O.A.S.-leiders gearresteerd ONZE PUZZEL-RUBRIEK J fl B fl fl fl B 1 1 M 1 - fl fl H B B B KALKOEN Don Quichotte bracht sinaasappelen AMSTERDAM, 15-3. De Spaanse edelman Don Quichotte heeft don derdagmiddag op de binnenplaats van het stadhuis te Amsterdam na mens de burgemeesters van enige Spaanse sinaasappelcentra elf ton si naasappelen aangeboden aan mr. P. M{jksenaar, die de burgemeester van Amsterdam vertegenwoordigde. De sinaasappelen, die symbolisch wer den overhandigd, zijn bestemd voor ziekenhuizen en verzorgingscentra in geheel Nederland. Deze jaarlijkse schenking kreeg dit keer extra kleur door de aanwe zigheid van Don Quichotte, die aan het hoofd van een bonte stoet naar het stadhuis was gekomen. De Spaanse edelman, gezeten op een schimmelwas natuurlijk vergezeld van zijn onafscheidelijke schild knaap Sancho Panza, maar tevens werd de aandacht getrokken door twaalf luchtig geklede Spaanse scho nen, clie het in het winterse Amster dam bepaald te kwaad kregen met de temperatuur. Rillend van de kou liepen de schonen naast ezels, die bepakt waren met sinaasappelen. Don Quichotte las op de binnen- Volgens welingelichte kringen zal majoor Donald K. Slayton, die was aangewezen voor de eerstvolgende Amerikaanse ruimtevlucht, zich om gezondheidsredenen uit de Ameri kaanse ploeg van ruimtevaarders moeten terugtrekken. plaats van het stadhuis een oorkonde in zijn eigen landtaal voor. Uit het feit dat de edelman het document zonder één hapering op 'n zangerige toon voorlas kon men duidelijk mer ken dat de bekende zanger van het Spaanse lied, Thom Keiling, er meer van afwist. PARIJS, 15-3. Het bureau van de Franse regeringsgemachtigde in Al- gerië heeft medegedeeld dat de po litie donderdag in Algiers elf O.A.S.- leden heeft gearresteerd. Onder de arrestanten bevinden zich negen lei ders van moordgroepen van het ge heime leger. De arrestaties werden verricht na het vinden van stukken in een door de politie aangehouden auto, waarin zich twee deserteurs van het Franse leger bevonden. Twee jonge Griekse vrouwen heb ben uit jaloersheid een duel op het geweer uitgevochten. De 28-jarige Elisabeth Beriki ligt nu met een schotwond in het ziekenhuis, haar tegenstandster, de 30-jarige Ionna Toumbouli, zit in het gevang, ver dacht van poging tot moord. Ouderavond van openbare lagere school in Dorpshuis Renesse He ritme rings tegel koninklijk huwelijksfeest Reispapieren zijn binnen Ieder jaar vroeger en dus nu ook weer, begint de P.T.T. reispapieren in de vaderlandse bussen te mikken. Het zijn kleurige dingen en ze dringen er bij U op aan, vooral hierheen te gaan of daarheen. En niet wachten liefst, want nu heeft men nog keuze uit en straks staat ieder te drin gen. Wat gaat het worden dit jaar? De zee, de bossen of de bergen? Het komt er echt niet zoveel op aan, wat het wordt, als er maar een kans in zit om uit te rusten en op te knappen. Overigens zo'n berg met een „witte muts", temidden van een groots landschap, dat is voor mensen van het vlakke land, toch altijd wel iets heel bijzonders. Enfin, U ziet zelf maar, want iets heel anders is natuur lijk ook mooi. Sneeuw en andere laat-winterse koude zaken hebben blijkbaar een gunstige invloed op de menselijke puzzelzin, want iedere week opnieuw is er een „trouwe" stapel inzendin gen, die voor onze rubriek echt de moed er in houdt. Deze week is de eerste prijs be stemd voor: mevr. C. VAN LIERE-SAMAN, Kloosterweg 9, Duivendyke. De tweede prijs gaat naar: De heer J. WILLEMSE, Wandeling 13, Zierikzee. De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. peer, 4. el, 6. steen, 10. gil, 11. asbest, 14. riet, 16. ee, 