moeder SNELFIX 1 De late lente op Schouwen „Beatrixschool", Zierikzee bracht vreugde in Eöfl 06Z6lll06 PflQsdlS „De Schuilhoek" te Dordrecht Voor 50 jaar Passagier dreigde met revolver in K.LM.-vliegtuig FEUILLETON I ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 17 APRIL 1962 118e jaargang no. 191111 OFFENSIEF DER NAASTENLIEFDE VOOR DE VROUW Nieuwe actie van Jeugd Rode Kruis had succes DORDRECHT, 14-4. Onder auspiciën van het Jeugd Rode Kruis te Zie rikzee heeft de Beatrix-school te Zierikzee zich ingezet voor het kin- der- en meisjestehuis „De Schuil hoek" te Dordrecht. Zaterdag zijn in dit tehuis een schat van waarde volle goederen afgeleverd, vervaar digd door de leerlingen van de Bea- trixschooL „De schuilhoek" bleek schuil te gaan achter enkele huizen blokken, maar de Beatrix-school wist dit tehuis toch wel op te spo ren, met als resultaat vele blüde gezichten en dankbare harten in het gindse Dordt. De reis werd meegemaakt door het hoofd van de Beatrix-school, de heer G. H. Rosink en de leraren, de heren Kooijman en Pomp. Acht jongens mochten mee naar Dordrecht, als vertegenwoordigers van de 70 leer lingen tellende Beatrix-school. Ze kwamen uit Haamstede, Looperska- pelle en Zierikzee. Verder maakten de reis mee: de heer H. Uijl, secr.- penningmeester van de afd. Zierik zee van het Ned. Rode Kruis en de heer J. K. Joppe, functionaris in de afdeling voor het Jeugd Rode Kruis. In de eetzaal van het tehuis werd het gezelschap welkom geheten door de directrice, mej. E. van Beusekom. Zij vertelde tijdens de thee (de jon gens kregen limonade) het een en ander over het tehuis. „De Schuilhoek" gaat uit van de Hendrik Pierson Vereniging. Daar naast heeft de Schuilhoek een eigen bestuur. Officieel heet het: Kinder en Meisjestehuis „De Schuilhoek", uitgaande van de Chr. Vereniging tot Zedenopbouw. De leeftijd van de meisjes die men opneemt is van 0-18 jaar. Alleen de kleutergroep is ge- mengt; de jongetjes blijven tot ca. 7 jaar. Het idee „inrichting" is er niet meer bij. Alles is zo huiselijk moge lijk, als in een normaal gezin, gehou den. Bij het bezig houden van de kinderen wordt zoveel mogelijk het gezins-idee benaderd. De oudere meisjes van boven de 13-14 jaar heb ben een eigen kamertje, waarin zij dol-gelukkig zijn met hun eigen be zit. De speel- en slaapzalen zagen er keurig uit. De jongste is momenteel 1Vz jaar oud en stond in de box toen wij een babbeltje maakten met de kleutergroep. Kontakt met de buitenwereld De meisjes komen ook volop in kontakt met de buitenwereld, want ze mogen lid zijn van,clubs, gymnas tiekvereniging, zangvereniging, pad vinderij, etc. Ook mogen ze vrien dinnetjes mee naar het tehuis bren gen. De meisjes komen in het tehuis terecht, via de voogdijraad en de kinderrechter. De laatste tijd wordt er wel naar gestreefd om de meisjes, als het enigszins mogelijk is onder te brengen in pleeggezinnen. WESTERSCHOUWEN, 16-4. Vele ouderen zullen zich zeker nog de jaren herinneren, dat er in de maand maart, toen nog met een hoofdletter geschreven, reeds volop schoon werd gemaakt. Een van de onderdelen van de reinigingsbeurt was het naar bui ten slepen van de kachel. Daar kreeg de slee- of potkachel een goe de beurt en werd dik in de „potlood" gezet, om dan met vereende krach ten naar „solder" te worden gedra gen. Het was een geluk dat de mens toen nog niet zo veeleisend was. Na de schoonmaak zat men 's avonds rond de tafel. Niemand had er schijn baar erg in dat het wel eens koud was, want anders was die kachel toch wel blijven staan. We komen nu toch wél tot de overtuiging dat er op ons halfrond iets aan het ver anderen is, want er gaat geen ka chel meer naar boven. Integendeel, want in mei kunnen soms nog kou de dagen voorkomen! Ook