l\ 11 Kus geen misdaad Instorting in Duitse mijn uw ZOONTJE VERMAAKT ZICH Ingezonden mededeling 1 hl f KUNSTMEST. STROOIERS x Prinsessen Irene en Margriet naar Paramaribo - /Ut&é~ /tnwt&Z J. W. KOOMAN Ellemeet Tel.O 1117-281 DERTIG GESLAAGDEN Eindles te Haamstede verkeerscursus volwassenen HAAMSTEDE, 15-2. Een gezellige sfeer heerste woensdagavond in het Ger. Jeugdgebouw te Haamstede waar de eindles werd gehouden van de ver keerscursus voor volwassenen. Niet minder dan 38 personen namen aan de cursus, die uit acht lessen bestond, deel. De deelnemers waren afkomstig uit Burgh-Haamstede, Renesse, Scha rendijke. Te Haamstede werden de lessen gegeven door opperwachtmees ter Poortman, terwijl die te Renesse onder leiding stonden van wachtmees ter Lindhout. De cursus werd georga niseerd door de afdeling Renesse van de Bond voor Veilig Verkeer. Beide cursussen werden dus op de eindles tot één eindles samengevoegd. De exa mencommissie bestond uit de burge meester van Westerschouwen. jhr. R. J. 11. Q. Röell, de kantonrechter uit Zierikzee, mr. W. E. van Vloten en de secretaris van de afdeling, de heer Z. Roseboom. De cursisten werden welkom gehe ten door de heer Roseboom. De aan wezigen kregen een viertal vragen lijsten in te vullen, die in een wisse lende volgorde werden gegeven, zodat „spieken" uitgesloten was. Onder po litioneel toezicht dook ieder hierna in zijn taak, die niet gemakkelijk was. De jury had geruime tijd nodig om zich door de „berg" antwoorden te werken. In de kleine uurtjes werd de uitslag tenslotte bekend gemaakt door burge meester Röell, die in de eerste plaats dank bracht voor de aktie van de af deling Renesse. Het is de bedoeling dat deze afdeling in de nabije toe komst de gehele gemeente gaat be strijken, waarbij de gemeente Wester schouwen graag de organisatie van de schoolexamens in haar handen zal overgeven. Hoe belangrijk het ver- keersonderricht wel is, bewees de burgemeester door er op te wijzen dat nu reeds in 1962 een vijftal inwoners van ons eiland door verkeersongeluk ken het leven verloor. Dank bracht spreker verder aan opperwachtmees ter Poortman en wachtmeester Lind hout voor hun belangeloze medewer king. Betreffende de uitslag deelde de burgemeester mede dat zij die meer dan 62 punten verwierven, een diplo ma met lof ontvangen, terwijl zij die boven de 47 punten hadden een ge woon diploma ontvangen. Deze diplo ma's zullen op een later tijdstip uit gereikt worden, op een enigszins fees telijke avond. Namens de afdeling bracht de heer Roseboom dank aan de examencommissie en aan de in- strukteurs en hij hoopte verder dat iedere deelnemer lid zal worden van de afdeling. De geslaagden Namens de cursisten spraken de he ren P. Slager, namens de deelnemers uit Haamstede, terwijl de -heer P. Tel le namens Renesse en omgeving sprak. Aan opperwachtmeester werd tenslot te een klein geschenk overhandigd, terwijl de wachtmeester de bekende enveloppe ontving. De geslaagden zijn: W. Hart, Haam stede, L. P. Raats-Geleijnse, W. van Sluijs, J. M. Rademaker (met lof), J. van den Bos, J. Jonker, T. Beije, M. Maliepaard, allen eveneens Haamste de. M. Viergever (met lof), Renesse, J. v. d. Schelde, Renesse, W. J. Ver- jaal (met lof), Scharendijke, D. Vier gever en P. Telle, beiden Renesse, laatstgenoemde met lof. C. M. de Vrieze-Landegent, Haamstede, J. Staal-Bosman, Renesse, A. v. Beve- ren (met lof), Renesse, J. C. Jonker en M, P. Zorge, beiden Haamstede, A. Verjaal (met lof), Scharendijke, B. de