moeder Congres over liet toekomstig Grevelingen-reereatiegebied te Haamstede Roerige vulkaan in Nicaragua Het verkeer met Oost-Berlijn 4 beroemde middelen doen wonderen! Lichamelijke opvoeding onmisbaar voor opgroeiende jeugd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 3 APRIL 1932 tose jaargang NO. 19133 IVov. Ver. Vreemdelingenverkeer Als datum is donderdag 10 mei gekozen JEUGD RODE KRUIS ZIERIKZEE Bezoek aan het Kinder- en Meisjestehuis „De Schuilhoek" te Dordrecht Scholen nemen contact op met buitenland ZIERIKZEE. 2-4. Het Jeugd Rode Kruis te Zierikzee heeft - zoals be kend - het Deltaziekenhuis te Poor- tugaal, een psychiatrische inrichting met circa 1200 verpleegden, geadop teerd en nu de schoonmaaktijd weer is aangebroken, wil de leiding van het J.R.K. het publiek verzoeken eens na te zien of er geen waarde volle zaken zijn, die „toch opgeruimd moeten worden" en die men in Poortugaal uitstekend zou kunnen gebruiken. Vooral aan spelen - als voetbalspelen, kegelspelen, e.d. - is gebrek, maar uiteraard zijn ook sjoelbakken, schaakborden, dambor den, knikkerborden, e.d., bijzonder welkom. De leider van het J.R.K. wil gaarne voor afhaling van ver schillende goederen zorg dragen. Intussen is er nog meer nieuws van het Jeugd Rode Kruis-front. Als eerste in Nederland heeft de Zierikzeese groep, de bloedgroep der leden laten bepalen in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, onder leiding van de Bloedtransfusiedienst hier ter sede. Een B-team van de groep zal deelnemen aan het Nationaal Jeugd E.H.B.O.-toernooi, dat op 7 juli a.s. te Zeist zal worden gehouden. Voorts is door het J.R.K. een filmstrip met dertig beelden over het Rode Kruis-werk aan gekocht voor vertoning op de scholen te Zierikzee en Kerk- werve. Bezoek aan Dordrecht Ook een nieuwe hulpverlenings stunt ligt in het verschiet. Op zater dag 14 april a.s. zal een bezoek wor den gebracht aan het Kinder- en Meisjestehuis „De Schuilhoek" te Dordrecht, waar handenarbeid-arti- kelen zullen worden aangeboden, Sclieepvaartberichten vervaardigd door leerlingen van de „Beatrix"-school te Zierikzee. Het J.R.K. stimuleert ook de jeugdcontacten met leerlingen van scholen in het buitenland. Zo zal de Chr. Nat.-school gaan corresponde ren met leerlingen van de Mary Louise Phillips Elementary-school te Bighem (Texas). Ook de Chr. Nat. school te Kerkwerve zal met een buitenlandse school contact opne men. Tenslotte is een groep van 80 leerlingen van de Openbare Lagere school bezig met het voorbereiden van een correspondentie-campagne en het verzamelen van gegevens voor een school in Ethiopië. MANAGUA, 2-4. Van de inwoners van de hoofdstad van Nicaragua, Managua, begon zich zondag een pa niek meester te maken als gevolg van een uitbarsting van de vulkaan Cerro Negro, die zich reeds sinds vrijdag jl. voordeed. De melk is be dorven en het water ondrinkbaar geworden. Het vee ontvlucht, opge schrikt door het onophoudelijk on deraards gerommel, het gebied, de huizen en straten van de stad Leon zijn bedekt met as en een regen van zand, die de plantages vernielt, maakt de toestand nog ernstiger. Jozef Kardinaal Mindszenty, R. K. primaat van Hongarije, vierde vorige week donderdag zijn zeven tigste verjaardag in het Amerikaan se gezantschap te Boedapest. SPORT BILJARTEN Competitie voor viertallen van het district Schóuwen-Duiveland Beslissing valt op 14 april Tot de 'laatste competitiedag is de spanning in de competitie voor vier tallen van het