moeder lekker en Weer een Berlijnse crisis? „New York Times" over lege Franse zetel Tienduizenden gaan een plekje zoeken op de stranden Schouwen DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG OVERDENKING DEKENS Gebr. THIEN Voor 35 jaar.... FEUILLETON ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag is maart i%2 No. 19143 De Geneefse conferentie Ingezonden mededeling De varkenshoudersvereniging „De Opgaande Zon" te Burgh vierde het 50-jarig bestaan. Het gouden jubileum liet het volle licht vallen op deze merkwaardige vereniging, die nog springlevend is, zij het dat de oprichting viel in een tijd, die hemelsbreed met de onze verschilt. In het midden de voorzitter de heer J. C. de Feiter, met zijn mede-bestuursleden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). NEW YORK, 15-3. De liberale „New York Times" schrijft in een commentaar op het Franse besluit zich afzijdig te houden van de con ferentie in Genève, dat dit een „sym bool is van het gebrek aan eenheid tussen de westelijke landen en het isolement dat Frankrijk zichzelf op legt". President de Gaulle is van mening, dat een ontwapeningsconfe rentie waaraan landen deelnemen die niet over atoomwapens beschik ken geen enkele kans op succes heeft en dat in ieder geval het on derhandelen met de Sowjet-Unie onder de dreiging van agressie een gevaarlijk teken van zwakte is. „Ook blijkt hieruit dat de president ontevreden is over de Amerikaans- Engelse houding tegenover Frank rijk op het gebied van kernbewape ning". „Of de Verenigde Staten en Groot - Brittannië al het mogelijke gedaan hebben om de Franse gevoeligheden te ontzien ,valt te betwijfelen, maar president de Gaulle doet Frankrijk noch het Westen er goed mee zijn land van de geallieerden af te schei- Olll Schouwen's toekomst Voor velen is de stilte geen medicijn meer GD. Door een sterk isolement bleef Schouwen zichzelf. De watersnood van 1953 heeft aan dit alles een eind gemaakt. De reeds geruime tijd vóór 1953 ont wikkelde plannen om het gehele Deltagebied tussen Nieuwe Waterweg en Westerschelde door dijken aaneen te sluiten kwam na de le februari uit de bureauladen van de Rijkswaterstaatsmensen. Er werd vaart achter ge zet en enige jaren later werd besloten op deze wijze - het had ook anders gekund! - de bewoners van de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden alsmede het lage Hollandse polderland tegen nieuwe stormvloeden te beschermen. De activiteiten bij Bruinisse brengen Goeree-Overflakkee elke dag een stapje dichterbij. Maar vooral de dijken in het Haringvliet en het Brouwers- havense Gat zullen er toe bijdragen, dat ergens bij het Koepeltje van Scha- rendijke een A.N.W.B.-bord komt te staan met als opschrift: Rotterdam 50 km. En dan gaat het gebeuren! In een lang lint van auto's stormt Rand stad Holland over schitterende snel wegen Schouwen binnen. Misschien zit in een van deze auto's een man met zakeninzicht, die in een oogop slag ziet, dat de kop van Schouwen financieel veel meer kan opleveren als haven- of industrieterrein dan op het ogenblik als natuur- en re creatiegebied. Dan wordt mijn nacht merrie werkelijkheid: Schouwen is ontdekt!! Wat men in 1953 pas na enkele dagen doorhad, nl. dat het water tussen Goeree en Beveland eigenlijk land behoorde te zijn, dat Schouwen heette en ook bij Neder land hoorde, dat beseft men nu in eens! Zou het wérkelijk zo gaan? Zou het heerlijke Schouwse land, dat zo veel betekent voor het geestelijk welzijn van tienduizenden vakantie gangers ten offer moeten vallen aan de financiële welvaart van enkelen? We kunnen slechts hopen, dat wij dit te somber inzien. Ander gevaar Maar dan nog dreigt een ander ge vaar: het strand tussen Den Helder en Hoek van Holland, waar op hoog