UOOR NIETS 3 Maandenlang ELKE DAG een FIETS DAT KUNT U OOK ZI|N! DIT ZIJN DE WINNAARS VAN DE TWEEDE WEEK STAAT U HIER DE VOIGENDE WEEK Bij' STAD EN PROVINCIE Binnenpretjes' SPORT HENGELSPORT Hengelsport vereniging „Westersehouwen" De hengelsportvereniging Wester schouwen hield 2e Paasdag op het strand te Ren esse haar eerste wed strijd voor het clubkampioenschap. De volgende wedstrijd zal plaats vinden op Hemelvaartsdag, terwijl de slotwedstrijd in september zal worden gehouden. De uitslag van deze le wedstrijd was: 1. Joh. Verboom 2000 pnt.; KI. Dekker 1700 pnt.; C. Verloo 1400 pnt.; W. Lemsom 1380 pnt.; A. de Rijke 1300 pnt.; W. Kooman 1Q90 pnt. C. Bakker 1010 pnt.; Joh. Kostense 940 pnt.; D. de Rijke 930 pnt.; Jac. Verseput 800 pnt.; P. Duson 500 pnt.; J. Hulshof 400 pnt.; C. B. v. Strien 290 pnt.; L. C. Hanse 260 pnt.; M. de Vries 200 pnt. en D. M. Braai 100 pnt. In totaal werd door de 16 deel nemers 7800 gram gevangen. KORFBAL S.D.K.B. Stormvogels I-NOAD I 5-2 Stormvogels heeft haar ongesla gen rekord ook tegen het Dreischor- se NOAD weten te handhaven en de groen-witten behaalden dan ook een alleszins verdiende overwinning. De thuisclub kreeg al direct goede kansen om de leiding te nemen, want toen Henk de Glopper was doorgebroken werd hem het doelen op ongeoorloofde wijze belet en scheidsrechter van Dongen kende zeer terecht een strafworp toe. De Glopper faalde echter jammerlijk. Drie minuten later herhaalde zich ongeveer dezelfde situatie maar weer miste de Glopper de hem toe gewezen strafworp. Enige minuten later maakte hij gedeeltelijk zijn fout goed door van dichtbij in te schieten en Stormvogels leidde met 1-0. Toch waren ook de aanvallen van de gasten vaak verrassend ge vaarlijk, wat wel bleek toen mej. H. Padmos een schot loste dat doel trof (1-1). Toch bleef Stormvogels het beste van het spel behouden. Bij een volgende botsing van Henk de Glop per met zijn tegenstander moest hij zich laten vervangen door D. Fon- teine, hetgeen geen verbetering be tekende. Stormvogels bleef het beste MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt ROTTERDAM, 24-4. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje f 25-29; Bevelander 25- 29. Klei-aardappelen 38 mm opwaarts: Furore f 23-29,50. Voer-aardappelen f 4-5. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van consump tie-aardappelen op wagon, schip of auto. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vlaardingen (a.s. vac. P. Zijlstra) (toez.): dr. C. Graafland, Woerden; te Harderwijk: J. Kruijt, Lexmond, die bedankte voor Garde ren; te 's-Heerenhoek-Nieuwdorp (toez,): W. S. Duvekot, Zonnemaire. Bedankt voor Bodegraven: C. van Bart, Ter Aa (U.); voor Haren (Gron.) (vac. H. Mondt): G. Pettinga, Lisse. Ger. Kerken Beroepbaar: C. Warner, kand. aan V.U. te Amsterdam. Aangenomen naar Hilversum (6de pred.pl.): L. G. Pleijsant, Leeuwar den-West. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Halpman (Gron.) (2de pred.pl.): J. Zomer, Bunschoten-Spa kenburg en M. J. C. Blok, Utrecht- Noord-West. Ger. Gemeenten Beroepen te Borssele: A. Hofman, Zeist, die bedankte voor Leiden. Ingezonden mededeling (van zaterdag 31 maart t/m 30 juni'ó2) heeft iedereen die dan een nieuwe fiets koopt, de kans diefiets (plus bijbehorend extra toebehoren) cadeau te krijgen ZATERDAG 7 APRIL de heer H. Willems Korenweg 26, Nijverdal MAANDAG 9 APRIL mevr. G. Volker Pres. Rooseveltlaan 4, Vlissingen DINSDAG 10 APRIL mevr. E. H. Kramer