de kolenhandelaren blijven veel langer rijden dan vroeger. Maar al te dikwijls ziet men op mei-avon den dikke rookwolken uit de schoor stenen walmen. Begin september branden de meeste warmtebronnen dan al weer in de avonduren, wat vroeger pas bewaarheid werd na de grote schoonmaak in de herfst. De eerste zomerhuizen die hier werden gebouwd hadden geen stookplaats, doch nu is iedere bungalow of ander recreatie-gebouw voorzien van één of meer stookplaatsen. Nog geen groene blaadjes Bijna een maand lang leven we al in het jaargetijde dat met de naam lente een heerlijk en opwekkend ge voel in de mensheid brengt, doch ook dit jaar schijnen er ergens „tech nische storingen" te zijn, want in- plaats van de eerste ontluikende groene blaadjes te voorschijn te zien komen aan het loofhout, blijven het nog steeds dikke, koud aandoende knoppen. Alleen in de fruitteelt is de knopontwikkeling wat verder en hier ziet men de eerste groene blad puntjes bij de peren en de vroege appelen uit de knoppen komen. Doch voor de rest is alles nog even winters. Er is één hoop: als het weer omslaat dan barst binnen enkele da gen de gehele natuur los in alle pracht en praal. Er is wel reeds iets gebeurd in de natuur, en dan speciaal in de West hoek, want de verwilderde narcissen bloeien, doch de bloei gaat niet van harte. De gele kelkjes staan er op ren te korte steel echt kouwelijk bij. De ribes en het Chinees klokje bloeien eveneens, doch ook hier is duidelijk zichtbaar dat het niet van harte gaat. Na een regenweek, waar- De meisjes mogen ook wel eens een weekend naar familie e.d., maar met feestdagen moeten ze in het te huis blijven. In de zomervakantie gaat men vaak kamperen en „De Koebel" in Burgh is voor hen zeker niet onbekend. Het is de laatste jaren gebruike lijk dat de Bentinck-kazerne in Dor drecht voor het St. Nicolaasfeest zorgt, de Beatrix-school uit Zierik zee zorgde voor een soortgelijk (maar nu zeer verlaat) St. Nicolaasfeest, want wat er op tafel kwam was be slist veel, heel veel. De jongens van de Beatrix-school hebben een pres tatie geleverd. Een greep uit hetgeen wij uitge stald zagen op de tafels: vogelhuis jes, nestkastjes, gezelschapsspelen, Opschudding op Schiphol SCHIPHOL, 16-4. Omstreeks half één is maandagmiddag een DC-7 ltfntoestel van de K.L.M., dat kort na het middaguur naar Zuid-Ame- rika was vertrokken, op Schiphol teruggekeerd, omdat zich aan boord een passagier bevond die met een revolver dreigde. Op Schiphol aangekomen zagen verblufte bezoekers van de restau rants hoe de passagiers zich door een noodluik aan een touw Ijlings uit het vliegtuig lieten zakken, ter wijl de machine nauwelijks stil stond. De betrokken man werd ge arresteerd zonder dat er een schot gelost werd. Bericht wordt, dat de dader een voormalige Portugese employé van de K.L.M. zelf was te Lissabon. De Portugees^was geruime tijd als kok werkzaam1 geweest in een van de K.L.M.-restaurants op Schiphol. Dit was slechts in tijdelijk verband. Voor zover bekend was de man kwaad dat hij naar Lissabon terug gestuurd werd. Bij het verhoor door de dienst Luchtvaart van de Rijkspolitie op Schiphol bleek later dat het wapen waarmee de Portugees had gedreigd een alarmpistool was, dat overigens bijna -niet van een echt pistool was te onderscheiden. „Ik wel naar de Sowjes-zöne" Na zijn terugkeer op Schiphol vertelde gezagvoerder van Keppel, dat de voormalige kok alle beman ningsleden de cockpit uit en de ca bine had ingestuurd. Vervolgens in ongeveer 40 mm water werd af getapt (wat vooral de landbouwers weer voor problemen stelde) draaide de wind naar het noorden en nam vooral zaterdag in kracht toe. De zon werd na lange afwezigheid wel kom geheten, doch ze vermocht niet de koude luchtlaag veel te