasten voort durend de grenzen der vrije gebie den in de wereld af, om te zien of zij ergens een zwakke plek kunnen vinden. De toestand, waarin landen als Kongo, Laos en Cuba zich thans bevinden, geeft hun elke gelegen heid om in troebel water te vissen", aldus secretaris-generaal mr. Stik ker. De verdediger van ex-generaal Salan, Tixier-Vignancour, heeft de Europese commissie voor de rech ten van de mens verzocht tussenbei de te komen ten behoeve van zijn cliënt. De commissie heeft evenwel geantwoord niets te kunnen doen. OVERVEEN. Voorafgaande aan de stille tocht, die duizenden voerde naar de ere-begraafplaats aan de Zeeweg in Overveen, werden op de ze begraafplaats kransen gelegd. DEN HAAG. De chef van de lucht machtstaf, luitenant-generaal H. P. Zielstra, heeft tijdens een plechtig heid op de vliegbasis Soesterberg een krans gelegd bij het monument der gevallenen, ter herdenking van de luchtmachtmannen, die in de tweede wereldoorlog hun leven voor het vaderland gaven. DEN HELDER. Bij het monument „Voor hen die vielen" in Den Helder is een herdenking gehouden van de gevallenen van de Koninklijke Ma rine en van de Nederlandse koop vaardij. Deze nationale herdenking werd namens de Koninklijke Mari ne onder meer bijgewoond door de bevelhebber der zeestrijdkrachten, vice-admiraal L. Brouwer en de commandant van de zeemacht Ne derland, schout-bij-nacht mr. A. N. baron de Vos van Steenwijk. RHENEN. Op de Grebbeberg is weer de jaarlijkse centrale herden kingsplechtigheid gehouden voor de gevallenen van de Kon. Land macht. Hieraan werd onder meer deel genomen door een erecompag- nie ter sterkte van vijftig man van het regiment „Van Heutz". AMERSFOORT. Door de tijdelijk zaakgelastigde van de Sowjet-Unie in ons land, mr. A. Martynov is op het terrein van het voormalige con centratiekamp Amersfoort aan de Appelweg in Leusden een monument onthuld ter nagedachtenis van de op die plaats in 1942 door de Duitsers gefusilleerde 101 Russen. APELDOORN. In Apeldoorn trok een lange stoet naar het monument in het Oranjepark. Nadat daar twee minuten setilte in acht waren geno men, werd namens Prinses Wilhel- mina aan de voet van het monument een krans gelegd van witte bloe men, doorvlochten met een rood-wit -blauw lint, door juffrouw J. Gel ders, particulier secretaresse van de prinses en door mevrouw H. J. de Savornin Lohman. APELDOORN. Op de centrale be graafplaats van de oorlogsgraven stichting in Loenen waren zovelen samen gekomen om de gevallenen te herdenken, dat de plechtigheid niet in de kapel, maar op het heide veld werd gehouden. DEN BURG. Namens de Sowjet Unie heeft de tweede secrtaris van de Russische ambassade in Den Haag, de heer I. F. Khristenko, een krans gelegd bij het monument op de begraafplaats der Georgiërs, die in april en mei 1945 op Texel ge sneuveld zijn in de strijd tegen de bezetters en bij het monument op de geallieerde begraafplaats in Den Burg. DEN HAAG. Ook Den Haag heeft voor de 17 maal, de doden van de oorlog 1940-1945 herdacht. Onder en kille sombere hemel trokken dui zenden weer naar de Waaldorper- vlakte als plaats van bezinning, om het offer te gedenken dat in die donkere jaren door velen werd ge bracht. ROTTERDAM. Rotterdam her dacht de oorlogsslachtoffers met een sober bijeenkomst op het Stadhuis plein, het traditionele trefpunt op 4 mei, waar honderden zich rondom het vrzetsmonument van Mari An- driessen hadden verzameld. HOLTEN. De burgemeester van Holten, mr. W. H. Enklaar, heetf als voorzitter van het plaatselijk oor- logsgravencomité in tegenwoordig heid van de leden van dit comité en het Canades chtpaar Parson uit To