HEINKEL ANKER, Zierikzee Nieuwerkerk (Duiveland) zag de mooiste optocht van Koninginnedag scooters van kwaliteit Prachtig resultaat van samenwerking Programma startte met interkerkelijke dienst NIEUWERKERK, 30-4. Nieuwer kerk heeft voor wat Schouwen-Dui- veland betreft op Koninginnedag de mooiste optocht gezien, maar Nieuwerkerk niet alleen, want alle plaatsen in Duiveland hebben deze verrassende optocht gezien, alleen al door het feit dat de Oranjever enigingen van Slrjansland, Ooster- land, Ouwerkerk en Nieuwerkerk de handen ineen sloegen bij de samen stelling van deze versierde stoet, die sterk de aandacht trok. Nieuwerkerk kreeg de optocht te zien, nadat reeds een omgang over Ouwerkerk was gemaakt. Zeer veel werk hebben de organisatoren van deze optocht gemaakt en er waren dan ook verbluffend goed versierde wagens, waarvoor de jury - voor de vier dorpskernen fraaie prijzen beschikbaar had gesteld. Sirjansland ging met de eerste prijs strijken. Daarna volgden Nieuwerkerk, Ou werkerk en Oosterland. Voor wat betreft Nieuwerkerk vielen prijzen ten deel aan de volgende wagens: 1. Kaboutergroep, 2. Mandolineclub, 3. Padvinderswelpen, 4. Oost-West, 5. Sportcombinatie, 6. Boerenleen bank, 7. Plattelandsvrouwen. Dankdienst Het feest te Nieuwerkerk was in ZIERIKZEE, 2-5. De toneelgroep „Centrum" speelde woensdagavond in de Concertzaal het toneelstuk van Erwin Sylvanus „Korczak en de kinderen". De toneelavond was ge organiseerd door de de Culturele Commissie van de Ned. Herv. Kerk in Zeeland. De bezetting van de zaal was redelijk, waarbij het echter op viel dat het „eilandelijk" bezoek aanmerkelijk groter was dan het Zierikzeese. Het gegeven van Sylvanus' expe rimenteel toneelstuk verplaatst ons naar het Warschau van de oorlogs jaren, met als centrale plaats van handeling het ghetto, waarin de Joodse bevolking van de stad zat opgesloten. Bijzonder dramatisch is het lot van een groep Joodse wees kinderen, die - onder leiding van dokter Korczak - zich in een tehuis bevinden, maar weldra aanzegging krijgen op transport te worden ge steld. Dokter Korczak moet de kin deren de leugen vertellen, dat zij „naar buiten" gaan en de schrikke lijke dood die de kinderen wacht, al dus bemantelen. Dokter Korczak is waarheidsminnaar par excellence en hij volvoert de opdracht van de Voor 40 jaar.... SCHOUWEN. Als gevolg van de kentering in de arbeidsvoorziening, trekken velen weg, vooral naar Noord Frankrijk om werk te zoeken. ELKERZEE. Een inwoner dezer gemeente is ter beschikking gesteld van de gouverneur-generaal van Ned. Indië, om te worden benoemd tot visserij-adviseur. ZIERIKZEE. Op 19 mei a.s. zal de eerste steen worden gelegd voor de nieuw te bouwen chr. school in het Vrije. ZONNEMAIRE. Het ziekenfonds „O.H." alhier hield de jaarlijkse ledenvergadering. DREISCHOR. G.S. van Zeeland hebben een beslissing genomen in de suatiekwestie tussen de Dreischor- polder en de Nieuwe- of Jongepol- der. ZIERIKZEE. Op het plein achter de oude ambachtsschool werden schietwedstrijden gehouden door de schiet-weerbaarheidsvereniging: „Prins Frederik Hendrik". ZIERIKZEE. Het ligt in de bedoe ling op de Paardenmarkt alhier een zg. „Amerikaanse Hoepla" te statio neren, de exploitatie waarvan ten goede komt aan de armen der stad. ZIERIKZEE. Voor een toepasselijk lied voor het op 13 juli te houden feest ter herinnering aan de bevrij ding van het Spaanse juk, is een achttal inzendingen bij het bestuur der Z.O.V. binnengekomen. ZIERIKZEE. Bij gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Nuts- departement, zal een gedenkboek worden uitgegeven. ZONNEMAIRE. Een muzieklief hebber deed het gezelschap „N. en U." f 25 toekomen, waarvoor