VELPON Ondanks barre koude vierde Renesse opgewekt Strafeest Nette werkster gevraagd DEURLOO - Woninginrichting l LOTION RENESSE, 26-2. Tien moedige rui ters trotseerden maandagmorgen de scherpe oostenwind om even over ne gen uur te beginnen aan de gebruike lijke rit naar Haamstede en Burgh welke het traditionele strafeest ieder jaar vooraf gaat. Om even elf uur ar riveerden de ruiters terug van hun barre en koude trip aan het kruis punt Hoogezoom-Kabbelaarsweg waar zU werden opgewacht door het fan farecorps „Luctor et Emergo". Met het muziekcorps in het eerste gelid gevolgd door de strar\Jders ging he.t hierna op de kom van het dorp aan. Voor het voormalige gemeentehuis werd een aubade gebracht aan burge meester Jhr. R. J. H. Q. Röell en echt genote, in aanwezigheid van de beide wethouders, de heren P. L. Vis en L. v. d. Klooster. Hierna begaven de le den van het korps zich naar de voor malige raadszaal waar de voorzitter, de heer J. M. de Nooijer, de burge meester de beste wensen voor het nieuwe jaar (van stra tot stra) aan bood. Daar het dit jaar een late stra is had men gehoopt op wat mild weer, aldus de heer de Nooijer, maar door de barre kou heeft men af moeten wijken van de traditie het woord bui tenshuis te voeren. Waardering sprak de heer de Nooijer uit over het feit dat het college blijk van belangstel ling toont voor dit folkloristisch feest en de vriendelijke ontvangst in de oude raadszaal. De burgemeester dankte hierna de heer de Nooijer voor de vriendelijke woorden tot hem ge sproken en het korps voor de ge brachte aubade. De burgemeester sprak zijn bewondering uit over het aantal ruiters dat ondanks de koude en de veranderende tijd van mechani satie nog aan deze stré-tocht hebben deelgenomen. Hij hoopte dat deze ge lukkige traditie nog vele honderden jaren gehandhaafd mag blijven. Woor den van waardering richtte hij tot de leden van „Luctor et Emergo", die on danks alle kou, keurig in uniform wa ren gestoken. |tU draagt uw uniform met ere", aldus de burgemeester. De burgemeeste kwam hierna nog even terug op de door „Luctor et Emergo" gegeven donateurs-uitvoering. Hij zei erg te zijn ingenomen met deze uit voering, waarbij hij buitengewoon had genoten van het rijk gevarieerde programma dat het korps ten gehore had gebracht. De directeur, de heer J. H. Blom, bracht hij hiervoor hulde. Hoewel men „Rare Chinezen" overal aantreft had het onder deze titel door de toneelvereniging „Op Drift" ge brachte toneelspel zijn eigen charme. De burgemeester besloot met de hoop uit te spreken dit nog vele jaren te mogen meemaken. Inmiddels waren de ruiters en de muzikanten bij het ge bruik van een consumptie en warme worstebroodjes wat ontdooid. Dat het buiten niet mis was, bewees wel het feit dat verschillende instrumenten waren vast gevroren. Nadat allés weel een beetje was ontdooid werd in de raadszaal een mars ten beste gegeven, waarbij verschillende der aanwezigen met enig wantrouwen naar het pla fond en de ruiten keek. Na afloop bleek alles toch nog in ongeschonden staat te verkeren. De heer de Nooijer merkte op dat dit een historisch mo ment was geweest, daar nog nooit eer der in dit vertrek „Luctor et Emergo" een mars ten beste had gegeven. Na dat nog door de ruiters een rondgang langs de dorpskern was gemaakt stel de het korps zich op voor „Het wapen van Zeeland" waar een mars ten beste werd gegeven, terwijl de ruiters hun gebruikelijke rondjes rond het dorps plein maakten. Na afloop hiervan be gaf men zich in hotel „Het wapen van Zeeland", waarna men later nog een rondgang langs het dorpsplein maakte, waarop men zich naar hotel „De Wae- relt" begaf. In beide hotels werden hierna nog de festiviteiten voortgezet, waarbij des avonds in hotel „De Wae- relt" dansmuziek werd gegeven. Al met al mag Renesse weer terugblik ken op een geslaagd strafeest, ondanks de bittere koude. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Ver koudheidsbacillen zijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie LAND- EN TUINBOUW Pacht en erfpacht Oostelijk Flevoland DEN HAAG, 26-2. Van de twee do zijn binnenkort in Oostelijk Flevoland uit te geven bedrijven van 30 tot 53 hectare zullen vijf in erfpacht wor den uitgegeven. Tien bedrijven gaan naar boeren uit ruilverkavelingsge- bieden, 5 aan boeren uit de N.O.-pol- der (wier bedrijven voor boeren uit ruilverkavelingsgebieden beschikbaar komen), 6 aan boeren uit stadsuitbrei dingen (waar onder één aan een boer uit het complex Botlek-Rozenburg) als mede 3 aan personen, die bij de ont ginning van de polder werkzaam wa ren. Nog geen beslissing is genomen over uitgifte van bedrijven aan boe ren uit het projekt-Wageningen (Su riname). Werkgroep landbou wbedrlj f sgebou wen DEN HAAG, 26-2. Het Landbouw schap heeft een werkgroep ingesteld, die onder voorzitterschap van de heer ir. S. Herweijer een studie zal maken over de wijze waarop de gewenste ontwikkeling van de bedrijfsgebouwen in de landbouw kan worden bevor derd. De voorzitter van het Landbouw schap, de heer A. W. Biewenga, heeft onlangs deze werkgroep geïnstalleerd. Hij ging hierbij in op de bijzondere plaats en tunktie die de bedrijfsge bouwen innemen bij de ontwikkeling van land- en tuinbouw. Van het hui dige gebouwenbestand is tachtig pro cent ouder dan 25 jaar; vijftig procent ouder dan 50 jaar; vijfentwintig pro cent ouder dan 10o jaar; tien procent ouder dan 150 jaar. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GROENLO. Op een onbewaakte overweg in Groenlo is een personen auto door een goederentrein gegre pen. Hierbij werd een 2-jarig meisje, dat in de auto meereed, ernstig ge wond. NEEDE. Op de verkeersweg Bor- culo-Neede is een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 51-jarige heer H. J. Wormgoor uit Geesteren, employé bij de elektriciteitsmaatschappij „De Berkelstreek", om het leven is ge komen. UTRECHT. De 29-jarige verpleeg ster mej. M. Lijcklama te Nijeholt is toen zij met haar auto de gesloten spoorwegovergang in Woerden ramde, door de sneltrein Den Haag-Utrecht gegrepen en op slag gedood. DEN HAAG. Uit het water van de Haringkade is het stoffelijk overschot geborgen van de 74-jarige W. Corne- lissen uit Den Haag, wiens opsporing door de politie was verzocht. De man was sinds 28 januari spoorloos. AMSTERDAM. Het aantal verkeers ongevallen in Amsterdam in januari van dit jaar heeft, blijkens een tel ling van het Amsterdamse Bureau voor de Statistiek, vergeleken met januari 1961 wederom een vermeerde ring ondergaan en wel met 3.3 procent SLUISKIL. Bij werkzaamheden op de cokesfabriek te Sluiskil is de 40- jarige lasser J .A. Metten uit Bergen op Zoom van een hoogte van acht me ter gevallen en aan de gevolgen hier van overleden. De heer Metten, die in dienst was bij de firma Braat te Rotterdam, was gehuwd en vader van drie kinderen. Hij werkte aan de bouw van een cokessilo. LEERDAM. De 54-jarige heer J. H. Bode uit Asperen is, tóen hij met rijn fiets de provinciale weg nabij Leer dam overstak, door een personen auto gegrepen en op slag gedood. OOSTERHOUT. Door nog onbeken de oorzaak is brand uitgebroken in de boerderij van de familie van den Heijkant in Oosterhout (N.