TL i I Na-rampse investeringen drukken zwaar op de begroting '62 4-voudige werking... vtea geneeskracht! Chefarine.,4 Mourer Welvei'zoigd GEMEENTERAAD MIDDENSCHOUWEN Ingezonden mededeling Enkele honderden automobilisten moesten vorige week enige tijd wachten bij een brug over het Harinxmakanaal te Leeuwarden om een ongewoon transport gelegenheid te geven te passeren: op twee schuiten werd nl. een bijna complete molen van de oude standplaats in het industriegebied van de Friese hoofdstad naar de nieuwe standplaats in het recreatiegebied „Froskepolle" vervoerd. De uit 1898 daterende rieten bovenkruier zal geheel gerestaureerd worden en daarna weer normaal in bedrijf worden gesteld. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ds. R. Oort deed intrede te Brouwershaven Zondag heeft ds. R. Oort uit Assen zijn intrede gedaan als Ned. Herv. predikant te Brouwershaven, na des morgens bevestigd te zijn door de consulent ds. F. van Liere te Renes- se. De handoplegging geschiedde door ds. van Liere en door de vader van de predikant, ds. F. Oort. Des middags deed ds. Oort in een stamp vol jeugdgebouw zijn intrede. Deze dienst werd geopend met het zingen van Psalm 113 1, 2 en 4, waarna de predikant voorging in gebed. De Schriftlezing werd gehouden uit Psalm 116 „Ik heb lief, want de Heere hoort mijne stem, mijn sme kingen" en uit het boek Johannes, hoofdstuk 20, de verzen 19 tot 23. Als tekst werd gekozen Psalm 116 vers 12: „Wat zal ik de Here vergel den voor al Zijn weldaden aan mij bewezen?" Hierna werd gezongen Gezang 66 1, 3 en 4. Ds. Oort sprak zijn grote dank baarheid uit voor hetgeen hij thans bereikt heeft, allereerst jegens God en zijn ouders, en aan de kerkeraad en de vrouwenvereniging ISLOK, die hem en zijn aanstaande vrouw zulk een mooi gerestaureerd kerk gebouw met pastorie aanbieden. Hierna volgde de prediking, waarna werd gezongen Psalm 116 7, 10 en 11. Na het gebed en de slotzang Ge zang 89, werd allereerst het woord gevoerd door ds. Westerhof namens de classis Zierikzee, die de predi kant feliciteerde met de benoeming en de gemeente met haar dominee. Ds. F. Don uit Burgh sprak uit naam van de ringpredikanten de wens uit, dat hij zijn beste krachten zal geven aan de vele werkzaamheden, die voor hem liggen. Burgemeester A. H. Vermeulen bood zijn gelukwen sen aan en hoopte op een goede sa menwerking tussen kerkelijke en burgerlijke gemeente en citeerde een toepasselijk gedicht van onze stads dichter Jacob Cats „Uw licht schijne voor de mensen". „Ik wens u veel succes bij uw werk en heet u na mens de gehele gemeente van harte welkom. Binnenkort zal de geres taureerde kerk in gebruik worden genomen, wat voor u een prettig vooruitzicht zal betekenen", aldus de eerste magistraat der gemeente. Ds. J. B. Assendorp uit Zierikzee noem de het een voorrecht en zegen om de nieuwe predikant te verwelko men, hetgeen de president-kerk voogd, de heer O. van Nieuwenhuize deed namens de kerkeraad. „We be schikken over een prachtig jeugd gebouw, waarbij ik dan ook de hoop durf uit te spreken, dat u de jeugd een warm hart zult toedragen", al dus spr. Hij verzocht de aanwezigen ds. Oort te willen toezingen Gezang 263. Tenslotte sprak de consulent, ds. F. van Liere, die de wens uit sprak dat ds. Oort met zijn verloof- Ingezonden mededeling Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek to maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. de een gezegende toekomst in Brou wershaven tegemoet zal gaan. Ds. Oort dankte alle sprekers har telijk voor de gesproken woorden en felicitaties en zeide te trachten zijn steentje te zullen bijdragen tot het welslagen van het kerkewerk. Na de dienst drukte de nieuwe pre dikant alle aanwezigen bij de uit gang de hand ter kennismaking. Ingezonden mededeling Verrast A Moeder k k X X A A A met een Ring van echt goud met echte steen A A van A ook uw