twee nieuwe instrumenten kunnen wor den aangeschaft. NIEUWERKERK. De vorig jaar stopgezette stoomzuivelfabriek „De Duif" is op spekulatieve grondslag weer in werking gesteld. de morgenuren begonnen met Ko- raalmuziek, dat in de muziektent ten gehore werd gebracht. Om kwart over acht reeds werd een interker kelijke dankstond gehouden in de Ned. Herv. Kerk, waarin voorgingen de plaatselijke predikanten ds. M. G. Westerhof en dr. J. Becker. In deze dienst werd een collecte gehou den, bestemd voor „Vrederust", die f 52,17 opbracht. Eenmaal weer bui ten konden de kerkgangers al dade lijk een oogje wagen aan de ver sierde wagens, die op het parkeer terrein hij het sportveld stonden op gesteld. Middag- en avondprogramma Na de middag werden op het sportterrein verschillende kinderspe len en volksspelen gehouden, waar aan prijzen waren verbonden. Sprietlopen, kruiwagenrace en stoelendans zijn bijzonder geslaagd. Het avondprogramma vermeldde: muziek van het fanfarecorps in de tent, zang van het kinderkoor, het grote koor en de mandolineclub. Door de gure noordenwind werd het programma in „Ons Dorpshuis" af gewerkt. Tot slot werden, begeleid door het muziekcorps, door alle aanwezigen twee coupletten van het Volkslied gezongen. Duitse officier, maar dan met het vrijwillig offer van zijn leven, want hij zelf volgt de kinderen mee in de dood. Het zonder décors gespeelde stuk stelde.hoge eisen aan de spelers, die het zuiver van hun recitatief ver mogen moesten hebben, maar er in slaagden de macabere sfeer van een brok hemeltergende oorlogsgeschie denis voelbaar te maken in de zaal. Tegenover elkaar geplaatst worden de brute Duitse officier (maar ook hij heeft zijn verleden, waarin waar heid en leugen zijn vertekend tot misleidende, wandrochtelijke mis vattingen) en dokter Korczak, die als enig redmiddel in de strijd tus sen de twee polen waarheid en leu gen, het gebed kent, dat hem de weg wijst. Aan de voorstelling werkten mee Egbert van Paridon, die ook de regie voerde en vooraf een toelichting gaf op het stuk, Jan Hundling, Albert Abspoel en de speelsters Karin Haa- ge en Marie José Nysten. Deze groep slaagde er in het stuk een derde di mensie van innerlijke spanning en bewogenheid mee te geven, die de toeschouwers - boven de besproken gruwelen - deed opzien naar de hoogten van menselijke ziele-adel, zoals deze zich kunnen voordoen in bijzondere omstandigheden, waarin de maatstaven van vroeger en nu voorgoed schijnen te zijn weggeval len. Een ontroerend stuk, geschre ven door een oud-lid van de Hitler- jugehd, die na de oorlog moest be kennen nimmer een Jood te hebben gezien, en die zijn innerlijke ziels- omkeer slechts kon bevestigen met het schrijven van dit aangrijpende stuk. Staatsmijnen in Limburg vieren 60- jarig bestaan Jubileum-uitkering aan personeel HEERLEN, 2-4. Ter gelegenheid van de viering van het 60-jarig be staan der staatsmijnen in Limburg ontvangt het personeel van dit be drijf een uitkering ten bedrage van twee dagen loon, waarmee een be drag van ruim twee miljoen gulden is gemoeid. Dit werd vandaag bij de viering van het jubileum in de nieuwe stads schouwburg van Heerlen door de president-directeur van de staats mijnen, de heer H. H. Wemmers, be kend gemaakt. De heer Wemmers maakte op deze jubileumdag tevens bekend van een bedrag van drie miljoen gulden, dat uit de winst van 1960 was gereserveerd. Dit bedrag zal geheel ten goede komen aan de mijnstreek. Tien miljoen gulden zal worden bestemd ter verbetering van wat de heer Wemmers noemde het „sociale leefklimaat" in de woning groepen der mijnen en voor soort gelijke voorzieningen; een bedrag van een miljoen wordt verdeeld over 40 