SCOOTERS ANKER Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 16 MAART 1962 No. 19143 Ingezonden mededeling Snel Sterk Solide 3 en 4 versnellingen STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Geste van Bioscoopbond Onderscheiding voor filrfioperateurs De directie van de N.V. Concert zaal heeft in opdracht van de Ne derlandse Bioscoopbond, onderschei dingstekens uitgereikt aan de heren C. W. Verton en A. D. v. d. Berge, filmoperateurs van de Concertzaal N.V. alhier. Aan de heer C. W. Verton werd het gouden ereteken uitgereikt. De heer A. D. v. d. Berge ontving het zilveren ereteken. De insignes gin gen vergezeld van oorkondes, waar in staat vermeld, dat de onderschei ding wordt verleend voor hun trou we en deskundige diensten als ope rateurs bewezen. De heer C. W. Ver ton hoopt in september a.s. zijn 36- ste jaar in te gaan als operateur. Zijn collega, de heer v. d. Berge gaat in juli a.s. zijn 18e jaar in genoemde funktie in. Beide operateurs zijn werkzaam als chef-operateur, belast met de leiding in de filmcabine van de Concertzaal. Kunstavond Z.V.U. Men maakt ons er op attent dat de kunstavond, onder auspiciën van de Z.V.U. en te verzorgen door Al- bert Vogel, voordrachtkunstenaar en Willem Hielkema, piano, zal gehou den worden in de Concertzaal-foyer. Als bijzondere bepaling geldt, dat in de zaal niet mag worden gerookt, ook in de pauz eniet. SINT PHILIPSLAND Propaganda-avond C.K.B. „S.D.O." In hotel „De Druiventros" te St.- Philipsland hield de Christelijke Korfbalbond „S.D.O." een propagan da-avond. De avond werd geopend door de heer Th. van Huizen, de voorzitter van „S.D.O.", die het spijtig vond, dat er geen ouderen aanwezig wa ren, die altijd zoveel kritiek op de korfbalvereniging hadden. Daarna werden spelregeldia's ver toond met een toelichting door de voorzitter. De sekretaris der vereniging, de heer Aarnoudse, vertelde een en an der over de vereniging. Ook zij hij dat de bondsdag dit jaar in Utrecht zal gehouden worden. Diverse vragen werden door de voorzitter beantwoord. Hij hoopte op meer leden om de gemeenteraad te overtuigen dat de jeugd van St. Philipsland wel voor sport voelt. Dat dit jaren geleden anders was kwam omdat men toen 80 uur per week moest werken en dus geen tijd voor sport had. Nu werkt men echter maar 45 uur per week meer. Ook zei hij dat de bondsdagen prachtige da gen waren, waarop 80 a 90 clubs met meer dan 900 leden bijeen kwa men. Tot slot werd een ontspan ningsfilm vertoond. BRUINISSE Engels voetbalelftal komt Bruinisse zal, evenals vorig jaar, weer een Engels voetbalelftal op be zoek krijgen. Het zijn de Kings Fis hers uit Criclewood, die op zaterdag 21 april een match tegen de Bruse Boys zullen spelen en die weer als vorig jaar officieel ten gemeente huize zullen worden ontvangen. Valpartijen door de gladheid De gladheid van de opgevroren natte sneeuw maakte ook te Bruinis se zijn slachtoffers. De 14-jarige h.b.s.