MTS Voor niets; Wereldgezondheidsdag (7 april) gewijd aan voorkoming blindheid LAATSTE NIEUWS Rood geschut dreunt in Laos Huisarrest voor Russische militaire missie Er komt Europese kunstmaan Neef van Ulbricht op vrije voeten De zuivering van Bab-el-Oued (mcfi iet ïfiKKer Aantal ooeougevallen in Nederland: 70.000 AMSTERDAM, 29-3. De Wereld- gezondheidsdag 1962 op 7 april zal gewijd zijn aan de voorkoming van blindheid. In verband hiermede heeft de Vereniging het Nederlandse Blindenwezen donderdag in het Veiligheidsinstituut te Amsterdam een persconferentie gehouden waar op aandacht geschonken is aan het geen met en voor de blinden kan worden gedaan ter beperking van de nadelige gevolgen van blindheid. Het veiligheidsinstituut zal in april de propagandaplaat „kans op tref fers? draag een bril" gaan gebruiken Het aantal blinden in ons land bedraagt ongeveer 6500, dit bete kent 59 op 100.000 inwoners, onge veer 650 van deze blinden zijn nog geen 18 jaar. Het ouder worden van de mensheid brengt toename van de ouderdomsblindheid mee. De voor- Jannie kreeg chocolade ei BARNEVELD, 29-3. Zelden kreeg iemand, die het eerste kievitsei van het jaar vond, zoveel aandacht als cle 14-ja- rige Jannie Geurts uit Barne- velcl. En dit alles, omdat zij door onfortuinlijke omstandig heden niet meteen het eitje op Soestdijk afleverde en anderen het eerste kievitsei aan de ko ningin offreerden. Jannie heeft overigens uit vele delen van het land brieven gekregen. Van iemand uit Apeldoorn kreeg zij een postwissel van f 10, en anderen schonken haar vele kleine attenties. De ze week kreeg zij ook een fraai pakket namens koningin Juliana thuisgestuurd. In het pakket was een begeleidende brief van de particuliere se cretaresse van de koningen, Jkvr. Röell. Het pakket be vatte een groot chocolade-ei met kleine eitjeskeurig ver pakt in gekleurd zilverpapier. Ingezonden mededeling ...want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig wer kend micropoeder Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijnstillers zenuwkal- merend bromisovalum 4- opwekkend cofféï- num. Microscopisch fijn poeder, dus directe op name in het organisme, dus directe werking zon der kans op maagklach ten. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes! •fc Instant direct werkend 6 stuks f 0.50 12 stuks f 1.- De Indonesische infiltraties HOLLANDIA, 30-3. Van de com- mandant strijdkrachten, sohout-bij- nacht L. Reeser, is vernomen, dat na de aanval van een Indonesische bommenwerper op het ten anker liggende marinevaartuig op 24 maart een eenheid mariniers op het eiland Gag een nader onderzoek heeft in gesteld. „De opsporingsactie vórdert echter zeer langzaam omdat het eiland niet alleen onherbergzaam is maar ook geheel onbewoond, waar door dus de waardevolle inlichtin gen van de bevolking worden ge mist". Op dit onbewoonde eiland werd evenals op 'het eiland Waigeo een aantal goedbewapende Indone sische militairen aangetroffen en aangevallen. Bij het daarop volgen de zeer korte vuurgevecht - de In donesiërs trokken zich ijlings terug - werd tenminste één Indonesische militair gedood. De groep wist te ontkomen naar het moeilijk begaan bare binnenland en wordt achter volgd. Aan Nederlandse zijde wer den geen verliezen geleden. Dc buit die de marine-eenheid in beslag nam, bestaat uit een tiental pakken munitie, enige buitenboordmotoren met benzinetanks, handgranaten, lichte mitrailleurs en Amerikaanse garandgeweren. Dc mariniers heb ben ter plaatse kleding, benzine en prauwen