VESPA I ZWITSAL MOEDER WORDEN... Het einde van Schouvvse bunkers in zicht d-c-fixffl STAD EN PROVINCIE 10 x ,0 «tie SCOOTER ANKER - Zierikzee S I Nog een nagekomen plaatje van het Oranjefeest: een beeld van de aubade, die de schooljeugd van Burgh-Haamstede bracht aan de hoogste magstraat in de gemeente Jhr. R. J. H. Q. Röell en diens echtgenote en andere gemeentelijke autoriteiten. Men ziet hen hier staande voor het gemeentehuis te Haamstede, terwijl de kinderen voorbijtrekken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SAMENKOMST IN GOES Herdenking 25-jarig bestaan borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden ZIERIKZEE, 4-5. In hotel „Dc Korenbeurs" te Goes vond gisteren (donderdag) de herdenking plaats van het 25-jarig bestaan van het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden, dat in de donkere tijd van de beruchte dertiger jaren uit nood geboren werd. De voorzitter van het fonds, dc heer J. W. Kögeler uit Middelburg, sprak een herdenkingsrede uit waarin hü uitvoerig inging op de geschiedenis van het fonds, dat in middels in Zeeland burgerrecht ver kregen heeft. De voorzitter stelde met voldoening vast, dat thans 43 gemeenten zy'n aangesloten, waar van sedert 1 januari 1961 9. Door de toenemende belangstelling van de zyde der gemeentebesturen en dc daarmee gepaard gaande meerdere bekendheid van het fonds, mag wor den verwacht, dat de werkingssfeer in de naaste toekomst nog verder zal kunnen worden uitgebreid. Op 31 december 1961 j.l. bedroeg het totaal aan kredieten verstrekte bedrag door het fonds f 1.127.285,11, of gemiddeld f 1.753,- per krediet. Hierbij moet worden bedacht, dat de maximale hoogte van een kre- die.t tot 1945 beperkt was tot f 500,- en pas daarna geleidelijk is ver hoogd geworden, totdat eerst in 1959 de f 5.000,- werd bereikt. De voorzitter stond uitvoerig stil bij de oprichting van het fonds in de jaren toen ons land zich bevond in een dieptepunt van het econo misch en maatschappelijk bestaan. Er heerste grote armoede en het za kenleven was in diep verval. Om de grootste nood zoveel mogelijk te lenigen werden crisiscomité's opge richt. In die donkere tijd sloeg het geboorteuur van het borgstellings- Grote tevredenheid op vergadering van Oranjevereniging te Sirjansland Donderdagavond werd in het Ver enigingsgebouw een ledenvergade ring gehouden van de Oranjevereni ging als sluitstuk van het gehouden feest. De belangstelling was zeer groot. De voorzitter, de heer Heule, open de de bijeenkomst en sprak er zijn blijdschap over uit, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor hadden gege ven. Verder memoreerde hij het ge slaagde feest, dat zijn hoogtepunt had gevonden in de wagenoptocht en die dan ook met de eerste prijs in de grote optocht van de dorps kernen uit de bus was gekomen. Voor een klein dorp als Sirjansland een reden om trots op te zijn. Na mens het bestuur bracht de heer Heule dank voor de onvermoeide ijver die bij de voorbereiding was betoond. Verder werd dank gebracht aan de heer L. Dorst sr. voor het beschikbaar stellen van zijn schuur tijdens het rozenknippen; verder aan de dames rozenknipsters en de twee herauten, de heer A. de Graaf en Loeki Stuik. De Nieuwcrkerksc muziekvereniging Niet in dc laatste plaats werd ge memoreerd het grote aandeel dat de muziekvereniging van Nieuwerkerk had geleverd en waarover men en thousiast was. De secretaris, de heer B. de Ronde, las de notulen, waarna dc penning meester, de heer P. de Graaf, zijn financieel verslag gaf. Ondanks de vele uitgaven kon men tevreden zijn, daar er een batig saldo was. Consland de Jonge jr. en mevr. Bo- lier-Bal werden verzocht de beschei den te controleren en verklaarden, na inzage, deze in orde te hebben bevonden. Tenslotte werd de dorpsprijs van van f 75,- onder