district Schouwen- Duiveland der K.N.B.B. er in geble ven. In afdeling I wist V.O.G. door te Nieuwerkerk met 4-4 gelijk te spelen tegen O.K.K. de titel in de wacht te slepen. Door met 6-2 van K.V.L. te winnen en het Zierikzeese Concordia met dezelfde cijfers te kloppen, slaagde het Oosterlandse B.V.O. er nog in beslag op de 2e plaats te leggen. De eindstand is in deze groep ge worden VOG 8 4 3 1 40-24 11 92.33% BVO 8 3 3 2 32-32 9 84.08% Concordia 8 3 2 3 33-31 8 87.75% OKK 8 1 4 3 30-34 6 87.71% KVL 8 3 0 5 25-39 6 86.14% OKK II 8 4 2 2 42-22 10 92.96% KVL II 8 3 3 2 33-31 9 89.74% W. v. H. II 8 2 5 1 31-33 9 91.37% Concord. II 8 1 4 3 28-36 6 87.72% KOT 8 0 6 2 26-38 6 87.14% In afdeling D, waar de kampioen BVO II reeds bekend was, ziet de officiële eindstand er als volgt uit: BVO II 6 5 1 0 37-11 11 97.18% OKK III 6 1 3 2 22-26 5 84.46% VOG II 6 2 1 3 21-27 5 92.07% De 3 Sch. II 6 1 1 4 16-32 3 77.43% De vier kampioenen zullen nu op 14 april a.s. op de districtsdag te Dreischor in hotel „De Drie Scha pen" onderling gaan uitmaken wie er kampioen van het district Schóu wen-Duiveland gaat worden. ZIERIKZEE, 3-4. Zoals reeds werd medegedeeld op de jongste V.V.V.- vergadering te Zierikzee zal binnen kort een congres op Schouwen-Dui- veland worden gehouden, gew(jd aan de toekomstige recreatiemoge lijkheden voor de Grevelingen. Als datum is door de Prov. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer thans vastgesteld donderdag 1U mei a.s. Het congres wordt gehouden te Haamstede. In een schrijven, waarin de uit nodiging is vervat, grijpt de Prov. V.V.V.-directie terug op parallelen in het recente verleden, wat betreft de ontwikkeling van recreatiegebie den in onze proovineie. Zo werd in 1952 de zeearm tussen Oost- en West-Zeeuws Vlaanderen (Braak man) afgesloten. Thans is daar een fraai recreatiecentrum aanwezig. In 1958 werd de Brielse Maas (Zuid- Holland) afgesloten. Nu is daar het niet minder fraaie recreatiecentrum RTTERDAM, 2-4. „Lichamelijke opvoeding moet worden gezien als een belangrijke en onmisbaar ele ment in de opvoeding". Dit verklaar de de staatssecretaris van onderwijs, kunensten en wetenschappen, drs. G. C. Stubenrouch, vanmiddag bij de opening van het internationale congres in verband met het 100-jarig bestaan van de Vereniging van Le raren en Onderwijzers in de Licha melijke opvoeding in Nederland, in het Rijnhotel te Rotterdam. Naar de mening van de staatssec retaris is het inzicht dat de lichame lijke opvoeding een eigen plaats ver dient in ons opvoedingssysteem be- lankrijker dan het uiteenlopen van de ideeën over details en het ver schil in gebruikte methodes. Hij sprak zijn erkentelijkheid uit aan het adres van de leden van het co mité die in stilte dit congres hebben voorbereid. De keuze uit de discus sie-onderwerpen vond hij uitstekend „Als we spreken over de lichame lijke opvoeding van de jongere kin deren, de schooljeugd en de opgroei ende jeugd, bestrijken we daarmee het gehele vlak van de lichamelijke opvoeding zoals dat op de scholen wordt onderwezen". Nadelen zittend leven Naar mijn mening is de lichame lijke opvoeding van de jongere kin deren in het bijzonder van belang waar deze voldoet aan 't grote ver langen naar de speciale oefeningen voor de 'kinderen van die leeftijd. Lichamelijke opvoeding voor de la gere schooljeugd is nodig om de nadelen van een zittend leven op te heffen. Het kan helpen de jeugd een goede houding en een juist gevoel voor lichaamsbeweging bij te bren gen. Naar mijn mening moet de licha melijke opvoeding van de opgroei- In Bad Homburg in het Taunus- gebergte zullen nog dit jaar door een Nederlandse firma 44 koophuizen worden gebouwd. De kosten van het project zijn op drie miljoen mark geraamd. De firma neemt de ar beidskrachten en bouwmaterialen uit Nederland mee. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haarlem (vac. G. Snij ders) B. K. W. Dijkstra, Baambrugge Aangenomen naar Geldrop (toez.): W. C. van Dam, luchtmachtpred. te Rijen. Ger. Kerken Aangenomen naar Enschedé (vac. B. J. Aalbers)A. Kruyswijk, Fra- neker; naar Deventer (vac. T. J. Ha gen): S. de Lange, Den Burg op Texel. Ger. Gemeenten Beroepen te Leiden: A. Hofman, Zeist. MARKTBERICHTEN Graanbeurs ROTTERDAM, 2-4. Officieuze no teringen per 100 kg.: Tarwe - doorsneekwaliteit op ba sis 17 pet. vocht tot f 33,15 per schip franco fabriek. Voedergranen - vast bij gering aanbod: Maalgerst - volgens monster - f 26.00-28.00: Kippegerst - volgens monster - f 27,50-28,50; Haver - vol gens monster - f 24,25-27,25. Peulvruchten - franco Rotterdam: Groene erwten - op monster - f 30- 38; Schokkers - op. monster - f 30- 39; Bruine bonen - boerenschoon - volgens monster f 35-55. Aardappelbeurs ROTTERDAM, 2-4. Klei-aardap- pelen 35 mm opwaarts voor het bin nenland: Bintje f 27.50-30,00; Bevelander f 24.00-27,00. Klei-aardappclen 38 mm opwaarts: Furore f 24,00-29,00. Voer-aardappelen f 4,00-6,00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handclsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto „De Brielse Maas". In 1961 werd het Veerse Gat afgesloten en thans reeds is er een groot recreatiegebied in wording. In 1970 zal de Grevelingen wor den afgesloten en stellig komt daar dan een nog groter en mooier re creatiegebied. Die verwachting is gefundeerd, want de 'bevolking van ons land breidt zich nog steeds uit, de me chanisatie gaat voort en mitsdien neemt de behoefte aan recreatie toe. Bovendien dreigt een ontvolking van het platteland en de recreatie biedt nu ^eenmaal belangrijke arbeidsmo gelijkheden. Drietal sprekers Al deze overwegingen hebben de Provinciale V.V.V. er toe gebracht aan de toekomstige recreatiemoge lijkheden van het Grevelingengebied reeds thans aandacht 'te gaan be ende jeugd gericht zijn op het on derhouden en verdiepen van de fit heid (houding en 'beweging), op ver hoging van de individuele bekwaam heid en op stimuleren van de be langstelling voor de verschillende spelen en sporten, hetgeen belang rijk is uit sociaal oogpunt". Nieuw N.V.V.-kantoor AMSTERDAM, 2-4. N.V.V.-voor- zitter drs. D. Roemers heeft maan dagochtend op een terrein aan het Plein 1940-1945 in het hartje van de Amsterdamse tuinstad Slotermeer het startsein gegeven voor de bouw van een nieuw kantoorgebouw, waarin behalve de kantoren van het N.V.V. ook die van de drie aange sloten bonden zullen worden onder gebracht. De heer Roemers deed dat door als dragline-maöhinist de eer ste grond te verzetten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND APELDOORN. De 76-jarige heer J. Bronkhorst uit Apeldoorn is aan de gevolgen van een ongeval over leden in het Julianaziekenhuis te Apeldoorn. Eerder was het slachtof fer in botsing gekomen met een auto, die bestuurd werd door de heer R. J. C. uit Eenrum. SITTARD. In Sittard is weer het folkloristische feest van het krom- broodrapen gehouden. GRONINGEN. In een zijgangetje van de Folkingestraat te Groningen heeft zich een steekpartij voorge daan. In