Waar liefdestrouw spreekwoordelijk is Meisjes van Aland: een voorbeeld Blik door het wereldvenster Kanonnen aan het meer van Galilei MAART: koudste lenteiunaand van deze eeuw In ons land kent men tal van voor beelden van echtelijke trouw en ge lukkig nemen de meeste Nederlan ders hel huwelijk als een zeer ern stige zaak, waarmede niet lichtvaar dig mag worden omgesprongen. De meisjes van Aland in de Botnische golf denken er niet alleen ook zo over maar gaan nog een stapje ver der, zodat men wel zeggen mag, dat hun liefdestrouw spreekwoordelijk is geworden in Scandinavië. Verena Kristenö is één van die lichtende voorbeelden; dit meisje van Aland was op jeugdige leeftijd - nog maar amper achttien - getrouwd met een Finse soldaat, die in de laatste wereldoorlog tegen de Rus sen vocht bij het Ladoga-meer en daar gewond raakte. Officieel wist men niet beter of hij was aan die verwonding bezweken maar Verena schonk er geen geloof aan en hield vast aan haar innerlijke zekerheid, dat haar man nog leefde. Brief op brief schreef ze aan de betrokken instanties totdat in oktober 1959 na 710 brieven eindelijk de verlossende tijding kwam, dat haar Finse soldaat inderdaad nog leefde en verpleegd werd in een tehuis in Sortavala in Finland. Natuurlijk bracht zij haar man naar Aland, waar hij tenslotte genas van zijn wonden. Verena vond het vanzelfsprekend, dat zij zo lang gewacht had en haar enige commen taar was: „Nu kunnen we tenminste al ons geluk nog inhalen". Een andere ware gebeurtenis, wel ke de trouw van de Alandse vrou wen demonstreert was de ramp met de vissersboot, die op 9 juni 1960 tijdens een hevige storm verging. De acht vissers van deze boot kon den zich redden op de Kokar-eilan- den maar slaagden er niet in met de buitenwereld in contact te komen. Men vond wrakstukken van de boot en na verloop van tijd werd de con clusie getrokken, dat alle mannen om het leven gekomen waren. De deskundigen, die de geheimen ken den van de wateren rond deze klei ne eilanden en wisten hóé het daar kon spoken, meenden dat er geen enkele kans was, dat de mannen deze ramp hadden overleefd. VROUWEN TOGEN ER OP UIT. De vrouwen geloofden de deskun digen niet en toen na twee maan den nog niets van de mannen ver nomen was, trokken zij de stoute schoenen aan, huurden een motor boot, alle waarschuwingen ten spijt, zorgden voor voedsel en verplegings- l VOORLICHTINGSBUREAU VOOR DE VOEDING De voedselvoorraad Wie een voedselvoorraadje wil aanleggen voor bijzondere omstan digheden, zal er zich rekenschap van geven hoe de levensmiddelen uit de voorraad verwerkt kunnen worden en of het mogelijk zal zijn-de voor raad aan te vullen met verse pro- dukten. Wanneer een huisvrouw bv. 14 da gen in het ziekenhuis moet liggen of - om het wat gezelliger voor te stellen - met de kleintjes op vakan tie gaat, zal ze er misschien voor zorgen, dat er voldoende blikjes met groente, vlees of vis, wat eieren en een en ander voor de boterham in huis zijn en verder man of kinderen in ieder geval melk en brood laten kopen. Wanneer echter door bijzondere omstandigheden geen verse levens middelen te koop zijn, zal alles uit de voorraad moeten komen. Het is dan mogelijk, dat men een paar dagen niets zal kunnen ver warmen en ook geen water ter be schikking heeft, en dat men na een paar dagen wèl brandstof en water kan gebruiken maar nog geen verse produkten kan inslaan. In het eer ste geval zijn alleen produkten te gebruiken, die gebruiksklaar zijn, in het tweede geval zal een en ander gekookt of opgewarmd kunnen wor den. Geen water, geen brandstof. Voor deze periode kunnen de op receptuur van de overheid door een aantal fabrieken