DE VERDWENEN KASSIER THIEN Schouwen-Duivelandse padvindsters namen afscheid van D.C. Wawiwé S> bedden dekens Spannend slot in wedstrijd om kampioenschap van Nederland Een kwart eeuw dienen ouder motto: „Weesl Paraat' ZIERIKZEE, 24-2. Tydens een in I pur sang P.V.-sfeer gehouden bijeen- komst in de zaal van „Concordia" hebben leidsters en padvindsters van de Schouwen-Duivelandse vendels zaterdagmiddag afscheid genomen van de districtscommissaresse me vrouw M. du Croo-Vogelenzang, in eigen p.v.-kring bekend als Wawiwé, die - na een kwart eeuw bij het praktische jeugdwerk betrokken te zijn geweest - de tijd gekomen achtte haar functie aan een jongere kracht over te dragen. Op deze bijeenkomst is Wawiwé op hartelijke wijze toegesproken en wer den haar een schat van bloemen en verschillende geschenken toegevoegd. ,.We verliezen in u een kracht, die bijna 25 jaar de „ups" en „downs" van het padvindsterswerk hebt meege maakt, eerst als leidster en later als D.C.", aldus de opvolgster van mevr. du Croo,mej. A. F. Beije te Oosterland onder de p.v.-jeugd bekend als WIK. Tevoren had 'zij een welkomstwoord gesproken tot de verschillende geno digden, o.w. vooraanstaanden uit het gewest Zeeland van het N.P.G., bur gemeester F. Th. Dijckmeester en verschillende belangstellenden, als mede padvindsters en kabouters van verschillende vendels. WIK herinnerde aan het werk van de scheidende D.C. voor het clubhuis cn de vele opofferingen die zij zich getroostte voor de opbouw van de padvinderij, inzonderheid na de oor log en na de stormramp van 1953. Mevr. du Croo verliest nog niet alle contact met de padvinderij, want zij neemt nog zitting in het groepscomité van Haamstede en houdt de aandacht voor „De Trek", het padvindstershuis in de Westhoek. Een Zeeuwse stem Namens het gewest Zeeland sprak mevr. Franssen v. d. Putten-Vriesen- dorp te 's Heer Arendskerke hartelij ke dankwoorden voor de wijze waar op Wawiwé de lasten voor de meis jes-padvinderij heeft gedragen. Zij hoopte dat zij aan de goede dingen met veel genoegen zal mogen terug denken en bood een fraaie schaal bolbloemen aan. Zij verheugde zich erover dat mevr. du Croo nog zitting neemt in de groepscomité's te Haam stede en Zierikzee. Zij deed een be roep op de leidsters de nieuwbenoem de D.C. mej. Beije te steunen, alsmede de A.D.C. „WOEP", mevr. de Kcéyer te Dreischor. Zij besloot mte een op wekkend woord tot padvindsters en kabouters van de Schouwen-Duive landse vendels. Zij bood WIK een ruiker bloemen aan. Vele dankwoorden Na een toepasselijk gezongen en ge danst lied door de kabouters van het Haamsteedse vendel, sprak namens het Nieuwerkerkse comité mevr. Vleugels Schutter-Spit woorden van warme waardering voor hetgeen Ingezonden mededeling en FLITSEN UIT HET BUITENLAND NEW YORK. De algemene vergade ring van de Verenigde Naties heeft met 88 stemmen voor. geen tegen en elf onthoudingen een resolutie aange nomen waarin wordt gezegd dat de algemene vergadering 1 juli be schouwt als de dag waarop Roeanda en Oeroendi onafhankelijkheid dienen te verkrijgen. PARIJS. Sinds 1 januari 1956 tot 23 januari 1962 zijn in Algerië 11.896 aan slagen gepleegd, waarbij in totaal 4.176 personen, militairen en politie beambten inbegrepen, werden gedood. WASHINGTON. Het Amerikaanse leger heeft bekend gemaakt dat de strategische strijdmacht van vijf op acht divisies zal worden gebracht. Bij deze afdeling zullen twee eenheden worden