moeder Jaarlijkse uitvoering gyninastiekafdeling s.v. „Duiveland" te Oosterland OOSTERLAND. 17-3. Voor een goed gevulde conferentiekamer gaf vrijdagavond de gymnasttiekafde- ling van de plaatselijke sportvereni ging „Duiveland" haar Jaarlijkse uitvoering onder leiding van mevr. Beije-Plug en de heer Moordam. De voorzitter, de heer Jac. van der Maas Pz., opende met een welkomst woord en sprak zijn blijdschap uit over het feit dat zovelen aanwezig waren. De gymafdeling, welke in zijn ge heel op het podium aangetreden stond, bewees dat er momenteel een goed ledental is in deze afdeling. Toch zag de voorz. er nog graag wat bij, vooral ook in de voetbalafde ling. Als inleiding kwamen hierna enige als pierots geklede knapen ten tonele, die grappige capriolen maak ten. Een zevental nummers werden hierna afgewerkt, welke allen van gedegen studie blijk gaven. Vooral het nummer waarin de jeugd gecos- tumeerd ten tonele verscheen, vond bijval. Nadat nog een drietal teken filmpjes voor de jeugd was ver toond, volgde een pauze .waarin een verloting met tal van prijzen in na- tura. De heer Schouwenaar uit Nieu- werkerk werd bereid gevonden de trekking uit te voeren. Na de pauze, die wel wat al te lang duurde, werd nog een viertal gymnummers ten uitvoer gebracht, waarbij de oudere dames wat meer aan bod kwamen. Voornamelijk de oefeningen aan de ringen, die al tijd imponeren, gaven mooi werk te zien. Hierna werden nog op een andere manier turnoefeningen ver toond en wel op het witte doek. n.l. met de film: „Wereldkampioen schappen Turnen", gehouden iri het grote sportstadion te Moskou. Wat hier gepresteerd werd was adembe nemend. Niettemin Is er door de plaatselijke gymnastiek ook mooi en goed werk geleverd, waarvoor de heer Noordam als leider en mevr. Beije-Plug als voorturnster een woord van oprechte dank verdienen, hetgeen door de 'voorzitter in het slotwoord werd gememoreerd .Ook de dames Steenpoorte en Schouwe naar werd dank gebracht voor hun zeer gewaardeerde hulp bij de oefe ningen. Een „bal na", dat nog ge ruime tijd voortduurde, besloot deze goed geslaagde uitvoering van de sportvereniging „Duiveland". OVER VEERTIEN DAGEN WORDT ALWEER GEVLOGEN Zeeuwse Aero Club hield te Haamstede jaarvergadering P. C. Besanger (helper van Schouwen-Duiveland) overleden Amsterdam verliest direkteur K.W.F. Matig bezochte uitvoeringen muziekvereniging „Apollo" BROUWERSHAVEN, 19-3. Vorige week donderdag en zaterdag gaf de muziekvereniging „Apollo" een uit voering in hotel „Jacob Cats", Welke ditmaal bestond uit een filmpro gramma inplaats van een toneeluit voering. Daar op het laatst een spe ler niet beschikbaar was kon het to neelstuk niet word enopgevoerd, zo dat „Apollo" teneinde toch een avond aan haar donateurs te kunnen bieden, zijn toevlucht heeft moeten zoeken tot het geven van een film programma. De belangstelling jegens de plaatselijke muziekvereniging re sulteerde donderdagavond (dona teursavond) in een erbarmelijke op komst, hetgeen de voorzitter, de heer W. v. d. Bos, ernstig in zijn ope ningswoord betreurde. Namens het gemeentebestuur wa ren aanwezig burgemeester A. H. Vermeulen en wethouder J. Dekker met echtgenotes. Onder leiding van de dirigent de heer A. Heijboer opende „Apollo" de avond met Het spelen van het Wilhelmus. De mars Divama werd pittig uitgevoerd en ook de Triomph- mars uit Aïda kwam goed uit de verf. Het nummer „Op de Bornhof", dat melodieus bijzonder in het ge hoor ligt werd eveneens goed ver tolkt. Met de Eurovisiemars werd