moeder GRENSGESCHILLEN l/eekleMt (joodwill „Striptease en gangsters" - thriller over Parijse onderwereld Nog maar handvol infiltranten op eiland Waigeo Wat biedt de BEELDBUIS? Voor 30 jaar.... WIST U DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG FEUILLETON Van het vaderlandse erf Ingezonden mededeling Een grensincident Route E 36 open K.N.V.B. neemt maatregelen Nadat het eerste overleg tussen Nederland en Indonesië bij Was hington kort heeft geduurd en vrij plotseling werd afgebroken, werden zowel door secretaris-gene raal Oe Thant, als door de Amerika nen alles in het werk gesteld om beide partijen weer aan de confe rentietafel te krijgen. De Amerikaanse waarnemer Bun ker, die als derde man deel nam aan de conferentie, heeft een voor stel ingediend, dat in Amerikaanse ogen een oplossing zou kunnen zijn voor het probleem Nieuw-Guinea. De Nederlandse regering heeft echter ernstige bezwaren tegen een belangrijk aspect van dit „plan-Bun ker". Dit punt is de voorgestelde overgangsfase van 2 jaar vóór de overdracht van Nederlands Nieuw- Guinea aan Indonesië, tijdens welke de UNO het beheer over het gebied zou moeten uitoefenen. Nederland acht deze overgangstijd te kort. Het gevolg hiervan zal zijn, dat het „bo na fide zelfbeschikkingsrecht" van de Papoea's in het gedrang komt. Aangezien Nederland juist bijzonder op de bres staat voor dit zelfbeschik kingsrecht van de Papoea's, vormt dit punt een ernstig bezwaar. Er zijn zelfs stemmen opgegaan in Nederland, die verlangen dat de Pa poea's in ieder geval zullen worden gekend in de gehele kwestie en wel in deze zin, dat zij zich via een re ferendum o.d. kunnen uitspreken over wel of geen overdracht. Uiteraard schuilen hierin grote ge varen en het staat te bezien of de Nederlandse regering hiertoe zal overgaan. Nederlands-Belgisch grensincident Een deputatie van de Belgische justitie heeft een onderzoek ingesteld naar een grensincident dat zich bij het Belgische douanekantoor te Kes- senich heeft voorgedaan en waarbij twee Nederlandse douaniers twee Duitse vrachtwagenchauffeurs op Belgisch gebied uit een café zouden hebben gehaald, waarbij - naar men zegt- rake klappen werden uitge deeld. De twee Duitsers reden volgens de Belgische ooggetuigen met twee gro te trucks vanuit België naar de Ne derlandse grens. Daar zagen zij de Nederlandse douane met een weeg schaal op de weg staan. Aangezien de Duitse trucks niet volgens de Ne derlandse voorschriften waren bela den (het ging om een bepaalde ver deling van de vracht over de assen) voelden de Duitsers er weinig voor, de grens over te gaan. Zij parkeer den hun vrachtwagens voor de grens en wachtten in een grenscafé. Daar na zouden de Nederlanders over de grens gekomen zijn en de Duitsers uit het café hebben gehaald. Van Nederlandse zijde wordt me degedeeld, dat één van de twee trucks op Nederlands grondgebied stond geparkeerd en geen verlichting in het duister voerde, waardoor het voertuig een gevaar opleverde. Twee douaniers zijn toen op Belgisch ge bied naar het grenscafé gegaan om de eigenaar van de wagen te ver zoeken deze te verplaatsen en de lichten te ontsteken. Hierop zou re calcitrant gereageerd zijn, zodat een klein incident volgde. Vast staat in ieder geval dat inderdaad één van de twee wagens op Nederlands ge bied stond. Over de gang van zaken lopen de meningen sterk uiteen. Betere verbinding met Duitsland De Europese eenwording lijkt soms nog verre, ondanks het feit dat op 12 april de bewoners van Amster dam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Arnhem en vele nabij gelegen plaatsen door het gereed komen van het laatste stuk van de reeds in 1929 begonnen verbinding zeekust-Duitse grens, hoogstens 