vernietigd. naamste blindheidsoorzaken in Ne derland zijn erfelijke oogaandoenin gen en glaucoom (groene staar). Het veiligheidsinstituut deelt mee dat ondanks de toename van het aantal arbeiders in Nederland van twee miljoen in 1950 tot 2Vz miljoen in 1958 het totaal aantal aangegeven oogongevallen vrijwel gelijk is ge bleven: ruim 70.000. Het aantal oog ongevallen met een verzuim langer dan twee dagen is in deze periode teruggelopen van 15.000 tot 9.000, terwijl het aantal ernstige oog-onge vallen met als gevolg een verzuim langer dan zes weken daalde van 390 op 126. Het veiligheidsinstituut is van mening dat -het oogongeval- lencijfer nog naar beneden kan. Vijf oorlogen in achttien jaar AMSTERDAM, 29-3. - De Ameiï- kaanse ambassadeur in ons land de heer John S. Rice, heelt in het ste delijk museum te Amsterdam de fo totentoonstelling „Mensen in de oor log" geopend, die circa 170 foto's om vat van de beroemde Hongaars-Ame rikaanse oorlogsfotograaf Robert Ca- pa (1913-1954). Dit is de eerste retrospectieve ex positie van diens werk. Capa foto grafeerde vijf oorlogen in achttien jaar tijds. Het mede door hem op gerichte fotobureau Magnum Photos Ine te New York heeft deze expositie georganiseerd. Capa was 41 jaar oud, toen hij op 24 mei 1954 in Indo-China werd ge dood door een landmijn. Amerikaanse fabriek in Terneuzen DEN HAAG. 30-3. De Dow Che mical International te Midland, Mi chigan, heeft bekend gemaakt, dat zij heeft besloten een nieuwe fabriek in Nederland te vestigen. De onder neming heeft daartoe het oog laten vallen op ongeveer 86 hectare indus- triegrond in Terneuzen. Deze nieu we vestiging in Nederland, die de jongste is van verscheidene vesti gingen .van de Dow Chemical in Europa, vormt een onderdeel van de plannen van de onderneming die een volledige deelneming aan de Euro- markt beogen. Niet alleen met een verkooporganisatie, maar tevens met laboratoria die alle technische dien sten kunnen verlenen en met goed geoutilleerde fabrieken. De cilinder-inhoud van motoren DEN HAAG, 29-3. De Kon. Ned. Motorrijders Vereniging 'is van me ning dat de cylinder-inhoud van de motor van een motorfiets geen maatstaf meer kan zijn voor toela ting tot het examen voor het rij bewijs A. Tot dusver kunnen alleen examens worden afgelegd op motorfietsen en scooters met een cylinder-inhoud van. 125 kubieke centimeter en ho ger tot een gewicht van 400 kilo- gram. De technische ontwikkelingen leid den tot motoren met 50 cc inhoud, die sneller en krachtiger zijn, dan de eerste motoren met 125 cc. Lich te motoren met inhouden van 50-75 en 85 kubieke centimeter ontwikke len vaak evenveel paardekrachten als 125 cc scooters (4.6 en 5.6 pk). De K.N.A.C.- wegeninformatiedienst DEN HAAG, 29-3. De K.N.A.C.- wegeninformatiedienst begint het aanstaande weekeinde aan zijn „zo- merslaap". In de afgelopen vijf maanden wer den. door de medewerkers van de wegeninformatiedienst bijna 45.000 telefonische informaties verstrekt aan weggebruikers, tegenover ruim 34.000 in de winter 1960-1961. Daar naast werd gedurende de nachtelij ke uren via een automatisch ant woordapparaat nog vele automobi listen geinformeerd over de weg- condities. Dank zij de medewerking van de omroepverenigingen konden voorts de afgelopen winter weer omtrent 300 radiobulletins worden doorgege ven. Jonge boeren en tuinders naar Amerika Op vrijdag 30 maart vertrekt voor de vijfde maal een groep jonge boe ren en tuinders naar Canada. Deze groep, bestaande uit 40 jon gens uit alle streken van Nederland, zal