VLIEGTUIGEN VOOR MANNEN 61 man en toch twee meisjes Duur paartje Festiviteiten bij zilveren huwelijksfeest van Vorstenpaar DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Aantal woningwetwoningen (1962) verhoogd tot 38.000 stuks ONZE PUZZEL-RUBRIEK S.O.S. Pacific - spannende actiefilm in Concertzaal VeefclesSi JjoodwiH Wat biedt de BEELDBUIS? Drama langs sectorgrens ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 3» MAART I»62 use iutim NO. ism ingezonden mededeling (Van een verslaggever) NEW YORK (P. P.). Dagelijks vliegen tussen New York en Chicago Caravelle straalvliegtuigen van de United Air Lines, dte strikt taboe zijn voor vrouwen. Geen enkele vrouwelijke passagier mag op die toestellen boeken. Ze zijn uitsluitend voor mannen. liet zijn de z.g. „Executive Jets", speciale vliegdiensten voor zaken lieden, waarmee de United Air Lines al in 1953 is begonnen. In de loop der jaren zijn deze „vliegdiensten voor mannen' de meest populaire gebleken van het hele United Air Lines luchtnet. Tot voor kort werden de diensten gevlogen met viermoto rige Douglas DC-6B's, maar sedert kort heeft United Air Lines, die als eerste luchtvaartmaatschappij in Amerika met Caravelles vliegt, dit straalvliegtuig op deze belangrijke diensten ingezet. United Air Lines heeft ontdekt dat tweederde van al haar passagiers uit zakenmensen bestaatSpeciaal voor hen werd de „Executive" inge steld. die om 5 uur 's middags non stop van New York naar Chicago vliegt en tevens om 5 uur 's middags non-stop van Chicago naar New York. De Caravelles zijn geheel in gericht in eerste-klasse en kunnen als zodanig 64 heren vervoeren. Hoewel er géén vrouwen mogen boeken op deze vluchten „jor men only", zijn er wél twee stewardes sen aan boord. Zij zijn de enige vrou wen die op deze mannenvlucliten meemogen. Ze verwennen de heren met borrels en sigaren - de in an dere vliegtuigen niet gerookt mogen worden omdat dames er hinder van kunnen ondervinden - met kranten waarin de nieuwste beursberichten staan en met maaltijden die bestaan uit „man-size portions". Ook een pijp mogen de heren ro ken, wat in andere verkeersvliegtui gen ten strengste verboden is. Om dat er - afgezien van de stewardes sen - toch geen dames aan boord zijn, mogen de heren hun das af doen, hun overhemdje los maken, hun schoenen uittrekken en lekker nonchalant gaan liggen. De stewar dessen zorgen er voor, dat de heren zachte pantoffeltjes aan de voeten krijgen. Met een snoepje van de week Een populair kenmerk van deze vluchten is de „Executive gift of the month", we zouden zeggen het snoepje van de week. Iedere maand krijgen de heren een ander cadeau- Stewardessen servereii stevige uiaimenporties! tje aangeboden. Dikwijls zijn het presentjes voor hun vrouwen of ver loofden thuis, zoals parfum, een troostprijsje voor het feit dat de vrouw niet mee mocht op reis. An dere populaire cadeautjes zijn golf- ballen, zakagenda's, sigarettenaan stekers, kaartspelen etc. Gelijktijdig met de Executive ver trekt er ook een „gemengd" vlieg tuig, waarin ook dames kunnen rei zen. De vrouwen vinden het over het algemeen niet zo erg dat zij niet op deze Executive mogen boeken. Ze zouden zich toch niet erg in die mannenkisten thuisvoelen, evenmin als vroeger in de rookcoupé's van de treinen. Toch zijn er vrouwen die vinden dat er nu ook speciale vliegdiensten moeten komen voor dames, die voor heren taboe zijn. En waarin natuur lijk alleen knappe stewards mogen meevliegen voor hun verzorging Enige tijd geleden is een Ameri kaanse journaliste, Susan Ann van de Los Angeles Times, eens met zo'n „all male flight" meegevlogen. Ver kapt als stewardess