dc deelnemers van KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Hei- en Boeicop (toez.): H. J. Smits, Stellendam; voor Bergambacht: J. W. dc Bruyn, Har derwijk. Ger. Kerken Beroepen te Mildam: A. van Zuij- len. kand. te Rotterdam. Aangenomen naar Beekbergen: P. van Oóstcrhoudt, Krabbendam. Proficiat Majesteit, dit was de feestweek van U en Uw echtgenoot. Naast de vreugd van t jubileren is de onderneming groot Heel het volk wil U begroeten, van de dank de harten vol. Dat kan niet spontaan gebeuren, doch moet volgens protocol! Voor een varende receptie was U reeds aan Amstels boord; U hebt vijftienduizend zangers met een welkomstlied gehoord, U hebt ons cadeau ontvangen, telkens wachtte een diner. En U kreeg tweehonderd gasten op Uw Keukenhof se thee Veel staat nog op Uw programma, door zowat het hele land. Défilé's, manifestaties, spelen, groots en imposant. Schooljeugd zal een landkaart vormen, maar - gekluisterd aan het uur - Ligt dc Maas op U te wachten met ballet en bengaals vuur. Als het nagerecht een rijtoer langs het juichende publiek, In Den Haag staal aangetreden 't hele corps diplomatique. Jcugddiscussie in een circus; als U zó, na dorp en stad, Niet te moe bent om te rusten, majesteit: proficiat!! JAAP M1JDERWIJK. ZIERIKZEE, 3-5. liet einde van de bunkers, die de bezetter in het kader van de kustverdediging tij dens de oorlog in de Schouwse duin streek heeft gebouwd, schijnt in zicht, want donderdag vond in 's Landskamer de aanbesteding plaats van het opruimingswerk, awartoe het bestuur van het Water schap Schouwen-Duiveland besloot. Ingeschreven werd als volgt: 1. Fa. Lievense en Huibrechtse, West- kapelle f 393.000; 2. Fa. Gebr. Geld of, Serooskerke (W.) f 383.000; 3. Fa. Zijlstra v. d. Dries, Gorinchem f 357.000; 4. D. Hardenberg, Wemel- dinge f 353.500; 5. H. Stouten. Brou wershaven f 345.000; 6. A. de Waard. Rotterdam f 305.000; 7. G. Kruk N.V. Heiloo f 294.000; 8. F. J. M. Bots, Den Haag f 271.000; 9. Fa. Sneller Slootmans, Breda f 265.000; 10. N.V. E.N.M.O.S., Den Haag f 259.500; 11. N.V. v.h. P. R. Roosch, Rotterdam f 257.000; 12. N.V. „Schouwen-Dui veland", Z.zee f 256.500; 13. Gebr. Hofstede, Rotterdam f 205.000. fonds voor de kleine middenstand, meer in het bijzonder voor de de tailhandel en het ambacht. Men stel de zich meer op een sociaal- dan op een economisch standpunt en in 1936 haakte de Rijksoverheid hierop in. Zij stelde zich garant voor 40 procent der eventueel te lijden ver lies. De middenstanders konden hulp vragen zonder hun gevoel voor eigenwaarde te verliezen. De tijd van bedelen was voorbij en ook dc tijd dat, wie niet bedelen wilde, in handen viel van woekraars. De heer Kögeler besloot zijn over zicht van de wordingsgeschiedenis van het fonds met op te merken, dat het met de bijdragen van de ge meenten aanvankelijk niet erg vlot liep. Vele plattelandsgemeenten za gen blijkbaar 'het belang van het fonds niet in, daarbij over het hoofd ziende, dat de redding van een tot ondergang gedoemde winkelier of zakenman de gemeente meer zou kunnen kosten dan de jaarlijkse bij drage aan het fonds, aldus de voor zitter. Na de herdenkingsrede werden vele waarderende woorden tot het be stuur van het fonds gesproken. Na mens het provinciaal bestuur sprak de heer M. J. van Poelje. Deze spreker betreurde het dat er nog altfjd enige gemeenten zyn die niet bij het fonds zijn aangesloten. De heer van Poelje achtte dit een hoogst ongewenste toestand. Voorts werd gesproken door de heer C. Kamme- raad namens de Kamer van Koop handel, de heer P. Blommaard na mens de Vereniging van Borgstel lingsfondsen, de burgemeester van Goes mr. F. G. A. Huber en de Ryksmiddenstandsconsulent, de heer A. Korstanje. Dorpsprys van f 75,werd verdeeld de wagens verdeeld. Op een vraag van de voorzitter of