DE Wilt U 25 minuten na nu van échte Hollandse erwtensoep genieten? SPAAR DUBBELBIJ DE SPAR 6 REPEN" qo 40 20 ct KOFFIEMELK oc 38 19 ct Pindakaas Po,98 40 20 ct Luchtververser Rundvlees loe SPRITS Pok 50 20 10 a Snijlunchworst 20 10 ct Chocosta&fjes NIEUW en met smaakgarantie groot zakje SUCCESJES Royal Quality nu 93 io=s Roodmerk nü 75.io* Groenmerk nü 65.10* DUBBEL ZEGELS WERKELIJK VOORDEEL Profiteer van 10% korting ppi SPAR- KOFFIE I4D roodmerk, 250 gr. lHrl#-10% GUSTA RE*b,?X' 180.io% melk, puur of nool 1/2 literfles spuitbus 300-10% blik 350 gram 1 fcO-10% 150 gram l^r Koekje met 10% 200 qram 32-10% Reken maar na! Dubbel Sparzegels betekent dat u op bovenstaande artikelen 20% korting krijgt! SPAR geldig van 22 t/m 28 februari KOPEN BIJ DE SPAR 15 SPAREN BIJ DE KOOP 'c Kan! 't Kan als U de échte -HOLLANDSE ERWTENSOEP van KNORR in huis heeft. Dan fs het zo gemakkelijk iemand blij te maken met de ware wintersoep. Een gure dag? Plotseling trek? Kinderen die om erwtensoep vragen? Verwen Uzelf en Uw eters met fijn smakende erwtensoep, die voor het eerst in KNORR-kwaliteit in de winkel is. Denkt U erom? De Knorr-koks en 600 Nederlandse huisvrouwen heb ben weer samen dit recept gemaakt. Dè garantie, dat de nieuwe soep voor 100% aan Uw smaak beantwoordt. 68ct zondag-soep voor elke dag TZhcVi Nederlands produkt, bereid door Cosmonda Voedingsmiddelen N.V.. Loosdrccht. in liecncie en onder controle van Knorr A.G. Thayngcti Zwitserland die hec recept onder exclusiviteit heelt afgestaan. STAD EN PROVINCIE NIEUWERKERK Het leesgezelschap „O.K.K." In de dezer dagen gehouden voor jaarsvergadering van het leesgezel schap „O.K.K." alhier werd gememo reerd dat het gezelschap op 4 maart a.s. 115 jaar bestaat. De tegenwoordige directeur de heer J. J. van Dijk ver vult deze functie reeds gedurende 20 jaren. Dienaangaande werd hij met een kort woord toegesproken door de commissaris, de heer J. A. van Nieu- wenhuijze, onder aanbieding van een rokertje. De heer van Nieuwenhuijze werd bij acclamatie herkozen tot com missaris. Rode Kruis-etvond op 1 maart Door omstandigheden werd enige maanden geleden de jaarlijkse Rode Kruis-avond uitgesteld. Thans is van het hoofdbestuur bericht ontvangen dat op donderdag 1 maart a.s. deze avond in „Ons Dorpshuis" alhier zal worden gehouden. Als hoofdfilm zal vertoond worden de overbekende film „Madame Curie". BRUINISSE Reparatiehaven wordt gebaggerd Het gemeentebestuur van Bruinisse is voornemens de reparatiehaven te laten uitbaggeren. Daarvoor zal (waar schijnlijk in maart) gebruik worden gemaakt van het baggerscheepje, dat indertijd eigendom was van de ge meente Bruinisse, maar dat later aan de gemeente Ouddorp werd verkocht. Bouw 24 woningen In plan-west is door een der drie betrokken aannemers een begin ge maakt met de voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van de 24 woningen die daar in 1962 zullen ge bouwd worden. Mosselschip kreeg kabel in schroef Het mosselvaartuig Bru 42, schipper Joh. Jumelet, kreeg bij het vissen op zijn percelen in de Grevelingen (voor oever van Goeree-Overflakkee) een polsdikke kabel in de schroef, waar door het onmogelijk werd verder te navigeren. Het schip werd door het motorschip „Arend" van het bestuur der visserijen op de Zeeuwse stromen (opziener Ph. Steketee) naar de haven van Bruinisse gesleept, waar men eerst de ongeveer 