dan, want an ders kon het natuurlijk niet. Ze vond die vluchten alleen voor mannen de grootste uitvinding sedert die van de kiss-proof lippenstift, zei ze DEN HAAG. H.K.H. Prinses Bea trix heeft door het schenken van een geldsom een belangrijke bijdra ge gegeven tot het totstandkomen van een monument ter nagedachte nis van de stichtster van de minia tuurstad „Madurodam" te Den Haag, mevrouw B. Boon-van der Starp. AMSTERDAM, 29-3. De Am sterdamse dierentuin Artis is voor de som van f 60.000 is het bezit gekomen van een okapi-paar. De dieren, een vrouwtje met de liefelijke naam „Annabella" en het mannetje „Aloto", zijn woens dag in Artis aangekomen na een verblijf van zes maanden in quarantaine in de dieren tuin van Duisburg. Okapi's zijn zeldzame dieren. Naar schat ting zijn er over de gehele wereld verspreid slechts een 40-tal in dierentuinen onder gebracht en ook in het wild - voor zover men weet alleen in de Congo - komen zij nog maar weinig voor. Artis hoopt met dit paartje te kunnen ijaan fokken. Maaltijd in het paleis op de Dam AMSTERDAM, 29-3. Ter gelegen heid van hun zilveren huwelijks feest zullen Koningin Juliana en Prins Bemhard op 30 april a.s. een maaltijd aanbieden in het paleis op de Dam aan hoge Nederlandse auto riteiten. De gemeente Amsterdam biedt dit gezelschap vervolgens een feest in het Concertgebouw aan, waar een ontspanningsprogramma wordt gebracht. Bovendien is er een bal en een souper. Zo is op een persconferentie in het Amsterdamse stadhuis mede gedeeld. Op 1 mei worden op het paleis in Amsterdam 120 koninklijke gasten uit het buitenland ontvangen, die in het Amstelhotel zullen logeren. Per rondvaartboot zal het hoge gezel schap die avond door de verlichte grachten naar het Rokin gaan, van waar men per auto naar het paleis gaat. Verlicht ornament Ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest plaatst de gemeente voor het paleis op de Dam een ver licht ornament niet een doorsnee van 13 meter en met 84 masten. Tijdens de officiële rijtoer van hef konink lijk paar wordt de gehele route met vlaggen en bloemen versierd. De jaarlijkse stadsilluminatie zal voor het feest gedeeltelijk vroeger wor den ontstoken. Een groot aantal ob jecten zal reeds 30 april, 1, 2, 3, 5 en 6 mei zijn geïllumineerd langs een door de koninklijke gasten te beva ren route. Met ingang van Pinksteren zal dan het tweede deel van de feestverlich ting in gebruik worden gesteld. JERUZALEM. Het te Jeruzalem zetelende Israëlische hooggerechts hof behandelde donderdag voor de zesde dag het- hoger beroep, dat de verdediger van de Duitse oorlogs misdadiger Adolf Eichmann heeft aangetekend tegen het doodvonnis, dat de districtsrechtbank van Jeru zalem op 15 december 1961 over zijn cliënt heeft geveld. Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur dr. R. Boeke, Rotterdam. Gast huiskerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 11 uur ds. Don, 9.30 uur zondags school. Serooskerke: 2.30 uur ds. Duvekot. Burgh: 9.30 uur ds. Don. dienst in „De Koebel". Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Rcnesse: II uur ds. van Liere. Noordwelle: 9.30 uur ds. van Liere. Elkerzec (Scharcn- d(jke): 9.30 uur ds. v. d. Ban. Brou wershaven: 11 uur ds. v. d. Ban, 9.45 uur zondagsschool. Zonncmaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur vicaris G. F. Keiling. Drei- schor: 10 uur ds. Duij vendak. Ouwerkcrk: 11 uur ds. Westerhof. Nicuwerkcrk: 9.30 uur ds. Westerhof Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groc- newegen. Sirjansland: 10 uur lees- dienst, 6.30 uurBruinisse: 10 en 5 uur ds. J. v. d. Sar. Lutherse Kerk Zierikzec: 10 uur ds. N. H! Bierman, voorganger Vrijz. Prot. Verbond te Breda. Gereformeerde Kerken Zierikzec: 10 en 5 uur ds. Tiemersmo Haamstede: 10 en 5 uur ds. Boerma. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. E. Brunsting, Baarn. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonne- maire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 uur (openbare ge loofsbelijdenis) en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10.30 uur ds. den Hcc- len. 2.30 uur dr. Becker. Bruinisse: 0 en 2.30 uur ds. den Heden. Zeeland krijgt er 75 extra DEN HAAG, 29-3. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft het aantal Woningwetwonin gen, dat in 1962 door het Rijk zal worden gefinancierd, verhoogd van 35000 tot 38000. Als gevolg hiervan zal het aantal premiewoningen wor den verminderd van 30.000 tot 27.000. Hiermede heeft de minister gevolg gegeven aan de toezegging, die hij bij de behandeling van zijn begroting in de Tweede Kamer deed om 3000 woningen over te hevelen van de premie, naar de Woningwet sector. Het doel van deze overheveling is tegemoet te komen aan de behoefte aan de goedkoopste soort van huur woningen in de grote steden, waar 'het verschil in huur tussen Woning wet - en premiewoningen het grootst is en aan de behoefte in die plat telandsgemeenten waar de bouw van premiewoningen niet voldoende van de grond komt. Voor elk van beide doeleinden zal de helft van de be schikbare 3000 Woningwetwoningen worden aangewend. De 3000 wonin gen zijn als volgt over de provincies verdeeld: Groningen 100, Friesland 100, Drenthe 75, Overijssel 125, Gel derland 150, Utrecht 300 (waarvan 200 ten behoeve van de gemeente Utrecht), Noord-Holland 700 (waar van 500 ten behoeve van de gemeen te Amsterdam), Zuid-Holland 1050 (waarvan 800 ten behoeve van de gemeenten Rotterdam en Den Haag), Zeeland 75, Noord-Brabant 200, Lim burg 125. De reeds toegewezen aan tallen premiewoningen zullen met dezelfde cijfers worden verminderd. De verdeling van de aantallen Woningwetwoningen over de ge meenten Wordt, behalve voor de bo vengenoemde grote steden, aan de provinciale besturen overgelaten. De puzzel van vorige week heeft weer sterk de belangstelling gehad van puzzelaars en puzzelaarsters, zodat een flinke „stoot" inzendingen binnenkwam. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: Mevr. C. DOUW-KOOPMAN, Rode Dorp 20, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: mevr. E. v. d. LINDE- TIMMERS, Arkelweg, Kerkwerve De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. plas, 4. vee, 6. nis, 8. es, 10. ia, 11. tol, 12. git, 13. port, 15. aai, 17. oma, 19. oran, 21. onder, 23. ulo, 24. edele, 26. erosie, 28/ sie, 29. dun, 31. ets, 32. jan, 33. eos, 35. dra, 37. neon, 38. ala, 40. maand, 41. gas, 43. krap, 45. ako, 47. mos, 49. bef, 50. nar, 51. atm, 53. oer, 54. meloen, 56. crepe, 58. zee, 59. menie,61. geld, 63. une, 65. lot, 66. noor, 68. ent, 69. eed, 70. er, 72. t.t., 73. alk, 74. elk, 75. emma. Verticaal: 1. pi, 2. laan, 3. stier, 4. vlo, 5. egale, 6. nto, 7. spade, 8. er, 9. stee, 14. one, 16. aden, 18. muis, 20. reine, 21. oud, 22. roer, 25. leo, 27. stamper, 28. sandaal, 30. uil, 33. eng, 34. sas, 36. lat, 38. alm, 39. aks, 42. alt, 44. abeel, 46. krom, 48. oir, 50. neen, 51. anno, 52. moe, 53. opera, 54. meute, 55. eelde, 56. cent, 57. ego, 60. item, 62. dek, 64. eek, 67. o.t., 71. ra. DE NIEUWE PUZZEL Gcref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis (openb. belijdenis)." Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienst oefening, 3 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2,30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gcref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Rcnesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10.30 en 5 uur lees dienst. Leger des Hcils Zierikzec: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jcugdsamenkomst, 7.30 uur vcrlossingssarrxenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistie-vieringen op zondag te 7.15 en 10 uur. In de weck Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur Haamstede: Eucharistieviering op s.ohdag ie 9 uur. De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. hoofdsteun. 6. ver dachtmaking, 11. gespuis, 13. Frans onb. voornaamw., 15. vis, 18. ver voermaatschappij (afk.), 20. voorzet sel, 21. Romeins imperium (afk.), 22. jongensnaam, 23. bestuurders, 25. deel v. e. trap, 27. meisjesnaam, 29. verlaagde toon, 31. deel van Ame rika (afk.), 33. voegwoord, 34. duits telwoord, 35. despoot, 37. besloten door, 40. landbouwwerktuig, 41. lid- Woord, 42. dubbelklank, 43. voorzet sel, 44. plaats (Duits), 46. wintervoer- tuig, 47. gedachten gebruiken, 50. cèns, 52. opstootje, 54. bevel, 55. slang, 57. pers. voornaamw., 58. persbureau, 61. elipsvormig, 63. mongool, 65. familielid, 66. lidwoord, 67. klein beetje, 68. laatstleden (afk.), 69. dcnl van oen breuk, 71. kippen- produkt, 73. hond. 75. soort storm, 76. oei rooi. TONEEL EN FILM Deze week te Haamstede: „De wraak van Robin Hood" Deze week wordt in de Concert zaal Bioscoop te Zierikzee vertoond de aetiefilm S.O.S. Pacific, met als hoofdbestanddelen een orkaan, een vliegramp en een onbereikbaar eiland. Het is aan Eddie Constantine Pier Angeli en Eva Bartok wel toe vertrouwd van deze film een ver haal te maken met een maximum aan spanning. S.O.S. Pacific is het verhaal van een aantal mensen die veilig aan land weten te komen na dat hun vliegtuig een noodlanding heeft moeten maken op zee. Hun blijdschap slaat echter om in dode lijke angst als blijkt dat zij op een eiland zitten dat over enkele uren van de wereldkaart zal worden weg gevaagd door een atoomontploffing. Een van de bemanningsleden van het verongelukte toestel, de tweede piloot Mark, waagt het echter on danks een overvloed van haaien naar het eilandje te zwemmen waai de A-bom is opgesteld. Slechts en kele seconden voor het fatale ogen blik weet Mark de hoofdkabel te splijten en daarmee een ramp te voorkomen. Een boeiende, sterk ge speelde film. Voorts is deze week in de Zierik- zeese Concertzaal te zien de India- nenfilm „Fort Yuma", met Peter Graves en Joan Vohs. Deze film geeft de geschiedenis van de Apa chen onder hun grote opperhoofd Mangas Colorado, die op niets en niemand ontziende wijze met zijn mannen een aanval waagt op een karavaan blanke soldaten. In het daarop volgende gevecht 2ijn het echter de Indianen die een verplet terende nederlaag lijden. Te Haamstede wordt deze week in bioscoop hotel Bom vertoond „De wraak van Robin Hood" met in de hoofdrollen John Derek en Diana Lynn. Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED het btstt bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBEI met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen 1 LAND- EN TUINBOUW OVERDENKING De teelt van knolselderij In het gemengde bedrijf bestaat een goede belangstelling voor de teelt van knolselderij. In sommige streken van ons land heeft dit dank zij de contractteelt een grote omvang genomen. Om een grote knol te telen moet men vroeg zaaien. Het verspenen van de jonge plantjes vergt veel ar beid en is beslist niet noodzakelijk. Het voordeel is dat men op deze wijze een zware kloeke plant kweekt waardoor de kans op uitval bij het uitpoten minder groot is. Indien