Lijst 1 moeder KIEST PARTII Als verbondenheid verdwijnt is korfbalsport ten dode gedoemd dat is andere Xjjfe* koek! VERKIEZINGEN _evrij< KIEST PARTII VAN DE ARBEID M. J. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel FEUILLETON Najaarsvergadering S.D.K.B. Vergadering is „soort aandeelhoudersvergadering" JEUGD BETREKKEN BIJ DE POLITIEK Ingezonden mededeling K.V.P. hield jongerencongres in de hoofdstad ^0|fipO|jgyrijdt* ZIERIKZEE, 26-3. De Schouwen- Duivelandse Korfbalbonil hield in het afgelopen weekeinde onder voorzitterschap van de heer J. Th. Brouwer, in het „Huis van Nassau" de jaarlijkse algemene vergadering üe voorzitter zei in zijn openings woord dat de najaarsvergadering van de S.D.K.B. eigenlijk gezien kan worden als een soort aandeelhou dersvergadering van een N.V., be legd ter bespreking van de resulta ten van het afgelopen jaar. Volgens tabellen en berekeningen wordt dan de winst verdeeld, wat hij de S.D. K.B. dan neerkomt op het uitdelen van prijzen en het vaststellen van de rangpositie op de competitielad der. Het is duidelijk dat dit alles ligt in het materiële vlak. Dikwijls wordt over het hoofd gezien of andere na gestreefde doelen ook bereikt zijn. De voorzitter dacht in dit verband aan andere, geestelijke-, lichamelij ke- en gemeenschapsbindende doe len, die minder concreet zijn en waarover - dus - minder gemakke lijk gesproken wordt. De resultaten van de activiteiten op dit bijzondere gebied kunnen ook niet na één sei zoen geconstateerd worden. Pas na een reeks van jaren zal dit kunnen blijken en daarom ook is het nodig een bepaalde vaste koers te houden om de uitkomsten te kunnen over zien over een langere periode. „Zuiver Schouwen-Duiveland" Intussen maakt de SDKB zich weer op om tot aktie over te gaan. De voorzitter meende dat een woord van aanmoediging aan de vooravond van het nieuwe korfbalseizoen, wel op z'n plaats is. Voorts wees de heer Brouwer op het unieke karakter van de SDKB, nl. gespeend van politie ke, levensbeschouwelijke en zelfs ge meentelijke invloeden. Er is geen organisatie aan te wijzen die zo zui ver Schouwen-Duivelands is. In dit verband spoorde de voorzitter de vertegenwoordigers van de verschil lende verenigingen aan de organisa tie sterk te houden, vooral ook gelet op de vele veranderingen die over het eiland zullen komen. Omdat de heer Brouwer niet verwachtte dat alle veranderingen verbeteringen zullen zijn, integendeel zelfs, meen de hij dat het noodzakelijk is te be houden wat goed is en de traditie in de vorm van de jaarlijkse winter- uitvoeringen, strafeesten, kermissen en de andere gebruiken rustig te be waren. Al deze belevenissen geven de mens immers het idee in zijn eigen huis thuis" te zijn. Met klem betoogde de voor zitter dat als de huidige onder linge verbondenheid verdwijnt, ook de korfbalsport ten dode is opgeschreven. Gelet op dit alles meende de voorzitter wel te mogen concluderen dat de taak van de bestuurders door deze ontwikkeling is verzwaard maar des te mooier zal zijn. De persverslagen Na het openingswoord van de voorzitter werd het jaarverslag uit gebracht door de tweede secretaris de heer H. Geluk. Hieruit bleek dat de SDKB in het afgelopen jaar enige primeurs heeft gehad, o.a. door de invoering van de medische keuring, toepassing van nieuwe reglementen en statuten. Te Nieuwerkerk werd de eerste micro-competitie gehouden en voor' de eerste maal werd beslag gelegd op de Ir. Duns-wisselbeker. Het probleem van het scheidsrech- terstekort kon nog niet worden op gelost. Voor de eerste maal maakten 2 leden van de SDKB deel uit van 't zaterdag-12-tal van de KNKB, dat 'n trip maakte naar Engeland. Dhr. J. Th. Brouwer vertegenwoordigt de SDKB thans in de Zeeuwse Sport raad. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer L. van Po- pering, bleek een klein nadelig sal do. De begroting voor 1962 werd door de vergadering onveranderd goedgekeurd. Bestuursverkiezing De periodiek aftredende bestuurs leden de heren J. Th. Brouwer, L. van Popering en H. A. Geluk wer den herbenoemd. De heer H. J. Ber- revoets stelde zich niet meer ver kiesbaar. In zijn plaats werd be noemd de heer K. Jongman uit Sir- Ingezonden mededeling jansland. In de vakatures M. G. Wentel en C. P. Pols vond de benoe ming plaats van de heren A. P. Drij- gers (Brouwershaven) en J. Kort (Kerkwerve). Als voorzitter werd herbenoemd de heer J. Th. Brou wer. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren K. B. Hogerland en D. Huntelaar, plv. lid de heer W. H. Ooms. Tot leden van de technische commissie werden be noemd de heren H. Schot, A. P. Drij- gers en H. Bom. De strafcommissie werdsamengesteld uit de heren P. J. Cashoek, H. Schot en K. A. v. Lan- geraad, de protestcommissie uit de heren K. T. Postma, H. B. Dreijer en J .J. Verloo, plv. leden J. P. Dek ker A. Paauwe en G. Vorstheuvel Labrand. Een verzoek van de s.v. MEVO om kwijtschelding van boetes werd door de vergadering afgewezen. De competitieleider, de heer J. de Wit memoreerde nog de te Nieu werkerk gehouden microcompetitie, en stelde vast dat deze volkomen aan de gestelde verwachtingen heeft beantwoord. De heer de Wit sprak woorden van dank tot de voorzitter van de s.v. Nieuwerkerk, de heer J. H. v. d. Zande en de heer W. Stout- jesdijk voor de door hen bij deze wedstrijden verleende medewerking. Als aandenken kregen deze heren, evenals alle deelnemende achttallen, een herinneringslint in blauw-witte kleuren. Vervolgens beantwoordde de competitieleider enige vragen naar aanleiding van de competitie 1962, waarna de voorzitter dank bracht aan de scheidende bestuurs leden en de nieuwe bestuursleden een welkom toeriep. Op voorstel van de heer L. van Popering zal worden getracht op 30 april met een SDKB-twaalftal deel te nemen aan het zes-bondentoer- nooi te Zeist. Na nog enige vragen te hebben beantwoord sloot de voor zitter vervolgens met een opwek kend woord voor de komende com petitie deze geanimeerde vergade ring. Ingezonden mededeling Toogdag vereniging "volksonderwijs" te Oostburg Groot tekort aan personeel en scholen MET GRATIS CHOCOLADE OOSTBURG, 25-3. Op de zaterdag te Oostburg gehouden tweede toog dag van de Vereniging „Volksonder wijs', waaraan ook werd deelgeno men door vertegenwoordigers van Schouwen-Duiveland, heeft het hoofdbestuurslid en oud-secretaris van „Volksonderwijs" een propa- ganda-rede gehouden, over het on derwerp: „Ken Uw verantwoorde lijkheid'. Hij gaf in deze causerie een overzicht van de stand van za ken bü het onderwijs. Spr. haalde