verwar men, zodat het koud, schraal weer werd. Het droogde zeer snel, zo hard dat pas geploegde of gezaaide per celen een ware stofbui ontketenden, die vooral in de omgeving van de Pasenhil tot aan de Burghse weg het verpozen niet aangenaam maak te. Voor het ontkiemende zaad in de landbouw is ander weer hard nodig, want tot nu toe blijven de eerste groene deeltjes nog veilig onder de grond. Indien de aardkorst door de vele regen en. het felle drogen niet al te hard geworden is, kunnen bij een paar mooie dagen de erwten en de gerst spoedig te zien zijn. De vogels Ook de vogelwereld houdt zich nog even, wat betreft het nestelen, be scheiden op de achtergrond. Er is hier en daar al een lijster of een me rel gevonden met eieren, doch de doorsnee-vogel wacht nog even. Ze zingen wel het hoogste lied en palen hun gebied af, doch er is nog te wei nig camouflagemateriaal in dé vorm van groene blaadjes om een nest te gaan bouwen. Ze zouden reeds spoe dig een welkome prooi voor de nu al de boomgaarden en populieren en andere windsingels afstropende kraaien en koutjes worden. We kun nen binnen enkele dagen de eerste „poelen" verwachten, want de eend maakt zijn nest toch, omdat de ca mouflage-mogelijkheden voor hem legio zijn. Ook de wulp broedt reeds. De koekoek is gearriveerd, doch zal misschien bij aanhouden van het koude weer (wijselijk) zijn of haar snavel dichthouden. De bekende „soos"-plaatsen op enkele kale duintopjes in de duin woestenij van „Het Zeepe" worden reeds bezocht door de bergeenden, en zo te zien en te horen is er weer enorm veel te bespreken in de vo geltaai. De zilvermeeuwen draaien op grote hoogte, gebruik makend van de thermiek, hun rondjes en wachten nog een maand voor ze aan hun produktie-slag beginnen. Nee, het is nog steeds geen voor jaar. Als we het met de loop van een vergadering moesten vergelijken, zouden we het als volgt kunnen for muleren: Voor de lente-vergadering bestaat enorme belangstelling. Het wachten is echter nog op de voor zitter, die, voordat hij zijn openings woord spreekt, eerst nog even af moet rekenen met collega winter! lektuurbakken, prachtige halskettin gen van houten kralen, theebladen, wandversiering, emmertjes voor de zandbak, plakboeken, kinderboeken, gebreide dassen, kinderlampjes, een denkarretjes, legpuzzle's, auto's, pop penhuizen, een tafel poppenkast, be weegbare giraffen, krantenhangers, slingers, lampions, etc. Het gezelschap werd gul onthaald op thee, koffie en limonade. Bij het vertrek was het de directrice, mej. van Beusekom die het hoofd van de school, de heer Rosink hartelijk dankte voor deze grote verzameling geschenken. Het Jeugd Rode Kruis in Zierikzee en de Beatrix-school wel in het bij zonder heeft er deze middag een groot aantal vriendinnetjes bijgekre- gen. richtte hij zijn aandacht op de ge zagvoerder en deze nog steeds onder schot houdend, riep hij uit: „Ik wil naar de Sowjetzöne in Berlijn. „Okay, yes, yes", antwoordde de ge zagvoerder. „Doe wat ik zeg, mijn levenis waardeloos. Ik heb mijn or ders", riep de Portugees zenuwach tig uit, terwijl de gezagvoerder, zon der dat zijn bedreiger dit wist, Schiphol al weer bereikte. Zijn re laas vervolgend, zei gezagvoerder van Keppel, dat er gelukkig een vrij laag wolkendek was, zodat de Por tugees pas grond onder zich ont waarde, toen het vliegtuig nog slechts enkele honderden meters van de landingsbaan verwijderd was. Toen sommeerde de Portugees hem door te vliegen, maar Van Kep pel liet zich niet verder intimideren. „Ik vloog met de maximum toe laatbare snelheid voor een landing om zo snel mogelijk aan de grond te komen", vervolgde hy. „Omdat ik gelukkig my'n co-piloot direct op dracht had kunnen geven de ver keerstoren op Schiphol mee te de len dat ik