Bij een zilveren huwelijk Houten geschenkkeet in de toekomst bestemd voor sportvereniging Kritiek in de Eerste Kamer op beleid van minister Luns De Oostberlijnse dysenterie Betere bestrijding van pijn en griep! CKefarine,4 VERGADERING GEMEENTERAAD BROUWERSHAVEN Rioleringgvoorstel Zonnemaire en Noordgouwe uitgesteld BROUWERSHAVEN, 25-4. De raad der gemeente Brouwershaven kwam woensdagavond in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. II. Vermeulen. Afwezig met kennisgeving was de heer A. C. Visser. Naar aanleiding van de bouw van een kleuterschool te Brouwershaven zegt de heer J. A. v. d. Bijl bij deze kennisgeving graag een plan bijge voegd te willen zien van b. en w. met een nadere precisering. De voor zitter deelt hierop mede, dat aan de architect, de heer Wesselo, opdracht is gegeven om een schetsplan te ma ken, hetgeen de heer v. d. Bijl ris kant vindt, daar de mogelijkheid be staat dat de raad t.z.t. anders beslist en dan moet er weer gewijzigd wor den. Vastgesteld worden de veror dening verenigingsgebouw te Noord- gouwe en idem havengeldverorde ning. Met ingang van 1 mei aanstaande wordt tot werkman eerste klasse met als standplaats Brouwershaven be noemd de heer W. J. Botbijl, thans werkman en de heer C. J. van Schel ven tot werkman. Tot onderwijzer aan de openbare lagere schooi te Dreischor wordt be noemd de heer R. S„ Boender, thans tijdelijk onderwijzer. Vastgesteld worden de verordening vergoeding notulist raadsvergade ringen en de wijziging der bezoldi gingsverordening 1961. Naar aanleiding van de vaststel ling vergoeding notulist commissie vergaderingen merkt de heer J. A. v. Schelven op, of het te vergoeden bedrag, zijnde tweemaal het vastge stelde bedrag, niet te hoog ligt. Ook de heer M. Matthijsse is deze me ning toegedaan en informeert, of de ze werkzaamheden in diensttijd ge schieden, daar dan met éénmaal het bedrag kan worden volstaan. De voorzitter zegt, dat dit wel eens ge beurt, maar meestal is het werk, dat na de diensttijd geschiedt, hetgeen veel extra tijd vergt. Aankoop stencilmachine Betreffende de vaststelling vierde wijziging der begroting 1962 inzake aanschaf van een stencilmachine de len b. en w. in een prae-advies aan de raad mede, dat tot aanschaf van een nieuwe stencilmachine moet worden overgegaan, daar de huidige machine niet voorzien is van een z.g. tussenschiet-apparaat. Hierdoor zal een intensiever gebruik van deze stencilmachine kunnen worden ge maakt, wat met zich meebrengt, dat minder drukwerk benodigd zal zijn door een betere uitvoering, wat een besparing van kosten met zich mee brengt. De oude machines van Brou wershaven en Dreischor zullen wor den verkocht of ingeruild, wat een bedrag oplevert van f 375,De nieuwe machine vergt een uitgaaf van f 1.765,vermindert met de in- ruilwaarde zodat een bedrag van f 1.390,is af te schrijven over een tijd van tien jaren. De raad besluit z.h.s. tot aanschaf van voornoemde stencilmachine. De vijfde wijziging der begroting 1962 behelst de verplaatsing van het kantoor districtsopzichter Centrale Dienst Noord-Zeeland, tevens zit tingslokaal der burgemeester en de ontvanger. Deze zittingen worden momenteel gehouden in de pastorie der Ned. Herv. Kerk, maar door de benoeming van een predikant moet deze ruimte worden ontruimd. B. en w. zien de meest aanvaardbare op lossing in de verplaatsing van de houten keet, staande in het Slinger- bos, naar het Bostonplein. De kos ten van deze verplaatsing worden geraamd op f 1.500,De heer P. de Moor vindt het niet verantwoord om voor deze tijdelijke voorziening zo'n hoog bedrag uit te trekken en merkt daarbij op, dat na de ramp deze grote keet is geschonken door de adoptiegemeente van Brouwersha ven, Voorburg. Door de toenmalige burgemeester