op 25 april gevolgd worden door nog een 15-tal jongens, die vanwege examens aan de landbouwscholen hun collega's op 30 maart vooruit moeten laten gaan. Al deze jonge boeren en tuinders zullen, na de voorbereidingen hier in Nederland door de drie Centrale Landbouw Jongeren Organisaties, voor een periode van negen tot acht tien maanden gaan werken op een of meerdere bedrijven in Canada. Zij zullen daar met medewerking van de organisaties, aangesloten bij de Canadian Neth. Immigration Con sul in Canadese gezinnen worden ondergebracht. De „Karei Doorman" NORFOLK, Virginia, 29-3. Het Ne derlandse vliegdekschip Karei Door man' heeft te Norfolk in Virginia voorraden ingenomen. Het schip had tevoren geoefend in de Caribische wateren. Een Amerikaanse woord voerder deelde mede, dat het schip het komende weekeinde zal vertrek ken naar Rotterdam. Ingezonden mededeling ELKE DAG3 maanden langheeft iedereen die een nieuwe fiets koopt, de kans die fiets cadeau te krijgen. Vraag er meer over aan uw fietsen» handelaar. BANGKOK, 29-3. De Thailandse minister van landsverdediging, ge neraal Thanom Kittikatsjorn, heeft woensdag jl. te Bangkok tegenover verslaggevers verklaard dat de com munistische Vietminh haar strijd macht in Laos met een zesduizend man heeft uitgebreid. Hij zei verder dat de communis ten thans Nam Tha, de hoofdstad van de gelijknamige, in noord-west- Laos gelegen provincie, met zwaar geschut beschieten en dat in dit ge bied „geile gevechten" worden ge leverd. MAATREGEL IN BONN BONN, 29-3. De Russische mili taire missie in Frankfurt aan de Main is op bevel van generaal Bruce Clarke, commandant van het Ameri kaanse leger in Europa, onder huis arrest geplaatst. De Russen hadden z.i. niet bevredigend geantwoord op het Amerikaanse protest tegen de beschieting van een auto der Ame rikaanse missie door Oostduitse po- littie bij Potsdam. LONDEN, 29-3. Op het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken hebben Engeland, Westduitsland en Italië donderdag de Europese ruim te-conventie getekend. Frankrijk zal, naar gehoopt wordt de conventie vandaag (vrijdag) teke nen terwijl verwacht wordt, dat Ne derland, België en Australië later zullen tekenen. De conventie beoogt om in de zo mer van 1965 de eerste Europese kunstmaan voor vreedzame doelein den in een baan om de aarde te brengen. Gerhard Ulbricht, een neef van de Oostduitse communistische staatslei der Walter Ulbricht, is naar verno men wordt op 22 februari naar zijn familie in de bondsrepubliek terug gekeerd na 12V2 jaar in de gevan genis van Waldheim te hebben door gebracht. Hij was vroeger expedi teur in oost-Duitsland en werd we gens economische overtredingen tot 6V!> jaar veroordeeld maar kreeg daar nog zes jaar bij wegens kritiek op het Oostduitse regime waartoe hij in de gevangenis zou zijn uit gelokt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk OOSTERLAND. Men verzocht ons mee te delen dat de avonddienst voor zondag a.s. luidt als volgt: 6 uur vi caris G. Kalsbeek uit Krommenie, dus niet zoals in de predikbeurten- lijst elders in dit nummer vermeld is: ds. Groenewegen. De ochtend dienst blijft onveranderd, nl: 10 uur ds. Groenewegen. Voor 25 jaar.... HAAMSTEDE. De vereniging S.S. S. gaf een zeer geslaagde uitvoering in T.A.V.E.N.U. RENESSE. Voor de vakante be trekking van onderwijzer aan de o.l.