Kennedy geeft toestemming voor kernproefnemingen Indonesië en Nieuvv-Guinea Soekarno niet naar Engeland Beroep van Oe Thant DRINK Scholen, verenigingen en jeugdgroepen maken druk gebruik van „De Koebel" ZIERÏK7.EESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 26 APRIL 1962 No. 19165 Eéii miljoen felicitatiekaarten gratis bij de boekhandel Ingezonden mededeling WASHINGTON. 24-4. - President Kennedy heeft zijn toestemming ge geven voor het nemen van een sprie kernproeven in de atmosfeer, die in de Grote Oceaan zullen plaats vin den „zodra dit operationeel gunstig uitkomt", zo is dinsdag officieel in Washington bekend gemaakt. De Amerikaanse commissie voor kernenergie gaf een commuiqué uit, waarin gezegd werd dat „president Kennedy de commissie en het mini sterie van Defensie gemachtigd heeft oen serie kernproeven in de atmos feer te houden. Een definitieve datum voor de hervatting der proeven werd niet genoemd. Een woordvoerder van de commissie verklaarde echter, dat de proefnemingen binnen één of meer dagen zouden kunnen beginnen. Dit hangt af van het weer bij de eilan den Christmas en Johnston in de Grote Oceaan, aldus de woordvoer der. In kringen, die in nauwe betrek king staan met de Amerikaanse re gering, verklaarde men, dat het be sluit op elk moment kan worden in getrokken, wanneer de Sowjet-Unie DJAKARTA, '25-4. Bij de installa tie van een uit 16 personen bestaan de „economische operatie-staf" heeft president Soekarno woensdag gezegd dat, als Indonesië er niet in slaagt, dit jaar west Nieuw Guinea te ver krijgen, de Indonesische revolutie haar doel zal hebben gemist. „Wij moeten ons tempo niet vertragen, wij moeten voorwaarts gaan naar succes in onze revolutie. Wij kun nen niet verslappen in onze worste ling om west-Irian", aldus Soekar no. De nieuw in gestelde commissie van 16 personen bestaat uit minis ters van het Indonesische kabinet en economen, die Soekarno moeten bij staan in de leiding van 's lands fi nanciën. Ingezonden mededeling Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT INGEZONDEN STUKKEN ï)e brandweer- reorganisatie Mijnheer de ï-edakteur. Naar aanleiding van de brand weerreorganisatie te Brouwershaven komen een paar dingen mij onbegrij pelijk voor: 1. Door deze reorganisatie wordt het gehele systeem omvergeworpen, want de brandweer wordt hier ge decentraliseerd terwijl toch juist centralisatie wordt voorgeschreven. Om het even of nu Noordgouwe of Zonnemaire het centrale punt is, maar Brouwershaven en Dreischor kan men met de beste wil niet als centraal punt zien. 2. Hoe kon men een brandweer als die van Noordgouwe terzijde schuiven? Juist die brandweer wel ke met de meest eervolle prijzen op de diverse wedstrijden ging strijken. 3. De benoeming van de comman danten. De benoeming van de com mandant zal een ieder mee akkoord gaan, doch die van de ondercom mandant is aanvechtbaar. Ook hier geldt wat ik hierboven van de brand weer van Noordgouwe heb gezegd, daar juist die commandant op de diverse wedstrijden tot één van de hoogste genoteerd stond, terwijl de pas benoemde ondercommandant zijn capaciteiten nog zal moeten to nen. Hopenlijk heeft hij die. doch de benoeming als zodanig is nog niet gerechtvaardigd. Dat de ontslagen commandanten dan nog als onder- commandant dienst kunnen doen bij een waterleidingploegje zullen we maar als bijkomstigheid beschou wen. Over de weinig elegante wijze waarop Zonnemaire van haar brand weerauto is beroofd wil ik maar niet dieper ingaan, ook niet op de wijze waarop het zo lang mogelijk