Albeit Heijn heeft de lekkerste koos! I.09 Belegen Goudse Jonge Leidse Jonge Edammer 105 )m^Albert Heijn Bij üe gezellig brandende haard! J: Licht 75 jaar... en aktiever dan ooit! - Eerste bollencursisten van ScL-Duiveland kregen diploma Een reisje DE LIEFDE VAN RODE BLOEM I "N 3' 4 VOLVET 500 GRAM VAN 1.40 NU VOOR NO. 3 VOOR volvet 100 GRAM S3 volvet o 100 GRAM 30 WARME KAASSANDWICHES voor een smakelijk kaasgerecht: Gewone kaassandwiches maken van 2 dunne sneetjes beboterd brood met daartussen een flinke plak jonge kaas. De sandwiches weken in een met wat melk losgeklopt ei tot de sandwiches geheel doordrenkt zijn. Ze daarna aan beide zijden in hete boter in de koeke- pan goudbruin en knappend bakken. ALBERT HEIJN FIJNE VLEESWAREN Zure zult isogram 29 I Achterham 100 gram 59 Smeerleverworst 100 gram 29 Procureurspek 100 gram 69 Bij de gezellig brandends Iiaard vliegen de uren om en de lectuur wordt alleen onderbroken voor een kop pittige Douwe Egberts koffie. Die ecbt lekkere koffie, samengesteld uit de aller beste soorten, wordt op speciale wijze voor u gebrand... en is, door de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. Wilt u het D.E. Album BELGIË - LUXEMBURG thuisgestuurd krijgen? Vul dan de onderstaande coupon in, en zend 2.40 Der giro of post wissel aan Dotnve Egberts, Utrecht. U ontvangt dan de mooiste en in teressantste beschrijving van België cn Luxemburg, die u zich kunt indenken. JanBrusse en verschillen de Belgische schrijvers van naam zorgden voor de tekst, terwijl vele schitterende kleurenfoto's dit album t tot een rijk bezit maken. 10 Kleurenfoto's bevinden zich al in het album. De resterende 41 worden beschikbaar gesteld tegen inlevering van 225 punten, verpakt bij Douwe.- Egberts koffie, thee, Moccona. Vult tl dc coupon meteen even in lekkere koffie... K1H ■M CPV"**' Slotbijeenkomst speciale cursus te Oosterland „Practische ervaring" - moeilijke zaak voor jonge telers OOSTERLAND, 7-3. Dinsdagmid dag heeft de heer J. van Waveren als voorzitter van de afdeling Wes telijk Schouwen van de Kon. Mij. voor Bloembollencultuur, in café „Even Buiten" te Oosterland de di ploma's uitgereikt aan twintig cur sisten, die met goed gevolg de eer ste op Schouwen-Duiveland gehou den speciale bloembollencursus heb ben gevolgd. Met het behalen van dit diploma ,een getuigschrift van de Commissie Agrarisch Vakonder wijs in Zeeland, bestaat voor de ge slaagden in de toekomst wellicht de mogelijkheid voor het behalen van de erkenning als bloembollenkweker Met het volgen van de lessen van de heer A. Spruit, assistent A van de R.T.V.D. te Steenbergen, hebben de cursisten hiervoor als eersten van het eiland een basis gelegd. Inleiding De heer van Waveren wees op de ze kans op erkenning en vergunning voor de teelt van tulpen, hyacinthen en narcissen, maar ook op het feit dat hierover thans nog veel onzeker heid bestaat, nu de taak van het ver lenen van de vergunningen door het Landbouwschap van het Produkt- schap is overgenomen. De heer van Waveren meende wat de toekomst voor de bollenteelt Op Schouwen- Duiveland betreft wel te mogen ver wachten, dat de telers in deze streek zeker zoveel kunnen bereiken als wat op dit gebied wordt gepresteerd in West-Friesland. De voorzitter meende zelfs dat als in 1964 de goe de verbindingen er zullen zijn het niet bij bollenteelt alleen zal blijven, maar dat dan ook de mogelijkheid zal bestaan voor de teelt van bloe men onder glas. Deze eindles had een officieel ka rakter door de aanwezigheid van de heer C. L. de Wilde, leraar in alge mene dienst bij de rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst te Goes, die de inspecteur van het landbouwonder wijs te