het muzikale gedeelte afgesloten, waarna de heer J. F. J. v. d. Berge een vijftal komische films op het witte doek toverde, waar door de aanwezigen hartelijk om werd ge lachen en de dagelijkse beslomme ringen enige uren omzette in spon- tane humor. De avonden werden besloten met een gezellig bal o.l.v. „De Jantjes" uit Zierikzee. De zater dagavond mocht zich in een betere belangstelling verheugen dan don derdags, zij het dat de meesten spe ciaal waren gekomen om over de dansvloer te zwieren. Politiek per telefoon AMSTERDAM, 16-3. De vele me thoden, waarvan de politieke partij en zich bij hun verkiezingspropa ganda bedienen, is met één vermeer derd. Vanaf 19 maart zal het name lijk mogelijk zijn om aan de kandi-' daten voor de komende Statenver kiezingen van de V.V.D. in Amster dam per telefoon inlichtingen te vra gen over de liberale visie op ver schillende politieke problemen. Daar to emoet men dan tussen zeven en tien uur 's avonds een Amsterdams telefoonnummer draaien. Een beper king is echter dat slechts over twee onderwerpen per avond inlichtingen worden verstrekt. Prinses Beatrix bezocht Zeeland VLISSINGEN, 16-3. Tijdens het oriëntatiebezoek, dat prinses Bea trix aan Zeeland heeft gebracht en dat een besloten en strikt vertrou welijk karakter droeg, heeft zij zich uitgebreid op de hoogte gesteld en laten voorlichten over de mogelijk heden, die het terrein in de Oranje polder bij Arnemuiden biedt, als toe komstig jeugdcentrum. Dit terrein, in de onmiddellijke nabijheid van het Veerse meer, is één van de twee terreinen, die het koninklijk paar de Nederlandse jeugd ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest, zal aanbieden. De prinses kwam omstreeks half twaalf in Veere aan, waarna zij zich inscheepte in een vaartuig van de rijkspolitie te water, waarmee zij, in gezelschap van een groot aantal des kundigen, onder wie de voorzitter van de commissie, die werd ingesteld voor de inrichting van de jeugdcen tra, mr. M. B. van de Werk, een tocht maakte over het Veerse meer en het jeugdterrein bij Arnemuiden vanaf het water in ogenschouw nam. Het gezelschap bezichtigde ook de werkhaven bij Vrouwenpolder, waar thans caissons worden vervaardigd voor de afsluitwerken in de Greve- lingen. In de Kampveerse tor er in Veere werd de lunch gebruikt, waar na het gezelschap per auto naar Ar nemuiden vertrok. Daar heeft de prinses, niet alleen vanaf de dijk het nieuwe recreatiegebied in ogen schouw genomen, maar ook een lang durige wandeling over dit terrein, dat na de dichting van het Veerse Gat bestaat uit drooggevallen schor- gronden, gemaakt. Het is te betreuren dat in een gemeente, waar slechts enkele verenigingen bestaan het mede leven steeds meer gaat weg ebben, temeer daar in de prak tijk toch genoegzaam bekend is, dat bij de minste festiviteit een muziekkorps onontbeerlijk is in een gemeenschap. Dit geldt niet alleen, voor „Apollo", maar di verse korpsen op ons eiland kampen met een belangstelling, die kant noch wal raakt. Kinderpostzegelaktie werd succes AMSTERDAM, 16-3. De kinder postzegelactie 1962 heeft f 2.900.000 netto opgebracht, dit is f 400.000 meer dan de actie 1960. In totaal werden bijna 25,5 miljoen zegels ver kocht, onder meer door 550.000 leer lingen van ruim 7.500 scholen. De opbrengsten van de kinderpostzegel actie vertonen sinds de start in 1924 een sterk opgaande lijn. De eerste serie zegels leverde een bedrag van f 52.000 op. In 1940 was de opbrengst f 220.000, in 1950 rond f 800.000 en in 1955 circa