-school alhier hebben zicli 19 sol licitanten aangemeld. ZIERIKZEE (adv.). Smeerlever- worst 2 ons voor 25 ct.; Berliner le verworst 10 ct. per ons; rosbief 18 ct. per ons; pekelvlees 10 ct. per ons; fijn rookvlees 2 ons voor 25 ct. NIEUWERKERK. In deze gemeen te werd een collekte gehouden ten bate van: „Jong Holland snakt naar werk". ZIERIKZEE. De gezamenlijke mosselvissers hebben het Centraal Verkoopkantoor gevraagd voor het brengen van mosselen naar Philip pine een vergoeding te mogen ont vangen van 25 ct. per 100 kg. NOORDGOUWE. De vereniging „Ziekenhuis Noordgouwe" heeft een nieuwe ziekenauto aangeschaft ZIERIKZEE. Op de gehouden H. B.S.-avond toerden de stukken „De spiegel van You-Kus-KV' en „Pa tiënten gevraagd" met groot succes opgevoerd. ZIERIKZEE. De koop is tol stand gekomen van een tooonlvuis in de Post.straat. Het huis maakt deel uit van een serie van vier oude huizen, die zullen worden afgebroken om plaats te maken voor een nieuw postkantoor. BROUWERSHAVEN. De voorlezer in de Necl. Hervormde kerk heeft zijn funktie neergelegd. Er zal geen nieuwe meer worden benoemd. ALGIERS, 29-3. Volgens niet-offi- ciële berichten zijn tijdens de huis zoekingen. welke in de afgelopen da gen in de Europese arbeiderswijk Bab-el-Oued in Algiers zijn verricht ongeveer 3.500 personen aangehou den, terwijl 1.350 wapens in beslag werden genomen. De voormannen van de O.A.S., die de leiding hebben gehad bij de ge vechten, die vorige week vrijdag in Bab-el-Oued tegen Franse troepen werden geleverd, schijnen echter kans gezien te hebben door de afzet ting van de wijk te glippen. Ook schijnt men de zware wapens, die de O.A.S. bij die gevechten heeft inge zet, hebben weten weg te krijgen. DODELIJKE ONGELUKKEN MARGRATEN. In de open mer gelgroeve ,,'t Rooth" onder de ge meente Margraten is de 38-jarige arbeider E. Gelissen uit Margraten, gedood door een neerstortend brok mergelsteen. De heer Gelissen was gehuwd. OUDENDIJK. De heer J. Kuiper uit Grosthuizen in Noord-Holland is onder een grote 'hooiberg bedolven geraakt, toen hij aan het afsteken was en de berg plotseling begon te schuiven. Op het hulpgeroep van de man snelde zijn echtgenote en bu ren toe om de man te bevrijden. Toen men het hooi verwijderd had, bleek de heer Kuiper reeds te zijn overleden. SOEST. De 50-jarige monteur A. Hasper uit Amersfoort is bij een verkeersongeval om het leven geko men. De heer Hasper, die werk zaam was bij een garagebedrijf in Soest, wilde op de weg van Soest naar Soesterberg een gerepareerde auto beproeven. De wagen slipte en vloog' tegen een boom. De heer Hasper was op slag door. Het slacht offer laat een vrouw en twee kin deren achter. TERNEUZEN. De 22-jarige mej. A. Gelderland uit Terneuzen is bij het oversteken van een weg le Sluiskil verongelukt. Toen zij uit een autobus stapte en naar de over kant wilde gaan, werd zij gegrepen door een andere bus. In de loop van de dag is zij in het St. Elisabeth's Ziekenhuis te Sluiskil aan de op gelopen verwondingen overleden. SPORT TAFELTENNIS Uitslagen en standen tafeltenniscompetitie Lyceum I. Hoofdgroep: W. de Vos-E. Franke 1-2. Stand' gesp. pnt. E. Franke 8 14 A. v. Vloten5 10 W. Keuning 4 4 W. de Vos 5 4 J. v. d. Heuvel 6 2 R. Tangeman 6 0 II. J. Goedegebuure-R. Huneman 2-0 Stand gesp. pnt. H. Hage 7 14 J. Goedegebuure 8 12 J. Rosink 8 6 P. v. d. Huu'le 5 4 H. Heringa 5 2 R. Huneman 5 0 III. W. Doornenbal- C. Hogerheijde 1-2; H. Verschuur-C. Hogerheijde 2-1 Stand' 'gesp. pnt. H. Verschuur 7 12 R. de Rijke 7 10 H. Meier 6 8 C. Hogerheijde 7 6 J. Elzerman 5 2 W. Doornenbal 6 0 Bijgroep: A. Rectificatie; M. Ber- <man-C. Dogger 2-1; M. Schilp-H. v. 