SNELFIX Belangrijk onderdeel: oost-west-doorbraak van Groendal tot Lange Sint Janstraat LENTE SANERINGSPLAN Het bezoek van prins Bernhard aan Schouwen-Duiveland STAD EN PROVINCIE HET SANERINGSPLAN VAN ZIERIKZEE Molenstraat verdwijnt half, Venkel geheel ZIERIKZEE, 2-4. - De dagen van het Havenkwartier, waarmede bedoeld wordt de strook tussen Nieuwe Haven en Sint Domusstraat, zijn - wat be treft de huidige vorm - geteld, want dit gebied vormt de kern van het stedelijk saneringsplan, dat in de toekomst zal worden gerealiseerd, een eerste officiële stap waartoe op de vorige week gehouden vergadering door de gemeenteraad werd gezet. Uitgangspunt by de opstelling van dit plan is geweest het onontkoombare feit, dat het desbetreffende gebied in zün hui dige vorm niet is te handhaven. Teneinde het hoe en wat van het saneringsplan dichter by het publiek te brengen, werd maandagavond ten stadhuize een persconferentie over dit onderwerp gehouden. .Mede aanwezig waren hierby de voorzitter en de se cretaris van „Stad en Lande", de vereniging, die uiteraard in sterke mate is ge-interesseerd voor dit saneringsplan, omdat hierby vooral ook belangryke estetische belangen op het spel staan. onhoudbare intimiteit lestraat. Overigens zal een groot deel van deze buurt zichzelf moeten saneren. Monumentenzorg werkt mee aan de herplaatsing van even tuele waardevolle antieke gevels. Het ministerie van volkshuisvesting subsidieert in bepaalde gevallen. Door de vertegenwoordigers van „Stad en Lande" werd met name er cp aangedrongen dat de hoogte van de bebouwing door de gemeente.in de hand wordt gehouden. Bij sane ring zal het vooral aankomen op de juiste verhoudingen. Talrijke voor schriften zijn met betrekking tot dit saneringsplan opgesteld, o.m. wat betreft deze gewenste bebouwings hoogte, de vorm van de daken, e.d. Op dez epersconferentie heeft bur gemeester mr. F. Th. Dijckmeester er aan herinnerd, dat de voorberei dingen tot 't saneringsplan reeds zes jaar aan de gang zijn. Men moet zich realiseren dat hier een moeizame weg bewandeld moet worden. De oorspronkelijke plattegrond voldoet niet meer aan de huidige redelijk te stellen eisen. Men stuit op onbe woonbare gedeelten in het te sane ren gebied, op krotten en dergelijke, terwijl de straten te klein zyn. Het principale saneringsgebied ligt ingeklemd tussen Nieuwe Haven, Hoofdpoortstraat en St.-Domusstraat en bevat dus straten als Ravenstraat Venkel, Molenstraat, KapeUestraat tot aan het Karsteil aan de oost- zyde. Een wandeling in dit gedeelte van de stad is bepaald geen genoegen. Dit havenkwartier heeft sterk gele den door 'de ramp, al was ook reeds voorheen sprake van verval. Talrij ke schuttingen wijzen er op dat een gezondmakingsproces in deze buurt dringend nodig is. Intussen dient men te bedenken, dat vroeger hier sprake was van een aanzienlijke buurt, waar zeekapiteins, schippers en dergelijke woonden. Een moei lijkheid bij het saneren is dat de Woningwet dit begrip als zodanig niet kent. De te volgen procedure is als gevolg hiervan een zeer moei lijke en zeer moeizame. Gestreefd wordt in de genoemde buurt lucht, licht en ruimte te scheppen waar door zij op het punt van bewoning even attractief wordt als b.v. Janne- wekken, Driekoningenlaan, Karne- melksvaart, e.d. Het mes moet er dus Worden ingezet. De buurt Venkel, Molenstraat, Groendal is in zijn huidig beloop en breedte onmogelijk zo te handhaven. Deed meji dit toch dan is iedere stedebouwkundige planning onmogelijk. Het is onmoge lijk gebleken achter de bestaande gevels nieuwbouw te plegen. Monumentaal karakter handhaven In het algemeen gezien zullen alle krachten moeten worden ingespan nen om het monumentaal karakter van Zierikzee te handhaven. Zo zul len Mol, Dam, Poststraat, Meelstraat Balie, Oude Haven, St.