juwelier Nog geen rijksgoedkeu ring voor nieuw gemeentehuis BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen Buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 Friese Wad open voor zaadvisserij Woensdag 2 mei begon opnieuw de -jaarlijkse visserij op mosselzaad op de Waddenzee (Friese Wad). Deze zaadvisserij zal drié weken duren; daarna zal nog enige weken worden gevist op het Groninger Wad. De verwachtingen over de resultaten zijn niet hoog. Waarschijnlijk zal ge noegen moeten worden genomen met dezelfde mosselzaadbanken die ook reeds vorig jaar werden bevist. Prinses Wilhelmina bij verjaardag koningin DEN HAAG, 1-5. De particulier secretaresse van prinses Wilhelmina bericht, dat de prinses de verjaar dag van haar dochter in de familie kring te Soestdijk heeft meegevierd. Tot haar spijt kan zij vanwege haar hoge leeftijd de verdere feestelijk heden niet bijwonen. Ook in Apel doorn zal prinses Wilhelmina om de zelfde reden geen openbare feeste lijkheden kunnen meemaken. Het april-weer op Schouwen-Duiveland De maand april 1962 was wat de neerslag betreft een normale maand, want er viel in oostelijk Duiveland 49,6 mm regen tegen 47 mm nor maal. Deze neerslag viel echter voornamelijk in de eerste helft van de maand, met 8 en 9 april als „top pen", toen resp. 8,7 en 8,2 mm. re gen viel. Scheepvaartbericliten Alchiba, 1-5 te Houston. Philippia (t.), 1-5 van Mena Al Ahmadi naar Suez. Zafra (t.), pass. 1-5 Stromboli naar Port Said. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor 's-Heerenhoek-Nieuw- koop (toez.): W. S. Duvekot, Zonne- maire. SCHARENDIJKE, 1-5. De raad van Middenscbouwen kwam dinsdag middag in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van bur gemeester S. Francke. Naar aanleiding van het voorne men der vereniging voor instrumen tale muziek te Middelburg, om op 23 mei a.s. een concert te geven in Zierikzee stellen burgemeester en wethouders voor om een bijdrage van f 50,- toe te kennen in de on gedekte kosten. Weliswaar heeft de raad vorig jaar slechts een bedrag van f 25,- gevoteerd, doch de voor zitter is er van overtuigd, dat de raadsleden van mening zullen zijn dat een bedrag van f 50,- zeker op zijn plaats is, wanneer zij het con cert zullen bijwonen. De heer der Weduwen is van me ning dat een bijdrage van f 25,- vol doende moet worden geacht. Wan neer men hierdoor niet uitkomt, die nen de entreegelden te worden ver hoogd. Een voorstel van de heer der We duwen tot toekenning van een bij drage van f 25,- wordt aangenomen. De raad besluit een bedrag te vo teren voor een jeugdmanifestatie op 8 mei a.s. te 's-Hertogenbosch, waar aan ook een viertal personen uit Middenschouwen zullen deelnemen. Achtereenvolgens worden door de raad 'goedgekeurd de rekeningen over 1960 van de burgerlijke arm besturen der voormalige gemeenten Duivendijke, Eikerzee, Ellemeet en Kerkwerve (t.a.v. het burgerlijk arm bestuur van Kerkwerve ook over 1961). Door de raad wordt voorlopig vastgesteld de rekening over 1960 der voormalige gemeente Duiven dijke. De begroting voor 1962 der ge meentelijke instelling voor maat schappelijke zorg in de gemeente Middenschouwen, wordt na artikels. gewijze behandeling door de raad goedgekeurd. De begroting beloopt in ontvang sten en uitgaven f 49.606,26. Ge raamd is een gemeentelijke subsidie van f 22.000,-. De heer D. van der Wekken infor meert hoe het verder gaat met de deelneming aan de Stichting Rust huizen Westelijk Schouwen. De voorzitter deelt mede, dat de voor malige gemeenten Duivendijke, Ei kerzee en Ellemeet niet deelnamen aan de stichting, doch garant waren voor de rente en aflossing van een gesloten geldlening. Volgens de voor zitter wordt thans een aanpassing der statuten voorbereid, waardoor de gemeente Middenschouwen gele genheid zal krijgen om te besluiten over toetreding tot de stichting. Gemeentebegroting 1962 Vervolgens