140 km. hebben te rijden om linea recta het Rijnland binnen te rijden. Dit brok hypermo dern Europa verzoent zich echter nog terdege met een oeroud over blijfsel uit het Europa van weleer: het douane-obstakel! Want waar aan de Duitse grens bij Zevenaar onze nieuwe dubbele autoweg overgaat op Duits gebied, is een weliswaar hy permodern, maar als nieuw bouwsel toch langzamerhand uit de tijd ge rakend douanecomplex verrezen, nog wel het grootste van ons wereld deel Hier resideren Duitse en Neder landse grenscontrole-ambtenaren, om de verkeersvloed te doen stoppen, ter onderzoek en gesplitst in perso nen- en vrachtvervoer. In 1961 pas seerden bij het oude douanekantoor 7,5 miljoen mensen en ruim 200.000 auto's; dit jaar verwacht men aan de grens minstens 10 miljoen passan ten en een dikke half miljoen auto's méérHet kilometerslange auto verkeer moest 2ich wringen langs bochtige, smalle oude weggetjes van en naar Zevenaar. Dat was met recht onhoudbaar. De thans complete nieuwe rijks weg 12 van ruim 140 km. lengte, be ter bekend onder de naam „het Ha zenpad", internationaal „route E 36", is het omvangrijkste project op we- gengebied dat onze Rijkswaterstaat in combinatie met de Nederlandse Ingezonden mededeling SCHUIMRUBBERBEO met versterkte middensector J fabrieken Zevenbergen i wegenbouwers tot stand heeft ge bracht. Sancties tegen Fejjenoord De spelers van Nederlands topclub Feijenoord hebben geweigerd uit te komen in het Nederlands elftal, dat verleden week een wedstrijd tegen België speelde. Hierover was het be stuur van de K.N.V.B. zo ernstig ontstemd, dat het krasse maatrege len heeft genomen tegen spelers en bestuur van Feijenoord. Het besloot gedurende een geheel jaar geen spe lers van deze club uit te nodigen voor een plaats in het Nederlands elftal. Indien Feijenoord kampioen van Nederland zou worden, zal de club niet worden ingeschreven voor deelname aan de wedstrijden om de Europacup. In een brief aan het bestuur van Feijenoord zegt het bondsbestuur on der meer, dat de reden van dit be sluit is gelegen in het feit, dat pas enkele dagen voor de wedstrijden tegen België voorzitter en trainer van de Rotterdamse club namens de spelers hebben medegedeeld, dat deze niet in aanmerking wensten te komen voor een plaats in de verte genwoordigende elftallen. Dat zowel de daad van de Feijen- oordspelers als de maatregelen van het K.N.V.B.-bestuur in sportkrin gen veel stof hebben doen opwaaien, is duidelijk. Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gespro ken. Ingezonden mededeling Een enkele tip voor zaterdag a.s.: 7.30 uur Luipaard op schoot, 8.50 te veel koks, D 1 8.20 Werner Müllers Schlagermagazin, B.Vl. 9.00 Waag je kans. Zondag via B.Vl. Showdag boek 1930-40, D 1 kijkspel Wallen- stein. Dinsdag vierde en vijfde afl. teveel koks via Bussum. Het grote toneelspel op do. is een herhaling van „Christus wordt weer gekrui sigd". D 1 geeft dan het religieuze spel „Der Gefangene". Geen avon den om voor thuis te blijven. TONEEL EN FILM Eenheden op Gag omsingeld Verder in de Concertzaal: „De sheriff van Wichita" KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bergambacht: J. W. de Bruyn, Harderwijk; te Den Hel der (vac. J. Borghardt) (toez.): R. Dijkstra, Akker- en Murmerwoude; te Haren (Gron.) (a.s. vac. H. Mondt) G. Pettinga, Lisse; te Apeldoorn-Het Loo (wijkgem. centrum-west) (toez.): Ph. Loggers, Leeuwarden; door de Prov. Kerkverg. van Gelderland te Lunteren (Herv. kapel): H. P. Swets, Rijk (N.H.) en te Putten (kring An- dreaskerk): E. Holtrigter, Weesp (beiden krachtens de overgangsbe paling 238 a-h van de K.O.). Aangenomen naar Capelle a.d. IJssel (vac. L. Blok) (toez.): A. Kas telein, Hei- en Boeicop, die bedank te voor Zwijndrecht (wijkgem. Oost) (toez.); naar Wemeldinge (toez.): B. Zoodsma, Nieuwdorp; naar Haar lem (vac. dr. G. Snijders): B. K. W. Dijkstra, Baambrugge; naar Zij der - veld (toez.): S. J. Seinen, kand. te Utrecht, die bedankte voor Sint Phi- lipsland. Bedankt voor Gouda (vac. P. J. J. Monster): J. de Lange, director van de Ger. Zendingsbond, woonachtig te Utrecht; voor Putten (4de pred.