ronto een krans gelegd aan de voet van het monument op de Canadese begraafplaats op de Holterberg. GRONINGEN. In Groningen zijn de gevallenen herdacht onder meer door een stille tocht van het huis van bewaring naar het oorlogsher inneringsmonument op het Martini kerkhof. BAARN. De herdenkingsplechtig heid bij het monument voor de ge vallenen op het Stationsplein in Baarn werd bijgewoond door Ko ningin Juliana en Prins Bernhard. Aan de voet van het monument leg den zij een krans van aronskelken. OVERVEEN. De stille tocht naar het nationaal monument op de ere begraafplaats aan de Zeeweg te Overveen, die een uur lang door twee gemeenten trok, is door enige duizenden mensen, nabestaanden en belangstellenden, meegemaakt. On der de deelnemers was een groot aantal jongeren. Op de begraafplaats werden na 8 uur 2 minuten stilte in acht genomen, aangegeven door een hoornsignaal. WAALRE. In de St. Willibrordus- kapel te Waalre heeft een sobere herdenking plaats gehad van Bra bants' gesneuvelden. In de gedach teniskapel hadden familieleden van omgekomen militairen plaats geno men. GROESBEEK. Op de Canadese erebegraafplaats te Groesbeek is een herdenking gehouden in aanwezig heid van talrijke landgenoten uit steden en dorpen in de omgeving. Vele aanwezigen namen tevoren deel aan de stille tocht zoals die elk jaar wordt gemaakt vanuit de dorps centra van Groesbeek en Berg en Dal. UDEN. Het Nederlandse Oorlogs- gravencomité afdeling Uden heeft in samenwerking met het gemeen tebestuur in het kader van de natio nale dodenherdenking de jaarlijkse stille tocht naar het Britse oorlogs kerkhof in Uden gehouden. De bur gemeester van Uden en de comman dant van de vliegbasis Volkel legden kransen op de graven van de ge sneuvelden. Mohammedaanse agenten ingezet bij bestrijding van O.A.S. ALGIERS, 4-5. Mohammedaanse agenten in burger zullen in Algiers worden ingezet by de bestrijding van de O.A.S., zo is vrijdag uit be trouwbare bron in Algiers verno men. Deze agenten zullen voorna melijk worden aangeworven onder voormalige soldaten en agenten, die met vuurwapens kunnen omgaan en slechts enige dagen opleiding nodig hebben. Er zijn er reeds 800 aange worven. Gezegd werd dat tot deze stap besloten werd op een bijeenkomst van hoge functionarissen, die verle den week gehouden is. Hierop zou ook overengekomen zijn ter bestrij ding van de O.A.S. voor straten bij Mohammedaanse wijke in de uren waarvoor het uitgaansverbod geldt een parkeerverbod op te leggen. Auto's die in de nacht in deze stra ten worden aangetroffen zullen wor den weggesleept en vernietigd. Uit regeringskringen in Parijs werd vernomen, dat het kabinet vrijdag besloten heeft „zeer strenge maat regelen" le nemen om de O.A.S. te vernietigen. Later zei de regerings woordvoerder dat het Algerijnse re ferendum inzake zelfbeschikking dat in september gehouden moet worden, zal doorgaan „en dat de uitslag hiervan zal worden toege past, hoe de toestand van de publie ke veiligheid dan ook moge zijn". Veel Amerikaanse toeristen naar Europa Frankfortse deskundigen op toe ristisch gebied zijn van mening, dat Europa dit jaar op het bezoek van ongeveer een miljoen Amerikaanse toerristen kan rekenen, dat is zes tot acht procent meer dan in het vorige jaar. Volgens deze deskundigen gaat de belangstelling der Amerikaanse toe risten vooral naar het in tweeën ge deelde Berlijn uit. Man vloog met een vliegende fiets LONDEN, 4-5. De voorzitter van een club van door mankracht aan gedreven vliegtuigen in Hatfield (Hertfordshire), J. C. Wimpenny, is er jl. woensdag in geslaagd op eigen kracht 908 meter te vliegen met een snelheid van 