komt in behandeling de gemeentebegroting voor 1962, die in de vergadering van 17 april j.l. werd aangeboden. In een begeleidend schrijven héb ben burgemeester en wethouders een toelichting gegeven op de kapi- taaldienst en de financiële toestand in zijn geheel. De nieuwe financiële verhouding rijk-gemeente biedt wei nig perspectief voor de gemeente Middenschouwen. Volgens spreker wordt onvoldoen de rekening gehouden met de inves teringen, welke na de ramp moesten worden gedaan en welke thans door hun rente en afschrijving op de be groting drukken. Wanneer hiervoor geen oplossing komt, dan ziet de toe komst er uit financieel oogpunt somber uit. De begroting is met veel moeite sluitend gemaakt doordat een aantal kapitaalsuitgaven niet is op genomen. Geen der raadsleden wenst alge mene beschouwingen te geven. De heer de Vrieze vestigt de aan dacht op de memorie-raming voor de bijdrage aan het Waterschap Schouwen-Duiveland wegens het on derhoud van wegen. De voorzitter antwoordt, dat geen bedrag is 'geraamd in verband met de nieuwe constellatie der over te dragen wegen in het kader van de herverkaveling. Zien of het gaat Een elfjarige jongen, die uit oost-Berlijn door het koude water van een zwaar bewaak te grensrivier naar west-Ber- lijn zwom, heeft heimwee en wil naar huis terug. De jon gen zei tegen Westberlijnse functionarissen dat hij alleen maar had willen proberen of het nog mogelijk is de grens over te komen. Zijn ouders zijn ingelicht en wanneer deze antwoorden zal de jongen te rug worden gestuurd. Bij de post: „vergoeding voor het gebruik van gemeentelijke sportter reinen", merkt de heer J. N. Vier gever op, dat geen huur is geraamd voor de sportvereniging „Zwaluwen" te Scharendijke. Daar de sportver eniging te Kerkwerve wel huur be taalt, dringt spr. aan op het treffen van een regeling voor het gebruik van het sportterrein te Scharendijke De voorzitter antwoordt, dat ge wacht is op de eindoplevering van het kleedlokaal, die nog moet plaats vinden. Bovendien is geaarzeld, we gens de zwakke financiële toestand der sportvereniging. De voorzitter zegt evenwel toe, dat een regeling zal worden getroffen. De heer J. der Weduwen maant aan tot voorzichtigheid de bestaans mogelijkheden der sportvereniging geen geweld aan te doen. Het nieuwe gemeentehuis Bij de raming voor het nieuwe gemeentehuis informeert de heer de Vrieze naar het tijdstip, waarop de rijksgoedkeuring tegemoet kan wor den gezien. De voorzitter antwoordt dat dit niet te voorspellen valt. Voor het begrotingsjaar 1962 is weinig kans meer op rijksgoedkeuring. De begroting wordt hierna door de raad, wat betreft de gewone dienst in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 908,534,59 met een post onvoorzien van f 3364,72. De kapitaaldienst wordt geraamd in ontvangsten op f 2.316.438,09 en in uitgaven op f 2.886.201,09. Te Burgh-Haamstede werd 30 april besloten met fraai vuurwerk Avondprogramma startte met een wedloop BURGH-HAAMSTEDE, 30-4. Op Koninginnedag is te Burgh-Haam stede niet alleen overdag feest ge vierd, maar ook een interessant avondprogramma afgewerkt, dat be gon om 8 uur met een wedloop, ge organiseerd door de Sportvereniging „Burgh", waaraan evenwel slechts 7 lopers deelnamen. Van een span nende strijd evenwel heeft het tal rijke - naar het sportpark „Van Zuijen" gekomen - publiek niet kunnen genieten, want de groep bleef bijna tot het einde in gesloten formatie bijeen. Op het laatste rechte stuk trok Joop Deurloo de sprint aan om deze voorsprong niet meer te verliezen. Op een meter volgde Kees v. Nieu wenhuize die weer gevolgd werd door Rinie Dijkman. Dan volgden Toon Rijnberg en Maarten Hanse, waarna de gehandicapte Jaap van Nieuwenhuize de rij sloot. De laatste verdient wel een extra pluim voor zijn moedig volhouden. Optocht. Hierop werden talrijke lampions ontstoken en voorafgegaan door de