OP elk duhhelgroouak Raad Brouwershaven: Algemene beschouwingen begroting 1962 ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 1 MAART 1962 No. 19124 Pluimen voor woonoord voor gepensioneerden te Sehutldebeurs BROUWERSHAVEN, 27-2. De raad der gemeente Brouwershaven kwam dinsdagmiddag in openbare vergadering bijeen in het Plaatsenhuis te Drei schor, onder voorzittrsehap van burgemeester A. H. Vermeulen. Na de af legging der vereiste beloften door de heer M. Matthijsse is de raad thans weer compleet. De heer Matthijsse completeert de fractie van de P.v.d.A. Burgemeester Vermeulen hoopte op een vruchtbare samenwerking met de heer Matthijsse en zelde, dat betrokkene in de gemeentepolitiek geen vreem de is. Tevens sprak de voorzitter nog woorden van dank aan het adres van de heer J. Bom, die, zij het korte tijd, de gemeente heeft gediend als raads lid. De wijziging der gemeenschappelij ke regeling Beatrlxschool werd z.h.s. aangenomen. De heer J. A. v. d. Bijl was echter van mening, dat er van de zijde van het Rijk meer openbaarheid dient te worden gegeven over het fi nanciële beleid en zag liever, dat dit beleid gevoerd werd door de gemeen te, waar de school staat, t.w, Zierik zee. De voorzitter antwoordde hierop, dat de gemeenten de verantwoorde lijkheid dragen, waarna de gemeente- sekretarls nog een uitvoerige toelich ting gaf op deze materie. De periodiek aftredende leden van het bestuur der gemeentelijke Instel ling voor Sociale Zorg, t.w. de heren C. J. Bijkerke (Brouwershaven), L. M. Moermond (Dreischor), A. Vierge ver (Noordgouwe) werden herbenoemd In de subcommissie der kern Zonne- maire bestaat thans door het bedan ken van de heer P. v. d. Velde een vacature, waarin volgens het bepaalde in art. 3 van het reglement der ge noemde instelling niet kan worden voorzien. De agendapunten 2e wijziging Be zoldigingsbesluitverordening 1961 en voorschot ambtenaren gingen onder de hamer door. In afwachting van het vooronder zoek werden de punten ruiling, aan- en verkoop grond aan het Trampad en Spuislop te Brouwershaven van de agenda afgevoerd. Goedgekeurd werd de le wijziging der begroting 1961 van de gemeente lijke instelling voor sociale zorg, vast gesteld d.d. 25 januari 1962. Gemeentebegroting 1962 Vervolgens kwam in behandeling de vaststelling der begroting der gemeen te voor het dienstjaar 1962. De alge mene beschouwingen werden geopend door de heer J. v. d. Doe (P.v.d.A.), die een complimentje bracht aan het adres van de gemeentesekretaris met zijn personeel voor deze uitgebreide en overzichtelijke begroting. Spreker noemde de Rijkssubsidieregeling voor deze gemeente een ongelukkig ver schijnsel. De landbouw verkeert mo menteel in een crisis. Terwijl overig Nederland in grote welvaart leeft kunnen we onze gemeente „arm" noe men, aldus de heer v. d. Doe. Er be staat in deze begroting een duidelijke vingerwijzing, dat een verlaging van de uitgaven van sociale zorg tot ge volg zal hebben dat de minst draag-- krachtigen hiervan de dupe zullen worden. De heer J. A. v. d. Bijl (PCG) hield een uitvoerige beschouwing waarin hij dank bracht aan de samenstellers der begroting, ondanks de verhui zingsperikelen enz. Spr. wees het college van b. en w. op de aanbiedingsbrief, waarin wordt gesproken over de verre van rooskleu rige financiële positie der gemeente. Opmerkelijk, dat binnen 10 maanden tijds dit beeld geschapen is, daar bij de begroting voor 1961 werd gespro ken van een ruim bezit