Keizersgracht 312, Amsterdam WOENSDAG 11 APRIL de heer J.van Loon Lucassenpad 8, Oosterbeek DONDERDAG 12 APRIL Hansje Verschoor J. van Eijckgracht 173, Eindhoven VRIJDAG 13 APRIL de heer M. Koppijn Rozenoord 31, Amstelveen (vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen) van het spel behouden en toen Jaap Kprsman met een ver schot de stand op 2-1 bracht, was dit nog maar een zwakke weerspiegeling van het over wicht dat de thuisclub aan de dag legde. Toch bleef het tot aan de rust bij deze magere 2-1. Na de hervatting waren de Storm vogels met de beste voornemens be zield en NOAD werd een ogenblik onder flinke druk gezet. Toen Bart Linders de stand op 3-1 bracht en mej. Krina v. d. Panne er kort hier na 4-1 van maakte, was het al een uitgemaakte zaak, dat de zege wel in Ellemeet zou blijven. Kort na dit vierde doelpunt kwam mej. Dorst van NOAD zo in botsing met Fon- teine dat zij enige ogenblikken op de grond bleef liggen. Zij speelde echter later weer normaal mee. De gasten waren maar sporadisch ge vaarlijk en het verwonderde nie mand dat Stormvogels nog verder uitliep. Het bleef echter bij een vijf de doelpunt van Kees Elenbaas, waarna tenslotte Kor van der Wer- ve voor NOAD nog een tweede doel punt scoorde, waarbij het bleef (5-2). Door deze ruime zege en de neder laag van de Burgh-reserves staat Stormvogels nu aan de leiding in de 2e klasse A. Zaterdagavond zal het spannen in Ellemeet, want dan komt DOSKO op bezoek. MOTORSPORT Geslaagde eierzockrit M.c. „Sparta" Aan de gehouden traditionele eier- zoekrit georganiseerd door de M.C. „Sparta", namen 25 voertuigen deel, met honderd passagiers. Begunstigd door het mooie weer was het een mooie rit. Na afloop had de prijsuit reiking plaats in hotel Bakker, door de voorzitter, de heer W. den Boer. eerste prijs C. Opree, 0 strafpun ten; tweede prijs P. van Hattum, 1 strafpunt; derde prijs L. M. Moer- mond, 1 strafpunt, na loting; vierde prijs L. Simmers, 2 straf ponten; vijfde prijs H. v. d. Zande, 2 straf- punten; zesde prijs P. Remeeus, 2 strafpunten; zevende prijs C. W. Verton, 2 strafpunten; achtste prijs H. J. Doeleman, 2 strafpunten, na loting; negende prijs J. v. d. Linde, 4 strafpunten; tiende prijs J. P. W. C. Stols, 4 strafpunten. na loling. VOETBAL Burgh-Cluzona. 2-1 Ook de tweede top-ploeg heeft moeten ervaren dat het met Burgh de laatste wedstrijden goed gaat, want Cluzona heeft op 2e Paasdag met 2-1 verloren. Een volkomen ver diende Burgh-overwinning, die met wat meer geluk in het schieten in grotere cijfers uitgedrukt had kun nen worden. Burgh speelde voor de rust voor de wind in dezelfde opstelling als vorige week. Cluzona had drie inval lers. De Burgh-voorhoede werd al spoedig aan het werk gezet, doch het juiste schot ontbrak. Cluzona kwam er niet veel aan te pas, en mocht de gevaarlijke rechts-binnen eens doorbreken, dan was Kees Rijn berg het, die zich deze middag tot de beste speler voetbalde, die weg werkte. Een voorzet van M. Bakker werd door niemand benut. Hier was Burgh toch wel vlak bij een doel punt. De rust kwam met blanke stand (0-0). Na de rust een prachtkans voor Heinen die Kloet corner werkte. Cluzona is de eerste 10 minuten in het offensief. Hun passes door het midden waren te hard en liepen uit. 10 minuten na de rust lanceerde Joop Hanse de bal naar Toon Rijn berg. Deze sprintte snel door tot aan de doellijn, zette de bal goed voor en daar was Joop reeds aanwezig om met de buitenkant