projecten. Eveneens een miljoen gulden is toebedacht aan het recre atieschap „Brunssummeiheide", dat op het punt staat te worden opge richt; een bedrag van een kwart miljoen gaat naar de nieuwe schouw burg van Heerlen; een half miljoen wordt bestemd voor de revalidatie van lichamelijk gebrekkigen, het sportcentrum „Limburg" krijgt 150 duizend gulden, het Limburgs Sym phonic Orkest ontvangt tenslotte 100 duizend gulden. Hierna volgde nog een muzikale wandeling over het dorp, waarbij het talrijke publiek zich aansloot, voorzien van een lampion. Het Oranje-comité, dat het feest arrangeerde, kan met genoegen te rugzien op een geslaagde feestdag. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Uitgesteld 5 mei: Brouwershaven B I-Zierikzee B I. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De oriënteiingsiit op Koninginnedag Bij de gehouden oriënterings-op- drachtsrit van de Z.O.V. gingen om de minuut 38 voertuigen van start van het Luitje voor de 17 km-rit door Zierikzee, met een gemiddelde van 12 km. per uur. Onderweg kre gen zij drie opdrachten uit te voe ren. De deelnemende wagens waren gesierd met twee vlaggen voorop en een oranjeband. Alle deelnemers be reikten de finish. De rit was georganiseerd door de heer C. W. Verton, bekend „Sparta" -man, die - na afloop van de rit - de prijzen uitreikte in de Graan- beurs. Vele deelnemers bleken in een fop-controle te zijn gereden, doordat zij niet voldoende hun roe- tebeschrijving hadden bestudeerd. Zo „zwommen" zij in een fuik op het Slabberswerf, hetgeen 45 strafpun- ten opleverde. Bij dergelijke ritten komt het nu eenmaal aan op goed lezen. Voor de rest waren er geen onoverkomenlijke moeilijkheden;het parcours bleek foutloos uitgezet. De heer Verton onderlijnde nog dat de organisatie van een dergelijke rit geen eenmanswerk is. Hij dankte dan ook de dames Boot, Visser en Verton en de heren P. A. Boot, I. Verton, J. P. W. C. Stols, R. Visser, J. van Urk, J. v. d. Voo, Bleijenberg, J. D. v. d. Houten en de heer Sim mers voor hun medewerking. De heer Verton dankte het Z.O.V.- bestuur, de firma C. Timmerman voor de beschikbaar gestelde fraaie prijzen. De Z.O.V.-voorzitter, de heer M. C. Doeleman, had tijdens deze rit pas goed ontdekt hoeveel straatjes er waren en hij dankte de heer Ver ton voor deze zo uitstekend uitge zette rit op deze bijzondere Oranje dag. De prijswinnaars waren: le prijs H. J. Doeleman, 2e pr. C. J. van Westen; 3e nr. Fr. Etiënne; 4e pr. B. v. d. Wekken; 5e pr. J. Pomper; 6e pr. A. D. Constandse; 7e pr. K. Holm; 8e pr. mevr. Schot-Rentier; 9e pr. v. d. Doe; 10e pr. A. Smalle- gange; lie pr. C. Linders; 12e pr. H. van Langeraad: 13e pr. K. v. d. Goot 14e pr. Krips; 15e pr. M. v. d. Stolpe. Amateur-fotoqrafenverenigingen hielden clubavond Causerie over „table-(op"-fofografie Als laatste in een serie van vier bijeenkomsten, belegd in het afgelo pen seizoen, hielden de beide eïlan- delijke amateurfotograf enverenigin- gen, F.C. „De Westhoek" en „Delta foto" vrijdagavond in „Mondragon" een clubavond. In zijn openingswoord richtte de voorzitter van „Delta-foto" de heer M. Wieringa een bijzonder welkom tot de heer Veldman, foto graaf te Apeldoorn en de heer Jean Frijns, die met een lezing over „Ta- ble-top" de aanwezigen op vaak geestige wijze uitleg gaf over deze moeilijke maar dankbare tak van de fotografie. De heer Frijns die als dé „table- top" fotograaf van Nederland aange merkt mag worden, bleek over zo'n ruime fantasie te beschikken dat hij met eenvoudige middelen deze fan tasie had verwezenlijkt en een col lectie werken toonde die het aankij ken waard zijn. Op humorvolle wij ze werd met een lichte ironie door middel van table-top