tijdagen „gevochten" wordt om het bezit van elke korrel zand, zal zich nu van Den Helder tot Westkapelle gaan uitstrekken. Tienduizenden, die tussen Den Helder en Hoek van Hol land geen plaatsje meer kunnen be machtigen, zullen dit plaatsje op Schouwen trachten te vinden: de nieuwe vakantieganger doet^jjn in trede. Hij vraagt wel autosnelwegen en boulevards met dancings, jukebox bars en casino's. Hij zal de stilte van het dorpje Dreischor niet als een heilzaam medicijn op zich laten inwerken, maar zal de Ring een prachtige gelegenheid vinden voor race- wedstrijden op snelbrommers. Hij kan niet meer tegen de stilte en de rust en zal dus, waar hij ook gaat, de vloek van deze tijd met zich medebrengen, de draag bare radio. Als men geeft, wat hij vraagt, zal Schouwen onher kenbaar verminkt worden. Maar dat willen wij toch helemaal niet, zal mij worden tegengeworpen. Inderdaad, U niet en uw buurman ook niet, maar die andere Schouwe- naar, die als zijn grootste geluk en zaligheid maar één doel kent: geld verdienen! Na eerst een niet onaan zienlijk kapitaal te hebben verkre gen uit de windhandel in grond, zal hij dit kapitaal dolgraag willen ver meerderen door zich eigenaar te gaan noemen van een dancing of juke- boxbar. Hij zal wat graag bereid zijn om zijn ziel aan de duivel, het geld, te verkopen. Hij en niemand anders vormt de grootste bedreiging van Schouwen Samenvoeging van gemeenten Een andere bedreiging is door een ministerieel besluit zo niet geheel weggenomen, dan toch zeker aan zienlijk verminderd. Deze bedreiging werd gevormd door de te grote na ijver van de verschillende gemeen ten onderling, die elk voor zich een nog belangrijker rol in de recreatie toekomst van Schouwen wilden gaan spelen. Uit dit oogpunt bezien - over de andere aspecten van dit be sluit kan ik niet oordelen - mag de samenvoeging van verschillende kleine gemeenten op Schouwen als' zeer gunstig worden gekenmerkt. Nu kan bv. de planning voor de Schouw se Westhoek in zijn geheel gelden en kan de mogelijkheid bestaan, dat dit gehele gebied een bestemming krijgt, die zowel de bevolking als de vakantiegangers kan bevredigen. De grote(re) gemeente Een grote gemeente kan zich de weelde veroorloven van vele gespe cialiseerde diensten. Het gemeente- Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur cand. D. Bouman, Katwijk aan Zee. Kerkwerve: 11 uur vicaris Kel- ling (bidstond voor gewas en arbeid) 9.30 uur zondagsschool. Serooskerke: 10 uur dhr. Malipaard (bidstond voor gewas en arbeid). Burgh: 10 uur ds. Don (H.D.).Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 7 uur ds. van Liere. Noordwelle: 9.30 uur ds. van Liere. Eikerzee (Scharendyke): 10 uur ds. v. d. Ban (bidstond voor gewas en arbeid). Brouwershaven: 11 uur ds. van Liere (bidstond voor het gewas), 9.45 uur zondagsschool. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot (biddag voor het gewas). Noord- gouwe: 9.30 uur vic. Kelling (bid stond voor gewas en arbeid). Drei schor: 10 uur ds. Duijvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Bezemer. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groene- wegen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. van Vliet. Bruinisse: 9 uur en 5 uur ds. v. d. Sar. St.-Philipsland: 9.30 uur ds. Zwanenburg (bed. H.A.) 2.30 uur ds. Alblas. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur mej. ds. M. E. Monsees. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemersma Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boerma. Scharendijke; 10 en 2.30 uur cand. van Loo, Sneek. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonne maire: 10 uur leesdienst, 5 uur ds. Nagelkerke, Rotterdam. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur ds. Tiemersma, 2.30 uur ds. Huijser. Bruinisse: 10.30 en 2.30 uur bevestiging en intrede cand. den Heeten. In bijgaand artikel vervolgt drs. J. Mennema te Rotterdam zijn beschouwing over de toe komstige ontwikkeling van Schouwen-Duiveland, met na me de Schouwse Westhoek. Het spreekt vanzelf, dat de uitspraken in deze artikelen, geheel voor rekening zijn en blijven van drs. Mennema. Wat dit betreft mag men de artikelenreeks als „ingezon den" beschouwen, maar dan stellig een „ingezonden" waar in zeer interessante opmer kingen. bestuur weet zich geadviseerd door deskundigen, die bovendien de situ atie ter plaatse goed kennen. Op het gemeentebestuur van een kleine ge meente rust de zware verantwoor delijkheid beslissingen te nemen over vraagstukken, waarbij de wer kelijk deskundige adviezen in ver schillende gevallen helaas achter wege moeten blijven. Het verlaat zich daarom meestal op het nuchtere verstand, maar zal daarbij niet na laten te informeren naar de mening van anderen. En als een van die an deren nu eens toevallig de toekom stige eigenaar van de jukeboxbar is? Hij zal niet nalaten de gemeentelijke belangen opzij te schuiven ten be hoeve van zijn,eigen, niet te stillen geldhonger. De gemeentebesturen van Schouwen zij gegeven, dat zij deze geldwolf kunnen herkennen, in welke vermomming hij zich ook voordoet. ZEIST. De heer H. is, toen hij per fiets het kruispunt Laan van Beek en Royen-Arn'hemse Bovenweg te Zeist overstak .aangereden door een zandauto, die werd bestuurd door de 47-jarige J. L., eveneens uit Zeist Het slachtoffer liep hierbij een ge compliceerde been- en armbreuk en een hersenschudding op. Ingezonden mededeling Anna, Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven; 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. I. v. d. Knijff, em. pred. te Den Helder. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Knijff. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse; 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholicke Kerk Zierikzee: Eucharistie-vieringen op zondag te 7.15 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur Haamstede: Eucharistieviering op zondag te 9 uur. den, om niet te spreken van zijn vasthouden aan het houden van kernproeven in Afrika, die het Wes ten in dit gebied onberekenbaar na deel hebben berokkendi Het is te hopen dat Parijs van mening ver andert en dat Frankrijk aan de con ferentie van Genève deelneemt voor het te laat is", aldus het blad. YVy prediken Christus en dien gekruisigd. Er is ergens op de wereld een plekje waar zich een hoge berg be vind die bijna negenduizend meter hoog is. Het is de Mount Everest in de Himalaya. De wereld enkele ja ren geleden stond versteld van het meesterwerk inzake 't beklimmen van deze berg. Dat was inderdaad een grote prestatie. Het was dan ook maar voor een enkeling moge lijk dit grote doel met een geweldige wilskracht te bereiken. Wij zijn nu weer in de lijdenswe ken en wij houden ons ook weer bezig met een zeer belangrijke berg. Het is de heuvel bekend bij jong en oud. De heuvel Golgotha en het is mogelijk voor een ieder zonder te veel krachtsinspanning en bijzon dere prestaties deze heuvel te be klimmen. Ook nu weer is er een geweldige aantrekkingskracht om in de geest naar die heuvel te gaan en te aan schouwen wat onze gezegende mees ter voor ons deed. Waarde vrienden dit is dan ook onze uitnodiging: Bezoek met ons de Kruisberg, Waar onze Heiland leed. De Bronwel daar geopend, is vol en diep en breed. Hij stierf opdat van zonden gans vrij wij zouden zijn. In Zijn gemeenschap levend, houdt Hij ons altijd rein. Ja volkomen redt de Heer, het is ook voor U, O geloof het nu. Jezus redt volkomen U. Wat een wondere gedachte in onze moderne wereld in deze