moeder BEST 1 LEXINGTON I Schouder aan schouder. Schonwen-Duivelandse Sportspiegel FEUILLETON ZIF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 3 MEI 1962 No. 19168 Ingezonden mededeling LEXINGTON FROM AMERICA'S TOBACCOS Gevarieerde feestelijkheden te Renesse bij/onder goed geslaagd Brouwershaven vierde gevarieerd en geslaagd Oranjefeest KENESSE, 30-4. De feestelijkheden welke te Renesse door de Oranje vereniging werden georganiseerd ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin en het 25-jarig huwelijksfeest van hte koninklijk paar mogen uitstekend geslaagd ge noemd worden. Het programma werd om 8 uur geopend door het fanfarecorps „Luctor et Emergo" met koraalmuziek vanaf de toren. Dank zij dc uitstekende weersge steldheid was deze muziek tot ver in de omtrek te beluisteren. Om half negen werd door de kinderen van de o.l. school een aubade gebracht aan het voltallige college van b. en w. van Westerschouwen, voor het voormalige gemeentehuis, waarbij ook werd overgegaan tot het hijsen van de driekleur. Nadat de kinderen de aubade hadden gebracht, wees burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell op het bijzondere gebeuren op deze dag: naast de verjaardag van H.M. de Koningin vinden ook de feeste lijkheden plaats ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van het koninklijk paar. Al de aanwezigen wenste de burgemeester een geslaag de feestdag toe. Gevarieerd programma Om 9 uur werd begonnen met de kinderspelen voor de schooljeugd, waarbij de rijke schakering van spe. len de gehele morgen in beslag nam. Met het fanfarecorps in het eerste gelid werd des middags om 1 uur vanaf het Dorpshuis gestart met een optocht van versierde wagentjes en fietsen, welke heel wat mensen op MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over april 1962 Geboren: Laura Cornelia, d. van A. M. van Dongen en G. M. Looij. Gehuwd: Stoffel Johannes bij de Vaate en Anna Boot. Ingekomen: A. W. Moelker van Brielle (Duivendijke); P. J. van dei- Horst van Katwijk (Scharendijke); H. M. Dominicus van Middelburg (Kerkwerve); J. A. Menheere met gezin van Heinkenszand (Eikerzee); J. C. Kesteloo van Halsteren (Kerk werve). Vertrokken: E. Overwijk van Elle_ meet naar Voorschoten; J. Hendrik- se van Kerkwerve naar Nieuw- en Sint Joosland; K. van der Cingel met gezin naar N.O.Polder; C. M. Zoeter van Scharendijke naar Eind hoven. BRUINISSE Geboren: 6. Cornelia, d. van Jac. L. van den Berge en Neeltje de Jonge. Gehuwd: 19. Jan van der Werf, 38 jaar (uit Oosterland) en Jannetje J. Kesteloo, 38 j. j.d. Overleden: 2. Willem Roukema, 89 j., wedn. van C. van Popering; 10. Theunis van Kooten, 46 j., wedn. van A. Otte; 10. Neeltje Hanse, 77 j., echtg. van M. Bakker; 22. Maria Wesdorp, 98 j., echtg. van Adr. van Gilst; 29. Jan Steven Duinkerke, 74 j., echtg. van L. E. Boer. Ingekomen: Willem A. Brugge- mans uit Kruiningen; Johannes M. Buitenhuis en echtg. uit Zierikzee; Jan J. van der Linde en echtg. uit Brouwershaven; Christien Bolijn. echtg. van J. de Koning. Vertrokken: Jan Marinus Bal en echt. naar Oosterland; Jannetje Kes teloo naar- Oosterland; Lambertus van de Velde naar St. Philipsland; Hendrik Nout naar Diepenveen. KERKNIEUWS Ned. Hcrv. Kerk Beroepen te St.