ondergebracht die snel kun nen optreden. HAMBURG. Het aantal doden ten gevolge van de watersnood in noord- west-Duitsland is vrijdag tot 303 ge stegen, waarvan 269 in Hamburg. PARIJS. In Parijs zijn zes jongelui aangehouden, die hebben bekend on langs een kneedbomaanslag op de wo ning van de minister voor culturele zaken André Malraux, te hebben ge pleegd. Door die aanslag werd een vierjarig meisje ernstig aan de ogen gewond. MOSKOU. Vrijdag is in de Sowjet- ,Unie de dag van het leger, de 44ste verjaardag van de oprichting van het Rode Leger en de Rode Vloot, gevierd met een receptie te Moskou. TUNIS. Bij een incident aan de Al- gcrijns-Tuncsische grens zijn drie Tu nesische militairen gedood en twee gewond, zo heeft het Tunesische mi nisterie van defensie vrijdag bekend gemaakt. Wawiwé voor de Nieuwerkerkse pad vinderij heeft willen doen. Zij was vooral na de oorlog en ramp tot aller steun* Ook deze spreekster bood bloe men aan De „goede oude tijd" Namens het plaatselijke bestuur van de „Mr. Bakker-groep" der N.P.V. sprak dr. J. C. Röhner, die er aan herinnerde dat de scheidende Wawi wé alle rangen heeft doorlopen. Het door haar verrichte werk kwam fei telijk neer op een ,,tweevrouwstaak", aldus spreker, die dankte voor de gastvrijheid destijds door de padvin ders genoten in het 's-Gravensteen, Als blijk van waardering bood spre ker een boekenbon aan. Woordvoerdster van het groepsco mité Westerschouwen was mevrouw Roëll, die mevrouw Du Croo vooral dankte voor de totstandkoming van „De Trek". De vroegere leidster mej M. C. Monna haalde herinneringen op aan de „goede oude tijd", toen er aan padvindstersbeweging hier ook hard werd gewerkt. Bijzondere verrassing Een buitengewone verrassing wacht te mevrouw Du Croo tot slot. Door elk der vendels werd haar in rijmvorm een getekend blad gepresenteerd, waar op herinneringen aan de hoogtepun ten uit de afgelopen jax*en bleken vast gelegd. Na het laatste blad bood WIK een albumhoes aan, waarin de bladen precies bleken te passen. Zo ontstond een prachtig herinneringsboek, waar voor de scheidende A.D.C. uitermate dankbaar was, zoals bleek uit een l roerd afscheidswoord, dat tevens het einde betekende van een zeer ge slaagde p.v.-bijeenkomst. Enorme buit aan heroïne NEW YORK, 25-2. De federale po litie heeft zaterdag in New York een man gearresteerd die veertig kilo zui vere heroine vervoerde. Volgens de functionarissen vertegenwoordigde dit op de zwarte markt een waarde van ongeveer twintig miljoen dollar. Vijf rechercheurs van de afdeling verdovende middelen en zes New- yorkse detectives arresteerden de man toen deze uit een kelder kwam van het flatgebouw waarin hij woont. Het is de 31-jarige havenarbeider Antho ny Fuca. Hij werd geschaduwd, waar bij men vernam dat hij de kelder in ging in plaats van naar zijn flat te gaan, waar hij met vrouw en twee kinderen woont. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MAASBRACHT. De achtjarige Frans Karis uit Maasbracht is verongelukt op de hoofdstraat in zijn woonplaats. De jongen stond te wachten bij de zebra aan de rotonde ter plaatse toen een vrachtauto naderde, die hem over reed. UTRECHT. Van bevoegde zijde wordt vernomen dat het koninklijk paar in het kader van de viering van het 25-jarig huwelijksfeest van Hare Majesteit de Koningin en Zijne Ko ninklijke Hoogheid de Prins op de avond van 5 mei een bezoek aan de provincie Utrecht zal brengen. DEN HAAG. De 