-B.). Een kindje van 14 maanden, de jongste van het uit zes kinderen bestaande gezin, is in de vlammen omgekomen. OUWERKERK Interessante en leerzame ouderavond openbare lagere school Onderwijs bloeit te Ouwerkerk OUWERKERK, 23-2. Vorige week vond de jaarlijkse ouderavond van de openbare lagere school plaats. De lei ding berustte bij de voorzitter der oudercommissie de heer M. de Rijke. De overige bestuursleden zijn de heren C. Hendrikse, M. Hage en D. Boogerd. De heer C. Hendrikse (aftr.) wordt vervolgens herkozen; in de vakature van wijlen de heer C. J. Kuijper wordt voorzien door de verkiezing van dp heer J. P. Dekker. Het hoofd der school, de heer J. Berrevoets, deed enkele mededelingen aangaande de Mamometh-wet, de ver laging der leerlingenschaal (in drie aangaande de Mammoet-wet, de ver lenging der leerplicht tot 16 jaar. Het aantal leerlingen onderging in 1961 geen grote wijzigingen en bedroeg ge middeld 35. 6 leerlingen hebben de school verlaten en 10 nieuwe zijn in geschreven. Het aantal bedraagt thans 38. Onder het vast personeel waren geen mutaties. Het godsdienstonder wijs wordt na het vertrek van ds. Franke gegeven door ds. Assendorp. Mevr. van Schelven nam de taak van handwerkonderwijzeres weer op zich na het vertrek van mej. Stouten. Me vrouw van Schelven heeft nu echter tegen 1 maart ontslag aangevraagd. Leerplan en lesrooster De heer Berrevoets besprak vervol gens het leerplan en het lesrooster. Het aantal lesuren, dat wettelijk 1040 moet zijn, bedraagt 1070. Wanneer men vroeger en nu verge lijkt, is de leervorm sterk veranderd: schoolradio, filmprojector, schoolspa- ren, schoolarts, schooltandarts. In de plaats van dr. Schilstra is thans dr. Vogelaar schoolarts. De schoolfoto- graaf bezocht de school op 6 oktober 1961. 6 kandidaten hebben deelgeno men aan en zijn geslaagd voor het theoretisch en praktisch verkeersexa- men. Schoolreisjes zijn gemaakt door de hoogste afdeling op 26 juni naar Rotterdam en door de laagste groep op 25 juni naar de duinstreek. De lan delijke actie „Verkoop kinderzegels" bracht f 172 op. Het vak handenarbeid staat enigszins in dienst van het Jeugd Rode Kruis (Kinderzorg). Goede nachtrust De onderwijzer, de heer M. G. N. de Pree, wees op het belang van een goe de nachtrust. Uit het feit, dat sommi ge kinderen kennelijk te kort aan slaap hebben, trok hij de conclusie, dat kinderen van 6 tot 9 jaar persé op tijd (half 8) naar bed moeten. Hij drong er op aan, het aantal uitzonde ringen hiervan zo laag mogelijk te houden. In de pauze werd chocolademelk rondgediend en kreeg men een over zicht van het tentoongestelde werk der leerlingen. Tenslotte volgde nog een causerie door mevr. S. van Duijne-Mensen uit Middelburg over: „Sexuele voorlid*' ting en opvoeding", welk onderwerp tegenwoordig langzamerhand meer in de belangstelling kómt. De uiteenzet tingen werden aandachtig gevolgd. Burgemeester van Eeten sprak een dankwoord, zich verlieugende over de bloei van het onderwijs aan de school. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling BOUWPLATEN plakt u met Ceta-Bever DONDERDAG 1 MAART VALT BESLISSING Plan tot samenvoeging Oranjeverenigingen Burgh en Haamstede BURGH, 26-2. De vergadering van de Oranjeverenignigen van Burgh en Haamstede, die, zoals bekend, op don derdag 1 maart a.s. gehouden wordt, in hotel „Het wapen van Burgh", heeft een belangrijk karakter, in ver band met het feit dat het in de be doeling ligt op deze vergadering de beide verenigingen samen te voegen tot één vereniging met één bestuur. In verband hiermee zullen de bestu ren van de Oranjevereniging uit