31,38 km. per uur. Vol gens de Engelse Royal Aeronautical Society is het de eerste maal in de geschiedenis dat een mens op eigen kracht heeft gevlogen. Wimpenny vloog in een door pedalen aange dreven vliegtuigje onder de naam Puffinde afstand van 908 meter op een maximum hoogte van 2Vi meter en een gemiddelde hoogte van lVi meter. Waarnemers uit 13 lan den waren hierbij aanwezig. Voor zijn prestatie ontvangt Wim penny 50 pond (f 500). Voor de eerste vlucht op eigen kracht over een afstand van een mijl (1609 meter), op een hoogte van min stens drie meter en waarbij een baan in de vorm van een acht gevlogen wordt, is een prijs van 5000 pond sterling beschikbaar gesteld. BOURNEMOUTH, 6-5. - Zaterdag heeft de politie in Bournemouth twee kinderen, een jongen van elf en een meisje van tien jaar, en twee Peki nese hondjes dood in een hotelkamer aangetroffen, nadat zij de deur van de kamer had geforceerd. De kinde ren bleken gestikt te zijn in plastic zakken. Op de deur van de kamer was een briefje geprikt met de woor den: „Niet storen. De kinderen heb ben slecht geslapen vannacht". Het lijk van de moeder is zondag ochtend op een spoorbaan bij Bour nemouth gevonden. De vader van de kinderen heeft de stoffelijke overschotten geïdentifi ceerd van zijn vrouw en kinderen. „Het zilveren stuurwiel" AMSTERDAM, 2-5. Prins Bern hard heeft zijn instemming betuigd met een initiatief van de heer K. Vyth, die als herinnering aan het feit dat de prins op 10 mei 1961 de nieuwe accufabriek van Acifit te Diemen heeft geopend, een onder scheiding „Het zilveren stuurwiel" heeft ingesteld, die jaarlijks zal wor den uitgereikt aan drie mensen die zich voor het automobilisme bijzon der verdienstelijk hebben gemaakt. Bevrijdingsfeesten in Amsterdam AMSTERDAM, 5-5. De 17e her- denkingsdag van de bevrijding is in Amsterdam opgewekt gevierd. De bevrijdingsfeesten concentreerden zich in de verschillende buurten en wijken, waar vooral de jeugd op al lerlei festiviteiten werd onthaald. Het jonge volkje formeerde gecos- tumeerde optochten en optochten met versierde fietsen en autopeds. Talrijk waren de wedstrijden voor kinderen. Vooral die in straatteke nen in de Watergraafsmeer en in de Jordaan trokken veel bekijks. De gevarieerde feesten in de Jordaan waren toegankelijk tegen ouderwet se prijzen van f 0,05, f 0,10 en f 0,15. Opwindend waren ook de zeepkis tenraces en rolschaatswedstrijden, die in enkele andere buurten wer den gehouden. De bejaarden werden in alle wij ken onthaald op toneel- en filmvoor stellingen, klaverjaswedstrijden en bustochten. DE SPORTTOTO Een aantal van 550.711 deelnemers zorgde voor een totaal inleg van f 683.412 in de sporttoto van dit weekeinde. Voor de eerste prijs ad f 124.040 waren er zondagavond om negen uur nog geen gegadigden. Wel waren er 31 meldingen voor de tweede prijs (12 goede uitslagen), die f 67.660 bedraagt. Negen deelnemers kwamen in aan merking voor de extra-prijs voor de vijf gelijke spelen, die f 33.830 om vat. GASSI TOUIL, SAHARA, 4-5. De „vliegende brandweerman" Red Adair is ér vrijdag in geslaagd de aardgasbron, die hy eerder met een ontploffing van t.n.t. uitblies, af te dekken. Na vijf inspannende dagen, waar in zijn ploeg onder de bedreiging van een nieuwe ontploffing moest werken, is een kap van zeven ton op de monding van de bron geplaatst Het uit de bron stromende gas is in november vorig jaar in brand gevlogen. Meer dan vijf maanden lang was de 200 meter hoge vlam tot op 40 km afstand zichtbaar. Iedere dag verbrandde een voorraad gas waarmee half Parijs zou kun nen worden voorzien. Sinds maandag is de ploeg bezig geweest met