30 meter lange ka bel afkapte, terwijl het vastgelopen stuk door machinefabriek Padmos moest worden weggebrand. De kabel schijnt een souvenir van de Duitse bezetting te zijn. Ook aan de motor zijn door het vastlopen nog beschadi gingen gekomen. Vrije middag voor middenstanders De afdeling Bruinisse van de Kon. Nederl. Middenstandsbond besloot woensdagavond met bijna algemene stemmen tot het aanvragen van een zg. vrije middag. De bedoeling is dat alle middenstandszaken op dezelfde middag (dinsdags) gesloten zullen zijn, maar dit moet bij gemeentelijke ver ordening worden geregeld, zodat het gemeentebestuur van Bruinisse de uiteindelijke beslissing moet geven. BROUWERSHAVEN Heropvoering schoolrevue Dinsdagmiddag gaven de leerlingen der o.l.-school te Brouwershaven een heropvoering van hun schoolrevue „Met de neus in de wind". De boven zaal van hotel „Jacob Cats" was prac- tisch gevuld met de genodigde ouden van dagen en verdere belangstellen den. Evenals vorige week werd het programma op vlotte wijze afgewerkt en ontvingen de kinderen van het dankbaar publiek eengul applaus. Door de Bond van Bejaarden afdeling Brouwershaven werden de kinderen getracteerd op een flesje limonade en een reepje chocola. Een geefster, die onbekend wenste te blijven schonk de jeugdig etoneelspelers(sters) een si naasappel en voor het dekken der on kosten het mooie bedrag van f -25. Aan het slot van de revue sprak me vrouw Clarisse-Klaasse namens de bejaarden een woord van dank voor het gebodene. Kinderen vonden gouden Karolusgulden Dezer dagen kwamen de kinderen van de heer G. te Brouwershaven met een munt thuis, die ze tijdens het spe len hadden gevonden. Na opzending door een bekend archeoloog op ons eiland naar het Rijksmuntenkabinet in Den Haag bleek, dat het hier een gouden Karolusgulden van Karei V betrof, geslagen te Brugge tussen 1521 en 1551. Op de voorzijde staat een af beelding van Karei V met het op schrift: Karei b(j de gratie Gods, Rooms keizer en koning van Spanje. Aan de keerzijde staat het wapen van Karei V met het opschrift: „Geef mij kracht tegen Uw vijanden Heer". WESTERSCHOUWEN Een 10 X 10 bazar Door enige jongelui, die iets wilden doen in het kader van de anti-honger actie va nde Nederlandse jeugd, de bekende „Tien maal tien"-actie, is het initiatief genomen tot het houden van een bazar waarvan de baten geheel ten goede zullen komen aan genoemd doel. Zodoende zal een twaalftal jon gelui aanstaande zaterdag als stand houders optreden in de „Koebel" te Burgh. Zij hopen maar, dat het ge bouw te klein zal zijn en dat de op brengst bevredigend genoemd zal kun nen worden. Dat de jeugd wel tot iets in staat is kan iedereen dus zien op deze bazar, die, naar we vernemen, geopend zal zijn van drie tot vijf uur 's middags en van zeven tot half elf 's avonds. Naast de kaarten, die uit gezet werden onder de jeugd van Westenschouwen, zal de opbrengst der bazar de post, die overgemaakt zal worden nog komen vergroten. Graag vermelden wij dit initiatief. BRUINISSE De Wereld Vrouwen Gebedsdag De Wereld Vrouwen Gebedsdag op vrijdag 9 maart zal te Bruinisse wor den gehouden in het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Kerk. Zowel door leden van de Hervormde vrou wengroep, de Gereformeerde vrou wenvereniging als door de afdeling van de Ned. Christen Vrouwen Bond zal daaraan worden deelgenomen. Vergadering