aan financiën. Hierop is door onze fractie destijds gewezen en we vragen ons af of de gemeente soms boven haar stand ge leefd heeft, aldus de heer v. d. Bijl. Het wekt de indruk, aldus de heer v. d. Bijl, dat deze begroting met zeer veel moeite sluitend is gemaakt en we vragen ons af „waarom?" Een niet-sluitende begroting zal ho gere bijdragen van het rijk opleveren. B. en w. noemen als oorzaak de ont volking, maar is dit punt grondig on derzocht? Deze gemeente bezit in Schud- debeurs een prachtig stuk natuur schoon en er zou daar voor ge pensioneerden een goed woonoord gemaakt kunnen worden. De heer v. d .Bijl wees in dit ver band op de argumenten, die de ge meenteraad van Zierikzee destijds aanvoerde om Schuddebeurs bij Zie rikzee gevoegd te krijgen. De begeleidingsbrief oppert het idee om de bezittingen van de Ge meentelijke Instelling van Sociale Zorg maar te gaan verkopen en in effecten te beleggen, maar o.i. is dit niet uit te voeren, daar dit tegen de wil en de geest van de schenkei's in druist. Anderzijds, dat de Partij van de Arbeid altijd nog voorstaat een belasting op het effectenbezit en ge zien het feit, dat de meerderheid van het college van b. en w. tot die partij behoort, bevreemdt het ons, dit idee van uw college te horen. Spr. vroeg zich verder af of de kos ten der restauratie van het stadhuis te Brouwershaven voor de gemeente financieel verantwoord is en niet ten koste zal gaan van voorzieningen in de andere kernen. Over de brandweer vroeg de heer v. d. Bijl inlichtingen inzake de spuit van Zonnemaire. Tevens drong spre ker aan op de levering van bepaalde artikelen, welke zeker goedkoper be trokken hadden kunnen worden bij leveranciers uit onze eigen gemeente. De heer v. d. Bijl zei verder van mening te zijn dat het uitvoeren van werken in eigen beheer duizenden meer kost dan bij aanbesteding. Ver heugd was spreker over dc opgaande lijn in het onderwijs dezer gemeente. Gelijkheid zal moeten worden be tracht bij de sportterreinen daar reeds de vorige begroting is gepleit voor een kleedlokaal te Zonnemaire. De staat M geeft een schuldenlast aan van f 2.458.802,92 per 1 januari 1962 of per inwoner f 703. Dit betekent per kern Dreischor 42 pet., Brouwersha ven 35 pet., Noordgouwe 14 pet. en Zonnemaire 9 pet. van deze schulden last. De heer v. d. Bijl besloot zijn algemene beschouwing met de opmer king dat deze begroting t.a.v. de finan ciële toestand dezer gemeente met veel zorg is ontvangen. Elke uitgaaf dient verantwoord te zijn om de leef baarheid van en in de gemeente nog niet op een lager peil te brengen en daardoor de ontvolking in de hand te werken. Spr. hoopte, dat het college van b. en w. alles in het werk zal stellen om de financiële positie der gemeente te verbeteren, hetzij door verhoogde uitkeringen uit het ge meentefonds, hetzij door een goed en verantwoord beheer. Niet optimistisch Mevr. E. P. Motmans-v. d. Feen (VVD) uitte eveneens dankwoorden voor de samenstelling der begroting, maar vond, dat men ondanks het feit dat ze sluitend is niet optimistisch moet zijn. Ze vroeg zich af of het wel verstandig is geweest dit te doen i.v. m. de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeente. Over de ge hele linie zullen we de uiterste zui nigheid moeten betrachten. Het lijkt de VVD-fractie verstandiger de lan derijen der Gem. Inst. Soc. Zorg bij oplopende grondprijzen vast te houden en niet te verkopen, daar dit niet de bedoeling der erflaters kan