Haamstede en van de zustervereni ging uit Burgh aftreden. De aftreden de besturen, totaal veertien personen, stellen voor om een nieuw bestuur te vormen uit tien personen, aangevuld met de drie hoofden van scholen. Voor het samengaan van de twee verenigingen bestaan gegronde rede nen, omdat er de laaste jaren reeds een grote samenwerking op hoogtij dagen bestond. Vorig jaar werd het programma voor een feestdag door de twee besturen gezamenlijk opge- stel. Aan de plannen tot samenvoe ging heeft ook de gemeentelijke her indeling bijgedragen. Mocht de voor genomen samenvoeging een feit wor den, dan wil men trachten betalende leden te werven, een punt wat de laatste jaren bij de aparte verenigin gen nogal is verwaarloosd. De ver wachting bestaat dat ieder gezin in Burgh en Haamstede lid van de nieu we Oranjevereniging zal worden. Bij een contributie van ongeveer f 2,50 per jaar betekent dit, dat jaarlijks een groot feest kan worden georganiseerd met wellicht vuurwerk tot besluit. In dit verband wordt het van belang ge acht dat velen de a.s. vergadering be zoeken. Het is niet geheel onmogelijk dat deze avond de dorpsprijs van f 1000,- van het fruitcorso ter sprake zal ko men, omdat het de wens is van het gemeentebestuur, dat deze prijs ver bonden wordt aan de viering van het komende koninklijke jubileumfeest. ZIERIKZEE Jaarvergadering P.C.V. en N.C.L.B. In het Ned. Hervormd verenigings gebouw werd een gecombineerde jaar vergadering gehouden van de afdeling van de Prot. Chr. Vervoercentrale en de Ned. Chr. Landarbeiders Bond, zulks in verband met het 30-jarig be staan van laatstgenoemde afdeling. Het woord werd gevoerd door de hoofdbestuurder de heer J. Mulder, die, na opening van de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, een propa ganda- en herdenkingsrede uitsprak. Hij stond stil bij het ontstaan van de vakbeweging en somde enkele ver worvenheden op sociaal terrein. Voor het ontspannend gedeelte zorgde een amateurgezelschap tonelisten uit Zon- nemaire, dat een aardig toneelstukje op de planken bracht. Tussentijds werd een loterij gehouden, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar waren. OOSTERLAND Geslaagde ledenvergadering Chr. Kleuterschool In het Ned. Herv. verenigingsge bouw vond een ledenvergadering plaats van de chr. kleuterschool „Radda Barnen", onder leiding van de voorzitter de heer Joh. Boogert. Deze liet zingen Ps. 150 1 en ging voor in gebed. Verder werd een wel komstwoord gericht tot de aanwezi gen, waarvan vele ouderparen der leerlingen. De rekening toonde een nadelig saldo van f 221,56. Het kan echter nog goed komen met de rijks subsidie. Het saldo van het „Van Ves- semfonds" uitstaande bij de Boeren leenbank bedraagt f 1064,47. De aftre dende bestuursleden, de heren J. van 't Hoff en Jac. van de Houten werden herkozen. De heer J. Kwaak die zich niet meer herkiesbaar stelde, zag zijn plaats ingenomen door de heer A. Bal. De heer J. van der Maas, die aftrad als lid van de kascommissie werd op gevolgd door de heer Joh. de Bruijne Lz. De voorzitter dankte de heer J. Kwaak die sedert 1948 zitting had in het bestuur der school, voor al het geen hij in het belang van „Radda Barnen" heeft gedaan en voor de prettige samenwerking. Verder volgde mededeling dat er door rijk en gemeente etc., subsidie zal worden gegeven bij het verstrek ken van schoolmelk. Ofschoon er reeds geruime tijd ligakoeken worden verstrekt op de school, geven toch vele ouders de voorkeur aan melk- verstrekking, temeer daar nu hiervoor een subsidie zal worden gegeven. Be sloten werd daarom in plaats van koeken voortaan melk te serveren. Bijzonder in de smaak viel wel het kleuterspel dat door een 25-tal kleu ters werd gespeeld onder leiding van het schoolhoofd mej. M. A. Beije en mevr. Dalebout-van Dijke. Het „zat", er buitengewoon goed in bij de kin-' deren, en het dankwoord dat de voor zitter tot de beide dames sprak na af loop was zeer zeker verdiend. Met dankgebed en het gezamenlijk zingen van Ps. 84 1 en 2 werd deze zeer geslaagde ledenvergadering besloten. STAD EN PROVINCIE Lage waterstanden hinderen het veer ZiJpe-A.J.