is deze schenking weg gedrukt en omgezet in een lokaliteit ten behoeve van de gemeente. De heer De Moor spreekt de hoop uit dat de sportvereniging deze lo kaliteit te zijner tijd alsnog zal kun nen terugkrijgen. Wethouder L. M. Moermond deelt naar aanleiding hiervan mede, dat de keet geheel wordt bekleed met platen en in de toekomst aan de sportvereniging zal worden overge dragen. Er wordt nu met de verbou wing van het interieur reeds reke ning gehouden met het gebruik van genoemde vereniging in de toekomst. De heer N. Fonteine oppert het plan om de stadswaag als zodanig in tc richten, maar de voorzitter wimpelt dit af met de mededeling, dat dit gebouw veel te slecht is en de muren los staan. Een algehele restauratie kan hierin verbetering brengen. De voorzitter zegt dat 't lokaaltje dat thans in de o.l. school wordt ge bruikt veel te klein is en teveel stoort, daar het grenst aan een lo kaal waarin les wordt gegeven. Wet houder J. Dekker heeft deze lokali teit nog eens bekeken en vindt dat er ruimte genoeg is. Tenslotte herinnert de raadsvoor zitter er aan, dat van de Centrale Dienst een bedrag der huurprijs wordt terug ontvangen zodat de ge meente daar tegenover een behoor lijk onderkomen voor de opzichter dient aan te bieden. Na deze dis cussies besluit de raad uiteindelijk het voorstel van b. en w. te accep teren. Riolering te Zonnemaire en Noordgouwc De aanleg van een riolering in de kernen Zonnemaire en Noordgouwe met stichting van een gecombineer de rioolwaterzuiveringsinstallatie, een bedrag vergend van f 560.000, ontlokt eveneens een langdurige dis cussie, De heer J- v. d. Doe vindt het niet reeël dat de 15 woningen in de Donkereweg en 7 in de Noordelijke weg tot Kwaak niet worden aange sloten, een argument dat mevrouw Motmans van harte onderstreept. Haar inziens zijn deze mensen steeds gehandicapt en ook nu zijn zij weer de personen die er naast grijpen. Beide raadsleden zouden deze pan den er graag bij trekken waarop de voorzitter meedeelt, dat het bedrag dan nog hoger wordt en bijna niet is uit te voeren. De gemeente wil er zoveel mogelijk op bezuinigen om na goedkeuring bij G.S. er in de toekomst de nodige uitbreidingen aan toe te voegen. De heer v. d. Doe zou graag een voorstel aan de raad zien waarin wordt meegedeeld, welk materiaal wordt gebruikt en op wel ke diepte de riolering wordt aange legd, opdat het niet zo is als destijds in Dreischor, dat men op sommige plaatsen vier meter diep zit. Tevens wil hij een eigen opzichter aanstel len, opdat de gemeente dan ook wat te zeggen heeft. Wethouder Moer mond merkt op om dan een raadslid aan te stellen. De heer v. d. Doe: ,,Er zijn hier wol gekkere dingen ge beurd". De heer v. d. Bijl is van mening om het plan direkt stevig aan te pakken en desnoods een crediet te voteren van zes ton, dan kunnen de betreffende woningen ook worden aangesloten. Z.i. komt er later niets van een uitbreiding. Voorzitter Ver meulen zegt dat eerst de kern moet worden aangepakt en hoopt dat de raad dit voorstel van b. en w. niet zal afstemmen. Na goedkeuring door G.S. kan in een vergadering de ar chitect worden uitgenodigd om van gedachten te wisselen over eventue le bezuinigingen en latere uitbrei dingen. De heer J. A. v. d. Bijl merkt nog op, dat betreffende het recrea tieplan Schuddebeurs hier ook een riolering dient te worden aangelegd. Volgens deze spreker is de afstand te groot om dit te overbruggen. De voorzitter meent, dat dit met een aanjaagstation kan gebeuren. Nadat de heer P. de Moor nog heeft mee gedeeld, om het plan van mevrouw Motmans en de heer v. d. Doe te steunen inzake aansluiting der be treffende panden meent de voorzit ter dat het voorstel van b. en w. beter van de agenda afgevoerd kan worden en eerst