men nog vragen of opmerkingen had betreffende het gehouden feest, werd niet gereageerd. Hieruit bleek wel duidelijk dat ieder tevreden was. Na rondvraag sloot de voorzit ter deze geanimeerde vergadering. Ingezonden mededeling Geen Russische kaviaar DEN HAAG, 3-5. Naar aanleiding van de mededeling in verschillende persverslagen dat bij het. diner ter gelegenheid van het zilveren huwe lijksfeest van het koninklijk paar in het Amstelhotel op 1 mei Russische kaviaar op het menu zou hebben gestaan, vestigt de rijksvoorlich tingsdienst er de aandacht op dat geen Russische kaviaar, doch kavi aar afkomstig uit Iran is geserveerd, die door Z.M. de sjah aan het ko ninklijk paar ten geschenke is ge geven. Bakkersvakwedstrijden te Goes Woensdag 24- en donderdag 25 oktober 1962 worden te Goes in de zalen van de schouwburg „Juliana" aan de Beestenmarkt, bakkerswed strijden annex een tentoonstelling van bakkerijbenodigdheden gehou den, georganiseerd door de afdeling Zuid-Beveland van de Nederlandse Bakkersbond in samenwerking met en medewerking van het gemeente bestuur en de Koninklijke Neder landse Gist- en Spiritusfabriek te Delft. SPORT VOETBAL Zomeravondcompctitic 3 mei: Herverkaveling-PZEM 0-3; Rijkswaterstaat-Neptunus 1-0. Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 7 mei: Zierikzee vetera- nen-PZEM; Herverkaveling-PTT. Dinsdag 8 mei: Drukkerij L. O.- Zeelandia. Donderdag 10 mei: PZEM-CWS; Herverkaveling-Neptunus. Vrijdag 11 mei: Zierikzee vetera- nen-Zeelandia. Alle wedstrijden vangen aan om kwart over zeven. WIELRENNEN Succes voor Ouwerkerkcr H. van der Maas De Ouwerkerkse wielrenner H. v. d. Maas heeft de laatste tijd enkele successen geboekt. Te Axel nam hij deel aan een wedstrijd voor nieuwe lingen over 75 km. In deze wedstrijd wist v. d. Maas, tezamen met G. Minneboo, twee vluchtelingen uit het peleton na 50 km. in te halen. Hij reed deze wedstrijd goed uit en werd bij de eerste acht geplaatst. Zijn positie zou beter zijn geweest, als hij niet drie ronden voor het einde ten val was gekomen, hetgeen kostbare seconden kostte. Ook reed v. d. Maas een wedstrijd in Wabeke (België), waar acht ronden van 9V2 km. moesten worden afgelegd. De Ouwerkerker trok met twee Belgen ten aanval. Deze twee echter schud de hij af in hoog tempo en hij trok alleen verder. Tien man maakten zich daarna los uit het peleton. Twee man kwamen tenslotte voorop te rijden, gevolgd door een groep van vijf, w.o. v. d. Maas, die na een felle spurt als vijfde werd geklasseerd. KERKNIEUWS De situatie in de Gereformeerde Kerken DEN HAAG, 3-5. Drie predikanten in de gereformeerde kerken, ds. C. H. Appelo te 's-Gravenhage-Loos- duinen, ds. W. C. v. d. Brink te Renkum-Heelsum en ds. D. N. Wou ters te Hoorn, hebben een getuigenis doen uitgaan aan alle kerkeraden avn de gereformeerde kerken in Nederland. Daarin geven zij uiting aan hun bezorgdheid over de richting waar in het gereformeerd kerkelijk leven zich beweegt. Zij verklaren ernstig verontrust te zijn over de min of meer geruisloze verandering die zich in het kerkelijk leven voltrekt. Als voorbeelden noemen zij de voortgaande toenadering tot de Ne derlandse Hervormde Kerk en het al duidelijker streven naar het toe treden van de gereformeerde ker ken tot de Wereldraad van Kerken. Wat het eerste punt betreft wijzen zij op de actie van de z.g. „achttien" w.o. negen predikanten van de gere formeerde kerken. Zij verklaren verbijsterd te zijn, dat deze negen blijkbaar geen bezwaar hebben „te gen een cenheidsstreven waarbij ook vrijzinnigen betrokken zijn". Onverklaarbaar is voor hen ook, dat deze negen t.a.v. de chr. school en het chr. organisatieleven ruimte willen laten voor gedachten, die een openlijke ondergraving betekenen van de belijdenis van Christus' ko ningschap op elk levensterrein. Te