zou terugkeren zag ik langs de baan vele politie- en brand weerauto's staan". Het toestel kwam om 12.35 veilig aan de grond. Met stomheid geslagen volgde de Portugees de verdere gebeurtenissen Aan' Weerszijden door de brand weer en politie-auto's geëscorteerd, taxide het vliegtuig snel naar het platform, waar de Portugees zijn positieven terugkreeg en plotseling opnieuw begon te schreeuwen: „doorvliegen, doorvliegen". Intussen waren in de cabine de nooddeuren geopend en lieten de passagiers zich aan de touwen, die daaraan beves tigd zijn, ijlings naar de begane grond zakken. Plotseling hoorde van Keppel „hands up" achter zich roep en hoe wel hij onder deze moeilijke om standigheden zijn kalmte ook had weten te bewaren, tooh was het een hele opluchting voor hem, toen hij, omkijkend, een lid van de Kon. Ma rechaussee met getrokken pistool in de hand in de deuropening zag staan De Sowjet-Unie bespoedigt het verlenen van, hulp op militair en burgerlijk gebied aan Indonesië. De verscheping van militaire uitrusting zou na Indonesische verzoeken thans reeds sneller geschieden. Ingezonden mededeling MARKTBERICHTEN AARDAPPELBEURS ROTTERDAM ROTTERDAM, 16-4. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje f 27,50-30,00; Bevelander f 25,00-29,00. Klei-aardappelen 38 mm opwaarts Furore f 24,00-29,00. Voer-aardappelen f 4,00-5,50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van consump tie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM ROTTERDAM, 16-4. Officieuze no teringen per 100 kg.: Tarwe - doorsneek-waliteit op ba sis 17 pet. vocht - tot f 33,20 per schip, franco fabriek Rotterdam. VoedergranenMaalgerst - volgens monster - f 26,50-28,75; Kippegerst - volgens monster - f 28,00-29,75; Ha ver - volgens monster - f 26,50-28,25. Peulvruchten - franco Rotterdam: Groene erwten - op monster - f 30- 38; Schokkers - op monster - f 30- 39; Bruine Bonen - boerenschoon, volgens monster - f 35,00-60,00. Als de lente in het land is, de zon eindelijk kracht krijgt, de bollen en de bongerds bloeien, is het eerste partje van het jaar er al weer af. Dan gaan we aan Pasen denken. Hoe zullen we er dit jaar iets ge zelligs van maken? Met het woord Pasen denken we ook aan paaseieren en paasbrood. Om Pasen te veraan genamen, beginnen wij met een ge zellige Paastafel. Het mooiste witte tafellaken wordt opgezocht en daar op komen het zondagse servies en bestek. Verder wordt de tafel ver sierd met een pul met bloemen of drijfschalen gevuldmet bloemetjes. Een mandje of schaaltje met ge kookte eieren opgemaakt met takjes van bloemen en bladeren naar eigen idee. Om de tafel verder te complete ren, hechten we er liefst een lint of koord omheen, hier en daar met strikken, kleur geel of lila, eventu eel zacht blauw. Geel op wit is erg mooi voor Pasen, neem echter geen groen of rood, want dat geeft een kerst-idee. Nu moeten wij de eieren gaan ver sieren: met papier, kleurkrijt, water verf en lijm bereiken we heel veel. U kunt de eieren als kopjes versie ren. De een geven we een kroontje op het hoofd. Het kroontje is geheel van papier, u kunt daarvoor een ge kleurd stuk papier nemen, niet te dun, want dat valt om. U kunt de kopjes ook pruikjes geven en wel van watten in gekleurde inkt ge doopt, maar de pruikjes kunnen ook van gekleurd papier gemaakt wor den, waarbij we-, met de schaal er krullen en lokken in kunnen knip pen. Dan krijgt het kopje nog een kraag, ook alweer gekleurd papier en naar eigen fantasie, hetzij ge plooid, of zo'n grote middeleeuwse kraag. Een geplooide kraag is ge woon een rechte reep papier in har- monika vouwen en dan aan één kant op een stukje papier geplakt. Bakkebaardjes en dergelijke kun nen van gekleurd papier of watten worden gemaakt, evenals snorren