47-jarige H. Schre- garuds uit Den Haag is om het leven gekomen, toen zijn auto op de Rijs- wijkseweg in Den Haag door nog on bekende oorzaak tegen een lichtmast botste. Hij overleed ter plaatse. DEN HAAG. De militaire attaché, tevens luchtmacht- en marine-attaché verbonden aan de ambassade van de Sowjet-Unie te 's-Gravenhage, kolo nel V. A. Fedorov, en zijn echtgenote hebben in kasteel Oud Wassenaar een ontvangst gehouden ter gelegenheid van het feit dat het Sowjet-leger en de marine vierenveertig jaar bestaan. GIETHOORN. De Nederlandse Hei de Maatschappij heeft een plan in be werking voor de aanlég van 80 km. rijwielpaden in de noordwesthoek van Overijssel. STOCKHOLM. Minister Klompé heeft een ontvangst bijgewoond, die te harer ere in Gotenburg, waar zij op het ogenblik verblijft, is gegeven. ROTTERDAM. Een delegatie van prominente figuren in de Canadese zware constructie industrie zal maan dag in Rotterdam ten stadhuize wor den ontvangen. ROTTERDAM. Het nieuwe Water weggebied, dat elf gemeenten omvat, zal dit jaar 2891 woningwetwoningen en 2600 premiebouwwoningen mogen doen verrijzen. ECHT. Bij grondwerkzaamheden ten behoeve van de aanleg van we gen, huizenbouw enz. zijn in de laat ste tijd herhaaldelijk sporen aange troffen van een begraafplaats met brandgraven uit de Romeinse tijd. UTRECHT. Op de voorjaarsbeurs, die van 12 tot en met 20 maart in Utrecht wordt gehouden, zal het mid denstandscentrum dit keer bijzonder aandacht schenken aan de bouw van winkels in nieuwe wijken. DEN HAAG. Het algemene tekort aan personeel doet zich bij P.T.T. met name in de grote steden in een zor gelijke mate gevoelen. Op 1 oktober 196i had het bedrijf, over het gehele land gerekend, een tekort aan rond drieduizend man personeel. DEN HAAG. Het vertegenwoordi gend lichaam van de Zuidmolukkers in Nederland (de B.P.R.M.S.) heeft aan Robert Kennedy, de Amerikaanse mi nister van Justitie, via de Amerikaan se ambassade in Den Haag een tele gram gestuurd waarin zijn aandacht wordt gevestigd op het recht van zelfbeschikking van de bevolking van de Zuidmoluksc eilanden. Biljartfestijn in „Concordia" ten einde De Groot uit Warmenhuizen werd winnaar ZIERIKZEE, 25-2. Onder een tast bare stilte werd zondagmiddag in de tot de laatste plaats bezette biljartzaal van hotel „Concordia" te Zierikzee begonnen aan de finale partij om het kampioenschap van Nederland 3e klasse kader 38-2 tussen de twee overgebleven kandidaten De Groot en Karman. Daar Karman zaterdagavond b(j verrassing had verloren van Meere had de nog ongeslagen De Groot de beste kansen, al mocht hij in geen ge val deze partü verliezen ,daar Kar man zUn algemeen gemiddelde beter was. De cowboy uit Warmenhuizen', zo als De Groot door zijn medespelers werd genoemd, bleek in deze zenuw slopende strijd nog het best de span ningen te kunnen verdragen. Gelei delijk aan slaagde hij er in een voor sprong op te bouwen en toen hij in de 18e beurt een serie van 80 wist te produceren ,was alle tegenstand van Karman praktisch gebroken. In de drie volgende beurten wist De Groot dan ook definitief het pleit in zijn voordeel te beslissen. Dat Karman in deze partij wel bijzonder onder de spanning had geleden .bleek wel uit het feit, dat dit de enige partij van hem was waarbij hij onder het partij gemiddelde van 10.00 bleef ,n.l. 7.19. De kampioen heeft zijn prestatie in hoofdzaak wel te danken aan de grote regelmaat, die hij in dit