foto's een weerspiegeling van het dagelijks be staan gegeven die door het net niet echt genoeg zijn een fotografische karikatuur oplevert. Moeilik genre fotografie In de fotografie staat de table-top niet hoog aangeschreven, daar hier het voordeel aan verbonden is dat men de foto in gedachten kan op bouwen en zelf kan beslissen welke voorwerpen er op komen te staan. Dit neemt echter niet weg dat deze fotografie bijzonder moeilijk is. Van de persoonlijke visie hangt het af, of de humor - die voor 95 pet. niet te fotograferen is - naar voren komt. Verduidelijkt met de betreffende op namen lichtte de heer Frijns toe hoe hij de ideeën had opgedaan en welk materiaal hij gebruikte. Na de pauze werden dezelfde opnamen vertoond in kleurendia's. Voor zijn werk ontving de heer Frijns reeds de onderscheidingen Bondsmeesterklasse 1962 van de Bond van Nederlandse Amateurfo- tografenverenigingen en A-klasse van de internationale federatie van amateurfotografen. Afdelingsvergadering C.P.B. De leden van de afd. Schouwen- Duiveland van de C.P.B. hopen op woensdag 9 mei te vergaderen. Op deze avond zullen kleurendia's over Israël vertoond worden. Universiteit Utrecht Aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde voor het candidaats- examen Diergeneeskunde o.m. onze stadgenoot de heer M. C. v. d. Ende. BURGH-HAAMSTEDE Populaire P.T.T.-kantoorhouder nam afscheid van de dienst De heer J. J. Kosten met pensioen HAAMSTEDE-BURGH, 1-5. Met ingang van 1 mei is - gelijk reeds gemeld - een bekend en vertrouwd gezicht verdwenen van voor het loket in het P.T.T.-kantoor. Op die dag is de heer J. J. Kosten officieel met pensioen gegaan, een voor eigen mensen en talloze vreemdelingen be kende persoonlijkheid, die veler sympathie heeft verworven in de achterliggende jaren. De heer Kos ten hoopt van een welverdiende rust te gaan genieten, in een nog te bouwen woning, die recht tegenover het P.T.T.-hulppost kant oor zal ver rijzen. De scheidende kantoorhouder heeft een leven achter de rug, dat geheel in het teken van de P.T.T. heeft ge staan. Reeds dadelijk na het verla ten van de lagere school in zijn ge boortedorp Dreischor, kwam de heer Kosten bij de P.T.T. Bij de Techni sche Dienst werd de eerste stap ge zet op de 15e augustus in 1919, doch reeds op 1 maart 1924 volgde hij zijn vader in dezelfde functie van kan toorhouder in Dreischor op. In 1929 verhuisde hij naar Nieuwerkerk, totdat de aanstelling te Haamstede op 19 dec. 1934 werd aanvaard. De drukste periode Wanneer we de heer Kosten ho ren vertellen over diverse voorval len uit zijn loopbaan, dan noemt hij de drukste periode die tijdens de oorlogsjaren. Er waren toen weken aan een stuk dat er elke dag 80 postzakken vol pakketten het post kantoor verlieten. Allemaal pakjes met levensmiddelen van de te werk gestelde arbeiders in de Westhoek. Vooral de verzending van de tele grafische postwissels in die periode bracht bergen werk. Ook de maan den vlak na de watersnoodramp wa ren zeer drukke dagen. Inzonderheid toen er een mobilofoon geplaatst werd met aggregaat in de gang en motor in het schuurtje. Zelfs prins Bernhard kwam zich op de hoogte stellen van de gang van zaken in het kantoor. Een grote rust was het toen de oude telefooninstallatie (zwengelsysteem) het kantoor verliet en de automatisering haar intrede deed. Vraagbaak voor ieder Een' vraagbaak voor iedereen was de heer Kosten. Soms werd hij vlak tegen middernacht uit bed gebeld met de volgende vraag: „Is er geen pakje met de laatste bus meegeko men?" Het valt niet te verwonderen dat het antwoord dan wel eens iets uit de toon viel. Zo kon het ook ge beuren dat er iemand aan het loket stond te rekenen en