zonder verspenen wordt ge zaaid, zaai dan vooral niet te dik, zorg voor een fijn zaaibed, zaad diep onderwerken, na het zaaien wat zand over het zaaibed uitstrooi en en daarna licht aandrukken. Half mei kan men uitplanten, wacht op een donkere dag, want knolselderijplanten verbranden en verdrogen spoedig. Voor het uitpo ten kan men zeer goed gebruik ma ken van een plantmachine. De teelt van knolselderij is niet aan een bepaalde grondsoort gebon den, de heel zware kleigronden zijn evenwel minder geschikt. De knol opbrengst is zeer verschillend, oor zaak kan zijn slechte kwaliteit plant- materiaal of door minder uitgevoer de ziektebestrijding. Bij een normale stand'van "het "gewas K&n men'300 kg. per are als een goede gemiddelde kilo-opbrengst beschouwen. Naast de bladvlekk^nziekte, welk:e de telers meestal roest' noemen is ook de onkruidbestrijding van zeer groot belang. Men kan onkruid in knolselderij bestrijden met GESAMIL, een ge heel nieuw produkt, waarvoor dooi de Plantenziektenkundige Dienst goedkeuring is verleend. Toepassen kort na het uitplanten op onkruid- vrij perceel en vochtige grond, wan neer binnen enkele dagen na de be spuiting regen valt is succes verze kerd, het wieden in knolselderij is geen probleem meer, dit zal deze teelt zeker ter. goede komen. Dit is weer de zaterdag van Dorus, van Theo Eerdmans, van Top of Flop, van Interpol en (na de afreis van Pipo) van Proemei. Voor de tie ners een spannende documentaire over Fokker: „Van Spin tot Friend ship" in het middagprogramma (4.40 uur). De zondag brengt zowaar weer een kijkspel „Ile" en dan het Kunst- maandorkest en de vier eerlijke ke rels. Maandag komt o.a. het Ridder goed met de spookgestalten uit vroe ger eeuwen o.w. Cruys Voorbergh, weer tot leven. Daarna dr. Van Swol Let donderdag op de regelrechte reportage uit Zwitserland: daar worden de laatste centimeters uitge hakt die de verbinding gaan vormen door de Sint Bemhard (Eurovisie 9.05 uur). Vrijdag keert Rudi Carell met zijn maandelijkse show terug in de huiskamers. Van de buitenlandse stations kun nen wij aanbevelen: Waag je kans en Pools variété (B.Vl. za. 9.-), Fury (D 1 zo. 2.30), Alpenkoning en men- senvijand (D 1 zo. 8.15 spel), De zon dige engel (D 1 di. 9.-), De huismees- Ier (D 2 woe. 8.20 spel), Slissen en Cesar B.Vl. woe. 9.10 spel) en niet le vergeten de hoofdfilm Boniface, de slaapwandelaar, met Fernandel via B.Vl. do. 9.30. Verticaal: 2. vogel, 3. taststaafje, 4. nauw, 5. deel van de bijbel (afk.), 6. plaats in Zuid-Holland, 7. naam loze vennootschap (Duitse afk.), 8. meisjesnaam, 9. ingang, 10. pigment- vlek. 12. Frans lidwoord, 14. niet zachtzinnig, 16. tandeloos zoogdier, 17. land in Europa, 19. bouwval, 23. bepaalde ruimte, 24. plaats der oud heid, 26. Duits pers. voornaamw., 28. onbelangrijk, 30. tooien, 32. uit roep, 33. boom, 36. zangnoot. 38. vol van klank, 39. volgens de normen, 42. meisjesnaam, 45. zangnoot, 46. land in Azië, 48. bewijs van be leefdheid, 49. getij, 51. sinds, 53. deel van het alfabet, 56. als volgt (afk.), 59. kindergroet, 60. niet be antwoorden aan de verwachtingen, 62. pertinent, 64. zangstem, 66. lid woord, 69. thee (Eng.), 70. touw, 72. pers. voornaamw., 73. naamloze ven nootschap (Franse afk.), 74. tor plaatse (afk.). BERLIJN, 28-3. Dc 28-jarige west- Berlijner Heinz Jercha, die dinsdag avond door Oostduitse grenswach ten werd neergeschoten en later overleed, werd volgens welingelich te kringen in west-Berlijn gesnapt, toen hij vluchtelingen hielp om door een tunnel van oost- naar west-Ber lijn te ontkomen. Jercha vormde de achterhoede van het groepje, toen de Oostduitsers op hen schoten. Hij