het voorbereiden van het plaatsen van de kap, in de we tenschap dat een vonkje statische electriciteit het gas ieder ogenblik opnieuw kon taansteken. De werk zaamheden hebben reeds ongeveer twintig miljoen gulden gekost. Door de drie schuin geboorde ga ten zal modder en cement worden gepomt om de bron volledig af te Druk bollenweekend LISSE, 6-5. Ondanks het regen achtige en widnerige weer van de zondag ziet de bollenstreek terug op drukke dagen. Vooral zondag heb ben velen, individueel of in clubver band, op fietsen en bromfietsen, bol- lentochten gemaakt. Ook vele auto mobilisten en gezelschappen per autobus zag men door de bollen streek rijden. Keukenhof trok het weekend 65.000 bezoekers. Het ziet er naar uit dat het bollenseizoen, in verband met de late lente, aanzien lijk langer zal duren dan in normale jaren. De stand van de gewassen is op het ogenblik dezelfde als normaliter op ongeveer 20 april. EINDHOVEN. De vrij ingrijpende reorganisatievoorstellen, verband houdend met wijziging van statu ten en huishoudelijk reglement van de bij de Coöperatieve Centrale Boe renleenbank aangesloten boeren leenbanken zijn door de algemene vergadering met algemene stemmen aangenomen. Swecliiick-herdeiikiiif; le Deventer DEN HAAG, 4-5. Maandag 12 mei zal in de Grote of St. Lebuinuskerk in Deventer een herdenkingsavond worden gehouden ter gelegenheid van het feit, dat het thans 400 jaar geleden is dat de Amsterdamse or gelmeester Jan Pietersz Sweelinck, componist en muziekhistoricus, in Deventer geboren werd. De Commis saris der Koningin in Overijssel, ir. J. B. Ridder de van der Schueren, zal een openingstoespraak hóuden- Muzikale medewerking zal worden verleend door het J. P. Swelinck- koor uit Deventer onder lekling van de heer A. van Opstal, dat werken van Sweelinck ten gehore zal bren gen. Ook in Amsterdam, Groningen, Utrecht en Den Haag zullen herden kingsavonden worden gehouden. Kleuter in sloot verdronken LEEUWARDEN, 5-5, In Franeker is de driejarige Willem Tahapari tij dens het spelen in een sloot gevallen en verdronken. Een tweejarig broer tje, met wie hij in een weiland speelde, kwam drijfnat thuis en bracht de verschrikte moeder naar de sloot, toen ze vroeg waar haar zoontje was. Een buurman, die met een hark ging dreggen, haalde het kind levenloos uit het water Betuwse boomgaarden m bloei Spuitende aardgasbron in de Sahara afgedekt Gasvlam brandde vijf maanden sluiten. De oliemaatschappij vindt het enorme gasverlies het minst be langrijke van de zaak, aangezien de voorraad de vlam nog een eeuw brandende had kunnen houden. Oorlogsinvaliden naar Italië ECHT, 6-5. Zaterdagmorgen zijn uit Echt (L.) 35 Nederlandse oorlogs invaliden in 13 auto's vertrokken voor een reis naar Cavi di Lavagna aan de Italiaanse Rivièra. De trip wordt georganiseerd door de stichting M.O.V.E.O. (meer ont spanning voor ernstige oorlogsge wonden) en staat onder leiding van districtscommissaris Cor Goderie uit Roosendaal. In Cavi di Lavagna zullen de oor-, logsinvaliden de gasten zijn van een reisbureau (Buhoma) dat een week lang een groot hotel gratis ter be schikking stelt van M.O.V.E.O. De reisroute naar Italië loopt via Duitsland en Zwitserland. TLIEL, 5-5. Tijdens het weekeinde stonden in de Betuwe en het Land van Maas en Waal de vroege ker sebomen en pruimebomen in bloei. Voorts was er een begin van bloei van de vroege perebomen. Als gevolg van het koude voorjaar valt de bloesemperiode in het Gel derse rivierenland een maand later dan vorig jaar. Samenvallend met de bloesem- periode wordt in Tiel in het nieu we politiebureau tot 27 mei een tentoonstelling gehouden van