'd. Zande 0-2; C. Dogger-P. v. d. HuTle 1-2. Stand1 gesp. pnt. H. v. d. Zande6 12 P. v. d. Hulle 6 10 M. Schilp 6 6 H. Simons 5 4 M. Berman 5 2 C. Dogger 6 0 B. C. Heijboer-F. Vis 0-2; T. Visser -W. van Hemert 2-0. Stand gesp. pnt. T. Visser 7 12 C. Heijboer 7 12 F. Vis 7 10 A. Franke 6 6 W. v. Hemert 7 2 K. Jansen 10 2 BILJARTEN „Witte van Haemstede" organiseert kampioenschap Zaterdag en zondag zullen door de biljartvereniging „Witte van Haem stede" de wedstrijden worden geor ganiseerd om het kampioenschap hoofdklasse libre van het district Schouwen-Duiveland der KNBB. Aan deze wedstrijden zal worden deelgenomen door L. Canters „B.V. Concordia", L. Kosten „B.V. K.O.T." en W. Kramer „B.V. V.O.G.". BURGERLIJKE STAND Zierikzee G e b o r e n. 23 mrt. Cornells, z. van Jan Marinus Hart en Wilhel- mina Cornelia van Oeveren, wonen de te Middenschouwen; 25 mrt. Cor nells, z. van Jan Verburg en Wille- mijntje Ktina de Waal, wonende te Bruinisse; 26 mrt. Marinus, z. van Frangois Cornells van der Weele en Neeltje de Jonge, wonende te Mid denschouwen; 26 mrt. Esther Catha- rina Laetitia, d. van Gerbert Henry Duijvendak en Jantje Wigéri van Edema, wonende te Brouwershaven; 27 mrt. Marinus, z. van Pieter An- thonie van Driel en Josephina de Block, wonende te Bruinisse. Overleden. 29 mrt. Jan Corne lls Fonteine, oud 65 jaar, gehuwd met Johanna Joppa Kraak, wonende te Brouwershaven. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Motorvoertuigenshow in „Concordia" Garage G. C. Anker organiseert in .Concordia' een welverzorgde ,show' van motoren, scooters en bromfiet sen. Ook zaterdag zal de „show" nog te zien zijn. Een keur van verschillende merken vult de grote zaal van .Concordia' en deze selektie van tweewielige mo torvoertuigen, laat de overtuiging achter, dat hier het modernste is samengebracht, wat de fabrikanten produceren. Uiteraard kan men tij dens een rondwandeling over deze tentoonstelling van motorvoertuigen zich over de kwaliteiten van het ten toongestelde uitvoerig laten inlich ten. OOSTERLAND Stoffelijk overschot oud-wethouder C. M. Zeijler ter aarde besteld OOSTERLAND. 29-3. Onder gro te belangstelling vond donderdag middag op de algemene begraaf plaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van oud-wethouder C. M. Zeyler. Nadat de lijkkist in de groeve was neergedaald trad als eerste spreker naar voren de heer H. J. van de Zande, neef en in velerlei func ties opvolger van de overledene. Spr. wees op het feit, dat zijn oom nu hij verschillende jaren uit het openbare leven zich had terugge trokken, bijna tot de vergeten bur gers was gaan behoren. Uit de grote belangstelling hier aan zijn graf 'blijkt, dit echter wel anders en dui delijk wordt dat hij nog in de ge dachten zijner dorpsgenoten voort leefde, als de man die eertijds in het openbare leven zo'n grote plaats innam. De heer van de Zande wees verder op de velerlei verdiensten van de overledene als dijkgraaf van het voormalige waterschap Ooster en Sirjansland, als kassier van de Boerenleenbank, als voorzitter van de landbouwvereniging D.E.S., als president-kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente, als raadslid en wethouder der gemeente Oosterland en hoe hij steeds voor alle belangen heeft ge werkt en gestreden. Zijn nagedach tenis zal steeds blijven voortleven hij de besturen van de genoemde verenigingen en corporaties, aldus spr. Ds. H. J. Groenewegen jr., Ned. Herv. predikant alhier, las een Schriftgedeelte en ging voor in ge bed. Tal van kransen en bloemstuk ken bedekten de baar, o.m. van kerkeraad en