f 1.400.000. De prijs van de zakjes kinderpost zegels was verleden jaar voor het eerst twee gulden (de winst bedroeg 88 cent per zakje), maar desondanks werden niet minder dan 1.900.000 van „omgezet". Boven dien werden er 1.250.000 mapjes kaarten ver kocht. Dit betekent dat ieder Neder lands gezin gemiddeld óf een zakje zegels, óf een mapje prentbriefkaar ten kocht. De schoolkinderen zorg den voor ongeveer tachtig procent van de „omzet", de plaatselijke co- mité's voor de overige twintig pro cent. HAAMSTEDE, 16-3. Voor de jaar vergadering van de „Vereniging Zeeuwse Aeroclub" van zweef vlieg enthousiasten was de belangstelling niet büster groot, ofschoon hier een excuus voor te vinden is, n.1. de vele leden die hun woonplaats buiten het eiland hebben. Toch had 'n Belgisch lid de grote reis naar Schouwen aanvaard om de vergadering mee te maken. Het welkomstwoord sprak de voorzitter ,de heer W. Middendorp des zaterdagsmiddag in hotel Bom. B(j de bestuursverkiezing werden de beide aftredende leden, de heren P. Hanse en L. Klompe bü acclama tie herkozen. Het jaarverslag over 1961 liet uit gebreid zien wat de vereniging zo al in dat jaar aan activiteiten kreeg te verwerken. Voor het eerst werd met twee toestellen gevlogen, een twee persoons Sedberg, de PH 201 en de een-persoons Grünau Baby de PH 221. Verder kereg de vereniging de beschikking over een eigen lier en een terreinwagen. Vooral aan het be schikbaar komen van laatstgenoem de hulpmiddelen, had de voorzitter een zeer groot aandeel. Er werd de finitief gestart op 8 april en na enige inloopdagen draaide alles voortref felijk. Tevens kon een nieuwe oost west-baan aangelegd worden van 1500 meter lengte. Hierdoor werden lierstarts gemaakt, die varieerden van 500 tot 700 meter hoogte. Als bijzonderheid kan nog vermeld wor den dat de lier op L.P.G.-gas draait en dit systeem voldoet prima. Het vliegmaterieel hield zich uit stekend. Alleen kreeg de „Baby" twee kraken te verwerken, waarvan de eerste nog al ingrijpend was. Bij na twee maanden was het toestel hierdoor uit de vaart. Het lid, de heer Thedinga bekwaamt zich nu praktisch voor de functie van tech nicus. Door middel van circulaires werd propaganda gemaakt op middelbare scholen, terwijl er tevens wat scho lieren werden uitgenodigd voor een gratis proefvlucht. Nog steeds is er geen firma of instelling gevonden, die tegen betaling eigen reclame op de toestellen wil hebben. Er was in de zomer van 22 tot 30 juli een V.Z.A.C. kamp, terwijl van 29 juli tot 6 augustus de Nijmeegse zweef club hier te gast was. Tijdens dit bezoek toonde ook de Commis saris der Koningin, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot belangstelling. Drie scholieren kregen hun oplei ding, waarvan twee een eerste op leiding voltooiden. Het erelidmaat schap werd toegekend aan kapt. vlie ger L. R. Walraven. Bijna ieder weekend kwam de heer Vastenouw naar Haamstede om als instructeur de leden verder in het zweefvliegen te bekwamen. In totaal zaten de leden 238 uur en 38 minu ten in de lucht, verdeeld over 2316 vluchten. De nieuwe hangar Vervolgens zei voorzitter Midden dorp dat het met de verdere plan nen voor de bouw van de nieuwe hangar niet zo best vlot. E^e bouw vergunning komt nl. nog steeds niet Zierikzee-Nieuw Borsvliet 1-8 Reeds direct nadat de gasten af getrapt hadden, ontwikkelden zij - gesteund door de sterke van doel tot doel staande wind een fel offensief, dat slechts voor de rust onderbro ken werd door enige tegenaanvallen opgezet door