WIE ROXY^ ROOKT HEEFT GOED GEKOZEN Minister besluit tot beperking van aardappelenexport Motie van kleuterleidsters over personeelsvoorziening Spit,Spierpijn DA M PO Ministerieel beraad over Nieuw-Guinea ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG i6 APBIL I»62 use juitm no. i9ieo ingezonden mededeling Tekort voor binnenlandse voorziening niet uitgesloten DEN HAAG, 13-4. Minister Ma- rijnen heeft tot beperking van de uitvoer van aardappelen besloten» nu de mogelijkheid van een tekort aan aardappelen voor de binnen landse voorzieningen in het laatst van het seizoen niet uitgesloten kan worden geacht, terwijl ook de prijs ontwikkeling tot afremming van de export noopt. Naar het ministerie van landbouw en visserij mededeelt, zal het Pro- duktschap voor aardappelen, dat.de minister tot exportbeperkende maat regelen heeft geadviseerd, thans op aanwijzing van de minister overgaan tot contingentering van de uitvoer van aardappelen. Met ingang van 16 april 1962 zal de uitvoer van aardappelen alleen zijn toegestaan op uitvoervergunningen, die bij het Produktschap voor Aardappelen kunnen worden aangevraagd. Deze maatregel geldt niet voor goedge keurde pootaardappelen. Consumentenbelang Hoewel het mede de bedoeling is een voor ons land belangrijke ex port van aardappelen in stand te houden, maar dan in een evenwich tige verhouding tot de afzet van aardappelen op de binnenlandse markt, acht de regering het natio nale belang van een redelijke aard appelvoorziening van de Nederland se consument - waarmede de be scherming van de openbare orde in het geding komt - voldoende motief voor een exportbeheersende maat regel, die ook betrekkin? heeft op landen van de Europese economi sche gemeenschap. Zij acht zich daartoe aan de hand van de bepa lingen van het E.E.G.-verdrag ge rechtigd, daar bij een ongeremde ex port het gevaar van een ernstig te kort aan aardappelen aanwezig zou zijn. Overigens wordt niet verwacht dat als gevolg van deze maatregel de uitvoer naar E.E.G.-landen zal verminderen. Voorlopig wordt het totale voor export beschikbaar gestelde kwan tum aardappelen bepaald op 15.000 ton. Elke exporteur kan uitvoer- machtigingen krijgen in een over eenkomstige verhouding tot zijn aandeel in de gemiddelde uitvoer in de vier voorafgaande oogstjaren. Verhoging van het totale kwantum hangt af van de verdere ontwikke ling. Ondanks financiële gunstig jaar Groene Kruis-vereniging Burgh/Haamstede verhoogt contributie Op YVykgebouw drukt nog schuld van f 3.500, AMERSFOORT, 14-4. Het congres van de groep kleuteronderwijs van de Nederlandse Onderwijzersvereni ging heeft zaterdag uit het Evert Ku- persoord te Amersfoort, waar het dit weekeinde een congres houdt, een motie aan het hoofdbestuur gezon den, waarin ernstige verontrusting wordt uitgesproken over de perso neelsvoorziening bij het kleuteron derwijs, en speciaal bij het openbaar kleuteronderwijs, in de zeer nabije toekomst. Het hoofdbestuur wordt verzocht er bij de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen op aan te dringen, dat de bewindsman in nauw overleg met de Algemene Ne derlandse Onderwijzers Federatie, (A.N.O.F.), op korte termijn plannen ontwerpt voor een belangrijke ver laging van de leerlingenschaal bij het kleuteronderwijs. Ingezonden mededeling en reumatische pijnen wrqft U eveneens weg met KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Katwijk aan Zee (ze vende pred.pl.): L. Kievit te Putten. Aangenomen naar Berlijn-Mariën- felde (Evang. Kirche van Berlijn- Brandenburg): J. Th. Haveman, eme ritus-predikant en werkzaam in de Evang. Flüchtelingsseelsorge te Ber lijn. Bedankt voor Hattem (derde pred. pl.): G. J. v. d. Bogerd te Leeuwar den. Geref. Kerken Beroepen te Heerjansdam: P. Hom burg te Vlissingen. Aangenomen naar Buenos-Aires (Argentinië) (vac. C. van Rijn) (Ned. Geref. Kerken in Zuid-Amerika): W. H. van Halsema te Witmarsum. Examen. - De classis Rotterdam heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer A. van Zuijlen, Zwartewaalstraat 165, Rot terdam 20, die terstond beroepbaar is. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Ds. H. Kiftop te Noordwijk aan Zee zal vier maanden hulpdiensten gaan verrichten in de kerk van Pre toria gedurende de afwezigheid van dr. C. van der Waal en is naar Zuid- Afrika vertrokken. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Papendrecht: L. S. den Boer tc Sassenheim en I. de Bruyne te Rotterdam-centrum. Beroepen te Edmonton-Red Deer (Alta, Canada), (Free Chr. Ref. Church): W. van Heestta te Emmen. Aangenomen naar Zwaagwesteinde (tweede beroep): W. de .Toode tc Den ilnng-zuid. Russen ivillen naar Venus WARSCHAU, 16-4. De Russische ruimtedeskundige professor Leonid Siedov heeft zondag in Warschau tegen een vertegenwoordiger van het Poolse persbureau PAP gezegd, dat de voorbereidingen, die in Rusland getroffen worden voor vluchten naar Venus, de maan en andere nabijge legen planeten „hun voltooiing nade ren „Ik kan u verzekeren", aldus prof. Siedov in zijn vraaggesprek, „dat de tijd niet ver meer is, dat velen van ons getuige zullen zijn van nieuwe markante prestaties op het gebied van de ruimtevaart". Siedov is op het ogenblik in Po len. Hij houdt daar een reeds voor drachten ter herdenking van Gaga- rins ruimtevlucht. Aanvullende steun op A.O.W. DEN HAAG, 13-4. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de „nadere wijziging van de algemene ouderdomswet en de wet op de ziekenfonds verzekering voor bejaarden" merkt de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid op dat hij zo spoedig mogelijk, nadat de S.E.R. ter zake advies zal hebben uitgebracht, een beslissing zal nemen over het A.O.W.-beleid op langere termijn. Met betrekking tot de be jaarden, die naast de uitkering inge volge de A.O.W. geen of slechts zeer geringe eigen inkomsten hebben en daarom in aanmerking komen voor aanvullende uitkeringen van de maatschappelijke diensten der ge meenten, merkt de minister op dat het bepalen van de ondersteuning krachtens de Armenwet een zaak is van de gemeenten. De minister van Maatschappelijk Werk is bereid de aandacht van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten te vestigen op de positie van de bejaarden, die ondanks de verhoging van de uitkeringen inge volge de A.O.W. nog aanvullende bij stand nodig hebben. De minister zal daarbij de vereniging verzoeken te overwegen in hoeverre er, met in achtneming van de billijkheid ten opzichte van andere bijstandbehoe- venden, aanleiding bestaat de nor men voor bejaarden in verband met de voorgestelde verhoging van de A.O.W.-uitkeringen aan deze situatie aan te passen. Mede zal zij verzoeken dat de vereniging van haar gevoelen blijk zal geven aan de aangesloten gemeenten. DEN HAAG. De K.L.M. heeft met de nationale luchtvaartmaatschappij van de Philippijnen „Philippine Air Lines" een overeenkomst gesloten, welke onder meer inhoudt dat de K.L.M. aan de P.A.L. een DC-8 ver huurt, voor een periode van zeven jaar, ter uitvoering van de interna tionale cn intercontinentale lijndien sten van de P.A.L., o.m. naar Hong kong en San Francisco. HAAMSTEDE, 13-4. In het wijk- gebouw werd vrijdagavond de ver gadering gehouden van de vereni ging „Het Groene Kruis" Burgh- Haamstede. De belangstelling was groter dan normaal, hetgeen wellicht verband hield met de geagendeerde contributieverhoging. De voorzitter, de heer G. B. Heu- tink, heette in het bijzonder welkom het ere-lid Jhr. R. Röell, de medisch adviseur dokter G. A. M. Stenger en de nieuwe bestuursleden mevr. Fri- derichs-Landegent en de heer Roest. Laatstgenoemde heeft het secretari aat op zich genomen, terwijl mevr. Friderichs het toezicht op de mate rialen heeft. De voorzitter sprak een kort propagandistisch woord waarin hij o.a. zeide, dat lidmaatschap van deze vereniging met zijn 750 le den een soort verzekering betekent. De voorzitter dankte de heer van Waveren voor de hulp die hij ver leende bij het witten van het wijk- gebouw. Ook herdacht hij het over lijden van de heer C. Prince, die kort voor zijn dood de scheuren in het gebouw dichtte. Verder kreeg de bode, de heer J. Beije de jaarlijkse dankwoorden, evenals de heer J. Braam, die de tuin verzorgt. Gelden zijn aangevraagd bij het' Kinderpostzegelfonds voor vernieu wing van enkele boxen, die niet meer aan de eisen voldoen. De Em- mabloem-collekte zal evenals in voorgaande jaren weer op dezelfde wijze gehouden worden. Het jaarverslag geeft aan dat er' 600 gewone leden zijn, 57 inwonende gezinsleden en 11 zg. A.O.W.