toernooi aan de dag legde. Slechts éénmaal bleef hij onder het partij gemiddelde van 10.00, terwijl hij zijn hoogste partij gemiddelde bereikte met een partij van 13.15. Te zelf der tijd speelde zich aan de tweede tafel nog een verras sing af daar Meere ,die bij verlies van Karman nog op de tweede plaats beslag kon leggen, verloor van de Smit. Een speler welke de laatste twee dagen de aandacht op zich ves tigde was de lange Rotterdammer Roodhuijzen die in de beide eerste speeldagen nog geen enkel winstpunt had weten te boeken. Zaterdag bleek hij plotseling zijn vorm te hebben ge vonden, waardoor hij alle drie zijn nog te spelen partijen in winst wist om te zetten. In de partij tegen Hoog- ardie maakte hij driemaal achtereen een serie van boven de 50 .waardoor hij deze partij won met het zeer fraaie gemiddelde van 20.83. Grote belangstelling Onder de talrijke aanwezigen waren de beide laatste speeldagen ook de voorzitter van de KNBB, drs. J. J. v. Vliet, de secretaris en bekende radio verslaggever Joop v .d. Hoek, het hoofdbestuurslid en jeugd- en cur susleider J. v. Beem en het hoofdbe stuurslid N. Donkers. Na een inlei dend woord door de districtsvoorzitter de heer A. Brand vond door de voor zitter der KNBB de huldiging plaats. Alvorens hier echter toe over te gaan richtte hij in eerste instantie het woord tot het organiserende district, waarbij hij een compliment bracht voor de buitengewone wijze waarop dit toernooi werd georganiseerd. In een bijzonder geestige speech richtte de voorzitter zich met een persoonlijk woord tot de spelers, waarbij hij met de laagst geplaatste begon. Tot de kampioen De Groot zei hij: „met echt West-Friese menta liteit bent U er in geslaagd beslag op de titel -te leggen .waarbij U in de laatste partij met het produceren van een serie van 80 caramboles hebt ge toond over de nodige hardheid in de wedstrijdsport te beschikken. Hierna mocht De Groot uit handen van de voorzitter de bondsmedaille in ontvangst nemen. De heer v. Vliet richtte zich ver volgens tot de districtsvoorzitter, de heer A. Brand. „U bent als voorzit ter van het district begonnen met één vereniging die in de loop van 20 jaar, dank zij Uw aktiviteit en groot enthousiasme voor de biljartsport, is uitgegroeid tot 11 verenigingen. Vanaf 1946 was U bij alle finales aanwezig die op Schouwen-Duiveland plaats vonden". De heer v. Vliet noemde de heer Brand een steunpilaar van de KNBB. Voor zyn zeer grote verdiensten heeft het hoofdbestuur dan ook gemened de heer Brand te moeten benoemen als bondsridder. Hij overhandigde de heer Brand de bij de onderscheiding behorende speld. De 'heer Brand zei zeer verrast te zijn door deze mededeling. Nimmer zou het district geworden zijn wat het nu is zonder de medewerking die ik van mijn naaste medewerkers steeds heb mogen ondervinden, aldus spr. Deze onderscheiding zag hij in de eerste plaats al9 een verdienste voor de leden van het district ,aan wiens medewerking hij deze onder scheiding heeft te danken. Nog nim mer is er tevergeefs een beroep op spelers van het district gedaan als er op een bepaalde plaats demonstratie partijen moesten worden gespeeld. Tot de bondsvoorzitter zei de heer Bran dhet buitengewoon prettig te hebben gevonden als gastheer te hebben mo gen optreden van de bondsbestuurs- leden. Hij sprak de wens uit, dat wan neer 'het districct nog eens aanvraagt een kampioenschap van Nederland te mogen organiseren, dezelfde