verzwe-* gen is dat de wagen in de soep ge draaid was. Wanneer men dan bij het voorlaatste gemeenteraadsver- slag leest, dat op een vraag van één der leden, hoe of het gesteld is met de brandweerauto van Zonnemaire, geantwoord wordt dat deze nog in reparatie is, dan moet men wel even lachen, al is het dan maar een grijns lach. Dat er niet voldoende ruimte zou zijn om een komplete brandweereen heid onder te brengen in één van deze gemeenten wil er bij mij niet in en dan denk ik alleen nog maar aan de twee scholen die straks leeg komen te Zonnemaire. Al met al is ook deze reorganisatie voor Noordgouwe en Zonnemaire weer dramatisch verlopen en is er weer een stuk leven uit deze plaat sen weggenomen. De samenvoeging van deze plaatsen tot de gemeente Brouwershaven is tot op heden niet gelukkig geweest (vestiging van ge meentehuis enz.), doch laten we ho pen op betere tijden en het moede en teleurgestelde hoofd niet in de schoot leggen, al wordt de druk steeds sterker dat momenteel alles naar één en dezelfde kant gaat, de oppositie van enkele gemeenteraads leden ten spijt. U, mijnheer de redakteur, dank voor de plaatsruimte. EEN TOEKOMSTIGE EX-BRANDWEERMAN. de wens kenbaar zou maken om on middellijk een akkoord tot verbod van kernproeven te sluiten. Presi dent Kennedy bevindt zich met va kantie in Florida. LONDEN, 24-4. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Londen heeft bekend femaakt dat president Soe karno zijn staatsbezoek aan Enge land, dat hij volgende maand zou afleggen, heeft afgelast wegens de spanning veroorzaakt door de kvves- tie-Nieuw-Guinea. NEW YORK, 24-4. De secretaris generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft een beroep gedaan op alle betrokken mogendheden zich te onthouden van het nemen van kernproeven. De secretaris-generaal zei dit op een bijeenkomst van de vereniging van journalisten bij de Verenigde Naties. AMSTERDAM. 25-6. In ruim 1.500 boekwinkels en kantoorboekwinkels in ons land liggen felicitatiekaarten voor het koninklijk zilveren bruids paar ter beschikking van het pu bliek. Het zijn dezelfde kaarten die aan elk schoolkind in de eerste helft van april werden uitgereikt. Boekhandelaren en kantoorboek handelaren kochten deze kaarten en bieden deze de belangstellende klan ten gratis aan, teneinde ook hen die de leerplichtige leeftijd te boven zijn in de gelegenheid te stellen een ge lukwens aan onze koningin en prins te zenden. De waarde van de post zegels, die op de felicitatiekaarten worden geplakt, komt geheel ten goede aan het nationaal geschenk. Ingezonden mededeling jog SINAS gezond en/&?f/t4 lekker Actie „Een heitje voor een karweitje" begonnen AMSTERDAM, 25-4. Woensdag is in Amsterdam het startschot gege ven voor de actie „Een heitje voor een karwetije", die gisteren en van daag alle Nederlandse gidsen, ver kenners, padvindsters en padvinders in beweging heeft gebracht om hun fondsen te versterken. De eerste op dracht voor deze jaarlijkse actie werd dit jaar verstrekt door de Stoomvaart Maatschappij „Neder land". In de vertrekloods, vanwaar koningin Juliana en prins Bernhard volgende week met hun hoge gasten aan boord van de „Oranje" zullen gaan voor een tocht ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest, kre gen enige tientallen Amsterdamse padvinders tot taak de muren van de vertrekloods te witten, de ramen te lappen, de bolders te schilderen en de valreep te soppen. De meisjes zetten zich met veel elan aan het wassen van het tafelzilver, poetsen van uniformknopen, het strijken van