de bal in de netten te jagen. Geen 5 minuten la ter was de stand gelijk toen de Burgh-verdediging een fout maakte, waar Buron gebruik van maakte (1-1). Burgh nam weer het offensief over en voor een volkomen leeg doel schoot Joop Hanse naast. Burgh werkte zich goed en snel in de Clu- zona-verdediging, waar Toon Rijn berg een corner nam. Hanse kopte door naar M. Bakker die op dirigeer- wijze met zijn schoen de bal in het net legde (2-1). Het mooiste doelpunt kwam van de voet van Nico v. d. Graaf, die een voorzet van M. Bak ker ineens inkogelde. De scheids rechter keurde dit doelpunt af we gens buitenspel. De gemoederen wer den wat opgewarmd, er werd ge haakt, er werd gefloten, er werden sussende woorden gesproken, doch het sportieve was er af. Nadat Roe ken nog op de lat geschoten had kwam het einde. ZIERIKZEE Met ingang van 10 mei aanstaande is tot onderwijzer aan de Chr. Na tionale schooi alhier benoemd, de heer G. de Keizer te Middelharnis. Belangwekkende avond voor amateurfotografen De heer Jean Frijns houdt voor de beide amateurfotografen verenigingen op Schouwen-Duiveland, de f.c. „De Westhoek" en „Delta-foto" te Zierik- zee op vrijdagavond 27 april a.s. in „Mondragon" een lezing over „table- top". Table-topfotografie is de foto grafie van geënsceneerde, betrekke lijk kleine voorstellingen, die meest al van korte afstand worden opge nomen. Eigenlijk vanaf een punt op korte afstand boven de tafel, zoals het begrip table-top al aangeeft. Het is wél duidelijk dat een foto graaf die over een ruime fantasie beschikt en aan wie het is gegeven met eenvoudige middelen deze fan tasie te verwezenlijken in kleine ta bleaus, talloze uitdrukkingsmoge lijkheden bezit. Het materiaal voor deze fotografie varieert van allerlei stukjes speelgoed (als kleiqe popjes, beestjes, autootjes, enz.) tot zelfge maakte voorwerpen (zoals kleine bloemen, planten, bomen, huisjes, bootjes enz.). Deze avond is voor alle belangstel lenden toegankelijk. Vaak wordt op geestige wijze met een lichte ironie een weerspiegeling gegeven van het dagelijks bestaan, die, door het bijna maar net niet echt genoeg zijn, een fotografische karikatuur oplevert. In het werk van Frijns komt juist het gevoel voor humor steeds weer naar voren, zelfs in zijn gewone fo tografie. Zijn werk wordt hoog aan geslagen, getuige enige belangrijke aan hem toegekende onderscheidin gen op fotografisch gebied. Discuissiemiddag Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen afd. Schouwen Vorige week kwamen de platte landsvrouwen van afdeling Schou wen in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" bijeen om onder leiding van mej. v. d. Leeden te dis cussiëren over de vijfdaagse werk- weèk. Mej. v. d. Leeden deelde mede, na vooraf te zijn verwelkomd door de vice-presidente mw. Berman-Steen- dijk, dat het vorige jaar ten aanzien van de vijfdaagse werkweek een zeer bewogen jaar was, daar de vrije zaterdag in vele bedrijven in gevoerd werd. Daar men niet op zo'n grote toename gerekend had kwam deze invoering als een vloedgolf. In de ons omringende landen was het al eerder; Amerika al sinds 50 jaar. Door het toenemend internationaal verkeer en de buitenlandse indus trieën kon Nederland niet achter blijven. Mej. v. d. Leeden herinner de eraan dat vroeger meer met handkracht gewerkt werd, wat wel iswaar zwaarder was, maar het gaf meer arbeidsvreugde en dus een ontspannende vermoeidheid. Na haar uiteenzetting stelde mej. v. d. Leeden