en baarden. Weet u, dat een ei heel goed blijft staan op een randje van golfkarton? Dan eerst het karton mooi kleuren en daarna op maat dichtplakken of afspelden. De staanders waar de eieren op komen te staan, kunnen tevens dienst doen als kragen. Het kunnen hoge staande kragen wor- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot voorg. Herv. Evang. te Oostvoorne: J. H. de Vree, em. pred. te Hoogmade. Aangenomen naar Hoogkarspel- Lutjebroek (toez.):'P. Bijlefeld, kand. te Deventer; naar Zoeterwoude (toez).: vie. R. Hengstmangers, Vlaar- dingen, die bedankte voor Groede. Bedankt voor Hoogeveen (wijkgem. I) (toez.): dr. C. Graafland, Woerden; voor 's-Hertogenbosch: J. Bone- schansker, Jorwerd. Ger. Kerken Aangenomen naar Zeist (vac. J. Koppe); D. van Keulen, Oldehove, die bedankte voor Katwijk aan Zee (vac. E. I. F. Nawijn) en voor Per nis (vac. J. H. van Halsema). Bedankt voor Spijk (Gron.): D. Kloppenburg, Broek onder Akker- woude. Evang. Luth. Kerk Tweetal te 's-Hertogenbosch: J. J. W. Gunning, prop. te Amsterdam en P. C. Roodenburg, Amsterdam. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Westzaan: J. P. Geels, Haarlem-Centrum. Bedankt voor Hilversum-Oost: N. de Jong, Katwijk aan Zee; voor Nieuwe Pekela: W. Steenbergen, Meppel; voor Vineland (Ontario, Ca nada) (Free Chr. Ref. Church): A. W. Drechsler, Vlissingen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Woerden: A. Ver- gunst, Rotterdam-Centrum. „Welnee", antwoordde ze luchtig. „Bovendien, ik zal wel niet het eer ste meisje zijn, dat je in je leven gezoend hebt, wel?" Hij schudde zijn hoofd. „Wat is., wat heb je? Wat is er met jou aan de hand?" Ze zette grote ogen op. „Met mij? Niets bijzonders. Je hebt toch ge zegd, die eerste avond in de auto, dat je van me hield? Nietwaar? Nou, je zou wel een stuk steen moeten zijn, om dat niet eens één keer te bewijzen". Hij liep naar een stoel en zakte neer. Automatisch ging zijn hand naar zijn jaszak en kwam het pakje sigaretten te voorschijn. Zonder zijn blik van haar af te wenden, pakte hij er een sigaret uit en stak die aan. Aaltje stak haar hand uit. „En ik? Of ben ik soms een weeskind?" „Wat?" „Zou je me ook niet eens een si garet geven?" Maarmaar je rookt toch niet?" „O, eens moet de eerste keer zijn. Dat is met alles zo, nietwaar? Dat zul jij wel weten. Nou?" Verbouwereerd schudde hij zijn hoofd en reikte over het tafeltje heen haar een sigaret en vuur aan. Ze zoog een paar keer aan, heel voor zichtig en blies de rook uit. Toen keek ze naar hem en lachte. „Zeg, heb jij soms spoken gezien van daag? Of de afgelopen nacht? Je kijkt me aan, of je niet tot tien kunt tellen". Hij schudde voor de zoveelste maal den, maar ook platte, liggende. De kragen kunt u nog verfraaien door er met inkt of kleurkrijt op te teke nen. Dat eieren versieren is een iverkje dat u prachtig samen met de kinde ren kunt doen. Ze zullen er werke lijk verrukt van zijn. Het versieren van de tafel doet u uiteraard zelf, of hoogstens met as sistentie van onudere meisjes, 't Sie ren van de tafel met takjes en bloe men moet met smaak geschieden. Niet teveel, want elke overdaad schaadt. Hier en daar wat bloeme tjes en dan liefst klein en met korte steeltjes, geeft uw paastafel een waar feestelijk aanzien. Heus maakt u er dit jaar eens wat werk van. U zult eens zien welk een voldoening het u schenkt, wanneer de huisgenoten opgetogen zijn over het resultaat. Het geeft ietp feeste lijks en dat mag toch echt wel met Pasen.' ELLY MARTINS. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Tijdens een op de Noordzee gehouden proefvaart heeft ir. W. H. Kruyff, directeur van de Koninklijke Nederlandsche Stoom boot Maatschappij te Amsterdam, het ruim 5700 brt. metende m.s. „Hermes" van de bouwers, A. Vuyk en Zonen Scheepswerven te Capelle aan de IJssel, overgenomen. AMSTERDAM. De 17e internatio nale huishoudbeurs, in het nieuwe R.A.I.