tH- dat is andere koek! Plannen Zierikzeese Filmliga i.o. kunnen voortgang vinden AVONDJE DE «SINT JANSTRAAT» is weer aciief Kappers- handen zijn denkende handen HERMAN KOPER Fa. Verschiere Het scheelt U stukken, G. J. WILBRINK „DE ROOKENDE MOOR" SENSATIONEEL G. J. WILBRINK „DE ROOKENDE MOOR" Paaskost Smulkost Paas-Rollades Rosbief - Lende Fricandeau Topslager QUIST DE LIEFDE VAN RODE BLOEM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag 17 april 1962 118e jurgant no. 19161 Keus uit 300 films Aantal belangstellenden tot nu toe 250 ZIERIKZEE, 16-4. „Er is nogal wat liefhebberij voor de Filmliga ge bleken en tot nu toe hebben zich 250 gegadigden gemeld". Zo deelde dr. J. Ca Röhner, voorzitter van het Nutsdepartement Zierikzee, maan dagavond mede op een in „Mondra- gon" gehouden persconferentie, na afloop van een vargadering gehou den met vertegenwoordigers van het Nut, de Z.V.U. en de Kunstkring waarop de zaken met betrekking tot de Filmliga in oprichting werden stukgepraat. De zaak is dus vrüwel in kannen en kruiken en om de deelnemers(sters) ook dit seizoen nog iets te bieden, zal op 18 mei voor de leden de bekende film „Gas light" worden vertoond. Voor de rest wordt de Filmliga een zaak voor het volgende winter seizoen, waarin de leden een vijftal films krijgen te zien. Voor het be werken van de leden der bovenge noemde organisaties met betrekking tot de Filmliga-plannen heeft zich een 25-tal dames zeer beijverd. De vertoningsdata zullen vrijdagen zijn, waardoor de prettige mogelijkheid bestaat, het nieuw binnengekomen joernaal van de N.V. De Concertzaal als voorprogramma op de te ver tonen film te draaien. De initiatief nemers hadden als minimaal deel nemersaantal voor de Filmliga ge dacht aan 200 personen. Ingezonden mededeling sf Het zijn er nu al 250 en men ver wacht dat daar nog wel wat bij zal komen, zodat de zaak thans rond zit. Overigens moet men de Filmliga geheel los zien van de bovengenoem de organisaties. Men betaalt zijn contributie dus apart en een aparte entreeheffing vindt hier niet meer plaats. Spreiding De avonden zullen wel - in af hankelijkheid van Nuts-, Z.V.U. en Kunstkring-programma's - zo ge spreid mogelijk over het seizoen worden verdeeld. Het voorlopig bestuur van de Filmliga streeft er naar de contri butie in termijnen te innen. Reeds thans heeft de Liga contact met de Federatie van Filmliga's in Neder land. waarbij 60 verenigingen zijn aangesloten. Voorlopig heeft men keus uit 300 films. In de zomermaanden zal hard aan de voorbereidingen worden gewerkt. In de naaste toekomst zal de Film liga ook organisatorisch stevig wor den gebaseerd door verkiezing van een definitief bestuur e.d. Het tot nu toe bereikte is tot stand geko men in overleg met en volledige in stemming van de N.V. De Concert zaal, die een regelmatig gebruik van de zaal door de Filmliga uiteraard niet ongaarne ziet. Gemeente Zierikzee koopt panden voor realisering saneringsplan P.Z.E.M.