-Domusstraat en Nieuwe Haven-front met zijn ka rakteristieke gevelrij nimmer wor den aangetast. Van essentiëel belang voor het uit te voeren saneringsplan is een roy ale straat of weg die gedacht is van 't Groendal tot aan de St.-Janstraat Deze straat zou dwars door de be staande openbare lagere school gaan en breekt uiteraard de Nieuwstraat open. De totale verdwijning van de Venkel is niet te ontgaan. Het plan laat het laatste gedeelte van de Mo lenstraat bestaan, terwijl 't Groen dal aan 'de kant van de St. Domus straat zal worden verbreed. De oost west doorbraak in het saneringsge bied is dus de meest ingrijpende verandering die in de toekomst zal worden gerealiseerd. Tussen Nieuwe Haven en St. Domusstraat is plaats gedacht <voor winkelbouw. In het algemeen is men van de overtuiging uitgegaan, dat de betreffende buurt met lapmiddelen niet valt op te knappen. Een miezerig buurtje zou blijven bestaan en daarom geeft men aan deze radicale doorbraak de voorkeur. Het westelijk deel van het saneringsplan is zo gebleven met uitzondering van enkele kleine wij zigingen zoals verruiming van boch ten e.d. Voorbij de Vismarkt is enige verbreding gedacht. In de nieuw ontstane ruimten zullen ook par- keergelegenheden worden gescha pen. Naar volwaardige buurt Doel van de sanering is 't verkrijgen van een volwaardige buurt, maar de realisering zal een zeer zware taak zijn, vooral ook door de ont eigeningsprocedures, e.d. Het sane ringsplan is reeds bezien door de Commissie van Publieke Werken uit de raad, de Uitbreidingsplan commissie van de provincie en Mo numentenzorg. Met name de door braak is een onderdeel van het sa neringsplan, dat de gemeente voor haar rekening zal nemen. Zij gaat daar wat betreft het Groendal van uit, dat het eerste stuk zal worden verbreed, terwijl het laatste het hui dige beloop houdt evenals de Kapel- OUWERKERK Geslaagde uitvoering „Nieuw Leven" De muziekvereniging „Nieuw Le ven" heeft verleden week vrijdag haar jaarlijkse uitvoering gegeven. Na de opening met enkele muziek stukken, waarbij vooral de sax-alto en de cornet-solist naar voren kwa men, werd geboden het blijspel: „In een andere wereld" van Joh. Blaa- ser. Voor amateurs een te waarde ren opvoering. Na de pauze gaf de Boerenkapel nog enkele muzieknum- mertjes ten beste. De voorzitter, de heer Boot, mocht aan het einde van de avond constateren, dat wederom gezegd kan zijn, dat „de muziek" succes heeft gehad en hij dankte het •talrijke publiek voor de geboden aandacht en trouw aan het gezel schap. Het „bal-na" duurde tot in de „kleine uurtjes". HAAMSTEDE Vergadering Oranjevereniging De Oranjevereniging „Voor Vor stenhuis en Vaderland" hoopt pp a.s,,r woensdagavond in hotel „Het wapen- van Burgh" te vergaderen over het op 30 april te houden feestprogram ma. Gezien de belangrijkheid van deze vergadering hoopt het bestuur op een zo groot mogelijke