bereid willigheid aan de dag zal worden ge legd. Woorden van dank De spelers bracht hij dang voor het spel dat zij hebben laten zien. Bijzon dere woorden van waardering sprak hij ook tot de leden van de wedstrijd commissie, de heren F. C. Hanse en L. van Popering, die bergen werk hebben verzet om dit toernooi te doen slagen. Verder richtte de heer Brand Afscheid hoofd Chr. nat. school te Haamstede De heer A. A. v. d. Leer in Middelburg benoemd HAAMSTEDE, 24-2. Schoolbestuur, ouders en oudercommissie van de Chr. nationale school te Haamstede hebben tijdens een bijzondere ouderavond op hartelijke wijze afscheid genomen van het hoofd van de school, de heer A, A. v. d. Leer. De heer v. d. Leer was ge durende drie en een half jaar werk zaam te Haamstede en verlaat thans de school wegens een benoeming te Middelburg. Het scheidende schoolhoofd werd door mevr. Malipaard-Daane toege sproken in dichtvorm. Namens de oudercommissie bracht zij de heer v. d. Leer dank voor het^vele en goede dat hij voor de school" heeft gedaan en onderstreepte haar woorden met de aanbieding van een luxe model vulpen. De heer C. A. van Oord zei als voor zitter van het schoolbestuur zeker te weten, dat de heer v. d. Leer „bij ons behoorde". „Wij zijn van u beiden gaan houden, daarom bid ik u toe dat het u in Middelburg goed mag gaan", aldus de heer v. Oord. De voorzitter hoopte voorts dat het nieuw benoemde hoofd, de heer S. Boersma, het voet spoor van de heer v. d. Leer zal vol gen. Het hoofd van de Beatrixschool, de heer S. de Haas, sprak vervolgens woorden van waardering voor de goede samenwerking en collegialiteit. In een korte toespraak, die hij zijn „eindles" noemde, sprak de heer v. d. Leer vervolgens zijn dank uit voor de nauwe band die bestond tussen hem en het schoolbestuur en voor de pret tige samenwerking met zijn naaste medewerkers. Het scheidende school hoofd betrok in zijn afscheidswoord ook mevr. Malipaard en de uitste kende verhouding met de ouders en het gemeentebestuur. Tijdens een bijzondere schoolmiddag deze week zullen de kinderen afscheid nemen van „meester" v. d. Leer. Aan het begin van de avond had de heer C. A. van Oord als voorzitter, na opening op de gebruikelijke wijze, in het bijzonder welkom geheten de heer J. W. de Jonge, secretaris van de gemeente Westerschouwen, die het gemeentebestuur vertegenwoordigde. Voorts heette de voorzitter speciaal welkom het nieuw benoemde hoofd en echtgenote en de gereformeerde predi kant, dr. Boerma. Voorts bepaalde de heer v. Oord zich bij een gedeelte uit Jezus Sirach, het oude apocriefe boek, waarin Jezus Sirach houding tegen over kinderen niet lankmoedig en on handelbaar is. Rustig schooljaar Uit het jaaroverzicht van de heer v. d. Leer bleek het afgelopen schooljaar rustig te zijn geweest, met alleen een kleine stagnatie toen de handwerk- onderwijzeres mej. Schot de school verliet. In haar plaats kon echter al spoedig mej. v. d. Schee benoemd worden. Het aantal leerlingen be draagt thans 103, dit is acht minder dan vorig jaar. De vijfde en zesde klasse maakten een bijzonder reisje naar de Deltawerken in Bruinisse. Het voetballen leverde geen resultaten op, maar bij het korfballen werd de school afdelingskampioen van het eiland. De kinderen spaarden f 1300,-; de kinderpostzegelactie leverde een bedrag op van f 427, Goedgekeurd en vastgesteld werd de financiële rekening van de pen ningmeester, de heer J. van