-scholiere Hanna Capelle kwam te vallen toen zij op haar fiets naar school reed. Zij bekwam een hersen schudding. Mej. Chr. D. van den Tol gleed uit toen ze zich voor werk zaamheden achter haar woning naar buiten begaf. Zij viel en brak een pols, die in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee moest wor den gezet. Tien jaar Hervormd Verjaardagsfonds Het verjaardagsfonds van de Her vormde gemeente te Bruinisse be stond dezer dagen 10 jaar. Het fonds werd opgericht in de dagen toen de nieuwe kerk werd gebouwd, met het doel financiële steun voor die bouw c.q. de aflossing van de daarvoor ge maakte schuld. Of het daarin ge slaagd is? De opbrengst bedroeg in 10 jaar f 13.979,—. ZONNEMAIRE Vergadering „Volksonderwijs" Woensdag j.l. hield de afdeling Zonnemaire van de Vereniging voor Volksonderwijs haar jaarlijkse le denvergadering. De agenda vermeld de o.a. een bestuursverkiezing, waar bij de voorzitter, de heer J. M. Goe- mans, met algemene stemmen werd herkozen. Tot sekretaris van de af deling werd. in de v'akature van de heer P. van de Velde gekozen, de heer M. J. Wisse. Beiden namen hun benoeming aan. De voorzitter deelde mee, dat er vrijdag 23 maart een propaganda- avond zal worden gehouden, die zal worden verzorgd door een toneel groep uit Oosterland. Men verwacht voor deze avond veel belangstelling en hoopt dat het ledental hierdoor nog zal stijgen. SCHARENDUKE Het Strafeest In het verslag van Stra hebben wij abusievelijk vermeld, dat de heer F. de Wilde voorzitter is van het Stracomité. Dit moet evenwel zijn de heer van der Maas. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: C. M. van Hoorn, tel. (01110)-2080. MIDDENSCHOUWEN: W. Terpstra, Brouwershaven, tel. (01119)-280. DIERENARTSEN W. A. M. Kalkman, Renesse, tel. (01116)-310. Jacht op koe in Brussel BRUSSEL, 15-3. Een .uit een vrachtauto ontsnapte koe heeft in het centrum van Brussel een enor me verkeersopstopping veroorzaakt. Na de vrijheid te hebben verkozen, holde het dier door de straten en liep het grote viaduct van de Brus selse ringbaan op. Op zijn weg liep het een man, een vrouw en een kind tegen de grond, die de ongewone ontmoeting gelukkig ongedeerd over leefden. Op het viaduct kwam de verkeersstroom tot stilstand toen de koe zigzag door de rijen auto's be gon te lopen. Twee gealarmeerde Brusselse politie-agenten brachten uitkomst. Een eerste revolverschot trof het dier weliswaar in de kop, maar de 7 mm kogel was te klein om het dodelijk te treffen. Het nam opnieuw de vlucht, maar een tweede schot bracht het op de knieën. Een toevallig in de verkeerschaos ge strande veearts maakte een einde aan dit koeienleven. Met een kraanwagen werd het ka daver afgevoerd. De brandweer kwam er aan te pas om de enorme bloedplas op te ruimen. Een aantal automobilisten hield aan de „Corri da" krassen op hun wagen over. ALBLASSERDAM. Op de werf De Noord N.V. te Alblasserdam is de 64-jarige afschrijver-ijzerwerker L. Pors uit Nieuw Lekkerland veronge lukt. LAND- EN TUINBOUW Bestralen tegen plantenziekten De Deutsche Gartnerbörse brengt een berichtje waaruit blijkt dat men niet zonder succes proeven neemt met bestraling tegen bepaalde plan tenziekten. In Amerika zou men door het gebruik van gammastralen citroenen en sinaasappelen een tijd voor de aantasting van schimmel ziekten kunnen vrijwaren. De ont wikkeling van schimmel op druiven zou sterk door betastralen wopden geremd. In Rusland moet men door het gebruik van radio-actieve kobalt bepaalde koolziekten met succes be streden hebben. Ondanks deze re sultaten moet men toch vaststellen dat de intensiteit van de straling niet zo hoog kon worden opgevoerd dat de ziektekiemen geheel werden ge dood. Zou