tafellakens en matrozenkragen, het hijsen van de menu vlaggetjes en het poleren van het aardewerk. Van de opbrengst van de actie „Een heitje voor een karweitje" zal tien procent worden afgestaan voor de actie tien maal tien. Op deze wij ze willen de padvinders hun steen tje bijdragen tot de verbetering van de voedselsituatie in west Afrika, met name - het bijzondere doel van de actie - de aanleg van moestuinen in de jonge staat Dahomey. De zaken, die de kaarten uitgeven zijn te herkennen aan de „konin klijke" affiche (vergrote afbeelding der briefkaart), die aan de winkel ruit zal hangen tot 15 mei a.s. Dit is de uiterste datum waarop kaarten door het publiek kunnen worden in gestuurd. Dit initiatief is uitgegaan van de voorzitter van de Propaganda Com missie van de Federatie van Neder landse Verenigingen voor de Kan toorboekhandel, de heer G. J. M. Siegers. Belgische student vermoordt zijn ouders BRUSSEL, 25-4. - Een 17-jarige Belgische student, Georges Menard, heeft dinsdag zijn beide ouders in de ouderlijke woning in Brussel met messteken om het leven gebracht. Na zijn 43-jarige vader dodelijke verwondingen te hebben toegebracht wachtte hij aan de deur zijn moeder op, die even later thuis zou komen. Ook haar bracht hij dodelijke mes steken toe. Aan een toegesnelde buurvrouw vroeg hij onmiddellijk de politie op te bellen. Hij was het enige kind van het omgekomen echtpaar. De dader werd dinsdagavond urenlang ver hoord. Hij stond bekend als een rus tige en beleefde jongen. Een geneeskundig onderzoek heeft uitgewezen, dat de knaap geestelijk gestoord is. Hij heeft tijdens zijn ondervraging verklaard, dat de aan wezigheid van zijn ouders niet meer te verdragen was wegens hun voort durende twisten. Het plan hen van het leven te beroven had hij een tiental dagen geleden opgevat. Hij hoopte na zijn daad op het platte land te kunnen gaan leven. Zijn va der blijkt hij met 25 en zijn moeder met 20 messteken om het leven te hebben gebracht. Uitgifte zomerpostzegels DEN HAAG, 24-4. Op 27 april zul len in het Frans Halsmuseum in Haarlem de eerste zomerpostzegels 1962 officieel worden verkocht. Bij deze gelegenheid zal mr. Y. Schol ten, staatssecretaris van O. K. en W. de culturele zijde van het zomerze- gelwerk belichten. Uitbouw vormingswerk door instelling commissie wenselijk geacht BURGH, 25-4. - Een dezer dagen verscheen het jaarverslag van het conferentie- en vakantieoord „De Koebel" te Burgh. Daaruit blijkt on der meer dat sinds de oprichting het gebouw nog nimmer zo intensief is gebruikt als gedurende het afgelo pen verslagjaar. Regelmatig maken van „De Koebel" gebruik de zon dagsschool, de catechisatie, Vrijzin nige Vrouwenvereniging en bejaar densociëteit. De grote en kleine zaal werden verhuurd aan de Hervormde Vrouwenvereniging te Burgh, de Vereniging van Huisvrouwen, de zangvereniging „Nu met Hope" en voor drie bruiloftspartijen. Aan alle kampverzoeken voor 1961 kon niet worden voldaan, zo groot was de animo. In april kwam reeds het eerste kamp, terwijl 'het laatste op 15 september vertrok. De volgen de verenigingen en groepen bevolk ten het gebouw: Ver. van instrumen tale muziek te Middelburg, R.K. Jeugdgroep te Brussel, Jeugdgroep Dreischor, Jeugdgroep „Immanuël" te Zierikzee, O.L.S. „De Canteclaer" uit Rottez-dam, Hervormde school te Goes, Prot. Chr. School Hoedekens- kerke, Herv. School ,,'t Zand" uit Middelburg, Huishoudschool Vlis- singen C, C.J.V. Goes, Neutrale U.L.O. school te Steenbergen, Lyba- non lyceum uit Rotterdam, O.L.S. Brouwershaven, Gymnastiekvereni- ging „O.K.K." uit Goes, Huishoud school IJzendijke, C.J.V. Goes, Cal- land lyceum uit Rotterdam. „Jan Ligthart" school Goes. C.V.J.M. uit Duitsland, Evangelischer Jugend Achen, Landel, Jonge Kerk, Herv. Jeugd Berkel en Rodenrijs, Streek- centrum „De Beukenhof", „Huma- nitas" Zierikzee en Vogelwacht Wes- terschouwen. Het totaal aantal overnachtingen bedroeg: 6.266, terwijl in hefc jaar daarvoor dit aantal slechts 3.302 be droeg. In het eerste exploitatie-jaar bedroeg dit aantal slechts 1.447, waaruit dus ondubbelzinnig blijkt, dat „De Koebel" in een zeer grote behoefte voorziet. Inmiddels werd een kampregle ment opgesteld en goedgekeurd. Ook is een aantrekkelijke, nieuwe folder over „De Koebel" uitgekomen die inmiddels vele verenigingen in bin nen- en buitenland heeft bereikt. De commissie bestaat uit: de heren St. Peene, voorz.-adm., I. M. van Oeve- ren, pennm., mevrouw Bij kerk-van Wingen secretaresse en de leden, mevrouw E. Fokker-de Oude en de heren ds. F. Don en J. Duson. Het vormingswerk In 1961 droeg het vormingswerk in „De Koebel" nog een zeer voorlo pig karakter.. Het werk dat gedaan werd. was nog geheel het initiatief van ds. F. Don, die uiteindelijk ook de verantwoording droeg. Er was nog geen instantie die het werk be geleidde en beïnvloedde. Verschil lende aktiviteiten vragen om uit bouw in de toekomst, waarvoor even wel een bestuur uit dc gehele streek dringend gewenst werd geacht. Bij •het afsluiten van het jaar waren er reeds besprekingen gaande met de Delta-commissie en ds. Slrating als vertegenwoordiger van de Protes tantse Kerkvergadering over het in 't leven roepen van een orgaan tot begeleiding. Vertegenwoordigers uit de gehele streek worden verzocht daarin zitting te nemen. Als aktivi teiten kunnen worden genoemd: 1. Ambtsdragers voor de beide ringen der classis Zierikzee; 2. Avonden speciaal 'belegd voor jonge gezinnen. Voorlopig nog slechts voor de ge meente Burgh. In de toekomst zeker een mogelijkheid van uitbouw; 3. Tweemaal werd een regionale confe rentie belegd. Op 25 februari was dit een recreatie-conferentie voor de gehele streek, waarbij gemeentebe sturen, kerkeraden, V.V.V.'s enz. werden uitgenodigd; 4. Eenmaal werd een teenageravond belegd on der verantwoordelijkheid van de Jeugdraad van Burgh. Mogelijk lijkt een teenagersociëteit voor de streek, 5. Incidenteel werd programma-me dewerking verleend door de predi- kant aan kampen. Genoemd kunnen worden een Jonge Kerk-weekend in april, een huisvrouwenkamp in het naseizoen en enkele kampen in de zomer. Voor 1962 wordt de uitbouw door middel van de instelling van een commissie voor het Vormings werk verwacht. De pz-edikant had ambtshalve ziting in de Classicale Jeugdcomm., in de Pi*. Jeugdcomm., in de Classicale Zendingscomm. en de Kerkdagcomm. voor Schouwen en Duiveland. Als zodanig is hij film consul voor ons eiland van het film centrum in Hilversum. Zijn werk in het Convent voor Strandpastoraat, is hauw verbonden met het werk in „De Koebel", aangezien hij dit werk verricht voor de plaatselijke ge meente in de Westhoek. Dank wordt gebracht aan de heer en mevrouw Duson, die ook in 1961 weer het gebouw tot tevredenheid hebben 'beheerd. Voor dit jaar ko men er weer veel scholen, zowel van •het lager als van het middelbaar on derwijs. Tijdens het hoogseizoen wordt er met volle bezetting ge draaid, wat een 50 a 60 overnachtin gen per nacht betekent. Ook dit jaar weer een internationaal gezelschap afkomstig uit vier landen. Een probleem is voor de commis sie de speelweide, die