een bespreking te houden in een comité-generaal met de architect. Dit voorstel wordt dooi de raad aangenomen. Stakende stemmen De verpachting viswater in het Spui te Brouwershaven zou de heer P. de Moor eveneens van de agenda willen afvoeren daar het volgens hem geen nut heeft om dit water te verpachten. Ieder moet vrij zijn om hier te vissen. Dit was reeds in de vorige raad van Brouwershaven be sloten en nu gaat men het weer in de raad brengen. De voorzitter ant woordt hierop, dat bij informatie geen interesse bestond voor 't pach ten, alleen de heer J. P. Priem wens te de spuiboezem te pachten voor f 20,per jaar, waarbij b. en w. de bepaling hadden gesteld, dat een ie der er vrij met een hengel in zou mogen vissen. De heer J. v. d. Doe vraagt of deze verpachting gepubli ceerd is en zoniet, dan zou hij dit als nog willen doen. De heer J. A. v. d. Bijl vraagt of er werkelijk veel in gehengeld wordt, wat de Brouwse raadsleden ontkennen. „Dan bestaat er ook geen enkel bezwaar tegen verpachting", aldus de heer v. d. Bijl. In stemming gebracht blijkt dat er vijf vóór en vijf tegenstemmers zijn, zodat de stemmen staken en het voorstel in de eerstvolgende ver gadering opnieuw aan de orde zal worden gesteld. Tenslotte gaat de raad akkoord met de verpachting van het buffet in de cantine van het verenigingsge bouw te Noordgouwe, waarbij de heer v. d. Doe zich afvraagt, of met deze prijs de consumpties niet zullen worden verhoogd, wat de voorzitter tegenspreekt. Onze kroonprinses koos veelzijdig sportsman als echtgenoot „Movavedo" Juliana's erenaam De invloed van een constitutioneel monarch op de gang van zaken in het land behoeft lang niet zo gering te zün als men algemeen denkt. Veel hangt hierbij af van de persoonlijk heid, het karakter van de vorst en van de aandacht, die hij of zij geeft aan de volksbelangen. Koningin Wilhelmina heeft ten alle tijde deze waarden onderkend en gaf hiervan blijk bij de opvoeding van prinses Juliana, terwijl zij haar dochtertje, ook toen dit nog heel klein was, zelve voorging in het mee leven met het wel en wee der Ne derlanders. Ongetwijfeld is hel aan het vroeg gegeven voorbeeld van haar moeder te danken wanneer Juliana als ko ningin op 1 februari 1953 ontredder de rampgebieden bezoekt en van mens tot mens met de getroffenen spreekt. Op haar beurt weer neemt zij een hele dag de kroonprinses mee op de zware tocht Vier deugden Gedurende de eerste tien levens jaren van prinses Juliana berustte de verantwoordelijkheid voor haar opvoeding bij Jkvr. L. van de Poll. In de dankwoorden, die de konink lijke moeder van het kleine meisje in 1920 tot deze opvoedster richtte, was sprake van „de grootste toewij ding, de meest nauwgezette plichts betrachting, grote opgewektheid en zelfverloochening". Dit zijn zeker wel de vier deugden, die de prinses zich gedurende haar voorbereiding tot het koningschap zelve ook eigen heeft gemaakt! Tot haar vijfde jaar kon zij geluk kig vooral 's zomers meestal buiten wonen, op Het Loo. Zij speelde er naar hartelust, verheugde zich als ieder kind zou doen over het gezel lige Sinterklaasfeest en de blijde viering van Kerstmis, dartelde met haar lievelingsdieren en was een hartelijke, lieve kleuter. In die jaren viel ook een verblijf in de Taunus, waar zij prins Hen drik, die daar een kuur voor rheu- ma moest ondergaan en zijn doch tertje zo moeilijk kon missen, gezel schap hield. In 1914 maakte de oor logstoestand het nodig, dat de rege rende vorstin in Den Haag verbleef. Het koninklijk gezin ging daarom in Huis ter. Bosch wonen. Hoe de studie begon De paedagoog Jan Ligthart - de man die zich vóór alles met liefde wilde richten tot het positieve, wat in ieder kind aanwezig is - mocht de eerste adviezen betreffende de