vragen over de vijf daagse. werkweek in de velschillen de bedrijven op het eiland wat een geanimeerder discussie* tot gevolg had. Tevoren had de vice-presidente mededeling gedaan dat de collecte voor de kankerbestrijding van 16 tot 22 september zal gehouden wor den. Voor de inzameling hiervan ga ven zich 10 dames op. Verder werd aandacht gevestigd op de voorjaars vergadering te Utrecht op 9 mei a.s., waar de wereldpresidente mevr. van Beekhof-van Selms een lezing zal houden over de A.C.W.W. in vo gelvlucht met kleurendia's. Tevens zijn de bekroonde handwerken te bezichtigen. Mevr. de Jonge deed nog enige mededeling over de a.s. zomerreis. NIEUWERKERK Paasviering Zondagsschool Zondag eerste Paasdag vierde de zondagsschool alhier, als ieder jaar, het Paasfeest in de Ned. Herv. kerk. De dienst werd geopend door ds. Westerhof, die de kinderen, de ouders en verdere belangstellenden met een welkomstwoord toesprak en voorging in gebed. Hierna droeg hij de leiding over aan bet zondags school-personeel, welke een Paasli- turgie van de Ned. Zondagsschool Vereniging op een mooie en vlotte wijze afwerkte met zangi Paas-evan- gelie en vrije vertelling. Aan het einde van de dienst sloot des. Wes terhof met dankgebed. Ieder kind kreeg een keurig verpakt paasei mee naar huis. De. zondagsschool leeft met de zieken van het dorp rriëè, wat een teken van naastenliefde is, want tijdens de dienst stond een 30-tal fruitmandjes voor in de kerk uitge stald, die de kinderen van hun ouders hadden meegekregen. Deze mandjes werden na de dienst door de kinderen onder leiding van de zondagsschool-leiding bij de zieken aan huis bezorgd, waarbij enkele paasversjes werden, gezongen. Door de zieken werd dit zeer op prijs ge steld. De feestviering op 30 april In de laatst gehouden vergadering van het Oranje-comité werd het programma voor de feestelijkheden op 30 april a.s. vastgesteld als volgt: 8 uur: Koraalmuziek op de Ring. 8.05-8.10 uur: Klokgelui. 8.15 uur: Interkerkelijke dienst in de Ned. Herv. kerk. 8.30 uur: De wagens welke deelne men aan de optocht moeten om die tijd aanwezig zijn op het par keerterrein bij het sportveld ter beoordeling door de jury. Hierna vertrekken de deelnemen de wagens naar Ouwerkerk waar in de Oostweg de gezamenlijke op tocht wordt samengesteld. Om 9.30 uur vertrekt de samen gestelde optocht (Ouwerkerk-Nieu- werkerk en Oosterland) via Ca- pelle, Loensweg, Weststraat, Zuid- ring, Poststraat, Unastraat, Oost straat, Noordring, Zuidring, Post straat, Unastraat, Rijksweg naar Oosterland. De gemeente Duiveland heeft dorps- prijzen beschikbaar gesteld, welke door de burgemeester te ongeveer 12 uur bij het gemeentehuis te Oosterland uitgereikt worden. De jury welke de prijzen vaststelt voor de wagens en andere, bestaat uit mevr. Doeleman-v. d. Valk en. de heren Braat en Eveleens, allen uit Zierikzee. De prijzen van de optocht, door het Oranje-comité beschikbaar gesteld zullen des avonds om 8 uur dooi de voorzitter worden uitgereikt. 1 tot 3 uur: Kinderspelen. 3 tot 4 uur: Sportvereniging meteen voetbalwedstrijd. 4-5.30 uur: Volksspelen, als stoelen dans, hardlopen, kruiwagenrace en sprietlopen. Deelname opgeven op het sportterrein. 7.30 uur: Muziek in de tent. 8 uur: Uitreiken van prijzen. 8.15 uur: Kinderkoor. 