reeds enige jaren van de gemeente werd ge huurd. Deze weide wordt bedreigd door kopers zodat ze dan voor „De Koebel" verloren dreigt te gaan. Verder ziet de commissie verdere moeilijkheden in verband met par keerruimte als „De Koebel" gebruikt wordt voor bijeenkomsten van het Streekcentrum, enz. In ieder geval doet de commissie alles om „De Koe bel" ook verder in goede banen te leiden. Ingezonden mededeling Onderwijzers wonnen volleybalcompetitie Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 25-4. De laatste volleybalwedstrijd voor de heren van dit seizoen, vorige week te Nieuwer kerk gehouden, bracht het kampi oenschap definitief bij de onderwij- zersploeg, welke overigens bij deze laatste wedstrijden slechts weinig winst behaalde. Zij wisten namelijk slechts twee punten te behalen, zodat hun totaal aantal punten op 38 kwam. Dit is' slechts 4 meer dan de Provinciale Waterstaatsmensen die met 34 pun ten eindigden, na 6 punten uit deze laatste wedstrijd te hebben gesleept. Nieuwerkerk I was dit keer ook bij zonder goed op dreef. Met 5 punten uit deze wedstrijd bracht het zijn totaal op 31 punten. Kwiek behaalde slechts 3 punten en met 22 punten is het verschil tussen Bruinisse en Nieuwerkerk tamelijk groot. Nieu werkerk II sluit de rij met 15 pun ten (4 punten uit deze wedstrijd). De uitslag van de gespeelde wed strijden was: Nieuwerkerk II-Nieu- werkerk I 15-9, 10-15, (1-1); Provin ciale Ambtenaren-Kwiek 17-15, 15- 17, (1-1); Onderwijzers-Nieuwerkerk II 7-15, 12-15, (0-2); Nieuwerkerk I- Kwiek 15-10, 15-13, (2-0); Onderwij zers-Provinciale Ambtenaren 8-15, 15-9, (1-1); Kwiek-Nieuwerkerk II 15-1, 14-16, (1-1); Nieuwerkerk I-On derwijzers 15-5, 15-10, (2-0); Provin ciale Ambtenaren-Nieuwerkerk II 15-7, 15-1, (2-0); Nieuwerkerk I- Provinciale Ambtenaren 7-15, 9-15, (0-2). De voorzitter van de Nieuwer- kerkse Sportcombinatie, de heer J- H. van de Zande, reikte evenals bij het damestournooi aan de winnende Onderwijzers een beker uit, aan de overige clubs werd een leuke herin nering geoffreerd. Hij sprak de hoop uit dat het vólgend jaar weer op de zelfde prettige wijze om de prijzen zal gestreden worden. Kantoorbediende verduisterde f 2.000,— ROTTERDAM, 25-4. Dinsdag heeft de Rotterdamse politie de 24-jarige kantoorbediende E. v. V. aangehou den, die er van verdacht wordt van zijn firma, een verkoopmaatschappij van borstelwerk, een bedrag van on geveer f2.000 te hebben verduisterd. V. was onder andere belast met het verkopen van kleine partijen borstelwerk aan klanten die aan de zaak kwamen. Daarbij droeg hij minder geld of, dan hij ontving: de rest stak hij in eigen zak. De ver duisteringen zijn gepleegd in de pe riode van november 1961 tot maart 1962. Hero hóórt er bijl Genieten van vrijheid, in vakantie en weekends. Daar hoort Hero bij! Die verrukkelijke zonnige zo merse dranken met het unieke fruitaromaen de smaak voor élke smaak. Geen wonder dat Hero vèruit favoriet is. Hero verhoogt de zomerse genoegens ver frissend, verkwikkend! Het grootste assortiment, zuiverder van k waliteit:per/ s/nas - citroen - cassis - ananas - cerise - frambozen grapefruit. Ciiioenlbji helemaal üw smaak Geslaagde schoolvoetbalwedstrijden te Zierikzee ZIERIKZEE, 23-4. - Begunstigd door fraai weer vonden j.l. vrijdag en zaterdag op het sportpark „Ban- nink" te Zierikzee de jaarlijkse schoolvoetbalwedstrijden plaats wel ke door de schoolvoetbalcommissie van de afdeling Zeeland der KNVB werden georganiseerd. De uitslagen van dit uitstekend georganiseerde tournooi waren; afdeling