zijn ge weest. M.b.t. het urgentieplan vroeg spr. zich af of al deze plannen gerea liseerd kunnen worden, gezien de zeer slechte kaspositie. „Gaat dit wat som mige projecten betreft niet ten koste van de' rest der kernen?" Spr. drong aan op een spoedige aan leg van riolering in Noordgouwe en Zonnemaire, waaraan een grote be hoefte bestaat, evenzo aan een wo ning voor het schoolhoofd te Noord gouwe. Mevr. Motmans stelde voor om het voormalig gemeentehuis van Noordgouwe te verkopen en drong evenals de heer v. d. Bijl aan op le veranties door eigen mensen, daar men de zakenlieden niet alleen de las ten maar ook de lusten moet aanbie den. De woningtoestand in de gemeente laat veel te wensen over en het ware misschien mogelijk een fonds krotop ruiming in het leven te roepen. Ook mevr. Motmans was de mening toegedaan dat de werken in eigen be heer veel te duur uitkomen. Tenslotte pleitte spr. voor meer bouw in de vrije sector opdat anderen aangetrok ken kunnen worden. Burgemeester Vermeulen dankte de sprekers voor de woorden, gericht tot de sekretaris en het personeel. In zijn beantwoording deelde de voorzitter mede, dat er een begrotingstekort ge kweekt kan worden bij begrotingswij ziging. Een voorstel inzake de riole ring is binnenkort te verwachten. De dupering der minst draagkrachtigen i.v.m. de verlaging Soc. Zorg is niet te vex*wachten, daar deze verlaging slaat op de verpleging van inwoners in divex-se dure inrichtingen. Wat de planning van een woonoord te Schuddebeurs betreft kan gezegd worden, dat plannen in deze richting in voorbereiding zijn, daar dit reeds in het streekplan is opgenomen. Wat verkoop betreft van landerijen der Soc. Zorg meent de voorzitter dat de opbrengst van effecten hoger ligt dan van onroerend goed. Een bestek en begroting van de stadhuisrestauratie zal wellicht de volgende vergadering aan de raad worden voorgelegd. De brandweer spuit van Zonnemaix-e is momenteel nog voor reparatie in Rotterdam. Over de uitvoering werken in eigen beheer is het wachten momenteel op een rap port van de opzichter, zodat hiei'over nog geen cijfers bekend zijn. Bij uit zondering geschieden de leveranties van diverse artikelen door fabrikan ten, wanneer het product niet in eigen gemeente te krijgen is. Het kleedlokaal te Zonnemaire zal beke ken worden na overleg met de sport verenigingen uit de gemeente, waar door een gezamenlijke besturenvex-ga- Ingezonden mededeling dering met b. en w. is uitgeschreven. B. en w. hadden gedacht de school aan de overzijde van het sportveld te- Zonnemaire hiervoor in te richten, wanneer de nieuwe scholen ter plaat se klaar zijn. De krotopruiming heeft momenteel geen zin, daar de verwachtingen voor wat betreft toewijzing woningen in 1962 niet hoog gespannen zijn. Wethouder L. M. Moermond deelde mede ook van mening te zijn dat de plaatselijke middenstanders goedko per kunnen leveren, waarop de voor zitter inhaakte met de opmerking hiervan in b. en w. nooit iets te heb ben gehoord. De heer J. A. v. d. Bijl drong aan op het aanbrengen van een wijziging in het uitbreidingsplan m.b.t. de kern Schuddebeurs. Hierop volgde de behandeling dei- begroting hoofdstuksgewijze waarbij diverse raadsleden kleine op- en aan merkingen lieten aantekenen. Stichting Dorpshuis Dreischor Over de Stichting Dorpshuis te Dreischor kwamen de tongen los. Mw. Motmans vond het onbegrijpelijk, dat in de jaren '59, '60, '61 en nu weer voor 1962 een bijdrage in het exploi tatietekort