Waveren. De aftredende bestuursleden, de heren L. Kloet en J. van Waveren, werden bij acclamatie herkozen. Bij de rond vraag bleek dat het aantal leden van de schoolvereniging stijgende is. Na de koffiepauze werd de avond besloten met een gezellig aardrijks kundig spel getiteld „Je neemt er wat van mee" o.l.v. mej. Schouls en de heer Reijerse. Het nieuwe schoolhoofd, de heer Broersma, werd door de voorzitter aan de verga'dering voorgesteld. De heer Broersma richtte zich vervolgens in een „proefles" tot de ouders. woorden van dank tot de arbiters, tel lers, de pers, de middenstanders en alle milde gevei's van de prijzen, de auto-bezitters die zaterdagmorgen een rijtoer voor de spelers met hun dames hebben verzorgd en het publiek voor de sportieve wijze waarop zij zowel met de .sterke als zwakkere spelers hebben meegeleefd. Hierna overhan digde de heer Brand aan de spelers een aantal zeer fraaie prijzen. Ieder speler kreeg het rampboek „Gekwelde Grond", aangeboden, alsmede een wa pen van glas van Zierikzee, aangebo den door de plaatselijke V.V.V. en een door een middenstander aangeboden doos boerenbabbelaars. Alle spelers kregen hierna nog een tweetal prij- Vaantjes De heer Karman kwam in het be zit van een tweetal vaantjes voor de hoogste gescoorde serie en het hoog ste partijgemiddelde. Verder was nog een prijs beschikbaar gesteld voor de speler die in de zesde beurt (waar de spelers zelf niet van wisten) de hoog ste serie zouden scoren. Deze prijs viel met een serie van 36 caramb. ten deel aan de heer Verstappen. Namens de spelers feliciteerde de heer W. Roodhu-zen de districets- voorzitter met zijn onderscheiding. Verder sprak hij woorden van dank tot de organisatoren voor de sublieme wijze waarop het toernooi is georga niseerd. Namens de spelers overhan digde hij aan de leden van de wed strijdcommissie een oos sigaren. Ver der bracht hij de dank over van de spelers aan de heer de Graag voor de uitstekende verzorging. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een stof felijk blijk van waardering. Tenslotte dankte hij de spelers voor de aange- nema en kameraadschappelijke sfeer, die tijdens het gehele toernooi heeft geheerst. De heer Brand dankte de heer Roodhuijzen voor de door hem gesproken woorden, waarbij hij als grote verrassing de bondsvoorzitter een vaatje oesters aanbood. scheidsr. zorgen); Renesse B I-Zierik- zee B I (2.30 uur, zelf voor scheidsr. zorgen). Groep B VIII: Zierikzee B III-WIK B I (2.30 uur, scheidsr. W. v. d. Maas); Zonnemaire B I-Nieuwerkerk B I (2.30 uur, scheidsr. A. Dorst); Zwaluwen '61 B I-MEVO B I (2.30 uur, scheidsr. N. Speelman); Bruse Boys B II-Zierik- zee B II (2.30 uur, scheidsr. J. v. d. Linde). Zondagcompetitie Het programma voor zondag 4 maart luidt als volgt. 3e klas B: Zierikzee II-Burgh II (scheidsr. G. A. de Fouw); SVOWK- Renesse (scheidsr. P. Poelman). 2e klas C: Renesse II-Brouwersha- ven II (scheidsr. N. Speelman); Drei schor II-Zonnemaire (scheidsr. N. Nouwen). Dc wedstrijden op zondag beginnen om 2.30 uur n.m. VOETBAL K.N.V.B. Zondagcompetitie 4e klas G: Burgh-S.C. Gastel 2-0; NVS-Zierikzee 4-2; Halsteren-Brou- wershaven 5-1; Nieuw Borgvliet-Vos- meer 1-0. Zaterdagcompetitie le klas B: Zierikzee II-Dreischor 1-7. 4e klas A: Mevo-Nieuwdorp 1-3; Arnemuiden-Spui 7-1: Chrislandia- AZVV 1-3; Dinteloord-Smerdiek 2-1. le klas: AZVV II-Bruse Boys 1-2; SVD-Veere 1-4; Kapelle-Hoek 3-0; Yerseke III-Middelburg V 0-2. 