-Annaland: J. Jon- gerden, Bruchem-Kerkwijk. Wereldrecord hoogvlieten LUCHTMACHTBASIS ED- WARDS (Calif ornië), 30-4. Maandag heeft een E-15 ra ketvliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht, bestuurd door piloot Joe Walker, een recordhoogte van bijna 75 ki lomeier bereikt. Het oude re cord was ongeveer 65 km. en stond op naam van majoor Robert White. Het E-15 raket vliegtuig heeft een spitse neus en is ontivorpen om een hoog te van ongeveer 78 km. te be reiken. de been bracht. Na de rondgang door Renesse werd, nadat de stoet was ontbonden op de Lange Reke, welke door de buurtvereniging weer feestelijk was versierd, begonnen met de spelen. Gestart werd met het ringsteken te paard, waarbij de hou der van de wrsselbeker, J. Wandel, er na spannende strijd in slaagde ook nu weer beslag hier op te leg gen. De verdere volgorde was: 2. A. Verseput; 3. L. v. Splunder; 4. T. J. Stoel; 5. N. Beije; 6. mej. H. Dalebout en 7. N. Janse. Het kussengevecht bracht de lach spieren bij de toeschouwers danig in beweging, vooral toen een dei- kussentjes het begaf. J. Geleijnse kwam hier als overwinnaar uit de bus, vóór G. Prummel en M. Sies. Geheel nieuw was de fietsenrace, waarbij de deelnemers de helft van het uitgezette traject moesten afleg gen op een fiets met een verend ach terwiel en de andere helft met een fiets met een abnormaal klein ver zet. Winnaar werd hierbij J. v. d. Hoek, gevolgd door K. Veerhoek en W. Lunsingh Tonckens. Na het suc ces van het vorige jaar stond er ook deze maal weer een kruiwagenrace op het programma. Menige komische situatie viel ook nu weer te bewonderen. A. Lemsom werd hierbij eerste, ge volgd door W. Krijger en G. Prum- mel. „Driebeenlopen" Het driebeenlopen zag W. Lun singh Tonckens als overwinnaar uit de bus komen, gevolgd door C. Bak ker en Margret van Sluis. Het blind limonadedrinken 'liet weer me nige komische situatie aanschouwen C. Bakker eindigde hierbij als num mer één, gevolgd door E. Muller en J. M. Zetterstein. Het rijk gevarieerde programma werd besloten met het nummer ringsteken per fiets. L. Janse werd hier overwinnaar vóór L. Goedbloed en B. Elsacker. Bij de optocht viel de eerste prijs bij de versierde wagentjes ten deel aan Trudie v. d. Hoek en Robbie v. d. Hoek; 2. J. van Dongen en 3. J. Simons, G. Horst en T. Gloudemans. Bij de versierde fietsen was de uit slag van de jury: 1. P. v. d. Hoek; 2. J. Primus en 3. K. Moelker. Des avonds vond in de ingang van het dorpshuis door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer J. A. Kouman, de prijsuitreiking plaats. Alvorens hiertoe over te gaan bracht hij een bijzonder woord van dank aan allen die hadden medegewerkt deze dag zo bijzonder te doen slagen In het bijzonder richtte hij zich hierbij tot de commissie Kooman, het gemeentebestuur, de Rijkspolitie de jury en de firma Duson. De buurtvereniging Lange Reke kreeg voor de intensieve medewerking welke werd verleend een bedrag van f 25,- aangeboden. Ingezonden mededeling want Akkertjes zijn instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes - "stad en provincie BROUWERSHAVEN Kandidatenlijst Prot. Chr. Groepering De kandidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen van de Prot. Chr. Groepering is als volgt samengesteld: 1. J. A. v. d. Bijl, Zon- nemaire; 2. J. J. Klaasse, Dreischor; 3. R. J. v. d. Wekken, Brouwersha ven; 4. A. Viergever, Noordgouwe; 5. N. W. Flikweert, Noordgouwe: 6. M. W. van 't Veer, Zonnemaire; 7. D. Rentier, Noordgouwe; 8. J. C. van Leeuwen, Brouwershaven; 9. N. J. Viergever, Noordgouwe; 10. J. C. de Later, Dreischor; 11. C. J. Otsmnn. Brouwershaven; 12. J. C. Bos. Noord gouwe; 13. L. F. van Bloois, Zonne maire; 14. L. M. v. d. Have, Zonne maire; 15. E. Statema, Noordgouwe. BROUWERSHAVEN, 30-4. Brou wershaven heeft dank zij een mild oranjezonnetje op een ryk gepavoi- seerd marktplein het Koninginne- feest gevierd, dat na klokgelui om 8 uur werd geopend met vlaghijsen op