Hervormde Vrouwenvereniging De schoonmaak zal het onderwerp zijn dat in het middelpunt der belang stelling zal staan op de eerstvolgen de vergadering van de Hervormde vrouwenvereniging op dinsdag 5 fe bruari 1962. In de dinsdag 20 dezer gehouden vergadering gaven zich vier nieuwe leden op. ROTTERDAM. In de Duitse kerk in Rotterdam zal zondagavond a.s. een plechtige bijeenkomst worden gehou den ter nagedachtenis van de slacht offers van de overstromingsramp in het Noordduitse kustgebied. Per bromfiets naar Ethiopië OUDESCHOOT, 22-2. Een inwoner van Vlieland, de 63-jarige heer P. A. Kroon, zal woensdag 28 februari uit Oudeschoot in Friesland vertrekken voor een tocht per bromfiets naar Ethiopië en terug. Hij zal op deze wij ze een afstand van ongeveer 16.000 kilometer afleggen. De heer Kroon reist via Egypte, Lybië en Soedan. Hij hoopt de tocht in plusmius drie maan den te volbrengen. In voorgaande jaren heeft de Vlie- lander reeds tochten gemaakt door Egypte en Marokko, en grote delen van Europa. Hij maakt deze tocht on der auspiciën van een rijwiel- en mo- torfabriek in Oudeschoot, maar heeft zelf het initiatief genomen. Raad gemeente Brouwershaven vergadert op 27 februari De raad der gemeente Brouwers haven zal op dinsdag 27 februari a.s., des namiddags twee uur, in openbare vergadering bijeenkomen in het „Plaesenuus" te Dreischor. De agenda vermeldt o.a. beëdiging als lid van de raad van de heer M. Matthijsse te Brouwershaven; inge komen stukken en mededelingen; vaststelling wijziging van de gemeen schappelijke regeling Beatrixschool; benoeming wegens periodieke aftre ding van leden van het bestuur van de gemeentelijke instelling Sociale Zorg in deze gemeente; wijziging der bezoldigingsverordening 1961; ruiling van grond, gelegen- aari het Trampad te Brouwershaven met de heer J. v. d. Weele; aankoop van grond, gelegen aan het Spuislop te Brouwershaven van de heer J. R. v. d. Wekken; vér koop van grond, gelegen aan het Spui slop te Brouwershaven aan de heer J. R. v. d. Wekken; vaststelling veror dening inzake de toekenning aan het gemeentepersoneel van een voorschot over het eerste kwartaal 1962; goed keuring van de le wijziging der be groting 1961 van de gemeentelijke in- _stelling voor Sociale Zorg, vastgesteld d.d. 25 januari 1962. Vaststelling begroting der gemeen te voor het dienstjaar 1962 met de eerste wijziging daarop; vaststelling begroting 1962 van het woningbedrijf over het dienstjaar 1962; goedkeuring der begroting der gemeentelijke in stelling voor Sociale Zorg voor het dienstjaar 1962, vastgesteld d.d. 25 ja nuari 1962; vaststelling bedrag per leerling als bedoeld in artikel 55-bis der Lager Onderwijswet 1920, voor het jaar 1962. NIEUWE VESTIGING VAN BANK TE ZIERIKZEE Middenstandsbank N.V. koopt vroegere drukkerij ZIERIKZEE, 22-2. Wij vernemen dat de Middenstandsbank N.V. het pand heeft aangekocht, waarin voorheen was gevestigd het bedrijf van de N.V. Drukkerij voorh. Lakenman Ocht- man, die het pand verliet in 1958 als gevolg van de ingebruikneming van de nieuwe drukkerij aan het Janne- wekken. Korte t(jd nadien is het pand in de Nobelstraat nog bezet geweest door een Haags confectiebedrijf. Het krijgt dus straks een geheel nieuwe bestemming. De drukkerij bezette het pand vanaf de beginjaren van deze eeuw, na eerst gevestigd te zijn geweest in het pand aan de Oude