8.30 uur: Zang groot koor. 8.45 uur: Mandolineclub. Plm. 9.15 uur; Lampionoptocht. Het Oranje-comité verzoekt en verwacht dat iedereen dc vlag zal uitsteken. ST. PHILIPSLAND Bijeenkomsf bejaarden Door bemiddeling van verschillen de vrouwenverenigingen, verenigd in het V.V.H., werd in hotel „De Druiventros" een gezellig samenzijn georganiseerd voor de bejaarden van Sint Philipsland en Anna Jacoba- polder. Tijdens de bijeenkomst hield ds. De Mooy uit Schoro een lezing verduidelijkt met kleurendia's over Israël, waarna men nog geruime tijd bijeen bleef met samenzang en koor zang. BKU1MSSE De heer Joh. van 'I Leven al hier slaagde dezer dagen te Utrecht voor het examen assistent calculator Paas-zangavond in Hervormde kerk De zangavond van het Hervormd kerkkoor te Bruinisse, onder leiding van de heer Jo van den Berge, op 2e- Paasdag in de Ned. Herv. kerk ge houden, was wel goed bezet, maar van een overmatige drukte kon niet worden gesproken. Het goed zingen de koor had ongetwijfeld beter ver diend. Het koor begon met bewer kingen van Gezang 119 en Gezang 169 van Adriaan Kousemaker en een bewerking van Psalm 118 van Simon C. Jansen. Samenzang van verschil lende Psalmen en Gezangen zorgde voor de nodige afwisseling. Het koor zong achtereenvolgens nog Gezang 110 en enige nummers van Kouse maker, die goed werden uitgevoerd. Met Gezang 230 vers 1, 2 en 3 kwam het einde van een goede en mooie zangavond. Woningverkoop en recreatie Door de gemeente Bruinisse zijn twee woningwetwoningen aan de Weststraat, thans bewoond door res- pektievelijk de heren K. Goudzwaard en B. de Groot, bij inschrijving ver kocht aan de heren W. Bal en Mare. Aarnoudse. De heer J. D. de Korte verkocht een woning aan de Noorddijk aan een doktersgezin te Rotterdam, wel ke dit pand alleen in het weekeinde hoopt te gebruiken. Met de woning van landarts Michaëlis is dit het tweede huis in de gemeente dat ver kocht is als zomer- en vakantiever blijf. Intussen is een ondernemend huiseigenaar druk doende enige ou de huisjes om te toveren tot riante weekendhuisjes voor verhuur in het vakantieseizoen. Zij het op beschei den schaal begint nu dus ook te Bruinisse de recreatie en wat daar mee samenhangt tot uiting te ko men. Kandidatenlijsten gemeenteraadsverkiezingen Voor de te houden gemeenteraads verkiezingen zijn te Bruinisse de volgende kandidatenlijsten ingediend P.v.d.A.: L. Bal Jz., M. J. van de Velde, M. Bal Jz., J. Kostense, N. Bal Jacz., J. Meertens, L. van Strien, W. J. Hoek Cz., S. P. van Boven, Th. Kik, J. Hoogerwerf Pz. Algemeen Gemeentebelang: D. de Koning, L. Becu, D. van Tuyl, M. Verspoor Cz., H. J. Hage, J. J. van de Velde, A. C. Verspoor, F. van den Berg. C.H.U.: S. A. Jumelet, P. J. Wil- lemse, W. M. de Korte, C. W. van der Werf, J. Jumelet J.Jz., W. Koot- stra. S.G.P.: W. van Gilst, C. Kik, L. J. van den Bos, L. van den Ouden, C. W. J. Wolfensperger, I. de Waal, H. de Ronde. A.R.: L. J. Hoogerheijde, Joost Haak, L. bij de Vaate, L. S. Abra- hamse, D. van den Berg Wz., P. J. Hanse, J. de Waal, S. Beekman. Kat kroop in schakelkast - stroom viel uit BRUINISSE, 23-4. Zondagmorgen was er te Bruinisse gedurende een uur een storing in de stroomlevering Dat betekende o.a. enig ongerief in de kerken, daar nu het orgel moest worden getrapt om voldoende wind te krijgen om het instrument te be spelen. Later bleek dat de oorzaak was een kat van de heer Cloonen, opzichter bij de sluiswerken. Het dier was op het Deltaterrein via een kleine ondergrondse opening in een schakelkast gekropen en, daar met een hoogspanningskabel in aanra king gekomen. De kat werd geheel verkoold door monteurs van de P.Z.E.M. verwijderd. Om ongeveer half elf was de storing opgeheven. Schouwse C.J.V.