gecompli ceerde tijd dat de mogelijkheid er nog is om Golgotha te bereiken en dan voor jezelf het grote offer te aanvaarden. Doet U het? Er is geen rijker le ven dan van een christen. Geen rij ker leven dan van een kind van God. Ja wij kunnen rijke mensen zijn als dat grote wonder aan je leven is geschied, de wetenschap dat er één is die al je zonden en ongerechtig heden heeft gedragen aan het vloek hout der schanden. Laten we er steeds aan denken dat de Heiland heeft gestreden in de hof van Geth- sémane geheel vrijwillig en de be ker vol van bitterheid heeft aan vaard om het voor ons allen moge lijk te maken vrije burgers te wor den van het Koninkrijk van God. De beker wa9 inderdaad vol van bitterheid. Het was een zevenvoudig lijden die de Heiland heeft aanvaard uit de handen van Zijn vader. Het was immers de wil van Jezus om alleen de wil van Zijn vader te doen. Het rijke evangelie begint er mee. Hij kwam naar deze aarde om zon daren zalig te maken en dat was alleen mogelijk voor de Heer dan ook de weg van het kruis te be treden. Dan ondergaat Jezus de bitterheid als Hij wordt overgeleverd aan de 'handen van zondaren. In dat grote leed ontmoette Hij de verraderskus van Judas, als een sluipmoordenaar wordt hij gevan gen genomen met zwaarden en stok ken, één van Zijn beste discipelen Petrus 'heeft Hem drie maal ver loochend. Hij was een speelbal van een valse Pilatus en Hij ontmoette een Herodus waarin al het dierlijke van de mens zich steeds weer open baarde. Hij werd geslagen, bespot, bespuwd en geselslagen waren Zijn deel. Lichamelijk lijden en branden de dorst en bovenal Godverlatenheid was Zijn deel. En dat was alles voor mij. Heer Jezus door Uw wonden, Heb heling in gevonden. Gij stierf voor mijne zonden. Het was voor mij. Zierikzee. J- V. Blik door het wereldvenster Gaan we een politiek slechte len te tegemoet? In sommige westelijke diplomatieke kringen is men daar van bepaald overtuigd, nadat de „Prawda" en de Izwestiaweer eens hebben verklaard, dat het Russische geduld in de kwestie-Berlijn begint op te raken en dat Moskou zijn vre desverdrag met oost-Duitsland zal sluiten, indien het westen zich nu niet spoedig bereid verklaart, deel te nemen aan een conferentie over het vraagstuk Duitsland. Natuurlijk is die verbale dreiging ook thans gepaard gegaan aan een aantal onplezierige gebaren van Rus sische zijde. Een Amerikaans voor stel om de vrije toegangen naar west-Berlijn te laten garanderen door een internationale autoriteit, is bruusk van de hand gewezen. Tege lijk begonnen de Russen met pogin gen de radar ten dienste van de in de luchtcorridors verkerende vlieg tuigen te storen. Dat had geen suc ces, evenmin trouwens als de plage rijen met de in de nabijheid van deze corridors manoeuvrerende Russische straaljagers. Tot de verontrustende feiten, waarop de pessimisten hun sombere voorspellingen gronden, behoort ook het ontbreken van radikale maatre gelen door het Kremlin ter bestrij ding van de crisis in de Sowjet- landbouw. Kanonnen of boter? Zeker, aan het einde van de zit ting van het centrale comité van de communistische partij, die speciaal aan het agrarische probleem was ge wijd, is wel verklaard, dat er meer kunstmest en meer landbouwmachi nes moeten komen, maar in feite luidde het recept toch: meer com munisme, dat wil zeggen meer bu reaucratische controle. In geen geval zal er sprake zijn van verminderde investeringen in de wapenindustrie ten bate van de op voering der agrarische produktie. Daarin zou 'men dan een aanwijzing moeten zien, dat Chroesjtsjef beslo ten is, de druk op het westen te ver groten om, via een vier-mogendhe- denconferentie, de door hem al zo lang en zo innig gewenste overeen komst over Duitsland te bereiken. Uiteraard