- pl.): dr. C. Graafland, Woerden. Ger. Kerken Beroepen te Capelle a.d. IJssel: G. de Vries, Wilnis; te Mildam :E. P. Bosma, kand. te Amsterdam; te Am- sterdam-Watergraafsmeer (vac. C. B. Bavinck): Th. Ferwerda, Noord- wijk aan Zee; te Dokkum (vac. H. Hogenhuis): A. van Asselt, Oostwold (Old.). Aangenomen naar Winschoten: H. van Ommen, Loosdrecht. Bedankt voor Utrecht-Zuid (vac. J. van Reeven): J. Nawijn, Schiedam. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Zuidhorn: L. W. G. Blokhuis, Zevenbergen en B. van Zuijlekom, Sauwerd. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Gorinchem: J. Brons, Bunschoten en M. Vlietstra, IJmui- den. Beroepen te Dordrecht: J. Brons, Bunschoten. Gouden jubileum Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen DEN HAAG, 12-4. Koningin Juli ana heeft het voornemen om op 17 april in de Expohal te Hilversum, een gedeelte van de herdenking van het 50-jarig bestaan van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen bij te wonen. Het filmprogramma van deze week in de Zierikzeese Concertzaal begint met de spannende thriller „Strip tease en gangsters", een verhaal over de zich met ontvoering van vrouwen bezig houdende onderwereld van Parijs. In het bijzonder zien we de industrieel Clemont Leroy, die dooi de bedrijfsleider Sorel wordt ont voerd en daarmee het slachtoffer werd van in geldnood verkerende gangsters. De film speelt zich af te gen de achtergrond van een nacht club met stripteasedanseressen. Aan de eigenaar van de club, Bob Du- pré, krijgen de gangsters echter een harde noot te kraken want hij is de beschermer van de gekidnapte Lau rence. Het meisje is immers de doch ter van een in de oorlog omgekomen piloot en Leroy en Dupré hadden be loofd voor zijn dochter tc zullen zorgdragen. En als het dan bij de ontmaskering van de daders de po litie niet meezit en de gangsters gaan dreigen met de dood van Lau rence grijpt Dupré in. Hij kan zich dan weer spoedig gaan bezighouden met het aanwerven van striptease danseressen voor zijn nachtclub want Leroy vindt zijn stiefdochter gezond en wel terug. Een met al is „Striptease en gangsters" een mo derne thriller, spannend en uiter aard met de nodige sensatie. Als tweede film draait deze week in de Concertzaal de western „De sheriff van Wichita", welke direct al in stijl begint met een bankover val. Een hierbij toevallig tegenwoor dig zijnde zakenman valt op door zijn moedig optreden en promoveert hierdoor tot sheriff. Wyatt Earp, de nieuwe sheriff, neemt zijn nieuwe taak serieus op, wat al te serieus zelfs, en dat betekent uiteraard hoopjes moeilijkheden want de man nen van Wichita zijn niet gemakke lijk of kleinzerig. Zij beramen zelfs een plan om Earp te doden maar ook deze nieuwe moeilijkheid weet de nieuwe sheriff te omzeilen. En meer dan dat, maar laten we de zin niet afmaken, want dan zou het geen aardigheid meer zijn deze onderhou- Scheepvaartberichten Alchiba, 11-4 van Marseille naar Cadiz. Ampenan, 11-4 van Cristobal naar Havana. Zeeland. 12-4 te Los Angeles ver wacht. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie Het programma voor zaterdag 14 april a.s. luidt: 4e klas A: MEVO-Terneuzense Boys (half 4); Arnemuiden-V.V.V.; Chrislandia-Spui; Dinteloord-Nieuw- dorp. ZIERIKZEE. Het actiecomité in zake verkeersbelangen heeft zich over het veer Zijpe-A.J.