Kentucky's best Lekkere pittige zware shag Voor 45 jaar.... DE LIEFDE VAN RODE BLOEM „BRUSE BOYS" VERLOREN EERVOL Ingezonden mededeilrr Engelse voetbalclub „Kinkfisher" te gast in Bruinisse De feestelijkheden op 28 en 30 april te Dreischor BRUINISSE, 23-4. Het bezoek van de Engelse voetballers op zaterdag 21 april beperkte zich ditmaal voor ons eiland tot drie clubs, namelijk een voor Bruinisse, voor Eikerzee („Zwaluwen") en voor Renesse. Voor Bruinisse was het de club „Kings- fisher", die door de gemeente-secre taris van Bruinisse, de heer B. de Groot, aan „De Val" werd verwel komd. Met daarvoor belangeloos be schikbaar gestelde auto's werd naar Bruinisse gereden, waar de Engelse club met zijn supporters officieel op het gemeentehuis werd ontvangen. Burgemeester C. H. van de Linde vertelde in zijn welkomstwoord het een en ander over Bruinisse, de vis sersplaats met zijn oester- en "mos selcultuur en met zijn Deltawerken, terwijl hij de verbroedering in de sport prees als een middel om een betere verstandhouding tussen de volkeren onderling te bevorderen. Na de koffie en de lunch werden de Deltawerken bezichtigd, een en ander onder deskundige leiding. „Kingsfisher" bleek als voetbal club slechts een onderdeel van een veel groter club uit een voorstad van Londen, waar allerlei sporten beoefend worden. Voorafgegaan door het muziekgezelschap „Nu met Ho pe" werd naar het sportveld gemar cheerd, waar een sportieve wedstrijd werd gespeeld die door de Engelsen met 4-3 werd gewonnen. De drie door „Bruse Boys" gescoorde zeer fraaie doelpunten, werden allen ge nomen door Adrie Kostense, na zeer goed samenspel. Het winnende doel punt, dat van Engelse zijde werd genomen, was naar Hollandse smaak niet erg fraai. In Engeland schijnt het geoorloofd te zijn een veel min der uit de kluiten gewassen tegen stander die de bal heeft zonder meer omver te lopen. Dit overkwam na melijk Otto Kostense, een der jong ste spelers van de „Bruse Boys", die door de robuuste Engelse spil omver werd gekegeld, waaruit tenslotte het winnende doelpunt ontstond. Als goede gastheren werd daarover ech ter niet gekankerd en in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw was de verbroedering bij de gezamenlijke maaltijd tenslotte algemeen. Evenals des morgens werd door de aanvoer ders van de clubs vele goede woor den gewisseld, gedeeltelijk in het Engels, maar ook wel in het Neder lands. Burgemeester Van de Linde sprak namens de gemeente, voorzit ter A. van den Berge namens de sportclub „Bruse Boys" en H. van der Werf namens de spelers. Bij de toss was aan de Engelsen een vaantje als herinnering aange boden alsmede een souvenir van Ingezonden mededeling want Akkertjes zijn instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes 6 stuks 50 ct. DUIVEN DUKE. Reeds enkele we ken ontvangt men hier uitstekende vis (schol). En binnen enkele dagen zullen honderd paar klompen tegen matige prijzen gedistribueerd wor den voor deze gemeente. ZIERIKZEE. In café Julianawerd een openbare bijeenkomst belegd uitgaande van de afdeling Zierikzee van het Nederlandsche Genootschap tot zedelijke verbetering van gevan genen. In behandeling werd geno men het onderwerp „drankbestrij ding". ZIERIKZEE (adv.). Grote keuze dames-costumes vanaf f 15, dames mantels vanaf 9,50. Blauwe cos- tuumrokken, klokmodel vanaf f 5, Bébê-hoedjes en kapjes, stro en zijden hoeden vanaf 30 ct. ANNA JACOB A-POLDER. fDaar de olie- en kolennood alhier ook ten top is gestegen hebben de inwoners van St. Philipsland hun toevlucht genomen tot de zeewering en aldaar een hoeveelheid parkoenpalen uitge trokken en afgezaagd. De politie, die tegenwoordig handen vol werk heeft, is het gelukt enkele hiervan op he terdaad te betrappen. SCHARENDIJKE. Maandagavond kon men alhier een luchtgevecht aanschouwen tussen een zevental vliegtuigen. Men meende te zien dat een der toestellen in brand werd ge schoten. HAAMSTEDE. Ook voor de open bare school