plotseling zei: „Zeg goeie vriend, er klopt iets niet" Het antwoord van de heer Kosten was kort en bondig: „Ten eerste ben ik je vriend niet, en ten tweede klopt het wel". „Iedereen heeft zijn of haar eigen leven en gewoontes, en ik kan niet al die levens en gewoontes, van hen die „rechts van het loket" staan, peilen". Zo was de heer Kosten. Werk zaam, oprecht en eerlijk. Niemand heeft ooit moeilijkheden of wat ook met de heer Kosten gehad. Ook de vele vreemdelingen, die soms tot op de stoep in de rij stonden, wachtten rustig op hun beurt. Want het maar één loket bevattende kantoor is vooral in het hoogseizoen te klein. Iedereen in de Westhoek is de heer Kosten veel dank verschuldigd voor de goede wijze, waarop hij een ieder die voor het loket verscheen heeft geholpen. Dat hij nog lang van zijn welverdiende rust mag genie ten. Inmiddels is van P.T.T-zijde op passende wijze van de heer Kosten afscheid genomen, RENESSE Consumptietent op het strand Naar wij vernemen is aan de he ren S. v. d. Hoek en J. P. Berrevoets vergunning verleend om over te gaan tot het plaatsen van een con sumptietent op het strand. Bij de duinovevgang zal op het strand een tent worden geplaatst met een vloer oppervlak van 50 vierkante meter- Verder zal aan deze tent een terras komen van 100 vierkante meter, voorzien van windschermen. Met de Pinksterdagen hoopt men totde ope ning over te kunnen gaan. Ongeluk met geweer Bij het schoonmaken van zijn ge weer werd de heer de Korte zodanig door een schot hagel aan zijn rech terhand verwond dat dokter H. J. Simons, die. eerste hulp verleende, overbrenging naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee noodzakelijk achtte. Uilstapje bejaarden In de tweede helft van de maand juni zal voor de bejaarden van Re- 'nesse naar wordt gehoopt, het tra ditionele uitstapje kunnen plaats vinden. Om hiervoor over de beno digde financiën te kunnen beschik ken zal één dezer dagen de gebrui kelijke lijst-collecte plaats vinden. Bij het gehouden examen door de Vakraad voor het Kappersbedrijf te Utrecht slaagde Jacob M. Moer land, te Renesse, voor het bedien den diploma dameskappersvak. BURGH Het V.V.V.-Grevelingencongres Wij herinneren er aan dat onder auspiciën van de Provinciale V.V.V. op donderdhg 10 mei a.s. in hotel ,,'t Wapen van Burgh" te Burgh een congres zal worden gehouden, dat gewijd is aan de toekomstige recre atiemogelijkheden in de Grevelingen. Na opening van het congres zal een welkomstwoord worden gespro ken door de voorzitter van V.V.V. „Burgh-Haamstede", de heer N. H. Lysen. De adjudant-directeur van de P.P.D. Zuid-Holland, ir. G. C. Lange zal spreken over „De Brielse Maas". Verder wordt het woord gevoerd door ir. M. de Vink, directeur van de P.P.D. Zeeland over „Het Veerse Meer". Over het onderwerp „De mo gelijke betekenis van de Grevelin- gen-ontwikkeling voor Goeree en Schouwen-Duiveland" spreekt de di recteur van het E.T.I, drs. M. C. Verburg. Ir. G. C. Lange voornoemd zal bovendien refereren over de Grevelingen. Na afloop van het con gres zullen de deelnemers op het landgoed van de familie Knight te Haamstede, voorden ontvangen door het gemeentebestuur van Wester- schouwen. SIRJANSLAND De wedstrijden op Koninginnedag De uitslagen van de op koningin nedag gehouden wedstrijden zijn als volgt: Kleuters, versierde steppen: 1. Ri- na Kraak, 2. Berti van Ast, 3. Adri- aan Hanse, 4. Rinus Bolier. Steppen-race: 1. Rina Kraak, 2. Adriaan Hanse, 3. Jannet Jongman. 