2e klas C: Brouwershaven III-Mevo II 4-1; WIK-Burgh III 4-4; Duive- land-Duiveland II 1,0-0. 3e klas D: Mevo III-Nieuwerkerk 1-0; Zeemeeuwen-WIK II 8-0 (Zee meeuwen kampioen). Groep B VII: Dreischor B I-Renes- se BI 1-5; Burgh BI-Brouwershaven BI 8-3. Groep BVIII: Nieuwerkef-k BI-Zie- rikzee BUI 11-0; Burgh BII-Mevo BI 0-5WIK BI-Zonnemaire BI 3-1. SPORT BILJARTEN „De Postillon" en „De Carambole' speelden met 10-10 geiyk Te Nieuwerkerk werd een biljart wedstrijd gespeeld tussen twee teams van „De Postillon" en „De Caram bole" uit Dreischor, welke ontmoeting in een 10-10 gelijke stand eindigde. De laatste partij welke de doorslag moest geven, verstreek onder hoog spanning. Folmer moest nog 1 caram bole maken en zijn tegenstander van Mierlo 13. Toch slaagde laatstgenoem de er in om deze partij in zijn voor deel te beslissen, waardoor met gelij ke stand het einde kwam. De uitslagen waren: C. Stout jesdijk- A. H. de Waaij 0-2; A. de Bil-M. H. de Rijke 2-0; C. Tanis-K. L. v. d. Werve 2-0; J. Scholten-P. van Mierlo 2-0; K. Folmer-Kr. Dorst 2-0; C. Stoutjesdijk-M. A. Fonteine 0-2; A. de Bil-K. Lodewijk 0-2; C. Tanis-Joh. Goudzwaard 2-0; J. Scholten-B. M. de Rijke; K. Folmer-P. van Mierlo 0-2. Naar wij vernemen zal de return ontmoeting op donderdag 1 maart a.s. plaats vinden in hotel „De drie scha pen" te Dreischor. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie Het programma voor zaterdag 3 maart luidt als volgt. le klas: Kapelle-Yerseke III; SVD- AZVV II; Middelburg V-Wolfaarts- dijk; Veere-Hoek; VCK-Bruse Boys (scheidsr. A. de Looze). 2e klas C: Brouwershaven III-ME VO II (scheidsr. T. Simmei's); Burgh III-Duiveland II (scheidsr. M. A. Fon teine); WIK-Duiveland (scheidsr. K. Nouwen). 3e klas D: Bruse Boys li-Zwaluwen (scheidsr. J. v. d. Linde); Nieuwerkerk -WIK II (scheidsr. G. M. v. d. Wielen). Bovenstaande wedstrijden beginnen n.m. 4 uur. Junioren Groep B VII: Dreischor B I-Brou wershaven B I (2.30 uur, zelf voor Onaangename verrassing Vier dieven hebben te Londen een onaangename verrassing te incasseren gekregen toen zij een gestolen vrachtauto met 200.000 gulden aan sigaretten openden: vier politiemannen sprongen uit de auto en na men de verbijsterde dieven in hechtenis. De politie was ge waarschuwd dat een overval op de vrachtauto zou worden gepleegd. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 26-2. Aangevoerd: 1161 vette koeien en ossen. Prijzen per kg; vette koeien en os sen f 3,00-3,30, f 2,70-2,95, f 2,50-2,70. Aanvoer ruimer; handel redelijk; prijshoudend, px-ima exemplaren bo ven notering. Scheepvaartberichten Ampenan, 25-2 te Zamboanga. Esso Amsterdam (t.), 24-2 te Coryton. Ingezonden mededeling MCHTHOLPÏLieTS Tcden hoest en Keelpijn V Uitwerking frappan»- Feuilleton 62 De rechercheur knikte. „Een klein kunstje voor iemand van de politie, meneer. Wees er nu maar zuinig op. En wees blij, dat u uw oudste dochter mee krijgt om u een beetje te ver troetelen. Want dat ben je zeker van plan, niet Cobie?" Ze vleide zich tegen haar vader aan en lachte. „Nou, daar kan paps op rekenen. We zullen de schade inha len". Op het perron nam Gert met een lange handdruk afscheid. Cobie bloos de en zei: „Dank u hartelijk, meneer Hoolwerf, voor alles, wat u voor ons gedaan hebt. We zullen dat erg op prijs stellen". „Gen dank, lieve mensen, het was mijn plicht. Maar misschien kom ik jullie in de vakantie wel eens opzoe ken". „Ja, dat moet