schoolopleiding van Juliana geven. De prinses kwam in een klas, haalde streken uit met vriendinnetjes, maar leerde op haar tijd toch ijverig. Be halve het gewone lager onderwijs kreeg zij lessen in vreemde talen, geschiedenis en muziek, later na tuurlijk vooral in staatsinrichting, economie en al die vakken, die bij een verzorgde opleiding, vooral die van een toekomstig vorstin, behoren. De voorkeur van prinses Juliana ging uit naar de studie van de let teren. Op dit punt toonde zij ook een meer dan gemiddelde begaafdheid, welke al spoedig tot uiting kwam in toespraken en brieven. Zij ontwik kelde zich tot een voortreffelijk sti- liste, die niet alleen op fijngevoelige wijze het juiste woord wist te tref fen, maar ook een kunstzinnige vorm vond - haar gedachten uit te druk ken. Het is bekend dat Juliana als jong meisje op eenvoudige wijze te mid den van leeftijdsgenoten aan de Leidse universiteit heeft gestudeerd. Zij woonde toen in de villa „Het Waerle" in Katwijk. Een geweldig aantal foto's getuigt van de prettige tijd, die zij toen doormaakte. In de fakkeloptocht Haar ere-promotie tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, door prof. Huizinga, vormde de bekroning van enige jaren intensieve studie in godsdienstgeschiedenis, volkeren recht en moderne Nederlandse let terkunde. Een dag vóór de plechtigheid had de prinses nog met de andere vrou welijke studenten meegedaan aan een fakkeloptocht door de universi teitsstad. Toen haar wetenschappelijke op leiding afgesloten werd, was zij nog geen een en twintig jaar. Maar een praktische vorming in het maat schappelijke leven zou de ideale aan vulling van haar theoretische studies worden. Een der voornaamste mo gelijkheden daartoe vond zij in het werk van het Nationaal Crisis-Co mité, dat in 1931 op haar initiatief werd opgericht en waarvan zij ere voorzitster werd. Tot 1936 toe, toen de arbeid van het comité door de regering werd overgenomen, heeft de kroonpsinses zich zeer actief hier mee bezig gehouden. Zij leerde er tal van mensen kennen en kreeg in zicht in de ontstellende nood waar in duizenden verkeerden. En verder was het van zeer grote betekenis, dat zij haar vader, bij diens over lijden, opvolgde in zijn voorzitter schap van het Ned. Roode Kruis. De prins uit haar dromen In dat jaar kwam de prins uit haar dromen in haar leven. Zonder dat het Nederlandse .volk iets ver moedde, speelde zich een romance af. Tijdens een wintersportvakantie leerde Juliana prins Bernhard ken nen. In de witte wereld van Gar- misch Partenkirchen zag zij hem het eerst. Later kwam hij, langs land wegen, naar Het Loo. Pas toen de beide vorstenkinderen het zéér eens waren geworden, werd de verloving bekend gemaakt. En 7 januari 1937 werd het prinselijk paar in de echt verbonden. Ruiter, skiër, chauffeur, piloot, jager, zeiler, zwemmer en cameraman Bij zijn vele gaven van verstand en karakter bleek prins Bernhard rfeeds van zijn jongste jaren af een meer dan gemiddelde begaafdheid voor sport te bezitten. Het meest kenmerkende van die begaafdheid is wel de ongemene veelzijdigheid. Een weinig bekende foto toont ons de prins als zeiler. Veel ver trouwder zijn de afbeeldingen van prins Bernhard te paard. Zelden in plechtige stilstand. Gewoonlijk vol actie, in rengalop, hindernissen ne mend. Dikwijls heeft de prins aan concoursen deelgenomen, soms on voorbereid en dan toch met verras send weinig fouten. Zo ging het in Zuid-Amerika; men stelde een paard tot zijn beschikking ën hij moest on middellijk zien wat er in zat! Het was zijn moeder, prinses Arm gard, zelve een uitstekend ruiter, die hem de eerste rijlessen gaf. Een andere sport, die hij vroeg leerde beoefenen in zijn geboorte streek, was het jagen. Evenals prins Hendrik, de