LICHTE DOOI De infiltranten Blik «luor liet wereldvenster Ingezonden mededeling Ondanks Amerika,mse kernproeve,,: Nieuw-Cuinea in koude oorlog duurt voort Het gedreun van Amerikaanse kernexplosies zal niet minder luid zijn dan van Russische. Toch schijnt het lawaai van Christmaseiland min der goed tot ons door te dringen dan dat van Nova-Zembla. Zijn wij, om dat wij nu te maken hebben met westelijke kernproeven, wat dover dan een half jaar geleden? Wij geloven het niet. De verkla ring van het fenomeen moet veeleer worden gezocht in de algemene po litieke situatie. Ten tijde van de Russische proefnemingen waren de spanningen tussen oost en west bij zonder sterk, vooral als gevolg van de ontwikkelingen in Berlijn. Nu echter gaat het diplomatieke gesprek tussen Washington en Moskou rus tig door, alsof er geen vuiltje - en wat voor één! - aan de lucht is. Natuurlijk hebben de Russen en in hun gevolg de neutralen de ge bruikelijke protesten laten horen. Maar die klonken dit keer toch be trekkelijk gematigd. Men schijnt er in Moskou, New Delhi en Tokio be grip voor te hebben, dat Kennedy's met bezwaard hart" genomen be sluit, werd afgedwongen door „krachten sterker dan de mens", zo als de New York Times het uit drukte. Onwerkelijke protesten Geprotesteerd is ook in westelijke landen, het onze niet uitgezonderd. Zij zijn wel begrijpelijk, die demon straties van de pacifisten. De onge rustheid, de drijfveer ervan, is echt. Maar toch hebben zij iets onwreke- lijks. Ongerust immers zou men ook moeten zijn, als Kennedy niet be dacht was geweest op een herstel van het militaire evenwicht tussen de twee grootste machtsblokken. Wat dat betreft toont men in Mos kou meer zin voor de realiteit dan in het kamp der westelijke pacifis ten. Of overigens het militaire even wicht door de Russische proefne mingen werkelijk was verbroken, onttrekt zich aan onze beoordeling. Onder de atoomgeleerden en de mi litaire deskundigen bestaan daarom trent meningsverschillen. Een goed ding is, dat de Ameri kaanse kernproeven geen einde ge maakt hebben aan de lichte dooi in de koude oorlog. Beter klimaat? Dat heeft in het bijzonder de Brit ten (hun premier, MacMillan had zojuist een reeks besprekingen met president Kennedy in Washington) optimistisch ten aanzien van de toe komst gestemd. In Londen verwacht men als resultaat van het lopende overleg tussen Dean Rusk, de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken, met Dobrynin, de Russische ambassadeur in Washington, over de kwestie Duitsland en Berlijn op zijn minst een verbetering van het kli maat, waardoor ook gesprekken over andere onderwerpen mogelijk zou den worden gemaakt. Het is waar, dat dit optimisme niet wordt gedeeld door Parijs en Bonn. Maar de Gaulle gelooft nu eenmaal niet aan het nut van contact met de Russen, zeker niet wanneer dit bui ten hem omgaat. En in Bonn laat men zich vooral leiden door de vrees, dat de Amerikanen er ten slotte toch toe zullen overgaan, op de een of andere wijze oost-Duits- land te erkennen. Paul Reynaud, een vroegere Franse premier, heeft op de land bouwtentoonstelling in Rijssel ver klaard, dat de voorstanders van Europese samenwerking de redders van de Franse landbouw zijn. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Brouwershaven neemt afscheid van het K.N.V.B.