van het Dox-pshuis groot f 1500 wordt gegeven, waardoor ieder jaar het nadelig saldo kan worden omgetoverd in een batig slot. De voorzitter gaf hierop een uitvoerige toelichting, waarin werd meegedeeld, dat door de voormalige raad van Dreischor deze stichting is ingesteld om het Doi*pshuis zelfstandig te kun nen exploiteren. In de statuten is de bepaling opgenomen, dat de raad ken nis kan nemen van de rekeningen. De Sticbtings Dorpshuis is gaan reserve ren, opdat nog dit jaar een vast to neel met twee kleedkamers kunnen worden aangebracht. In het belang van deze stichting drong de voorzitter dan ook aan op goedkeuring door de raad, opdat men financieel niet in de war loopt. Mevr. Motmans vroeg of het niet eenvoudiger zou kunnen en zag de jaarlijkse bijdrage als een subsidie, terwijl andere verenigingen in hun subsidies worden beknot. De heer P. de Moor (P.v.d.A.) maak te uit deze materie op, dat de raad niets te zeggen heeft en alleen maar behoeft te knikken, waarna het ter goedkeuring naar G.S. gaat. Eerst zou de raad moeten beslissen en dan pas mag het dorpshuis wat zeggen, meen de de heer de Moor, De 'heer A. C. Visser vond, dat met de prijzen van logies e.d. in het dorps huis de plaatselijke exploitanten ka pot worden gemaakt, waarop de bur gemeester zei, dat men het moet zien als een jeugdherberg. „Dan moet er geen vergunning zijn" repliceerde de heer de Moor. Voorzit ter: „Dit is gedaan voor het houden van familiefeestjes". Wethouder Dekker zei in b.en w. reeds- tegen de statuten te. zijn, ge-, weest. Men gaat nu geld in een apai-t potje stoppen. De afgevaardigde der gemeente in de Stichting, de heer J. J. Klaasse, noemde deze handelwijze een voort vloeisel uit de oude gemeente en wat de prijzen betreft kan meegedeeld worden dat deze zijn gebaseerd op, de „smalle beurs". De heer Visser ant woordde hierop, dat hij tijdens de oriëntatierit door de gemeente alleen maar Duitsers in het Dorpshuis zag. „Kwamen die ook met een smalle beurs?" Uiteindelijk kwam de nestor der raad, de heer J. v. d. Doe, met een voorstel om eerst te trachten er dit jaar nog een vast toneel met kleed kamers in te krijgen en dan voor 1 januari 1963 het bewuste artikel uit de statuten te schrappen en het ge meentelijke goedkeuringsbeleid in de statuten op te nemen waardoor de ge meente de ingediende begroting kan goed- of afkeuren. Met de stem van de heer J. A. van Schelven tegen werd dit voorstel aan genomen. De begroting 1962 werd hierna met de volgende cijfers aangenomen: Gew. Dienst inkomsten en uitg. f 1.325.068,52 Kap. Dienst, inkomsten f 3.180.282,05 en uitgaven f 3.982.615, Begroting woningbedrijf 1962 lasten en baten Gew, Dienst f 106.96,42. In komsten en -uitgaven Kap. dienst f 46.917,14. Begroting Gem. Inst. Soc. Zorg Gew. Dienst ink. en uitg. f 129.658,43. Kap. Dienst f 1.866,05. Het bedrag per leerling als bedoeld in art. 55-bis der L.O.-wet 1920 werd voor het jaar 1962 vastgesteld op f 61,67 per leerling. Prinsessen naar Wenen NIMES, 28-2. Prinses Margriet zal op 1 maart met de prinsessen Beatrix en Irene het opera-bal in de staats- opera van Wenen bijwonen. Toen zij woensdagmorgen van Montpellier waar zij studeert, aankwam op het vliegveld Nimes Garon, was het vlieg tuig dat haar naar Parijs zou moeten brengen net vertrokken. De verkeersleiding van het vlieg veld riep hierop de piloot van het toe stel op. Deze bedacht zich niet, maak te een zwenking en landde weer om de prinses aan boord