-gebouw in Amsterdam gehou den en zondagmiddag gesloten, heeft ruim 145.000 bezoekers getrokken. VEERE. Uit dank voor de mede werking die de cineast Bert Haan stra in Veere heeft ondervonden bij de opnamen voor zijn film „Delta eerste fase", heeft hij voor de inge zetenen van dit Zeeuwse stadje een aantal van zijn films laten zien. DEN HAAG. De Papoea-commis sie die op verzoek van de Neder landse regering een oriëntatiebezoek aan Nederland zal brengen, wordt vandaag (dinsdagmiddag) om 5 uur op Schiphol verwacht. UTRECHT. In de discussies over de fluoridering van het drinkwater is nog steeds geen zinnig argument tegen de fluoridering naar voren ge bracht .Dit zei de heer P. Ch. Geer- üng, directeur van de Stichting Drinkwaterleiding Goere-Overflak- kee, tijdens een in Utrecht gehouden jaarvergadering van de Vereniging voor mond en tandhygiëne, het Ivo ren Kruis. VLAARJDINGEN. Brand is uitge broken in een pand aan de Parallel weg in" Vlaardingen, waarin geves tigd zijn een fabriek voor feestarti kelen en vuurwerk, een fabriek voor pepermunt en pharmaceutische ar tikelen en het restaurant „White House". DEN HAAG. De Nederlandse Con sumentenbond heeft gereageerd op een publikatie van een sigarettenfa- briek waarin de resultaten van het onderzoek van de consumentenbond naar het teer- en nicotinegehalte van sigaretten in twijfel wordt getrok ken. Ingezonden mededeling Kunststofplaten lijmen met van Ceta Bever A j Op de Westberlijnse daken zullen meer dan 200 luchtalarmsirenes aan gebracht worden om te kunnen waarschuwen bij een plotselinge aan val van Oostduitse zijde, zo heeft burgemeester Brandt zondag mee gedeeld. door Maart/e Zeldenrijk zijn hoofd. „Ik zal een aap worden, als ik er wat van snap". Ze grinnikte. „Ja, jongen, zo gaat dat in het leven, hé? De schuchtere Aaltje, die bang gemaakt was voor die ruige opzichter van de riolering, die van haar moeder niet meer in de salonwagen mag komen, stapt zo maar ongegeneerd naar binnen, laat zich rustig zoenen, en gaat op de di van zitten een sigaret roken. En daar kan Arie Schilders, die toch wel wat ondervinding moet hebben op het gebied van vrouwen, geen hoogte van krijgen. Kijk 'm nu eens zitten met z'n mond vol tanden. Nou, zeg eens wat, meneer de opzichter. Aan de weg, bij je arbeiders, ben je ook niet om een woordje verlegen. Dat heb ik zelf wel eens gehoord". Hij trok zenuwachtig aan zijn si garet en keek haar met een menge ling van nieuwsgierigheid en ontzag aan. „Jij bent sinds eergisteren jaren ouder geworden, jongedame", zei hij langzaam. „Dat is niet bepaald een compli ment. Zie ik er ineens zo lelijk uit?" „Draai er maar niet om heen, jongedame, je begrijpt best, wat ik bedoel. En je zinspelingener is iets gebeurd, Aaltje, mij neem je niet in de boot. Hebben ze je soms over mij ingelicht?" Ze keek hem verwondei'd aan. „Is er wat over jou in te lichten? Dat wist ik niet. Heb je wat op je ge weten?" Hij stond langzaam op. „We zullen eerst maar eens een kop koffie ma ken". DE BEVOLKING VAN NEDERLAND DEN HAAG, 16-4. In de eerste twee maanden van dit jaar bedroeg het aantal huwelijken in ons land volgens opgave van het C.B.S. 10.130 tegen 9.554 in de eerste twee maan den van 1961. Het aantal levendge borenen daalde van 39.603 in de eer ste twee maanden van 1961 tot 39.461 in de eerste twee maanden van 1962, terwijl het aantal overle denen steeg van 15.630 tot 16.142. Voorts nam het aantal immigranten toe van 7071 m de eerste twee maan den van 1961 tot 8.811 in de eerste twee maanden van 1962 en steeg het aantal emigranten van 8.304 tot 8.427 Het