-voetbal met wed strijd tegen De Schutters IJzendijke promoveert naar de vierde klasse K.N.V.B. Renesse speelt te Aardenburg voor promotie naar K.N.V.B. In eerste klasse S.D.K.B. steekt Burgh I reeds boven de rest uit VOETBAL K.N.V.B. A.s. zondag worden in de 4e klas G de laatste wedstrijden voor de competitie ge speeld. Brouwershaven neemt af scheid van het KNVB-voetbal met een thuiswedstrijd tegen De Schut ters. Een overwinning voor de be zoekers ligt hierbij wel het meest in de lijn der verwachting. Burgh maakt bij het bezoek aan Halsteren wel een kansje op een puntenverdeling waar door het zich op de 7e plaats van de ranglijst zou kunnen handhaven. Voor Zierikzee zal het te Nispen te gen nummer twee NSV niet mee vallen de thuisclub van de winst af te houden. Vosmeer zien wij thuis beslag op de inzet leggen tegen Kruisland, terwijl NVS de beste kansen heeft bij het bezoek aan S.C. Gastel. AFDELING ZEELAND. In de le klas A van het zondagvoetbal is de beslissing gevallen. IJzendijke is hier kampioen geworden en promo veert nu regelrecht naar de 4e klas van de KNVB. Aardenburg, waarin de oud Zierikzeespeler P. Hoek uit komt, is op de 2e plaats geëindigd en zal nu met Renesse moeten uitma ken wie van deze twee IJzendijke naar de KNVB zal volgen. Voor a.s. zondag is reeds de wedstrijd Aarden- burg-Renesse vastgesteld. Na een zwak begin heeft Aardenburg zijn laatste tien wedstrijden in een over winning weten om te zetten. Daar het spelpeil in de le klas A aanzien lijk hoger ligt dan in de le klas B staan de duinbewoners voor 'n zeer zware opgaaf. Voor Renesse zal het belangrijk zijn of het de wedstrijd in een behoorlijk tempo, zonder in zinkingen, zal kunnen uitspelen. ZATERDAGVOETBAL. In de 3e klas D wordt de competitie afgeslo ten met de ontmoeting tussen WIK II en MEVO III te Kerkwerve. Bij dit treffen geven wij de groen-wit- ten de beste kansen. JUNIOREN. In groep B VII zal Bruse Boys B I zich wel tot het uiterste moeten inspannen als het de puntjes op Burgh B I zal willen be machtigen. In groep B VIII heeft MEVO B I een uitstekende kans be slag te leggen op de kampioenstitel door thuis van Bruse Boys B II te winnen. Zierikzee B III zal de punt jes wel aan het bezoekende Zonne- maire B I moeten afstaan, terwijl Burgh B II de winst aan Nieuwer- kerk B I zal moeten laten. WIK B I en Zwaluwen B I zijn na aan elkaar gewaagd zodat de uitslag hier niet ver van een puntenverdeling zal liggen. KORFBAL. In de le klas van de SDKB zal het voor Unitas niet mee vallen bij het bezoek aan Brouwers haven de nederlaag te ontlopen. In de 2e klas A staan de papieren van de Burgh-reserves bij het bezoek aan Nieuwerkerk II iets gunstiger dan die van de thuisclub. NOAD, nog steeds zonder winst, gaat het thuis opnemen tegen DOSKO. Zo op het eerste gezicht moet het een ge makkelijke overwinning worden voor de bezoekers, maar NOAD zal er zeker fel op gebrand zijn zijn ne- derlagenreeks eens te gaan afsluiten. In de 2e klas B heeft Burgh III in eigen huis de beste troeven in han den tegen Zwaluwen '61. Te Ouwer- kerk gaat SVOWK het opnemen te gen Brouwershaven II waarbij wij de kansen van de bezoekers iets ho ger aanslaan. ZATERDAGVOETBAL. In de 2e klas C kon intussen een streep