geproduceerde in blik luchtdicht verpakte speciale noodbiscuits worden bestemd met een of andere drank erbij en al of niet wat belegging. Die drank moet zó te gebruiken zijn en niet verdund behoeven te worden met water, want dat is er niet, tenzij mineraalwater in de voorraad opgenomen is of men tijdig een voldoende hoeveelheid ge woon water heeft kunnen tappen. In aanmerking komen: vruchtesap, niet te zuur of gecon centreerd, dus bv. sinaasappel-, appel-, tomatesap, geen bessesap gesteriliseerde melk, chocolade melk of koffie (bij voorkeur niet niet gecondenseerd), door de melk kan naar wens koffiepoeder of ca cao en suiker geroerd worden limonade (geen limonadesiroop) en andere soortgelijke dranken mineraalwater. In het algemeen kan gerekend worden, dat per persoon per dag ten minste 1 liter vloeistof nodig is en dat men met een blik noodbiscuits 3 dagen toe kan. In principe kan een deel van de biscuits worden vervangen door een koude „warme" maaltijd, bv. stamp pot, plat-du-jour, niet geconcentreer de soep, macaroni of rijst of peul vruchten uit blik of glas. Wie geen noodbiscuits in voorraad neemt, kan inplaats daarvan brood in blik kopen of crackers of knacke- brot. Eventueel kan voor een pap een of ander kant-en-klaar produkt gekocht worden, dat met koude ge steriliseerde melk wordt aange maakt: kant-en-klaar havermout, dito rijstmeel, instant puddingpoe der, gare ontbijtvoedsels. artikelen en trokken er op uit Het werd een ongewisse tocht, vol gevaren op een verraderlijke zee, zonder enige zekerheid op welk eiland zij moesten zijn. Pas op de veertiende dag na hun vertrek - de autoriteiten hadden al besloten de eigenwijzevrouwen op te sporen en terug te halen - zag een van hen, Susela Wiborg, door de verrekijker hoe op een klein eiland een man met een kledingstuk zwaai de. De vrouwen voeren naar het eiland, waar zij hun dierbare vissers levend en wel aantroffen. Twee da gen later kwam er een motorboot van de kustwacht voorbij op zoek naar de vermiste vrouwen. Natuur lijk werd het verwijt vernomen dat de redsters niet onmiddellijk waren teruggekeerd om de buitenwereld gerust te stellen. Susela Wiborg had maar weinig woorden nodig om dit te verklaren: „Wij vonden onze mannen terug. Vindt u het zo vreemd, dat wij 48 uur voor anker bleven, nu we al zo lang op zee waren?" De Amerikaanse toerist Lindon Wyper kan ook meepraten van de strenge opvattingen van de meisjes op Aland op het punt van liefde en trouw. Hij ontmoette op zijn zwerf tocht een meisje uit Eckerö in het n.io. deel van Aland en slaagde er in haar hart te veroveren. Hij sprak over liefde en trouwen, maar het meisje stond er aanvankelijk hals starrig op, dat zij wel wilde trou wen mits zij op Aland bleven wo nen. Want - zo vertolkte zij de al gemene opvatting van Aland - alleen door hier te blijven wordt ons hu welijksgeluk bestendigd en blijven wij elkaar trouiv. Lindon Wyper liet zich niet af schrikken en tenslotte was het 19- jarige meisje bereid hem naar zijn land te volgen. De geschiedenis van deze ontmoeting en de strijd van de Amerikaan om het mooie meisje mee te nemen was vanzelfsprekend al lang bekend bij de bevolking, die met grote belangstelling afwachtte wat er gebeuren zou. De dag vóór het afscheid zag het Alandse meisje hoe Lindon een niet minder lieftal lige Alandse een „afscheidszoen" gaf. De volgende morgen toen Lin don Wyper in zijn hotel op zijiv uit verkorene wachtte, kreeg hij bezoek van haar ouders en... vijf meisjes van Aland. Zij maakten het kort en verzochten de verbaasde en onthut ste Amerikaan onmiddellijk het land te verlaten. Er bleef hem niets an ders over dan aan dit „verzoek" ge