werd geraakt en wist zich nog naai de Westberlijnse opening van de tunnel te slepen waar hij later werd gevonden. Minstens vijftig Oostduit sers zouden reeds door deze tunnel naar wcst-Berlijn zijn ontsnapt, voordat de Oostberlijnse politie er dinsdag een hinderlaag had gelegd. NIET VAN DEZE WERELD „Jezus antwoordde: Mijn Ko ninkrijk is niet van deze wereld" Zodra van iets gezegd wordt, dat het niet van deze wereld is, ligt de menselijke reactie voor de hand: dan hoort het zeker tot een andere we reld en hebben wij er niet of nau welijks mee te maken. Deze wereld betekent voor ons: de plezierige wereld, wanneer alles op rolletjes gaat en voornamelijk als het óns goed gaat. Deze wereld kan ook voor ons be tekenen: een keiharde, meedogen loze, nauwelijks leefbare wereld, wanneer het ons telkens weer tegen zit. In beide gevallen hebben we de neiging deze wereld te plaatsen in het volle daglicht en te zeggen wees reëel, sta met beide benen in de werkelijkheid en aanvaard als wereld alleen dat bestaan, dat con creet zichtbaar en voelbaar en hoor baar is. Zodra dan gesproken wordt over een andere wereld, denk dan met een maar: nu stappen we buiten de werkelijkheid en maken een vlucht naar idealisme en wolkachtige vér- langens buiten de staat en de maat schappij en de economie en de po litiek. Tóen de'Hëiiand' 'deze' woorden: „Mijn Koninkrijk is niet van deze wereld" sprak, zal de innerlijke re- ja ctie van Pilatus wel geweest zijn: O, als het zoiets is, dat buiten de harde werkelijkheid valt, dan is het een onschuldige zaak, die alleen van belang is voor wereldvreemde en thousiastelingen. Uit het gesprek tussen Pilatus en de Here Jezus blijkt duidelijk, dat Pilatus op zijn manier de woorden van de Heiland verklaart en dan ook gemakkelijk tot de conclusie komt: Ik vind geen schuld in Hem, of met andere woor den: Mensen, waar maken jullie je druk om, dit is een onschuldige, on gevaarlijke zaak, het behoort tot een andere wereld en laat Hem in die andere wereld koninkje spelen. Pilatus staat hierin niet alleen. Het misverstand van Pilatus is het misverstand van alle tijden. Het misverstand ligt hier: de Here Jezus heeft niet gezegd, dat Zijn Koninkrijk niets met onze wereld te maken heeft. De Heiland heeft niet gezegd, dat Zijn Koningschap ongevaarlijk is. Zijn Rijk heeft alles met onze we reld te maken en wil er ook alles mee te maken hebben en kan er ook alles mee te maken hebben juist omdat het niet uit deze wereld is opgebouwd. Hoe vaak denken we niet dat het hier een onschuldige zaak van gods dienstige geestdriftigen betreft, zo dra het over de Here Jezus en Zijn Rijk en Zijn Kerk gaat. Zodra het tot de kern van dit Ko ningschap komt, breekt Pilatus het gesprek af met een smalend: „Wat is waarheid". Intussen heeft de Heiland gesteld en stelt Hij vandaag nog, dat de hele wereld in vlam gezet wordt door Zijn Rijk, dat met de kracht van de Waarheid het hele leugen werk van onze wereld doorbreekt. Laten we niet te gemakkelijk Zijn Rijk en onze wereld tegenover el kaar plaatsen als onze onaantast bare concrete werkelijkheid tegen over zachtgekookt idealisme van een vage andere wereld. Dit is een vergissing. Het Kruis en de Opstanding plaat sen de Heiland, Gods Zoon, midden in onze zeer concrete wereld. Is er iemand, die deze ontmoeting kan ontgaan? Pilatus heeft het geprobeerd. Wat proberen wij? Z. Y. J. T. Ingezonden mededeling DJAKARTA. Het Indonesische ministerie van voorlichting heeft ge zegd dat dc Nederlandse maatrege len om versterking naar Nieuw-Gui- nea te zenden bewijst dat Nederland „onoprecht" ir,.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5