verband hiermee heeft de politie wegens poging tot doodslag, huisvredebreuk en opzettelijke ver nieling een 22-jarige jongeman ge arresteerd. BOXTEL. De 62-jarige W. Swa- nenberg uit Boxtel is, nabij zijn wo ning, op de rijksweg 's-Hertogen- bosch-Eindhoven om het leven ge komen. Hij stak op onvoorzichtige wijze de weg over, werd door een personenauto gegrepen en was op slag dood. DOETINCHEM. Op de straatweg Etten-Ulft (gem. Gendringen) is de veertienjarige Gerrit Buil uit Ulft in botsing gekomen met een perso nenauto. Zwaar gewond werd de jongen naar het St. Jozefziekenhuis te Doetinchem overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. BEMELEN. De 39-jarige J. Gielis- sen, wonende in 't Rooth te Mar graten, is dodelijk verongelukt bij werkzaamheden in de mergelgroeve „Nekami" te Bemelen. De man werd bedolven onder een zwaar mergel- blok, dat was afgevallen, hij was op slag dood. AMSTERDAM. De 17e Internatio nale Huishoudbeurs, die van 5 tot en met 15 april wordt gehouden in het nieuwe R.A.I.-gebouw te Am sterdam zal op donderdag 5 april officieel worden geopend door drs. W. D. M. Janssen, directeur van het Instituut voor Landbouwhuishoud- kundig Onderzoek te Wageningen. ROTTERDAM. De 18-jarige Duit se matroos Reiner Betlev Asmus uit Darmstadt is, aan boord van het vrachtschip „Ludwigsburg" in de Rijnhaven van Rotterdam om het leven gekomen. UTRECHT. Bijna 30.000 personen hebben een bezoek gebracht aan de in het centraal museum in Utrecht gehouden ten toonstelling „Kunst der Hethieten". Deze expositie, die 22 december werd geopend, zou oor spronkelijk tot 4 maart duren. We gens de grote belangstelling werd zij echter verlengd tot 27 maart. DEN HAAG. Het landelijk congres van juridische studenten is maan dagochtend in het Vrdespaleis be gonnen met prinses Beatrix als deelneemster. SCHIPHOL. Nederlandse toeristen kunnen thans met een Caravelle straaltoestel van Finnair binnen 2Vz uur van Schiphol zonder tussenlan ding naar Palma op Majorca vliegen voor een ïtc-reis van 14 dagen. steden. Op het congres zal het woord worden gevoerd door ir. G. C. Lange adj.-directeur van de P.P.D. in Zuid Holland, ir. M. de Vink, directeur van de P.P.D. in Zeeland en drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. in Zeeland. Het congres zal o.m. bij gewoond worden door de colleges van b. en w. der gemeenten Sehou- wen-Duiveland en Goeree Overflak- kee en talrijke andere autoriteiten. Apen in de wei UTRECHT, 1-4. De Utrechtse politie is de dupe geworden van een aprilgrap. Bij de meldkamer van de politie kwam een telefoontje binnen, dat op rijksweg 2, ter hoogte van de aluminiumfabriek, twee auto's op elkaar waren gebotst. Hierbij zou een bestel wagen van Artis betrokken zyn. Een chimpansee zou zijn gedood en twee apen zouden het weiland in gevlucht zijn. Een ongevallenwagen van de politie werd via de mobilo foon-installatie opgeroepen en ook de hoofdinspecteur C. van de Dorpe, belast onder meer met het contact met de pers, werd gealarmeerd. Ook werd naarstig naar een dierenarts gezocht. Journalisten en pers fotografen spoedden zich naar .de rijksweg om daar voor aap te staan, want er was niets gebeurd. Een Utrechts Taxi bedrijf, dat vele journalisten naar de „plaats van het onge val" bracht, is er in ieder ge val wel bij gevaren. Het teergehalte bij kleine sigaren DEN HAAG, 2-4. In de Consumen tengids van april worden resultaten gepubliceerd over een onderzoek naar het teer- en nicotinegehalte bij kleine