met flambouwen verlichte Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" trok de stoet naar Haamstede, waar tevens gebruik werd gemaakt van de gelegenheid om de bewoners van het Rusthuis „Duinoord" een blik te gunnen op de feestelijk verlichte stoet. Teruggekomen op het sportpark, reikte de burgemeester de behaalde prijzen uit. Hierna werden de grote schijnwerpers gedoofd en werd een machtig vuurwerk ontstoken, dat al ler bewondering wegdroeg. Ondanks de koude ging een ieder voldaan huiswaarts. Het Oranje-comité, dat zich met veel ijver en toewijding op haar niet gemakkelijke taak heeft geworpen, heeft eer van zijn werk gehad. Uitslagen. Tot slot volgen hieronder de uit slagen van de jeugdwedstrijden: le klasse meisjes: 1. Alida Tim- mers, 2. Adri Wandel, 3. Dini de Jonge, 4. Cora Slager en 5. Truus Boot. le klasse jongens: 1. Jan Kosten, 2. Jan Kloet, 3. Joop v. d. Cingel, 4. Simon Blom en 5. Ab van Dongen. 2e klasse meisjes:: Willy Boot, 2. Els *de Boer, 3. Tiny de Ridder, 4. Ciska Don, 5. Leny v. d. Bos en 6. Liesje Roest. 2e klasse jongens: Leo de Feiter, 2. Johny Hart, 3. Bram Tangeman en 4. Bennie Meddeler. 3e klasse meisjes: 1. Marianne Bakker, 2. Mattie Steur, 3. Paulien de Ridder, 4. Janny Fokker en 5. Dinie Stoel. 3e klasse jongens: 1. Johan Tuin man, 2. Rini Landman, 3. Joop Goudzwaard, 4. Roel Saman, 5. Jan Zomer en 6. Joop Fierens. 4e klasse meisjes: 1. Janneke Boot, 2. Annie Landegent, 3. Janneke de Blonde, 4. Rietje Tuinman, 5. Katie v. d. Maas en 6. Annie Schoonaard. 4e klas jongens: 1. Jan Boot, 2. Cor Kloet, 3. Ko de Haas, 4. Herman Padmos en 5. Jan Kenters. Jongens 5e klasse; 1. Jan v. d. Klooster, 2. Joop v. d. Linde, 3. Piet Saman, 4. Hans Geleijnse, 5. Kees Dalebout, 6. Jan Stoel, 7. Harry Boot en 8. Wim Mannie. 5e en 6e klasse meisjes: 1. Marian van Dijke, 2. Addie Leeuwe, 3. Willy den Haan, 4. Corry Slager, 5. Marga Steur, 6. Plonie Rijnberg, 7. Willy Kenters, 8. Willy van Beveren en 9. Aganda Costerus. 6e klasse jongens: 1. Kees Dinge- manse, 2. Hans Hogestein, 3. Kees van Oord en Peter Tangeman ex aeq, 4. Gerry Overbeke en 5. Leo Verton. STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE Kettingbom gevonden Juist achter de tuin van de heer W. Boot aan de Hogeweg naar Wes- tenschouwen waren al reeds enige tijd kinderen aan het spelen met een (vreemd voorwerp. Gelukkig werd juist op tijd ingegrepen, want het speelgoed bleek een gedeelte van een kettingbom te zijn, nog afkom stig uit de tweede wereldoorlog. De Mijnopruimings Dienst heeft er zich over ontfermd en het oorlogstuig opgeblazen. Ter voorkoming van ka potte ruiten werd de bom aan de Punt te Westenschouwen een meter diep in het strand gegraven, waar na het tot ontploffing werd gebracht. Niettegenstaande deze maatregel veroorzaakte het projectiel, dat 25 kg. woog, een gat van twee en een half bij twee meter. BURGH-HAAMSTEDE Heitje voor een karweitje Ook in de beide dorpen Haamstede en Burgh waren netjes in uniform gestoken padvinders, padvindsters en kabouters vorige week druk in de weer om met hun heitjes-actie zo veel mogelijk geld te verdienen. Het lukte overal, want iedereen had wel wat te doen voor dit goede doel. De padvindersgroep de Kaninefaten spande de kroon en bracht een be drag bijeen van f 151. De meisjes padvinders brachten het tot een be drag van f 54,85, terwijl de kabou ters ook niet mis waren en een som bijeen gaarden groot f 71. Een prima resultaat waarvoor de organisatoren dan ook de burgers van harte dan ken. Onderhoud zijkanten wegen De heer der Weduwen as van me ning, dat het waterschap mogelijk niet bereid: zal zijn om de zijkanten der wegen te onderhouden, wanneer de gemeente geen bijdrage verleent. Hij had liever gezien dat de bijdra ge aan het waterschap voor dit jaar was geraamd. De voorzitter meent, dat de gemeente weer een bijdrage zal verlenen, wanneer het water