te nemen. Concertgebouworkest naar Jap an AMSTERDAM, 27-2. De belangstel ling waarmee de muziekminnaai*s in Japan naar de komst van het Amster damse Concertgebouworkest uitzien blijkt, zo werd op een gehouden pers conferentie medegedeeld, o.m. uit het feit dat twee dagen na het begin van de kaartverkoop alle vijf concerten in Osaka reeds waren uitverkocht. In Osaka treedt het orkest de eer ste twee dagen van de tournee, 12 en 13 april, en voorts 18, 19 en 20 april op. Het orkest vertrekt, zoals bekend, 8 april van Schiphol en keert 4 mei op de Amsterdamse luchthaven terug. Rijks Scheepvaartberichten Ampenan, 27-2 van Zamboanga naar San Antonio. Kelletia (t.), 27-2 te Port Harcourt. Lemsterkerk, 27-2 van Massawah naar Willem Ruys, 27-2 van Port Evergla des naar Bermudas. Hoe als hij fit is? MELBOURNE, 27-2. De nieu we Australische wonderzwem- mer, Kevin Berry, is zonder twijfel van grote klasse. En dat niet alleen omdat hij de 110 yards in de wereldrecord tijd van 1 min. 00.1 sec. vlin derde. De 16-jarige jongeman, die misschien als eerste zwem mer ter wereld deze afstand beneden de minuut kan zwem men, verklaarde na afloop van zijn recordrace: „Ik was tevoren reeds doodmoe en ik geloofde geen schijn van een kans te hebben. Op het ogen blik vraagt men zich inAus tralië af, hoe snel hij zal zijn, wanneer hij uitgeslapen is. Tijdens een te Zierikzee gehouden bijeenkomst, waarop padvindsters en ka bouters van de Schouwen-Duivelandse vendels aanwezig waren, heeft mevr. du Croo-Vogelensang - in p.v.-kring bekend als Wawiwé - afscheid genomen als districtscommissaresse van het N.P.G. Hartelijk werd de scheidende D.C. gehuldigd voor het vele werk voor de padvinderij verricht in een periode van bijna een kwart eeuw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). MICRO-KORFBAL Nieuwerkerk li-Stormvogels 5-7 Na 'haar zege op Noad slaagde Stormvogels er ook tegen Nieuwer kerk in'haar tweede overwinning op deze avond te boeken. In de eerste helft -had Stormvogels een licht veld- overwicht. Nieuwerkerk slaagde er in door mej. Ingrid Fier ens de leiding te nemen, 1-0. Stormvogels bleef het antwoord niet lang schuldig en door Kees Elenbaas werd de stand weer gelijk, 1-1. Na de wisseling gaf Henk de Glopper de groen-witten een voor sprong, 1-2, welke door Cor Eerland weer teniet werd gedaan, 2-2. Storm vogels werd hierna gevaarlijker en door doeltreffende schoten van Kees Elenbaas (twee maal) en Jaap Kors- man brak de rust met een 2-5 stand aan. In de tweede helft wist Henk de Glopper weer spoedig succes te boe ken, 2-6. De Nieuwerkerkers die moe dig bleven volhouden zagen dit be loond door mej. Niella Slootmaker, 3-6. Stormvogels kwam hierna'nog op 3-7 door Kees Elenbaas maar Nieu werkerk kreeg toch het laatste woord door Cor Eerland en mevr. J. Dale- bout-Zandijk, 5-7. NOAD-Stormvogels 4-6 Stormvogels dat in de tweede helft een schijnbaar veilige voorsprong wist te nemen, heeft zich hierna, toen Noad sterk in het offensief kwam, tot het uiterste moeten weren om beslag op de winst te kunnen leggen. De club uit Ellemeet wist door Kees Elenbaas de leiding te nemen, 0-1, waarna Jan Smits voor Noad weer de balans in evenwicht bracht, 1-1. In de tweede opstelling bleek de aanval van Storm vogels een grotere produktiviteit aan de dag te leggen. Nadat mej. J. v. d. Hoek haar club een 1-2 voorsprong 'had weten te geven, bracht Jaap Korsman de ruststand op 1-3. In de tweede helft nam Stormvogels