worden gezet onder de com petitie 1961-1962. Burgh III won de laatste hier nog te spelen wedstrijd met 7-3 van Duivéland II. De eind stand is hier geworden: Duivéland 15 14 0 1 104-23 28 Br.haven III 15 12 0 3 66-30 24 WIK 15 6 2 7 51-52 14 MEVO II 15 5 1 9 44-54 11 Duivéland 11 15 3 1 11 33-92 7 Burgh 111 15 2 2 11 28-78 6 JUNIOREN. In groep A V nam Zierikzee A I tegen Wolfaartsdijk met 6-0 revanche voor de in de uit wedstrijd geleden 2-1 nederlaag. In groep B VII zag Renesse B I zijn kans op de titel bij Burgh B I in rook vervliegen daar de rood-witten met 7-2 een gevoelig pak voor de broek kregen. Zierikzee B I maakte bij Brouwershaven B I geen fout en keerde met een 10-0 overwinning huiswaarts. Zierikzee BI 14 11 1 2 96-13 23 Renesse BI 15 11 1 3 74-23 23 Burgh BI 14 9 0 5 68-26 18 Bruse Boys BI 12 7 0 5 47-25 14 Dreischor BI 14 1 0 13 3-126 2 Br.haven BI 13 1 0 12 14-89 0 2 verl.pnt. w.n.o. In groep B VIII maakte Zierikzee B II korte metten met Burgh B II (11-2), terwijl Bruse Boys B II er bi) het bezoek aan Zwaluwen '61 B I al niet veel beter afkwam (10-0). MEVO BI 15 11 2 2 89- 26 24 N.kerk BI 14 10 0 4 101- 25 20 Zwaluwen B I 13 9 1 3 66- 13 19 WIK BI 13 9 1 3 74- 23 19 Zierikzee B II 14 8 0 6 57- 42 16 Z.maire BI 15 7 0 8 61- 48 14 Burgh B II 13 4 0 9 16- 75 8 Zierikzee B III 15 1 1 13 19-156 3 Br. Boys BII 12 0 1 11 15- 80 1 KORFBAL. Hoewel er in de le klas van de SDKB nog maar vijf competitiedagen achter de rug zijn staat het ook deze maal reeds on omstotelijk vast dat Burgh met kop en schouders boven de rest uitsteekt Zaterdagavond werd Unitas in de Westhoek met 10-1 het volgende slachtoffer van de groen-witten. Brouwershaven wist op te klimmen naar de 2e plaats door thuis met 2-1 van Zeemeeuwen te winnen. Burgh Br.haven N.kerk Zeemeeuwen WIK Unitas 5 5 0 0 34- 5 10 5 2 2 1 9- 9 6 4 1 3 0 10- 8 5 5 12 2 15-18 4 3 0 12 3-13 1 4 0 0 4 6-23 0 In de 2e klas A eindigde het duel te Ellemeet tussen Stormvogels en DOSKO onbeslist (1-1). Burgh II slaagde er in eigen omgeving maar net in de baas te blijven over het zich kranig werende Velocitas (3-2). Stormvogels Burgh II DOSKO N.kerk II Velocitas NOAD 5 3 2 0 14- 9 8 5 3 11 15-14 7 4 2 11 3 10 2 4 10 3 3 0 0 3 15-12 5 3-7 2 9-11 2 4-10 0 In de 2e klas B wist Burgh III de uitwedstrijd tegen Zwaluwen met 5-2 te winnen maar de thuiswed strijd tegen Brouwershaven II ging met dezelfde cijfers verloren. WIK II kreeg thuis tegen Zwaluwen zijn eerste verliespuntje te boeken (3-3). HOLLANDIA, 3-5. Woensdag is een aantal Nederlandse en buiten landse correspondenten en cineasten door de legerleiding in Nederlands Nieuw-Guinea in de gelegenheid ge steld, een bezoek te brengen aan het eiland Woendi van de Padaidogroep, ongeveer drie en een half uur va ren van Biak. Op dit schilderachtige eilandje, dat slechts twee kilometer lang is, wonen in een stenen, met prikkeldraad omgeven barak 96 In donesiërs van wie 25 Papoea's, die op een enkele uitzondering na allen gevangen zijn genomen tijdens de recente acties op de eilanden Waigeo of Gag. EINDHOVEN. Op de vliegbasis Eindhoven is het feit gevierd, dat tien jaar geleden de Koninklijke Luchtmacht zich op dit vliegveld vestigde. FLITSEN UIT HET BUITENLAND MADRID. De nederlaag van Real Madrid in de finale om de