WELTEVREDEN f 198,- MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN WELTEVREDEN STAD EN PROVINCIE flristona doet U een fantastische APIStOnC! aanbieding WIE BIJ ONS EEN Aristona KOOPT HEEFT HET GOED BEKEKEN...! deze kans kunt U niet voorbij laten gaan APPELMARKT TELEFOON 2805 ZIERIKZEE Handen en Li ppen ruw?PUROL INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEE Toneelstuk van „Theater" te Zierikzee Onder auspiciën van de Z.V.U. brengt de toneelgroep „Theater" - in samenwerking met de Kunstkring - op vrijdag 2 maart aanstaande het toneelspel in drie bedrijven „Speel goed op zolder" van Lillian Hellman op de planken van de Concertzaal. Toneelavond K.A.B. en K.V.P. Onder auspiciën van de plaatselijke afdelingen van de Katholieke Arbei ders Beweging en Katholieke Volks partij werd zondagavond een toneel avond verzorgd voor de r.k. parochie. De a ma teur-toneelvereniging bracht een blijspel over het voetlicht in drie bedrijven, getiteld „Het dievennest" door Hans Nesna, waarmee veel suc ces werd geboekt. De hoofdrollen wer den vervuld door mevrouw Willems- Bergmans als Rosalinde Edelhart en mevrouw Tuinman-Drehsen die de rol vervulde van Barbara Edelhart. Ver der speelden mee mej. M. Wisse als Nanny, de dienstbode bij de dames Edelhart, de heer A. Klink als Bob, de tuinman bij de dames Edelhart, de heer L. Peute als Henry Terlaan, de juwelier, mej. W. Verkaart als Ans Edelhart, het nichtje van de dames (Edelhart, de heer M. W. Rotte als Frits Vermeer, de verloofde van Ans en mej. T. v. d. Westen als Sientje, het rare meisje van de buren. De regie en het decor-ontwerp was in handen van de heer A. C. J. Wisse. Verder werd medewerking verleend door de heren G. den Dekker en C. Mabelis voor de decorbouw, door de heer G. H. Breetveld decoratief schil derwerk, de firma Kosters en de N.V. De Concertzaal meubilair, terwijl ook Maison Drehsen bijdroeg tot het sla gen van deze avond. Grimeur was de heer A. Biesen. De bijzonder geslaag de avond was geopend door kapelaan Fischer terwijl na dankwoorden van de heer Simmers na de toneeluitvoe ring vervolgd werd met een bal. In verband met nog volgende op voeringen komen we op de artistieke inhoud van het toneelstuk nog nader terug. OUVVERKERK Kandidatenlijst P.v.d.A. De kandidatenlijst voor de aan staande gemeenteraadsverkiezing voor de P.v.d.A. luidt als volgt: 1. C. P. Kuijper, Ouwerkerk; 2. A. L. Bakker, Oosterland; 3. J. A. v. Dienst, Nieu- werkerk; 4. A. de Later, Ouwerkerk; 5. A. Oosterboer, Oosterland; 6. N. Lensom, Nieuwerkerk; 7. J. J. Smits, Ouwerkerk; 8. J. v. d. Zande, Ooster land; 9. M. Stoutjesdijk, Nieuwerkerk; 10. P. W. v. d. Bos, Ouwerkerk; 11. M. Dorst, Oosterland; 12. J. Schiette- katte, Nieuwerkerk. OOSTERLAND Kleuterspel voor bejaarden De „heel jongen" hebben de „heel ouden" een. prettig uurtje bezorgd. Dit gebeurde op de bejaardenbijeen komst die vorige week onder leiding van mevrouw Hoekman-Jumelet ge houden werd in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw. Deze middag gaven vijf en twintig kleuters van de chr. kleuterschool Radda Barnen onder leiding van mej. M. A. Beije en me vrouw S. Dalebout-van Dijke een op voering van een leuk kleuterspel. Het behoeft geen betoog dat dit bij de bejaarden zeer in de smaak is geval len. Verkeerscursus beëindigd Opperwachtmeester Ardonne heeft vorige week de verkeerscursus, die in de Conferentiekamer alhier in zes lessen werd gegeven, beëindigd. Tij dens de laatste les sprak opperwacht meester Ardonne een dankwoord tot de aanwezigen, die evenals alle voor gaande lessen, in grote getale waren opgekomen. Voor diegenen die hier van