kerkvoogdij, Boeren leenbank, Aankoopver. „Schouwen- Duiveland", Varkensfonds „Ooster land", Weegbrug „Even Buiten", District 8 van het waterschap Schou wen-Duiveland, Landbouwvereni ging „D.E.S.' en van de familie. Ten slotte darikte de oudste zoon, de heer Joh. Zeijler, voor de vele be wijzen van deelneming en voor de grote belangstelling bij 'de begrafe nis van zijn onvergetelijke vader be toond. Inzameling voor Simavi In de week van 2 tot 7 april a.s. zal er in onze gemeente een huis- aanijhuis-collekte worden gehouden voor de SIMAVI. Gehoopt wordt dat onze dorpsgenoten deze nuttige en hoogstnodige inzameling wel zullen willen gedenken. Inzameling voor Afrikaans ziekenhifisje Voor de bouw van een kinderzaal aan het van Nederlands geld ge bouwde ziekenhuisje te Mbuma in Afrika hebben Mientje Otte, Joke Verhage en Kobi Stouten alhier „bouwsteentjes" verkocht. Deze ge waardeerde aktie bracht op de mooie som van f 73, waarvoor de milde gevers(sters) een woord van harte lijke dank toekomt en de drie meis jes niet minder. SCHOUWEN-DUIVELAND Verkiezingspepertjes De „verkiezingspepertjes", opge nomen in het nummer van donder dag hebben kritiek uitgelokt van de man, die volgens ons bericht „zich recalcitrant betoonde" en zijn stem biljet op tafel neerwierp en dus niet stemde. Betrokkene wijst ons er op dat hij aanvankelijk het stembiljet niet wilde aannemen, maar dit toch deed op verzoek van het stembureau, waardoor de procedure van proces- verbaalopmaking kon worden voor komen. Daarna legde hij het biljet weer op tafel en verdween. Betrok kene noemt dit niet recalcitrant en dat is juist. Betrokkene wijst ons er verder op dat zijn houding in geen enkel opzicht een demonstratie heeft willen zijn. Op dit laatste punt ver schillen wij met betrokkene van mening, want hij had het biljet een voudig kunnen aannemen en het in het hokje kunnen doorstrepen. Dan had zijn houding zich geheel aan de waarneming van het stembureau onttrokken. Intussen bevond zich in één der stembureaus van de gemeente Wes- terschouwen een man. die duidelijk hoorbaar in zijn hokje staande, zei: „nee, nee, nee". Hij liet kennelijk eerst de kandidaten (hoorbaar) de revue passeren. Een vrouw in een ander stemhokje bracht een kleuter mee van twee jaar. Ze hielp het kind voorzichtig op de stoep van het ge bouw en sprak: „over twintig jaar kun je alleen". Laten we het van harte hopen! BRUINISSE P.Z.E.M. bereikt mijlpaal Ten huize van mevrouw O. Srutek te Bruinisse heeft do P.Z.E.M. van daag een elektrisch heet waterreser voir geplaatst. Geen feit. dat norma liter oen krant bereikt, maar deze „boiler" was een bijzondere, want het gold hier de 10.000 ste door de P.Z.E.M. in onze provincie geplaatst. De gelukkige mevrouw Srutek ont ving bezoek van de hoofdingenieur voor de Noordgroep van de P.Z.E.M. ir. M. A. L. Beun. de heer G. C. But. werkzaam op de afdeling Verbruiks- ontwikkeling van de maatschappij en van de installateur, de heer J. Huibers. De hereji van de P.Z.E.M. gaven uitdrukking aan hun voldoe ning over het bereiken van deze mijlpaal en boden mevr. Srutek een tweetal elektrische geschenken aan, t.w. een regelbaar strijkijzer en een elektrische badkamerkachel. Ingezonden mededeling in etuis met 6 poeders maar ook in eenJuifli^ MastE JUfllSlEOIUEEK zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POED^S helpen! Er zijn Mccnk's Poeders#A hoofdpijn, kies pijn, hoest, gricp.