Jonge, Renesse, W. J. M. Dorre- man-Braber, Renesse, C. Kooman en B. van Liere-Hoogland, beiden met lof, afkomstig uit Renesse, J. Munnik, Renesse, L. J. Verton-van Hiel, M. Kramer, St. v. d. Wekken, A. Tuin- man-v. d. Bos, A. P. Deurloo, D. v. d. Wekken, P. Slager, allen uit Haam stede. Zeven deelnemers moesten af gewezen worden. HET ZONNEMAIRSE LEESGEZELSCHAP „Tot Verlichting en Uitspanning'' hield honderdste vergadering ZONNEMAIRE, 14-2. Hier ter plaatse werd de honderdste jaarvergadering gehouden van het nog steeds flore rende leesgezelschap „Tot Verlichting en Uitspanning", opgericht de 29ste september 1862 op initiatief van ds. Zeeman, indertijd Nederlands her vormd predikant te Zonnemaire en vader van de Nobel-pryswinnaar prof. K. Zeeman. Steeds werd getracht de leden goede voorlichting te brengen en ook ontspanning door middel van week- en maandbladen en goede boe ken. Een traditie van het leesgezelschap, tot de dag van vandaag gehandhaafd, is dat het hoofd van de openbare la gere school de secretaris-penning meester van het leesgezelschap is, te vens belast met het verzenden van de boeken en tijdschriften. Uiteraard liet men deze honderdste jaarvergadering niet zonder feestelij ke herdenking voorbij gaan en het bestuur 'heeft een zeer gelukkige greep gedaan, door hiervoor het poppen theater „De Tondeldoos" uit Zierikzee uit te nodigen. De aanwezige leden, bijna voltallig aanwezig en met hun dames een veertig tal personen om vattend, genoten van een werkelijk ideaal gepresenteerde poppenverto- ning van „De Legende van Westen- schouwen". Dit poppenspel, uiteraard gebaseerd op de bekende legende, werd geheel op ritme bewerkt door de heer Ad Leydekkers. De bijna middeleeuwse taal en de suggestieve cither begeleiding brachten het spel tot het beklemmende hoogtepunt: de ondergang van Westenschouwen. Met de heren I. Vlinkervleugel en A. v. d. RECHTSZAKEN Vier jaar voor moord ROTTERDAM, 15-2. De 29-jarige kapitein van de rondvaartboot „Rijn haven", J. E. H. V. uit Rotterdam, die in de nacht van 2 op 3 juni j.l. tijdens een noodlottige vechtpartij aan boord van zijn schip zijn 33-jarige metgezel W. van L. met een zware ijzeren staaf om het leven heeft gebracht, is door de Rotterdamse rechtbank wegens zware mishandeling, de dood tenge volge hebbende, veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en ter beschikkingstel ling van de regeirng. FRIESE PROEF: Melk per pijpleiding LEEUWARDEN, 15-2. De proef met een „melk-leiding" tussen een boer derij en een melkfabriek in St. Nico- laasga heeft een gunstig resultaat op geleverd. Dit heeft de ontwerper van de „melk-leiding" ir. H. Dijkstra, don derdagmiddag tijdens een persconfe rentie meegedeeld. Ir. Dijkstra ziet goede mogelijkhe den voor de toepassing van zijn vin ding op grotere schaal, waarbij hij de voorkeur zou geven aan een aan voer van de melk van ongeveer 20 boerderijen, naar ééh punt. Vandaar zou de melk dan verder per tankauto naar de fabriek kunnen worden ver voerd. Een dergelijke vervoerswijze zou een grote besparing van arbeid opleveren, zowel in de fabriek als op de boerderij. Welle met hun echtgenoten kon de heer Ad Leydekkers op een bijzonder geslaagde uitvoering terug zien. De voorzitter J- J. C. de Vlieger kon dan ook werkelijk uit ieders naam „De Tondeldoos" danken. Dit bete kende nog niet het einde van de avond daar een keurig verzorgd slaatje de genodigden wachtte. De heer Leydek kers zorgde voor een verrassing door met