in deze gemeente heeft de districts schoolopziener goedkeu ring verleend aan de wijziging van het leerplanwaarbij de aanvangs- uren der lessen met een uur worden verlaat. ZONNEMA1RE. Heden 20 jaar ge leden werd alhier het ziekenfonds „Onderling Hulpbetoon" opgericht. De nuttige instelling verkeert in bloeiende toestand. SIRJANSLAND. Vernomen wordt dat alhier in het hulp-telegraafkan toor een hulp-telefoonkantoor voor het algemeen verkeer zal worden opengesteld. Bruinisse. Bij de maaltijd kregen de „Bruse Boys" van „Kingsfisher" een zeer fraai gekleurd wapenschildje dat de herinnering aan deze dag le vendig zal houden. Jammer dat de bussen reeds zo vroeg van het ei land moesten vertrekken, want toen de echte stemming er begon in te komen, moesten de gasten vertrek ken. Zij logeren namelijk aan de Belgische kust en pogingen om het vertrek uit te stellen die de gehele dag werden ondernomen, mochten niet baten. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif' - St. Philipsland Wedvlucht P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Duffel, op 21 april 1962. In concours waren 121 duiven. De uitslag was: J. C. Verwijs 1, 8. 18, 19; Gebr. Fonteijne 2, 13, 14, 16, 22, 24, 26, 33, 34, 37; J. Geense 3. 10, 38; A. Faasse 4; Joh. Reijngoudt en Zn. 5, 7, 9, 12; C. Verwijs 6, 11. 17, 31, 41; H. Kaashoek 15, 23; J. Zuid- weg 20, 28; A. Verwijs 21, 25; A. den Braber 27; K. Reijngoudt 29, 32, 35; R. Quist 30; J. Bakker 36, 40. De snelheid van de eerste duif was 1393.34 m.m. en van de laatste 1148.35 m.m. HANDBAL Hundbaldag in Goes Aan het jaarlijkse handbaltour- nooi in Goes namen ook dit jaar weer een meisjes- en een jongens- ploeg van het Prof. Zeemanlyceum deel. De meisjes begonnen met een 3-1 zege op het Goese Vlam. Hierna kwam de moeilijkste wedstrijd, n.l. tegen de r.k. U.L.O. uit Goes. Door een doelpunt van I. v. d. Slikke werd ook deze wedstrijd in een overwin ning omgezet. Tenslotte werd de r.k. H.B.S. uit Goes met 3-1 verslagen, waarna de kampioensvlag gehesen kon worden. Ook de jongens hadden een veel belovende start. Evenals vorig jaar moest de eerste wedstrijd gespeeld worden tegen de U.T.S. uit Terneu- zen. Het werd een revanche voor de nederlaag van vorig jaar met de stevige cijfers 4-0. De tweede wed strijd, tegen de r.k. H.B.S. uit Goes, betekende echter een desillusie, want er werd kansloos -met 2-0 verloren. Spannend ging het toe in de laatste ontmoeting tegen de Ghr. Kweek school uit Middelburg. Een 1-0 ach terstand werd omgezet in een 2-1 voorsprong, en bij de rust stond het Lyceum met 3-2 voor. Het werd ech ter 4-3 voor de tegenpartij en door een verkeerde scheidsrechterlijke beslissing zelfs 5-3. Weer kwam het Lyceum terug tot 5-4, en slechts een miraculeuze redding van de doelman van de tegenpartij voorkwam de verdiende gelijkmaker. Een dubieus doelpunt aan de andere kant bete kende een 4-6 einduitslag. KORFBAL Eerste prijs voor WIK-adspiranten in Roosendaal In de nabeschouwing van het Paas-korfbaltournooi van „Alliance" werd verzuimd om de behaalde re sultaten van de WIK-adspiranten te vermelden. Nu de Kerkwervenaren ons hierop attent maakten, volgen hier de resultaten van de groen- witten: Na een wat aarzelend begin kwam WIK er steeds beter in al bleef de eerste overwinning tegen Vogel-A uit Utrecht aan de schrale kant (0-1). Tegen Charlois C ging het al wat beter en twee doelpun ten waren voldoende voor de over winning (2-0). Tegen het Roosen- daalse Blauw-Wit draaide de doel- puntenmachine echter op volle toe ren en zeven doelpunten waren er het gevolg van (7-0). In drie wed strijden maakten de adspiranten uit Kerkwerve dus in totaal 10 doelpun ten terwijl geen enkel tegenpunt werd toegestaan. Vanzelfsprekend waren 6 punten genoeg om boven aan te eindigen in afdeling C en zo doende kon WIK toch nog een le prijs mee naar Kerkwerve nemen. KORFBAL S.D.K.B. Burgh I-W.I.K. I 8-0 Het was geen spannende wedstrijd tegen W.I.K. Op andere