17. kin, 18. op, 19. mi, 20. ko, 21. stal, 23. DE NIEUWE PUZZEL 3 V r r 9 /9 A3 'V AS /6 f f to it tt tj tv óf '7 30 J3 St/ JS 36 JJ V° *tt V3 4v </r «7 «9 so si S3 SS- S6 Só> óf *3 tfv is ós 7' >r r f De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. insekt, 2. groente, 7. Duits voorzetsel, 10. vochtig, 11. tuimeling, 12. meisjesnaam, 13. uit stalkast, 16. zakboekje, 19. wiel, 20. lusthof, 22. indien, 24. prima donna, 26. weg tussen huizen, 29. drank, 30. zangnoot, 32. bloeiwijzc, 33. soort stof, 35. zijrivier v.d. Donau, 37. dichterbij, 39. Frans onb. voor- naamw., 40. schoorsteenzwart, 42. leidsman, 44. Frans voegwoord, 45. koningin (Fr.), 47. niet gesloten, 49. gebed, verzoek, 51. verlangen, 52. pers. voornaamw., 53. koning (Fr.), 54. telwoord, 57. porren, 61. meisjes naam, 62. wrang, zuur, 64. straf werktuig, 66. hijswerktuig, 68. voor treffelijk, 71. plaats op Ameland, 72. lidwoord. 74. mens, 75. algemeen ge volgd gebruik, 76. herkauwer, 77. on meetbaar getal. Verticaal: 1. zoogdier, 2. vis, 3. op getaste hoop, 4. jongensnaam, 5. rondhout, 6. glibberig, 7. vaas, 8. rus tig, 9. godsdienst (afk.), 10. schade, 12. nakomen, 14. ter attentie van (afk.), 15. opening, 17. jongensnaam, 18. op de wijze van, 21. tijdperk, 23. vertrekken, 25. medelijden, 27. ru- moermaker, 28. hevig waaien, 31. barre, 34. Frans lidwoord, 35. dub belklank, 36. niet kunnende spreken, 38. gelofte, 41. weekdieren, 43. voor zetsel, 46. land in Europa, 48. vader (Fr.), 50. kippenprodukt (mv), 53. re geringsstelsel, 55. eikenschors, 56. ik (Lat.), 58. vogel, 59. horizon, 60. kloosterzuster, 63. slijtageplek in stof, 65. koker, 67. thee (Duits), 69. dwaas, 70. voorzetsel, 73. voegwoord. RENESSE, 15-3. In het Dorpshuis vond deze week de ouderavond van de openbare lagere school te Re- nesse plaats. In zijn openingswoord richtte de voorzitter van de ouder commissie, de heer J. L .Braber, in het bijzonder een woord van wel kom tot de beide wethouders, de heren P. Vis en L .v .d. Klooster van de gemeente Westerschouwen, het voormalige hoofd der school, de heer J. M. de Nooyer en het hoofd van de kleuterschool, mej. SE. Cijfer. Hoewel er nog enige wensen leven dankte hij het gemeentebestuur voor hetgeen in het afgelopen jaar voor de school werd gedaan. Dat niet aan alle verlangens kon worden voldaan zag de voorzitter in het feit, dat ook het gemeentebestuur aan normen en grenzen gebonden is. Een bijzonder woord van welkom sprak de heer Braber ook tot de onderwijzeres mej. Hendrikse, die voor de eerste maal op de ouder avond aanwezig was. Hij sprak de hoop uit, dat mej. Hendrikse nog vele jaren de functie van onderwij zeres te Renesse zal mogen waarne men. Hierna werd door een aantal leer lingen van de 5e en 6e klas het to neelstukje in vier bedrijven „Bas tion Bastiaan" voor het voetlicht ge bracht. Door de wijze waarop dit komische toneelstukje door de jeugd op de planken werd gebracht, werd dit een daverend succes, dat door de talrijke aanwezigen na afloop met een spontaan applaus werd be loond. De periodiek aftredende leden van de oudercommissie, de heren L. C. Hoogerhuis en M. L. de Feiter, wer den herbenoemd. Vervolgens gaf het hoofd der school, de heer J. H. Blom, een over zicht over het schoolgebeuren in het afgelopen jaar. Het schoolreisje, waaraan door bijna alle kinderen werd deelgenomen, naar de Efteling, is buitengewoon geslaagd. Het reisje voor dit jaar is nog niet uitgestip peld. Van de le tot de 5e klas zal weer een normale schoolreis worden gemaakt .terwijl de kinderen uit de 6e klas drie dagen gaan kamperen in de buurt van Bergen op Zoom. Op de schoolspovtdag werd