is er behalve de leiders in het Kremlin, niemand, die de be doelingen van Moskou op korte ter mijn kent. Maar wel kent men het Russische optreden in het verleden. En dat wettigt toch wel enige twij fel aan de juistheid van bovenver melde pessimistische verwachtingen. In het afgelopen jaar heeft het Kremlin de druk op Berlijn hoog opgevoerd. Toen echter de crisis het kookpunt naderde, werd het offen sief afgeblazen. Waarom zou Mos kou nu plotseling in het voorjaar, terwijl er in de verhoudingen niets is veranderd, de Berlijnse kwestie met alle daaraan verbonden gevaren wel op de spits willen drijven? De Gaulle is optimistisch Een minder sombere kijk op de nabije toekomst is ook gerechtvaar digd. Die heeft bv. de Gaulle. In Genève hebben de ministers Rusk, Gromyko en lord Home zon der twijfel meer over Berlijn dan over het vraagstuk der ontwapening, waarvoor zij officieel naar de Zwit serse stad waren getrokken, gespro ken. Had de Franse president ver wacht, dat daarbij belangrijke ge beurtenissen te wachten waren, dan had hij zeker niet geweigerd zijn minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, naar de confe rentie te sturen. Juist is, dat de Russen nu eenmaal in een positie verkeren om op elk door hen gewenst moment de weste lijke zenuwen in Berlijn te beproe ven. De Geneefse conferentie biedt hun daartoe weer eens een goede gelegenheid. Maar het is heel goed mogelijk, dat het geplaag met stoor zenders en straaljagers tenslotte toch alleen weer wat loos alarm zal blij ken. Het westen kan daarbij, naar de ervaring heeft geleerd, het beste rustig toekijken en afwachten. Ingezonden mededeling Appelmarkt 24 Telefoon 2604 Zierikzee ZIERIKZEE. In deze gemeente heeft zich een comité gevormd, dat zich gaat belasten met het verkrij gen van gelden voor de aankoop van een huis te bestemmen tot pas torie voor de hervormde predikant der vrijzinnige modaliteit. DREISCHOR. De uitvoering van „Crescendo" moest halverwege wor den afgebroken, in verband met een brand, die uitbrak op de hofstede „De Hond". ELLEMEET. In de o.l.-school al hier werd voor de eerste maal een ouderavond gehouden. KERKWERVE. Eén der straatlan taarns is door middel van brandend stro gedeeltelijk vernield. ZIERIKZEE. Dank zij de activi teiten van een comité is een radio toestel geplaatst kunnen worden in de regentenkamer van het her vormd diaconie-verplegingshuis. ZIERIKZEE. In een grote tent ge plaatst in de tuin van sociëteit „Con cordia" werd een tentoonstelling ge houden van de Pluimveevereniging Excelsioren de afd. Schouwen- Duiveland van de V.P.Z. HAAMSTEDE. Van een partiku- lier te Zierikzee kreeg de kerkvoog dij der Ned. Herv. gemeente ten ge schenke een portret in lijst van ds. Wilhelmus Teelinck, de 7e predikant in successie, die de gemeente diende. ZIERIKZEE. Deze maand was het 175 jaar geleden, dat de eerste der bekende familie Ribbens een vaste beurtvaart op Zierikzee bekwam. ZIERIKZEE. De Z.O.V. besloot tot het houden van een wijdingsavond op de jaardag van H.K.H. Prinses Juliana. door Maartje Zeldenrijk Let eens op. Ik wou, dat ik zo'n voetje had als jij. Moet je die schui ten van mij zien". Tonnie stak on gegeneerd haar benen vooruit. „Ach, je overdrijft". „Maat negen en dertig. En met pijn. Veertig zou me precies passen". Aaltje keek nog eens naar haar voeten en toen naar Tonnie's gezicht „Heeft Wim, toen hij je leerde ken nen, wel eens gezegd: Meid, wat heb jij een grote voeten?" Tonnie schoot in een lach. „Ben jedie vind alles moöi aan me" „Nou, wat kan 'het je dan verder schelen?" Ze keek nog eens naar haar schoonzusje en knikte bedachtzaam. Zoveel levenswijsheid had ze niet achter haar gezocht. „Je hebt gelijk, zus, verder kan het me eigenlijk ook geen fluit