weer direkt de touwtjes in handen. Kees Elenbaas voerde de voorsprong op tot 1-4, waarna mej. J. v. d. Hoek weer de roos wist te treffen, 1-5. Bij deze stand leek er voor Stormvogels geen vuiltje meer aan de lucht maar Noad leek plotseling nog geheel niet van plan te zijn zich zonder meer ge wonnen te 'geven. Toen Jan Natte er in was 'geslaagd de stand op 2-5 te brengen wilde het by de blauw-wit- ten ineens veel beter vlotten. De Stormvogels verdediging die nu han den vol werk kreeg kon niet vooi-ko- men dat Han Goudswaard en Jan Smits de achterstand wisten te redu ceren tot 4-5. Er ontwikkelde zich 'hierna een spannende strijd waarbij Jaap Korsman er uiteindelijk in slaagde voor Stormvogels de beslis sende treffex- in de korf te laten ver dwijnen, 4-6. Nieuwerkerk III-Unitas II 6-3 Door Unitas een verrassende 6-3 nederlaag toe te brengen heeft Nieu- weidcerk in haar laatste wedstrijd de kans op de titel in groep III weten te behouden. Door haar laatste wedstrijd te winnen kan Unitas nog gelijk met de Nieuwerkerkers komen, terwijl Ve- locitas met één vexdiespunt minder relatief er het best voor staat. Al spoedig na de aanvang bleek de blauw-zwarte verdediging uitstekend op dreef te zijn waardoor de Unitas- aanvallers weinig 'gelegenheid werd geboden gevaar voor de koi'f te schep pen. Aan de andere kant had de de- ëfensie meer rqpeite om de aanvallex-s, waarbij Cees ae Braai weer een ak- tief spelletje vertoonde, in bedwang te houden. Door twee schoten van Cees de Braai brak de rust aan met een 2-0 voorsprong voor Nieuwerkerk. Na de pauze werd deze voorsprong nog opgevoerd tot 4-0 door schoten van Nella Slootmaker en A. Talen. Nadat Rinus v. d. Schee had weten te scoren werd het door Nico Bom 5-1. B. Verkaart had hierna weer aan de andere kant succes, 5-2, spoedig gevólgd door een uitstekend schot van A. Talen dat doel trof, 6-2 Ten slotte gelukte het Rinus v. d. Schee nog de eindstand op 6-3 te brengen. Vclocitas-SVOWK 7-3 Door deze nederlaag zijn de Ou werkerkers uitgeschakeld voor de ti tel terwijl Velocitas nu de beste troe ven in handen heeft om beslag op de eerste plaats te gaan leggen. In de eerste helft was het een gelijk op gaande strijd met wisselende kansen voor beide korven. Nadat Jaap Manni SVOWK de leiding had weten te ge ven, 0-1, bracht Henk Geluk de ba lans weer in evenwicht, 1-1. In de nu volgende opstelling slaagde SVOWK er door mej. H. Mol in weer de lei ding in handen te kx-ijgen, 1-2, maar nu was het aan de andere kant Jan Hanse die de partijen weer naast el kaar bracht, 2-2, Met een goed gemikt schot gaf Jan Kloet Velocitas een 3-2 voorsprong met welke stand de eerste helft werd afgesloten. Hoewel mej. A. v. d. Werf spoedig na de hervatting nog de gelijkmaker wist te scoren, 3-3, kwam het algauw tot uiting dat de Ouwexdcerkers te veel van hun 'krachten in de eerste helft hadden gevergd. Velocitas slaag de er volledig in het initiatief in han den te nemen waardoor doelpunten niet konden uitblijven. Door een tweetal treffers bracht Jan Hanse de s(and op 5-3, wat Heqk Qpluk h$m in de volgende opstelling nog eens na deed waarmee de eindscore op 7-3 ge bracht werd. «museum belangrijk vergroot AMSTERDAM, 27-2. Het Rijksmu seum te Amsterdam zal op 1 juli a.s. zijn gehele collectie kunstnijverheid, welke tezamen met het beeldhouw werk circa 60 zalen beslaat, voor het eerst in zijn bestaan gaan exposeren. Op die datum zijn de ruim 30 zalen gereed van de nieuwbouw, die