een artikel in het dag blad „Trouw" aan, waarin werd ge steld, „dat de schoolstrijd slechts dan zou zijn geëindigd, als de open bare school zou zijn verdwenen". De heer van Thuijl concludeerde uit een dergelijke uitspraak, dat het bijzonder onderwijs in de aanval is gekomen en 'hij zag nu -twee moge lijkheden, óf de openbare school krijgt een staatskarakter en blijft dus in de minderheid of het open baar onderwijs maakt een sterk dy namische ontwikkeling door. Hij vroeg zich overigens wel af, of een uitspraak als boven geciteerd, het geen is dat minister Algera bedoel de met „verdraagzaamheid" en „naastenliefde". De ouders dienen zich duidelijk voor ogen te stellen, dat de openbare school geen „zuil" is, maar een alge mene school, waar elke onder zijn De papierlading is binnen. De brievenbus heeft het allemaal moe ten verwerken en we hebben ge staard op talrijke mannengezichten. Degelijke, evenwichtige, plichtsbe trachting afstralende mannengezich ten, allemaal van mensen, die hun politieke duit in het zakje deden, doen of willen gaan doen. Politiek vrienden - we behoeven er niet over te twisten - is een ernstige zaak en wie zich op dit terrein scherts ver oorlooft, komt snel in de, al of niet bijtende, satire terecht. Alles goed en wel, maar kijken al die mannen nu niet een beetje al te ernstig? We zouden het een verkwikking en een belangrijke aanmoediging tot het uitbrengen van de stem gevonden hebben, als er eens één kandidaat je tussendoor had gelopen, met een stralende lach. Al was het maar een veelbelovend glimlachje geweest, maar niks hoor. Het zijn allemaal staatsiefoto's geworden van plechtige heren en sommigen kijken ronduit boos. Dat is wel jammer, want we hopen toch, dat alle leuzenprodu- centen zichzelf in de toekomst ook eens met een korreltje politiek zout kunnen nemen, want tenslotte eten we allemaal een eitje en trekken een pyama aan voor het naar bed gaan, geeuwen rondborstig of achter de hand, naar gelang we gewend zijn en zeggen een lelijk woord als we ons snijden bij het scheren. Nu moet men het bovenstaande niet verkeerd gaan uitleggen en er foute conclusies uit trekken. We be hoeven in het stemhokje niet over stag te gaan, zoals de meneer die Jo Spier destijds tot leven riep. Een balsturige meneer mogen we wel zeggen, die de filosofische aanma ning „sléchts één vakje rood maken" letterlijk opvolgde en het stemhokje met verfpot en kwast begon rood te schilderen, totdat de voorzitter van het stembureau tussenbeide kwam. Onze kandidaatjes - het moet wel zo zijn - gaan krom gebukt onder de problemen. Ze gaan met de rand stad Holland naar bed en staan er mee op, ze zitten met het veer Zijpe- A.J.-polder op schoot en proeven Nieuw Guinea bij de avondboter ham, maar lussen de bedrijven door zullen ze hopelijk toch ook nog aan de W-trilogiekunnen toekomen, „wolken, wind en water" om wat op verhaal te komen. Wellicht is er toch nog tijd voor een stevige grap, voor een „dijenkletser" of voor een mees- muilmopje. We hopen het echt voor hen, hoewel, als we de pampletten bestuderen, zit het er nauwelijks in, maar - en dat is een troostertje - na de verkiezingen kan er veel veran deren. Jammer, dat er dan geen pamfletten meer rond gestuurd wor den zo van lijstaanvoerder X