Breda, ir. Bollen, vertegen woordigde. De heer de Wilde wenste de cursisten geluk met de behaalde diploma's, maar wees er op dat de cursus niet in de eerste plaats was georganiseerd om de getuigschriften te kunnen verlenen, maar om dc cursisten de nodige kennis bij te brengen. In dc eerste plaats, aldus dc heer dc Wilde, gaat het om liefde voor het vak en om vakmanschap. Plaats voor de jongeren Speciaal voor deze slotbijeenkomst had een viertal cursisten de opdracht gekregen een korte inleiding te hou den over een onderwerp betreffende de bloembollenteelt. De heer J. P. van Ast uit Zonnemaire, opende de rij met een verhandeling over de bloembollenteelt in Zeeland, waar na de heer Corn. v. d. Wekken Az. een van diepgaande studie getuigen de causerie hield over de tulp, be mesting en assortiment. De heer Corn. v. d. Berge uit Tholen, behan delde op goed gedocumenteerde wij ze de belangwekkende geschiedenis en afkomst van deze bloem, die niet meer uit onze cultuur is. weg te den ken. Tenslotte beantwoordde de heer J. W. Olree uit Sirjansland in een kort en krachtig betoog de vraag „Is er nog plaats voor de jongeren?" met een volmondig „ja"! Deze inleider wees er op, dat de benodigde vier jaar praktisch ervaring voor de ver krijging van erkenning in de bloem bollenteelt in deze streek een moei lijke zaak is. De jonge telers zijn hiervoor in feite aangewezen op con tractteelt. De jeugdige heer Olree hield daar om een pleidooi voor het stichten van een vakschool, centraal op Schouwen-Duiveland, zoals dat bijv. op Goeree-Overflalckee met veel suc ces is gedaan. Hiermee zou voorko" men kunnen worden dat de jonge telers van het eiland voor hun prak tische ervaring zijn aangewezen op volontairen in een bollenstreek. Overigens meende deze cursist dat het vooral aankomt op initiatief, frisse ideeën en energie, een mening die door de heer de Wilde met na druk werd onderstreept. Nadat deze vier cursisten zich op zo'n uitstekende wijze van hun taak hadden gekweten werden de diplo ma's uitgereikt door dc heer van Waveren. De geslaagden zijn: Joh. Padmos, Sirjansland; Marius Stuik, Sirjans land; J. W. Olree, Sirjansland; Mart. Krabbe, Sirjansland; Const. Jac. de Jonge, Sirjansland; Jac. P. van Ast, Zonnemaire; St. Mar. Stoel, Zonne maire; Nic. J. Viergever, Noordgou- we; Joh. Wcsseling. van Gelder, Kerkwerve; Hubr. W. Stouten, Oos terland; Jac. van 't Hoff, Oosterland; Corn. Goudzwaard Kz., Oosterland; Mar. L. Verhoek. Oosterland; Corn, de Keijzer. Steenbergen; Corn. v. d. Berge, Tholen; Ant. van Etlen, Steenbergen; Mar. Quist, Dreischor; Bert Mar. de Rijke, Dreischor; Jan Mach. Jacobsen, Zonnemaire; Corn, v. d. Wekken Az., Kerkwerve. In deze bijeenkomst bracht voorts de heer van Waveren dank aan b. en w. van de gemeente Duiveland voor de spontane medewerking welke werd ontvangen bij het organiseren van deze cursus. Voorts bracht de voorzitter dank aan de heer Spruit, de heer de Wilde en het bestuur van de afd. Westelijk Schouwen van de Kon. Mij. voor Bloembollencultuur. Als blijk van waardering voor zijn prettige en leerzame cursus bood de cursist N. J. Viergever de heer Spruit een boekwerk aan „Drie eeuwen bloembollencultuur". Tot slot van de middag werd een fraaie serie dia's vertoond, o.a. van op de cursus behandelde bolbloemen. SON. In de gemeente Son is de 20-jarige J. Vermeulen uit die plaats om het leven gekomen toen een auto waarin hij op de achterbank zat, te gen een boom reed. De heer Ver meulen was ongehuwd. Twee Stockholmse schoolkin deren, de veertienjarige Bri- gitta Werhstroem en de der tienjarige Roland Groenros zijn eén extra vakantie van acht. maanden tegemoet ge gaan op het Zuidzee-eiland Raroia waar een film zal wor den