nnen roken DRUM! DRUM SING ER automatic DINutM AN jl pasen SVCCESJES Prima rundvlees VERTON's schoenen geniet van zo'n lekkere verse sigaret van Half zwaar-lie el lekker! i im wi r r va a ki c c Zuidafrikaanse rassenscheiding in sport blijft gehandhaafd STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 2 APRIL 1962 108e jaargang no. 19152 Te koop: 4 z.g.a.n. clubjes. L. Kaas hoek, Lange Nobelstraat 23, tel. 2167, Zierikzee. Hangkast, legkast, rolluik kastje, kleine kastjes. - L. Kaashoek Lange Nobelstraat 23, tel. 2167, Zierikzee. Kinderwagen, kinderstoel, box met vloer en kinderfiets jes. L. Kaashoek, Lange No belstraat 23, tel. 2167, Zzee. Keukentafels, stoelen, dres soirs, theemeubels en uit- trektafels. L. Kaashoek, tel. 2167, Lange Nobelstraat, Zie rikzee Kalfkoe. Keur uit bij J. v. d. Hoek, Dorp 1, Ellemeet. 50 kg. Stuttgarter plantuitjes bij: D. I. v. d. Velde, Burgem. v. d. Havestraat 2, Ooster- land. I.pr.st.z. kinderwagen. Half Engels, gebroken wit. L. A. v. d. Berge, Groenendaal 3, Oosterland, tel. 01114-256. Slaplanten bij P. J. Jonker, tuinderij, Omloopsweg 7 te Haamstede. Restant 50 kg Big Ben schok kers. A. v. d. Panne, Ramp- weg 28, Renesse, tel. 01117- 297. 90 kg Baldergerst, eerste na bouw. J. Stouten, Zeedijk 6, Oosterland, tel. 01114-246. Batavus Combi Sport brom fiets 1962. Slechts 1000 km. gelopen. Typhoon bromfiets, N.S.U. Standard bromfiets. Billijke prijzen. L. A. v. d. Berge, Groenendaal 3, Oos terland, tel. 01114-256. Houten zomerhuisje. Geen standplaats. Brieven onder no. 1592 a.h. bureau van dit blad. Z.g.a.n. kinderledikant, voor leeftijd 1-6 jaar en i.g.st.z. kinderwagen. Koopje. Te be vragen: agent van Leeuwen, Schuddebeurs. Te koop gevraagd; Half leg-, half hangkast. Flinke maat. Aanb. agent L. C. Hoogerhuis, tel. 343, Re- nesse. Personeel gevraagd; Meisje of werkster voor één hele of twee halve dagen per week. „Het Fotohuis", Ap pelmarkt, Zierikzee. Personeel aangeboden: Landbouwersknecht - trac torchauffeur. Te bevr. Boek handel J. Volkeri, tel. 2439, Zierikzee. Diversen: Voor een cadeau slaagt u bij ons altijd! Sigm. D. C. Vier gever, Weststraat Haamstede hoek Kraanplein Zierikzee. Verkouden? Verstopte neus? Pini-Olin neuszalf helpt prompt - geeft lucht, f 1,45 per tube bij Apoth. en Erk. Drogist. Slapte na ziekte? Afgemat? Schieffer's Bloedwijn helpt snel! Bij uw Apoth. en Erk. Drogist. Nu is het voor U de juiste tijd om een moderne, dege lijke, zuinige „DAVO"-haard te kopen met bovendien de kans op gratis stookwinter door „Davo" enquête. Denkt vóór 22 april aan „Davo", want daar heeft U dubbel belang bijVoor een deskun dig advies en plaatsing naar: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Rietmatten, tuinnetten, vo gelverschrikkers, knalappa raten, Ton kins tokken: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Muurverven in vele kleuren. Mo], Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. De nieuwste kettingen in hout, keramiek en Italiaans glas vindt U bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Wat U ook wilt schilderen, wij adviseren U bij kleur en werkwijze. Mol, Nieuwe Boo gerdstraat, Zierikzee. De grootste sortering behang in het voordelige en betere genre: Mol, Nieuwe Boogerd straat, Zierikzee. Verse schar, schol en kabel jauw. Vishandel W. K. Schot, Sint Domusstraat, tel. 2374, Zierikzee. Overgangsleeftijd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugd puistjes? Verstopping? Vet zucht? Nattermann's bloed zuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1,85 bij elke dro gist. Hardnekkige hoest? Prikkel en kramphoest? Nacht- en rokershoest? Bronchium Eli xir helpt snel en zeker. Fla con f 2,— bij elke drogist. Bent U van plan een haard te kopen? Neemt dan vóór 22 april a.s. een ,Davo' haard want ,Davo' geeft 200 belo ningen van 1 jaar gratis sto ken. Vraagt geheel vrijblij vend inlichtingen bij de Spe ciale Kachelsmederij M. Mul ler, Lammermarkt 24, telef. 