men dat wel doen dan worden de planten beschadigd. Het middel zou dan erger worden dan de kwaal. Hiermede is dan te vens aangetoond, dat deze vorm van bestrijden van plantenziekten voor lopig nog een uiterst betrekkelijke waarde heeft, aldus-s.Bloembollen- cultuur". Bemesting van dc tuin Het voorjaar komt langzaam na derbij en bij vele tuinliefhebbers gaat het bloed weer sneller stromen als ze denken aan de vrije uren in de tuin. Het vaststellen van de hoe veelheid mest welke gestrooid moet worden is altijd een grote moeilijk heid omdat vele tuinliefhebbers niet deskundig zijn op dit gebied. Uit de opmerkingen hij de inzendingen van monsters bij het Bedrijf slaborato rium voor Grond- en Gewasonder- zoek te Oosterbeek blijkt dat velen moeilijkheden ondervinden bij de teelt van bepaalde gewassen. Dik wijls zijn deze moeilijkheden een gevolg van een onjuiste bemestings toestand, omdat jarenlang een ver keerde bemesting is toegepast. De resultaten van het grondonderzoek geven aan welke veranderingen moeten worden aangebracht om weer met vreugde in de tuin te kunnen werken. Meer Golden Delicious verwacht De Nederlandse produktie van Golden Delicious die in 1951-1952 mee ging tellen, neemt nog steeds sterk toe, aldus het weekblad Groenten en Fruit. Dit ras gaat een steeds grotere plaats op de West- Europese markt innemen. Het mees te succes heeft deze appel tot dus verre op de binnenlandse markt ge had. Dit seizoen was er aan produk tie in Nederland bijna 30.000 ton. Binnen tien jaar zal er vermoedelijk een produktie van 60.000 ton zijn Mengmeststoffen Het gebruik van kunstmeststoffen welke de drie voornaamste planten- voedingsstoffen namelijk stikstof, fosfaat en kali gezamenlijk bevatten, neemt de laatste jaren sterk toe. En aangezien het arbeidsvraagstuk in de landbouw steeds nijpender gaat worden zal het gebruik van deze mengmeststoffen ongetwijfeld in versneld tempo toenemen. Het nadeel van deze mengmest stoffen is echter dat ze geen nuttige bijmengsels van magnesium, kalk, sporenelementen enz. bevatten. Het gevaar is niet denkbeeldig dat de praktijk de bemesting met laatstge noemde elementen wat gaat ver waarlozen. En dit heeft op de duur vérstrekkende gevolgen. Niet alleen de opbrengst zal gaan dalen (vooral op bouwland), maar ook de gezond heidstoestand van gewas en het vee zullen te wensen overlaten. Regelmatige aanvulling met spo renelementen .afgestemd op de be hoefte (door middel van grondonder zoek) is dan ook van het grootste belang. Lyceum-jeugd exposeert tekeningen STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE, 16-3. Zaterdag- en zondagmiddag 17 en IS maart a.s. wordt- gelijk gemeld - in het Professor Zeemanlyceum de jaarlijkse tekeningententoonstelling gehouden. Deze expositie van werk van de leerlingen groeit zo langzamerhand uit tot een in brede kring zeer ge waardeerd hoogtepunt in het schooljaar. De getoonde resultaten van bijv. het buitenwerk (zie bijgeplaatste tekening van vorig jaar) tonen aan dat de jeugd met veel animo gebruik maakt van de nieuwe mate rialen en methoden zoals die bij de lessen worden toegepast. De komende tentoonstelling zal naar wij vernemen, staan „in het teken van de hand". Met veel ijver hebben de leerlingen zich namelijk geworpen op het uitbeeldenin verschillende technieken, van hun eigen