jaren had Burgh altijd de grootste moeite om de Kerkwervenaren te verslaan doch ook nu is de 8-0 stand wel wat ge flatteerd. Burgh was veel produk- tiever, terwijl ook de groen-witte techniek verre de baas was. Toch had W.I.K. wel enige doelpunten verdiend. Het jasloze publiek kon zich direkt verlustigen met enige mooie schoten van Corrie v. Nieu- wenhuize en Jaap Rijnberg. De ver dediging van W.I.K. kreeg hét dan ook erg moeilijk en in de tiende mi nuut moest ze zwichten voor een plotselinge teruggooibal van Joop Hanse, die feilloos de mand pas seerde, 1-0. Aan de andere zijde los te v. d. Wekken verre schoten, doch de gelijkmaker zat er niet in. Riet Bevelander kreeg twee keer de kans van de dag, doch ook zij zag geen gat in de mand. Janny v. d. Have verhoogde de voorsprong met een omdraaibal, 2-0. Voor de rust ver hoogde A. v. d. Weel met twee doel punten de stand tot 4-0. Na de rust bood W.I.K. hardnek kig weerstand. Vooral de verdedi ging, het beste deel van de ploeg, ruimde onder leiding van v. d. Wek ken en mevrouw Ketting-Koopman goed op. Toch brak M. Kloet plots door en dat betekende 5-0. Door een misverstand kon Tony Flohil ccn vrije kans benutten van achter de paal, 6-0. In de beginopstelling werd het 7-0 door Jaap Rijnberg, die met een bijzonder vlak schot de mand juist trof. Tien minuten voor het einde schoot Corrie v. Nieuwenhuize Burgh naar een 8-0 eindstand. Te vergeefs probeerden Kort en Over- beke de eer te redden doch het lukte niet. Aan de andere kant kreeg v. d. Woel nog drie droomkanscn, doch ook hij kon geen verandering meer in de stand brengen. Brouwershaven II-DES I 5-2 In een sportief gespeelde wedstrijd heeft Brouwershaven II zaterdag avond het bezoekende DES met lege handen naar huis gestuurd. Het eer ste half uur ontwikkelde Brouwers haven een duidelijk overwicht, wat echter niet in doelpunten werd uit gedrukt. Schoten van L. v. d. Wielen en J. v. d. Velde raakten wel de mand, maar gingen er niet door heen. Toch bleef de thuisclub goed in de aanval, daar in het middenvak H. v. d. Weele vele tegenaanvallen onderbrak en zijn aanval weer aan het werk kon zetten. Na een half uur ging Brouwershaven wat ver slappen en werden de DES-aanval- len gevaarlijker. Vooral Wim van Dienst, die snel wist door te breken, had enige malen pech, maar toch gelukte het hem in de 36e minuut de score met een praoht worp te ope nen, 0-1. Dit schudde Brouwersha ven wakker en een fel aanvallen was het gevolg. De dames J. Struijk en T. Kraak grepen echter resoluut in maar toch kon men niet beletten, dat drie minuten voor rust L. v. d. Wielen na een serie verre worpen de stand op gelijke voet bracht, 1-1. H. v. d. Weele zag nog een bal in de korf verdwijnen toen scheidsrechter Verloo net rust blies. Twee minuten na rust een snelle DES-aanval, die J. Struijk met een mooi doelpunt afrondde, 1-2. H. v. d. Weele wierp even later tegen he korf en het gelukte J. Lijbaart onder de paal de bal op te vangen en de stand weer gelijk te maken, 2-2. Na dat een doelpunt van H. Malepaard was afgekeurd zag de aktieve H. v. d. Weele zijn zwoegen beloond in de 15e minuut uit een vrije worp, goed aangegeven door A. v. d. Weele, 3-2. Duinhouwer en v. d. Velde zetten alles op alles om de score nog te vergroten wat eerstgenoemde in de 32e minuut gelukte, 4-2. Bij DES had J. de Jonge pech, toen ze de bal uit de mand zag terugdraaien. Toen weer in de beginopstelling werd ge speeld was het L. v. d. Wielen die na goed teruggeven door T. v. Nieu wenhuize zich prima vrijliep en de eindstand op 5-2 bracht. Dosko I-Burgh II 6-4. Opmerkelijk was in de ontmoet- ting Dosko I-Burgh II dat. Dosko van de kansen die ze kregen er zo veel benutten, terwijl Burgh, dat toch bekend staat om hun goed doe len in deze wedstrijd dit keer veel kansen onbenut liet. Reeds een minuut na het begin- signaal nam Dosko met een straf- worp, genomen door M. Hart de leiding (0-1). Enkel minuten latei- maakte Joh. v. d. Vaate hier 2-0 van. Bij een misverstand in de Burgh-verdediging wist J. Hendrik- se de korf voor de derde maal te doorboren. Vijf minuten voor rust bracht Anth. Jonker met een ver schot de stand op 4-0. Bij verras sing verkleinde Cor Kooman in de resterende tijd de achterstand van Burgh tot 4-2. 