schelen". Men zegt wel eens, dat er in het leven niets bij toeval geschiedt. Maar hoe dikwijls komt het in een mensenleven voor, dat een reeks van bepaalde gebeurtenissen als een leg kaart in elkaar past. Aaltje was het voorval in het Padjedijk al lang en breed vergeten. Dat die lange man bij dat rioleringswerk haar over het gat getild had en lachend in haar gezicht had gekeken. Ze had ervan gebloosd. Maar nu was ze vol van haar nieuwe schoenen en thuis toon de ze de aankoop met veel trots. En moest ze natuurlijk de schoentjes even passen. En op dit moment wist ze nog niet, dat de riolering een grote rol in haar leven zou gaan spelen. Althans het voorspel ervan zou vormen. Om half acht, toen ze afgewassen Terwijl ze ging zitten voelde ze nog zijn brede handen om 'haar mid del. Wat was die man sterk, dat hij haar zo maar met twee handen kon optillen. Och, eigenlijk woog ze niet zo zwaar. Maar de andere mensen hadden het natuurlijk allemaal ge zien. Het zou wel een gek gezicht geweest zijn. Ach, wat kon bet haar eigenlijk schelen? Ze kenden haar toch niet. Het duurde een half uur, toen had ze haar keuze gemaakt. Ze betaalde en met de schoenen onder haar arm verliet ze de winkel. Nu lagen er weer verschillende brede planken, zodat ze zelf kon overlopen. De opzichter stond er nog steeds. „Moet ik u nog even helpen?" bood hij aan, maar Aaltje liep snel over de planken naar de andere kant en dankte lachend. „Ik ben er al". „Zo u wilt", grinnikte hij. „Het was me anders een groot genoegen". Terwijl Aaltje verder liep naar de Kippemarkt, liep ze Tonnie tegen het lijf. „Hay, Aal! Boodschappen gedaan?" „Ja, ik ben nu net klaar .Ik was van plan om de fiets op te 'halen en naar buis te gaan". „Kan nog wel een half uurtje wachten. Kom op, we gaan een ijsje eten. Daar is het weer voor." „Hoe laat is het?" Tonnie keek op haar'horloge. „Nog geen elf uur. Als je half twaalf thuis bent ,i9 het nog vroeg genoeg voor je eten. Kom mee, daar ginds is het. Ik tracteer" In dè ijsbar bewonderde Tonnie haar schoenen. „Hardstikkemooi, meid. Ze zullen je geweldig staan. had en een kopje koffie voor haar moeder had neergezet, zei Aaltje: „Zo, nou ga ik een uurtje naar Ton nie. Wim heeft vanavond vergade ring en Tonnie vroeg of ik een poos je kwam. Ik denk, dat ik voor don ker wel weer thuis zal zijn". „Dat is best, me kind, ik vermaak me wel". „Tot straks dan". Even later reed ze het erf af en wuifde in het voorbijgaan. Zo vlug de brug over en dan naar het Ca- valjéplein. Onderweg reed ze weer langs een opengebroken gedeelte. Dé halve stad ligt ondersteboven, dacht ze, terwijl ze naar de lange sleuven keek. En het zou nog wel maanden duren, had in de krant ge staan. Tonnie ontving haar enthousiast in haar flatje. „Fijn, dat je er bent. Ik maak even koffie". De bezoekster keek eens het ver trek rond en toen door het grote raam naar buiten. „Meid, wat heb je hier toch een leuk huisje. Wat is het onze dan ouderwets". „Hardstikke leuk hier. We wonen drie hoog, maar moeten alles zelf van beneden halen, want de leveran ciers vertikken het om boven te ko men. Voor de boodschappen lift, die praktisch altijd kapot is en dus nie mand kan benutten, moeten we per week 50 cent boven de huur betalen. Voor de gemeenschappelijke tuin, waar niemand ooit zit, nog eens vijf en veertig cent. Voor de telefoon centrale, die ik nooit nodig heb, nog eens een dubbeltje. Nou, wees jij maar blij met je ouderwetse huisje aan het Zuiderpad. Dat bovendien nog jullie eigendom is. En dan die hoge huur.... Maar ja, we hebben een dak boven ons hoofd en dat is vandaag de dag al heel wat. Laat ik maar niet mopperen. Er zijn er zo- velen, die ik weet niet hoe lang in wonen". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5