vader van koningin Ju liana, heeft prins Bernhard met veel genoegen ook dikwijls in Nederland gejaagd. Tegenwoordig trekt vooral de jacht op groot wild zijn belang stelling. Ongevallen Dat hij graag en goed autoreed se dert hij oud genoeg was om het rij bewijs te halen, weet een ieder. Aan zijn bedrevenheid in deze sport wordt geen afbreuk gedaan door het feit, dat de prins op 29 november 1937, dus kort na zijn huwelijk, een ernstig ongeluk opliep door de bot sing van zijn wagen met een onver wacht opduikende zandauto. Tot 5 januari d.a.v. werd hij toen in het Burger Ziekenhuis te Amsterdam verpleegd; de eerste tien dagen ver bleven prinses Juliana en koningin Wilhelmina bij hem in de ziekenin- richting. Een reeds eerder voorgevallen ge vaarlijk sportavontuur bestond uit het over de kop slaan van een vlieg tuig van de Duitse luchtsportbond, waarin prins Bernhard en een piloot gezeten waren. Bij een meer had het laagvliegende toestel het water ge raakt. Hulp kon niet dadelijk gebo den worden, maar beide inzittenden hebben zichzelf, merkwaardig ge noeg, weten te redden. In zijn werkkamer op paleis Soest- dijk worden wrakstukken van de verongelukte auto en het vliegtuig bewaard. Ook 18 mei 1954 ontkwam z.k.h. ternauwernood bij een auto ongeval bij Utrecht aan de dood. In 1943 vloog prins Bernhard een jaar lang als officieel bemannings lid met een Mitchell B-25-C over de halve wereld. Onze beroemde com modore Moll zei, dat zijn reizen met de prins het overigens zo vreselijke oorlogsjaar tot een heel prettige her innering hadden gemaakt. Hoeveel vlieguren heeft prins Bernhard in de loop der jaren ge maakt, hetzij in dienst van het va derland, hetzij voor puur sportple- zier? Het is niet te zeggen. Wèl we ten we, dat hij het Nederlandse vliegbrevet haalde en met ere. Naast de vliegsport en het skiën hebben vooral ook het zwemmen en verder als hobby het filmen zijn liefde. Haar eigen kinderen ghven aan koningin Juliana de naam „moeder van vele dochters", afgekort tot Mo vavedo en zo heette zij toen voort- De kwestie Nieuw-Guinea DEN HAAG, 25-4. B(j de behan deling van de Nieuw Guinea-kwestie in de Eerste Kamer, heeft minister Luns de steun verloren van het grootste deel der K.V.P.-fraktie voor zün beleid ten aanzien van deze ne telige kwestie. De "woordvoerder van de K.V.P.-fraktie, ir. Kraaüvanger, drong aan op een soepeler stand punt van de regering en een snel (Ier) handelen om tot een oplossing te komen. Het Eerste Kamerlid dé heer Re- gout (eveneens K.V.P.) ging nog een stapje verder dan zijn partijgenoot en noemde het Nieuw Guinea-beleid van minister Luns in hoge mate on bevredigend. Hij dreigde dat een aantal K V.P.-leden tegen de begro ting zal stemmen als de minister niet met overtuigender argumenten voor de dag komt. C.H.- en A.R.-woordvoerders ga ven bij de behandeling steun aan het regeringsstandpunt inzake Nieuw- Guinea. Ir. Kraaijvangers vroeg de rege ring om maatregelen, teneinde een rustige en ordelijke repatriëring van de Nederlanders in Nieuw-Gui- nea mogelijk te maken. De heer Regout wilde de goede verstandhouding met Indonesië voor op gesteld zien, als doel van de re- geringspolitiek. Het vasthouden aan het zelfbeschikkingsrecht aan de Pa poea's heeft zonder deze goede ver standhouding geen zin, zo meende hij. Pleidooi voor overdracht De socialistische woordvoerder de heer De Niet, pleitte voor overdracht van het bestuur over Nieuw-Guinea aan Indonesië, waarbij het zelfbe- Scheepvaartbericliten Attis, 21-4 te Antwerpen. Albireo, pass. 21-4 Terschellinger- bank naar La Plata. Esso Amsterdam (t.), 20-4 van Rot terdam naar Mena. Kenia (t.), 21-4 van Abidjan naar Dakar. Korenia (t.), 22-4 te Punta Cardon. ven, moeten zich aan de toediening onderwerpen. BERLIJN, 