Golden Fiction Door Amerika's zachtste tabakken Chefarine „4 Tot in de puntjes verzorgd -n- v'- y.,\ s- NTr* 4 krachtige middelen tegen pijn en griep! Met Pickwick Theezakjes - keurig en handig - is uw theeuurtje tot in de puntjes verzorgd. Geen theebladeren in de pot of kopje, geen theezeefje meer nodig, en steeds dezelfde heerlijke thee. Pickwick thee, de fijne Engelse melange, door Douwe Egberts met zoveel zorg en vakkennis samengesteld, zo rijk van smaak, zo royaal van afschenk! EEN LAURENS PRODUCT 20 STUKS 95 CENT SPORT VOETBAL W.I.K. I-Duiveland I 2-3 Brandje in kleedkamer tijdens rust. Ondanks een straffe wind vond een aantrekkelijke voetbalwedstrijd plaats tussen WIK I en Duiveland I. De partijen pasten zich goed aan en beide doelen kwamen dan ook her haaldelijk in gevaar. Bij Duiveland kwam het gevaar vooral van de technisch goede P. Roskam, die zijn mede-voorwaartsen van diverse goe de passen voorzag. De middenvoor van Duiveland wist hiervan dank baar te profiteren (0-1). W. Berre- viets zorgde spoedig voor de gelijk maker (1-1), maar voor de rust liep Duiveland toch nog uit tot 1-2. Na de thee was het spoedig 1-3, maar wederom bracht W. Berrevoets de stand terug tot 2-3. Met deze stand kwam het einde. Rest ons nog te vermelden dat tijdens de rust brand uitbrak in het kleedhokje van de bezoekers. De brand was ontstaan door het ach teloos achterlaten van een branden de cigaret door een der spelers. Ge lukkig werd de brand spoedig ont dekt, zodat de schade beperkt bleef tot een gedeeltelijk verbrande broek. Voor de betreffende persoon was het sneu, daar voorzieningen moesten worden getroffen om deze speler „toonbaar" naar Oosterland terug te laten gaan. Outward Bound School-Lyceum I 0-4 Als oefenwedstrijd voor de op 27 april te spelen schoolvoetbalfinales speelde het eerste team van het Zeeman-lyceum zaterdag te Renesse tegen een ploeg van de daar geves tigde Outward Bound School. Een harde wind,'welke dwars over het veld stond, deed veel afbreuk aan het spel. Voor de rust was de Lyceumploeg voortdurend in de aan val, terwijl de in rood shirt gestoken O.B.S.-ers zich tot enkele uitvallen moesten bepalen. Geen van beide doelen kwam echter ernstig in ge vaar, mede doordat de wind de meeste schoten hoog over of ver naast het doel deed belanden. Na de rust werd een offensief van de rood- hemden verwacht, maar dit bleef uit. De lyceïsten bleven sterker, zo dat doelpunten nu niet konden uit blijven. En na vijf rpinuten was het dan Meier die van een slipper van de OBS-doelman profiteerde om de openingstreffer in het doel te depo neren (0-1). Enkele minuten later werkte opnieuw Meier zich door de verdediging heen en zijn schuiver betekende een tweede doelpunt (0-2) De OBS-ploeg kwam nu even terug en forceerde enkele corners, welke echter door de forse lyceumverdedi ging resoluut werden afgeslagen. Het succes kwam aan de andere kant waar Matthijsse zich schuin voor het vijandelijke doel vrij sprint te en onhoudbaar via de binnenkant van de verste paal nummer 3 liet noteren (0-3). Hiermede was het pleit wel beslecht. Een zachte schui ver van Klompc verdween op won derlijke wijze onder de OBS-keeper door nog als vierde doelpunt in het doel, waarna de wedstrijd verder zonder noemenswaardige feiten naar zijn einde liep. Eindstand 0-3. De opstelling van de ploeg van het lyceum was als volgt. Doel: Hi Hage; achter: D. Hart en J. Kuijper; mid den: C. Wurth, J. v. Dijke en W. Doornenbal; voor: H. Meier, J. Goe- degebuure (aanv.), Th. Matthijsse, J. Gaanderse en H. Klompe. SPORT Brouweshaven II-Renesse II 0-5 Ook zondagmiddag was de harde wind bij deze match een hinderlijke spelbreker. Brouw versoheen zonder keeper binnen de lijnen; het doel werd verdedigd