Europese beker tegen Benfica heeft in de Spaanse hoofdstad grote verslagen heid te weeg gebracht. ALGIERS. Voor een kantoor voor het aannemen van havenarbeiders in het havengebied van Algiers is een auto, waarin zich springstoffen bevonden, in de lucht gevlogen, het geen aan acht Algerijnen het leven heeft gekost, terwijl er vijftig wer den gewond. NEW YORK. De Indische delega tie bij de V.N. heeft een verklaring verspreid, waarin gezegd wordt, dat bij incidenten in oost-Pakistan tus sen Hindoes en Mohammedanen 7 mensen om het leven gekomen en 13 gewond zijn. BERLIJN. Na de oprichting van de muur in Berlijn op 13 augustus vorig jaar zijn zeker 21 mensen uit oost-Duitsland en oost-Berlijn tij dens de vlucht naar het westen ge dood. Hieronder waren drie vrou wen. Minstens acht mensen zijn tij dens hun vluchtpoging door de grenspolitie aangeschoten en ernstig gewond. PARIJS. Het proces tegen ex-ge neraal Raoul Salan, de leider van de O.A.S., zal op 15 mei te Parijs be ginnen. De voormalige generaal zal terecht staan voor 't militaire hoog gerechtshof. GENEVE. De (waarnemende) se cretaris-generaal der Verenigde Na ties, de Birmaan Oe Thant, is per vliegtuig uit New York in Genève aangekomen voor een officieel be zoek van drie dagen. LONDEN. De Britse premier, Ha rold MacMillan, die een bezoek van acht dagen aan Noord-Amerika ge bracht heeft, waar hij besprekingen heeft gevoerd met president Kenne dy en de Canadese premier Diefen- baker, is donderdag per vliegtuig te Londen teruggekeerd. De grootste hangbrug van Europa EMMERIK, 3-5. Onder het geloei van vele scheepsfluiten heeft de mi- nister-president van Noordrijnland- Westfalen, Franz Meyers, bij Emme rik de eerste steen gelegd voor de grootste hangbrug van Europa. Stroomafwaarts van Emmerik zal in 1965 de brug de Rijn over een breedte van ongever 1200 meter overspannen. De hrug krijgt vier treinsporen. Onder de 400 genodigden was ook een delegatie uit Nederland. TONEEL EN FILM Deze week Ln de Concertzaal: WINDEN WAAIEN OM DE ROTSEN Te Haamstede: „Slavenjagers van Afrika" WIK II Zwaluwen Br.haven II Burgh III SVOWK DES 3 2 1 0 11- 5 5 4 2 11 3 2 0 1 2 10 1 3 10 2 3 0 0 3 11-11 5 9-8 4 7-7 2 5-7 2 4-10 0 De Concertzaal bioscoop te Zierik zee brengt deze week de film „Win den waaien om de rotsen", naar het bekende boek van Trygve Gulbrans- sen, met in de hoofdrollen o.a. Joa chim Hansen, Maj Brit Nilsson en Hans Nielen. De film is als vervolg op „En eeuwig zingen de bossen" een indrukwekkende film, die zijn voorganger echter nog overtreft. Het is de geschiedenis van de jonge Dag die heer en meester is geworden op Björndal en nu zal moeten bewijzen wat hij waard is, daarbij geholpen door zijn jonge vrouw Adelheid. Dag koestert veel wrok tegen Baron von Gall, de heer van Borgland, daar diens dochter zijn broer Tore in de dood heeft gejaagd. De dominee wijst hem er op dat zij met haar dood hiervoor heeft geboet en dat ook de oude Dag von Gall had vergeven. Dan verandert Dag zijn houding je gens von Gall. Hij laat de baron met zijn geesteszieke zoon Lorenz op Borgland blijven wonen en helpt hem met de opbouw van zijn ver brande huis. Verder introduceert hij Adelheids tante Elo op Borgland, die daar voortaan met vaste hand zal regeren. Adelheids vader, majoor