op een caféterrasje in Loenen, lijstaan voerder Y gezwembroekt in een duinpan enz. Misschien een volgende maal dan? EILANDMAN. kind in volle gerustheid heensturen kan. Kinderen moeten niet alleen samen spelen, maar treffen elkaar later in fabriek en op kantoren, zo dat een scheiding niet juist is. Geen afscheidingen Spr. herinnerde aan een uitspraak van prof. Kistemaker, dat wij onze kinderen moeten leren de naaste lief te hebben, maar een eerste ver eiste moet dan wel zijn, dat de kin deren met elkaar in aanraking ko men en er dus geen afscheidingen zijn. „Volksonderwijs" hanteert geen leuzen, dat we niet zouden rusten, voordat er geen bijzondere school meer bestaat en mitsdien verheffen wij onze stem tegen uitlatingen als in „Trouw", aldus spr., die hierna wees op de catastrophale toestanden die heersen op onderwijsgebied, waarvoor men noch uitsluitend vo rige regeringen, noch de huidige verantwoordelijk stellen kan. Ook wij zijn verantwoordelijk, ook op het punt van de scholenbouw, zo stelde spr. Te weinig gymnastieklokalen Vooral is er een groot tekort aan gymnastieklokalen (2500). Per jaar komen er 60 bij, zodat we in 40 jaar uit de misère kunnen zijn. En dan zijn er nog altijd 800 vakatures, waarin ook door gepensioneerden en of gehuwde vrouwen niet kan worden voorzien. Het tekort spreekt het duidelijkst, als men bedenkt dat reeds 8000 plaatsen worden vervuld door gehuwde vrouwen en gepensi oneerden. De eerste jaren is er dan ook geen kijk op, dat het leerkrach tentekort wortd opgelost. Momen teel telt de vereniging „Volksonder wijs 840 afdelingen met in totaal 150.000 leden. Spr. deed een klem mend beroep op de aanwezigen de strij'd te voeren met kracht, maar op een behoorlijk niveau, teneinde 'het Nederlandse volk 'te overtuigen van de noodzaak offers te brengen voor goed onderwijs voor elk kind. Ingezonden mededeling Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor Beschermtt -,...1.tooifa"""- /r l.ioj Dit doosje betekent: protektie tegen infektie MARKTBERICHTEN Graanbeurs ROTTERDAM, 26-3. Officieuze no teringen per 100 kg. Tarwe - doorsneekwaliteit op ba sis 17 pet. vocht tot f 33,05 per schip, franco fabriek - tot f 32,80 per auto. Voedergranen - goed prijshoudend bij gering aanbod: Maalgerst - volgens monster f 25,50- 27,50; Kippegerst - volgens monster f 27,25-28,25; Rogge - volgens mon ster f 23,00-24,00; Haver - volgens monster f 23,75-26,25. Peulvruchten - franco Rotterdam: Groene erwten - op monster f 26,00- 32,00; Schokkers - op monster f 26- 32,00; Bruine bonen - boerenschoon - volgens monster f 35,00-55,00. Aardappclbeurs ROTTERDAM, 26-3. Klei-aardap- pelen 35 mm opwaarts voor het bin nenland: Bintje f 25,00-27,00; Bevelander f 20,00-22,00. Klei-aardappelen 38 mm opwaarts Furore f 23,00-26,00. Vocr-aardappelen f 4,00-5,50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. AMSTERDAM, 24-3. In de slotver gadering van het jongerencongres der K.V.P., vanmiddag in Krasna- polsky te Amsterdam, heeft de voor zitter van de centrale jongerengroep de heer Gerard Woertman, een rede uitgesproken waarin hij vooreerst uiting gaf aan zijn vreugde dat een Grondwetswijziging aanstaande is waardoor de leeftijd voor het ac tieve kiesrecht wordt verlaagd tot 21 jaar. Voor