de Markt, verricht door wethou der J. Dekker en de Apollomuzikan- ten A. Heyboer, A. v. d. Velde en C. Dekker. „Apollo" verzorgde een programma van gewijde muziek, dat zeer in de smaak viel. Inmiddels was burgemeester A. H. Vermeulen met echtgenote en wet houder L. M. Moermond gearriveerd De burgervader richtte zich vanaf de muziektent tot de bevolking met een toespraak, waarin hij de afge lopen 25 jaar uit het leven van H.M. de Koningin releveerde. Op voorstel van de burgemeester werd een ge- lukwenstelegram naar paleis Soest- dijk gestuurd namens de bevolking van de nieuwe gemeente Brouwers haven. Hierna zongen de kinderen van de drie plaatselijke scholen, be geleid door de muzikanten A. Heij- boer en M. Heijboer. Een kleurrijk schouwspel bood het oplaten van gekleurde balonnen. In de gereformeerde kerk aan de haven werd een eredienst gehouden waarin voorgingen ds. Wentsel en ds. Keizer. Na deze dienst werden de kinderen getracteerd en de ouden van dagen, in het jeugdgebouw. De voormiddag werd verder gevuld met ringsteken op bromfietsen en rolschaatsen-wedstrijden. Het middagprogramma De middag werd begonnen met een fraaie optocht, voorop gegaan door „Apollo". Bijzonder leuk was de uitbeelding welke de leidster der kleuterschool met haar kinderen op de straat bracht, n.l. de bruiloft van het koninklijk paar. Verder waren er mooie wagens, o.a. „Hans en Grietje", „De huishoudschool" en „Oranjeuitbeelding". Versierde fiet sen en diverse uitbeeldingen com pleteerden de optocht. Voor de kin deren volgde toen een programma door de heer Matthijsse uit Breda met goochelen, sprekende pop, pop penkast, enz., wat zowel bij jong als oud in de smaak viel. Een wieler wedstrijd, tonnetje rollen, stoelen dans, vulden het avondprogramma (Ingezonden) Kan de wereld van wetenschap en techniek naar de maan grijpen? Misschien! Wij kunnen met ons verstand méér doen dan met ons hart. Stel u eens voor, dat we in de wereld van de menselijke verhou dingen, dus in ons doodgewone da gelijkse leven, het tempo van weten schap en techniek bezaten. Vermoe delijk behoefde u dan niet verder te lezen Bij alle vooruitgang is het leven kwetsbaar gebleven, wellicht kwets baarder geworden. En in de eerste plaats het leven van het kind. Im mers: verwaarlozing, onmacht, ont sporing en liefdeloosheid gaan hand in hand met welvaart, comfort, vrije zaterdag Er is véél leed, véél onrecht in de kinderwereld. Door de dynamiek van ons heden daagse leven gaan velen voorbij aan de zorg en de nood van tienduizen den jongens en meisjes. Dat zijn de vijftigduizend kinderen, waarover honderden instellingen en verenigin gen in ons land hun (helpende en beschermende) handen hebben uit gestrekt. Maar er zijn té weinig - helpende - handen! Deze verenigingen van alle ge zindten, die zich mogen noemen de Nationale Kinderbescherming, vra gen UW helpende hand: als kollek- tant(e), als rechtstreekse hulpbron door middel van een gift op post rekening 56.42.10 van de Stichting SAKOR te Utrecht, of door uw bij drage in de Kollekteweek v>an 7 t.m. 12 mei '62. Het gaat om de nationale kollekte voor de kinderbescherming. De vijf tigduizend kinderen, die om welke reden dan ook geen onbezorgde jeugd kennen, vertrouwen op U! De overheid doet wat zij kan, maar er is véél, héél veel nodig. Kinderbescherming is een zaak van „gans het volk". In dc Stichting SAKOR staan acht groepsfederaties, elkanders overtui ging respecterend, schouder aan schouder. Dat kón en dat móét, want het gaat om het Nederlandse kind. Daarom: onthoudt u zelf niet de vreugde van een gift en overweeg ernstig of