belang stelling. Op de vorige samenvoe- gings-vergadering te Burgh waren buiten het bestuur nog geen 10 leden aanwezig. Dit was eenvoudigweg be schamend en dit moet toch niet voor kunnen komen op een inwonertal van twee dorpskernen die ongeveer 2500 zielen bedraagt. NOORDGOUWE Ouderavond kleuterschool Onder voorzitterschap van de heer J. Snoep werd vrijdag jl. een ouderavond gehouden van de kleu terschool alhier. De kleuterleidster mej. Provoost las na het welkomst woord het jaarverslag. Aftredend en niet herkiesbaar waren de bestuurs laden de heren Snoep en L. iVs. Ge kozen werden de heren Roskam en J. Bom. De heer Snoep bracht de heer Vis dank voor het vele werk dat hij als secretaris heeft verricht. De heer Vis dankte hierop voor de ondervonden prettige samenwerking. Nadat gepauzeerd was, hield mevr. T. de Reus-Hannewijk uit Nieuwer- kerk een causerie over het spasti sche kind, waarnaar met alle aan dacht geluisterd werd. Aan het slot van de avond deelde de voorzitter mee dat de kinderen per april niet meer per bus worden vervoerd. Me vrouw de Reus bood hierop de schei dende voorzitter een boekenbon aan voor het vele werk dat hij plichts getrouw heeft vervuld. Tot slot van deze geanimeerde ouderavond be zichtigden de ouders het werk van de kleuters, waarbij mej. Provoost alle lof kreeg voor de liefdevolle wijze waarop zij met de jeugd weet om te gaan. NOORDWELLE Jaarvergadering K.V. „DOSKO" Vorige week vond in zaal Lokker- v. d. Zande te Noordwelle de alge mene jaarvergadering plaats van de korfbalvereniging „DOSKO". De aanwezigen werden verwelkomd door de voorzitter, de heer Joh. van Sluijters die zijn vreugde uitsprak over het feit dat zoveel jeugd op deze vergadering aanwezig was. De heer J. Hendriksc bracht verslag uit van de gehouden SDKB-vei'gade- ring en gaf een uiteenzetting van de aanstaande competitie. DOSKO komt dit jaar uit in de 2e klas A, wat voor deze kleine vereniging geen geringe opgaaf is. Gelet echter op de vorig jaar behaalde successen (2e plaats in de tweede klasse) meende de heer Hendrikse dat kans op suc ces toch zeker bij voorbaat niet is uitgesloten, al is het geen bijzonder sterk twaalftal dat binnen de lijnen zal vex-schijnen. De heer Hendrikse hoopte dat evenals vorig jaar een prettige en sportieve competitie zal worden gespeeld. Dank zij enige nieuwe leden zal DOSKO dit jaar weer kunnen deelnemen met een juniorenploeg. Getracht zal worden zoveel moge lijk te doen om ook deze ploeg jon geren de kans te geven zich te ont plooien en iemand te vinden die met de training kan worden belast, ter hotoro beheersing van het spel. In de vergadering werden de oefenavonden vastgesteld. Het kleed lokaal krijgt deze week een flinke schoonmaakbeurt. Voor de verdex-e competitie wordt het lokaal weer verzorgd door de heer Hendx-ikse. De voorzitter deelde mee dat het veld in prima staat verkeert. Wedstrijd leiders is ook dit jaar weer de heer W. Oosse, die tevens de zorg voor het juniorentwaalftal krijgt toever- trouwd. De financiële toestand van de vereniging is goed. De notulen van de secretaris, de heer H. Jon ker werden onder dankzegging goed gekeurd. Een applausje kreeg de heer Jonker voor zijn keurig jaar verslag. Bij de bestuui-sverkiezing werd de periodiek aftredende mej. A. Moer- mond herkozen. In de plaats van de heer H. Jonker, die zich