Haven, thans in gebruik door de firma Gebr .Wiebols. Na de tweede wereldoorlog werd het pand aanmerkelijk vernieuwd en uitgebreid o.m. door toevoeging van een naast het gebouw gelegen woonhuis. Het leek ideaal geschikt voor allerlei doel einden, maar de kopers liepen - na vertrek van het confectiebedrijf - niet hard. De vroegere drukkerij is dus thans in handen van de Middenstandsbank N.V., die de bedoeling heeft er een bankbedrijf te vestigen, dat geheel Schouwen-Duiveland omvat. Tot nu toe hield en houdt de Middenstands- bank N.V. een wekelijkse zitdag te Zierikzec, maar dit ontwikkelt zich dus in de toekomst tot een volledige vestiging. Voor de inrichting tot bankgebouw* is een omvangrijke in terne verbouwing noodzakelijk, die op korte termijn zal worden uitgevoerd, maar waarmede zeker geruime tijd zal zijn gemoeid. Het stemt intussen tot voldoening dat het ruime leeg staande pand in de Nobelstraat einde lijk aan een nieuwe bestemming toe is Onderlinge Brand waarborg Mij. „E.M.M." te Noordwelle De algemene ledenvergadering welke was vastgesteld op 26 februari a.s., zal wegens om standigheden één week later worden gehouden en wel op 5 maart a.s., zelfde tjjd en zelfde plaats. Het bestuur Te koop: Wegens verandering: 4-deurs auto, „Hillman Minx", motor, banden en lak in pr. st. J. v. Ast, Doelemanplein 5, Zierik- zee, tel. (01110) 3028. 1 kloostertafel, 1 uittrektafel, 4 stoelen en 2 fauteuils. J. C. Berrevoets, Lombardstraat 6, Zierikzee. Het Witte Huis heeft woensdag bekend gemaakt, dat van 8 tot 10 mei in Seattle een belangrijke conferentie over het gebruik van de ruimte voor vredelievende doelen wordt gehouden. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee I-De Schutters I 4—1 Na de wedstrijden tegen Cluzona, NSV maakte de Zierikzeeploeg een inzinking door, weliswaar werd thuis van Oud-Vosmeer nog op de valreep gewonnen, andere wedstrijden gingen verloren met als dieptepunt de uit slag tegen Burgh I. Vorige week ging het tegen Halste ren zeker beter en zondag jl. lieten zowel de gasten als Zierikzee een be hoorlijke indruk achter. De achter hoede, waarin thans Jac. Willemse en Jan van Beveren als backs fungeer den met daartussen Kouijzer als stop- perspil en daarachter Stoutjesdijk in het doel, deed het goed. C. Verwest tegen Burgh rechtsach ter ligt de rechtsmiddenplaats betel en de linksmidden de Looff ontwik kelt zich tot een vaste kracht. De voorhoede speelde in een gewij zigde samenstelling, t.w. van links naar rechts; Jac. Koevoets, J. Hoppe- nor, C. Stoutjesdijk, S. de Vlieger, J. Goedegebuure wist de bal vier maal achter de Schuttersdoelman te plaat sen. Voor de rust mocht C. Stoutjes dijk het genoegen smaken de score met een kopbal te openen uit een goed geplaatste vrije trap van rechtsachter Willemse. Ook de gasten vonden één maal het net. Na de thee hadden de iJood-zwarten enige tijd nodig om het juiste ritme te vinden, toen de ploeg weer liep wist S. de Vlieger twee maal de netten te vinden. Kort voor het einde benadrukte Koevoets het Zie- rikzee-overwicht nog met een vierde doelpunt, waardoor de eindstand 4-1 werd. Uit geallieerde kringen in West- Berlijn is woensdag vernomen dat de Russen dinsdag met acht transport vliegtuigen over bijna de gehele lengte van de luchtcorridor Berlijn-Frankfurt gebruik hebben gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3