Hoppener en de Vlie ger, In de Zierikzee-verdediging werden fouten begaan, na 9 min. liet men een als voorzet bedoeld schot van rechtsbuiten Schuurbiers lopen, hetwelk bij verrassing in het doel verdween (0-1). Na 16 min. volgde een buitenspel doelpunt van mid denvoor Knopper, hetwelk toegekend werd (0-2). Doelman Stoutjesdijk voorkwam daarna, door tijdig uitlo pen, 2 zeker schijnende doelpunten, het doel werd daardoor verkleind en eerst schoot de middenvoor naast, daarna tegen de paal. Een omhaal van rechtsachter Willemse voor kwam eveneens een doelpunt. Als rijpe appelen vielen de kansen de gasten in de schoot, na 30 minuten was het raak door rechtsbinnen de Weert, en 3 min. later zorgde links binnen P. Kruf voor 0-4. Doelman Stoutjesdijk raakte bij een botsing gewond, en moest van het veld ge dragen worden. Tot aan de rust ging Willemse het doel verdedigen. In de resterende 6 minuten van de le helft benadrukten de gasten hun over wicht met nog 3 doelpunten van middenvoor Knopper 2 X en links half Snepvangers. Rust 0-7. Na de rust was de Zierikzeeploeg weer voltallig, reserve Tonny Hage verdedigde nu het doel. Nu was het Zierikzee dat een grote veldmeerder- heid verkreeg, voortdurend belaag de men het doel van Nieuw Borg- vliet, een serie hoekschoppen werk te de verdediging, versterkt door de halfspelers weg, enkele malen liet Vrouwe Fortuna de rood-zwarten le- FINANCIEEL NIEUWS Spaaroverschot in februari 1962 AMERSFOORT, 16-3. De bespa ringen bij de plaatselijke spaarban ken hebben in februari 1962 alle voorgaande maandresultaten in om vang overtroffen. In totaal werd f 166,1 miljoen ge stort en f 114 miljoen opgevraagd, zodat een spaaroverschot resulteert van f 52,1 miljoen. In februari 1961 bedroeg het over schot f 49,2 miljoen en in januari 1962 f 43,5 miljoen. Het is thans voor het eerst in het bestaan der spaar banken dat de overschotten van één maand de vijftig miljoen te bo ven gaan. Het gezamenlijk inleggerstegoed van de spaarbanken, geregistreerd door de Nederlandse Spaarbank- bond, bedroeg per ultimo februari f 3314,6 miljoen. lijk in 'de steek, doch waar het om ging, nl. een snelle ommekeer door enige doelpunten, bleef uit. Eerst na 30 minuten verkleinde S. de Vlieger de grote achterstand (1-7). De gas ten ondernamen tussen de bedrijven door enige uitvallen, waarbij doel man Hage 2 maal de bal over de lat werkte. Na 40 min. schoot Knopper een achtste doelpunt in (1-8), met welke stand het einde kwam. Nieuw Borgvliet heeft haar le plaats knap verdedigd, hetgeen niet wegneemt dat wij dit seizoen beter spelende elftallen aan het werk za gen, o.a. NSV. Voor de rust speelde Zierikzee ook wel bijzonder zwak. Volgende week ontvangt Zierikzee de opvolger op de ranglijst nl. Clu- zona uit Wouw. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: ds. F. van der Grift, em. pred. en bijstand in het pasto raat te Someren en Asten. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Bilthoven: ds. M. Ottevan- ger, a.s. em. pred. te Leiden. Beroepen te Warmenhuizen-Dirks- horn: W, P. E. van Kooten, vicaris te Amstelveen; te Giessen-Rijswijk (N.Br.) (toez.): kand. J. Voordouw, Katwijk a.d. Rijn; te Kerkwerve- Serooskerke (Schouwen): kand. G. Zonneveld, voorganger evangelisatie te Oostvoorne; te 's-Grevelduin-Ca- pelle: L. Kievit, Putten; te Geldrop (toez.): W. C. van Dam, luchtmacht predikant te Rijen (N.Br.); te Hat- tem (3e pred.pl.): G. J. van de Bogerd te Huizum (Fr.). Aangenomen de benoeming tot vi caris te Velp: vie. A. W. J. A. Knorth te Zwolle. Bedankt voor Aagtekerke: vie. R. Hengstmangers, Vlaardingen. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Huizen (N.H.): M. Vlietstra, IJmuiden. Ger. Gemeenten OOSTERLAND. Voor de gerefor meerde gemeente alhier hoopt op woensdag 21 maart a.s., aanvangen de half acht 's avonds, op te treden ds. Heerschap uit Paterson (Noord- Amerika), die thans met verlof in ons land verblijft. CULEMBORG. De Commissaris der Koningin in Gelderland, mr. H. W. Blocmers, heeft het nieuwe wa tergemaal van het polderdistrict Lek en Linge officieel in gebruik ge steld. af. Ook hier malen de ambtelijke molens vrij langzaam. De hangar krijgt een afmeting van 12 25 3,5 meter. Uit het financieel overzicht van de penningmeester, de heer N. Dam- bruin blijkt dat de vereniging een kleine f 16000 uitgaf. Ondanks dit grote bedrag was er nog een batig saldo. Namens de financiële commis sie adviseerde de heer P. Adam tot goedkeuring der rekening. Ook de begroting met in- en uitgaven een bedrag, groot f 14.500, werd goedge keurd. Er werd n. a. hiervan van gedachten gewisseld over het wel of niet verzekeren der toestellen. De premie wordt nl. zo duur dat het niet meer loont. De vergadering ging accoord met niet verzekeren. Persoonlijke risico's blijven wel ver zekerd. Voor 1962 wordt gerekend op een 3e toestel, een Ka-8. Mogelijk is, dat deze nog wordt voorafgegaan door een Prefect. De laatste hand wordt aan de lier gelegd om deze ook aan de verkeerswetten te laten voldoen en is over twee weken klaar. De oude hangar moet eerst afgebroken worden, voordat de nieuwe gebouwd kan worden. Daardoor zullen de toe stel enige tijd zonder onderdak zijn. De heer Dambruin merkte op dat de nieuwe hangar gedeeltelijk over de oude gebouwd kan worden, waardoor de toestellen toch onder dak blijven en dan later kan de oude hangar er onder afgebroken worden. De Nijmeegse Aero Club komt weer op bezoek, terwijl de V.Z. A.C. een schakel in de V.V.V.-ket- ting van evenementen zal verzor gen. Getracht zal worden om over 14 dagen met de vluchten te begin nen. Den leden wordt dan verzocht om hun krachten te geven aan een groot aantal kleine werkjes op het vliegveld die eerst klaar moeten. Een jonge Engelsman, die na door troepen van de Verenigde Naties in Kongo gevangen genomen te zijn, woensdag werd vrijgelaten, heeft op doorreis in Rome gezegd naar Laos te zullen gaan om zijn carrière als huursoldaat voort te zetten. Op het vliegveld van Rome zei hij: „Tsjom- be betaalt goed". DEN HAAG. De minister van verkeer en waterstaat heeft, na overleg met de directie der P.T.T. en enige bestuurders van de samen werkende bonden van overheidsper soneel, zün goedkeuring gegeven aan een gratificatieregeling over 1961 voor het P.T.T.-personeel. Verkiezing gemeenteraad Beslissing op verzoek van politie ke groeperingen tot registratie van haar namen, een aanduiding daar van of beide. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Zierikzee brengt ingevolge artikel G 3, lid 2 der kieswet ter openbare ken nis, dat dit centraal stembureau bij zijn beschikking van 14 maart 1962, de verzoeken van de hieronder ver melde politieke groeperingen tot het ten behoeve van de komende verkie zing van de leden van de raad der gemeente Zierikzee inschrijven in het register, bedoeld in artikel G 3, lid, 1 der kieswet van de daarbij ge noemde naam en aanduiding daar van, heeft ingewilligd. 1. Protestants Christelijke Federatie; 2. Katholieke Volkspartij: aandui ding K.V.P.; 3. Partij van de Arbeid: aanduiding P.v.d.A.; 4. Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie: aanduiding V.V.D.; 5. Christelijk-Nationale Volkspartij 6. Positief Christelijke Nationale Unie. Een ieder kan, binnen veertien da gen na de dagtekening van deze kennisgeving, tegen de bovenge noemde beslissing schriftelijk in be roep komen bij de kiesraad. Zierikzee, 15 maart 1962. AMSTERDAM, 16-3. In Amster dam is plotseling overleden de di recteur van de Stichting Koningin W'ilhelmina Fonds voor de Kanker- bestriding, de heer P. C. Besanger. HU heeft de leeftyd van 63 jaar be reikt. De heer Besanger is directeur van het K.W.F. geweest sinds de oprich ting in 1949. Hij wordt als een van de bezielende figuren van de kan kerbestrijding in Nederland be schouwd. Aanvankelijk was hij ook directeur van de Nederlandse ver eniging tot steun van het K.W.F. De heer Besanger die in 1916 als schrijver in dienst van de gemeente Amsterdam trad, werd in 1955 be noemd tot administrateur van de af deling levensmiddelen, was-, bad en zweminrichtingen van de ge meente Amsterdam. In 1956 werd de heer Besanger benoemd tot rid der in de Orde van Oranje Nassau. De gemeente Amsterdam belastte de heer Besanger van 1939 tot 1941 met de opbouw en leiding van de distributie-dienst. Direct na de oorlog kreeg hij de leiding van de hulpactie „Amster dam helpt Arnhem". Van 1953 tot 195G had de heer Besanger de lei ding van de actie „Amsterdam helpt Schouwen-Duiveland". In de eerste jaren na de oorlog heeft hij meegewerkt aan het weder- opbouwplan voor de sanatoria in ons land. Ook bij de overstroming in de Amsterdamse wijk Tuindorp Oosl- zaan werd de heer Besanger belast met de leiding van de hulpactie. Vereniging Gemeente-ambtenaren Van 1920 af is de heer Besanger lid geweest van de Vereniging van Gemeente-ambtenaren in Amster-" dam. Van deze vereniging was hij achtereenvolgens secretaris, voorzit ter en ere-voorzitter. De vereniging groeide onder de leiding van de heer Besanger uit van een kleine sportvereniging tot een omvangrijke organisatie die zeer veel werk doet op het terrein van de ontspanning. De overledene wordt woensdag a.s. te Westerveld gecremeerd. (Vertrek trein 13.28 uit Amsterdam). KERKNIEUWS Gereformeerde Kerk Bruinisse Ds. G. den Heeten uit Rotterdam deed intrede De voorzitter voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. In de morgendienst van zondag werd kandidaat G. den Heeten uit Rotterdam als predikant der Gere formeerde kerk bevestigd door ds. A. Nagelkerke uit Rotterdam, met als bevestigingstekst Joh. 15 16a. „GU hebt mü niet uitverkoren, maar ik heb U uitverkoren en ik heb U gesteld dat gü zoudt henen gaan en vrucht dragen". In de mlddagdienst heeft daarop ds. den Heeten intreden gedaan als predikant der Gereformeerde Kerk te Bruinisse. De schriftlezing was uit Mattheus 25 14-30: „de gelijkenis van de talenten". Na er zijn vreugde over te heb ben uitgesproken ,dat hij als jong predikant zijn intrede in een ge meente mocht doen, legde hij er de nadruk op, dat niet alleen de pre dikant 'heeft te werken in de ge meente die aan zijn zorgen is toe vertrouwd, maar dat ieder gemeen telid eveneens zijn talenten moet benutten om werk in Gods Konink rijk te doen. Het eigenlijke werk wordt echter door God gedaan. Na de preek werd ds. den Heeten toegesproken namens kerkeraad en gemeente door ouderling W. van den Berg Dz. Ook hij sprak van de vreugde na de spanning van de laatste maanden en de verschillende karakters waarmede de predikant in aanraking zou komen. Als slot van zijn toespraak ver zocht hij de gemeente de nieuwe leraar toe te zingen Psalm 100 3. Dr. Becker, sprekende namens de classis en als consulent, heette ds. den Heeten hartelijk welkom op het eiland en in de classis waar diverse taken wachten. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat na een vaka- ture van 15 maanden de gemeente weer een eigen dominee mocht be groeten. Kerk en overheid Burgemeester C. H. van der Linde memoreerde de traditie te Bruinisse van een goede verstandhouding tus sen burgerlijke en kerkelijke over heid. Hij meende dat het Deltaplan het geestelijke structuurpatroon van de gemeente grondig zou wijzigen en ook naar aanleiding daarvan hoopte hij op een goede samenwer king in de toekomst. Ds .Jac. van der Sar, hervormd predikant te Bruinisse, begroette ds. en mevr. den Heeten als collega te Bruinisse, een plaats die op de wind ligt en waar allerlei winden waaien. Hij hoopte dat ds. den Hee ten zich zou laten leiden door de enige goede wind, die van Gods Hei lige Geest. Alle sprekers wensten uit den aard der zaak de nieuwe predikant Gods zegen op zijn arbeid toe. Bij het beantwoorden van de spre kers dankte ds. den Heeten voor de goede wensen aan het adres van hem en zijn vrouw gericht, de ge meente dankte hij in het bijzonder voor de wijze waarop onder meer zijn provisiekast was gevuld, nadat men hem al op veel andere wijze met vriendschap was tegemoet ge komen. De beide diensten werden gehou den in de Hervormde kerk, omdat de gereformeerde kerk nog in repa ratie is. Vooral de middagdienst was zeer goed bezet, met naast de ge meenteleden afgevaardigden van on derscheiden kerken van het eiland of uit Bruinisse, terwijl de belang stelling van hervormde zijde ook buitengewoon groot was. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Jaarvergadering Groene Kruis-afdeling Wij vernemen dat op vrijdag 23 maart a.s .in „Mondragon" de jaar lijkse ledenvergadering van de Groene Kruis-afdeling hier ter stede zal worden gehouden. BURGH Vruchtbare geit Een geit van de heer K. Schoon- aard te Burgh heeft het één de zer dagen gepresteerd vier jongen te werpen, n.l. drie bokjes en een geitje. Drie van de jonggeborenen misten hoorns. Vorig jaar wierp de geit in één keer drie jongen. Een met al een levenslustig en vrucht baar dier. Vroege kampeerder ZIERIKZEE, 18-3. De heer C. Ravia te Zierikzee, werkzaam bij de Deltawerken, presteert het de laatste weken de nacht door te brengen in de nabij - hid van de eendenkooi te St. Philipsland. De heer Ravia is belast met het verplaatsen van de geleidelichten, die op de zg. Stelberg zijn geplaatst en die een paar vaste punten vormen, waarop de „Dorus Heijmans" navigeert en zijn bitumineuze mengsel onder water aan brengt op de drempel bestemd voor de Grevelingendam. FEUILLETON Aaltje liep naar het raam. „Je hebt hier anders een prachtig uitzicht. Zo ver. Is dat het ziekenhuis niet?" Tonnie kwam bij haar staan en knikte. „Ja. En ginds is het station. Kijk, daar komt net een diesel aan rijden. Och, er zijn natuurlijk wel voordelen. "We wonen buitenaf, dus weinig last van de stadsdrukte. Dicht bij het station is ook wat waard en naar de stad is maar enkele minu ten fietsen. Wim vindt het hier pret tig wonen en dat is het belangrijk ste". Ze draaide zich om en keek haar schoonzuster aan. „Nou, jij moet hier anders de hele dag zitten. En hij werkt". „Ja, overdag is hij natuurlijk nooit thuis. Alleen met het eten. En een paar avonden in de