-schakelstation op hoek Steenhovcnsewcg MET GRATIS CHOCOLADEREPEN Na een winterseizoen kan men zich een soort zalenmangevoelen, anders gelukkig overigens dan de Boekenweekorganisatoren het des tijds bedoelden met hun geschenkje ook een „zalenman", maar dat liep op een ziekenhuis uit. De zaal kan „leuk" zijn, maar soms stierlijk en daarom voor een avondje dan het bewegende beeld, binnen de sponningen van het linnen venster. Ratjetoe vooraf. Een Atlasraket gaat met veel vlammen, rook en gedon der het blauwe zwerk van Califor- nië opzoeken. President Kennedy kijkt de razend snelle raket achter op en zet er een donkere bril bij op. Op de Grand National rennen de paardjes harder dan goed voor hun paardenharten zal zijn. Maar het gaat om de pecunia en als mensen wat willen. Bloed kolkt in flesjes, omdat er overal mensen in nood zijn, die het plotseling nodig hebben er er gelukkigoveral mensen zijn, die het kostbare vocht gratis be schikbaar willen stellen. Felle West- Indische zon spat van het doek, bij gelegenheid van het afscheid van gouverneur van Tilburg. Alle men sen opgewonden en vrolijk en zon nig, zo te zien. De voorfilm toont goudwinning aan de Canadese Yukon. Moeilijk sorteren die gouddeeltjes van tussen myriaden kwartskorrels. Maar als mensen ivat willennu, dan ge beurt het wel, want goud is nog al tijd goud. Volgende week een film over de aanval op Saipan, ruig en bikkelhard, met woeste oorlogstafe relen, die de mensheid beter zou kunnen vergeten. Een niet minder bar gegeven voor de hoofdfilm, spelend in de onder wereld van Parijs, sinds Zola nog niets verbeterd blijkbaar. Louche mannen en vrijpostige vrouwen in een halfduistere zwoele sfeer van clubs voor mensen, die 's nachts iets anders willen doen dan slapen. On der hen enkele super-louche, die een vrolijk hups over het trottoir trippe lend meiske in een auto duwen en opsluiten in een griezelige kast van een huis in een Parijse voorstad. Vilie lumière, maar ook stad van duisternis. Vreemde tegenstelling terwijl het meisje geslagen en ge bonden, de dood voor ogen, lijdt en smacht naar haar Henri, fluiten bui ten in de bomen de vogeltjes. Het Parijse leven draait door, terwijl de ouders kreunend van smart de los prijs bijeen zien te krijgen, zorgt 'n zangeres in de club voor vokaal en ter tainment, andere ontdoen zich op het toneel van hun bloes en meer dan dat en een harde inspekteur doet koelbloedig zijn werk. Buiten staan de gevels van Zierik zee wijs in de donkere avond. Be staat dat allemaal? Ja, het bestaat. Vreemde wereld! EILANDMAN. ZIERIKZEE, 16-4. Op donderdag 26 april a.s. zal een vergadering ge houden worden van de gemeente raad. De agenda voor deze vergade ring telt een veertiental punten, waaronder een voorstel tot aankoop van een drietal panden ten behoeve van de realisering van het sane ringsplan. Aankoop grond wordt voorgesteld (90 ca) van het R.K. kerkbestuur, t.b.v. bouwplan-Malta. De Chr. Ger, Gemeente bood te koop aan het per. ceel Lange Groendal 16. Voorgesteld wordt op deze aankoop in te gaan. Idem werden door de eigenaar te koop aangeboden de percelen Mo lenstraat 24 en 26. Ook deze wil de gemeente graag hebben voor de uit voering van het saneringsplan. De P.Z.E.M. heeft het voornemen op de ihoek van de Steenhovense weg een schakelstation te bouwen. Daartoe verzocht de maatschappij een oppervlakte gemeentegrond te mogen kopen van 12 aren. Voorge steld wordt tot deze verkoop te be sluiten. De firma van der Wekken ver zocht om aankoop van een strook gemeentegrond langs de Pieterselie- straat. De Centrale Dienst adviseer de evenwel