-ers bezochten Bondsdag BRUINISSE, 23-4. Een veertigtal jongelui van Schouwen-Duiveland bezocht de Provinciale Bondsdag van de Zeeuwse C.J.V., die in samenwer king met de Belgische Christen Jon geren te Brugge op 2e Paasdag ge houden werd. Bruinisse leverde met ongeveer 20 personen het grootste contingent deelnemers. Het programma bestond uit een welkomstwoord van ds. J. N. de Jonge, en een openingsdienst met een toespraak van ds. T. H. L. Beernink: „Geroepen tot samen leven". Deze dienst werd afgewisseld met zang én declamatie. In het middagprogramma voerden eerst de Jonge Kathalijners uit Brussel een toneelspel op. Er was „leutige muziek" uit Zaamslag en de declamatié van Otto Sterman „Ik ben een neger" liet uiteraard niet na indruk te maken, omdat Sterman zoals bekend een groot kunstenaar is. Om 5 uur volgde sluiting op de gebruikelijke manier, waarna allen uiteen gingen, in het besef een goede bondsdag te hebben meegemaakt. Om de drukte van de Seheldeveren te ontgaan werd over Antwerpen gereden, maar 's avonds moest men ervaren, dat ook de Scheldetunnel wel eens niet van beide zijden te berijden is. Er was éénrichtingsver keer en juist in de richting waar de bondsdagbezoekers vandaan kwa men. OOSTERLAND Nieuwe straatnamen Tengevolge van de samenvoeging der gemeenten zijn, om vergissingen te voorkomen, op verschillende dorpskernen voor wat betreft een dere straatnamen, ook in Oosterland een viertal namen veranderd. Het voormalige Kerkplein is in Toren plein, de Weststraat in Korte West straat, de Ooststraat in Korte Oost straat en de Nieuwe Weg in Nieuio- slraat. herdoopt. De nieuwe naam borden in deze dorpsgedeelten zijn inmiddels aangebracht. DREISCHOR Zilveren P.T.T.-jubilaris Dinsdag jl. was het precies 25 jaar geleden dat de heer J. Padmos in dienst trad van de P.T.T. Afkomstig uit Bruinisse is de heer Padmos nu weer al vele jaren in Dreischor woonachtig. Na enige jaren brieven besteller te zijn geweest werd de heer Padmos benoemd tot kantoor houder bij het poststation ter plaat se. Naast de kantoorwerkzaamheden is de jubilaris echter nog elke dag druk in de weer om de poststukken in Dreischor te bezorgen. Ter gele genheid van het zilveren jubileum bracht het harmoniegezelschap „Crescendo" onder leiding van haar directeur, de heer J. van der Weijde een serenade aan de familie Pad mos, waarbij het woord gevoerd werd door de voorzitter van „Cres cendo", de heer J. W. Beekman. Op verzoek van de jubilaris werden nog enkeie pittige nummers ten gehore gebracht, welke speciaal door hem waren verzocht. SIRJANSLAND Het feestprogramma voor Koninginnedag Gezien de intensieve voorbereiding staat Sirjansland op Koninginnedag een zeer bijzonder Oranjefeest te wachten, dat zeker velen aan vroe ger tijden zal herinneren. Reeds meer dan een week is een grote groep dames bezig met rozen knippen en het vervaardigen van verdere versieringen. Ook de man nen laten zich niet onbetuigd; zo werden reeds twee poorten gemaakt. De nog komende avonden zullen be nut worden voor versiering van het dorp. Dankzij een overvloed van „groen" kan 'het vastgestelde pro gramma naar wens worden uitge voerd. Een bijzondere attractie be looft de versierde wagenoptocht te werden, waaraan ijverig wordt ge werkt. Het programma ziet er als volgt uit: 8 uur: herauten te paard en klokge lui kondigen het feest aan. 9 uur: kerkdienst. 