26-4. In Oost-Berlijn is een „slik-aktie" tegen de daar heersende dysenterie begonnen. Vol gens het Oostberlijnse blad „Natio nal Zeitung" krijgen de Oostberlij- ners een vloeibaar preparaat met bacterieophagen (bacteriëneters) toe gediend en wel .drie maal om de vijf dagen een dosis. Een serumfabriek in Dresden vervaardigt dagelijks 400 liter van dit preparaat. De bacte riëneters moeten alle bacteriën in het darmkanaal oplossen, zonder or ganen aan te tasten. Alle Oostber- lijners die aan de ziekte lijden, met lijders in aanraking zijn geweest of werkzaam zijn in openbare bedrij- aan ook in de kring der meer dan 8000 leden van het Nederlandse pad- vindstergilde, waarvan zij ere-voor- zitster was. Kan Juliana, die zelf als eenzaam, zij het liefdevol gekoesterd, prinses je opgroeide, beter worden geken schetst dan als moeder van een flink gezin, waar het echt degelijk Neder lands en huiselijk toeging? Moederlijk en hartelijk, zo was steeds haar houding, niet alleen te genover haar eigen kinderen, maar ook ten opzichte van de talloze vol wassenen en jonge mensen in het eigen land of in den vreemde, met wie zij te maken kreeg. Zelfs bij plechtig ontvangsten en weelderige banketten of bij ondervraging door onbescheiden journalisten (zoals bij de grote rondreis door Amerika) trof in haar van nature waardige hou ding toch altijd die ongekunstelde, warme tegemoetkomendheid van haar moederlijke natuur. En het meest treft deze trek van haar wezen ons begrijpelijkerwijs als wij, teruggaand in de herinnering, denken aan die vele lieve momen ten, waarbij koningin Juliana kleine verlegen kindertjes tegenover zich had, die bloemen, moesten aanbieden of wezenloos kijkend de vaderland se vlag zwaaiden. Hoe wist zij hen altijd op hun gemak te stellen, op dezelfde vertrouwelijke manier als hun eigen moeder zou hebben ge daan! Op andere ogenblikken weer zien wij haar op bezoek aan kinderbed jes in ziekenhuizen, of schaterend van pret meedoend aan een ronde dans of te midden van emigranten kinderen in een barak van de Ca nadese school zittend. Hoog voorbeeld Deze moderne vorstin heeft goed gevonden, dat het Nederlandse volk in vreugde en verdriet kon meele ven met de vier prinsesjes in Soest- dijk. Het is niet te veel gezegd, dat zij ons allen daarin een voorbeld van goed gezinsleven gaf. Zowel de ko ningin als prins Bernhard hebben hun dochters opgevoed in blijheid en in ernst, zo nodig ook in gepaste strengheid. Het is dan ook maar een grapje, de Franse spreuk, die er staat op een asbak, welke de prins ten geschenke kreeg van een vrien din der koningin, zelve moeder van vier kinderen. („Vier dochters en een moeder is voor de vader een duivelse beproeving"). In de rede. die Juliana bij haar inhuldiging in de Nieuwe Kerk te Amsterdam hield, legde zij er de na druk op, dat zij bij het aanvaarden van haar hoge plicht als koningin toch er niet over dacht ooit haar plicht als moeder te verwaarlozen. Aan die verzekering heeft zij zich gehouden en het werd zelfs zó, dat beide levenssferen bij haar vergroei den tot een onverbrekelijke eenheid. schikkingsrecht evenwel zo goed mo gelijk moet worden gegarandeerd, op basis van het plan-Bunker. De A.R.-woordvoerder dr. Berg huis /.eide dat Nieuw-Guinea geen tweede Ambon mag Vorden. Het vertrouwen dient onverzwakt te worden geschonken aan de V.N. De woordvoerder van de C.H.U., de heer Van Hulst, drong er op aan het woord, eenmaal aan de Papoea's gegeven, gestand te doen. Andere K.V.P.