u uw vrije tijd als kollek- tant(e) in dienst kunt stellen van de kinderbescherming. Vermeerder de helpende handen!! tot de duisternis ging vallen en „Apollo" nogmaals een mars dooi de gemeente maakte, nu met de kin deren met lampions achter zich, wat een mooi schouwspel bood. Nadat de prijzen van de verschil lende wedstrijden waren bekend ge maakt, sloot „Apollo" met drum band deze zeer geslaagde Oranje dag, waarvoor het bestuur dei- Oranjevereniging een woord van lof toekomt voor de geslaagde organi satie en de vulling van het program ma, dat de gehele dag op rolletjes liep. De uitslagen waren. Rolschaatsen: 1. Jopie Grootjans; 2. Ria de Jonge; 3. Jacqueline Evertse; 4. Ina Beeke; 5. Rien Platteschorre. Ringsteken: 1. Harm Fasol; 2. Cor den Boer; 3. Henk van Oeveren; 4. Cor Waleboer; 5. Leo Platteschorre. Optocht:: 1. Kleuterschool; 2. Hans en Grietje; 3. Koningin en Vader land; 4. Huishoudschool; Wielerronde: 1. Cor Duinhouwer; 2. Rien den Boer; 3. C. Wurth. Pierre Salinger, de woordvoerder van het Witte Huis, gaat 11 mei naar Moskou, op uitnodiging van A. Ad- joebei, directeur van het Russische blad Izvestia en schoonzoon van premier Chroesjtsjef, aldus een be kendmaking van het Witte Huis. KORFBAL S.D.K.B. Brouwershaven I-Zeemeeuwen I 2-1 Zaterdagavond 'hebben Brouw en Zeemeeuwen een sportieve match gespeeld, waarbij de harde wind jammer genoeg veel afbreuk deed aan het vertoonde spel. Dat de score zo laag bleef was voornamelijk te danken aan de verdedigingen van beide ploegen, die aan weerszij den de aanvallen goed onschadelijk maakten. Brouw startte met v. d. Hoek en Wurth in de aanval waarbij eerstgenoemde diverse worpen op de korf mikte, die beter lot hadden verdiend. Bij Zeemeeuwen viel voor al het goede werk in het middenvak op, waardoor menige aanval kon worden opgezet. Toen Cora Trijse- laar scoorde blies scheidsrechter Schot terecht voor gedekt doelen. De rust ging in met blanke stand. Na de rust gelukte het Wurth zich goed vrij te spelen en hij zag zijn worp met een goede goal beloond (1-0). Zeemeeuwen kwam direct fel terug en jammer dat ook bij deze ploeg een doelpunt verloren ging wegens gedekt doelen. Toch weet de actieve Jan van Dongen in samen werking met de Meeuwendames goed door te breken en zijn schot betekende 1-1. Na de vakwisseling golfde het spel op en neer maar de thuisclub trok tenslotte aan het langste eind door een doelpunt van Kees Slager in de 25e minuut (2-1), wat tevens de eindstand werd. Schcuwse derby Brouwershaven-Zierikzee werd zeer matig duel Dinteloord wist strijd om tweede plaats op de ranglijst tegen Chris- landia te iwnnen Zonnemaire I en Renesse II moeten beslissings wedstrijd spelen om kampioenschap Veere eindigde op laatste plaats in 1ste klasse van zaterdagcompetitie VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G is de Schouwse derby tussen Brou wershaven en Zierikzee maar een zeer matig duel geworden met een 1-0 zege voor de bezoekers. NSV slaagde er in om De Schutters in eigen huis met 2-1 te kloppen, ter wijl Kruisland met dezelfde cijfers bij S.C. Gastel beslag op de puntjes wist te leggen. Nw. Borgvliet Cluzona NSV Kruisland NVS De Schutters Bitrgh Halsteren Vosmeer Zierikzee S.C. Gastel Br.haven 22 15 22 11 21 11 21 11 21 10 21 10 21 9 5 5 7 7 7 8 9 9 2 10 2 11 1 13 0 20 58-36 32 45-24 28 67-42 25 55-42 25 49-44 24 36-36 23 47-41 21 44-42 21 55-43 20 33-53 18 40-47 15 17-98 2 ZATERDAGCOMPETITIE. On danks het feit dat MEVO in de 4e klas A bij het ingaan van de rust tegen Smerdiek een 4-0 voorsprong had hebben de oranje-witten geen kans gezien de volle