2 minuten na de rust was het M. Hart die met een enorm schot de voorsprong weer vergrootte tot 5-2. Door K. van Nieuwenhuize werd het vlug 5-3 en Burgh, dat geweldig kwam opzetten, wist er in de 23e minuut door N. v. d, Zande 5-4 van te maken. Met nog 15 minu ten te spelen profiteerde J. Hen- drikse van een misverstand in de Burgh-verdediging, waarna deze de eindstand bracht op 6-4. fflöltluiïiE 14 *4 ItülsH DELTA-SPORT IN VLISSINGEN Zeeuws record voor Janny Schot Maandag Tweede Paasdag bete kende in Vlissingen de opening van het atletiekseizoen op de baan. Deel genomen werd onder andere dooi de Belgische verenigingen Beerschot en Olympic Brugge. Vooral de eerst genoemde vereniging sleepte een groot aantal eerste prijzen in de wacht. Op verzoek van Delta-Sport wa ren er ditmaal ook nummers voor D-meisjes. Op het nummer 60 meter werd Anjo Rentzing tweede in 9.5 sec. Jenneke Mouthaan werd tweede bij het verspringen met 4.29 meter. Janny Schot toonde zich weer on genaakbaar met de ko'gel. Zij zege vierde bij de B-meisjes met 11.87 meter, wat tevens een verbetering van haar eigen Zeeuwse record be tekende. Rietje Stoutjesdijk werd op dit nummer tweede met 10.09 meter. De 80 meter meisjes-B leverde een tweed'e plaats op voor Jopie Stout jesdijk in 11.5 sec., op welk nummer Rietje Stoutjesdijk derde werd in 11.7 sec., waarbij opgemerkt dat een sterke tegenwind de tijden beïn vloedde. Jopie Stoutjesdijk werd ook tweede bij het verspringen met 4.78 meter. Hans Klompe won zijn serie 100 meter jongens-A in 12.3 sec., waarna hij in de finale derde werd in 12.6 sec. Bij het hoogspringen jongens-B werd Koos v. d. Heuvel derde met 1.50 meter. Tenslotte leverde Esther Schot een uitstekende prestatie door bjj het discuswerpen dames achter de Belgische kampioene tweede te worden met een worp van 39.19 me ter. Geen stierengevecht bij koninklijk huwelijk in Griekenland DEN HAAG, 25-4. In antwoord op een protest-schrijven van het hoofd bestuur van de Nederlandsche Ver eniging tot Bescherming van Dieren aan de koningin in Griekenland, in 'verband met mededelingen dat er ter gelegenheid van het huwelijk van de Griekse prinses stierengevechten zouden plaats vinden, is thans van wege de koningin van Griekenland •meegedeeld dat geen stierengevech ten zullen worden gehouden. Bij Dhanbad in de Indiase staat Bihar zijn bij het rangeren enige goederenwagons op een bus gere den. Dertig inzittenden van de bus kwamen om 'het leven. DREISCHOR. - Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de ko ningin en ter herdenking van het zilveren huwelijksfeest van het ko ninklijk paar heeft de Oranjevereni ging in Dreischor weer een aantrek- keluk programma samengesteld. Dit ziet er als volgt uit: zaterdag 28 april: 1.00 uur: oriën- teringsrit voor fietsers, brommers en paarden binnen het grondgebied van Dreischor; 3.00 uur: orienteringsrit voor au to's en motorrijwielen binnen de ge meente Brouwershaven. Maandag 30 april: 8.00 uur: klokgelui. Aankondiging van het feest door de „Schouwse Ruiters" met herauten. 