wegens drukke werkzaamheden niet meer als secr. herkiesbaar stelde, wex-d ge kozen de heer M. v. d. Maas. De voorzitter sprak woorden van war me dank tot de heer Jonkex-, die 16 jaar bestuurslid is geweest, waarvan 14 jaar secretaris. De aftx-edende le den van de twaalftalcommissie, mej. Ria-van Dalen en de heren W. Oosse en A. Jonker, werden herkozen. Bij de rondvraag kwamen nog di- vex'se zaken aan de orde. Vermoede lijk zal in het a.s. najaar het 20-jax-ig bestaan van „DOSKO" enigszins feestelijk worden gevierd. De heer C. de Boer verklaax'de zich bereid de contributie te innen. De px-ettige en nuttige besprekingen werden hier na met een slotwoord door de voor zitter gesloten, waarbij hij de hoop uitsprak op een goed speelseizoen met aantrekkelijke sportieve wed strijden. BRUINISSE Nieuwe weegster Mej. W. Okkerse heeft haar funk- tie van hulpweegster bij de weeg brug Bruinisse neergelegd. Zij wordt opgevolgd door mej. E. de Waal. De hulpweegster treedt op in gevallen, dat de vaste weger, in de persoon van de heer C. Hoogerwerf, het werk niet aankan. In de bietencam pagne bijvoorbeeld. BURGH Prijs in kansspel De eigenaar van cafétaria „De Westhoek", de heer Th. Wessels, had vorige week het geluk een grote wascombinatie te winnen. Als lid van de „Goede Amstel Club" krijgt de heer W. regelmatig kans-kaarten die ingeleverd moeten worden. Deze maal was het raak. Scheepvaartberichten Alchiba, 1-4 van Port Said naar Livorno. Esso Amsterdam (t.), 2-4 van Rotter dam naar St. Kitts. Philippia, 4-3 Laskhiri'a verwacht. KERKNIEUWS De Kerkdagkring De Kerkdagkring te Zierikzee houdt de eerstvolgende vergadering op donderdag 5 april a.s., ditmaal in het R.K.-pax*ochiehuis aan de Mos selstraat. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom! PREDIKBEURTEN Ger. Gemeente HAAMSTEDE. Vrijdag 6 april 2.30 uur n.m. ds. Hage te Middelburg (huwelijksbevestiging). SPORT Om de K.N.V.B.-afdeliiigsbekcr Direct na afloop van de competitie zullen zowel voor het zaterdag- als voor het zondagvoetbal in de KNVB afdeling Zeeland wedstrijden wor den gespeeld om de afdelingsbeker. Hieraan kan worden deelgenomen door het hoogste aan de afdelings competitie deelnemende elftal. Wanneer de mogelijkheid bestaal, dan zullen voor de voorronde poules worden gevormd, zodat alle deelne mende elftallen in elk geval meer dan één wedstrijd zullen kunnen spelen. De crocussen moeten de lente red den, want voor de rest is het kragen op. Uiteraard is de kalender een bet weter en op het punt van data valt «ief te marchanderen. Maar de na tuur is nog kaal en de kranten schrijven al over kouderecords van de eeuw. Het is dus een vreemde lente en men zou een beetje moede loos worden, als de merels, vooral tegen het vallen van de avond, op verre daken en ergens in onduide lijke bomen, niet sfeervol zaten te doen. Uit hun ingewikkelde keeltjes stijgt een reeks jubelend gefloten symphonietjes op, zo klaar, zo vol brille en zo muzikaal enthousiast, dat men de koude vergeet en visi oenen krijgt van door blauwe luch ten overkoepelde en zondoor sloof de duinpannen, van mullige paden, die diep de bossen inkronkelen en van zomerverstilde landschappen, die zich naar de grijze, warrige horizont uitstrekken. Zo moet men het leed over de dure groente en de dure ko len laten wegfluiten. De groenteman en dus niet minder de