-polder met een adres tot de minister gericht. ZIERIKZEE (adv.). 2 pond lappen 65 ct.; 2 pond carbonade 55 ct.; 2 pond lüorst 40 ct.; dik vet spek 10 ct. per pond. HAAMSTEDE. Op maandag 25 april a.s. zal de nieuwe tuinbouw school te Haamstede officieel wor den geopend. HAAMSTEDE. Boven het vlieg veld toerden oliegdemonstraties ge- hbuden, waaraan door een achttal toestellen werd deelgenomen. DREISCHOR. Voor het in mei te houden concours heeft H.M. de Ko ningin aan het muziekgezelschap „Crescendo" een zilveren medaille toegekend. ZIERIKZEE. Het gemeentelijk mu seum ontving o.m. een officiersuni form der voormalige schutterij met toebehoren, en een benen sabel plaatje met saracenenkop, opgegra ven in het Bolwerk alhier. HAAMSTEDE. In het domaniale duingebied is 100 ha. in cultuur ge bracht. In een tijdsbestek van negen jaar werden ruim lVi miljoen den nen gepoot. SEROOSKERKE. Voor de betrek king van havenmeester-fairbanlcwe- ger aan de haven Schelphoek heb ben zich 19 sollicitanten aangemeld NIEUWERKERK. De Chr. Meis- jesvereniging Marthamaakte in het afgelopen verenigingsjaar 90 kledingstukken, die aan 29 behoef tige gezinnen werden uitgereikt. den.de western met eigen ogen te gaan zien. Te Haamstede wordt deze week vertoond (bioscoop hotel Bom) de reeds eerder in deze rubriek bespro ken film „Ferry to Hong Kong", het verhaal van een man die gedoemd was zijn leven lang te verblijven op de veerboot tussen Hong Kong en Macao. Een film vol avontuur met als achtergrond het geheimzinnige Hong Kong. BRUSSEL. De Vlaamse politie heeft na een speurtocht van drie da gen in een sloot bij het vliegveld van Brussel een plastic zak gevon den waarin de moordenaar van de Antwerpse diamanthandelaar Ma- jeteles, de in Parijs gearresteerde Luria, de bijl waarmee hij de moord pleegde, had verstopt. In de zak zat ook de zaag waarmee hij het slacht offer had bewerkt, diens bril, de portefeuille, de schoenen en een foto. HOLLANDIA, 12-4. De comman dant der strijdkrachten in Neder lands Nieuw-Guinea, schout-bij - nacht L. E. H. Reeser, heeft donder dag in een communiqué over de toe stand op het eilandje Waigeo mee gedeeld, dat daar nu nog slechts een zeer klein aantal Indonesische mili tairen aanwezig is en dat deze „geen nuttig effect meer kunnen opleve ren". Daarom kan deze actie als be ëindigd worden beschouwd, aldus Reeser. Wat het eiland Gag betreft: de daar aanwezige Indonesische eenhe den zijn thans gelocaliseérd en vol ledig omsingeld, aldus het commu niqué. Over de toestand aan de zuidkust van Nieuw-Guinea deelt schout-bij nacht Reeser mede, dat de kleine groepen gelande Indonesische mili tairen nabij kaap Vlakke Hoek thans zo goed als „opgeruimd" zijn. Vooral ook met medewerking van de bevolkingshoofden werden zij ge vangen genomen of zodanig ver spreid, dat van enige vijandelijke actie nu geen sprake meer is. ,Miss Rund 1962 gekozen AMSTERDAM, 12-4. „Miss Rund 1962is geworden een roodbonte tweejarige tweetan- dige vaars van 410 kg. De mesters van deze kampioene zijn de gebroeders De Lint te Zevenbergen. Op de grote na tionale Paasveetentoonstelling te Amsterdam is deze Miss Rund 1962 - „het beste exem plaar van het Nederlandse slachtvee op het ogenblik" - gekozen uit acht dieren die na de mededinging van ongeveer 1800 runderen op 12 Paesvee- tentoonstellingen in het gehele land de finale hadden bereikt. OUDEWATER. De ooievaar van Oudewater is weer in zijn nest te ruggekeerd. dat de piano werd uitgevonden in het jaar 1711 en wel door een zekere Christofori? dat het pasgeboren jong van een walvis ongeveer de halve lengte heeft uan zijn moeder? De wal vis is een zoogdier en wanneer