de Kamerontbinding in 1963 kunnen de voorstellen daartoe zijn behandeld. „Laten we vaststellen dat dit een van de goede punten is van het kabinet de Quay", aldus spreker. Men zal de belangstellende jonge ren in het algemeen echt bij de po litieke werkzaamheden moeten be trekken. „Is het niet gewenst dat de partijen in de landelijke regionale en plaatselijke besturen en in de vertegenwoordigende lichamen, ook SPORT plaatsen inruimen voor de categorie van de 20-30-jarigen?" Spreker bracht in herinnering de waarschuwing van prof. Romme voor het gevaar dat door de in politiek opzicht onorganisatorische ver deeldheid van Rooms-katholieken enerzijds en protestants-christelijken anderzijds de christelijke idee in de politiek terrein gaat verliezen aan haar tegenstanders, en diens sugges tie het initiatief te nemen tot een onderzoek of de objectieve omstan digheden aanwezig zijn die kunnen leiden tot het opstellen van een ge meenschappelijk werkprogram. Ingezonden mededeling neus,keel en borst vin vastzittend slijm VOETBAL K.N.V.B. Dreischor I-Zierikzee II 1-0 Dreischor heeft ook haar voor laatste wedstrijd tegen Zierikzee II in de volle winst om weten te zet ten al moet er direct aan toegevoegd worden dat de gasten zich tot het uiterste hebben gegeven en de ne derlaag zo klein mogelijk hebben gehouden. In de eerste speelhelft waren beide partijen volkomen aan elkaar gewaagd en moesten beide doelverdedigers beurtelings optre den. Bram Locker schoot voor Zie rikzee hard tegen de lat en aan de andere kant trof een hard schot van Kor van der Werve de staander. Toch duurde het een half uur eer het enige doelpunt tot stand kwam. Hans Klompe speelde de bal goed over naar linksbuiten Jan van den Bos en deze schoot hard in (1-0). Met onveranderde stand brak de rust aan. In de tweede helft was Drei schor de beste ploeg en Zierikzee moest zich hoofdzakelijk tot verde digen bepalen. Van den Bos lanceer de nog enige uitstekende voorzetten welke echter door de achterspeler veteraan van der Werve goed wer den weggewerkt. Verdienstelijk spel bij de blauw-witten liet linkshalf Boogaard zien en door zijn toedoen werd nog menige aanval opge bouwd. Voornamelijk door te kort spel wist men het Zierikzeese doel echter niet meer te doorboren, zo dat met een magere 1-0 overwin ning het einde kwam van deze ma tig gespeelde wedstrijd. Dreischor heeft nu nog een wedstrijd op haar programma staan en wel thuis tegen Burgh II, waarna de competitie weer tot het verleden behoort. BILJARTEN Biljartcompetitie viertallen district Schouwen-Duiveland Voor de biljartcompetitie voor viertallen van het district Schouwen -Duiveland der K.N.B.B. werden de volgende wedstrijden gespeeld: O.K.K.-V.O.G. 4-4: L. v. Klinken de L. de Hooge 0-2; L. v. Popering- K. Akershoek 2-0; A. v. d. Cingel- C. Verkaart 2-0; M. J. Thiery-A. Meerdink 0-2. Witte van Haèmstede-De drie schapen 4-4: J. Kik-A. J. Dorst 0-2; K. J. Bakker-J. L. Braber 0-2; S. Geleijnse-J. Roskam 2-0; P. C. Hanse -L. M. Moermond 2-0. D.O.S.-Renesse 4-4: W. A. Kuijper- J. L. Prummel 0-2; P. Vij verberg - J. v. d. Slikke 2-0; I.. den Boer-A. Braai 0-2; J. de Jonge-N. A. Krijnse Lokker 2-0. B.V.O.-K.V.L. 6-2: M. Verhoek-A. Quartel 2-0; A. Mol-J. v. d. Weijde 2-0; W. de Jonge-J. Romeijn 0-2; M. Capelle-J. Koopman 2-0. K.O.T.