gebruik wensen te maken hoopt opperwachtmeester Ardonne woens dagavond 28 februari een examen af te nemen. Dit examen zal schriftelijk worden gehouden en bestaat uit het beantwoorden van een twintigtal ver- keersvragen. Het is de bedoeling op donderdagavond 8 maart de diploma uitreiking te doen plaats hebben, als mede uitreiking van de speldjes voor de „nulfouters". BRUINISSE Vergadering afdeling Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond In de vorige week gehouden verga dering van de afdeling Bruinisse van de Kon. Nederlandse Middenstands bond schetste de voorzitter, de heer A. de Koning, het afgelopen jaar als gunstig voor de Bruinisser midden stand. De heer J. Huibers kwam in zijn jaarverslag tot dezelfde conclusie en ook de winkelweekaktie onder au spiciën van het Prinses Beatrix Po liofonds noemde de heer Huibers zeer geslaagd. Ook de penningmeester, de heer H. E. Braber, kon een optimis tisch geluid laten horen. De aftreden de bestuursleden de heren W. van den Ouden en H. E. Braber werden met bijna algemene stemmen herkozen. Op 3 april zal een voorlichtings avond met film worden gegeven, waar als sprekers onder meer zullen optre den de heren mr. Kluiver, juridisch adviseur van de Kon. Ned. Midden standsbond en Van Dijk uit Hilver sum. Uitvoerig werd gediscusieerd over het instellen van een vrije mid dag. Vrijwel alle aanwezigen toonden zich daar een voorstander van en aan de gemeente Bruinisse zal worden ge vraagd bij verordening de dinsdag middag daarvoor te reserveren. DREISCHOR Cafétarla in de Slotslraat geopend Dreischor was tot voor kort een van de weinige dorpen op Schouwen-Dui- veland dat het nog zonder een café- taria moest stellen. Wel had de be kende patates-friteswagen reeds op 6 februari 1960 haar intrede in het dorp gedaan met als voorlopige standplaats in de Pieter Moggestraat. Later werd de wagen nog diverse malen ver plaatst naar andere wijken in het dorp. De eigenaar, A. Terpstra, was met deze wagen op twee wielen echter niet zo bijster ingenomen en keek verder dan men in Dreischor vermoe den kon. Hij liep namelijk met ande re plannen rond en maanden lang heeft hij praktisch onopgemerkt ge werkt aan de verwezenlijking van zijn plannen. De voormalige winkel van de heer J. A. Dooge aan de Slotstraat is door de heer Terpstra omgetoverd in een cafétaria hetwelk fris en smaakvol is ingericht. Vanzelfspre kend ontbreekt ook de ingeburgerde music-box niet in Dreischors' eethuis. Zaterdagavond bleek overduidelijk dat men specialiteiten van Terpstra waardeert. Vooral nu het publiek een gezellig zitje kan worden aangeboden en men niet meer in de kou behoeft te wachten zal de eigenaar de afzet van zijn produkten ongetwijfeld wel aan merkelijk kunnen vergroten. NOORDGOUWE Vergadering Coöp. Landbouwvereniging Vorige week trad voor de coöpera tieve landbouwvereniging te Noord- gouwe als spreker op de heer J. van Nieuwenhuizen, assistent van de R.L. V.D. Deze vergadering stond onder voorzitterschap van de heer J. van Gastel. In zijn onderwerp, dat handelde over het struktuurprobleem op Schou- wen-Duiveland schetste de heer Van Nieuwenhuizen de groenbemestirjg, welke zo'n goede invloed heeft op de struktuur van de grond. Overigens meende de heer Van Nieuwenhuizen dat veel boeren te vroeg beginnen met het bewerken van de grond. Voor de grond is groenbemesting (bijvoor beeld klaver of wikken) onontbeerlijk. De heer Van Nieuwenhuizen beant woordde vervolgens enige vragen, waarop hij na de pauze onderstreepte dat de boeren op Schouwen-Duive- land met moeilijke struktuurproble- men zitten maar dat men zich nu een maal moet aanpassen