2296. Zierikzee. Neemt geen risico! Kiest kwaliteitsprodukten uit „Verf en Kleur", Meelstr. 40, Zie rikzee, telef. 2100. Voor prima tabakswaar en een goede sigaar naar D. C. Viergever,, Kraanplein Zie rikzee, Weststraat Haamste de. „Vapo" onze natuurperman- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! Kapsalon Murk telefoon 2767, Zierikzee. Dat kunt U niet laten: plas tic emmers van 10 liter met maatverdeling, per stuk 1,49, per 2 stuks f 2,85, per 3 stuks f 4,10. Hiervoor naar: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227r Bruinisse. dinsdagmorgen vanaf 11.00 uur in de noodslachtplaats Hem te Zierikzee H. STOUTEN H.H. Adverteerders Plaats uw AAnBieóinq VOOR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE A Telefoon 2255 *jj» DRAAG I JAGUARS De schoen die maling heeft aan slecht weer! Schoenen om to winkelen en te wandelen. Meelstraat 3 Telefoon 2488 Zierikzee j K; V-V V'v - '"Plastic de machine met WCTcldlIddlTt een Singer voorzien van alle mogelijkheden 1 heeft u reeds vanaf 1 252,- Alleen Singer-naaimachines bij ZIERIKZEE DAM 12 TELEF. 01110-2750 ZIERIKZEE Uitslagen muziekexamens Uitslagen van de op 31 maart 1962 gehouden muziekexamens door de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen te Zierik zee. Examinator was de bekende di rigent-componist Gerard Boedijn. Om te slagen moest wordén be haald minimaal 49 punten (voor practijk 35 en voor theorie 14) en voor „lof" in totaal 63 punten. Examen A: Theo van Aken. Zie rikzee, trombone, 49 p.; A. v. d. Hammen, Steenbergen, 'hobo, 57 p.; Jan de Jonge, Zierikzee, clarinet 54% p.; Arie van Loo, Zierikzee, trombone 56 p.; E. A. de Looff, Zie rikzee, fluit 66 p. (met lof); Adrie Peute, Zierikzee, clarinet 51 p.; Pirn Schraver, Zierikzee, clarinet 49% p.; Han9 van der Werf, Zierikzee, stel- lahoorn 50% p.; Dim v. d. Berge, Zierikzee, waldhoorn 37 p. (alleen practisch). Examen B: Dim v. d. Berge, Zie rikzee, stellahoorn 52% p.; P. Duson, Zierikzee, clarinet 64 p. (met lof); Rinus Fiere, Zierikzee, tenorhoorn 50 p.; Kees Lems, Zierikzee, sax tenor 52 p.; Aart de Looff, Zierikzee althoorn 51 p.; E. A. de Looff, Zie rikzee, fluit 66 p. (met lof); J. C. de Vos, Steenbergen, tuba 57 p.; Daan v. de Wekken, Zierikzee, clarinet 56% p.; J. L. Schults, Zierikzee, clarinet 15% p. (alleen theorie); Hans v. d. Velde, Zierikzee, trompet 17 p. (alleen theorie). Examen C. J. L. Schults, Zierikzee clarinet 52 p.; Hans v. d. Velde, Zie rikzee, trompet 57 p.; P. Duson, Zie rikzee, clarinet 58% p. Zij die slechts een gedeeltelijk examen aflegden waren vorig jaar reeds voor het andere gedeelte van hetzelfde examen geslaagd. SIRJANSLAND Vergadering Oranjevereniging Met het oog op het zilveren huwe lijksfeest van het 'koninklijk gezin is er door het bestuur van de Oran jevereniging alhier een algemene vergadering uitgeschreven op dins dagavond 3 april in 'het Verenigings gebouw. Daar het euvel van geringe opkomst voor elke vereniging een handicap is om iets te bereiken, heeft het bestuur alle plaatselijke verenigingen uitgenodigd, om enigs zins verzekerd te zijn van een goe de opkomst. Dit zou het plan om een feest te organiseren reeds een zekere garantie van slagen kunnen geven. Ondanks de kleine gemeen schap heeft Sirjansland in 't verle den bewezen een dergelijk feest te kunnen organiseren en uitvoeren. Maar daarvoor moeten dan ook