buit binnen te halen daar uiteindelijk nog genoe gen moest worden genomen met een 5-5 gelijk spel. De kans om de laat ste plaats nog aan een ander over te doen is nu wel geheel verkeken, dit te meer daar Nieuwdorp er op verrassende wijze in slaagde Ter- neuzense Boys in eigen huis met 4-3 te verslaan. Kampioen Arnemuiden moest voor eigen publiek met maar liefst 4-1 zijn meerdere erkennen in AZVV, terwijl Dinteloord jnet 5-1 het duel om dë 2e plaats op de rang lijst tegen Chrislandia wist te win nen. tie ook beëindigd al zullen Zonne maire en Renesse II hier nog onder elkaar moeten uitmaken in een be slissingswedstrijd wie hier kampi oen, zonder promotiekansen, gaat worden. Renesse II wist op gelijke hoogte met Zonnemaire te komen door in de duinstreek met 4-0 van Brouwershaven II te winnen. SVO- WK II verloor te Ouioerkerk met 8-1 van Dreischor II. De eindstand is hier: Zonnemaire 16 14 0 2 112-17 28 Renesse II 16 14 0 2 76-25 28 Dreischor II 16 6 1 9 45-55 13 Br.haven II 16 5 1 10 32-79 11 SVOWK II 16 0 0 16 23-111 0 ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas is op de laatste competitie dag de beslissing voor de laatste plaats gevallen. Door met 6-2 van Wolf aartsdijk te verliezen werd Veere het kind van de rekening. VCK kon beslag op de 2e plaats leg gen door Kapelle met 4-1 te ver slaan, terwijl AZVV II te Axel kans zag om kapipioen Middelburg V een puntje af te snoepen (3-3). De eind stand is: Middelburg V VCK Kapelle Hoek Bruse Boys Yerseke III Wolf aartsdijk AZVV II SVD Veere 18 12 18 11 18 12 18 10 1 60- 3 71- 5 66- 4 56- 8 37- 10 44- ïo so il 41- 12 50- 10 27 ■29 29 ■48 26 ■35 25 33 24 ■54 17 58 13 ■64 13 ■56 12 ■79 11 ■52 10 Arnemuiden 17 12 3 2 52-18 27 Dinteloord 17 10 4 3 44-30 24 Chrislandia 17 9 3 5 40-38 21 AZVV 16 9 2 5 56-35 20 Tern. Boys 16 9 1 6 41-39 19 VVN 16 6 2 S 39-32 14 Smerdiek 16 4 4 9 42-43 12 Spui 17 4 4 9 25-41 12 Nieuxvdorp 16 3 3 10 24-42 9 MEVO 16 2 2 12 26-71 6 AFDELING ZEELAND. In de le klas B van de zondag competitie werd de competitie beëindigd. Door met 11-2 van SVOWK te winnen kwam Renesse in haar laatste 'wed strijd precies aan 100 gescoorde doel punten. Zierikzee II zag zich in eigen huis met 3-2 door de Burgh- reserves geklopt. De eindstand is nw geworden: Renesse 16 15 0 1 100-18 30 Dreischor 16 10 1 5 63-33 21 Zierikzee II 16 5 2 9 32-66 12 Burgh II 16 5 1 10 39-52 11 SVOWK 16 3 0 13 33-98 6 In de 2e klas C werd de competi- ren". Ingezonden mededeling DRINK joy SI NAS gezond en t&Ze/tti lekker Op het Westberlijnse Plein der Republiek, op slechts korte afstand van de Berlijnse „muur" demon streerden op 1 mei ongeveer hon derdduizend Westberlijners onder het motto „Vrijheid kent geen mu- Even later fietste ze naar de stad. Arie moest het weten. Die zou mis schien wel raad kunnen verschaf fen. Ze snikte nog na van emotie. Zestienhonderd gulden.. ..zo maar ineens weg. Ze zag Arie staan aan de Purmer- steenweg. Ze was al van haar fiets gestapt, toen hij naar haar opkeek. Er kwam een glimlach op zijn ge zicht. Met een paar stappen was hij bij haar. „Hay, Aaltje", begon hij opgewekt, maar toen hij haar be drukt gezicht zag, schrok hij: „Is er wat gebeurd?" Ze knikte. „Iets heel ergs. Ik kan het hier niet zeggen op de weg". Hij dacht even na en keek in 't rond. „Ga dan maar mee. Daar staat de auto". „Maar m'n fiets Hij keek naar haar fiets en zette die tegen een boom. „Jaap?" Een arbeider keek op. „Ja?" „Neem om half zes die damesfiets even mee naar de Kanaalkade, wil je?" „Jawel, meneer". „Zo, kom maar mee". Toen hij wegreed, zei hij: „In de salonwagen zijn ze