A: O.L.S. Zierikzee I-O. L.S. Burgh 4-0; O.L.S. Zierikzee I- O.L.S. Brouwershaven 4-0; O.L.S. Burgh-O.L.S. Brouwershaven 3-1; Voorber. kl. Zierikzee-O.L.S. Nieu werkerk 0-4; Voorber. kl. Zierikzee- O.L.S. Zierikzee II 0-2; O.L.S. Zie rikzee II-O.L.S. Nieuwerkerk 1-1; Beatrixschool Zierikzee-O.L.S. Drei schor 4-0; Beatrixschool Zierikzee- C.L.S. Haamstede 5-0; O.L.S. Haam- stede-C.L.S. Zierikzee Zierikzee niet opgekomen; O.L.S. Dreischor-C.H.S. Haamstede 0-1; O.L.S. Zierikzee-O. L.S. Nieuwerkerk 3-0; O.L.S. Zierik- zee-BeatrixschooI Zierikzee 1-0; Bea trixschool Zierikzee-O.L.S. Haam stede 4-0. Eindstand afdeling A: 1. O.L.S. Zierikzee; 2. Beatrixschool Zierikzee; 3. O.L.S. Nieuwerkerk. afdeling B: L.T.S. IV-Ohr. U.L.O. II 3-0; LTS IV-Lyceum IV 2-0; L.T. S. V-Openbare U.L.O. III 2-0; L.T. S. V-Landbouwschool II 3-0; Chr. U. L.O. II-Lyceum IV 0-9; Openbare U.L.O. IH--Landbouwschool II .0=2. Eindstand afdeling B: 1. Lyceum IV; 2. Landbouwschool II; 3. L.T.S. IV. afdeling C: L.T.S. I-Openbare U. L.O. II 5-0; L.T.S. I-Chr. U.L.O. I 2-0; Openbare U.L.O. II-Chr. U.L.O. I 0-3; L.T.S. Il-Openbare U.L.O. I 1-4; L.T.S. II-Lyceum III 5-1; Open bare U.L.O. I-Lyceum III 10-0; L.T. S. Ill-Lyceum II 0-5; L.T.S. III- Landbouwschool I 1-3; Lyceum II- Landbouwschool I 3-0; LTS I-Open- bare U.L.O. I 3-0; L.T.S. I-Lyceum II 2-0; Openbare U.L.O. I-Lyceum II 0-3. Eindstand afdeling C: 1. L.T.S.; 2. Lyceum II; 3. Openbare U.L.O. I. De finale-wedstrijd in afdeling B tussen Lyceum IV en Landbouw- Twee Oostduitse grenswachten zijn dinsdag naar west-DuitsIand ge vlucht. Zij brachten hun politiehond mee. Jaarverslag Neflerlandsclie Spaarbankbond AMERSFOORT, 26-4. De groei van het spaartegoed bij de traditionele spaarinstellingen heeft in 1961 f 1240 miljoen bedragen, tegen f 1090 mil joen in 1960. Deze stijging van het absolute peil der besparingen is ge paard gegaan met een toeneming van het aandeel der spaarbanken in het totaal van de nationale bespa ringen, nl. van 12,3 procent in 1960 tot 13,7 procent in 1961, zo vermeldt het jaarverslag 1961 van de Neder landse spaarbankbond. De nationale besparingen zelf heb ben in 1961 een lichte daling ver toond. In 1960 en 1961 bedroegen zij resp. f 8,87 miljard en f 8,79 miljard, ofwel in procenten van het nationale inkomen 23,1 procent resp. 21 pro cent De cijfers hebben betrekking op alle plaatselijke spaarbanken (249) in Nederland die zijn aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond en 14 spaarbanken die geen lid van de ze bond zijn. Financiën en Economie Nederlandsche Bank verhoogt disconto AMSTERDAM, 24-4. Met het oog op het nog steeds in omvang toene mende beroep van het bedrijfsleven op bankkrediet en de daaruit voort vloeiende overschrijding van de dooi de Nederlandsche Bank met het bankwezen overeengekomen normen voor de toelaatbare krediet-expan sie, heeft de Nederlandsche Bank ter ondersteuning van de gevoerde res trictieve kredietpolitiek, besloten haar rentetarieven van woensdag 25 april 1962 over de gehele linie met één half procent te verhogen van 3% op 4 procent. Bedoelde tarieven zijn met ingang van genoemde datum als volgt sa mengesteld: wisseldisconto 4 pet., promessendisconto 4 pet., en rente voor voorschotten in rekening-cou rant en beleggingen voor particulie ren 5V2 pet., voor anderen \Vz pet.. school II eindigde in een 9-1 over winning voor Lyceum IV. Na afloop der wedstrijden vond door de voor zitter van de schoolvoelbalcommis- sie Schouwen-Duiveland, de heer A. Brand, de prijsuitreiking plaats. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Amsterdam zal zich in een feestkleed steken ter ge legenheid van de verjaardag van koningin Juliana en het 25-jarig hu welijksfeest van het koninklijke paar. Overal in de stad worden vlaggemasten (in totaal 1137) ge plaatst en bloembakken en ander fleurig groen zal de hoofdstad een feestelijk gezicht geven. Op de Dam komt een boeket van vlaggemasten, 13.50 meter hoog en met eenzelfde diameter. UTRECHT. De tweelingbroers Ge rard en Syo Kornelis Haitsma Mu iier zullen vrijdag 27 april hun 75e verjaardag vieren. Beiden hebben enige tijd het burgemeesters-ambt bekleed. Syo was burgemeester van Nieuwe Pekela en van Neede en tot voor kort afdelingsconsul van de A.N.W.B. Hij woont thans in Utrecht Zijn broer was van 1913 tot 1919 bur--, gemeester van Sloten (Fr.). DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft aan de vereniging van leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in verband met het hon derdjarig bestaan dezer organisatie het predikaat „koninklijke" verleend. UDEN. In de - stille - Sint Anna- straat te Uden is het vierjarig zoon tje van de familie van Dijk uit de Waterstraat, dat achter een bestel auto van de melkinrichting „Sint Henricus" uit Uden aanliep bij het achteruitrijden onder de auto ge raakt en gedood. DEN HAAG. Bij de visafslag in Scheveningen is een steur aange voerd. De vis, die 92 kilogram woog, was gevangen door de bemanning van de Sch. 60, schipper Cor van der Zwan. Voor de prijs van f 310 is de steur verkocht aan de firma Hector Jansen in Scheveningen. OOSTERWOLDE. Bij het overste ken van een weg bij Oosterwolde zijn een 14- en een 15-jarig meisje, die samen op een fiets reden, door een uit de tegenovergestelde richting komende auto geschept. Zij werden ernstig gewond, naar het stads- en academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. De 15-jarige Jantje van Veenen uit Oosterwolde is daar kort na aankomst overleden. APELDOORN. De 21 jaar oude G. J. B. uit Ermelo heeft bekend dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan een aanranding. Op tweede Paasdag werd een 19-jarig meisje uit Apel doorn in de bossen langs de Elspe- terweg aldaar aangerand. Direct na het gebeurde heeft het meisje aan gifte gedaan bij de Apeldoornse po litie. Een uitvoerig onderzoek heeft geleid tot de aanhouding van de jongeman uit Ermelo. DINTELOORD. Maandag is in de Vliet te Dinteloord het stoffelijk overschot gevonden van de 57-jarige P. J. de B. uit Oud-Gastel, die sinds 28 maart spoorloos was verdwenen. Kort na de verdwijning had de po litie de fiets van de vermiste aan getroffen, maar van de man zelf ontbrak tot nu toe ieder spoor. WAALWIJK. De 79-jarige weduwe Van den Hout-Damen is maandag morgen in Besoyen (gemeente Waal wijk) aangereden door een 16-jarige Duitse motorrijder. De weduwe had zojuist de kerk verlaten en wilde de straat oversteken toen zij werd aan gereden. Zij werd op slag gedood. HENGELO. In het Koningin Julia- naziekenhuis in Hengelo is de 82- jarige A. A. A. overleden, die eerder voor zijn woning bij het oversteken van de verkeersweg was aangere den. Het bejaarde slachtoffer kwam toen met zijn hoofd op het trottoir terecht. LEUSDEN. In de gemeente Leus den bij Amersfoort wordt vrijdag morgen 4 mei op de plaats waar in januari en februari 1942 honderdéén Russische gevangenen uit het con centratiekamp te Amersfoort wer den gefusilleerd, een monument ont huld namens de regering van de Sowjet-Unie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5