aan de gegeven omstandigheid van de grond. Spreker raadde de aanwezigen aan het water zoveel mogelijk via een greppel of een voor af te voeren. In het voorjaar moet de tijd afgewacht worden tot de grond vrij droog is. Te vroeg begin nen kan funest zijn. De heer Van Nieuwenhuizen gaf tenslotte de raad zoveel mogelijk sa men te werken. Vervolgens sloot de heer Van Gastel deze leerzame avond waarbij hij de heer Van Nieuwenhui zen dank bracht voor zijn betoog en de aanwezigen voor hun goede op komst, KERKVVERVE Sportvereniging W.I.K. hield uitvoering Op vrijdag 23 en zaterdag 24 fe bruari hield de s.v. „W.I.K." haar jaarlijkse uitvoering in het vereni gingsgebouw te Kerkwerve. De buurt vereniging „Nobel" uit Zierikzee 'had voor haar jaarlijkse ontspannings avond besloten om de uitvoering van W.I.K. bij te wonen, zodat de voor zitter, de heer K. A. van Langeraad, in zijn openingswoord naast de vele leden en donateurs ook de Zierikzeese buurtvereniging welkom kon heten. De toneelgroep van W.I.K. bracht de komische klucht in drie bedrijven „Een huis vol verrassing' ten tonele De rollen waren goed verdeeld en zonder de andere spelers iets te kort te doen, noemen wij speciaal de rol len van notaris Fijnman, vertolkt door de heer A. van der Wekken en The- oduul Uitenbos, de verstokte vrijgezel, gespeeld door dè heer M. der Wedu wen. Het stuk werd met vaart ge speeld en het publiek viel letterlijk van de ene verrassing in de andere. Na afloop volgde nog een geani meerd bal in café J. Neele /met dans muziek van „De Jantjes" uit Zierik zee. Voor de uitvoering van zaterdag bestond nog grotere belangstelling en de zaal was tot de laatste plaats be zet. Ook deze avond was de toneel groep weer op zijn best en oogstte veel succes. In een toespraak bracht burge meester S. Francke dank uit aan de s.v. „W.I.K.". Hij roemde het vereni gingsleven te Kerkwerve, dat voor een groot gedeelte door het actieve „W.I.K." wordt gevormd. De burge meester deelde verder mede, dat thans definitief is besloten dat zo spoedig mogelijk tot uitvoering van de werkzaamheden aan de ijsbaan naast het sportterrein zal worden overgegaan. Voor beide avonden was een ge slaagde verloting met vele mooie prij zen. Op zaterdag 10 maart zal de toneel groep van „W.I.K." de gast zijn van de plattelandsvrouwen te Noordgou- we, waar eveneens het toneelstuk „Een huis vol verrassingen" zal wor den opgevoerd. ZONNEMAIRE Vergadering A.R.-kiesverenigingen Zaterdagmiddag vond in het vereni gingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijl straat een vergadering plaats van de gezamenlijke A.R.-kiesverenigingen van Noordgouwe, Brouwershaven en Zonnemaire. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de heer j. A. v. d. Bijl, die talrijke aanwezigen kon ver welkomen. De heer v. d. Bijl wees er op dat deze vergadering op een onge bruikelijke tijd moest worden gehou den in verband met de nu zeer nabij zijnde gemeenteraadsverkiezingen. De vergadering ging vervolgens over tot het opstellen van een kandidaten lijst. Hiertoe werd door de aanwezi gen eerst een groslijst van ongeveer 18 kandidaten samengesteld. Uit deze 18 personen moest vervolgens een lijst van 10 kandidaten worden gekozen, hetgeen en langdurige en ingewik kelde zaak werd. Uiteindelijk werd al het gereken echter beloond met een kandidatenlijst, met als lijsttrekker de heer J. A. v. d. Bijl te Zonnemaire. De heer N. Fonteijnen, gemeenteraads lid, wenste van de lijst te worden af gevoerd. De vergadering werd door ds. Huijser met dankgebed besloten. Familie-avond N.C.L.B. De afdeling Zonnemaire van de Ned. Chr. Landarbeiders Bond hield vorige week een geslaagde familie avond, waarbij diverse gezelschaps spelen de aandacht van de aanwezi gen geboeid hielden. Het ontspan ningsprogramma van deze avond werd ADVERTENTIE Wij kunnen U nü een Aristona radio-apparaat aanbieden voor een werkelijk fantasti sche prijs. Het gaat hier om de Aristona radio type 4135 A van f 278.