handen. Direct al bij het betreden vande hal zullen de belangstellende ouders hiermee geconfronteerd worden. De handen vormen een blij vende begeleiding bij de rondgang langs het geëxposeerde werk. Het a.s. weekeind zal het aan kleur en fleur in het lyceum niet ontbreken, want met jeugdig enthousiasme aangebracht, straalt het de bezoekers van alle kanten tegen. Behalve het gewone werk is er ook tekenwerk en lino-snijwerk. Voorts aardewerk en glas opgeschilderd met een laag- bakkend email. Aan het boetseerwerk van het afgelopen schooljaar herinnert een foto van het diorama dat de leerlingen vervaardigden voor het gemeentelijk museum. DEN HAAG. Als alles meezit, zal de minister van verkeer en water staat op 12 april de rijksweg 12 voor het verkeer open stellen. Hierdoor zal een nieuwe, snelle verbinding worden verkregen, die van Den Haag-Utrecht-Arnhepi via Elten naar Emmerich leidt. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 14-3 te Mena Al Ahmadi. Philippia (t.), 16-3 te Banias ver wacht. - Zeeland, 15-3 te Penang verwacht. SPORT TAFELTENNIS Uitslagen tafeltenniscompetitie prof. Zeeman-Lyceum Hoofdgroep I. W. Keuning-K. v. d. Heuvel 2-0 A. v. Vloten-E. Franke 2-0; W. de Vos-A. v. Vloten 1-2. Stand gesp. pnt. A. van Vloten 3 6 E. Franke 4 6 W. Keuning 4 4 W. de Vos 3 2 J. v. d. Heuvel 4 2 R. Tangeman 2 0 II. R. Huneman-H. Heringa 0-2; R. Huneman-J. Rosink 0-2; R. Hune man-H. Hage 0-2; J. Goedegebuure- H. Heringa 2-0; H. Heringa-H. Hage 0-2. Stand gesp. pnt. H. Hage 5 10 J. Goedegebuure 5 8 J. Rosink 5 6 P. v. d. Hulle 4 2 H. Heringa Vi5 2 R. Huneman 4 0 III. C. Hogerheide-R. de Rijke 0-2; C. Hogerheide-W. Doornenbal 2-0; H. Verschuur-W. Doornenbal 2-0; H. Meier-J. Elzerman 2-1; R. de Rijke-J. Elzerman 2-1. Stand gesp. pnt. H. Verschuur4 8 R. de Rijke 5 8 H. Meier 4 6 C. Hogerheide 5 4 J. Elzerman 5 2 W. Doornenbal 5 0 Bijgroep A. H. v. d. Zande-H. Simon9 2-0; M. Schilp-H. Simons 2-0; P. v. d. Hulle-C. Dogger 2-1; M. Berman-C. Dogger 1-2. Stand gesp. pnt. H. v. d. Zande 5 10 P. v. d. Hulle 5 8 M. Schilp 5 6 H. Simons 5 4 C. Dogger 5 2 M. Berman 5 0 B. Daar K. Jansen wegens een hersenschudding niet meer in staat is in deze poule mee te spelen zijn al zijn te spelen wedstrijden als overwinningen voor de tegenspeler meegerekend. K. Jansen-C. Heijboer 0-2; K. Jan sen-. Visser 0-2; A. Franke-T. Vis ser 0-2; C. Heijboer-W. v. Hemert 2-0; F. Vis-W v. Hemert 2-0. Stand gesp. pnt. C. Heijboer 5 10 T. Visser 5 8 A. Franke 4 4 F. Vis 4 4 K. Jansen 5 2 W. v. Hemert 5 0 Gouverneur Van Tilburg verlaat Suriname PARAMARIBO, 16-3. Zondag ver trekken gouverneur van Tilburg en zijn echtgenote uit Paramaribo naar Jamaica, vanwaar zij per schip naar Lissabon zullen reizen. Over onge veer een maand zullen zij dan in Ne derland .aankomen. De heer van Til burg treedt per 1 mei af als gouver neur. Maandagmorgen zal ,de heer A. Cumë alswaarnemend gouver neur worden beëdigd. Vrijdagavond biedt de Surinaam se regering een afscheidsreceptie aan. De gouverneur zal zaterdag morgen in een bijzondere openbare vergadering van de staten van Suri name een afscheidswoord tot de be volking richten. Ex-koning Leopold en gemalin op Schiphol SCHIPHOL, 16-3. Om half negen vanochtend zijn koning Leopold van België en zijn gemalin, prinses Liliane, met een K.L.M.