-polder ZIJPE, 26-2. De lage waterstanden tengevolge van de harde oostenwind, geven ook voor de veerponten op de dienst Züpe-Anna Jacobapolder nog wel eens overlast. Vorige week donderdag voer de pont omhoog en moest door de veer boot „Jannis" worden losgetrokken, maar ook maandag werd de dienst enkele vaarten gestaakt omdat sterke ebstroom en harde wind het invaren van de veerhaven van Anna Jacoba polder tot een riskante onderneming maakten. Zij die zonder oponthoud willen overvaren dienen er dus op te letten niet omstreeks laag water bij het veer aan te komen, zolang De Bilt spreekt over een oostenwind met windkracht zeven of hoger. Als het water weer voldoende gewassen is, worden de diensten normaal hervat en begint men de file wagens, die zich tenge volge van de stagnatie aan weerszij den heeft gevormd, weg te werken, wat meestal na enkele vaarten gelukt. ZIERIKZEE Jaarvergadering Ger. Mannenvereniging „Bouwen en Bewaren" In de zaal van het kerkgebouw in de Sint Domusstraat hield de gerefor meerde mannenvereniging .Bouwen en Bewaren' maandagavond de jaarver gadering, onder leiding van ds. Y. J. Tiemersma. Na opening op de g eb rui kelijke wijze hield de heer T. M. v. d. Berge te Haamstede „een praatje bij een plaatje" over een door hem ge maakte reis naar Israël. Hij besteedde aandacht aan het 'leven van alle dag, maar ook aan de heilige plaatsen, die met name in Jordanië te vinden zijn, en die bedevaartplaatsen zijn gewor den voor duizenden toeristen. De heer v. d. Berge hield zijn commentaar éénvoudig, maar zijn grote kennis van de bijbel stelde hem in staat, diverse - vooral ook historisch - houtsnijden de opmerkingen te maken, die veel verklaarden over het Heilige Lanu van toen en nu. De heer v. d. Berge maakte de terugreis over Cyprus en Rhodos, twee parels in de Middel landse Zee, gezegend met een heerlijk klimaat, dat tot rusten noodt. Ook hier - zo goed als in het Middenoosten treft men de rudimenten van vroegere beschavingen, waaronder ruïnes van fraaie Griekse tempels. Na de pauze hield de heer M. J. Bij de Vaate een inleiding over „De krant in het gezin". Hij stond stil bij de ont- wikkelingshistorie van de krant, die als „spiegel der wereld", het gezin wordt voorgehouden. Het krantenle- zen lijdt ook in de gezinnen vaak aan vluchtigheid, die steeds meer kenmerk dreigt te worden van onze tijd. Na een korte uiteenzetting over het kran tenwezen in Nederland, volgde een bespreking van de krant als informa tie- en studiebron en het wenselijk gebruik van de krant in het gezin, waarbij vooral ook de jeugd reeds vroeg bij de krant dient te worden ge-interesseerd. Het nieuws intussen vormt als neerslag van het menselijk woelen en werken, een dagelijkse heenwijziging naar de voleinding der tijden. Tussentijds werd het spel „Eensge zind wint" gespeeld, waaraan door een drietal echtparen werd deelgeno men. Met zingen en dankgebed vond deze gezellige en leerzame jaarverga dering zijn einde. Verschillende afge vaardigden der mannenverenigingen van andere kerkgenootschappen, woonden de