-leden. Zuster de Meijer had 2931 bezoeken af te leggen in het afgelopen jaar voor de ziekenverpleging, 97 voor t.b.c., 119 voor zuigelingenzorg, 18 schoolkinderen, 212 rheuma en 416 kanker. Totaal 68 patiënten en 81 zuigelingen. Voor dit vele werk kreeg zuster de Meijer een dankbaar woord van de voorzitter, terwijl ook dokter Stenger dank kreeg voor zijn werk bij het consultatiebureau. Nadelig saldo. Over de financiële zijde van de vereniging was de voorzitter niet optimistisch, want het afgelopen jaar sloot met een nadelig saldo van f 595,82 bij een inkomsten- en uit- gavenstaat van f 14.776,94. De pen ningmeester, de heer J. A. v. Wave- ren, gaf een duidelijke toelichting bij de rekening. In verhouding met de begroting van 1961 is de vereni ging financieel toch weigevaren. De inkomsten waren f 1300 meer, doch de uitgaven beliepen f 1900 meer. Namens de kascommissie advi seerde de heer M. L. J. Fokker tot goedkeuring van de rekening. Hij prees de vereniging gelukkig dat ze in de persoon van de heer v. Wave- ren iemand gevonden heeft die dit werk uitstekend en ook belangeloos doet. De penningmeester werd hulde gebracht voor zijn beheer, waarna deze ook zijn assistent, de heer Chr. Rabauw in de hulde betrok. Behou dens enige opmerkingen over de hoge telefoonrekening werd de reke ning goedgekeurd. Contributieverhoging Vervolgens sprak de voorzitter een woord over de huidige financiële po sitie, waarbij hij opmerkte dat bij uitvallen van enige posten, het te kort nog veel hoger zal zijn. Verder zit in deze rekening geen cent voor afschrijving van het gebouw, zodat de vereniging onder de kostprijs werkte. De konsekwentie van deze toestand is dan ook het bestuurs voorstel om de contributie, die nu f 6,50 bedraagt, op f 8,50 per jaar te brengen. Dan zal het mogelijk zijn om de rekening sluitend te maken en tevens om wat reserve te kwe ken. De heer Jonker vroeg of het mogelijk is de pensioengerechtigden hiervan vrij te stellen. Deze betalen'., reeds veel minder, antwoordde de voorzitter hierop. De heer Fokker vroeg of de subsidieregeling op het eiland uniform is. Dreischor betaalt nl. maar f 5,50. Er is veel verschil in de contributies op ons eiland wat van vele factoren afhangt. De pen ningmeester zei dat de subsidie van de gemeente 50 pet. mag bedragen. •Verder hoopte hij op de oude ver trouwde giften, die elk jaar zeer welkom zijn en waarvoor hij erg dankbaar is. De contributieverho ging bedraagt omgerekend 17 cent per week. Jhr. Röell opperde het plan om de contributies voor Renesse en Burgh- Haamstede gelijk te stellen, in ver band met de te verlenen subsidies. De voorzitter opperde bezwaren om dat het ledental zo verschilt, en bo vendien kreeg Renesse een wijkge- liouw, terwijl Burgh-Hnnmstedo dil zelf moest betalen. Vanaf 1948 is de contributie via enige verhogingen van f 2,50 op f 8,50 gebracht, want niemand had bezwaar tegen het be stuursvoorstel. De heer Jonker zou graag de brom fiets van de zuster nu al vernieuwd zien in verband met de hoge inruil- waarde. Het bestuur zal dit onder zoeken. De heer Duson wilde weer een ba zar op touw zetten om het gebouw schuldenvrij te maken, want nog steeds drukt een schuld van f 3500 op het gebouw. De voorzitter zei hierop dat het een welkome geste zou zijn als de bevolking bij het a.s. vijftig-jarig bestaan van de vereni ging op 1 januari 1963 dit bedrag zou aanbieden. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE „Kunst en Eer" bracht mede-lid serenade Ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van haar mede-muzi kant de heer Joh. de Keizer, verza melden de leden van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" zich zater dagavond voor het brengen van een serenade bij de woning van het ju bilerende medelid en diens echtge note aan de Bagijnestraat. Onder leiding van de heer E. A. de Looff speelde de harmonie enige op gewekte en toepasselijke nummer tjes, wat nog een flinke belangstel ling tot gevolg had. Namens het korps werden de heer en mevr. De Keizer gelukwensen aangeboden door de vice-voorzitter, de heer J. van Hakken. Met nog wat muziek werd deze huldiging in eigen kring hierna nog luister bijgezet BRÜINISSE Voorlichtingsavond machinefabriek Voor de voorlichtingsavond, belegd dbor de N.V. machinefabriek „Hol land" te Bergen op Zoom, in het verenigingsgebouw te Bruinisse ge houden, bestond weinig belangstel ling. Voor de pendelaars, die in een huis-aan-huis verspreide folder, wa ren opgewekt, het werk dichter bij huis te zoeken, bleken de werkzaam heden niet aantrekkelijk, omdat minder loon kon worden verdiend dan bij het werk in de haven van Rotterdam. Ook Bruinisse gaat feest vieren op Koninginnedag Sprookjesoptocht door het dorp Het feest, dat ter gelegenheid van het zilveren huwelijksjubileum van het koninklijk echtpaar te Bruinisse zal worden gevierd, zal geopend worden om 8 uur met het hijsen van de vlag voor het gemeentehuis, welke ceremonie zal worden bijge woond door het feestcomité en de diverse verenigingen. Daarna volgt klokgelui en om 9.30 tot 10.30 uur een herdenkingssamenkomst, geleid door ds. van der Sar en ds. den Hee- ten, geref. predikant. „Nu met Hope" marcheert na af loop van de kerkdienst naar het ge meentehuis, waar de traditionele aubade van de schoolkinderen wordt gehouden. Nadat de grote sprook jesoptocht op de speelweide aan de Dorpsweg is opgesteld, zal deze van 14 tot 16 uur door het dorp trekken. Op de havendijk zullen duiven wor den opgelaten. Een dames-elftal en een niet ac tief herenelftal zullen van 16.30 tot 18 uur de voetbal laten rollen, ter wijl van 19 tot 20 uur wedstrijden met hindernissen per rijwiel voor dames en heren zullen worden ge- houden(fraaie prijzen). Van 20.15 tot 20.45 uur volgt mas sazang van vaderlandse liederen. De teenagers zullen in een teenager parade van 9 tot 10 uur zich in al lerlei kleding kunnen vertonen op of om de muziektent, waarna een fakkeloptocht en een taptoe de feest dag zullen besluiten. Ter aardebestelling Th. van Kooten Onder zeer grote belangstelling had zaterdagmiddag de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van de vorige week, tij dens het vissen op de Waddenzee, plotseling overleden mosselvisser de heer Th. van Kooten. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de voorzitter van de vissersvereniging de heer D. de Koning, die de ver slagenheid - vooral in visserskrin- gon - schetste, die het plotseling overlijden van do heer van Kooten teweeg heeft gebracht. Als vriend sprak de heer J. Otte-Meermans. De hervormde predikant, ds. J. van der Sar, leidde het sterfhuis in het Ned. Herv. verenigingsgebouw en sprak aan de groeve woorden van troost en bemoediging, wijzend op Jezus als de enige toevlucht in leven en sterven. De SIMAVI-collekte De te Bruinisse gehouden collecte voor SIMAVI, het fonds waaruit dokters en verpleegsters hun werk in de tropen kunnen verrichten, bracht f 402,43 op. Het damescomité dat jaarlijs deze collecte organiseert, onder leiding van de echtgenote van de plaatselijke arts, mevrouw van Leeuwen-Sieling, is zeer erkentelijk voor dit mooie resultaat. BURGJI Coöp. Kolenvereniging „E.M.M." Morgen, dinsdag 17 april, verga dert in hotel „Het wapen van Burgh" de Coöp. Kolenvereniging „Eendracht maakt Macht". DRONTEN. Het modeldorp Dron- ten in de nieuwe polder Oostelijk Flevoland krijgt omstreeks Pasen z'n eerste bewoners. Dinsdag 17 april komen de eerste gegadigden voor een woning hun sleutel afhalen. Men neemt aan dat op het eind van dit jaar reeds 2.000 mensen in Dronten zullen wonen. Dronten wordt na Le