alle krachten worden ingespannen, wil het succes verzekerd zijn. Het 'bestuur van de Oranjevereni ging hoopt dan ook dat haar oproep niet tevergeefs zal wezen. HAAMSTEDE Scooter tegen auto Zondagmiddag te omstreeks 17.30 stonden aan de Kloosterweg te Haamstede ter hoogte van de wo ning van de heer B. v. D. 3 auto's geparkeerd. De achterste auto, be stuurd door de heer M. v. N. uit Brouwershaven verliet de file en werd juist aan de achterzijde gegre pen door een scooter, bestuurd door de heer A. J. de L. uit Haamstede. Uit voorzorg werd de heer de L., die bij de botsing een hoofdwonde op liep, door de plaatselijke geneesheer per ambulance naar 'het ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. De schade aan de voertuigen valt mee. De Rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De raad van de gemeente Wester- schouwen komt op a.s. vrijdag 6 april des avonds 19.30 in de raads zaal In vergadering hijeen, ter be spreking van een 16-tal agendapun ten. Als voornaamste punt staat op d'e agenda de vaststelling plaats van het nieuw te bouwen gemeentehuis. In ditzelfde agendapunt komt een voorstel ter behandeling over: aan gaan ruiling gebouwen. In het Plan West Renesse 'komt een voorstel over onderhandse aan besteding van wegen. De gemeente gaat weer wat grond' kopen. Daartoe zullen b. en. w. weer met voorstellen komen over moge lijke aankoop van grond van de heer J. W. van Proosdij; van het Water schap Schouwen-Duiveland; van de heer J. J. Goudzwaard, terwijl ver der wordt gesproken over de over name van het beheer en het onder houd' van de Zandstraat. Diverse besluiten vaststelling be dragen ingevolge de L.O.-wet 1920 over de jaren 1960 en 1961. Een kookcursus zal van een sub sidie worden voorzien via een voor stel tot het verlenen daarvan. Ook zal middels een voorstel van b. en. w. worden voorzien in vaca tures van de voortuincommissie te Renesse. Het uitbreidingsplan Burgh, on derdeel kom, nogmaals herzien, zal op voorstel van b. en w. vastgesteld worden. BRUINISSE Aanbesteding Door de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Deltawerken Zuid, zal op dinsdag 24 april worden aanbesteed het ma ken van meerstoelen, geleidesteigers en verbindingssteigers bij de schut sluis in de Grevelingen ondqr de ge meente Bruinisse, volgens bestek no. DED 513. BRUINISSE Kabouters bij huwelijk Voor het huwelijk van de heer H. Kok Cz. en mej. N. Kik te Bruinisse bestond vorige week meer dan ge wone belangstelling. De kabouters waren na de voltrekking van het huwelijk op het gemeentehuis, aan wezig om de bruid, die als leidster van hun groep zoveel voor 't pad- vindsterswerk had gedaan en wie nooit iets te veel was te begroeten in P.V.-stijl. De bruidegom, die in de drumband van „Nu met Hope" een onmisbare rol speelt, kreeg des avonds een serenade van deze drum band. De SIMAVI-collekte Ook te Bruinisse zal deze week, van 2 tot en met 6 april, weer de bekende SIMAVI-collekte worden gehouden. In 1925 begonnen, gaat deze medische hulp in de tropen- landen steeds door en voorziet daar in een ongekend grote behoefte. Dokters en verpleegsters doen hun werk onder vaak primitieve omstan digheden en met primitieve midde len. Zij bestrijden de tropenziekten met groot succes, maar zij doen dit met grote persoonlijke opofferingen. Laat men dit bedenken als deze week weer het bekende busje aan de deur wordt aangeboden. BURGH Laatste Nutsavond van geslaagd seizoen Ter afsluiting van de wel voorzie ne Nuts-dis van het afgelopen sei zoen, trad vrijdagavond in de grote zaal van hotel „Het wapen van Burgh" de toneelvereniging „Op Drift" uit Renesse op. Voor een re delijk bezette zaal