hoor te geven; later schreef hij een verhaal over zijn avontuur, waarin hij de Alandse meisjes de mooiste van Scandinavië noen\de. De Europeanen in Algiers hebben zondag slechts gedeeltelijk gehoor gegeven aan de oproep om de dag te beschouwen als een „dag van rouw". Deze oproep was uitgegaan van de antiregeringsgezinde bewe ging „Je suis Frangais", die geleid wordt door een burgerpiloot, August Arnould. Artis-pelikaan werd 34 jaar Een van de oudste inwoners van Artis, een wftte pelikaan, is na een „kortstondig ziekbed" overleden. Het dier zette samen met enkele soort genoten in het voorjaar van 1928 voet op Amsterdamse bodem. Van deze vogels vloog er één weg, ter wijl een andere reeds geruime tijd geleden om het leven kwam. Twee exemplaren bleven tenslotte over. Als onafscheidelijke vriendjes spoed- den deze dieren zich dag na dag om twee uur naar het bruggetje over de vijver om er hun maaltijd in ont vangst te nemen. Vervolgens trok ken ze samén hun rondjes door de vijver, zich daarbij niets van hun veel jongere familieleden, de kuif- pelikanen en aalscholvers, aantrek kend. Een maand of wat geleden werd bemerkt, dat één der dieren moeilijker ging lopen. Wat stijf en stram, als een op jaren zijnde opa, bewoog hij zich aan de wal voort, terwijl ook het zwemmen hem niet meer zo best afging. Kortgeleden verminderde plots zijn eetlust. Hij kwam niet meer naar het bruggetje en ook voor de hem op het land aan geboden visjes toonde hij geen be langstelling meer. Enige dagen daar na blies de pelikaan, na 34 jaar in Artis te hebben geleefd, de.laatste adem uit. Bij de sectie werd vast gesteld, dat het dier vermoedelijk aan aderverkalking is overleden..*.. De opleiding van ulo-leerkrachten AMSTERDAM, 29-3. De opleiding van ulo-leerkrachten moet in nieu we 'banen worden geleid, omdat de huidige kweekschool niet aan de behoeften van het ulo (m.a.v.o.) vol- doet. Dit is de voornaamste conclu sie van 'het door een aantal onder wijzers- en lerarenorganisaties sa mengestelde discussierapport over de opleiding van ulo-leerkrachten, waarin wordt gesteld dat de kweek school van thans bewust is gericht op de taak van de onderwijzer in de lagere school. Deze is zo belangrijk dat een wij ziging 'in doelstelling en werkwijze niet realiseerbaar is zonder het. ba sisonderwijs tekort te doen. De op leiding van de kweekschool is vol gens het rapport noch qua kennis inhoud, nooh qua didactiek georiën teerd op de functie van de ulo (mavo)-leraar. Vooral wat betreft de vakken natuurkunde, biologie, scheikunde, geschiedenis en licha melijke oefening is de vorming van de oude en nieuwe kweekschool on voldoende. Geconstateerd wordt, dat keuzevakken in de tekorten enig soulaas zouden kunnen bieden, maar niet voldoende voor de ulo (mavo)-leraar. Daarom wordt ge pleit voor een afzonderlijke drie a vier jaar durende opleiding tot mavo-leraar, verbonden aan de op leiding tot l.o.-onderwijzer. De veiligheidsraad van de Ver enigde Naties hield zich vorige week voor de zoveelste maal bezig met een Syrisch-lsraëlisch grensincident. Afgaande op de ervaringen mag men aannemqn, dat de zaak zal eindigen met een^rnilde resolutie, waarin op beide partijen een beroep wordt ge daan, hun geschillen met vreedzame middelen te regelen. In feite wordt daarmede natuurlijk niets opgelost. Men kan nu al voorspellen, dat over enige weken, of hoogstens maanden, Israelis en Syriërs elkaar weer in de haren zullen vliegen. De incidenten spelen zich zonder uitzondering af aan Israels grens met Syrië in de omgeving van het meer van Galilea. Dit meer ligt ge heel binnen Israëlisch grondgebied. Maar op sommige plaatsen aan de