gen de eis tot hereniging stellen .de ze predikanten het getuigenis van hen die in de vorige eeuw door God geroepen werden tot reformatie van zijn kerk. Ook is voor hen dc aansluiting bij de Wereldraad van Kerken even onaanvaardbaar als in 1949 en zij menen, dat alle experi mentele plaatselijke activiteiten evenals allo eenzijdige voorlichting on wet lig zijn en do gereformeerde kerken schade berokkenen. Ingezonden mededeling 2 X V GEMAKKELIJKER DAN VERVEN OF LAKKEN k o 2 PLAKKEN 1 In vele dessins voorradig bij L. C. HOOGERHUIS Renesse dan f 230 aan kaarten verkocht. De ene helft van dit bedrag komt ten goede aan de invalide padvindsters (blauwe vogels genaamd), terwijl de andere helft ter beschikking komt voor de stichting van een dieren - asyl. Ook hier is dus het streven om de medemens te helpen rijkelijk be loond; ook het dier werd niet ver geten. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De raad van de gemeente Wester- schouwen komt in openbare verga dering bijeen op maandag 7 mei des middags te 14.30 uur. Op de agenda komen een 13-tal punten voor, waarvan we o.a. noe men voorstel b. en w. verkoop grond te Burgh aan de Ned. Herv. gemeen te t.b.v. de Koebelcommissie; voor stel b. en w. intrekking raadsbesluit verkoop grond aan A. Anker; voor stel b. en w. verlenen vergunning wegaanleg rond de vuurtoren aan de heren Jansen en de Rijke. Verder komt b. en w. met een voorstel over credietverlening opmaken plan tot het bouwrijp maken van een terrein aan de J. J. Boeijesweg te Haam stede. Ook heeft b. en w. een voor dracht tot het benoemen van een lid in de dorpshuiscommissie te Renesse De statuten „Stichting Renesse" zul len eveneens vastgesteld worden, terwijl een rapport over de Stich ting behandeld zal worden. ZIERIKZEE De SAKOR-collekte In afwyking van de landelyke data, zoals deze stonden vermeld in een „ingezoden", opgenomen in het num mer van donderdag j.l. delen vvy mede, dat de SAKOR-collekte te Zierikzee zal worden gehouden in de week van 13-19 mei a.s. Eindles lagere land- en tuinbouwschool Op donderdag 10 mei a.s. vindt in het Hervormd Verenigingsgebouw de eindle9 plaats van de lagere land- en tuinbouwschool. Film „Gaslicht" voor Film-Liga De pas opgerichte Film-Liga brengt op vrijdag 18 mei in vertoning dc bekende film: „Gaslicht", welke film valt buiten het aantal dat in het ko mend seizoen zal worden vertoond. Voor laatstgenoemde serie films, zal - na voldane contributie - geen en treeprijs woirden gevraagd, maar voor de film „Gaslicht" wel. DREISCHOR Serenade „Crescendo" De muziekvereniging „Crescendo" heeft een serenade gebracht aan dc heer J. van der Weijde, directeur van de muziekvereniging, in ver band met diens 50ste verjaardag. De voorzitter, de heer J. W. Beekman, richtte zich met een felicitatiespeech tot de jarige directeür. NIEUWERKERK „ingezonden", opgenomen in 't num- Een nuttige verkeersles Bijzondere bejaardenbijeenkomst De bejaarden alhier hebben een bijzondere bijeenkomst gehad. De bijeenkomst van de 'bejaarden in „Ons Dorpshuis" alhier, stond in het teken van het verkeer. De opper wachtmeester, de heer Ardonne, was op bezoek en hield, op de hem eigen gezellige manier een voordracht over het steeds toenemende verkeer en de gevolgen daarvan. Ook voor de bejaarden komen problemen, daar de veiligheid op straat in toe nemende mate in het gedrang komt. De heer Ardonne bëhandelde op duidelijke wijze de regels waaraan de voetgangers en wielrijders zich hebben te houden en voornamelijk in dit geval de bejaarden. Zij toch zijn het die op de meest onverant woordelijke wijze op straat lopen en geen begrip hebben van verkeers borden. Dit werd hun in woord' en met dia's en film duidelijk gemaakt. Mevr. van Eeten dankte namens de bejaarden de heer Ardonne zeer voor zijn