de grond in erfpacht te doen uitgeven. Dienovereenkomstig wordt een voorstel ingediend bij de raad. Aan de orde komt verder: de vast- SPORT VOETBAL Massaal Jcugdtournooi Vlissingcn Hemelvaartsdag 1962. Het bestuur van de voetbalvereni ging „Zierikzee" besloot in haar vergadering van maandag 16 april 1962, om met 4 junioren-elftallen te weten: 1 A en 3 B-elftallen deel te nemen aan het massale jeugdtour- nooi, dat de afdeling Zeeland K.N. V.B. telkenjare organiseert en het welk op Hemelvaartsdag te Vlissin- gen plaats zal vinden. Als organiserende vereniging treedt ditmaal op Zeeland Sport, met medewerking van de vereni gingen Middelburg, R.C.S., Walche ren, Vlissingen en Zeelandia. Het besluit van de v.v. „Zierikzee" zal door haar jeugdleden met veel geestdrift ontvangen worden. DUIVENSPORT Fondclub Schouwen-Duiveland opgericht Maandagavond 9 april vond de oprichting plaats van de Fondclub Schouwen-Duiveland Onder grote belangstelling opende de heer H. Slagboom deze bijeen>- komst. Na een welkomstwoord gaf hij een uiteenzetting van bet doel tot oprichting van een Fondclub. Hierna kon men zich opgeven al6 lid, waarvan gretig gebruik werd ge maakt. Twintig leden gaven zich op. De verwachting bestaat, dat dit le dental nog zal groeien. Het bestuur bestaat uit de heren H. Slagboom, voorzitter; C. M. van Westenbrugge, secretaris; F. Mays, penningmeester. Er zullen 6 fondvluchten worden vervlogen, waarvan kampioenschap pen zijn te behalen zowel duif als hok. Het inleggeld werd bepaald op f 1,- en de contributie zal f 2,50 per jaar bedragen. Nieuwe leden kunnen zich opge ven bij de secretaris. ZIERIKZEE Algemene Bond van Gepensioneerden Op donderdag 19 april a.s. verga dert in bet Ned. Herv. Verenigings gebouw, de afdeling Schouwen-Dui veland van de Algemene Bond van Gepensioneerden. Een woordvoerder van het hoofdbestuur zal spreken over de overheidspensioenen. OOSTERLAND Optocht versierde wagens Als onderdeel van het feestpro gramma voor 30 april zal een op tocht met versierde wagens worden gehouden, zulks in samenwerking met andere dorpen binnen de ge meente Duiveland. Het bestuur der plaatselijke Oranjevereniging wacht gaarne aanmeldingen in voor deel name aan deze optocht. BRUINISSE Sluisdeuren gearriveerd Heden (dinsdag)morgen z\jn dc twee deuren voor dc Grevelingcn- sluis gearriveerd per motorschip „Scheepskamerhaven". Met de drij vende bok „Zeeland" zullen de deu ren hedenmiddag op hun plaats worden gebracht. Elke deur weegt 42000 kg. stelling van de vergoeding vakon derwijs 1961 en de 5-jaarlijkse vast stelling van het bedrag der vergoe dingen bijzonder onderwijs (1953 1957). Voorgesteld wordt aan de zwemvereniging „De Zeepaard jes" een subsidie te verlenen van f 450,-. Een laatste voorstel heeft betrekking op de aanpassing der be. lastingverordening der gemeente in de - krachtens de gemeentelijke her indeling - nieuw verworven gebie den. Nazisme op terugtocht BONN, 16-4. In een maandag ge publiceerde studie zegt het West- duitse ministerie vari binnenlandse zaken dat het nazisme op de terug tocht is en dat de uiterst rechtse elementen die in west-Duitsland nog bestaan zwak en verspreid zijn. Zij zijn er niet in geslaagd invloed uit te oefenen op de publieke opinie. Ovgral waar zij aan verkiezingen