-K.V.L. II 2-6: L. Kosten- J. Hagesteijn 0-2; W. v. d. Hulle-C. v. Putten 0-2; G. Koster-J. Paauwe 2-0; Th. Kramer-P. v. d. Berge 0-2. O.K.K. Il-Witte van Haemstede II 8-0: W. Kesteloo-J. de Haan 2-0; M. Quist-T. J. Stoel 2-0; J. C. v. Felius- D. de Jonge 2-0; J. Thiery-B. de Vrieze 2-0. B.V.O.-Concordia 6-2: M. Verhoek- F. Hogerheijde 2-0; A. Mol-G. Tim merman 0-2; W. de Jonge-J. Quant 2-0; M. Capelle-J. Brouwer 2-0. van Poelje GOES. De 20-jarige J. Schipper uit Kapelle is bij een verkeersonge val om het leven gekomen. KERKNIEUWS Chr. Geref. Kerken Ds. H. C. Binee overleden BAARN, 26-3. Zondag is in Baarn overleden ds. H. C. Binee, de nestor van de Christelijk Gereformeerde predikanten in Nederland. Ds. Binee zou maandag 89 jaar zijn geworden. Hij werd 26 maart 1873 in Gouda ge boren en studeerde theologie aan de theologische school der Christelijke Gereformeerde Kerken. In 1907 werd hij predikant te Zaandam. Ds. Binee diende voorts de kerken van Groningen en Murmerwoude (gem. Dantumadeel) en kwam in 1927 opnieuw naar Zaandam. Deze gemeente heeft hij nog zestien jaar gediend; 3 april 1943 ging hij met emeritaat en vestigde zich in Baarn. AMSTERDAM. De 54-jarige Am sterdammer W. Kuit, die fietsend op de Koninginneweg in Amsterdam in botsing kwam met een auto, is in het Wilhelminagasthuis aan zijn verwondingen bezweken. VLAARDINGEN. In het Alge meen Ziekenhuis in Vlaardingen is overleden de 45-jarige A. J. Verha gen. De man raakte dinsdag ernstig gewond bij een botsing. De heer Verflagen zou geen voorrang heb ben verleend aan een vrachtauto, die werd bestuurd door P. van der L. uit Klaaswaal. UTRECHT. De 53-jarige Utrechtse portier M. J. van Houten is in zijn woning aan de Schalkwijkstraat in Utrecht door verbranding om het leven gekomen. Burgh en Zierikzee kwamen uitstekend voor de dag Pleit voor Brouwershaven definitief beslist Nieuw-Borgvliet staat uitste kend veer de kampioenstitel Dreischor moest zich terdege in spannen de puntjes op Zierikzee II te veroveren SVOWK ver sloeg colt dit keer Burgh II.. VOETBAL K.N.V.B. Burgh en Zierikzee hebben zich jl. zondag in de 4e klas G uitstekend geweerd. Met waarlijk uitstekend spel slaagde Burgh er in op Vosmeer een ruim schoots verdiende 4-1 overwinning te behalen. Bij de groen-witten liep vooral de jeugdige linker vleugel Wessels-A. Rijnberg weer in de kij ker. Door deze zege ivist de club uit de Westhoek Halsteren op de rang lijst te passeren waardoor het lang zaam maar zeker in de buurt van de middenmoot komt. Zierikzee deed vriend en vijand verbaasd staan door de kampioenskandidaat met 1-0 te kloppen, ondanks het feit dat de wedstrijd met drie invallers be gonnen werd waarna de Looff al spoedig ook nog het veld moest ver laten. Nu heeft Zierikzee deze zege niet behaald door een knap spelletje op de grasmat te toveren. Niets is minder waar, Zierikzee hanteerde deze maal een voor hen ongebruike lijk wapen, nl. enthousiasme. Het was waarlijk verkwikkend de vecht lust van de rood-zwarten de gehele wedstrijd te aanschouwen. Geen mo ment werd Cluzona in de gelegen heid gesteld hun spel te ontplooien, ondanks het feit dat de defensie van de thuisclub wel eens in de ver drukking kwam. Wij zijn er van