opgenomen, met hen in de hoofdrollen, naar een kin derboek van de Zweed Bengt Danielson, die ook aah de Kontiki-expeditie heeft deel genomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Het vlaggeschip van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, de „Willem Ruys", is in de Rotterdamse haven terug verwacht van zijn 15e reis rond de wereld. De ontscheping begint om half ne gen. EINDHOVEN. Te Eindhoven is in het St. Jorisziekenhuis overleden de 64-jarige J. G. H. Bijsterveld, uit Eindhoven, die bij het oversteken van de Aalsterweg door een perso nenauto is aangereden. ROTTERDAM. De 11-jarige Bram van Hoorn is op een kruising in Rot terdam verongelukt. Het kind wilde deze kruising met zijn fiets over steken terwijl er eén zware, met puin geladen, vrachtauto plus aan hangwagen aankwam. Het jongetje raakte onder de rechterwielen en was op slag dood. DEN HAAG. In Den Haag is een zestigjarige vrouw bij een ongeval om het leven gekomen. Het was de 60-jarige mevrouw H. W. Krens, weduwe van de heer A. N. Rade maker. Zij wilde vlak voor een tram oversteken en kwam toen on der de tram terecht. DEN HAAG. Een groep van zestig Afrikaanse studenten, die aan Fran se universiteiten studeren, brengen deze week een bezoek aan Neder land. De studenten, afkomstig uit voormalige Franse gebieden in Afri ka, die bij de E.E.G. zijn geassoci eerd, zullen Rotterdam, Den Haag en Amsterdam bezoeken. DEN HAAG. Het hoofdbestuur der Koninklijke Nederlandse Ver eniging voor Luchtvaart heeft beslo ten, naar uit een communiqué van die zijde blijkt, door overmacht daartoe genoodzaakt, af te zien van het in 1962 houden van de I.L.S.Y., de Internationale Luchtvaartshow Ypenburg. DEN HAAG. In het ziekenhuis aan het Westeinde in Den Haag is aan de gevolgen van een verkeersonge val overleden de twee-en-een-half jarige Guus de Zwart. Eerder werd het jongetje overreden door een vrachtauto, toen hij plotseling schuin de rijweg overstak. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Eeroepen te Hoogeveen (wijkgem. I) toez.): dr. C. Graafland, Woerden; te Kerkwerve-Serooskerke: kand. G. Sonneveld, Oostvoorne. Ger. Kerken Tweetal te Arnemuiden: J. Nie- mantsverdriet, Nieuwerkerk a.d. IJs- sel en J. D. B. van der Meulen, Em- mer-Compascuum. Benoemd tot hulppred. te Ede: dr. R. Zijlstra, em.pred. aldaar; idem te Zutphen (gedurende de militaire dienst van ds. A. J. Dondorp): ds. N. J. Goris, Barchem. Beroepen te Buenos-Aires (Arge- tina) (vac. C, van Rijn): W. H. van Halsema Witmarsum; te Middel- stum: A. Segger, Zoutkamp. Aangenomen naar Drachten (vac. B. van Oeveren): J. W. Genuit, Ze- venhoven-Woerdense Verlaat. 5. Op een open plek aan de rand van het Osagendorp wordt een grote kano ge bouwd. Tim. Agua en Aram zijn druk be zig de taaie berkenbast tussen de klampen le wringen, op aanwijzingen van een oude ervaren botenbouwer. „Gaan mijn blanke vrienden ons volk verlaten?", klinkt achter Aram een heldere stem. Het is Rode Bloem, Wanata's zuster, die de bouwers al een tijdje gadegeslagen heeft cn nu naderbij komt. „Voor een korte poos. Rode Bloem", zegt Aram, opkijkend en hij bemerkt verrast de bedroefde uitdrukking op het gezicht van hot meisje. „Je zult wel gehoord heb ben, dat de scliejien. waarmee wij hel vo rige jaar hierheen kwamen, gisteren op nieuw langs dc kust voeren", gaat hij ver der. „Ik wil mei mijn vrienden trachten hen te achterhalen met deze boot". „En wij hopen allen, dat dit Aram ge lukken zal. nietwaar zuster?" zegt Wanata. die het gesprek van het tweetal gevolgd heeft. Rode Bloem knikt flauwtjes."dan duwt ze de hand van Wanata weg van haar pols en loopt zwijgend weg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 10