het jong wil drinken, keert de moeder walvis zich op haar kant aangezien anders het jong zou verdrinken. dat de naam Argentinië is afgeleid van het woord argentum (zilver) dat men er dacht te vinden en dat de ontdekker van het land, de Spanjaard Juan Diaz de So- lis, door de inboorlingen aldaar werd opgegeten? dat stoel en tafel, dressoir en thee tafel vaste bestanddelen zijn ge worden van de hedendaagse meubilering van onze huiska mer, maar dat dit niet altijd zo geweest is? In de eerste hutten zat men op de rand van een kuil dat de ontlading in een elektrische vonk ongeveer één miljoenste seconde duurt? dat de goudvis oorspronkelijk uit China afkomstig is? dat de afstand van de aarde tot de maan 384.403 km. bedraagt en de afstand aarde-zon ongeveer 149.480.000 km.? dat het kanaal van Amsterdam naar de Lek vroeger de Keulse Vaart werd genoemd, later Merwede- kanaal werd en thans is vervan gen door het tot de Waal bij Tiel verlengde Amsterdam-Rijn kanaal? Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur (bev. nieuwe lidmaten) en 7 uur H.A. ds. Bezemer. Gasthuiskerk: 10 uur ds. Assendorp. Kerkvverve: 10 uur dhr. Malipaard, 11.30 uur zondagsschool. Serooskerke: 2.30 uur ds. Boer. Burgh: 11 uur ds. Don. Haamstede: 10 uur (bev.' nieuwe lidmaten) en 7 uur ds. Boer. Rcnesse: 9.30 uur ds. van Liere (bev. van lidmaten). Noordwelle: 11 uur ds. van Ljere. Elkerzce-Scharendijkc: 10 uur ds. v. d. Ban, 7 uur gez. dienst met de gereformeerden (ds. v. d. Ban en ds. Boerma). Brouwershaven: 9.30 uur ds. Don. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur vic. Kelling. Dreischor: 10 uur ds. Duij- vendak. Ouwerkerk:: 7 uur ds. v. d. Sar. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wes terhof (bev. lidmaten). Oosterland: 10 uur (bev. lidmaten) en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. van Vliet. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: geen 'dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. J. Boer, Woerden. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Boerma (viering H.A.). Scharen- ttyke: 10 en 2.30 uur dr. Becker. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds. C. Kapteijn Dz„ Amsterdam. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. J. Visscher, Zwijndrecht. Bruinisse: 9 en 2.30 uur ds. den Heeten. Gereformeerde Kerken (vrygem.) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur lees- dienst. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. J. van Dalen, em. pred. te Den Oever. Haamstede: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. van Dalen. Nieu werkerk 10 en 3 uur ds. v. d. Klis (bed. H.A. en dankzegging). Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Wisse, H.I. Ambacht (bed. H.D.). Oosterland: 10 en 6 uur ds. Wisse, 2.30 uur leesdienst. Geref. Gemeenten iil Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10.30 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistie-vieringen op zondag te 7.15 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur Haamstede: Eucharistieviering op zondag te 9 uur. Het meisje stond bij de keuken deur en keek met vlammende blik naar het tweetal bij het raam. „Ik heb nog nooit iets gedaan, moeder, waarvoor ik me moet schamen. Dat kan ik naar eer en geweten zeggen. Dan had hij z'n mond maar moeten houden met z'n fatsoensgrenzen. Jij hebt je carrière misgelopen, broer, je had.... och, laat ik m'n mond maar houden. Maar één ding wil ik je nog zeggen: Ik laat me door jou de wet niet voorlezen, begrepen? En hoepel nu alsjeblieft op, want ik moet de kamer nog zuigen 's Middags deed mevrouw Dinkla een middagdutje en Aaltje zat bui ten bonen af te halen voor de weck, toen Tonnie ineens de hoek