-lijntoestel uit New York op Schiphol gearri veerd. Zij bevonden zich op de te rugreis naar Brussel. Op de dag af 2 maanden geleden hielden zij zich eveneens korte tijd op de Amster damse luchthaven op, toen zij zich naqr Amerika begaven om daar een aantal hartspecialisten te ontmoeten. Later reisde het vorstelijk paar door naar Zuid-Amerika, waar het op verzoek van de Belgische regering een economische missie ondernam. HONSELERSDIJK. Op dé groen te- en fruitveiling te Honselersdijk, gemeente Naaldwijk, zijn vanmor gen de eerste druiven in dit seizoen aangevoerd door de tuinder de heer H. C. Jansen uit Honselersdijk. Deze primeur - twee kilo - ging van de hand voor een prijs van f 17,90 per collaboratie in de bezettingstijd ge- kilogram. De Belgische minister van justi tie, Vermeyleri, heeft woensdag in de Kamercommissie voor justitie mede gedeeld, dat nog 68 Belgen wegens vangenisstraf ondergaan. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 10 maart: Peter Ja cobus, z. van Jacques Bijlevelt en Johanna Willemina Joosse, wonende te Middenschouwen; 11 maart: dans je Adriana, d. van Pieter Machiel Nuijens en Janna Adriana Vane; 11 maart: Jan Cornelis, z. van Willem Marinus de Jonge en Anthonia Zwa ger, wonende te Duiveland; 12 maart: Adriana, d. van Marinus Leendert Legemaate en Neeltje Roest; 12 maart: Suzanne Petra, d. van Jasper Rentier en Jacomina Suzanna Con tant; 14 maart: Paulus Johannes Pe trus, z. van Johannes Waltherus Hcn- ricus Petrus Verhoeven en Sonja He- lene Maria van Leeuwen; 15 maart: Monica Maria, d. van Franciscus Jo zef dé Spirt en Sara Geertuida Kwaak. Overleden: 8 maart: Aren Sperling, 77 j., gehuwd met Adriaan- fje van der Klooster, wonende te Westerschouwen; 9 maart: Iiuberta Liii.ik, 77 j., gehuwd met Mathijs Goudzwaard, wonende te Duiveland; 10 maart: Pieternella Schakel, 76 j.. gehuwd mol Dirk van Duivendijk. wonende te Bruinisse. ZIERIKZEE Scheldebank N.V. - Zierikzee Blijkens de aan de raad van com missarissen van de Scheldebank N.V. toegezonden Verlies- en Winstreke ningen over het jaar 1961 en de ba lansen, bedraagt de in 1961 behaalde winst f 111.671,76, waarvan f 7.420,83 voor rekening van de Spaarbank en toe te voegen aan de reserve van de Spaarbank. Voorgesteld wordt van het winst bedrag ad f 104.250,93, vermeerderd met het onverdeeld saldo van het vorig jaar, het fiskale maximum af te schrijven, nl. op de gebouwen f 9.487,89 en op de inventaris 6.083,26; voorts le reserveren voor Vennootschapsbelasting f 39.369,70 en van de alsdan nog resterende winst 9 pet. dividend - zijnde f 27000 en aan statutaire tantièmes f 9.139,52 uit te keren, waarna de ex tra reserve kan worden verhoogd met f 12.500, terwijl f 835,28 over gaat op nieuwe rekening. Na aan vaarding van deze voorstellen winst- verdeling zullen de zichtbare reser ves bij de bank f 287.000 en bij de Spaarbank f 58.451,22 bedragen. Vergadering Plattelandsvrouwenbond De vergadering van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen stond voor de eerste maal onder leiding van de nieuwe presidente, mevrouw Van Lent-Aan het Rot uit Schuddebeurs, die de aanwezige dames hartelijk welkom heette, in het bijzonder mej. Sangen, die deze middag een lezing zou houden over de Wageningse studenten. Ook de oud-presidente, mevrouw Goemans-van Langeraad uit Zonnemaire, werd