sigaren (zg. sprietjes en sig- noritas). Bij dit onderzoek is komen vast te staan dat de onderzochte merken „sprietjes" gemiddeld- evenveel teer bevatten als de gemiddelde sigaret bij het vorige onderzoek. Indien dus de sigarettenroker overgaat tot het roken van deze kleine sigaartjes en, evenals bij het roken van sigaretten, gaat inhaleren, krijgt hij dezelfde hoeveelheid teer naar binnen. Het gemiddelde teergehalte bij „sprietjes" was 59 migram per gram tabak. Het laagste gehalte bij „sprietjes" was 51 mg, het hoogste 72 mg. BERLIJN, 2-4. Oostberlijnse poli tie laat sedert maandagochtend vroeg bij de sector-overgang aan de Heinrich-Heine-straat geen vracht auto's meer door die met interzonale goederen oost-Berlijn binnen willen. Vergunningen die tot elf april gel den werden niet meer geaccepteerd maar moesten nu reeds vernieuwd worden. Zondag werden Westduitse toeris tenbussen bij de sector-overgang bij de Sandkrugbrug (Moabit) niet meer doorgelaten. Er zouden nieuwe door- laatbewijzen worden uitgegeven, al dus verklaarde de volkspolitie. Voor 40 jaar.... BURGH. De heer J. v. d. Wall hield alhier een lezing met lichtbeel den over het onderwerp: Zuid- Afrika in woord en beeld". SCHOUWEN. De hier heersende werkloosheid werd in de hand ge werkt door de afgelopen strenge winter, als gevolg waarvan heel wat tarwe moet worden uitgeploegd. ZIERIKZEE. De Oranjevereniging vergaderde met het oog op de her denking van de 350ste jaardag van het afschudden van het Spaanse juk op 8 augustus a.s. ZIERIKZEE. 'In de leeftijd van 88 jaar overleed alhier dr. H. Goe- mans, die zich hier vestigde in 1860 als arts en o.m. van 1870-1890 deel uitmaakte van de gemeenteraad. NIEUWERKERK. Een particulier alhier heeft het initiatief genomen de door hem aangekochte boterfa- briek weer in werking te stellen. Hij heeft zich per advertentie tot de veehouders gericht inzake melkle- vering. NOORDWELLE. Veertig jaar ge leden werd voor het eerst in deze gemeente een „onderwijzer van bij stand" aangesteld. Betrokkene was afkomstig uit Ellemeet. NIEUWERKERK. De hervormde naaikrans „Martha" deed uitdeling van de gemaakte kledingstukken. Zeventig mensen konden ivorden be dacht. ZIERIKZEE. Het bestuur van de vissersvereniging „Helpt Elkander" roept de schippers van het eiland op deel te nemen aan de Geuzenvloot, die op 13 juli zal uitvaren. ZIERIKZEE. Ten stadhuize vond een voltallige vergadering plaats van de Zeeuwse Kamer van Koophandel. Alphacca, 29-3 van Colombo naar Aden. Ampenan, 30-3 van Valparaiso naar Callao. Esso Nederland (t.), pass. 30-3 Domi nica naar Amuaybay. Korenia (t.), 30-3 van Baltimore naar Curagao. Lelykerk, 29-3 te Antwerpen. FLITSEN UIT HET BUITENLAND OMAHA (Nebraska). Een woord voerder van de Amerikaanse strate gische luchtmacht heeft bevestigd dat een vals gebleken signaal in de herfst van 1961 er op wees dat de Verenigde Staten een vijandelijke aanval zouden kunnen ondergaan. HAVANA. Volgens een officiële bekendmaking in de Cubaanse pers hebben alle 1179 gevangenen, die thans berecht worden wegens deel neming aan de invasie op Cuba in april 1961, erkend schuldig te zijn aan het ten laste gelegde. DJAKARTA. De Indonesische re gering heeft zes politieke gevange nen, die voorheen een leidende rol hebben gespeeld, laten overbrengen van Djakarta naar Madioen. Het zijn de voormalige minister-president Sutan Sjahrir en de voormalige mi nisters van buitenlandse zaken Anak Agung en Mohamad Rum. Verder o.a. sultan Hamid van