huisvrouw zit met het probleem van de variatie, want alle kool en alle diepvries is straks opgesnoept en de sla ziet (nog) zo groen als een prille brandnetel. De kolenman wee klaagt mee over de dure stooktijden, maar toch plooit een glimlach zijn zwart gezicht, want „business is bu siness" en hoe langer zwartjan moet ronken, hoe beter de, zaken gaan. Altijd immers is er ergens wel een commerciële troost voor natuurlijk en estetisch verdriet. Intussen zal de troostpleister van de komende zomer groot (en warm) moeten zijn, want iedere dag rukt aan het povere tal der zoele maan den. Toch houden we op die pleister, ondanks het droef kreunen van de mannen langs de weg, die optornen tegen een bultige wind en met van aqua doordrenkte jassen thuis ko men. Een vlak bij de hand liggende troost is dan tenslotte nog de ge sprekstof, waarin de natuur zo rij kelijk voorziet, ,,'t Is november" te kenden we gisteren op en vandaag: „wat 't un kouwe luchten" en nor maler: „wat bluuft ut koud". Nee, niemand zit verlegen. Het weer blijft weer eens inzet onzer conversatie. Als het omslaat trouwens ook, want niets stemt mensen milder in het „mest- en mist"-land dan de zeld zaamheid, dat kalender en natuur fifty fifty doen! EILANDMAN. SPORT DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Uitslagen van 30 maart 1962 Onderlinge wedstrijden van: W. Stoutjesdijk jx\-P. Coppoolse 1-1; F. Roggeband-K. B. Hogerland 0-2; J. P. Willemse-W. Stoutjesdijk sr. 2-0; H. Kouijzer-J. C. Koster 0-2; J. Huigens-F. Harthoorn 0-2 (F. Hart- 'hoorn kampioen). VOETBAL K.N.V.B. Smerdick I-M.E.V.O. I 1-2 Mevo 'heeft zaterdag voor een pret tige verrassing gezorgd door de uit wedstrijd tegen Smerdiek in winst om te zetten. Ook nu konden de oranjehemden niet volledig uitko men en brachten zij het volgende elftal in het veld: J. ëij de Vaate, d. C. Baart en Chx*. Eikenhout, a.; L. Stoutjesdijk, M. Hoek en P. Janse m.; H. de Oude, C. Nolet, I. J. Ha- verhoek, H. v. d. Welle en K. de Oude, v. In de eex-ste helft speelde Mevo tegen de stormachtige, van doel tot doel staande wind in, met gevolg een overwicht van Smerdiek. De verdediging der gasten, waarin se dert maanden Bij de Vaate weer van de partij was, bleek echter in vorm en sloot 'goed. Vooral spil Hoek bleek goed op zijn plaats te zijn en de gastheren kregen voorlopig dan ook niet veel kansen. Na 20 minu ten slaagden zij er echter in de 'lei ding te nemen toen rechtsbuiten van Splunder keihard inschoot, waarna de bal onhoudbaar voor Bij de Vaa te in het net verdween (1-0). Kort daarop kreeg Smex'diek van de rand van het strafschopgebied af een vrije schop te nemen, die hai'd op het doel werd geschoten, doch de op de doellijn staande Eikenhout kopte de bal fraai uit het doel. Twee minuten voor de rust maakte Mevo gelijk, toen uit een .goed, van links genomen hoekschop, Nolet de bal in het doel werkte (1-1). Na de rust was Mevo sterker, wat zij na 20 minuten in een doelpunt wist uit te drukken, waarvan de Oude de maker was (1-2). Vijf min. voor het eind i'edde de Smerdiek- doelman op fx*aaie wijze, toen v. d. Welle een zuiver geplaatste bal op het doel gaf. De thuisclub probeer de nog wel de gelijkmaker të scox*en, doch de Mevo-defensie met Bij de Vaate aan het hoofd hield moedig stand en toen het eindsignaal weer klonk hadden de bezoekers twee kostbare puntjes