lystad de grootste plaats van de nieu we polder. SPORT VOETBAL Dreischor I-Burgh II 7-1 Dreischor heeft zondagmiddag voor een handjevol publiek met Burgh II niet veel medelijden getoond en bij tijden werden de gasten geheel overspeeld. Jammer dat de gasten het af en toe wel geloofden en maar wat in het wilde weg trapten. Drei schor startte met de felle wind in de rug en de blauw-witten waren al direct gevaarlijk hetgeen resul teerde in enkele schoten op het doel van Burgh. Toch duurde het ruim 10 minuten eer we het eerste doelpunt zagen maken. De Burghse keeper was geheel onnodig te ver uit zijn doel gelopen, waarna de goed door gelopen Hans Klompe de bal in het verlaten doel plaatste (1-0). Het tweede doelpunt liet niet lang op zich wachten. Een bal welke schijn baar achter zou lopen werd door een toeschouwer gestopt. De scheids rechter zag dit en liet een opgooi- bal nemen. Lodewyk kreeg hem daarna te pakken en uit een doel- worsteling welke hierop volgde, trapte hij onhoudbaar in (2-0). Na een half uur pikte Hans Klompe de bal opnieuw op, waarna hij een sprint in de richting van het doel ondernam. De keeper werd onhoudbaar geslagen, wat 3-0 be tekende. Dreischor bleef het beste van het spel behouden en de groen witte Burghenaren brachten er niets terecht. Doelman Slager had het dan ook vrij gemakkelijk en behoefde praktisch niet in actie te komen. Opvallend was het vertoonde spel van reohtbuiten A. M. Klaasse. De veel jongere spelers van Burgh had den tegen hem geen schijn van kans en nadat hij zich opnieuw van en kele Burghenaren had ontdamp, maakte hij het mooiste doelpunt van de wedstrijd (0-4). Vlak voor het verstrijken van de eerste speelhelft werd aan Dreischor een vrije schop toegewezen welke door Hans Klom pe op de juiste wijze werd benut (5-0). De keeper had dit schot onge twijfeld nog wel kunnen stoppen, maar dat vond hij blijkbaar niet no dig en liet het prompt tussen zijn benen doorgaan. Na de rust waren de toeschouwers aanvankelijk in de veronderstelling dat de blauw-witten het wel wat moeilijker zouden krijgen dan in de eerste speelhelft. Dit laatste werd echter geensziins bewaarheid. Inte gendeel, Dreischor werd nog gevaar lijker dan voorheen. Het was ook nu weer rechtsbuiten Klaasse welke herhaaldelijk van zich liet spreken door steedg opnieuw door de bre ken. Een goed door Lodewijk aan gegeven bal werd door linksbuiten Jan van den Bos overgelepcld, waar mede een fraaie kans verloren ging. Klaasse deed het echter kort hierna beter. Hij bezorgde de bal op een presenteei-blaadje voor de voeten van Hans Klompe, die niet aarzelde om het halve dozijn vol te maken (6-0). Kort hierop kreeg Dreischor een strafschop toegewezen, welke door Klompe werd genomen, maar door de Burghse doelman goed werd gestopt. Goed doorlopen van Klaasse stelde Van der Werve in staat om de score tot 7-0 op te voeren, waar van deze dankbaar -gebruik maakte. Tegen het einde kwam Burgh doorr Maarten Tuinman nog aan een te- genpunt, waarbij het bleef, zodat Dreischor een ruime 7-1-overwin- ning had behaald op oen uiterst zwak Durgh II. Ernstige gasontploffing in Rotterdam ROTTERDAM, 16-4. Vanmorgen goed kwart over zes heeft zich in Crooswijk in Rotterdam een ernstige gasontploffing voorgedaan, waarbij een zestal mensen niet ernstig ge wond zijn geraakt, onder wie twee politie-agenten - en rond 150 hui zen in 10 verschillende straten scha de opliepen. Deze schade zal zeker enkele hon derdduizenden guldens belopen. De ooi-zaak van de ontploffing is, voor zover men thans kan nagaan, een lek in een ondergrondse hoge- drukleiding van het gasbedrijf. DEN HAAG, 14-4. De ministerraad heeft zaterdag beraadslaagd over de voorstellen van de heer Ellsworth Bunker, het derde lid dat aan het geheim vooroverleg met Indonesia heeft deelgenomen. De raad heeft zün standpunt ten aanzien van deze voorstellen be paald en zal H.M. ambassadeur tc Washington van bepaalde instructies voorzien. De Nederlandse ambassadeur in de V.S., dr. J. H. van Royen, is na zijn overleg