Pontianak. BORDEAUX. Veiligheidstroepen hebben in zuid-west-Frankrijk 46 personen gearresteerd die zouden behoren tot een netwerk van de or ganisatie van het geheime leger (O. A.S.) in deze streek, aldus heeft de politie meegedeeld. LONDEN. Zes jongens van de leef tijd van ongeveer vijftien jaar, leer lingen van een katholiek college in Bath (Somerset, Engeland), zijn elf uur lang, twee aan twee, met blote handen aan het graven geweest om zichzelf een uitweg te verschaffen uit een doolhof van ondergrondse gangen en grotten in de buurt van genoemde plaats, waarin zij de weg waren kwijt geraakt zodat zij de uitgang niet meer terug konden vin den. FEUILLETON 19 Het meisje schoot in een lach. „Kom nuwe hebben radio. Maar dat is ook wel leuk". „Wel, je hebt er nu het geld voor. Een paar honderd gulden, dan heb je al een pick up met een aantal platen". „Moeder zou me zien aankomen". Hij keek haar een poosje aan, ter wijl hij rookte. „Hoe oud ben je eigenlijk, Aaltje? Of is dat een on bescheiden vraag?" „Welnee. Ik ben vorige week juist een en twintig geworden". „Dan ben je meerderjarig en kun je met je geld doen, wat je zelf wilt". „O ja, dat zal wel. Maar we heb ben radio en dat is voldoende. Een enkele keer hoor ik wel eens mu ziek, waarvan je zegt: Dat is erg mooi, dat zou ik nog wel eens wil len horen". „Tja, en als je dan een pick up hebt, kan kun je die platen kopen en net zovaak afdraaien als je wilt". „Nu ja, je ihoort zo'n mopje wel vaker". Om half tien stond ze op. „Ik moet naar huis. Ik heb beloofd voor donker thuis te zijn, ziet u?" Hij lachte. „Het gaat nog niet erg, he?" „Wat. niet?" „Dat jij en Arie". In afdeling B heeft Witte van Haemstede de uitstekende kans die het op het kampioensohap had laten glippen door thuis tegen De drie Schapen niet verder te komen dan een 4-4 gelijk spel. Daar ook Re- nesse te Ouwerkerk tegen DOS niet verder kwam dan een puntenverde ling kwam de titel in 'het bezit van het Zierikzeese Entre Nous. De eindstand is hier geworden: Entre Nous 8 2 5 1 36-28 9 88.41% W. v. H. 8 2 5 1 35-29 9 84.21% Renesse 8 1 6 1 32-32 8 88.01% DOS 8 2 3 3 29-35 7 87.75% De 3 Schapen 8 2 3 3 28-36 7 85.77% In groep C kwam de titel terecht bij de reserves van O.K.K., die thuis met 8-0 van Witte van Haemstede II wist te winnen, terwijl bij het be zoek te Haamstede het nog benodig de puntje 'in de wacht kon worden gesleept (4-4). K.V.L. II wist K.O.T. met 6-2 té kloppen, waardoor het bes-lag kon leggen op de 2e plaats van de ranglijst. De eindstand in deze groep is ge worden: Bloed als vrachtgoed SCHIPHOL, 2-4. Bij de K.L.M. is bloed als vrachtgoed geen ongewoon verschijnsel. De laatste tijd betreft dit vooral bloedmonsters van men sen, die lijden aan bepaalde erfelijke vormen van bloedarmoede, de zg. haemoglobinopathieën. Bij sommige bevolkingsgroepen in tropische en sub-tropische landen is het aantal dragers van deze erfelijke eigen schap zeer groot, nl. 20 tot 30 pet. Momenteel bestaan er plannen voor een groot onderzoek naar het voorkomen van deze afwijkingen, dat door een Duits kindergenees- kundige, dr. Flatz, in samenwerking met de Groningse kinderkliniek, in bepaalde delen van Thailand wordt gedaan. Dr. Flatz verzendt het bloed eerst vanuit het binnenland, koel verpakt in containers, naar Bang kok, vanwaar de DC-8 straalmachi- nes van de K.L.M. het transport overnemen. Wekelijks worden onge veer 500 bloedmonsters in Gronin gen afgeleverd. door Maartje Zeldenrijk Ze bloosde opnieuw. „Het