oostkust is het territorium van Is raël slechts een paar meter breed. Daarboven rijzen de bergen op, die tot Syrië behoren. Syrische vissers passeren herhaal delijk de grens om onder bescher ming van het op de rotsen opgestel de Syrische geschut op het meer hun werk te doen. Israëlischë vissersbo ten, die zich in hun omgeving wa gen, worden beschoten. VERBODEN WATER. Enkele iveken geleden brachten de Israëlis met land-, lucht- en strijdkrachten een zware slag toe aan de Syrische bolwerken in de bergen. Dertig Syriërs werden daar bij gedood. Het is dit incident, dat nu door de veiligheidsraad werd be handeld. In nauw verband met de^erie in cidenten, die reeds meer dan een jaar geleden begon, staat de vast beslotenheid van de Arabische sta ten om Israël te verhinderen, ge bruik te maken van het water van de Jordaan, die door het meer van Galilea loopt, voor irrigatiedoelein den. Dit zou een zegen zijn voor het nu dorre gebied van de Negeb-woes- tyn, maar de Arabieren wensen niet, dat Israël zich economisch nog sterker maakt. AFSCHRIKKEN OF TERUGSCHRIKKEN? Aan de andere kant is de groeien de vrees van Israël voor de militair steeds machtiger wordende Arabi sche staten, die blijven dreigen, Is raël van de kaart te zullen vegen, geen rust verwekkende factor. De Israëlis geloven klaarblijkelijk, dat zij de Arabieren, wanneer zij maar snel en hard op elke provocatie rea geren, tot een andere houding kun nen dwingen. In zo'n situatie kunnen slappe re soluties van de veiligheidsraad in derdaad geen soidaas brengen. Wat er gebeuren moet is dit :de Arabie ren moeten er van worden overtuigd dat de staat Israël er is en er zal blijven. En tegelijk daarmee dienen, op een heel wat positievere wijze dan in het verleden werd gebruikt, vredesonderhandelingen op gang te worden gebracht. Dat is geen zaak voor Israëlis en Arabieren alleen, maar voor de ge hele wereld. Het recreatieprobleem in de randstad Holland AMSTERDAM. Aan de mogelijk heden tot recreatie, de „leefbaar heid", in de randstad Holland, heeft mr. F. Goud uit Voorburg in het jongste0 nummer van „Economisch- Statistische Berichten" een artikel gewijd onder het opschrift „De randstad Holland. In 1980 een onbe woonbaar verklaarde woning?" De situatie voor de randstad Hol land, waar op 5 procent van het landoppervlak 37 procent van de - Nederlandse bevolking is samenge trokken, is z.i. ernstiger dan men veelal denkt. Alleen al voor actieve recreatie rekent men als norm aan sportvelden 6 m^. en aan volkstuinen 3,7 m^. per inwoner. De aanzienlijk belangrijkere passieve recreatie vergt nog veel meer ruimte. Al is door de grote bevolkingsvermeerde ring en het vrije spel van allerlei maatschappelijke krachten in Neder land en met name in het westen, de omvang der terreinen van werke lijk recreatieve waarde beangstigend teruggedrongen, toch bevinden wij ons volgens de heer Goud in de ge lukkige positie dat de vrije natuur niet, althans nog niet geheel, onher stelbaar vernietigd is. Nederland be hoort, aldus mr. Goud, tot de meest achterlijke landen op het terrein van de primaire recreatieve ruimtelijke voorzieningen. Volgens hem zal de behoeftebevrediging in de toekomst ten aanzien hiervan zonder onver wijlde maatregelen onvermijdelijk een explosief karakter aannemen. Reeds thans woedt een felle strijd van particulieren om daarin privé te voorzien. In de randstad Holland blijkt niet minder dan 90 procent der totale Brutale bankovervallen in Parijs LE BOURGET, 30-3. Vijf gemas- kerde en gewapende mannen hebben vrijdag nabij het Parijse vliegveld Le Bourget een bankauto overvallen en zich met omstreeks 330.000 nieu we franken uit de voeten