deelnemen bleek dit een fiasco. Buitenlandse gasten in Westhoekse regen WESTHOEK, 16-4. Een wel zeer mistroostig gezelschap wandelde maandagmiddag in de druilerige re gen door de uitgestorven straten van Haamstede. Een aantal jongens in de leeftijd van 8 tot 12 jaar keken wat droefgeestig naar de grijze contou ren van het slot Haamstede. Hun leider, evenals zijn volgelingen in keurig uniform gestoken, probeerde de jongens nog het een en ander te vertellen, doch de meeste waren diep in gedachten verzonken en sjokten met het embleem van het Belgische Rode Kruis op hun arm achter hun voorman aan. Neen, ze troffen het niet, deze Belgische jongens van een school uit Brussel, die elk jaar rond de Paasdagen een uitstapje naar Haamstede maken. Ze doen dit al 13 jaar behoudens twee jaren toén de stad Brussel geen subsidie verleen de voor het reisje naar Zeeland. Lei der van het gezelschap is de heer Dannau, een onderwijzer uit Brus sel, die elk jaar van de partij is. Ze slapen in de schuur van de heer N. Dambruin, terwijl ze de middag maaltijd gebruiken in de schuur van de heer P. Adam. Zo te zien zijn het wel de eerste gasten behoudens dan zij die in de zomerhuizen komen, want van kampeertentën is nog niets vernomen in de Westhoek. Toch zijn er reeds optimisten die voor de Pa sen reeds een staanplekje aanvroe gen. Het is te hopen dat zij enige genotvolle dagen meemaken. Ingezonden mededeling Bfonchïletfen Hocstdrank in tgbletvorm.SScI KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Tholen: P. J. Bos, Sprang. Ger. Kerk Bedankt voor Scharendijke: kand. E. P, Bosma, Amsterdam. Ga naar hij is Sen vakman. Bij hèm loopt uw haar geen gevaar I Telefoon 2440 Zierikzee O- 2 Schoenhendel - Telefoon 2106 - Zierikzee koopt Uw levensmiddelen bij de SPERWER-WINKELIER 1 fles slaolie 99 ct 1 fles Italiaanse vermouth 395 ct 1 grote pot kersen op sap 140 ct 1 grote pot abrikozen op sap 98 ct 1 fles limonadesiroop nu voor 98 ct 1 potje poederkoffie nu voor 124 ct 500 gram bruine bonen 39 ct 200 gram korstloze komijne kaas 55 ct Telefoon 2923 (afdeling Levensmiddelen) Wanneer U een cadeautje zoekf komt U dan eerst eens kijken in Wij hebben o.a. het nieuwste in kristallen asbakken. A. TH. ANNAERT - Korte St. Janstraat 11 't Is weer Uw SPERWER-WINKELIER )0 heerlijke sinaasappelen voor 100 cl 250 gram gedroogde pruimen nu voor 55 ct 150 gram ham, eerste kwaliteit nu voor 79 Ct 150 gram snijworst nu voor 57 ct 150 gram boterhamworst nu voor.. 39 ct 3 Hesjes Breda beugelbier 150 cl met 10 extra „Sperwers" 500 gram jonge kaas nu voor 135 cl 1 blik ananas voor 79 ct 2 pakjes Hompy smeerkaas van 72 ct nu voor 69 ct Telefoon 2923 (afdeling Levensmiddelen) 250 gram prima tabak, licht f 1,25 250 gram prima tabak, zwaar f 1,50 Voor pijp en cigaret Lichte shag, per pakje f 0,600,65 Halizware shag, per pakje f 0,50 Zo hebben wij steeds voordelige aan biedingen! Denkt U maar aan onze be kende kistjes sigaartjes voor 3, A. TH. ANNAERT Neem geen risico doch het beste wat er te koop is. Wij brengen U mild gekruide botermalse RUNDER vanaf 2,48 VARKENS vanaf 2,78 alles per 500 gram Verder nog de fijnste kwaliteiten. tegen redelijke prijs. Alles voor een LEKKERE SOEP: Paas Soepcomplet 1,45 Voor een Paaslekkere BOTERHAM een gesorteerde PAASSCHOTEL bestaande uit 300 gram fijnste Vleeswaren 1,68 Voor bij de EIEREN 100 gram echte geurige Ham 58 cent Dit vind U ALLEEN bij ZIERIKZEE STAD EN PROVINCIE WESTERSCHOUWEN Succesvolle E.H.B.O.