vergadering bij. BURGH Bazar 10 maal 10 actie Een deel van de jeugd van Burgh heeft zich de laatste tijd enorm uit gesloofd om een steentje, (en naar het zich laat aanzien, zal dit wel een steen worden), bij te dragen aan de hongeraktie voor de onderontwikkelde gebieden, in ons land bekend onder de naam 10 X 10 aktie. Zaterdagmid dag en ook in de avonduren bereikte dit loffelijk streven van de jongelui een hoogtepunt in de vorm van een echte bazar, gehouden in de Koebel. Het deed niet onder voor een bazar van volwassenen, want alle onderde len waren vertegenwoordigd. Zelfs het rad van avontuur draaide met kren tenbrood en echte flessen wijn als prijzen. Ook het bezoek was goed, hoe wel het grootste deel uit jeugd be stond. Doch met kwartjes en dubbel tjes kan ook een groot bedrag worden verkregen. We hopen een dezer dagen het juiste resultaat te kunnen ver melden. Scheepvaartberichtcn Esso Amsterdam (t.), 26-2 dwars Ques- sant naar Mena Al Ahmadi. Willem Ruys, 26-2 te Port Everglades. Edward Kennedy, de jongste broer van de Amerikaanse president, die on dermeer een reis naar Europa heeft gemaakt, is maandagavond in de Ver enigde Staten teruggekeerd. Ingezonden mededeling voor onderhoud TOONZAAL, voor twee of meer halve dagen per week Appelmarkt - Zierikzee t Renesse's fanfarecorps „Luctor et Emergo' bracht uitstekend programma „OP DRIFT" ZORGDE VOOR VROLIJK TONEEL RENESSE, 24-2. In een tot de laat ste plaats bezette zaal van het Dorps huis heeft het fanfarecorps „Luctor et Emergo" haar jaarlijkse uitvoering voor haar donateurs gegeven. In zijn welkomstwoord richtte de voorzitter van het korps, de heer J. M. de Nooij er, zich in het bijzonder tot het vol tallige college van b. en w. van Wes- terschouwen met hun dames, de ere voorzitter en oud-burgemeester van Renesse, de heer W. H. Scholder, de ere-Ieden, de heren C. Dorreman, K. v. d. Have en W. Hoogerhuis, de ou ders van de direkteur, de heer en mevrouw Blom, alsmede tot de afge vaardigden van de zustervereniging „Witte van Hacmstede". In een korte terugblik over het af gelopen jaar memoreerde de voorzit ter het overlijden van het bestuurslid J. Stevense die bijna gedurende dertig jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur van het korps. Het ere-lid, de heer C. Dorreman sr., die in het afge lopen jaar zijn muzikale aktiviteiten heeft gestaakt, bracht bij dank voor de krachtige steun welke het korps gedurende tal van jaren van hem heeft mogen ondervinden. Tot de di rekteur, de heer J. H. Blom, richtte de voorzitter woorden van dank voor de moeite en tijd welke hij besteedt om de muzikale prestaties van het korps op te voeren. „Het bestuur stelt het zeer op prijs", aldus de voorzitter, „dat niets voor de muziek U te veel is". Het korps telt momenteel 34 le den. Daar er thans een aantal grote uniformen overcompleet zijn deed de voorzitter een beroep op de volwas senen zich op te geven als werkend lid. De voorzitter zag binnen niet al te lange tijd weer graag de nu lege uniformen 'gevuld. Met het geven van concerten en rondgangen door Renes se heeft „Luctor et Emergo" zich in het afgelopen jaar duchtig geweerd. Ook dit jaar hoopt men weer dezelfde aktiviteit aan de dag te leggen. Met het indertijd 'door baron Van Boetse- laar geschonken vaandel is het min der goed gesteld, -daar dit -in de loop der jaren steeds valer en kaler is ge worden, zodat kan worden vastge steld dat dit tot op de draad is ver sleten. Inmiddels is reeds prijs opge vraagd voor een nieuw vaandel waar van de prijzen variëren van f 750, tot f 1.500,—. Daar men in de huis houdelijke