8.30 uur: hijsen van de nationale vlag en aubade van de schooljeugd met medewerking van de harmonie „Crescendo" op de Ring; 9.30-10.30 uur: kerkdienst in het Dorpshuis; 11.00-12.30 uur: vanaf de openbare school zal een rondgang door het dorp worden gemaakt met de school jeugd en „Crescendo", waarna op het gemeentelijk sportterrein kin derspelen worden gehouden. De kin deren zullen daarna worden getrak teerd; Verkoop zooierpostzegels en prentbriefkaarten '62 AMSTERDAM, 25-4. De verkoop van zomerpostzegels en prentbrief kaarten (zoals elders in dit nummer gemeld) zal 27 april beginnen en du ren tot en met 9 juni 1962. Voor de frankering zijn de zomer- zegels geldig tot 31 december 1963. De extra toeslag op de frankeer- waarde van deze zegels wordt uit gekeerd aan Nederlandse instellin gen, die haar werkzaamheden over het gehele land uitstrekken en zich toeleggen op reumatiek- en astma- bestrijding, culturele hulp aan blin den, hulp aan oud-verpleegsters, stille armen en gebrekkigen, steun aan wetenschappelijke en culturele werkers, spastische kinderen, zor genkinderen en chronische zieken. In 1961 kon ruim f 300.000 worden uitgekeerd. Elk jaar ligt aan de af beeldingen op de zegels een bepaald onderwerp ten grondslag. Het jaar 1962 is een museumjaar. De zesde conferentie van de internationale museumraad wordt dit jaar name lijk in ons land gehouden. Op de zegels zijn resp. afgebeeld een Ro maans katje, een fossiel amoniet, een slingerklok en een schegbeeld van een scheepsmodel. De minister van justitie en ge zondheid van Singapore, K. M. Byrne, heeft afscheid genomen van vijf en dertig „vrijwilligers voor de bevrijding van West-Irian". Hij zei tot hen niet terug te keren tot de Nederlanders uit Westelijk Nieuw- Guinea waren verdreven. 1.00-2.00 uur: pauze; 2.00 uur: rondgang door het har moniegezelschap „Crescendo" cn de deelnemers met versierde fietsen, autopeds, enz; 2.30 uur; vaststelling doop de jury op de Ring van de prijswinnaars van de opgestelde werkstukken op het grasveld langs de Kerkgracht en de versierde fietsen; 3.00 uur: volksspelen op het sport terrein; 4.45 uur: voetbalwedstrijd tussen twee veteranen-elftallen; 7.30 uur: optreden „Crescendo", volksdansen, stoelendans en lampi onoptocht. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat in ver band met de viering van de verjaar dag van H.M. de Koningin op maan dag 30 april 1962 alle gemeentelijke bureaus gesloten zullen zijn. Zierikzee, 26 april 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, w.g. F. TH. DIJCKMEESTER, bürgemeester. w.g. R. VAN OMMEREN, secretaris. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD Stemmen bij volmacht 1. De burgemeester van Zierikzee brengt ingevolge artikel K 3 dei- kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. verkiezing van de leden van de gemeenteraad bij volmacht te stem men. 2. Het verzoekschrift moet uiter lijk op 16 mei 1962 door de kiezer worden ingediend bij burgemeester en wethouders der gemeente in wel ker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een verklaring van de gemachtigde worden ingediend, dat deze bereid is als zodanig op te treden. 4. Hij. die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstel ling zijn opgenomen in het kiezers- register, waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde ver kiezing. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. 6. De volmachtgevev is niet be voegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Zierikzee, 25 april 1962. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. 32. „Hierheen, schipper!" schalt de stem van de matroos door de stille, nederzetting. „Ren voor je leven. Sebastian", sist Cabot en zijn zoon aan dc arm meesleurend zet hij het op een lopen. Wanata, totaal overdonderd door hel musket-schot, laat enkele kostbare ogen blikken verloren gaan. Dan schreeuwt hij zijn bevelen cn suizen de eerste pijlen achter de vluchtelingen aan. Maar schip per Cabot cn zijn zoon zijn al buiten schotsafstand en tussen de blokhutten dui ken nu meerdere matrozen op, gealarmeerd door het musket-schol Luid knalt het ene musket na het andere en de Osagen, be angst door de voor hen onbekende voor werpen, vluchten de bossen is. Slechts met de grootste moeite kan Wa nata een paniek onder zijn krijgers voor komen. Aarzelend gehoorzamen, dc boog schutters de bevelen van hun opperhoofd en onder de dekking van de bomen sluipen zij opnieuw op dc nederzetting toé en rich ten huil bogen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6