- (dat door de fabriek overjarig is verklaard). Wij kunnen U dit apparaat nü aanbieden voor de - werkelijk unieke - prijs van Een volmaakte radio voor de prijs van een portable; zoiets vindt U alleen bij WELTEVREDEN Bekijkt U dit apparaat maar eens goed. De vormgeving is modern en de uitvoering luxueus. Alle aansluitmogelijkheden zijn aanwezig; voor recorder en pick-up; voor extra luidspreker en AM/FM antenne. Van buiten select - van binnen perfect. ARISTONA 4135 A luxueuze AM/FM ontvanger met vier golfbereiken. Twee ovale dub- bel-conus luidsprekers. alleen moet U er snel bij zijn, want het gaat hier om een beperkt aantal apparaten. Profiteer van deze gelegenheid. Wij zullen U gaarne in onze zaak ontvangen en U de vele pluspunten van dit apparaat demonstreren. vooraf gegaan door een interessante causerie door de heer L. v. d. Havei over het actuele onderwerp „scho ling". In deze vergadering werden voorts de jaarverslagen van secretaris en penningmeester goedgekeurd. Het ontspanningsprogramma be stond deze avond uit wedstrijden „hersengymnastiek" en „spreekwoor den raden". De aardrijkskundige ken nis van diverse aanwezigen werd op gehaald door de heer J. Plaating, die een verhaal voorlas waarin en twin tigtal plaatsnamen verwerkt was. Tij dens de pauzes die gehouden werden kregen de N.C.L.B.-ers verversingen aangeboden, zodat al met al de afde ling terugziet op een geslaagde en ge zellige familie-avond. BROUWERSHAVEN Jaarvergadering afdeling Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield onder leiding van de presidente mevrouw Versteeg in het Jeugdge- bouw de jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secre taresse bleek dat de afdeling terug ziet op een goed jaar. Het ledental bleef ongewijzigd op 51 leden. De kas kon met een batig saldo worden af gesloten. In haar dankwoord tot de secretaresse en penningmeesteresse voor het verrichte werk betrok de presidente ook de leden voor de pret tige sfeer en de ontvangen medewer king voor het welslagen van de ver gaderingen. Tot lid van de kascom- missie werd gekozen mevrouw M. Hoogenboom-Moelker. Aftredend was mevrouw J. de Masier-Zoeter. Na af loop van het huishoudelijke gedeelte van deze vergadering hield de heer W. de Vrieze uit Haamstede zijn be kende causerie over zijn reis naar en verblijf in Amerika, waarbij de spre ker een aantal fraaie kleurendia's vertoonde. Nieuwe motor in garnalenschip De BH 1, een der weinige vissers schepen die in Brouwershaven nog hun thuishaven hebben, werd voor de eigenaars Gebrs. de Nooijer te Brou wershaven, door de firma L. Padmos te Bruinisse van een nieuwe 140' pk. dieselmotor voorzien. Dit schip kan daardoor weer wedijveren met de best uitgeruste garnalenvissers in zijn klasse. De proefvaart had tot volle tevredenheid plaats. SCHARENDIJKE Christelijke Vakbonden vergaderden Onder voorzitterschap van de heer J. Frederijks vergaderde de afdeling Scharendijke van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond en de Ned. Chr. Bouw vakarbeidersbond. De voorzitter me moreerde het 30-jarig bestaan van de afdeling, die indertijd werd opgericht door de heer J. Spoormaker, hoofd der school. Uit de jaarverslagen bleek dat de afdelingen respektievelijk 23 en 16 leden tellen. De heer P. H. de Kleuver van de N.C.B., sprak