kas thans op de bodem zit sprak de voorzitter de wens uit dat met vrijwillige bijdragen een nieuw vaandel zou kunnen worden aange schaft. De oud-papier-aktie, ter ver steviging van het uniformfonds bracht in het afgelopen jaar f 946,50 op. Het concert Onder leiding van de heer J. H. Blom begon hierna het fanfarekorps aan het afwerken van het muzikale gedeelte van «het programma. Begon nen werd met de mars „The Washing ton Post" van J. P. Sousa. Vervolgens werden een viertal zeventiende eeuw- se composities „Suite Antique" van onbekende componisten en samenge steld door A. D. Arend, ten gehore gebracht. Na de „Whispering Brass" van Peter Haysom volgde de selectie uit de musicalshow „My Fair Lady" van Frederich Loewe, Met de teen ager jazz-fantasie van Mathieu Ever aarts en de mars „Strike up the Band" van George Gershwin werd het mu zikale gedeelte besloten. Onder de kundige leiding van de dirigent werd dit rijk gevarieerde programma door „Luctor et Emergo" op voortreffelijke wijze ten gehore gebracht. Het hoog tepunt hiervan was ongetwijfeld de selectie uit de musicalshow „My Fair Lady". „Op Drift" op schot Na de pauze, (die wel een beetje erg lang duurde), kwamen de tonelisten van „Op Drift" voor het voetlicht met de klucht in drie bedrijven van Bruno J. Duin „Rare Chinezen". Onder regie van de heer J. Blom bleken de rollen uitstekend door de tonelisten te zijn ingestudeerd, terwijl daarnaast d^ uitbeelding van de hen toever trouwde personen volledig tot hun recht kwamen. Evenals het fanfare korps kregen de tonelisten aan het slot een spontaan applaus voor de door hen geleverde prestaties Mede namens het publiek sprak de ere voorzitter de heer W. H. Scholder aan 't slot woorden van dank voor het geen op deze avond door „Luctor et Emergo" en de spelers van „Op Drift" was geboden. Na enige muziek-num- mers nog aan een nadere beschou wing te hebben onderworpen maakte hij de direkteur een compliment voor zijn uitstekende leiding. Ook de tonelisten, aldus de heer Scholder, hebben ons een kostelijke avond be zorgd met deze klucht en hun uitste kend spel. Hij besloot met de wens dat de aanschaf van een nieuw vaan del spoedig in vervulling zal mogen gaan. De voorzitter de heer J. M. de Nooij er bracht in zijn slotwoord dank aan de heer Scholder voor de door hem gesproken woorden. Ook de tonelisten bracht hij dank voor hun kostelijk vermakelijk stuk. Zijn dank liet hij gepaard gaan met het aanbieden van een enveloppe met inhoud aan de voorzitter van „Op Drift" de heer L. M. Ackema. Woorden van dank sprak hij ook tot de heer v. Strien voor het geheel belangeloos schilderen van de décors, aan de heer W. Lemsom voor zijn zeer gewaardeerde medewerking hij hot inrichten van het toneel on tot de aanwezigen voor de medewerking bij de in de pauze gehouden verloting welke in totaal f 280,heeft opge bracht. Met een gezellig bal werd de ze uitstekend geslaagde avond beslo ten. INGEZONDEN STUKKEN De Z.O.V. In de Nieuwsbode las ik dat dc Oranjevereniging grote plannen heeft, doch ook dat het gemeentebestuur er niet aan wil, of misschien juister ge zegd, er niet aan kan medewerken om de kosten daarvan vrijwel geheel voor haar rekening te nemen. Het zou spij tig zijn indien een waardige herden king daarom niet door zou kunnen gaan. Wellicht zitten er echter nog vol doende mogelijkheden in een leden werfactie. Dit is in vele jaren niet ge beurd en hoeveel nieuwe inwoners heeft Zierikzee intussen niet gekregen die wellicht gaarne willen bijdragen. Tevens is alles veel duurder gewor den, zodat een contributieverhoging van een gulden per lid ook nog aardig wat zou opbrengen. Hopelijk leveren deze suggesties een oplossing, ook voor volgende jaren, om de financiële moeilijkheden van het Z.O.V.