gemaakt. Na een felle achtervolging konden de overvallers twee uur later wor den aangehouden. Zij zouden tal rijke van dergelijke overvallen in het gebied van Parijs op hun gewe ten hebben. De overvallers gingen als volgt te werk: zij ramden, met hun auto de kleine bestelauto van de bank met zoveel geweld, dat de voorruit en het dak van dit voertuig werden vernield. Mede door de omstandig heid dat de inzittenden van de bank auto door de schok verdoofd en ge wond waren, hadden de aanvallers geen moeilijkheden met het roven van het geld. Hiermee renden zij naar een andere auto met mede plichtigen, die langs de kant van de weg stond. Eèn vrachtautochauffeur die hen trachtte te achtervolgen, werd afgeschrikt door enkele scho ten in zijn richting. Toch konden de daders na een langdurige achtervol ging tenslotte worden aangehouden. bevolking op zondagen recreatie te zoeken binnen een straal van 30 km. van de eigen stad. Op deze veel be zochte gebieden wordt nog een ex tra druk gelegd door het bezoek, van buitenlandse toeristen. Australische oppositieleider over Nieuw Guinea CANBERRA, 30-3. De Australi- sche oppositieleider, Arthur Calwell, beschuldigde donderdag de Austra lische regering er van, dat zij door een onjuiste handelwijze in de kwes tie Nieuw-Guinea, de toestand tot de rand van oorlog heeft laten ko men. Hij zei in het Huis van Afge vaardigden dat Australië, door het laten varen van het beginsel van zelfbeschikking ten aanzien van westelijk Nieuw-Guinea, zijn enige morele recht om in het geschil tus senbeide te komen, scheen te hebben verloren. „Wij hebben de gehele grondslag van onze aahspraken op het bestu ren van het volk van oostelijk Nieuw-Guinea verzwakt, want deze aanspraken berusten tenslotte alleen op het beginsel van zelfbeschikking" zo zei Calwell. Standbeeld van Plesman SCHIPHOL, 30-3. Vrijdagmiddag heeft dr .ir. M. H. Damme als voor zitter van het comité Plesmanmonu- ment in het tegenwoordig „Aeropla- norama" geheten nationaal lucht vaartmuseum op Schiphol een stand beeld van dr. Albert Plesman ont huld. Het is een verkleinde uitgave van het door de beeldhouwer Mari Andriessen vervaardigde beeld, dat van de Nederlandse luchtvaartpio nier reeds tegenover het K.L.M.- hoofdkantoor in Den Haag staat. Directeur L. A. de Lange heeft de nieuwe aanwinst een plaats gegeven in de Albert Plesman-hoek van zijn museum. Daar ziet men de tafel en de stoel, waaraan Plesman zat toen hij in de twintiger jaren de K.L.M. schiep. O.A.S.-ers in Parijs gearresteerd PARIJS, 31-3. In Parijs zijn vo rige week minstens acht leden van een sabotagegroep van de O.A.S. ge arresteerd. Onder hen bevindt zich „de voornaamste deskundige op het gebied van kneedbommen", die de O.A.S. in het gebied van Parijs heeft. De meeste gearresteerden zijn leerlingen van middelbare scholen die uit welgestelde gezinnen komen. De politie zou in de woning van één van hen granaten en ander ontplof baar materiaal hebben gevonden. DE BILT. - De afgelopen maand maart was een echte wintermaand, de gemiddelde temperatuur bleef on der die van een normale maand fe bruari. Daarmede is maart niet al leen de koudste maand tot dusver in dit jaar geworden - in januari en februari was het over het algemeen belangrijk zachter - maar bovendien op twee na de koudste lentemaand tot dusver in deze eeuw, alleen in 1917 en in 1955 is maart nog een wei nig kouder geweest. In De Bilt heeft het op 21 dagen gevroren tegen op 12 dagen normaal. Op niet minder dan vijftien dagen heeft het daar bovendien gesneeuwd tegen op vier dagen noi'maal, nog rfcoit was het in deze eeuw voorge komen dat een lentemaand op zove le dagen sneeuw bracht. Het grote aantal dagen met sneeuw heeft de totale hoeveelheid neerslag van de gehele maand nauwelijks boven de Landbouw en Veeteelt Het mond- en klauwzeer in de Peel VENRAY, 31-3. Het Mond- en klauwzeer is nog steeds niet tot staan gebracht in de Peelstreek. In de afgelopen week werd de ziekte geconstateerd op drie bedrijven in IJsselstein en op een boerderij in Castenray. 