voor de derde achtereenvolgende maal de estafette door de school gewon nen. De kinderpostzegelactie gaf een uitstekend resultaat. Minder te spre ken was het hoofd over het begin van het nieuwe schooljaar. In de vakantie was men overgegaan tot de aanleg van een nieuwe riolering, waarbij echter werd verzuimd de toiletten eveneens te vernieuwen, waardoor men elke dag „een neus vol kreeg". Na twee maanden werd dit euvel verholpen. Gedurende vier maanden is men niet in staat ge weest te filmen, daar het verduis teringsgordijn kapot was. Met be hulp van een paar landkaarten is het nu na het nieuwe jaar weer mo gelijk in de hoogste klas te filmen. Door de gemeente-schilder is de gang geschilderd ,wat deze week is klaar gekomen. De lokalen zullen in de vakanties eveneens een beurt krijgen. De heer Blom sprak de wens uit, dat het schilderwerk zich zal uitbreiden tot de buitenkant, daar de school nu niet bepaald „een schone parel" van Renesse kan ge noemd worden. Met het muziek onderwijs kon worden gestart. Bij harde wind toont de school nog eni ge onaangename gebreken. De kin deren welke dicht bij de deur zit ten zijn door de trek genoodzaakt een das en overjas aan te doen. Momenteel telt de school 98 leer lingen ,wat normaal kan worden ge noemd. Het aantal wettelijke school uren bedraagt 1040, waar Renesse met 1082 uren ruim boven is. Dank zij vooral de grote belangstelling welke de ouders aan de dag hebben gelegd ,zijn de praat-avonden, welke de ouderavond vooraf zijn gegaan, uitstekend geslaagd. Hierna werd door de heer C. J. Bijkerke uit Brouwershaven de prachtige kleurenfilm „Africa Your- ney", welke met grote interesse door de aanwezigen werd gevolgd, vertoond. Rondvraag Bij de rondvraag werd het eerst het woord genomen door wethouder P. Vis, die de door dhr. Blom geuite kritiek een onverdiende blaam op het gemeentebestuur noemde. Alles wordt in het werk gesteld de school op de urgentielijst geplaatst te krij gen, maar dit gelukt niet gemakke lijk. Enkele door het hoofd genoem de gebreken zijn bij het gemeente bestuur totaal onbekend. De heer Vis had het beter op zijn plaats ge vonden als in eerste instantie het college hiervan was verwittigd. Het geheel zag hij als een erfenis van de oude gemeente, waar men nu mee zit. Voor het verstrekken van school- melk bleek niet voldoende belang stelling te bestaan, zodat dit geen doorgang zal vinden. Naar aanlei ding van de vraag over een speel terrein voor de kinderen, deelde wethouder Vis mede, dat het in de bedoeling ligt het terrein naast de bejaardenwoningen ,wat nu min of meer als vuilnisbelt wordt gebruikt, te egaliseren, zodat hier misschien een mogelijkheid aanwezig is. Naar aanleiding van een vraag over het schoolzwemmen werd medegedeeld, dat 'dit nog in een beginstadium verkeert, zodat hierover nog niets kan worden medegedeeld. Met een woord van dank aan het onderwij zend personeel voor hetgeen zij in het afgelopen jaar hebben gedaan en aan de aanwezigen voor de door hen betoonde belangstelling, sloot de heer Braber deze avond. r-r— SPORT - BILJARTEN Competitie biljartvereniging „De Drie Schapen'' te Dreischor o.l., 25. riant, 28. babbelaar, 30. aga, 32. e.o., 34. a.e., 35. kale, 37. verde diging, 42. pi, 44. bas, 45. id., 46. ee, 47. nar, 48. lt., 49. meesterstuk, 53. iran, 55. sr., 56. t.t., 58. reu, 59. inte rieur, 63. genot, 65. ed, 66. uier, 68. en, 70. eg, 71. et, 73. eis, 75. dr., 76. koen, 78. dralen, 80. lea, 81. nodig, 82. ko, 83. aren. Verticaal: 1. piet, 2. el, 3. ria, 4. eb, 5. leo, 6. st., 7. erin, 8. ei, 9. nek, 10. geste, 12. snob, 13. sprang, 15. toga, 17. klaar, 19. marknesse, 22. ab, 