bereidheid om deze mid dag een gedeelte van zijn druk be zette tijd af te zonderen om de be jaarden wat begrip bij te brengen, om veilig door het verkeer te ko men. De bijeenkomst werd op de gewone wijze gesloten, waarna, in verband met het zilveren huwelijks feest van H.M. de Koningin en Z.K. H. de Prins, het Wilhelmus werd ge zongen. OOSTERLAND Op zaterdag 5 mei a.s. zal de muziekvereniging „Oosterlands Fan fare" alhier voor de eerste maal starten met de maandelijkse opha ling van oud papier etc., zoals dit op de laatstleden vergadering is be sloten. Kerkdiensten Ger. Kerk Met ingang van zondag 6 mei a.s. zullen de middagdiensten in de Ge reformeerde kerk aan dc Lange Achterweg voortaan weer om drie uur aanvangen inplaats van om half drie. Dit tengevolge van een enige jaren, geleden genomen besluit, tijdens de zomermaanden de dien stens een half uur later te doen aan vangen. BRUINISSE Ter aardebestelling L, Bouwens Zaterdagmiddag vindt alhier dc teraardebestelling plaats van hot stoffelijk overschot van schipper L. Bouwens, die deze weck dood op zijn schip „De Vrouwe Maatje" aan getroffen werd. Tijdens -het verrich ten van verfwerkzaamheden werd hij op 59-jarige leeftijd door een hartverlamming getroffen. Ook dit plotselinge sterfgeval heeft veel ont roering te Bruinisse opgeroepen en do deelneming met dc getroffen fa milie is dan ook algemeen. BURGII-HAAMSTEDE „Dubbel doel" De Westhoekse padvindsters heb ben voor „Dubbel doel" niet minder Voor de anti-honger actie 10 X 10 hebben de verschillende vrouwen verenigingen uit de gehele gemeente een actie gevoerd. Het uiteindelijke bedrag is nu bekend en bedraagt f 291,19. Een fraaie gift, waarvoor de verenigingen dank verschuldigd zijn. Scheepvaartberichten Attis, pass. 2-5 Azoren naar Paramaribo. Kelletia (t.), 4-5 te Curacao verwacht Koratia (t.), pass. 2-5 Kaap Ray naar Cornerbrook. Lelyekerk, pass. 3-5 Kaap Vilano naar Genua. Zafra (t.), 3-5 te Port Said. Een vliegtuig van de luchtmacht van Guatemala heeft een Cubaans schip met wapens en munitie voor Guatemala tot zinken gebracht, zo heeft president Fuentes bekend ge maakt. ONGELUKKEN OP DE WEG DELFT. In Delft is de 65-jarige heer P. Kalkman uit Den Hoorn bij een verkeersongeval om het leven gekorpen. Toen hij met zijn brom fiets op het kruispunt Noordeinde- Wateringse vest reed werd hij aan gereden door een bestelauto, be stuurd door de 25-jarige C. J. R. uit Den Haag. De heer Kalkman kwam met het hoofd tegen een brugleu ning en werd zo ernstig gewond, dat hij kort na het ongeluk overleed. MAASTRICHT. In het ziekenhuis St. Annadal in Maastricht is donder dagavond, enkele uren nadat zij bij een verkeersongeval ernstig was verwond, een tienjarig meisje Anna Maria Spees, wonende in Maastricht overleden. ROTTERDAM. Op de rijksweg 16 onder de rook van Rotterdam, heeft zich een ernstige autobotsing voor gedaan, waarbij vier mensen zwaar zijn gewond. Ingezonden mededeling de meesi verkochte 4 - modellen 125 - 150 - 160 c. c. OGEN Met het jaar wordt de vrede ouder en worden de beelden en de herin neringen uit de onthutsende oorlogs tijd diep in ons, verder weggedron gen. Ook voor hen die het mee maakten, wordt het wellicht moei lijker als in een flits zich alles weer voor de geest te halen. Als wij van avond toeven bij de graven, laten we ons dan de ogen herinneren van het Joodse meisje, dat vóór het slui ten van de treindeuren, haar blik nog even liet gaan over de trieste omgeving van Westerbork. In haar ogen lag de onpeilbare wereld van smart en hunkering en wie zou ooit hébben kunnen vermoeden, dat zij nog eens zouden blikken in de huis kamers van welvarend Nederland anno 1962? Het gebeurde gisteravond op de beeldbuis, het zinderend en 1 fluorescerend venster, waardoorheen de vreugden, maar vooral de smar ten der