10.30 uur: kinderspelen in de ver sierde Dorpsstraat. 2 uur: optocht van muziekgezelschap van Nieuwerkerk, versierde fiet sen en praalwagens. 4 uur: volksspelen in de Dorpsstraat. 7.15 uur: concert op de tent. waarna lampionoptochl door het dorp. 9 uur: gezellig samenzijn in het Ver enigingsgebouw. SEROOSKERKE De feestelijkheden op 30 april Dinsdagavond j.l. vond in het Dorpshuis een bespreking plaats over mogelijke feestelijkheden op 30 april a.s. De sluimerende Oranjever eniging werd nieuw leven ingeblazen. Er wei'd een bestuur gevormd onder voorzittei-schap van de heer J. Sip- kes, terwijl alle aanwezigen zich op gaven als lid. Verder werd besloten om naast de kinderspelen, 's morgens op Konin ginnedag op het sportterrein bij het dorp ook verschillende spelen voor de verdere inwoners van Seroos- kerke en omstreken te organiseren. Opgaven hiervoor kunnen geschie den op de dag der feestelijkheden, 's morgens op het sportveld, en ook bij de bestuursleden. Ook hier wordt gerekend op veel medewerking, want om het feest te doen slagen, moeten allen 'n steentje bijdragen. Hopende op mooi weer kan dan ock Serooskerkedeze bij zondere feestdag van ons Koninklijk Huis waardig vieren. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op dinsdag .1 mei a.s. wordt in de noodsecretarie te Scharendijke een openbare vergadering gehouden van de gemeenteraad van Middenschou- wen. Vastgesteld dienen te worden enige rekeningen van voormalige burgerlijke armbesturen, nl. van Duivendijke, Ellemeet en Kerkwer- ve. Voorts komt aan de orde een voorstel tot het voorlopig vaststellen van de rekening over het dienstjaar 1960 van de voormalige gemeente Duivendijke. Verder wordt in behan deling genomen de gemeentebegro ting 1962. ZIERIKZEE De sigarenvondst Inzake de gemelde vondst van ou de sigaren in het pand van „De Lichtboei", wordt ons van bevriende zijde geattendeerd op het veel ver klarende feit, dat in genoemd pand destijds een sigarenfabriek was ge vestigd, gedreven door de heer Ho nig sr., die jarenlang inwoner van Zierikzee is geweest. Deze toevoe ging had in het desbetreffende stuk je niet mogen ontbreken, maar het nieuwtje was een „meenemertje" op het laatste moment, zodat wij niet meer aan ander speurwerk konden toekomen. Dank aan hen derhalve, die ons op dit feit attent maakten. Veel minder dank intussen aan de gene, die meende anoniem en vrij korrelig op het stukje te moeten rea geren. Weinig sportief dachten we. De actie: „Een heitje voor een karweitje" Vandaag (donderdag) is te Zierik zee, Nieuwerkerk en Haamstede de bekende jaarlijkse aktie „Een heitje voor een karweitje van start gegaan. Padvinders, padvindsters, kabouters en welpen zullen pogen in de ko mende dagen weer de nodige „heit jes" te pakken te krijgen. Uiteraard hopen zij dat het publiek hen in de gelegenheid zal stellen de nodige kar weitjes te verrichten. Temeer omdat ditmaal tien procent van de landelijke opbrengst van de aktie is bestemd voor „Tien maal tien". BRUINISSE Bezoek van Voorburgse lyceïsten Op woensdag 2 mei komen leer lingen van een lyceum uit Voorburg een bezoek brengen aan het eiland. Zij zullen daarbij onder meer dc gast zijn van de Plattelandsvrouwen. De Plattelandsvrouwen zouden gaar ne zien, dat legen de leerlingen van het lyceum ook volleybalwedstrijden werde gespeeld en naast hun eigen zestal, zullen ook een dames- en een herenploeg van hel eiland worden gevormd om dc strijd tegen dc ly