24. leed, 26. ia, 27. tal, 29. bediening, 31. gepakt, 33. ovatie, 36. a.g., 38. es, 39. ede, 40. iet, 41. ier, 43. ir, 44. b.l., 47. nu, 49. ma, 50. setter, 51. eire, 52. truus, 54. rug, 57. terra, 58. roek, 60. no., 61. idee, 62. r.i., 64. eend, 67. eden, 69. non, 72. tak, 74. ina, 77. e.o„ 78. dg, 79. l.o., 80. le. Van de door de biljartvereniging „De Drie Schapen" te Dreischor ge houden huishoudelijke competitie in 'het seizoen 1961-1962 is J. v. d. Kom mer er in geslaagd beslag te leggen op het clubkampioenschap van zijn vereniging. Door deze prestatie kwam v. d. Kommer in het bezit van de hiervoor beschikbaar gestel de fraaie beker. Een speciale ver melding verdient zeker de heer A. J. Verjaal, die ondanks zijn 85 jaren er in slaagde op de 6e plaats te ein digen. De eindstand is als volgt: pnt. h.p.g. h.s. a.p.gem. J. v. d. Kommer 22 94 4.10 21 2.65 K. v. Dixhoorn 22 93 4.91 14 2.22 A. Kiezenberg 20 96 2.85 11 1.92 A. J. Dorst 18 96 5.10 22 3.40 A. Overweel 18 94 6.33 28 3.33 A. J. Verjaal 17 91 1.76 8 1.09 J. Smulders 14 91 2.29 18 1.70 G. Rosemond 14 77 1.35 8 0.92 W. J. Doeleman 12 89 2.15 13 1.39 J. Roskam 12 87 2.92 15 1.93 J. L. Braber 12 83 4.72 26 2.65 H. der Weduwen 8 85 3.03 14 2.24 L. Moermond 8 74 2.09 11 1.28 A. P. de Vrieze 3 74 1.35 7 0.91 SPORT BILJARTEN Wedstrijden viertallencompetitie district Schouwen-Duiveland Voor de biljart-viertallen-competi tie van het district Schouwen-Dui veland der KNBB werden de vol gende wedstrijden gespeeld: DOS-Witte van Haemstede 4-4: W. A. Kuijper-J. Kik 0-2; J. Bom- K. J. Bakker 2-0; I. den Boer-S. Ge- leijnse 0-2; J. de Jonge-P. C. Hanse 2-0. OKK-KVL 2-6: L. v. Klinken-A. Quartel 0-2;. M. de Vin-J. v. d. Weij- de 0-2; J. Lemsom-J. Romeijn 0-2; M. J. Thiery-J. Koopman 2-0. Concordia-BVO 4-4: F. Hogerheij- de-M. Verhoek 0-2; G. Timmerman- J. Poelman 2-0; J. Quant-W. de Jon ge 2-0; J. Brouwer-M. Capelle 0-2. Renesse-DOS 6-2: J. L. Prummel- W. A. Kuijper 2-0; J. v. d. Slikke-J. Bom 2-0; A. Braal-I. den Boer 0-2; N. A. Krijnse Lokker-J. de Jonge 2-0. KOT-Concordia II 4-4: L. Kosten- L. Centers 2-0; J. Clerxs-A. Annaert 0-2; G. Koster-A. Hage 2-0; Th. Kramer-W. Steenkist 0-2. Witte van Haemstede-Entre Nous 4-4: J. Kik-Joh. Snijders 2-0; K. J. Bakker-A. J. Berrevoets 0-2; S. Ge- leijnse-J. Hagesteijn 0-2; P. C. Hanse -A. Schiettekatte 2-0. Nederlandse bodems naar V.S. DEN HAAG, 14-3. Naar van be- voegde zijde wordt vernomen ligt het in het voornemen om van Smal deel V, dat in de Caraibische wate ren oefent, de onderzeebootjagers Hr. Ms. Limburg en Hr. Ms. Gro ningen, alsmede de onderzeeboten Hr. Ms. Zeeleeuw en Hr. Ms. Dolfijn, vlagvertoon reizen te laten maken naar de westkust van het Ameri- aanse continent, waar de schepen tot half april bezoeken zullen bren gen. De Karei Doorman blijft zijn weg vervolgen. TWEEDE KAMER Vragen over beweging oorlogsschepen DEN HAAG, 15-3. Het lid van de Tweede Kamer de heer Burger (P.v. d.A.) heeft aan de minister-president de volgende vragen schriftelijk ge steld: Is het waar, dat zowel Neder land als Indonesië een voorstel heb ben aanvaard tot het plegen van ge meenschappelijk vooroverleg met be trekking tot onderhandelingen over Nieuw-Guinea en dat dit overleg zeer binnenkort zal plaats vinden? Is het waar, dat vier schepen van Smaldeel V in de Caribische wate ren, aan de Amerikaanse westkust gereed blijven voor eventueel opsto- men naar Nieuw-Guinea? Indien de vragen 1 en 2 bevesti gend worden beantwoord, is de mi nister-president dan niet van oor deel, dat een ...gebaar tot militaire versterkingen, als vervat in de twee de vraag, niet bevorderlijk is voor de