Barre, komt voorgoed op Björndal wonen. Hij voelt zich erg aangetrokken tot de mooie Gunvor, een onbekende vrouw die Dag uit medelijden heeft opgenomen. Als Dag merkt dat zij een kind verwacht brengt hij haar meteen naar de stad terug. Om de majoor te sparen zegt Dag hiervan niets aan Adelheid, die echter ter dege merkt dat er iets geheimzinnigs gaande is. Zij denkt dat haar man tedere gevoelens koestert voor Gun vor, hetgeen zij hem zeer kwalijk neemt. Als majoor Barre merkt dat er door zijn schuld zo'n verwijdering is ontstaan tussen zijn dochter en haar man, schaamt hij zich zo diep dat hij niet verder kan leven. Na de dood van haar zoontje Tore moet Adelheid nu weer dit verlies ver werken. Er is echter jarenlang niets dat hun geluk kan verstoren als de kleine Dag geboren wordt. Als de jongen echter twaalf jaar is veron gelukt zijn vader en voortaan moet Adelheid alleen het grote landgoed beheren „Reuter" meldt uit Parijs dat de 21-jarige, uit Djidjelli, in oost-Alge- rië, afkomstige Fransman Bernard Roumens, die een pamflet met de leuze „Algerië Frangaise" bij zich had, zich voor de ambtswoning van president de Gaulle, het Elysee, ver scheidene malen met een dolk in de buik heeft gestoken. Te Haamstede wordt deze week in hotel bioscoop Bom vertoond de avonturenfilm met fraaie natuurop namen „Slavenjagers van Afrika", een verhaal over geldzuchtige schur ken die de toekomst van hun land dwarsbomen. Een film vol spanning, niet in het minst door de indruk wekkende galopperende kudden ze bra's en giraffen, olifanten en hui veringwekkende krokodillen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. S.V.O.W.K. II-Dreischor II 1-8 Zondagmiddag speelden de reser ves van SVOWK en Dreischor hun laatste competitiewedstrijd, welke met ruim verschil door de gasten werd gewonnen. Al na 5 minuten namen de bezoekers de leiding, toen Kees Kommer hard inschoot (0-1). Weer 'kwam Dreischor terug en nu was het Jan de Bil die nummer twee in de touwen schoot. Kort hier op kregen de gasten een strafschop toegewezen, welke door de Bil werd genomen, maar door doelman Van den Ende werd gestopt. SVOWK werkte zich wat los, wat resulteerde in een fraai doelpunt van Nico Pan- kow. Hij^brak goed door en doelman Dooge had geen schijn van kans (1-2). Toch kon de thuisclub niet verhinderen dat Dreischor steeds verder uitliep. Een uitstekende voor zet van rechtsbuiten Joop Goud zwaard' werd door Jan de Bil kei hard ingeschoten, wat 1-3 beteken de. Vlak voor de rust voegde M. de Rijke er na een soloren nog een vierde doelpunt aan toe (1-4). Na de thee speelden de Ouwerker- kers met de wind in de rug, maar men speelde zonder enig enthousi asme. Dreischor speelde juist veel feller, wat de blauw-witten ook tot uitdrukking brachten in doelpunten Goed doorzetten van Rinus de Rijke bracht de bal bij de Bil, die het laatste tikje voor zijn rekening nam (1-5). Nog geen minuut later was het weer raak. De hardwerkende en overal opduikende de Rijke knalde keihard langs van den Ende en het halve dozijn doelpunten was vol (1-6) SVOWK kreeg een .goede kans op een tweede tegenpunt toen de ach terhoede van Dreischor een straf schop veroorzaakte. Doelman Dooge stompte het schot over de lat. De bezoekers bleven het beste van het spel