120 varkens moesten af gemaakt worden. Hiermee is het totaal aantal be smette bedrijven in de gemeente Venray gestegen tot 56. In total wer den hier 2000 varkens afgemaakt Op het vliegveld de Peel is bij de scha pen van een kooi mond- en klauw zeer geconstateerd. Ongeveer '400 schapen werden naar het abatoir te Tiel voor afslachting afgevoerd. SPORT KORFBAL S.D.K.B. S.K.N.W.K. II-N.O.A.D. I 2-1 Ondanks het feit dat de thuisclub met de nodige reserves moest aan treden is men er tooh in geslaagd om het uit de le klasse gedegradeer de NOAD er onder te houden. Ook de gasten bleken niet kompleet te kunnen aantreden en pas vijf minu ten voor 'het verstrijken van de eer ste speelhelft was de NOAD-ploeg compleet. De gasten namen na tien minuten de leiding toen mevr. M. Nfkerk-Goossens van dichtbij in schoot. De felle wind deed veel af breuk aan het spel, terwijl sommige spelers danig last van de avondkilte hadden. Een kleine aarzeling in de NOAD-verdediging stelde Adrie Ra- dewalt in staat om d egelijkmaker in de koft te deponeren (1-1). Deze gelijke stand bleef tot aan de rust ongewijzigd. Na de hervatting ontwikkelde zich een gelijkopgaande wedstrijd met wisselende kansen. Er was een kwartier gespeeld toen Wim Stout- jesdijk zich keurig vrij speelde en van vrij grote afstand inschoot. Een prachtig doelpunt! (2-1). Ook de gas ten kwamen nog enkele malen ge vaarlijk bij de korf, maar het bleef bij 2-1, zodat de thuisclub haar eer ste winstpunten kon boeken. VOETBAL K.N.V.B. Zondagcompetitie 4e klasse G: Br'havenNVS 1-4; Kruisland-NSV 4-2; De Schutters- Cluzona 1-1. Zaterdagcompetitie 4e klasse A: Smerdiek-Mevo 1-2; VVN-Nieuwdorp 4-2. le klasse B: Zierikzee II- SVOWK 6-1; Burgh II-Renesse 0-1. 2e klasse C: BrJhaven II-Zonne- maire 0-6; Dreisohor II-SVOWK II 7-2. le klasse; Veere-AZVV II 3-0; Yerseke III-Hoek 1-2; SVD-VCK 4-7 3e klasse D: Nieuwerkerk-WIK II 1-2. Junioren Groep A V; Kapelle A I-Zierik- zee A I 1-1. Groep B VII: Bruse Boys B I- Br'haven B I 6-1. Groep B VII: Zwaluwen '61 B I- Nieuwerkerk B I 3-0 10 min. voor tijd gestaakt). KORFBAL SDKB le klasse: Unitas-Burgh 0-6; Zee- meeuwen-WIK 3-3; Br'ihaven- Nieu- werkefk 3-3. 2e klasse A: Burgh II-Dosko 4-2; Vel ocitas-Storm vogels 2-3; Nieu- werkerk II-Noad 2-1. 2e klasse B: DES-SVOWK 1-2. normale waarde gebracht, in het zuidoosten van het land is het een weinig natter dan normaal geweest, elders is ongeveer de normale maandsom gemeten. In De Bilt wer den 99 uren zonneschijn geregistreerd tegen 127 uren normaal, het was de somberste maart sedert 1954. De Sowjet-Russische onderminis ter van buitenlandse zaken, Zorin, die na de terugkeer van minister Gromvko naar Moskou als leider der Sowjet-afvaardiging naar het ont- wapeningsoverleg te Genève op treedt, heeft vrijdag ter conferentie verklaard te menen dat overeen stemming kan worden bereikt over het vast stellen van een tijdstip, waarop een internationale, algeme ne en volledige ontwapening moet zijn verwezenlijkt. De Britse regering heeft vrijdag bijzonderheden bekend gemaakt van een plan, dat er in voorziet in geval van een oorlog met kernwapens, waarin het verenigd koninkrijk zou worden betrokken, bijna tien miljoen mensen naar andere woonplaatsen over te brengen. KERKNIEUWS Rooms Kath. Kerk