vervol gens over het vele werk, dat de bon den doen. Hij vestigde de aandacht op het verouderen van de sociale wet ten, op de vragen rondom het be drijf spensioenen en de A.O.W. Waar dering uitte hij voor het stabiele prijs peil en hij wees de leden op de kwes tie van de P.B.O. Tenslotte wekte hij de vrouwen op te bevorderen, dat hun mannen aktief zijn in de vakorganisa tie. Onder de aanwezigen was ook burgemeester S. Francke van Midden- schouwen. De Cefa-kleurenfilm „Der tien ezels" vulde een groot deel van het verdere programma. BURGH Installatie-plechtigheid bij padvinders Zaterdagmiddag is de heer P. Stoel, als opvolger van de vaandrig de heer J. Simons - die in militaire dienst gaat - ge-installeerd als hopman van de „Kaninèfaten"-groep. De installa tie vond plaats in de padvindersblok hut te Burgh, door de districtscom missaris drs. E. Kluiver te Middel burg. Verschillende autoriteiten en ouders der padvinders woonden de plechtigheid bij. Behalve hopman Stoel, werd een 11-tal jongens ge- installeerd als verkenner. Het zijn de volgende jongelui: J. v. d. Weel, J. Padmos, P. J. Landegent, M. Blom, B. v. d. Weel, R. Glerum, P. Saman, R. Steur, T. Prince, W. Poortman en A. Bom. Piet Hack kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. In totaal telt de padvindersgroep nu een negentiental leden. WESTERSCHOUWEN Het vergaderprogramma Dinsdagavond viert de mannenver- eniging „Onderzoek de Schriften" in de Winterkerk te Haamstede het 30- jarig bestaan. Woensdagavond spreekt in hotel Bom voor het Nut de bekende voor- drachtskunstenöresse Diet Bouw knecht met als onderwerp: „Ernst en luim". Donderdagavond worden in hotel „Het Wapen van Burgh" de vergade ring van de Oranjeverenigingen ge houden. Zaterdagmiddag vindt de viering van het straöfeest plaats. Toekomstige zomergasten De koude ten spijt kwam een groot aantal automobilisten van elders in de Westhoek een kijkje nemen ^aar- onder ook buitenlandse, met name Duitse .kennelijk met de bedoeling pensionruimte voor het a.s. zomer seizoen te bemachtigen. De admini strateur van V.V.V. kreeg heel wat mondelinge verzoeken te verwerken. Velen echter hebben reeds schriftelijk verhuurd, zodat men hier en daar te vergeefs aanklopte. Het is te voorzien, dat in verband met de late Pinkstervakantie, die om streeks 10 en 11 juni begint, dit te vens het begin zal zijn van het grote seizoen, een nadeel voor de hotelhou ders. Bij een vroege Pinksteren had- -den deze een extraatje, doordat velen even overwipten om de Pinksteren rustig in een hotel door te brengen en dan reeds spoedig weer te vertrek ken .Deze mensen ontbreken dit jaar, omdat het voor de gasten voordeliger is om de vakantie wat vroeger te be ginnen. Weervoorspellers zeggen in tussen, dat het een mooi zomerseizoen wordt NIEUWERKERK Een geslaagde uilvoering „Hier 's ek weer" hield reputatie hoog Door de mandolineclub „Hier 's ek weer" werd, onder leiding van haar directeur de heer W. Wandel, in „Ons Dorpshuis" alhier de jaarlijkse uit voering gegeven. Bij de opening richtte de directeur woorden van welkom tot mevr. van Eeten; de burgemeester was door ambtsbezigheden verhinderd. Een bij zonder hartelijk woord van welkom werd ook gesproken tot de heer J. van der Graaf, de oprichter van de club, die voor deze gelegenheid spe ciaal uit Den Haag was overgekomen en verder tot de vele aanwezigen. Door ziekte was de pianiste mej. Gaanderse afwezig, doch reeds voor de aanvang der uitvoering was een telegram met de beste wensen voor deze avond van haar ontvangen. In haar plaats was de heer Goedegebure bereid gevonden de pianobegeleiding voor zijn rekening te