behouden en het was Wim Nuijens die hoog in de linkerboven hoek schoot (1-7). Het laatste doel punt was een presentje dat Omver- kerk zichzelf cadeau deed. Bij een ogenschijnlijk ongevaarlijke voorzet kopte achterspeler Kees van der Werf in eigen doel (1-8). Met deze stand kwam het einde'. SVOWK I-Renesse I 2-10. In het begin zag het er helemaal niet naar uit dat de thuisclub zo'n grote nederlaag tegemoet zou gaan, want de kampioenen uit Renesse speelden maar een matige partij voetbal. De eerste aanvallen waren dan ook voor SVOWK, maar doel man de Vrieze sloeg al deze aanval len resoluut af. Geleidelijk aan na men de duinbewoners het initiatief over en na 10 minuten schoot J. Verboom van dichtbij in (0-1). Vijf minuten later was het reeds 0-2, toen Wim Verseput in het verlaten doel plaatste. Renesse bleef sterker en Verboom liet nummer drie aan tekenen door de bal in de rechter benedenhoek te plaatsen (0-3). Na dit derde doelpunt kwam SVOWK wat beter voor de dag wat tot uit drukking kwam in een doelpunt van Sjaak Kuijper (1-3). Dit gaf de thuis club moed en men zette nu talrijke aanvallen op, waarbij vooral het uitstekende spel van de bewegelijke Wim Doornenbal opviel. Een goede combinatie tussen Doornenbal en Klaas Buijs werd door laatstge noemde in een fraai doelpunt om gezet (2-3). Renesse werd nu enige tijd op eigen helft terug gedrongen en de gelijkmaker hing zelfs in de lucht. De thuisclub kreeg de kans om gelijk te maken op een presen teerblaadje, toen scheidsrechter van der Linde de Ouwerkerkers een strafschop toekende. Deze strafschop werd echter door doelman de Vrieze uit zijn doel geranseld. Het vuur was er nu uit bij de thuisclub en Renesse was heer en meester van het terrein. Toen de achterspeler Jan Bakker een strafschop veroor zaakte, werd deze door Renesse on benut gelaten, maar een hard schot van Verboom trof de roos (2-4). Nog voor de rust bracht linksbuiten Cor Bakker de stand op 2-5. In de tweede helft bracht Jaap Verboom de stand op 2-6 waarna een trekbal van Wim Verseput even eens in de touwen verdween (2-7). Goed doorlopen van Bakker werd bekroond met een achtste doelpunt en tenslotte voegden A. Jonker en J. Verboom hier elk nog een doel punt aan toe, zodat met 10-2 voor het kampioenselftal het einde kwam Jun. Brouwershaven-Zierikzee 0-10 De rood-zwarte junioren deden het zaterdagmiddag beter dan hun grote broers uit het eerste. Brouw speelde met 10 man en het werd een overrompeling door de Zierikzeese ploeg. Binnen twaalf minuten was het 5-0 voor de gasten en wel door doelpunten van Kees de Hooge (3 x) W. van d. Hoek en Herman Slegt (ieder 1 x). Na de rust was het ook nu weer een oppermachtig Zierik zee, dat de score wist op te voeren tot 10-0, welke doelpunten werden gefabriceerd door Kees de Hooge (2 x), Heijboer, Schiettekatte en Wijsman (elk 1 x). Bij Brouwersha ven zagen we goed spel van Wurth en Duinhouwer. KORFBAL Burgh I-Unitas I 10-1 Ondanks hardnekkige tegenstand bewees de Burgh-ploeg toch dat ze een klasse beter was dan de Zierik zeese combinatie. In een sportief treffen werd door Burgh de dubbele cijfers bereikt, waartegen Unitas pas in de laatste fase de verdiende eer kon redden. De groen-witten konden eerst van de tamelijk sterke wind profiteren en direct werd