succeskansen van het overleg be doeld in vraag 1? Is de minister-president bereid toe te zeggen, dat niet tot militaire ver sterking van Nieuw Guinea zal wor den overgegaan dan na vooroverleg met de Tweede Kamer der Staten- Generaal? RECHTSZAKEN Uitspraak in moordzaak 's-HERTOGENBOSCH, 15-3. De rechtbank in 's-Hertogenbosch heeft de 26-jarige kantoorbediende M. van der S. uit Sprang-Kapelle conform de eis van de officier van justitie wegens een dubbele moord veroor deeld tot twintig jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest en onvoorwaardelijke ter beschik kingstelling van de regering. Hij stond op 1 maart terecht we gens het feit, dat hij op 1 septem ber van het vorige jaar de bejaarde landbouwers A. en H. van Zeist met een stuk ij zei' om het leven heeft gebracht. Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins hebben de viering van Hun zilveren huwelijksfeest in het teken van de jeugd willen stellen. Ook hebben Zij de wens te kennen gegeven dat het gehele Nederlandse volk bij dit gebeuren betrokken zal worden. Hel Nationaal Comité heeft, met dit gedachtenbeeld voor ogen, een tegel laten ontwerpen welke ter herinnering aan het zilveren huwe lijksfeest van onze Koningin en Prins door ieder voor f 2,50 kan worden gekocht. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor het nationaal geschenk. De kunstschilder Edmond Bellefroid, esthetisch adviseur en ontwer per te Maastricht, heeft de gedachten van Hare Majesteit de Koningin en Zijn en Koninklijke Hoogheid de Prins in een voortreffelijk uitge voerde tekening verbeeld. De kleuren zijn olijfgroen en oranje. De woorden van Hare Majesteit de Koningin, gesproken tot de jeugd in 1953 - „Doen kunnen we alles - maar dan ook alleen allen samen" - staan op de tegel vermeld. De afmeting is 10 20 cm. De tegel kan aan de wand worden ge hangen, maar ook bureau of tafel sieren. Dank zij de medewerking van het Centraal Bureau Levensmiddelen- bedrijf, waarin samenwerken de Algemene Nederlandse Kruideniers- bond, de Christelijke Kruideniersbond, de Nederlandse Katholieke Krui- deniersbond, Co-op Nederland en de Vereniging van Grootbedrijven in Levensmiddelen, zal de tegel half maart bij ongeveer 20.000 winkeliers in ons land verkrijgbaar zijn. In elk huis in Nederland hoort zo'n tegel aan de wand. Dus óók in uw huis! (Ingezonden). Schokje voor kippen Een Pools onderzoeker heeft een middel ontdekt om broed se kippen binnen 3 a 4 dagen weer aan de leg te krijgen. Een kleine transformator, die de lichtnetspanning tot 12 volt reduceert, wordt voorzien van twee electroden. De ene wordt met de kam van de broedse kip verbonden en de andere wordt in de mondholte beves tigd. Hoewel de individuele reacties van de dieren ver schillend waren, begonnen ze bijna allemaal na één enkele schokbeweging weer te leggen. Van 2000 kippen die op deze manier behandeld werden, verdween de broedsheid bij 96,6 pet. na de eerste behan deling. Als een half uur na de eerste behandeling nog een tweede volgde, werd dit per centage 99,6 pet., aldus Vee- teelt- en Zuivelberichten. Het publiek en de beeldhouwkunst DEN HAAG, 15-3. Om de beeld- houwkunst op een levende wijze on der het publiek te brengen, heeft de groep „Zuid-Hollandse beeldhou wers" een programma opgesteld, waarvan de eerste uiting zal zijn een groepstentoonstelling. Voor deze expositie in het „Dierenpark Wasse naar" in de maanden juni en juli zullen de 27 leden van de groep 140 werken bijeen brengen. In het najaar zal een twaalftal beelden worden opgesteld in de voor het publiek opengestelde tuin van het raadhuis in Wassenaar. Verder zal in de zomer van 1963 