overtuigd dat Zierikzee zeker niet de voorlaatste plaats momenteel zou bezetten als in vorige wedstrijden met hetzelfde elan was gespeeld. Mogelijk is deze wedstrijd voor de spelers een les geweest voor de toe komst. Voor Brouwershaven is het pleit nu definitief beslist daar bij Kruisland met 6-1 werd verloren. Nw. Borgvliet, dat thuis tegen Hal steren een overigens maar benauw de 3-2 overwinning wist te behalen, is door de nederlaag van Cluzona er uitstekend voor komen te staan. De Schutters konden thuis met 4-3 de baas blijven over S.C. Gastel, terwijl NVS voor eigen publiek aan één doelpunt genoeg had om NSV op de knieën te krijgen. Nw. Borgvliet 19 14 2 3 54-32 30 Cluzona 18 10 5 3 39-15 25 NSV 18 9 3 5 58-34 21 Kruisland 17 9 2 6 46-34 20 NVS 18 8 4 6 37-40 20 De Schutters 17 8 2 7 30-32 18 Vosmeer 19 8 2 9 51-40 18 Burgh 19 7 3 9 44-40 17 Halsteren 19 7 3 9 39-40 17 S.C. Gastel 18 7 0 11 37-41 14 Zierikzee 18 7 0 11 29-49 14 Br.haven 17 1 0 16 16-83 2 ZATERDAGCOMPETITIE KNVB. In de 4e klas A moest Terneuzense Boys in eigen huis met 2-0 het hoofd buigen voor Arnemuiden. Uit de nog drie resterende wedstrijden heeft Arnemuiden aan 2 winstpunten ge noeg om beslag te leggen om de kampioenstitel. Nieuwdorp kon het thuis tegen Chrislandia niet bolwer ken en moest met 5-3 de vlag strij ken. In de Zeeuws Vlaamse derby trok AZVV met 3-1 aan het langste eind tegen Spui, terwijl Smerdiek met 2-1 zijn meerdere moest erken nen in het bezoekende VVN. Arnemuiden Chrislandia Dinteloord Tern. Boys AZVV VVN Spui Smerdiek Nieuwdorp MEVO 15 11 3 15 14 14 14 14 16 13 13 12 8 3 7 4 8 1 7 2 5 2 4 4 4 3 2 3 3 50-14 25 4 37-32 19 3 35-27 18 5 35-34 17 5 48-32 16 7 35-30 12 8 24-39 12 5 34-32 11 8 16-32 7 1 1 10 18-60 3 AFDELING ZEELAND. In de le klas B heeft Dreischor zich terdege moeten inspannen om de Zierikzee- reserves met een 1-0 nederlaag naar huis te sturen. Te Ouwerkerk speel de SVOWK het ook weer deze keer klaar om op Burgh II de puntjes binnen te halen (4-3). Renesse Dreischor Zierikzee II Burgh II SVOWK 13 12 0 15 9 1 14 4 2 13 4 1 1 82-14 24 5 55-33 19 8 24-62 10 8 35-42 9 13 3 0 10 28-75 6 „Nou, als u het prettig vindt begon ze. „Ik verheug me er nu al op. Ik heb een pick up met platen, leuke platen - hij opende een kastje - dan kunnen we wat aardige mopjes draaien. Doen we dat?" Ze lachte. „Ik zal wel eens zien. Misschien volgende week eens een avondje". „Ik ga maandagavond al naar u zitten uitkijken voor het raam". „,,'t Zal wel een andere dag wor den. Maandags heb ik de was en als het goed droogt, strijk ik dezelfde avond alles af". Hoofdstuk 6. Die avond kon Aaltje de slaap niet vatten. Ze lag op haar rug, de han den onder haar hoofd en keek door het geopende raam naar de donkere lucht. Ze had vanmiddag heel deftig thee gedronken in de directiekeet van de baas zelf. Zou die opzichter er last mee gekregen hebben, als die meneer Huurdeman zelf onverwacht was binnengekomen? Och, misschien niet. Hij had toch zelf gezegd, dat het zijn huis was, en al stond dat ding dan op wielen, het was er wer kelijk gezellig in dat kleine salon netje. 