omkwam Haar blik verhelderde. „Ha, Tonnie" „Hay Aal! Voor de inmaak?" Ze knikte, ,,'t Zijn de eerste. Maar een paar flesjes krijg ik wel vol. Leuk, dat jc er bent. Ik zet even thee". „Blijf maar zitten. Ik zet wel even een ketel water op". Even later had ze een stoel uit do keuken genomen en naast Aaltje ge plant. Ze stak een sigaret op en keek voor zich uit. „Dirk bracht vanmor gen boodschappen bij mcbe gon ze. Aaltje liet het mes rusten en keek haar schoonzusje aan. Toen knikte ze. „En heeft hij zijn gal bij jou uit gespuugd: Dat is wal moois met die Aal van ons.. ..gaat uit met zo'n vent van de riolering. Drinkt koffie bij hem in z'n woonwagen en gaat mol hom moe in zijn auto naar Am- door Maartje Zeldenrijk sterdam. Die meid gaat haar onge luk tegemoet. Is het niet zo?" Tonnie glimlachte. „Daar kwam het zo ongeveer op neer, ja". „En toen werd Tonnie Dinkla-van Rijn nieuwsgierig en dacht: ik ga vanmiddag eens even naar het Zui derpad. Ik moet daar het mijne van hebben". De jonge vrouw trok aan haar si garet en keek nog steeds voor zich uit. „Aaltje, je bent wantrouwend en je denkt natuurlijk: Tonnie is over gewipt om me te waarschuwen of te bepraten. Maak je daar maar geen zorgen over. Ik ken Dirk al zo'n beetje en ik begrijp best, dat hij het stevig aangedikt heeft. Als jij een jongen ontmoet, die je aardig vind, dan is dat jouw zaak en geen Dirk of Tonnie heeft zich daarmee te be moeien". Aaltje keek op en begon te glim lachen. „Gek", zei ze zacht, „een vrouw bekijkt dat heel anders dan een man, hé?" „Natuurlijk, meid. En, houd jc van 'm?" „Ach, dat is allemaal zo voorba rig. Ze doen net, alsof ik plotseling zwaar verkering heb en klaar sta om met hem naar het stadhuis te gaan. En er is eigenlijk helemaal niets aan de hand. Hij heet Arie Schilders en is opzichter bij die rio lering in de stad. Hij bracht laatst dat geld van die beloning bij ons thuis. En toen vond moeder hem ook aardig. Een dag later ontmoette ik hem 's middags in de stad en toen nodigde hij me uit bij hem thee te drinken. Ze hebben zo'n salon wagen staan aan de Kanaalkade. Half kan toor en half woning. Van maandag tot vrijdag woont en slaapt hij daar. Goed, ik dronk thee bij hem en ver der niets. Een week later ben ik des avonds een paar uurtjes bij hem ge weest. We draaiden wat platen, dronken koffie en babbelden wat. Moeder vond het ongepast, hij en ik samen in die kamer, in die wagen zal ik maar zeggen. Goed, ik ging gisteravond naar hem toe en ver telde dat. Toen stelde hij voor een toertje te maken met zijn auto. We reden naar Amsterdam, zaten een uurtje op een terras bij het station en dronken koffie. Daarna heeft hij me weer hierheen gebracht en dat is alles. Heel gewoon. Hij heeft me nog nooit aangeraakt, behalve dan een hand gegeven. En daar maken ze nu zo'n drukte over. Zeg jij nou, als vrouw zijnde, wat steekt daar nou voor kwaad in?" „Niks natuurlijk. Maar ja, zo zijn dc mensen nu eenmaal. Ze zoeken overal wat achter. Dat was bij ons thuis ook zo, toen ik voor het eerst eens een avondje met een jongen uit was. Feestavondje van de toneelver eniging. Goed, het was over twaal ven, toen ik thuiskwam en ik was net achttien. Vader mopperde dc volgende morgen, maar daar was de kous ook mee af. Er was evenwel geen enkele reden om te mopperen, want hij had mc zelfs niet eens ge zoend, dat jong. Daar was-ie veel te verlegen voor. Maar jijje bent een en twintig en als die Arie een nette vent is - cn naar wat jij mc van hem vertelt, moet het wel een nette vent zijn - kan niemand het jou verbieden mei hem om tc gaan. Of willen ze soms. dat jij je hele le ventje gaat bpofferen voor je moe der?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6