een welkom toegeroepen. Mej. Sangen vertelde in haar lezing dat de meisjesstuden ten uit Wageningen door het houden van lezingen proberen iets te ver dienen voor de tekorten bij de stu dentengebouwen. De studie »is ge richt op de problemen van gezin en huishouding, vooral ten plattelande. Men kan hierbij twee richtingen uit, nl. de huishoudtechnische en de so ciaal-economische kant. De studie tijd bedraagt 6 a 7 jaar; na 3Vfe jaar is er een praktijkperiode. Na de pau ze vertoonde mej. Sangen dia's uit de studentenwereld en -gebouwen. Na nog enige vragen te hebben be antwoord sloot de presidente, na de lezing van mej. Sangen, deze ge slaagde vergadering. Van 26-30 maart wordt in Zeist een Europees oecumenische padvin dersconferentie gehouden, met vijf enveertig deelnemers uit België, De nemarken, West-Duitsland, Groot- Brittannië, Finland, Frankrijk, Zwe den, Zwitserland en Nederland. HAAMSTEDE Causerie over de Reformatie voor N.C.V.B.-afdeling Belangrijke Spaanse archieven ontoegankelijk Dinsdagavond vergaderde de afde ling Haamstede van de N.C.V.B. in het Ger. Jeugdgebouw. Na de ge bruikelijke opening sprak de heer K. F. Postma uit Zierikzee over het on derwerp: „Reformatie in de noorde lijke Nederlanden". De heer Postma zeide dat de re formatie er niet in eens was, toen Luther zijn stellingen op de kapel deur in Wittenberg spijkerde op 1 nov. 1517. In tegendeel is juist het Lutheranisme hier te lande nooit tot een gesloten kerkelijke organisatie gekomen, zoals later in ongeveer 1560 het Calvinisme omdat de poli tieke en economische toestand er toen rijp voor was en eerst nog vrij rustig. Wel waren vanaf 1527 veel Lutherse bijbelvertalingen hier in omloop. Een tweede groep hervormers wa ren de Sacramentariërs, die proces sies verstoorden. Hiertoe behoorden Wendelmoet Claes en dr. Jan Pisto- rius. Later deed zich nog een gees telijke stroming gelden, de Weder dopers (Jan van Leijden, Knipper- dolling), volgens spreker niet hele maal zo zwart als de historie ze ons schildert. Een geweldloze stroming was die van Mer.no Simonsz, de Doopsgezin den. Nog een geestelijke beweging was die der Nationaal Gereformeer den, waartoe Engel van Merle en Jan Versteegen behoorden. Zij be oefenden christelijke eenvoud (sim- plicitas). Omstreeks 1560 kwam de leer van Johannus Calvijn hier in het land. Het hoe daarvan is beschreven in de rapporten van de verschillende stad houders aan koning Philips en deze Spaanse archieven mogen niet wor den ingezien. Niemand weet het dus precies. Wel was door het optreden van koning Philips de tijd rijp voor verzet. De totalitaire leer van Cal vijn en zijn weloverwogen kerkbouw en practische zin, sloegen aan in de Nederlanden, zowel in zuid- als noordelijk Nederland. Na de pauze beantwoordde spre ker enkele vragen en werd de pre sidente een goede reis toegezongen in Ps. 121. De heer Postma besloot de avond. De volgende ledenvergadering zal op 12 april zijn in combinatie met de afd. Zierikzee. KERKNIEUWS Generale Synode Gereformeerde Gemeenten DEN HAAG, 16-3. De generale sy node van de Gereformeerde Ge meenten zal op 23 en 24 mei te c Utrecht worden gehouden. In de bid stond, die aan de synode voorafgaat, zal voorgaan ds. L. Rijksen van Rot terdam-west, voorzitter van de vo rige synode. ADVERTENTIES Coöperatieve Boerenleenbank „ELKERZEE' Met ingang van heden worden de kantoor uren als volgt gewijzigd: dinsdagmorgen van 9-12 uur woensdagavond van 6-7.30 uur vrijdagmorgen van 9-12 uiir HET BESTUUR Evangelisch' Luth. Gemeente Zierikzee Zondag 18 maart 10 uur: mej. Da. M. E. MONSEES uit Amersfoort SUCCESJES Diversen: Autorijlessen, snel en voor delig. Ook 's avonds en op zaterdag. Garage P. A. Re- meeus, Ouwerkerk, telefoon (01114)-473. Hoest uw kind? Nattermann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2,- bij elke drogist. „Histor" ,de verf, die U zoekt „Verf en Kleur", Meelstraat 40, Zierikzee. Dat kunt U niet laten: plas tic emmers van 10 liter met maatverdeling, per stuk 1,49, per 2 stuks f 2,85, per 3 stuks f 4,10. Hiervoor naar: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Carrosseriewerk, staal- en houtbouw en plaatwerk. Tel. 228, Beuzenberg, Drèischor. Ouderwets maar radicaal. Met hoogst geconcentreerde Piniol-verkoudheidszalf wrijft U Uw kou weg. f 2,- per pot bij Uw apoth. en erk. drogist.. Steeds meer tevreden ge bruikers van de Candy Automatic 3" volautomati sche trommelwasmachine. Wasdag verdwijnt, waar een Candy Automatic' verschijnt Demonstratie iedere zater dagmiddag van 4-5.30 uur bij Fa. J. D .de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Voor voetverzorging naar: mevr. Beekenkamp. Schuit haven 3, tel» 2680, Zierikzee. Reparaties aan houten wie len. Wagenmakerij Beuzen berg, telefoon 228. Dreisch'or. Elke week: ééndags haantjes en hennetjes. Joh. Schouls, tel. 2232, Laan v. St. Hüaire 1. Zierikzee. Nachtelijke tobberijen. Cal- ma Dragers brengen over spannen zenuwen lof rust. f 2,- bij elke drogist. i Nü is het voor U de juiste tijd om een moderne, dege lijke, zuinige „Davo"-haai'd te kopen met bovendien de kans op gratis stookwinter door Davo"-enquête. Denkt vóór 22 april aan „Davo", want daar heeft U dubbel belang bij Voor een des kundig advies en plaatsing naar: Fa. J. D. de Korte Dames! Kiest voor uw man of zoon het beste op het ge bied van sigaren, cigaretten, tabak! Sigm. D. C. Viergever, Weststraat, Haamstede. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis, 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32. Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Wilt u prettig werken? Koopt dan goed tuingereedschap bij E. Jonker, Zuidstraat 4 te Haamstede, telefoon 566. „Vapo" onze natuurperman- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! Kapsalon Murk telefoon 2767, Zierikzee. M. de Loóze. een vertrouwd adres voor autorijlessen. Gra tis theorie-avonden. d'Ailly- straat 12, tel. 2235. Het trefpunt van de West hoek! Koopt uw droge siga ren, cigaretten of shag bij sigm. D. C. Viergever, West straat, Haamstede. Afgetobd? Lusteloos? Schief- fer's Bloedwijn maakt ener giek. Bij uw apoth. en erk. drogist. Wilt u profiteren van koopjes in kampeer ten ten, luchtbed den, slaapzakken, etc., vraagt dan Fa. Antoine, Roosendaal aan. Telef. (01650) 4318. 3516. Gevraagd: zomerhuisje of ka mers met gebruik van keu ken voor gezin van vier per sonen van 18 tot en met 31 augustus. N. H. Lysen. Burgh telefoon 414. Weer ontvangen onze beken de kistjes sigaartjes 50 stuks ix f 3.. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein, 7zee en Weststraat, Haamstede.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 9