-ledert pleitten voor een bestuursoverdracht onder rede lijke voorwaarden, waarbij zij even wel het zenden van troepenonder delen steunden. De socialistische afgevaardigde ir. Vos, gaf een opsomming van even tuele voor- en tegenstanders van het regeringsbeleid. Vertrek uit Nieuw-Guinea achtte de liberaal mr. Van Riel alleen mo gelijk met gelijktijdige overdracht van het gebied aan de V.N. Mr. Van Riel zag geen heil in Indonesische garanties voor Nieuw-Guinea. Zou den de Papoea's in de toekomst blijk geven van enig streven naar zelf standigheid, dan zal Indonesisch mi litair geweld worden gebruikt, even als in andere delen van Indonesië is geschied. Heden (donderdag) morgen zou minister Luns aan het woord komen. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 3 apr. Cornelia, d. van Jan Rentier en Neeltje Anna Zon dervan, wonende te Zierikzee; 8 apr. Johannes Adriaan, z. van Har man van der Wekken en Dina van der Bijl, wonende te Middenschou- wen; 8 apr. Machiel Cornelis, z. van Jacob Pieter van 't Hoff en Jannetje Maria Adriana Dorst, wonende te Duiveland; 9 apr. Marlinus Ludovi- cus, z. van Willem Vlaander en Neeltje Kappers, wonende te Wes terschouwen; 9 apr. Willempje, d. van Willem Kardol en Dirkje Dool aard, wonende te Duiveland; 10 apr. Jacob, z. van Ottes Eble Vleeshou wer en Pieternella Jacomina Meer- mans, wonende te Zierikzee; 10 apr. Winanda Janke Johanna, d. van Jo hannes de Nijs en Gretha Teijma. wonende te Westerschouwen; 12 apr. Yvonne Maria, d. van Adrianus Ma ria van der Westen en Cornelia Su- zanna Braber, wonende te Zierik zee; 14 apr. Leendert Aarnout, z. van Leendert Aarnout Schiettekatte en Johanna Catharina Saman, wonende te Zierikzee; 14 apr. Levina Pieter nella, d. van Cornelis Philippus Priemus en Jannetje van der Schel de, wonende te Zierikzee; 15 apr. Dina Jacoba, d. van Marinus Willem de Rijke en Cornelia Joppa van den Hoek, wonende te Duiveland; 16 apr. Marjolein, d. van Josephus Elise Hendriksen en Bertha Wilhelmina Maria Sondag, wonende te Zierik zee; 20 apr. Pieter Roeland, z. van Cornelis Frangois van Overbeeke en Pieternella Adriana Joosse, wonen de te Zierikzee. Gehuwd. 12 apr. Jan de Koning, oud 23 jaar, wonende te Bruinisse en Christina Bolijn, oud 22 jaar, wonen de te Zierikzee; 13 apr. Jacobus Hendrikse, oud 28 jaar, wonende te Middenschouwen en Jacoba Gerda Berrevoets, oud 21 jaar, wonende te Zierikzee; 13 apr. Dries Riezebos, oud 29 jaar, wonende te Midden- schouwen en Johanna Adriana Braai, wonende te Zierikzee; 13 apr. Adri aan Hagesteijn, oud 22 jaar, wonen de te Zierikzee en Kriena Adriana Snijders, oud 18 jaar, wonende te Zierikzee; 16 apr. Cornelis Kaas, oud 26 jaar, wonende te Hoedekenskerke en Marie Jeanne van Velthoven, oud 24 jaar, wonende te Zierikzee; 17 apr. Jacob Schouls, oud 22 jaar, wo nende te Zierikzee en Pietertje Adri ana Bolkenbaas, oud 21 jaar, wo nende te Zierikzee; 17 apr. Frans Johan de Vos, oud 30 jaar, wonende te Zierikzee en Kaatje Olree, oud 31 jaar, wonende te Zierikzee; 18 apr. Maarten van de Schelde, oud 20 jaar, wonende te Westerschouwen en Jan netje Berrevoets, oud 22 jaar. wo nende te Zierikzee. Overleden. 7 apr. Hendrika Jo hanna Maria Rombouts, oud 89 jaar, gehuwd geweest met Carolus Ludo- vicus Koevoets, wonende te Zierik zee; 10 apr. Sophia Pieternella Loois. oud 64 jaar, gehuwd met Izaak Oudenaarde, wonende te Wester schouwen; 10 apr. Jacobus de Zwar te, oud 83 jaar, gehuwd geweest met Neeltje van den Houten', wonende te Zierikzee; 13 apr. Cornelia Sara Boogert, oud 72 jaar, gehuwd met Gradus Dirk Koster, wonende te Zierikzee; 17 apr. Elisabeth Geer- truida Hamelink, oud 63 jaar, ge huwd met Jacobus Pieter Overbee ke, wonende te Zierikzee. Ingezonden mededeling Vier middelen in één tablet doen wonderen zonder de maag van streek te makent De vier middelen verenigd in Che- farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. Claim buitje 20 tabletten f 0.80 Handige strfpverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2