-bestuur te verminderen. Er is tenslotte nog iets, dat ik als suggestie zou willen doorgeven. Het lijkt me niet verstandig vast te hou den aan de gewoonte het geld van de Z.O.V. voor een groot deel te besteden aan kindertractaties. De jeugd komt wel wat toe, maar overwegingen die 30 jaar geleden golden, zijn onder de huidige tijdsomstandigheden, die veel gunstiger zijn, niet meer te hanteren. Het geld moet uitsluitend gebruikt worden voor typisch feestelijke mani festaties. Dhn wordt het goed gebruikt! EEN LID VAN DE Z.O.V. Natuurlijk willen vrouwen altijd mooi zijn, vaak mooier dan ze al zijn en toen die wil manifest werd, ijlde mevrouw naar de kast waar ze nog een dure flacon haarlotion wist staan, samengesteld om l\et haar onder de betovering te brengen van de „twee g's", geurend en glanzend. Mevrouw wreef het goedje vlijtig in het haar en zuinig behoefde ze niet te zijn, want het was een „krijgseltje" en het royaal gebruik van een kadoo eert de schen ker. Was niet St. Nicolaas himself op het elegante idee gekomen om deze flacon, nu al weer drie maanden ge leden, keurig verpakt en spits berij- meld ten geschenke aan te bieden? Zo was het maar net en het lotion kwam nu goed van pas. Mevrouw herhaalde de behandeling nog enkele malen, maar was toch niet helemaal overtuigd van de voortref felijke deugden van de vloeistof, ook al stonden deze in gepeperd proza op het etiket afgedrukt. Het haar leek wel wat doffer te worden en manlief werd er bij geroepen, die deze aanval op zijn opinie doorstond met een „ach kind, welnee". Maar mevrouw zei zacht „ja" en ze begon alvast het haar weer maar eens te wassen en veel te borstelen. Het werd echter geen succes, ook niet toen de lotion nog eens extra welig over haar en kruin werd gesmeerd. Op een dag kwam de dokter voor een kleine controle van de baby, een aanminnig wicht, met rode wangen en een trotse krulkuif, die kennelijk nog geen lotion behoeft. Toen de medi cijnmeester er toch was, bracht me vrouw tactvol het gesprek op heur haar. De dokter ging er niet al te diep op in, maar schreef toch een receptje voor, een smeerseltje naar mag wor den aangenomen. Daar knapte het haar xoeer wel van op en toen het flesje leeg was, kwam de lotion weer op de proppen, met weinig overtui gende resultaten overigens. Op een (andere) dag kwam St. Ni colaas opdagen, niet meer in de ver momming van begin december, maar gewoon als vriendin, die een praatje kwam maken. Vrouwen praten altijd over ditjes en datjes en natuurlijk kwam het haar ter sprake. Toen viel het barre woord „lotion" en de schenkster ver bleekte op slag enkele tinten. „Wil je zeggen, dat je de inhoud van die fles een maand lang op je hoofd hebt gesmeerd?" vroeg ze ontsteld. Dat wilde mevrouw inderdaad be loeren en toen is er een reusachtige slingeraap uit de mouw gekomen. De lotionfles bleek - zulks in verband met het foppend karakter van 5 de cember - gepuld te zijn geweest met koude thee, een aangenaam vocht om een zomerse dorst te lessen, maar weinig bekwaam om de estetischc kwaliteiten van het vrouivendom te verhogen. Mevrouw was niet kwaad. Ze kon het ook niet zijn, want het gedicht had voldoende houvast gege ven, om de grap te ontmaskeren, maar in de vréugde om het geschenk was het lezen van het poëm er wat be kaaid afgekomen. Zo gaat dat met die rijmsels. Of het haar al weer glanst? Let us hope! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2