wer ken van moderne Nederlandse schil ders, onder meer Appel, Benner, Corneille, Sluyters, Tcorop, Wieg man, Wiegers, Luecbert. Het Nederlands elftal tegen Noord-Ierland DEN HAAG, 4-5. Voor de inter land voetbalwedstrijd Nederland - Noord-Ierland, die op 9 mei a.s. in het Feijenoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld, heeft bondscoach Elek Schwartz, het Nederlandse team als volgt samengesteld: Doel: Peter van der Merwe (N.A.C.); achter: Roel Wiersma (P.S.V.) en Jan Renders (P.S.V.)midden Fons van Wissen (P.S.V.), Tonny Pronk (Ajax) en Bennie Muller (Ajax); voor: Sjaak Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), Tonny van der Linden (D.O.S.), Ko Prins (Ajax) en Piet van der Kuil (P.S.V.). Reserves: doelman Nico van Zoghei (D.O.S.), Ferry Petterson (Blauw Wit), Gerrie Althoff (Blauw Wit) en Piet Keizer (Ajax). Beeldbuis :j: therapie X LISSABON, 4-5. De overwin- 3* ning van Benfica op Real Ma- drid in de finale van de strijd X om de Europese beker heeft v de Portugees Manuel Guerra X Paula meer dan welke andere voetballiefhebber reden tot vreugde gegeven. Al sinds en- X hele dagen had hij een visgraat in zijn keel zitten en wat de X doktoren in Lissabon ook pro- v beerden, de graat liet zich niet *t* X uenoyderen. Maar waar we- X tenschap faalde, bracht de te- *i* levisie uitkomst. Evenals vele X tienduizenden Portugezen zat Manuel Geurra Paula woens- X X dagavond voor zijn televisie- .j. V toestel en toen hij bij een van *j* X de Benfica doelpunten en- X X thousiast van zijn stoel sprong X raakte de lastige visgraat los. X Restauratie van reliekschrijn MAASTRICHT, 4-5. De restaura tie van de zogenaamde doodkist van Sint Servaas, in de vijfde eeuw bis schop van Maastricht, is voltooid. Op zaterdag 12 mei zal de bisschop van Roermond, monseigneur P. Moors, de relieken van Sint Servaas wederom een plaatsje geven in deze reliekschrijn. De restauratie van de schrijn - een produkt van 12e eeuwse edel smeedkunst - heeft drie jaar ge duurd. Het was de eerste keer dat herstel nodig was. Ons land zal deze zomer als gastheer optreden voor één van de grootste awterskie-wedstrijden die op de internationale kalender voor 1962 zijn opgenomen. Ter gelegenheid van de viering van haar eerste lustrum organiseert de Nederlandse Waterski Bond van 26 tot en met 29 juli op de Amster damse Bosbaan de „Cold Water Challenge": d.w.z. de Open Neder landse en Noordeuropese Kampioen schappen 1962. ROME, 6-5. Het Italiaanse parle ment heeft zonda.gavond de 71-ja- rlge officiële christendemocratische kandidaat, prof. Antonio Segni, by tie negende stemming tot president van Italië gekozen. Segni, minister van vuitenlandse zaken en voormalig premier, werd door de voorzitter van de Nationale Vergadering, Giovani Leone, officieel tot president uitgeroepen. Toen bekend werd dat Segni de vereiste (gewone) meerderheid van 428 stemmen had verkregen, werd hij door zijn aanhangers toegejuicht. Segni behaalde 443 stemmen te genover zijn voornaamste tegenstan der Giuseppe Saragat, de officiële sociaal-democratische kandidaat, 334. De onzekerheid heeft vijf dagen ge duurd. De negende stemming was zondag avond enig etijd verschoven, nadat sommige parlementariërs slaags ge raakt waren en beledigende opmer kingen jegens elkaar hadden ge maakt, Linkse afgevaardigden had den verklaard dal een senator een onregelmatigheid had begaan. Segni volgt Giovanni Gronchi op. wiens ambtstermijn van zeven jaar vrijdag afloopt. Het was de eerste maal dat meer dan vier stemmingen nodig waren voor de verkiezing van een president.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2