Unitas in de verde diging gedrukt. Toch duurde het nog tot de 15e minuut voordat Joop Hanse de score kon openen, nadat reeds dikwijls de bal gevaarlijk bo ven de mand was geweest (1-0). Vlak na het eerste doelpunt een flitsende combinatie, waaruit Corrie van Nieuwenhuize de stand op 2-0 brengt In een gezwind tempo legt Burgh de tegenstanders haar wil op en Maarten Hanse schiet zijn ploeg naar 3-0, waarna mevr. Roos-v. d. Weel nummer 4 voor haar rekening neemt (4-0). Na de vakwisseling wordt het voor rust nog 5-0 door A. v. d. Weel. Direct na de thee mist Jan van Nieuwenhuize en dan A. v. d. Weel een strafworp. Verre schoten vlie gen uit de mand, waarin ook Unitas een aandeel had. Met een doorloop bal komt Jan van Nieuwenhuize beide ploegen weer in de beginop stelling brengen (6-0). In deze op stelling mist Jaap Rijnberg een strafworp, doch een gewone worp van Joop Hanse treft beter doel en het is 7-0. Het wordt door de jeug dige Unitasploeg om moedeloos te worden, doch de juiste techniek om dit produktieve Burgh-spel te weer staan ontbreekt. Vanachter de paai wordt het door Corrie van Nieuwen huize 8-0. Nog is het niet genoeg en een afstandsschot van Maarten Han se verdwijnt feilloos in de korf (9-0). Dan een heel ver schot van van Ruis wijk en een Zierikzeese juich kreet is de beloning voor dit lijn schot, dat de stand op 9-1 brengt. In de laatste duistere minuten doel punt A. v. d. Weel nog eens waar door de eindstand 10-1 wordt. Burgh III- Br'haven II 3-5 Dat het met de reserveploegen van Burgh niet zo gemakkelijk zal gaan als vorig jaar bewees de Brouwploeg vrijdagavond, toen deze op verdiende wijze Burgh III ver sloeg. Het is wel opgevallen dat in deze wedstrijd enige Burgh-spelers ergens het begrip „verliezen" nog eens moeten nazien. Alles liep op rolletjes, toen Kees van Nieuwenhuize zijn ploeg op 1-0 bracht. Doch al spoedig werd het 1-1 door mevr. Botbijl-Jonker en door deze stand werd het maar een zenuwachtig gepruts. Er werd slecht geplaatst en de zwart-witten kregen een klein overwicht. Net voor de rust maakte Nico v. d. Schelde uit een doorloopbal de stand 1-2 voor Brouwershaven. Het ging ook na de rust crescendo bij Brouw, want eerst doelpuntte Kees de Moor, wat de stand op 1-3 bracht. Toen ook Adrie Lievense hier nog een doelpunt aan toevoeg de was er voor Brouw geen vuiltje meer aan de lucht met een voor sprong van 4-1. Op dezelfde wijze als vori? jaar Jaap Rijnberg, schoof nu Dick de Meij met zijn knie over de paalplaat, wat een verwonding opleverde, die gekramd moest wor den. Burgh kon dan nog op 2-4 ko men door een strafworp, -benut door Jan Hart. doch Mculmeester had het antwoord klaar en vergrootte de voorsprong tot 2-5. De eindstand werd 3-5 door een treffer van Kees van Nieuwenhuize in de laatste mi nuut. Renesse II-Br'haven II 4-0 De duinbewoners, die er in deze matig gespeelde wedstrijd het er nog best afbrachten, behaalden 'n ver diende zege, waardoor liet nu gelijk is geëindigd met Zonnemaire. Door doelpunten van P. de Meij en D. Hart hadden de rood-witten bij het verstrijken van dc le helft een 2-0- voorsprong. Na de hervatting bracht G. Prummel de stand op 3-0, waar na tenslotte de eindstand op 4-0 ge bracht werd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 8