4. Rinus Bolier. Staartprikken: 1. Adriaan Hanse, 2. Jannet Jongman, 3. Nannie Dorst, 4. Rinus Bolier. Schoolkinderen krukken op lepel: 1. Han de Ronde, 2. Joke Fluijt, 3. Geert v. d. Graaf. Koekhappen: 1. Co Bolle, 2. Bert Bolle, 3. Wilma Neele. Blokjes rapeiï: 1. Geert v.d. Graaf, 2. Han de Ronde, 3. Wilma Neele. Zaklopen: 1. Dick van Felius, 2. Jan Stuik, 3. Ada de Jonge. Bal op bord: 1. Jan Stuik, 2. Piet Neele, 3. Dick van Felius. Blokjes schuiven: 1. Jan Stuik, 2. Kees Heule, 3. Ada de Jonge. Volksspelen groten Zaklopen: 1. Els Zeeman, 2. Jan Olree, 3. Janny de Jonge. Stoelendans -dames: 1. mevr. v. Eenennaam-Fluijt, 2. mevr. Bolle, 3. Toos Kraak, 4. mevr. Stuik-Dijke, 5. Janny de Jonge. Stoelendans heren: 1. Jan Stuik, 2. P. van Ast, 3. W. Radewalt, 4. W. van Dienst, 5. L. v. Felius. Hindernis fietsen: 1. Dirk Fluijt, 2. Bram Heijboer, 3. P. van Ast, 4. Jan Stuik, 5. Kees Stuijk. Melkbus op kruiwagen: 1. Wim Radewalt, 2. Jan Stuik, 3. Cobi Quist, 4. Const, de Jonge, 5. Janny de Jonge. Mastklimmen: 1. Jan Olree, 2. Cor Olree. Stoelendans dames in het vereni gingsgebouw: 1. Janny Bolle, 2. Nel- la Slotemaker, 3. mevr. Stuik-Dijke, 4. mev. v. Eenennaam-Fluijt, 5. Toos Kraak. Stoelendans heren in ver.-gebouw: 1. P. v. Ast, 2. Const, de Jonge, 3. Bram Heijboer, 4. Jaap v. Dienst, 5. Wim Radewalt. Versierde fietsen: 1. Kees Heule, 2. Han de Ronde, 3. Joh. de Ronde, 4. Dick van Felius, 5. Iz. op 't Hof. Versierde wagens: 1. ambachtswa gen, 2. sportwagen, 3. geloof, hoop en liefde, 4. de bejaarden, 5. Hans en Grietje» 6. Sneeuwwitje en de dwergen. Zoals gemeld behaalde Sirjans land de eerste prijs van de optocht der vier dorpskernen in de gemeen te Duiveland. NOORDWELLE, 30-4. Zeer geva rieerd was het programma op Ko ninginnedag te Noordwelle. Het feest werd om negen uur 's morgens ge opend met klokgelui, waarna de vro lijke menigte naar het sportveld toog, waar de schooljeugd en de zangvereniging „Tot ons Genoegen" stonden opgesteld. Burgemeester jhr. Röell en diens echtgenote gaven blijken van belangstelling, evenals de wethouders, de heren P. L. Vis en L. v. d. Klooster .De vlag werd gehesen onder het zingen van het Wilhelmus. Afwisselend zongen de schoolkin deren en de leden der zangvereni ging enkele mooie nummers, die in het teken stonden van deze blijde oranjedag. Na de aubade dankte burgemeester Röell voor de voorbe reidingen tot dit feest en wees op de grote 'betekenis van het vorsten huis voor land en volk. Na de wens op een fijne dag, vooral voor de jeugd te hebben uitgesproken, be sloot hii met een driewerf hoera op H.M. de Koningin. De kinderspelen Direct daarop begonnen de kin derspelen. De volgende prijswin naars kwamen uit de bus: Stroophappen: 1. Janny Boot, 2. Corrie Hendrikse, 3. Wim de Ruiter. Hoeden wedstrijd: alle deelnemers een prijs. Kruiwagenrace met hindernissen voor paren: 1. A. de Ruiter-Janny Boot, 2. R. Dalebout-Joke Dalebout. Bal wedstrijd met poortjes: alle deelnemers een prijs. Blokjesrapen: alle deelnemers een prijs. Race met hindernis, op autoped: I. Johan Hendrikse, 2. Leo Jonker, 3. H. Elenbaas. Fietsenrace met hindernis en be hendigheid: 1. Dienie Hart, 2. J. v. d. Vate, 3. Martien Moermond. Het avondprogramma Na aflooD volgde de prijsuitrei king. Fraaie prijzen waren beschik baar, dank zij een royale gift van een milde gever. In de avonduren volgde in de zaal Lokker-v. d. Zande een cabaret programma, verzorgd door het ge- De Sowjet-Unie heeft woensdag in Geneve kritiek geleverd op het Amerikaanse ontwapcningsplan; te gen het bijeenkomen van de sub commissie voor de kernproeven, be staande uit Amerika, de Sowjct- Unie en Engeland, maakte het geen bezwaar. Premier MacMillan van Enge land zal in de eerste week van juni naar Parijs gaan voor een gesprek met president de Gaulle, zo wordt van officiële zijde in de Franse hoofdstad vernomen. ADVERTENTIES Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, in