nemen. In het geheel werden een twaalftal nummers gespeeld. Het ene nummer muntte uit boven het andere, doch over het geheel genomen werd het programma goed uitgevoerd. D ealge- mene indruk is dat de vereniging er goed voor staat. We zagen veel jonge leden, waarvan veel te verwachten is. De oude leden zijn zeer goed. De di recteur, die veel voor de vereniging doet, heeft eer van zijn werk, dat was de mening van de talrijke bezoekers. Opgevoerd werd tussendoor een vrolijk spel in drie bedrijven, geschre ven door Gerard van Dijk en getiteld „Oom Albert toch". Het was in derdaad een vrolijk spel, waarom veel gelachten is. Het stuk werd uitste kend voorgedragen. Er zitten ook pri ma krachten in de toneelgroep. Het is weer een ouderwetse geslaag de avond geworden, waarop de ver eniging met genoegen kan terugzien. Ook de traditionele verloting ontbrak niet. Aan het slot dankte de voorzitter allen die hebben medegewerkt tot het slagen van deze avond met name en zeker de heer van Felius voor de gast vrijheid tijdens de repetities op het toneel. Klaverjasclub „Ons Genoegen" In haar clublokaal „De Postiljon" te Nieuwerkerk heeft de klaverjas club „Ons Genoegen" een clubkam pioenschap georganiseerd waarbij A. Hage met 57.571 punten beslag op het kampioenschap heeft weten te leggen. De verdere uitslag was: J. Scholten 56.831 punten; L. van Klinken 55.016 punten; N. J. Thierij 54.966 punten; J. Bom 53.905 punten; C. Stoutjesdijk 51.581 punten; M. de Bil 51.466 pun ten en C. Dorst 49.774 punten. OOSTERLAND J. G. Boot f Op ruim 71-jarige leeftijd overleed maandagavond na een ernstige ziekte in het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee onze dorpsgenoot de heer J. G. Boot. De overledene genoot in ons dorp een grote populariteit omdat hij vele jaren lang concierge was van de Conferentiekamer, een betrekking die /hij met grote zorg en nauwgezet heid vervulde. Ook in het openbare leven nam hij een voorname plaats in, onder meer als voorzitter van de mu ziekvereniging „Oosterlands Fanfare". Samen met de huidige direkteur, de heer M. Dorst, ontving de heer Boot op 15 maart 1958 wegens vijftigjarig lidmaatschap van de muziekvereni ging de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Ver der was hij de toegewijde voorzitter van de reis vereniging „De Vrienden kring". Door zijn funktie van incas seerder van de P.Z.E.M. en de Water leidingmij. Schouwen-Duiveland was de overledene bij iedereen op het dorp bekend. Ook in deze funkties stond de •heer Boot bekend als buitengewoon punctueel en nauwgezet. Nadat hij in zijn jonge tijd enige tijd de studie voor onderwijzer had gevolgd kwam hij bij zijn vader in het timmerbedrijf welk vak hij tot voor enige jaren heeft beoefend, zij het met een onderbre king in de crisisjaren toen hij ettelijke jaren weger is geweest aan de weeg brug te Viane. Ingezonden mededeling Te Cardiff in Wales worden vijf mensen van pokken verdacht DE COLLEKTE VOOR HET LEGER DES HEILS Evenals vorige jaren houdt het Le ger des Heils weer de jaarlijkse inza meling tot instandhouding en uitbrei ding van het Legerwerk in Nederland. Ondanks de lopende actie „Doe wat terug", geloven wij toch dat ook eerst genoemde inzameling aan zijn doel zal beantwoorden. Juist nu we door middel van radio, pers en T.V. steeds in aanraking worden gebracht met het veelzijdige werk van het Leger des Heils in Nederland in haar 75- jarig bestaan. U zult ze weer zien, de kollektanten van het Leger. Geef met milde hand en ons werk blijft in stand Zierikzee, 26 februari 1962. DE LEGER DES HEILS-KAPITEIN. f I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 8