week is hij ook vort. Nu ja, een man moet z'n ver tier hebben. Hij schaakt graag en is bestuurslid van een paar verenigin gen. Ze mogen hem allemaal. Tja, wat wil je? Wim vindt, dat we met dit flatje een lot uit de loterij heb ben en in zekere zin is dat natuur lijk zo, Hoewel, ik voor mij zou best in de Beemster willen wonen, maar dat kan niet door Wim z'n baan". Tegen half tien vertrok Aaltje. Het was gaan regenen en daarom was het al nagenoeg donker. Gelukkig had ze haar plastic regenjasje bij zich, dat ze verleden jaar van Bep gekregen had. Deed toch maar lek ker dienst, als het nodig was. Op de Purmersteenweg, waar de rioleringssleuven waren, reed ze on- door Maartje Zeldenrijk verwacht door een kuil en meteen verloor ze de kap van haar bel. Ze remde en stapte vlug af. Hoe kon dat nou? Zeker los geraakt, toen ze haar fiets in de box bij Tonnie had neergezet, Ze liep enkele meters terug en bij het rode licht van een bij de sleuven geplaatste lantaarn zag ze de bel schitteren. Ze raapte het ding op en keek nog even in de sleuf. Meteen zag ze een donker voorwerp liggen, vlak aan de rand. Automatisch draaide ze de bel- schaal weer vast en bukte zich nog eens om te zien, wat dat donkere voorwerp was. Toen ze het opraap te, bemerkte ze tot haar verbazing, dat het een portefeuille was. En nog wel een dikke. Natuurlijk door iemand verloren. Misschien wel door diezelfde kuil gereden en door de schok uit de zak gegleden. Bij het licht van de waarschu wingslamp keek ze even in de por tefeuille. En tot haar stomme ver wondering bemerkte ze, dat het ding vol zat met bankpapier. Maar bank papier, dat ze niet kende. Het leek wel een groot bedrag te zijn. Zeker verloren door een vee koper vanmorgen na de markt. Dat moest haast wel, want wie liep er anders met zoveel geld in zijn zak? Enfin, nu maar even langs het poli tiebureau rijden. De dienstdoende wachtcomman dant nam de portefeuille van haar over. „Waar hebt u die gevonden?" „Op de Purmersteenweg, waar ze met de riolering bezig zijn. Dicht bij het ziekenhuis". De man opende de sluiting en floot even. „Daar zit meer in dan u en ik in een week verdienen, juf frouw. Laten we maar eens kijken, of we wat kunnen ontdekken om trent de eigenaar". Hij haalde de in houd tevoorschijn en legde alles voor zich op zijn bureautafel. Er bleek ook een pas in te zitten. „Dat zal de vermoedelijke eige naar wel zijn. Laat eens zien: ene meneer Hendrik Huurdeman uit Hil- legom. HuurdemanHuurdeman wacht eens, dat is die aanne mer van de rioleringswerken. Na tuurlijk, dat is de baas zelf. Nou, dan mag hij van geluk spreken, dat het geld gevonden is. We zullen het even tellen". Met stijgende verbazing zag Aal tje, dat het allemaal briefjes van duizend en honderd gulden waren. En het was derhalve gauw geteld: Zestienduizend en vierhonderd gul den. „Dat is meer dan mijn jaarsala ris", lachte de agent. „Nou, daar zal wel een fooitje voor de eerlijke vind ster overschieten, reken maar. Wie bent u?" „Ik? Ik ben Aaltje Dinkla uit de Beemster". „Aaltje Dinkla uit de Beemster", herhaalde hij schrijvend op een vel papier. „Dinklabent u familie van meneer Dinkla, die hier op hefr stadhuis werkt?" Ze knikte. „Dat is een broer van me". „Zo? Ja, die ken ik wel, leuke "snuiter. Nou, AaltjeZuiderpad, zei je? Ik heb het genoteerd, hoor. Als de verliezer zich meldt, zullen we hem vertellen, dat jij het geld gevonden hebt en hier bracht. Dat zal je geen windeieren leggen". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2