't Was anders wel een raar leven. Alleen de weekeinden ging hij naar huis. Voor de rest vertoefde hij in die woonwagen en at zo nu en dan eens ergens in de stad. En als hij daar geen zin in had, maakte hij brood klaar voor zichzelf. Nu ja, ze had gezien aan de manier, waarop hij thee schonk, dat hij zichzelf best door Maartje Zeldenrijk kon redden. Hij was dat alleen-zijn natuurlijk al jaren gewend. Tja, hoe oud zou hij eigenlijk zijn? Ze had er geen flauw idee van: ze ven er. twintig misschien. Maar het kon net zo goed ouder zijn als jon ger. Hij was wel aardig. Eerst al, toen hij dat geld brachtO ja ze had nu ook die zestienhonderd gulden. Wat kon je daar niet alle maal voor kopen! Nu ja, ze had op het ogenblik niets nodig. Nieuwe schoenen had ze net gekocht en een nieuwe parapluie had ze op haar verjaardag gekregen. En een bloesje of een rok kreeg ze op gezette tijden van een der zussen. Nee, ze wist werkelijk niet, wat ze op dit ogen blik zou willen kopen. Enfin.een appeltje voor de dorst. Wat zeg ik? Zeg maar gerust een appel. Zestien briefjes van honderd gulden. Mens nog aan toe, ze was in één keer rijk. Volgende week ging ze een avond je bij hem op visite. Gek eigenlijk. ze ging nooit ergens heen, behalve naar Tonnie en Catrien. Verder kwam ze nooit ergens. In Alkmaar was ze één keer geweest, na de ge boorte van Geesje, de oudste van Bep en haar man. En in Amersfoort, waar Corrie en Henk woonden, nog nooit. Bij Piet en Ploon was ze tij dens hun huwelijk geweest en daar na nog eens een middagje. Toen kon dat nog, want Corrie was in die da gen nog thuis. Maar sinds alle broers en zusters getrouwd waren, kon ze eigenlijk nergens meer heen. Behal ve dan wat boodschappen halen in de stad of een paar uurtjes dos avonds naar Tonnie, doch daar bleef het dan bij. En dan zondags naar de kerk. Maar uit de kerk vandaan moest ze meteen weer aan de slag: koffie drinken, eten klaar maken. Ja, veel vrije tijd had ze zodoende niet. Nu ja, wat hinderde het eigenlijk? Moeder had haar nodig en ze vond het fijn zoals het was. Nu alle an deren getrouwd waren en zo af en toe eens kwamen aanwippen, was het toch maar reuze gezellig zo bij moeder thuis. Maar ze ging nu eens een avondje ergens anders heen. Koffie drinken bij die opzichter in de woonwagen. En plaatjes draaien. Ze hield van muziek. Als ze 's middags met z'n tweetjes in de zonnige voorkamer zaten te kijken, dan stond de radio doorgaans aan. En 's avonds na het eten eveneens. Dan was het toch zo gezellig als een mens maar wensen kon. Wat wilde je nog meer? Ze hoorde de klok in de stad het middernachtelijk uur slaan. Ver draaid, ze was eigenlijk nog klaar wakker. Zou ze even naar beneden gaan om een tijdschrift te halen? Als ze een poosje las, kwam de slaap wellicht vlugger. Maar dan werd moe wakker en zou ongetwijfeld vragen, wat er aan de hand was. Ach nee, laat maar. Ze draaide zich op haar zij en sloot de ogen. Vooruit, Aal, slapen. Geen onzin. Morgen is er weer veel te doen en dan moet je uitgerust zijn. O jalaat ik het niet vergeten de gordijnen af te halen en een sopje te geven. Zijn ze morgenavond weer droog. Toen ze thuis gekomen was, had ze naar de gordijnen gekeken en ze was van mening, dat ze nu niet bepaald helder meer waren. Morgen maar vlug even doentenslotte was het een kleinigheidje.en het droogde lekkermet dit warme weer (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2