ceïsten on te nemen. Aan dit ver zoek zal worden voldaan, zodat wel licht spannende wedstrijden te ver wachten zijn. ADVERTENTIES A.N.G.B. - Zierikzee Op vrijdag 27 april, 's avonds 8 uur, in het Verenigingsge bouw, 't Vrije, komt het ge zelschap „Anova" uit Am sterdam met de leuke revue: Medewerkenden Mitzy Tieland René van Vooren Gino Manelli Gina Manelli Tonny Bakkenes Rita Holstein Willy Habets Hiervoor zijn nog kaarten verkrijgbaar vanaf heden a f 1,25 aan de zaal C.A.V. ZIERIKZEE Telefoon (01110) 2G56 Voor direkte levering af te geven: Big Ben zaaischokkers Balder zaaigerst Berna zaai-bruine bonen Grobol uienzaad Klaverzaden Graszaden Bison voederbictenzaad SUCCESJES Te koop: Pootaardappelen Bintje A 35/45, Furore 35/45, Irene 35/45 etc. Fa. D. van Tuyl, Bruinisse. Tel. 01113-465. Pasgekalfd hebbende koe. J. H. Kooyman, Sluisweg 3, tel. 359, Nieuwerkerk. Restant Bintje pootgoed. J. Lekkerkerk, Haamstede, tel. 210. I. g. s. z. kamerameublement. Te bevr.: agent L. C. Hooger- huis, Renesse. Kinderledikantjes, box en kinderstoel. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, telef. 2167, Zierikzee. Dressoirs, uittrektafels, thee meubels, kleine kastjes, la de-kastjes, stoelen ook met nieuwe bekleding vanaf f 50 per 4 stuks. L. Kaashoek, L. Nobelstraat 23, tel. 2167, Zierikzee. Tafels met vast blad, 140 bij 75, zeer geschikt voor zomer huis of werktafel. Koopje. L. Kaashoek, L. Nobelstraat 23, tel. 2167, Zierikzee. Uienzaad, draineerbuizen en palen. P. L. Quist, tel. 443, Dreischor. Pootaardappelen: Furore, Bintjes en Meerlanders. P. L. Quist, tel. 443, Dreischor. Personeel gevraagd: Werkster, 1 of 2 morgens per week. Te bevr. Boekh. Ocht- man, Zierikzee. Diversen: Gelukkig weer ontvangen, onze zeer bekende kistjes si garen, 50 stuks a f 3, Sigm. D. C. Viergever, Zierikzee en Haamstede. „Dorpshuis" Renesse. Maan dag 30 april, 8 uur, dansen met attracties. Fraaie prij zen! Dansmuziek The Lone some Trio. Neem geen risico! Kiest kwa liteitsproducten uit „Verf en Kleur", Meelstraat 40, Zie rikzee. Wie kan een passagier mee nemen op 30 april naar de N.O.P.? W. de Bil, Minne broerstraat 23, Zierikzee. Hardnekkige hoest? Prikkel en kramphoest? Nacht- en rokershoest? Bronchium Eli xir helpt snel en zeker. Fla con f 2,bij elke drogist. Assortiment, dat is de leuze van de speciaal-sigarenzaak! U heeft daar veel meer keuze en het produkt een zuivere smaak. - D. C. Viergever, Weststraat, Haamstede. Veel belangstelling voor Deltawerken Zeer velen, meer dan ooit op enige andere dag, hebben de Tweede Paas dag benut om een kijkje ie nemen bij de bij Bruinisse in uitvoering zijnde Deltawerken. Het was een ko men en gaan van auto's motor- en bromfietsen zonder ophouden, naar het ons voorkwam, zeer veel perso nen van ons eigen eiland. Nu is er op de Deltawerken wel het een en ander te zien. In de werkhaven de grote kranen voor de overslag van grote stenen en caissons. Verder na tuurlijk de nieuwe pas gereed ge komen schutsluis, met de twee sluis deuren en tenslotte de als blokken uit een blokkendoos aaneengereidc caissons, waarmede de zuid-Greve- lingen geleidelijk wordt afgesloten. BURGH De vergadering van de Vogelwacht Do vergadering van de Vogelwacht zal heden (donderdag)-avond gehou. den worden in hotel Bakker te Burgh en dus niet in hotel „Het Wapen van Burgh", zoals abusievelijk bij het uittreksel van het jaarverslag word gemeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3