^parrhee, influenza, rhcumatick. koort'sipcid bij gevatte kou, periodieke pijnen enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis A 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn rhi pcrioi m cu leen hïndij! kmgbaar irliok in 'TlJEfcK INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur. Met veler, aanwezig op de begra fenis van het stoffelijk overschot van wijlen de heer C. M. Zeijler. heb ik me afgevraagd waarom de ge meente bij deze droeve plechtigheid niet vertegenwoordigd was. Er was kennelijk ook geen bloemstuk of krans gestuurd. AANWEZIGE. (Na informatie ter bevoegder plaat se werd ons medegedeeld, dat de ge meente niet is uitgenodigd geworden bij deze begrafenis aanwezig te zijn. Formeel heeft de gemeente dus recht gehandeld, maar men zou deson danks zich kunnen afvragen, of de gemeente de rijke verdiensten van de overledene niet zwaarder had kunnen laten wegen, dan de stipte naleving van de usantiële regels in dergelijke gevallen. Op zo'n vraag is nu eenmaal geen algemeen ant woord te geven. - Redaktie). Normaal en abnormaal Een groep psychiaters is tot de conclusie gekomen, dat er op elke vijf inwoners van New York vier psychisch niet hele maal in orde zijn. Acht jaar lang hebben de zenuwartsen de geestelijke gezondheid van de bewoners van het centrum van Manhattan geobserveerd. In hun rapport hierover zeg gen zij, dat I8V2 procent vol komen normaal is, 23,4 pro cent is zo ernstig gestoord dat zij een psychiatrische behan deling behoeven en 5S,1 pro cent kan zonder psychiatrische hulp een normaal bestaan leiden, hoewel hun psyche licht tot matig is aangetast. „Keukenhof" weer open LISSE, 29-3. In de meest letterlij ke zin des woords heeft minister president prof. dr. J. E. de Quay vanmiddag de lente op „Keukenhof" binnen gehaald. Met een zwierige zwaai tilde hij een kleine, in narcisgeel gestoken lentefee uit een zachtblauw, met tul- pentoeven versierd tulen paasei van een. podium en leidde haar voor een bloemenhulde naar zijn echtgenote, daarmede „Keukenhof" openend. De ivilde ganzen op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 30-3. Hel verenigings blad „Sterna" van de Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" besteedt in het maartnummer, zoals gemeld, aandacht aan de wilde ganzen en zwanen die tijdens de afgelopen winter op het eiland verbleven. Hieronder geven wij de uitkomsten van tellingen zoals die door „Sterna" zijn opgenomen. Rotgans: 1 2nov. '61 op de slikken bij Viane 92 exemplaren, 26 dec. '61 bij Schelphoek 75, 21 jan. '62 in de Koudekerkse inlaag 100, 27 jan. '62 in Flaauwcrsinlaag 1, 4 febr. '62 bij haven Zonnemaire 70, 11 febr. '62 in Koudekerkse inlaag 4 en 15 febr. '62 eveneens in de Koudekerkse inlaag 100 exemplaren. Brandganzen: 9 dec. '61 bij Den Osse 94 ex., 19 dec. '61 bij Den Ossc 150, 1 jan. '62 bij Moriaanshoofd 800, 13 jan. '62 bij Flaauwersinlaag 250, 4 febr. bij Brijdorpe 500, 11 febr. bij Weversinlaag 700, 26 febr. bij Mo riaanshoofd 300. Grauwe gans: 1 jan. '62 bij Mori aanshoofd 3 exemplaren. IColgans: 1 jan. '62 bij Moriaans hoofd 12. 4 febr. '62 bij Brijdorpe 1. Rietgans: 2 Ojan. '62 bij Noord- welle 150, 4 febr. '62 bij Brijdorpe 50, 11 febr. '62 in Koudekerkse in laag 180. 1 maart '62 in Koudekerkse inlaag 100 exemplaren. Sclieepvaartbericlitcn Alchiba, 28-3 van Djibouti naar Suez. Attis, 28-3 van Gonaives naar Barreiro. Autoriteiten in dc Verenigde Staten en diplomaten hebben ver klaard, dat zü «iet een spoedige her vatting voorzien van dc voorbespre kingen over Nieuw Guinea tussen Nederland en Indonesië.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2