Afscheid mgr. Bactcn van bisdom Breda BREDA, 1-4. Als bisschop van Breda heeft mgr. J. Baeten gisteren in het bisschoppelijk paleis te Breda afscheid genomen van het bisdom. Als titulair aanrtsbisschop van Stau- ropolis zal hij zijn intrek nemen in het zuiterhuis „Mater Dei" te Breda. Ter gelegenheid van zijn vertrek heeft mgr. Baeten een afscheids woord gericht aan zijn diocesanen, waarin hij onder meer zei: „Dat een bisschop heengaat is meer een per soonlijke aangelegenheid, waarover ik zonder schade zou kunnen zwij gen. Toch zou dit zwijgen in u een onvoldaanheid kunnen achterlaten, want al gaat het in de grond van de zaak alleen om het bisschopsambt zelf en al zit juist daarin de beteke nis, de waarde en de genadekracht, toch is de persoon er zo mee ver bonden, dat u beiden steeds samen ziet en ze daarom, zij het ook ten onrechte, samen 'beoordeelt. Uw oor deel dan over uw bisschop, die heen gaat, zij mild. Zoals ik ook zelf hoop, dat God's oordeel over mij mild moge zijn en barmhartig. Ik ben na melijk diep overtuigd van mijn grote tekortkoming, waardoor de genade uitwerking van het bisschopsambt in al die jaren geremd is en verzwakt". WANDELSPORT De 25-km wandeltocht op Schouwen-Duiveland In haar vrijdag gehouden verga dering heeft de commissie de 25-km wandeltocht op Schouwen-Duiveland voor dit jaar vastgesteld op zaterdag 26 mei a.s. De route voert dit jaar geheel door Schouwen en wel vanaf „Concordia" Zierikzee over de Ha- vendijk richting „Levensstrijd", ver der over Kerkwerve, richting Noord- gouwe en Zonnemaire, terug langs Noordgouwe naar Zierikzee. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Het programma voor zaterdag 7 april luidt als volgt. le klas: AZVV II-Middelburg V; Kapelle-VCKWolfaartsdijk-Veere. 3e klas D: WIK II-Nieuwerkerk I (4uur, scheidsr. G. M. v. d. Wielen). Junioren Groep A V: Zierikzee A I- Wolf- aartsdijk A I (2.45 uur, scheidsr. Th. Simmers). Groep B VII: Brouwei'shaven B I- Ziex'ikzee B I (2.30 uui*, scheidsr. A. Dorst); Bfuse Boys B I-Bux'gh B I (2.45 uur, scheidsr. M. A. Fonteine). Gruep B VIII: Nieuwerkei'k B I- Bruse Boys B II (2.30 uur, scheidsr. J. v. d. Linde); Zierikzee B II-Zwa- luwen '61 B I (2.30 uur, scheidsr. W. v .d. Maas); Zonnemaire B I-WIK B I (2.30 uur, scheidsr. N. Speelman) Het px'ogx-amma voor zondag 8 apx-il luidt als volgt. le klas B: Ziex-ikzee II-Bui-gh II (2.30 uur, scheidsr. M. de Wagtex-); SVOWK-Renesse (2.30 uur, scheidsr. J. v. d. Linde). 2e klas C: SVOWK II-Dreischor II (12.30 uur, scheidr. N. Speelman); Renesse II-Bi-ouwei'shaven II (12.30 uur, scheidsr. W. v. d. Maas). DE LIEFDE VAN RODE BLOEM 19. „Heeft die ouwe indiaan Aram en de andei-en neei'geschoten?" roept Web ster met gespeelde vei'ontwaai'diging uit. „Maar waarom laat je hem niet meteen opknopen, schipper?!" „Ik heb nog hoop, dat Aram, Tyler en Agua van hun won- dun hei'stellon". /egt Cnbol slrak. „In dal geval hebben zij het recht om over de straf te beslissen". „En dat zal dan de doodstraf woi'denü" snauwt de matroos, die Nittum bewaakt. Maar er vertrekt geen spier op het gezicht van de oude gids. Zwijgend, alsof alles hem niet aan gaat, zit hij daax\ onbewogen voor zich uit starend. „Maar mot jou en Black bon ik nok nog niet klaar. Webster", zegt C.'abol streng. „Als Aram of een van de anderen herstelt, zullen we de hele zaak nog eens onderzoeken!! Pak je weg!" Haastig maakt Webster zich uit de voe ten. „En?" vraagt Black, die op een af stand heelt staan wachten, „is je opzet gelukt?" „Gedeeltelijk", mompelt Webstei*. i- i.in allo drie zwaar gewond.... maar ze leven nog.... nog wel". t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6