een reizen de tentoonstelling worden ingericht, die ruimte heeft voor 40 plastieken. Tenslotte wil de groep een perma nent beeldenpark stichten. „Fluoridcringsdag" in Goes VLISSINGEN, 15-3. Vele aulori- teiten in Zeeland, onder wie direc teuren van waterleidingbedrijven, zijn vóór fluoridering van het drink water. Dit is vandaag gebleken tij dens de discussie, die de in Goes dooi de Provinciale Rëad voor de Volks gezondheid in Zeeland gehouden voorlichtingsdag over de fluoride ring van het leidingwater besloot. Ir. C. van Rooyen, directeur van 'het Rijks Instituut voor de Drinkwater voorziening, sprak over de kosten, die hij voor een stad van 100.000 in woners op maximaal f 25.000,- per jaar stelde. Voorts voerden het woord de he ren O. Bakker Dirks uit Utrecht, lei der van het T.N.O.-fluoriderings- experiment Tiel-Culemborg en de voorzitter van de bijeenkomst, ge deputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes.' 103-jarige in Winterswijk overleden WINTERSWIJK, 15-3. Op 103-ja- rige leeftijd is na een kortstondige ziekte in Winterswijk over-leden de heer G. H. Sfortelers, een der oudste inwoners van ons land. Opa Storte- lers heeft heel zijn leven gewoond en gewerkt op een boerderij die zijn naam droeg in de buurtschap 't Woold. Toen hij al meer dan een eeuw oud was, werkte hij nog steeds mee in het boerenbedrijf. Omdat er nu toch medio maart sneeuw is gevallen en men als ge volg hiervan een decemberachtig ge voel krijgt kan er hier wel een ver haal af, dat in de verte iets met kerst heeft te maken. Heel in de verte trouwens, want het speelt vroeger op één van die oerlandelijke lagere schooltjes van Schouwen- Duiveland, waarop griffel, lei en sponzendoos de symbolen ivarenvan een onderwijstijdperk. Daar stond de bovenmeester voor de klas a rai- son van bijna f 500 per jaar, inclu sief de verplichting de dorpsklok te luiden op gezette tijden. De boven meester had het druk met zijn klein tjes op schoolen thuis, ivant acht eetgrage mondjes moesten worden opengehouden. Vooral in de dure de cembermaand gaf dat problemen ge noeg. Geen wonder dan ook dat onze goede bovenmeester onzegbaar inge nomen was met de - van de ouders afkomstige - mededelingvan Jantje, dat er voor de feestdagen dik een kalkoen in zat, of een dikke kalkoen, naar gelang men het formuleren wil. Jantjes uitroep: „meester, je krieg un kalkoene", riep werelden op van bevleesde maaltijden. Thuis begon meester er dadelijk over tegen zijn vrouw, die dit sappige nieuws best gebruiken kon. Intussen draaide de maand verder, maar de kalkoen bleef uit. Jantje echter stamde van een degelijke boerenhoeve en alles zou dus wel „reg kom", zoals mees ter in Krugerse stijl als sussertje bij zichzelf dacht. Maar het kwam niet „reg", want hoe ook gewacht, met de feestdagen geen kalkoen en de meester, de vrouw en de kindertjes moesten het doen met een stukje gastig spek, dat ergens in de kelder betere dagen had. staan overleven. Direct na de jaarwisseling dromde luidruchtig de schooljeugd weer binnen en meester nam Jantje snel apart, omdat hij nu wel eens haring of kuit xvilde hebben van de myste rieuze kalkoen. Jantje sloeg bedeesd de oogjes neer, toen de meester hem - niet eens onvriendelijk trouwens - vroeg „Waar is de kalkoen gebleven?" Het hoge woord moest er toen ivel uitkomen en hij fluisterde bedeesd: „o meester, ie is ebeterd". Zomaar zei hij dat, want, gelijk bekend, vertellen lieden die met de fles hebben geflirt en kinderen de ivaarheid. Wel een bittere waarheid overigens, uil de tijd die ten onrech te „oud en goed" wordt genoemd. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2