door W. Botbijl, die door resoluut ingrijpen de voor de wind spelende duinbewoners tot de 20e minuut bet scoren wist te belet ten. Renesse kwam met een sterke for matie op het veld, waarin o.a. Prummel en de Meij een actieve rol speelden. Nadat Bakker een hard schot door de staander gekeerd zag, wist Prummel in de 21e minuut zijn ploeg de leiding te geven. De thuis club kwam practisch niet over de middenhelft en de vele aanvallen re sulteerden dan ook in een aantal doelpunten, welke Prummel op zijn naam bracht en wel in de 23e, 33e en 37e minuut. Ruststand 0-4. Na de thee kwam Brouw met het wind voordeel enige malen gevaarlijk voor de Renesse-veste, maar op rustige manier wist doelman Krijger zijn kooi schoon te houden. In de 19e minuut liet Prummel doelman Botbijl nog eenmaal vissen, waar mee hij de eindstand op 0-5 bracht. KORFBAL S.D.K.B. S.V.O.W.K. I-Zwaluwen '62 I 2-3 Het jeugdige maar perspectiefvolle twaalftal van S.V.O.W.K. heeft in de ontmoeting tegen Zwaluwen geen kans gezien de punten in Duiveland te 'houden. Toch hebben de O'uwer- kerkers hun 'huid zo duur mogelijk verkocht en van enig krachtsver schil was in feite geen sprake. Zwa luwen had 'het eerst succes toen Ben Louwerse al na vier minuten van dichtbij inschoot (0-1). De thuis club beet fel van zich af en zette talrijke aanvallen op, welke zeker niet van gevaar ontbloot waren. Vooral het doortastende spel van mej. Adrie van der Werf viel op en van een dergelijke speelster kunnen de Ouwerkerkers ongetwijfeld nog wel veel verwachten. Enkele schoten van haar hadden beter lot verdiend maar de harde wind maakte zuiver schieten practisoh onmogelijk. Er was precies een half uur gespeeld toen Simon Flohil een ver schot lostte dat feilloos in de korf ver dween (0-2). Wat de thuisclub ook probeerde om iets van deze achter stand weg te werken, het lukte niet In de tweede helft hadden de OWK'ers de wind in de rug en dit leverde al direct een lichte veld- meerderheid op. Het was jammer dat Bram Buijs talrijke kansen om zeep bracht door van grote afstand te gaan schieten. Later zag hij dat in en ging toen ook zijn medespelers (sters) in de aanval meetellen. Toen liep het meteen beter in dc Ouwer- kerkse aanval en doelpunten kon den niet langer meer uitblijven. Het was de uitstekend spelende Ella Zoeter - een handige korfbalster - die zich keurig vrij speelde en van onder de paal de bal in de mand deponeerde (1-2). Het eerste tegen- punt was er maar lang had de thuis club hier geen plezier van, want Zwaluwen kwam opnieuw terug. Een fraai schot van J. v. d. Bijl be tekende 1-3 en de tijd was nu tekort om nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Toch ging 'het daar nog even naar uitzien, toen Adrie Ro- meijn Ouwerkerk's tweede treffer op zijn naam bracht. Het bleef ech ter bij deze 2-3, zodat Zwaluwen '61 met de punten naar Scharendijke. kon vertrekken. Een gelijk spel had den de Ouwerkerkers zeker ver diend, als men weet dat een tweede doelpunt van Ella Zoeters nietig werd verklaard. KORFBAL Brouwershaven I-W.I.K. I 2-0. Een met drie invallers spelend Brouwershaven heeft zaterdagavond tegen het bezoekende W.I.K. de puntjes in de smalstad gehouden. De zeer straffe wind deed veel af breuk. Vanaf de afworp gooide v. d. Hoek al direct enige ballen op de korf, welke beter lot verdiend had den. Een iets beter spelend Bi-ouw zag echter diverse scoringskansen verloren gaan door 't vei'dedigings- blok van W.I.K., waarin mej. Be velander resoluut menige aanval afbrak. Ook de Brouwse verdedi ging liet goed werk zien, waarbij vooral Slager en de Moor gded op ruimden. Nadat v. d. Weele voor Brouw een sti-afworp had gemist, had v. d. Hoek in de 19e minuut eindelijk met zijn vele schoten suc