wereld bij tijd en wijle ko men zien. Ogen om nooit te vergeten, zo vlak bij ons, maar toch zo eindeloos ver weg en verloren. Ogen, waarin het gestolde leed van tienduizenden; van argeloze kleuters, die nog vol vertrouwen opzagen tegen vader en moeder, van jongens die - zo jong nog - voor de bittere waarheid van dood en graf werden geplaatst, van meisjes, het lichaam aarzelend ge stempeld door de eerste tekenen van ontluikende schoonheid, van volwas senen wier harten braken, al hiel den zij zich sterk voor de kinderen en van de grijsaards tenslotte, die wijs en berustend het hoofd bogen naar de aarde. Ogen, die verder nog slechts de zwakke contouren van lotgenoten in het schemerduister van de volge- perste veewagens hebben gezien en daarna de danteske tonelen, van Auschwitz, Treblinka, Sobibor of andere oorden des doods en tenslotte de grauwe gruwel van de douche cellen, waaruit het moordend gas stroomde. Ogen van een meisje uit 1942 za gen ons aan, zonder klacht, zonder verwijt, maar nameloos verlaten en eindeloos bedroefd. Ogen die nimmer meer een bloei ende boomtak hebben gezien of een vleug van de zomerwind over water, gebed in een krans van groen, of het doven van de zon in de wijde zee, of de lijnen der kerkkantelen en het kleurenspel in spitsbóogramen. Ogen uit 1942 zagen ons aan. Ogen van een meisje; ze was één van ons, een naamloze Anne Frank. Met stoom sliertjes omgeven, ratelde de trein van Westerbork naar de hori zon, op weg naar de hel. Het meisje van de ogen zat in één van de wa gens. „73 mensenstond op de deur geschreven, want het aantal moest men weten, Dat was belangrijker dan de ogen. Laten wc aan haar denken en aan al de miljoenen anderen. EILANDMAN. VLAARDINGEN. Aan dc voor avond van vlaggetjesdag te Vlaar- dingen (19 mei) vindt er krans- legging plaats aan dc voet van het vissersmonument. De plechtigheid zal wovdevv omlijst door zang van Vlaardings mannenkoor „Orpheus" onder leiding von Jos Vranken Jr. President Nasser van Egypte zal het grootlint van de Nijl posthuum verlenen aan Dag Hammarskjoeld en graaf Folke Bemadotte. Een vloot Russische vissersvaar tuigen volgt van nabij de bewegin gen van de Amerikaanse oorlogs schepen die op weg zijn naar Oost zeehavens, aldus heeft een Ameri kaanse officier meegedeeld. DEN HAAG. De nationale bloe mententoonstelling „Hofstadbloem" in de Haagse Houtrusthallen heeft 70.000 bezoekers getrokken. De Sowjet-Unie heeft er don- dex-dag in toegestemd de besprekin gen van de door de ontwapenings conferentie in Genève ingestelde sub-commissiën, waarvan zij met Engeland en de Verenigde Staten deel uitmaakt, voort te zetten. AMSTERDAM. Dondei'dagmiddag is op het terrein van de bouwmate- rialenhandel van de firma Volgel te Amsterdam-Noord het rechteronder- been van de 32-jarige N. T. tussen draaiende schoepen van een beton molen verbrijzeld. De man is ver moedelijk bij het schoonmaken van de betonmolen uitgegleden en be kneld geraakt. Hij is ter verpleging opgenomen in het Onze Lieve Vrou we Gasthuis. Het Laotiaansc ministerie van defensie in Vientiane heeft bekend gemaakt, dat Moeong Sing, op 7 kilometer van de Chinese grens in het uiterste noorden van Laos, don derdag door twee bataljons Chinese communistische troepen en een ba taljon communistisch gezinde Pathct Lao troepen is veroverd. Ingezonden mededeling Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter-, opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pag. In fraaie omslag) krijgt U ten ge schenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE SPORT WANDELSPORT Jubileumtoclil Ic Kruiningcn Op 31 mei Hemelvaartsdag vin den te Kruiningcn de 10e internatio nale jubileum-wandeltochten plaats over afstanden van 5. 10. 15. 25 en 35 km.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2