vex*overd. Zaterdag a.s. ontvangt Mevo in het Sportpark „Bannink" Arnemui- den, de sterkste ploeg uit deze klas se, waarbij zij wel geen winst zal kunnen behalen, doch als alle spe- lers zich ten volle geven en de no dige strijdlust aan de dag leggen kan er zeker een eervol resultaat wor den behaald. Dreischor II-SVOWK II 7-2 De Dreisohor-reserves kwamen zondagmiddag tegen hun collega's uit Ouwerkerk uitstekend voor de dag en de blauw-witten wisten een grote produktiviteit aan de dag te leggen. Toch duux-de het 10 minuten eer de thuisclub het net wist te vin den. Na goed doorzetten van Jan de Bil gelukte het dezelfde speler de doelman 'kansloos tc passeren (1-0). Na deze openingstreffer was echter alle aanvalskracht van Dreischor zoek en SVOWK kwam ondanks de harde tegenwind opmerkelijk opzet ten. Talrijke aanvallen werden dooi de gasten opgezet en uit een hier van wist C. H. van Schelven on houdbaar in te schieten (1-1). Deze gelijkmaker schudde Dreischor ech ter wakker en het duurde niet lang of Jan do Bil gaf de thuisclub op nieuw de leiding door goed in te Zierikzee- gaat een „achtergeble ven gebied" in het stadspatroon saneren, hetgeen letterlijk bete kent: gezond maken. De bijzon derheden van het plan vindt men elders in dit nummer afgedrukt. Met name de strook tussen Nieu we Haven en St, Domusstraat zal het mes van de stedebouwkundige chirurg gaan voelen. De meest drastische ingreep wordt het scheppen van een weg of straat, vanaf het Groendal via Niéuw- straat naar Lange St. Jansstraat. Deze straat is bedoeld als „ont- luchtingskoker" om het omringen de gebied voldoende zuurstof te geven, teneinde bewoonbaarheid en leefbaarheid in deze buurt op gelijk niveau te hevelen van an dere volwaardige stadsdelen. Men moet over dit sanerings plan niet gering denken. Eeuwen lang is het middeleeuwse stadspa troon in duidelijke mate - wat be treft het grondpatroon - ongewij zigd gebleven, maar het thans op stapel staande plan, brengt een pittoresk en zeer karakteristiek stadsdeel op de helling. Een kaart - hoe fraai getekend en verzorgd ook - kan slechts een flauwe voor stelling geven van het werkelijke beeld, na voltooiing van het des betreffende plan, waarmede uiter aard enkele jaren gemoeid zullen zijn. Eén ding echter is op genoem de conferentie met grote klem on derstreept. Het betreffende gebied is in zijn huidige vorm niet te handhaven. Men kan nog zo idea listisch zijn, de verbindingsstraat jes tussen Nieuwe Haven en St. Domusstraat bieden nog niet het allerkleinste minimum aan woon comfort en vooral na de ramp is deze gehele omgeving pover en wat triest gebleven. Dit kan op de duur niet zo blijven in een stad, die streeft naar een zo goed moge lijke woonaccomodatie. Hoe ook, het is wel duidelijk dat ook aan Zierikzee wordt „gemorreld". Het breekijzer zal niet alles kunnen sparen van hetgeen oud en mooi is. Er zijn echter vrij stringente voorschriften, die het sanerings plan begeleiden. Deze voorschrif ten geven de hoop dat er uitein delijk stedebouwkundig iets ac ceptabels in deze buurt zal groeien. Ter persconferentie is ook ter sprake gekomen de nieuwe uit breiding van de stad, die gedacht is in westelijke richting. Hierdoor ontstaat een vrij reëel gevaar voor het stadssilhouet. Een Malta-ach- tige puist aan de ongeschonden westkant van de stad, zal het