aantal inwoners van Neder land bedroeg op 1 maart jl. 11.744.345 Ingezonden mededeling DRINK joy SI NAS gezond en/ij>Zm4 lekker ZIERIKZEE (adv.). Ontvangen „eene grote sortering prachtvolle spreekmachines, in mahonie, noten en eikenhout, met fraaie bloemhoorn. Bij alle machines platen cadeau". ZIERIKZEE. In de Nieuwe Graan- beurs gaven de verenigingen „In liefde bloeiende te Zierikzee, „V.Z. O.S." te Oosterland en „Soli Deo Gloria" te Bruinisse, een verheffend zangconcert. In totaal werkten 140 zangers en zangeressen mede. NIEUWERKERK. Voor de vakan te betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier hebben zich vijf sollicitanten aange meld. OOSTERLAND. Bij het dempen van een sloot had een arbeider het geluk 10 zilveren en 11 koperen muntstukken te vinden. De jaar tal len bleken te variëren van 1525 tot 1575. Enkele munten dragen de beel denaar van Regina Elizabeth. BROUWERSHAVEN. Bij de ge houden aanbesteding van een nieuw te bouwen hervormde pastorie, be droeg de laagste inschrijving f8748. Dit bedrag overtrof verre de begro ting, zodat niet gegund werd. ZIERIKZEE. In een tuin aan de Manhxiisstraat werd een gestempeld loodje uit de 15e eeuw gevonden, dat bevestigd moet zijn geweest aan Leids laken, om de echtheid te waar borgen. ZIERIKZEE. De Zierikzeesche zangvereniging „Musica" gaf als tweede winterconcert „Die Kreuz- fahrer" van Niels Gade. SIRJANSLAND. De torenklok en de toren, die bij de 30-september- storm van 1911, ter aarde geworpen werden, zijn weer in de oude staat teruggebracht, zeer ten gerieve van de dorpelingen. ZIERIKZEE. Ten gevolge van een lage waterstand verloor de stoom boot „Schouwen" één der bladen van de schroef. KERKWERVE. Op de vogelinlagen heeft zich een nieuwe gast gemeld, nl. de Larus Camis, de kleine zee meeuw, waarvan voor het eerst in Nederland foto's werden genomen. ZIERIKZEE. Hedenmiddag ge raakte het rijtuig van Jhr. V. C. te water als gevolg van een rukwind. Met moeite kon het vehikel uit het water worden gehaald. Met een sprong was ze overeind en greep hem halverwege het keu kentje bij de arm. „Nee, heer op zichter, nu moet je geen uitvluchtjes zoeken. Dat is niet fair. Heb jij soms een kwaad geweten? Is er dan toch iets, dat je liever niet wilt weten voor mij? Ben je dan misschien toch niet zo'n nette Arie Schilders, als je me op die avond in de auto hebt willen vertellen? Nou? Laat die kof fie maar even wachten. Er komen nog duizenden avonden om koffie te drinken. Er zijn wel belangrijker dingen in het leven". Ze imiteerde: „Aaltje Dinkla, ik houd van je en ik wil met je trouwen. Je kunt een autootje van me krijgen, en een eigen huisje. En een vakantiereisje, desnoods naar het buitenland". En toen weer gewoon, mfear heftig: „Hoe zei je dat in Steenwijk? Daar heb je toch ook gewerkt, nietwaar? Was het daar een Marietje, die een eigen autootje en huisje kon krijgen? En in De Bilt misschien een Leida of een Gonnie ?En in Amsterdam? En in Lutjebroek en weet ik veel waar nog meer? Hoeveel lieve meisjes heb je in je leven al gehad en in je armen genomen en gezoend en een eigen autootje beloofd en zo „Aaltje.Hij greep haar eens klaps heftig beet en keek haar recht in het gezicht. Hoewel ze inwendig schrok, liet ze er niets van merken. Hij was rood aangelopen en keek haar met een woedende blik aan. Ze voelde zijn ijzeren greep op haar ar men en ze beet op haar tanden om het niet uit te gillen van pijn. Maar ze vermande zich en beantwoordde zijn blik zonder haar ogen neer te slaan. „Ik ben niet bang voor je, Arie Schilders", zei ze zacht en lach te spottend. „Al doe je me pijn met je grote handen. Maar schreeuwen zal ik niet, al sloeg je me". (Wordt vervolgd). 26

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 7