is nog zo vreemd. „Maar vijf minuten heb je nog vvel. Je hebt nog maar één kop kof fie gehad. Met twee minuten is het klaar. Zet nog -maar een plaatje op. Je kunt het nu". Nadat ze vlug koffie gedronken had - ze keek om de minuut op het kleine 'klokje, dat bij de divan op een kastje stond - kwam ze overeind „Nu moet ik toch echt gauw naar huis. Moeder is niet gewend, dat ik zo laat thuis kom". Hij keek op zijn polshorloge. „Nog geen kwart voor tien. Kom. kom" Hij hielp haar in haar jasje. „Mag ik zeggen: tot ziens? Kom je nog eens een avondje?" Ze was besluiteloos. „Ik.... ik weet het niet.antwoordde ze verward. „Laat ik wat anders vragen: Heb je het vanavond naar je zin gehad?" Haar ogen glinsterden. „Nou, en of! Ik vond het echt gezellig". „Donderdagavond?" Ze dacht even na en knikte toen. „Goed, donderdagavond. Maar dan ga ik echt om half tien naar huis, hoor". Hij knikte en stak zijn hand uit. „Dank ie voor de prettige uurtjes. Aaltje. En tot donderdag". Toen ze in het halfduister weg- Regen van meteoorstenen I Zaterdag jl. is een regen van meteoorstenen in een dunbe volkt gebied van Nieuw X Mexico terechtgekomen waar- y door aardbevingen werden veroorzaakt, aldus heeft dr. 'X Lincoln Lapaz, hoofd van het meteorieten-instituut van de universiteit van Albuquerque, meegedeeld. Politiemannen X zijn gaan helpen de neergeko- X men stenen op te zoeken. Bij een incident bij Perregaux, tachtig km. van Oran zijn maandag twee Franse soldaten en zeven mo hammedanen gedood. Drie militairen liepen verwondingen op. De Euro pese bevolking heeft een algemene staking (voor dinsdag) afgekondigd uit protest tegen het incident, waar bij een eenheid dienstplichtige sol daten werd aangevallen. Ingezonden mededeling Een der middelen zorgt ervoor dat de maag niet van streek raakt/ Vier geneesmiddelen in één tablet verenigd ondersteunen eikaars werking en doen wonderen. Chefa- rine „4" werkt niet alleen beter bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één der bestanddelen dient om de maag te beschermen. Chefarine 4 jjSHim Glazen buisje 20 labletler, f 0.80 Handige slripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 Wbletten f 3.50 reed, keek hij haar na tot ze over de brug verdwenen was. Langzaam liep hij 'terug naar de salon en ging breeduit op de divan liggen. „Ver draaid, als ik niet stapelverliefd ben op dat kleine ding. Arie, Arie, je hebt het voor 't eerst in je leven te pakken, jongen Hoofdstuk 7. De volgende morgen bij het brood eten vroeg mevrouw Dinkla ineens: „Hoe was het bij Tonnie? Was Wim ook thuis?" Ze kreeg een kleur en dronk een slok thee. „Ik ben niet bij Tonnie geweest", zei ze haperend. „Ik heb toch ook niet gezegd, dat ik naar haar toe ging?" „Maar me kind, wéér bè-je dan weest?" Een enkele keer verviel de oude vrouw nog wel eens in het oude dialect. „O, bij die opzichter.meneer Schilders heet hij. Weet u wel? Die dat geld vorige week hier bracht. Hijhij nodigde me uit eens een avondje te komen buurten. We heb ben koffie gedronken en hij heeft een pick up met platen. We heb ben leuke platen gedraaid". De oude vrouw keek verwonderd op. „Hoe kan dat nou? Hoe ken je hem?" „Nou, van toen.... toen hij hier dat geld bracht. En eerder heeft hij me al eens geholpen, toen ik m'n nieuwe schoenen kocht. Toen was de plank over die rioleringsgaten net weggehaald en hielp hij me erover. (Wordt vervolgd). Nadelen zittend leven worden opgeheven

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6