het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee, onze broeder, zwager en oom JAN PADMOS in de ouderdom van 65 jaar en 5 maanden Oosterland: J. VAN DUKE-PADMOS P. VAN DIJKE Terneuzen: W. C. JUMELET G. JUMELET-VERMEER THOMMY LIDEKE Bruinisse, 1 mei 1962 Condoleantie-adres: P. van Dijke, Lageweg 1, Oosterland. De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 5 mei a.s. te 12.00 uur vanuit het Ned. Herv. Verenigings gebouw, op de Algemene begraafplaats te Bruinisse Met diepe droefheid ge ven wij kennis dat op 25 april in Pretoria (Z.-A.) is overleden, onze innig ge liefde dochter, zuster, be huwdzuster en tante ANNA JOHANNA VAN MAANEN geboren VAN KOOTEN op de leeftijd van bijna 44 jaar Zonnemaire: A. C. v. KOOTEN- SCHIETTEKATTE Ede: J. A. v. d. BERG- v. KOOTEN W. v. d. BERG en kinderen Zonnemaire: C. P. W. v. ALMKERK- v. KOOTEN S. M. VAN ALMKERK en kinderen Gruwelijke dodenlijst in Algerije ALGIERS, 2-5. Voorzover bekend zijn woensdag in geheel Algerië 110 mensen, onder die 104 Algerijnen, gedood en 147, onder wie 144 Alge rijnen, gewend tengevolge van ge welddaden. Alleen in de stad Algiers verloren 98 mensen, onder wie 92 Algerijnen, het leven en werden 140 personen, onder wie 138 Algerijnen, gewond. Het aantal slachtoffers van een aan val met vuurwapens in de voorstad Saint Eugéne was toen nog niet be kend. zeischap Wim de Graaf. Een wel komstwoord tot het publiek werd gesproken door de voorzitter van het Stra-comité, de heer M. J. Steur, die er aan herinnerde dat het Oranje feest mogelijk werd door gulle in tekening op de lijst voor Stra. Na afloop volgde een bal onder leiding van „The Melody Stras" le Steen bergen. EINDHOVEN. De burgemeester van Eindhoven, ir. H. B. J. Witte, heeft tijdens de jaarvergadering van de Coöperatieve Centrale Boeren leenbank in Eindhoven een maquet te onthuld van het nieuwe bank paleis voor deze organisatie. FLITSEN UIT HET BUITENLAND LONDEN. De commissie van de kerken voor internationale zaken dringt aan op een topconferentie over het beëindigen van proeven met kernwapens indien andere mid delen niet tot dat resultaat leiden. MOSKOU. De 1 mei-viering is dinsdag in Moskou begonnen met de gebruikelijke militaire parade en een défilé van de arbeiders op het Rode Plein. VERONA. In Verona, noord-Italië, is een vierling geboren, drie jon gens en een meisje. De moeder, de 38-jarige arbeidersvrouw Rosa Zam- belan, en haar kinderen maken het goed. NEW YORK. Volgens de New York Times wint bij de Amerikaan se regering de mening veld, dat de V-S. hun kernproeven na beëindi ging van de huidige reeks moeten staken. JERUZALEM. Mevr. Vera Eich- mann. de echtgenote van de in Is raël ter dood veroordeelde vroegere SS-kolonel Eichmann, heeft een be zoek van anderhalf uur aan haai man gebracht. Zij was eerder op de dag in Israël aangekomen en is in middels weer uit Israël vertrokken. LONDEN. Een miljonair heeft bij een voetbalpool in Engeland bijna 40.000 pd. st. (ongeveer 400.000 gul den) gewonnen. De 46-jarige Char les Dormer, eigenaar van een aantal garages en vervoersbedrijven, ver klaarde dot het meedoen aan voet balpools zijn enige hobby is. DJAKARTA. De Indonesische mi nister van buitenlandse zaken, dr. Subandrio, zal zich met een uitge breide delegatie spoedig per vlieg tuig naar Moskou begeven om te spreken over de kwestie Nieuw- Guinea. Ingezonden mededeling 175 c. c. viertakt 150 c. c. tweetakt „CENTRUM" SPEELDE IN CONCERTZAAL Toneelstuk „Korczak en de kinderen" Kinderspelen op sportveld te Noordwelle op Koninginnedag Cabaretprogramma als feestelijk slot van de dag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3