u beslist doen, me neer Hoolwerf. Dat zouden we wer kelijk prettig vinden". Toen stapten ze in de trein, die even latr wegreed. Gert wuifde het tweetal na en keerde toen terug naar zijn wagen. In het dorp was men het er over eens, dat een mensenleven toch maar broos was.Zie nu maar eens naar die mevrouw van der Haas. Zo ben je ge zond en zo lig je op het kerkhof. Nu ja, het mens zal zich de verdwijning van haar man natuurlijk wel ex-g aan getrokken hebben. Dat Is toch te be door Frank van Falckenoort grijpen? En dat zo'n man dan nog zo gevoelloos aan het graf kan staan. Nog geen traantjeNou, dat zegt toch wel genoeg, nietwaar? En nu heeft-ie dat arme kind, die half-idiote Cobie oook nog meegenomen. Zo ver van huis. En de woning wordt met inboedel en al verkocht. Heb je het ook gehoord De notaris heeft op- dx'acht gekregen om het zo voordelig mogelijk van de hand te doen. Nou, een huis bx'engt tegenwoordig een aardig centje op. En die verpleegster gaat ook weg: ze heeft haar ontslag genomen. Nu ja, dat is te begrijpen na de plotselinge dood van haar moe der. Zulke nare herinneringen elke dag om je heen, dan is het maar beter naar een andere omgeving te gaan. En die Gerarda gaat naar een winkel in de stad. Mens, mens, je beleeft wat tegenwoordig De volgende dag ontbood de inspec teur Gert. „Ik heb gisteren telefonisch het geval met de officier besproken en hij vindt het beter om de hele zaak onder de gegeven omstandigheden te seponeren. Met andex'e woorden: de zaak is afgedaan. De familie is naar verschillende windstreken uitge zwermd, dus behoeven wij ons nu geen zorgen meer te maken. Apropos, ik moest je nog bedanken namens de burgemeester voor de vlotte en dis crete wijze, waarop je deze verdwij ningszaak tot een goed einde hebt weten te brengen". 25. Eind juli stapte er in Blankenese een man uit de tx'am bij de halte Win- zelstrasse. Hij draagt een koffertje in de hand en een regenjas over de arm. Hij gaat de smalle straat in en op nummer 89 drukt hij op de bel. Zo dra de deur van boven opgetx'okken is, hoort hij iemand vragen: „Wer ist da?" Ditmaal antwoordde Gert niet met „Kriminalpolizei", maar enkel met „Hoolwex'f aus Holland. 1st Herr van der Haas zu Hause?" „Ja, die is er. Korpt u maar boven". Hij kent de deur en klopt aan. Dan gaat hij naar binnen en twee paar ogen kijken eerst verbaasd, dan blij verrast. „Als dat niet meneer Hoolwerf is", zegt van der Haas lachend en komt overeind uit zijn stoel. Hij drukt de bezoeker hartelijk de hand. Dan kijkt Gert in het blozende gezicht van Co bie. Ze legt haar smalle handje be deesd in de zijne. „Dag, meneer Hool werf", zegt ze en Gert onderkent reeds een licht Duits accent. Dan neemt ze zijn koffer en overjas en brengt die weg. Even later zitten ze genoeglijk tegenover elkaar aan de tafel. „En hoe is het in Dorringen?" vraagt van der Haas. En Gert vertelt. Dat zijn dochter Jo nu in een ziekenhuis in Amsterdairx werkzaain is. Dat Ge- rarda winkeljuffrouw in een kx-uide- nierswinkel in Enschedé werd. En dat de kwestie van de baan is. „We pi'a- ten er niet meer over, mensen. Dit is een nachtmexrie, die achter de rug is en zo snel mogelijk vex'geten dient te worden. Ik ben blij, dat ik u beiden gezond en wel aantx'ef. Voox-al Cobie ziet er uit als een bloem met haar ge bruinde wangen en armen. Ik zie wel, dat je veel profiteert van deze mooie zomer". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2