pa norama weinig goed doen. Juist het vrije uitzicht op de speelse lij nen van Zierikzee maakt één der grootste charmes uit en als daar straks ook aan getornd wordt, ont staan er toch estetische gevaren, die men niet onderschatten mag. We hopen van harte, dat het ge meentebestuur juist deze estetische gevaren nog eens extra op de kor rel zal willen nemen, want is een en ander eenmaal in de sfeer van het onherroepelijke gekomen, dan zit men jaren met de zaak opge scheept. Vast staat immers wel dat Zierikzee alleen met gerestaureer de monumenten niet te redden is. Het gehele complex van aan wij zigingen onderhevige factoren, moet aan een streng kritische be schouwing worden onderworpen. Er zal - zoal niet uitsluitend - dan toch sterk in schoonheidstermen moeten worden gedacht, want fei telijk is Zierikzee in zijn totaliteit een monument. Alles houden zo het is, durft zelfs „Stad en Lande" echter niet als streefideaal te po neren. Maar wel een minimum aan verlies van stedebouwkundige schoonheid! schieten. Nog voor de rust schoot Rinus de Rijke op het doel, waarna de keeper de bal het laatste zetje gaf (3-1). In de tweede helft wilde het aan vankelijk weer niet bijster goed vlotten bij de blauw-witten, waar van de Ouwerkerkers andermaal profiteerden. Toen een der Drei- schorse achterspelers de bal tegen de hand 'kreeg kwam dit de gast heren op een sti'afschop te staan. Kees Smit voltrxxk het vonnis door Doelman Dooge geen schijn van kans te geven (3-2). Met de sterke wind tegen stond Dreischor nu met de rug tegen de muur en de gelyk- maker werd elk ogenblik verwacht. De gasten bleken echter niet pi'O- duktief te zijn en naar gelang de wedstiijd vorderde, nam Dx-eischor het initiatief volledig over. Toen een snelle sprint van de Bil een vierde doelpunt opleverde, was het hek van -de dam en werden de gasten ovex'speeld. Een harde kogel van Joop Goudzwaax-d leverde het vijfde doelpunt op (5-2). Goed doorzetten van Rinus de Rijke maakte het hal ve dozijn vol (6-2), waarna Adrie de Waaij in de restex-ende tijd nog een zevende treffer liet aantekenen (7-2) waarna scheidsx-echter v. der Linde voor het oinile floot. ZIERIKZEE, 2-4. Bij het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard, op 10 april a.s. zal - zo wordt ons medege deeld - de Commissaris der Konin gin mr. A. F. C. de Casembroot, in verband met ziekte, niet aanwezig kunnen zijn. Gelijk reeds eerder ge meld, hoopt prins Bernhard om 10.15 uur per hefschroefvliegtuig te lan den bij het bedrijf van Smit Bol nes N.V. op het industrieterrein. Het vliegtuig daalt op een driehoekje, dicht bij de fabriek. Om 12 uur vindt de ontvangst ten stadhuize plaats, waarbij tegenwoor dig zullen zijn het college van b. en w., de leden van de raad, de Oran jevereniging en de dragers van de ere-medaille der stad Zierikzee. Na de ontvangst volgt een lunch met prins Bernhard en diens adju dant, waaraan verder de volgende heren zullen aanzitten: de plaats vervanger van de Commissaris der Koningin, de leden van het gemeen tebestuur, de president-commissaris van Smit Bolnes N.V. de heer L. C. Smit, ir. J. C. Smit (commissaris van Smit Bolnes N.V.), de heer M. Doeleman H.Jz. (directeur Kon. Zee- landia N.V.), de heer D. L. H. Smit, de heer C. W. Capelle, de districts commandant der Rijkspolitie, de heer G. van Weelden (Smit Bol