schap voor 1962 het onderhoud der zijkanten zal verzorgen. Besloten wordt hierover een duidelijke af spraak te maken met het water schap. De heer de Vrieze brengt naar voren, dat de gemeente geen bijdrage verschuldigd is, wanneer de herverkavelingscommissie een af koopsom heeft betaald aan het wa terschap voor het onderhoud. De heer der Weduwen repliceert, dat de afkoopsom niet bestemd was voor de zijkanten der wegen, maar voor gebreken aan .de deklaag. Vorstelijke tocht door Amsterdam Deze (tele)-foto geeft een beeld van de „varende receptie", die het Zilveren Vorstelijk Bruidspaar maakte door Amsterdam. De gouden sloepgeroeid door adelborsten, op de Amstel. POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht uit Vilvoorde; 88 km. In concours 106 duiven. P. Flikweert 1, 8, 13; T. M. Dale bout 2, 7, 12, 22, 23; J. Dalebout 3, 14, 16, 26; L. v. d. Hoek 4; C. Seijbel 5, 9, 10, 21, 25; J. Kaaijsteker 6, 11, 17, 18; Gebr. Stoutjesdijk 15, 27; M. v. d. Wielen 19; Abr. Flikweert 20; F. Regoort 24. A.s. vrijdag inkorven voor St. Ghislain (134 km.). VOETBAL Zomeravondcompetitie Drukkerij L. O.-Rijkswaterstaat 0-2; C.W.S.-P.T.T. 1-0. Heden (donderdag)avond wordt gespeeld: Herverkaveling-P.Z.E.M. en Rijks- waterstaat-Neptunus (7 uur). VOETBAL K.N.V.B. Brouwershaven I-Zierikzce I 0-1 Zondagmiddag heeft Zierikzee I een benauwde 1-0 zege behaald in Brouwershaven, waar een wedstrijd werd gespeeld, welke op geen stuk ken na op 4e klas voetbal leek. Zie rikzee speelde voor rust iets beter, maar de verwachtingen, dat na de thee een overrompeling zou plaats vinden werden de bodem in gesla gen. Beide ploegen kwamen meteen zeer goede verdediging in het veld en voorhoedes, die hun schoten had den thuis gelaten. Hoewel de rood zwarten de beste kansen schiepen werden ze alle om zeep geholpen. Het was Goedegebuure, die even na het beginsignaal erbarmelijk miste uit een pracht voorzet van de actie ve de Vlieger. Een schot van deze binnenspeler maakte doelman de Jonge met een fameuze duiksprong onschadelijk. Een vrije trap van Willemse knalde de Vlieger hard over. De linkerwing leverde geen gevaar op, maar de rechtervleugel wist gevaarlijk te opereren. Het was vooral Cor Duinhouwer met spil Kooman, die resoluut de Brouwves- te afsloten, hierbij gesteund door Nuijens. In de 28e minuut loste de Vlieger uit een prik van Willemse een hard schot, dat werd wegge werkt en na enige inschietingen ver dween de bal onder de vallende goalie de Jonge in het doel (0-1). Met een hard sthot van Willemse waarbij de staander redding bracht brak de rust aan. Na de thee had Brouw het windvoordeel en ver scheen enkele malen bij doelman Stoutjesdijk. De thuisclub maakte echter de fout om zich in de ver dediging terug te trekken en speelde zodoende met een tweemans voor hoede. Hiermede had de Zierikzee- verdediging, met als beste speler Jan van Beveren geen enkele moei te. Bijna vergrootten de gasten hun voorsprong, maar Willemse, die van vleugel had verwisseld miste voor open doel. Stoutjesdijk reageerde goed op een schot van Kosten, maar veel werk heeft deze doelman niet gekregen. Het bleef aan weerszijden verdedigingswerk. Bij een aanval, toen de Jonge reeds uit de kooi was, wist Nuijens, door het toegeven van een corner goed te redden. Brouw kwam bijna aan de gelijkmaker toen eerst van Vossen naast knalde en Kosten voorlangs het lege doel van Zierikzee schoot. Al met al een match, die weinig voldoening schonk aan het publiek en men de verwach tingen van Zierikzee als oud 3de klasser veel te hoog had gesteld. Gelukkig voor deze ploeg, dat Brou wershaven vorig jaar de 4e klasse inging waardoor ze de degradatie ontspringen. „Men had de Brouwse spelers ieder wel een mooie krans om mogen hangen met „uit dank baarheid" er op", merkte een Zie- rikzee-supporter lakoniek op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 10