voerde dit be kende gezelschap het reeds even be kend geworden toneelstuk „Rare Chinezen" op. Op de hun eigen ma nier werd het stuk weer op vlotte wijze ten tonele gebracht, zodat de aanwezigen een genotvolle avond hadden. Een kort welkomstwoord sprak de voorzitter van de Nutsaf- deling „Haamstede-Burgh", de heer M. L. J. Fokker, die tevens een in leiding op het stuk gaf. Aan het ein de dankte hij de toneelvereniging voor het uitstekend spel. Tot slot werd op de, tonen van de pick-up nog enige tijd gedanst. RENESSE Culturele Vereniging besloot seizoen Met een causerie door de heer W. de Vrieze te Haamstede over zijn reiservaringen in de Ver. Staten van Noord-Amerika, in de bovenzaal van het Dorpshuis besloot de Culturele Vereniging Renesse het wintersei zoen 1961-'62. In zijn openingswoord zei de voorzitter de heer J. M. de Nooijer er zich over te verheugen dat nog een behoorlijk aantal leden op deze avond aanwezig was. Me> een korte inleiding begon de heel de Vrieze zijn causerie, waarbij hij met behulp van een landkaart zijn reis door de States uitstippelde. Met een zeer groot aantal fraaie kleu rendia's, die door de heer de Vrieze van het nodige commentaar werden voorzien, gaf hij een indruk van de door hem gemaakte reis. Mede na mens de aanwezigen sprak de voor zitter woorden van dank tot de heer de Vrieze voor het gebodene op deze avond. Met een opwekkend woord de algemene vergadering van de vereniging in april bij te wonen werd deze geslaagde avond besloten. BRUINISSE De laatste mosselleveringsweek De week van 2 tot 6 april is de laatste week waarin nog mosselen door de kwekers kunnen worden geleverd aan de handelaren. Bijna alle Bruinisser mosselkwekers zijn nu weer naar de Waddenzee ver trokken om de percelen schoon te vissen en de mosselen van het ene perceel naar het andere te brengen (het zg. verzaaien), alles met het oog op de Waddenzee-zaadvisserij die 2 mei a.s. begint. KAAPSTAD, 31-3. De Zuid-Afri kaanse regering kan niet toestaan dat Zuid-Afrika bij internationale sportwedstrijden vertegenwoordigd wordt door een ploeg waarin blanke en gekleurde atleten zijn opgenomen Evenmin kan de regering toestaan, dat „gemengde teams" uit het bui tenland in Zuid-Afrika aan de start verschijnen, aldus heeft de Zuid- Afrikaanse minister van binnen landse zaken, Jan de Klerk, zater dag in Kaapstad verklaard. De minister zei verder: „daarente gen bestaat er geen bezwaar dat teams, alleen bestaande uit blanke of gekleurde sportlieden, tegen at leten van welk ras dan ook uitko men. In Zuid-Afrika echter moet de rassenscheiding gehandhaafd blij ven". De Klerk nam hiermee stelling tegen de nieuwe pogingen, die mo menteel in Zuid-Afrika worden ge daan om in de sport met het oog op deelneming aan de Olympische Spe len de rassenscheiding op te heffen. De verklaring wordt besloten met de opmerking dat de regering-Ver woerd zowel blanke als niet-blanke sportbonden op gelijke wijze zal blijven steunen zolang de Zuid-Afri kaanse politiek, die steunt op het gescheiden houden van blanken en kleurlingen niet ondergraven wordt. De Russische militaire autoritei ten in oost-Duitsland hebben zater dag bekend gemaakt dat het perso neel van de Amerikaanse militaire missie in Potsdam het gebouw, waar de missie gevestigd is, niet mag ver laten zonder hun goedkeuring. AMSTERDAM. Het bioscoopbezoek in Nederland is in 1961 met 8 pro cent teruggelopen, zo blijkt uit het jaarverslag van de Nederlandse Bioscoopbond, uit te brengen op de ledenvergadering van deze organi satie op 9 april. Het bioscoopbezoek bedroeg in 1961 50.985.000 (1960: 55.435.000).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5