nes N.V.), de heer A. M. Geluk (dijk graaf polder Schouwen-Duiveland), drs. M. C. Verburg (directeur E.T.I.) en J. Coumou (Kon. Zeelandia N.V.). ZIERIKZEE Bestuur „Stad en Lande" In verband met een op een naar ons gebleken is, verkeerde informa tie berustende mededeling, welke heeft geleid tot een zakelijke fout in het verslag van de jaarvergade ring van de vereniging „Stad en Lande", geven wij hierbij de huidige samenstelling van het bestuur van deze vereniging. In de vergadei-ing werd in de vakatures voorzien door de benoeming van de heren J. W. van den Doel en burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester. De heer J. Z. Braber werd herbenoemd. Voorzitter van „Stad en Lande" is zoals bekend dr. J. J. Westendorp Boerma, secre taris de heer P. van Beveren. Ouderavond openbare lagere school Donderdag (5 april a.s.) wordt in de zaal van hotel „Concordia" een ouderavond gehouden vanwege de openbare lagere school alhier. Kandidatenlijst Prot. Chr. Federatie Voor de op 30 mei a.s. te houden verkiezing van leden voor de ge meenteraad is de candidatenlijst van de Protestants Christelijke Federa tie, waarin samenwerken de A.R. Partij, do C.H.U. cn de S.G.P. als Na de lunch vertrekt prins Bern hard om 2.15 uur per hefschroef vliegtuig van het sportpark „Ban nink" - ongeveer ter hoogte van de woning van dr. A. J. Schilstra aan de Blokweg, naar Renesse voor de opening van de Outward Bound- school. Verschillende manifestaties zullen te Renesse plaats vinden - mogelijk een bezoek aan Schelphoek - waarover wij evenwel nog niet ge detailleerd zijn ingelicht. Dringend wordt intussen het publiek verzocht op 10 april de vlag uit te steken. Ingezonden mededeling Kantfineren met van Ceta Bever Nieuw orgel in kerkgebouw Ger. Gemeente In het kerkgebouw van de Ger. Gemeente aan de St. Domusstraat is een nieuw pyporgel ingebouwd, dat zondag - zonder officiële plechtig heid - in gebruik werd genomen en voor het eerst in de eredienst was te horen. Het orgel is gebouwd door de firma M. K. Koppejan Zn. te Ederveen en heeft de volgende dis positie: Manuaal I: bourdon 16', prestant 8', bourdon 8', octaaf 4', fluit 4', quint 2%', octaaf 2', mixtuur 4-5 sterk, schalmei 8'. Manuaal II foerfluit 8', pres tant 4', fluit 4', sexqualter 2 stek, woudfluit 2', tremolo. Pedaal: subbas 16'. Koppelingen: pedaalkoppel, manuaalkoppel. Het orgel is gebouwd volgens het mechanisch sleeplade-systeem. Voor de aanschaffing van het orgel werd een fonds gesticht, waarin van ge meentewege gelden werden gestort. Het blijkt dus dat de aanschaf van dit prachtige orgel, geheel zelfstan dig door de gemeente i9 gefinan cierd. volgt samengesteld: 1. H. Koevoets (a.r.), 2. C. Bij de Vaate (a.r.), 3. L. Th. Fennema (cJx.), 4. J. W. van den Doel (a.r.), 5. J. R. de Boer (c.h.) 6. J. Dankers (s.g.p.), 7. D. C. Quist (a.r.), 8. A. J. Davidse (a.r.), 9. A. Jonker (c.h.), 10. A. Bin (a.r.), 11. A. I. Fluijt (a.r.), 12. Chr. Schot B.W.z. (s.g.p.), 13. J. Pannekoek Azn. (s.g.p.) 14. K. T. de Jonge (a.r.), 15. J. P. Overbeekc (c.h.), 16. W. F. Spx-engel- meyer (s.g.p.). Gemeente-avond Hedenavond (dinsdag 3 april) wordt in de „Koebel" de gemeente-avond van de Ned. Herv. kerk gehouden. Hierin zal ds. F. Don, de plaatselijke predikant spreken over: „Jehovah- getuigen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2