op de westelijke binnenplaats verrijst en waaraan nu al 2% jaar, onzichtbaar voor museumbezoekei's en voorbij gangers, wordt gebouwd. De collectie kunstnijverheid van het museum is één van de belangrijkste kunstnijver- heidsverzamelingen in de wereld ge worden. Zo heeft de hoofddirecteur van het Rijksmuseum, dr. A. F. E. van Schendel, medegedeeld. RECHTSZAKEN Uitspraak in zaak- Marcel Nivard DEN HAAG, 28-2. Het gerechtshof in Den Haag heeft de 40-jarige Rot terdamse kappersbediende J. G. L. wegens moord op het achtjarig jon getje Marcel Nivard veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar met aftrek van voorarrest en terbe schikkingstelling van de regering. Het gerechtshof heeft hiermee het vonnis van de rechtbank in Rotterdam be vestigd. Volgens de Wereldgezondheidsor ganisatie vallen er in de wereld jaar lijks meer dan 100.000 verkeersslacht offers. Voor de Verenigde Staten al leen is dit aantal al 38.000. Bestuur ders tussen de 50 en 60 jaar maken de minste ongelukken. Van de man nen rijden de getrouwden het veiligst. Ingezonden mededeling Verdien 24 Ondanks de enorme .korting op elk pak is Ideaal-Persil toch voorzien van de kostbare spaaremmertjes. Ook waardevol voor U persoonlijk! Benut de spaarkaart die U thuis kreeg. Ideaal-Persil verzorgt Uw was ideaal KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND TILBURG. Voor de eerste maal is de gemeente Tilburg er toe over gegaan bewoners van gemeentewoningen, die een huurachterstand hebben en wei geren een regeling te treffen, van dc levering van gas en elektriciteit uit te sluiten. Negen gezinnen hebben aan den lijve ondervonden1 dat het de ge meente ernst is een einde te maken aan de wanbetaling. DEN HAAG. De 19-jai-ige dienst plichtige soldaat G. F. uit Heerde in Gelderland is bij een ongeluk met een militaii-e vrachtwagen zo ernstig ge wond, dat. hij na opname in een zie kenhuis is overleden. DEN HAAG. De landelijke opbrengst van de Rode Kruis-collecte 1961 was f 1.687.056,—. Dat is ruim f 100.000,— 'hoger dan de totale bruto-opbrengst in 1960, waarin voor het eerst de an- dei'half miljoen gulden werd over schreden, AMSTERDAM. Op 4 april a.s. zal prins Bernhard de nieuwe Mexicaan se vestiging van de V.M.F. Stork- Werkspoor in bedrijf stellen. Deze fa briek is gevestigd in Tlalnepantla een voorstad van de stad Mexico. NAARDEN. Op Rijksweg 1 (de weg van Amsterdam naar het Gooi) is de 67-jarige W. A. K. uit Naai'den door een auto komende uil de richting Am sterdam gegx-epen. De man was op slag dood. De heer K. was met dc bus uit de richting Amsterdam gekomen. Hij wilde de ter plaatse niet verlichte Rijksweg oversteken. ROTTERDAM. Met do Rijndam is uit Rotterdam vertrokken lord mayor A. Goldberg van Plymouth in gezel schap van zijn echtgenote, de heer B. F. Richards, 'havenmeester van Ply mouth, en de gemeentesecretaris van deze stad de heer S. Lloyd Jones. HEERLEN. De 76-jarige ongehuwde heer M. van C. is in Heerlen op de fiets in botsing gekomen met een per sonenauto, tengevolge waarvan hij zo danig werd gewond, dal hij overleed. ROTTERDAM. De Rotterdamse po litie heeft een jonge Duitse matroos, de 19-jarige G. W. uil Koblenz, gear resteerd, 'die van U tot en met 20 februari ruim 800 gulden, 433 Duitse marken en onder andere een transis tor-radiotoestel heeft gestolen uit. de manschappenverblijven van binnen vaartschepen. De jongen heeft inmid dels bekend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 7