aan het werk: twee tekenaars en de boekhouder. Het is erg gehorig. Zullen we de stad uitrijden en daar even bobbelen?" Ze knikte zwijgend. Na enige tijd waren ze op een stille weg in de Purmer en hij zette de wagen aan de kant. Toen schoof hij een arm om haar heen en trok het meisje naar zich toe. „Zo, m'n poesje, vertel jij Arie nou maar eens, wat er aan de hand is". Met horten cn stoten vertelde ze Hoor Maartje Zeldenrijk van het geld, dat haar moeder aan Dirk gegeven had. Zogenaamd ge leend. En dat hij alles besteed had: bromfiets, leren jas en inkopen voor de zaak. „Geen cent heeft hij meer over. En ik had graag dat mantel pakje willen kopen en een bijpas sende tasnu ben ik weer even arm als daarvoor Opnieuw snikte ze het uit en hij suste haar in zijn armen. „Gossie, poesje, je deed me schrikken. Ik dacht minstens, dat er iemand ver moord was. Hé, dat is een opluch ting. Als het anders niet is? Dat pakje krijg je natuurlijk van mij. En die tas ook. Maak je daar maar geen zorg meer over. En dat geld moet natuurlijk terugkomen. Wat je moeder gedaan heeft, is natuurlijk strafbaar. Het was jouw geld. Waar om heb je het ook niet naar de bank gebracht? Je bent anders zo'n ver standig vrouwtje. „Och, ik dacht.... thuis, in het kabinet van moederdaar ligt het veilig. Maar ik ken Dirk wel. Die heeft natuurlijk net zo lang zit ten schooien, tot moeder het hem gegeven heeft. Dirk is altijd het ver wende moedersjongetje geweest, als kind al. Omdat hij de oudste is, de stamhouder. Wie had nu ooit ge dacht, dat^moeder dat zou doen.." En ze snikte het opnieuw uit in zijn armen. „Kom, kom, wat een verdriet om een paar centenbegon hij la chend. Maar dat was niet erg ver standig, want het meisje richtte zich met een ruk op en keek hem met haar betraande ogen wild aan. „Een paar centenzo kun jij er misschien over denken, maar ik had nooit geld. Af en toe kreeg ik eens een gulden van Ploon, dat is m'n schoonzuster, of van Bep, m'n oudste zus. En dan van moeder een paar gulden in de week, voor kou sen en voor kerkgeld. Dat kun jij je niet voorstellen, wat het zeggen wil: zo ineens zestienhonderd gulden te bezitten. Dat is net of je overstapt van de ene wereld in de andere. Vanuit het leventje van alle dag, waarin je nooit meer dan een paar gulden in je portemonnaie zult heb ben en dankje moet zeggen voor een truitje of een rok van je zussen of schoonzussen. Van het bij elkaar schrapen van allerlei spaarcenten, om eens een enkele keer een beetje behoorlijk stukje goed te kopen, om iets te maken voor de zondag. Zo dat je er dan tenminste nog een beetje knap uitziet. Uit dat wereldje kom ik, Arie Schilders, maar van die wereld heb jij geen begrip. Jij zult wel altijd in de centen gezwom men hebben. Wel ja, waarom zal ik ook zitten grienen om die paar cen ten? Wat zijn tenslotte zestienhon derd guldens? Nou? Daar draai ik m'n hand niet voor om, wat? Ha, ha, ha, die leuke broer van me, hé? Om zijn stomme zuster op een geslepen manier haar kapitaaltje afhandig te maken. Wel ja, laten we er maar om lachen, hé, die paar stomme centen.... Ik wou, dat jij in de lucht gevlogen was met je beloning Dan had ik er geen weet van gehad.... En breng me nu maar weer naar de stad terugEn dat mantelpakje wil ik niet eens meer, niet van jou en niet»van een ander. Jullie kunnen voor mijn part alle maal ontploffen, jij er bij, Arie Schilders.... Sinds jij in m'n leven gekomen bent. is er niks als narig heid geweest Ze draaide hem haar rug toe en veegde met een zakdoek haar tranen weg. (Wordt vervolgd) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5