ces (1-0). Beide ploegen hadden door de wind met pechballen te kampen, welke slechts de rand der korf be roerden. Na de rust een gelijkopgaan wed strijd, waarin 't tot de 30e minuut duurde, voordat v. d. Hoek de zege voor zijn ploeg veilig stelde (2-0). De vakwisseling bracht voor WIK de snelle v. d. Wekken in de 'aan val, maar met kunst- en vliegwerk wist Brouw het scoren te beletten. Scheidsrechter Van Dongen leidde zeer correct. Camp agne in Engeland m Zaterdagmorgen is in Hollandia 'het college van gedelegeerden van de Nieuw Guinearaad bijeen ge komen om de bijzondere commissie samen te stellen die naar Nederland zal vertrekken. De heer H. Veld kamp, gemachtigde van algemeenc zaken bij de Nieuw Guinearaad, bracht het verzoek van de Neder landse regering over enige vei'tegen- woordigers West Papoea voor nade re oriëntatie naar Nederland te la ten komen. NIJMEGEN. In het weekeinde hebben onbekenden in de tuin van dc R.K. kweekschool aan dc Groe- newoudseweg in Nijmegen een bidon zen beeld, tor waarde van f 4000, ernstig beschadigd. Het beeld, voor stellende een jongen, die een vogel ophoudt, en dat vervaardigd was door Gerard Bruning uit Cuyk, is mot kracht van het voetstuk ge duwd en gebroken. tegen het roken LONDEN, 14-4. De Britse raad voor reclame-ondei'zoek, een onaf hankelijke organisatie, "die de belan gen van de consument op reclame- gebied behartigt, heeft een beroep op de Britse regering gedaan om een campagne in Engeland tegen het roken te steunen door de reclame voor de tabak te beperken en jonge mensen te waai'schuwen voor de ge varen voor de volksgezondheid, die uit het roken voortvloeien. De raad heeft een arts en een econoom een studie laten maken over de proble men rond het roken. Het resultaat hiervan is vastgelegd in een verslag. Hierin wordt onder meer gezegd, dat de .regering een plafond dient vast te stellen voor de uitgaven voor re clame-doeleinden en de campagne moet steunen om kinderen en jonge mensen te dooi*dringen van de ge varen, die aan het roken verbonden zijn. Blijkens het rapport wordt er per jaar in totaal rond 200 miljoen gulden uitgegeven voor reclame voor sigai'etten, rooktabak en sigaren. Blijkens statistische gegevens zijn er in 1961 in Engeland en Wales weer meer mensen aan longkanker 'overdeden dan het jaar daarvoor. In 1961 stierven er 19.459 mannen aan deze ziekte, in 1960 13.882. Ons Vorstenpaar naar Oostenrijk DEN HAAG, 16-4. Naar van be voegde zijde vernomen wordt zullen H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard van 21 tot 24 mei een staatsiebezoek aan Oostenrijk bren gen. De prinsessen Beatrix en li-ene zullen de koningin en de prins naar Wenen vergezellen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Genève (Ned. Prot. gemeente) (loez.): H. H. Beker, Was senaar; te 's-Gi-avenhage (wijkgem. 20): A. van Es, Hengeio (O.); te Ben- nekom (toez.): J. P. van Roon, Er- melo; te Ronse (België): H. Faber, vic. te Delft, die bedankte voor IC iel winde weer. Bedankt voor Arnemuiden: E. J. Schimmel, Oud Beijerland; voor Ne- derhemert: R. W. Steur, Doornspijk; voor Oldebroek: L. Kievit, Putten; voor Nieuwerkerk a.d. IJssel en voor Tholen: P. J. Bos, Sprang. Ger. Kerken Beroepen te Zuidbroek-Kielwinde- weer: kand. J. L: Bel, Den Helder. Aangenomen naar Nieuwolda: P. van Loo, kand. te Sneek. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepbaar: J. Slotman, kand. aan de Theol. Hogeschool tc Kampen. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Mussol: M. Droyer, Drachten. Amerikaanse militairen met verlof WASHINGTON, 16-4. De, Amefi- kaanse ministeries van marine en voor de luchtvaart hebben bekend gemaakt, dat ongeveer 20.000 mili tairen, die tijdens de Berlijnse crisis na het verstrijken van hun dienst tijd onder de wapenen zijn gehouden, voor 1 juli met groot verlof worden gezonden. ;l; Fietsende Hagenaar ;j; MELBOURNE, 14-4. Cor Nieu- wenhuizen, de 24-jarige Hage- X naar die op 23 juli 1961 uit de residentie op de fiets vertrok X om naar Hobart, de hoofdstad y van Tasmanië te fietsen, is aan *X hel laatste stuk van zijn reis begonnen. Zondag verliet hij Melbourne. Hij heeft reeds X» meer dan 25.000 km. achter de rug. Zoals bekend, begon Cor X zijn tocht met zijn 21-jarige vriend R. B. Camminga. In Hobart woont de broer van Camminga en de bedoeling was bij hem vakantie te hou- X den. De jongste van de twee vrienden moest echter in Ka- X ratsji de tocht opgeven wegens y een leverontsteking. FLITSEN UIT HET BUITENLAND SANTIAGO. De wrijving tussen Ohili en Bolivië over het gebruik van het water van de rivier de Lauca heeft een hoogtepunt bereikt. ALGIERS. In Algiers is zondag het bureau van de rector-magnificus van dc universiteit door een bom ontploffing verwoest. Vijf militairen van het aangrenzende kamp van de luchtmacht liepen verwondingen op. HAVANNA. De suiker-oogst op Cuba is slecht, zo heeft de Cubaanse mi nister voor de industrie, Quevara zaterdag beleend gemaakt. Hij zei dat men dit moest toegeven, zon der bevreesd te zijn voor hetgeen in het buitenland zal worden gezegd. BRUSSEL. Meer dan 10.000 Wa len hebben zondag de oproep beant woord van de Waalse volksbeweging van de Luikse vakbondsleider André Renard, om in Luik te betogen „ter bevrijding van Wallonië door fede ralisme en structuurhervormingen". LISSA. De Portugese regering heeft vrijdagochtend vroeg bekendge maakt dal de besturen van dc Por tugese studentenorganisaties zijn geschorst. Voorts zijn alle „onwetti ge handelingen" van de studenten organisaties verboden. Brug over Suez-kanaal ESSEN, 16-4. De firma Fried Krypp in Essen heeft van de Egyptische i-e- gering opdracht gekregen, bij El Ferdan een brug over het Suezka- naal te bouwen. Het moet de groot ste draaibrug van de wereld worden, zal twintig miljoen mark kosten en binnen drie jaar klaar zijn. Scheepvaartberichten Alchiba, 14-4 van Cadiz naar New York. Kenia (t.), 15-4 te Freetown. Korenia (t.), 14-4 van New Y.ork naar Curasao. Willem Ruys, 14-4 van Melbourne naar Sydney. HOLLANDIA. Van de comman dant strijdkrachten, schout-bij-nacht L. Reeser, wordt vernomen, dat ^,ook de militaire acties op Gag als be ëindigd kunnen worden beschouwd. Van de daar gelande Indonesische troepen is ook de commandant ge vangen genomen. DEN HAAG. Een passagiersschip waarschijnlijk het s.s. „Zuiderkruis" van de N.V. Scheepvaart-Maat schappij „Trans Oceaan", zal ver moedelijk 19 april uitvaren naar Nieuw-Guinea met aan boord mili tairen. Het ministerie van defensie heeft dit desgevraagd meegedeeld. Nadere bijzonderheden over dit troepenvervoer zijn niet bekend ge maakt. SCHIPHOL. Na een urenlang ver hoor in het bureau van de dienst luchtvaart der rijkspolitie op Schip hol is de 30-jarige Portugees Edgar da Silva, die met een alarmpistool de gezagvoerder van een K.L.M.-vlieg- tuig bedreigde, maandagavond van Schiphol overgebracht naar het bu i'eau van de rijkspolitie te Diemen, waar hij in verzekerde bewaring is gesteld. (Men zie ook elders in dit nummer). Ingezonden mededeling Een der middelen zorgt ervoor dat de maag niet van streek raaktl. Chefarine „4" bevat vier beroemde geneesmiddelen, die te zamen nog krachtiger werken. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen het zonder bezwaar gebruiken, want één der bestanddelen beschermt de maag. Glazen buisje 20 tabletten f 0.8 Handige itripverpaUing 40 tabletten f I.G0 Voordelige lUcon 100 UbUtttn f 3.00

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 8