in Den Haag in Was hington teruggekeerd. Hij weigerde commentaar op de vraag of de be sprekingen tussen Nederland en In donesië over westelijk Nieuw-Gui nea zouden worden hervat. Zaterdag zijn in Algerië bij ge welddaden 18 doden en 24 gewonden gevallen. De meeste slachtoffers vielen in Algiers. De Nationale Conventie van het Amerikaanse Joodse Congres heeft zondag in New York verklaard, dat er steeds meer anti-semitische publi- katies in west-Duitsland verschijnen en dat de anti-semitische activiteit daar toeneemt. Vijfendertig Hongaren, onder wie vier ambtenaren van het gemeente lijk bureau voor huisvesting te Boe dapest, zijn tot lange gevangenis straffen of zware boeten veroordeeld wegens frauduleuze toewijzing van woningen en het aannemen van steekpenningen. DEN HAAG. Ruim veertienduizend gepensioneerden hebben vorige week de demonstratieve vergadering in de Houtrusthallen in Den Haag bijgewoond. Uit alle delen van het land waren zij in autobussen naar Den Haag gekomen. SPORT VOETBAL Burgh-Nieuw Borg vliet 1-0. Vol illusie's over bet te bereiken resultaat betrad zondagmiddag de oranje-zwarte ploeg uit Nieuw- Borgvliet de groene grasmat van het sportpark van Zuijen, daarbij harts tochtelijk toegejuicht door een grote aanhang uit het Brabantse, die met 3 bussen de Schouwse reis hadden aanvaard. Gesteund door bet getoe ter en -gebel van hun supporters en voor de rust door de harde oosten wind, trachtten zij al direct doelpun ten te forceren, doch het bleef bij proberen, want -het gelukte niet om ook maar eenmaal het Burgh-doel te doorboren. Het was geen hoog staande wedstrijd, daarvoor was de wind te sterk, doch -de spanning zorgde er voor dat niemand van de talrijke supporters koud naar huis ging. Jammer was het dat scheids rechter Bakx, hoe goed hij het ook meende, er deze middag maar bitter weinig van terecht bracht en af en toe als 12e Borgvlietspeler fungeer de. Daarom was het onbegrijpelijk dat enkele Borgvliet-supporters na afloop meenden de arbiter scheld woorden en dreigementen te moeten toeroepen. A Is pleister op de wonde kwam al spoedig na afloop van de wedstrijd de uitslag van de wed strijd Cluzona-N.S.V., waardoor de kampioensvlag volgende week toch wel in Borgvliet gehesen wordt. Overigens werden de meegebrachte bloemen voor het einde in een par ticuliere auto zorgvuldig bedekt Nieuw Borgvliet was volledig, ter wijl Burgh Theo van Nieuwenhuize miste, waarvoor Nico de Graaf in viel. Toch nam Borgvliet het initia tief iri handen en drukte Burgh over de helft. De verdediging der groen-witten met Jaap en Kees Rijnberg aan het hoofd, waren echter in grootse vorm terwijl ook keeper Kloet, ondanks wat hachelijke momenten als laat ste stootblok fungeerde. De eerste kans was voor Knopper, doch zijn schot ging huizenhoog over. Een plotselinge uitval van Burgh schept een goede kans voor M. Bakker, doch ook hij mist de juiste richting. Veertien min. na het begin lanceert Kees Rijnberg een pass naar Nico de Graaf, die met een laag, beheerst schot keeper de Krom het nakijken geeft (1-0). Een indirecte vrije schop in" het strafschopgebied veroorzaakt een gevaarlijke situatie voor het Burgh-doel, doch uiteindelijk gaat de bal achter. Bart Siesse schiet dan keihard over eigen doel corner. De beide buitenspelers van Borgvliet krijgen dan drie kansen, doch ze schieten naast en over. M. Bakker en Theo Wessel krijgen dan nog de kans van de dag, doch beiden missen jammerlijk. Na de rost dringt Burgh de oranje- zwarten in de verdediging, doch ze maakt de fout het spel te kort te houden, waardoor succes uitblijft. De enige schoten komen van Nico de Graaf, doch slecht richten weer houdt succes. In de 74e minuut geeft Wessel zijn rechtsbuiten M. Bakker een pracht kans, waarin laatstge noemde geen fout maakt. Scheids rechter Bakx keurde het doelpunt af wegens buitenspel, een beslissing waarmee we het niet eens zijn. Hoe of or vorder nog gezwoegd word, in de stand kwam geen wijziging moer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6