-examens Schouwen-West Ned. Rode Kruis De door 'de afdeling Schouwen West van het Nederlandse Rode Kruis georganiseerde E.H.B.O.-cur- sus, heeft vrijdagavond in het ge meentehuis te Haamstede met het houden van een eindexamen, haar beslag gekregen. De examinator was doktér P. W. J. Vogelaar, die vier dames en zeven heren aan de tand voelde. De opleiding werd gegeven door dokter H. J. Simons en de heer L. M. Ackema uit Renesse. Acht jongens van de o.l.-school waren aanwezig om ais proefkonijn te die nen, wat hun vlot afging. Aan het einde van de avond kon de heer Vogelaar mededelen, dat al len geslaagd waren, met een vol doende resultaat. Een van de heren, R. Saman, zelfs zeer goed. De heer Saman dankte voor de prettige wij ze waarop dokter Simons en de heer Ackema de cursus gegeven hadden. Dokter Simons hoopte dat er ge oefend zal blijven worden. Hij dank te verder nog de heren Ackema en de Rijke voor hun hulp en mej. A. Houtman voor haar werkzaamheden betreffende de Óursus. Mej. Houtman sprak hierna over het voortzetten van de cursus. Zij sprak de wens uit dat er nu toch een vaste groep gevormd moet wor den, vooral nu er voldoende mensen gediplomeerd zijn. Er is nl. een aan tal personen, die ook de herhalings cursus gevolgd heeft. Na de Paas dagen zullen de diploma's officieel uitgereikt worden en zal verder te ruggekomen worden op het vormen van een vaste groep. De geslaagden zijn de dames B. L. de Jonge, Haamstede; M. L. Mali- paard, Haamstede; G. J. Quaak, Haamstede; J. W. de Ruijter, Burgh. De geslaagde heren zijn: H. M. Dijk graaf, Haamstede; M. H. v. d. Maas. Noordwelle; C. J. Oole, Haamstede: C. A. Overbeke, Haamstede; J. Ra demaker, Haamstede; D. P. de Rijke, Renesse en R. Saman, Haamstede. Twee sleepreuzeii ROTTERDAM, 16-4. Het zeesle- persbedrijf van Leen Smit Co. in Maassluis gaat zijn vloot nog vrder uitbreiden en moderniseren. Bij de werf van J. en K. Smit in Kinder dijk werd namelijk de bouwopdracht geplaatst voor twee „reuzen" met een .vermogen van 3250 p.k. elk schepen van de Mississippi/Thames- klasse, die in 1963 en 1964 in de vaart zullen komen. Zij krijgen de namen „Hudson" en „Orinoco". iiü: 28. Vredig glinstert in de rivier het koel water. Een kano glijdt snel en bijna ge ruisloos over het water. Slechts het zachter geplons van Presto's paddel in het water verstoort de stille avondrust, maar in de harten van Presto en Rode Bloem is de vrede ver te zoeken. De bange vraag of zij nog op lijd zullen zijn om de drie geworf1- den te redden, laat hun geen moment met rust. Enkele kilometers verder stroomafwaarts vaart de kleine vloot van Wanata. Zelf zit hij in de voorste boot en zo groot is zijn verlangen om de nederzetting der blanken te, bereiken, dal hij zijn waardigheid als opperhoofd geweld aandoet door zelf de paddel te hanteren. En op datzelfde moment opent een dei- drie mannen, waarom dit alles begonnen is, de ogen. Verward staart Aram naar de ruwe balken van het dak van dc blokhut. „Waar ben ik? Wat is er gebeurd?" vraagt hij zich af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5