gitaarbegeleiding nog enkele volksliedjes en Franse chansons te zin gen. Geen wonder dat de stemming tot het einde buitengewoon goed bleef. Geen goede remmen De 18-jarige werktuigkundige Richard Brown is te Alder shot tot een boete van 135 gulden veroordeeld, omdat hij in een door hem gebouwd „rijdend bed" had meegedaan aan een optocht ten behoeve van een liefdadige instelling, hoewel zijn „voertuig" geen goede remmen had en hij zelf geen rijbewijs bezat en niet tegen ongevallen was verzekerd. GEORGE, Kaapprovincie, 16-2. Het is geen misdaad wanneer een blanke man een kleurlinge kust. Tot deze uitspraak is een rechter van een re gionale rechtbank in George, Kaap provincie, gekomen in een zaak waar in het paar was beschuldigd van over treding van de Zuidafrikaanse wet op onzedelijk gedrag, welke deel uit maakt van de apartheidspolitiek. Het paar was in een geparkeerde auto aangetroffen. Een politieman verklaarde dat het gezicht van de man sporen van lippenstift vertoonde. De rechter concludeerde echter tot vrijspraak. DUSSELDORF, 15-2. In de nacht van woensdag op donderdag heeft zich in een' gang van de mijn Viktor 3/4 in Castrop-Rauxel op ruim zeven honderd meter diepte een instorting voorgedaan waardoor vier mijnwer kers werden ingesloten. Na zestien uren gelukte het de reddingsploegen drie van de ingeslotenen behouden naar boven te brengen. De vierde, de 44-jarige Karl Sehugall, kon men ech ter niet bereiken en donderdagoch tend werd het contact met hem ver broken. UTRECHT, 15-2. De prinsessen Ire ne en Margriet zullen deze zomer een bezoek brengen aan liet in aanbouw zijnde Diaconessenziekenhuis in Para maribo. Het ziekenhuis, dat honderd bedden gaat tellen, zal in september officieel worden geopend. Dit deelde de voorzitter van de Stichting Diaco- nessenarbeid in Suriname, dr. M. A. Melle, donderdagmiddag in Utrecht mede. Dr. Van Melle, die tevens genees- heer-direkteur is van het Diacones senziekenhuis in Utrecht, kreeg don derdag een gouden grammofoonplaat van de charitatieve langspeelplaat ,Zij zoeken zichzelf niet', waarvan destijds tijdens de radioaktie ,Vier maal Z.N.' ten behoeve van de bouw van een Diaconessenhuis ip Paramaribo in korte tijd een spektakulaire verkoop plaats had, aangeboden. De direkteur van een grammofoon platen-maatschappij in ons land, die dr. Van Melle de plaat overhandigde, deelde mede, dat in korte spanne tijds 60.000 exemplaren van deze 25-cen- timeter plaat werden verkocht, ten bate van de aktie. Dit staat gelijk aan ruim 200.000 normale grammofoonpla ten. Schouwen- Duivelandse Sportspiegel Zierikzee neemt het in eigen huis op tegen De Schutters Burgh II krijgt bezoek van Renesse Bruse Boys maakt kleine kans op puntenverdeling tegen SVD VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G gaat Zierikzee het zondag in eigen huis opnemen tegen De Schutters. Als de voorhoede van de rood-zwar- ten in deze ontmoeting blijft volhar den in haar onproduktief spel, zien wij ook deze keer de puntjes in het bezit komen van de Brabanders. Vos meer gaat met de beste winstkansen op bezoek bij Brouwershaven, terwijl Burgh wel geen kans zal zien om NSV in Nispen de puntjes afhandig te maken. Cluzona geven wij in Wouw een goede kans op de zege tegen Kruisland, terwijl Nw. Borgvliet zich wel tot het uiterste zal moeten in spannen om NVS in eigen huis te kloppen. S.C. Gastel en Halsteren zijn aan elkaar gewaagd, zodat de uitslag hier niet ver van een puntenverde ling zal liggen. ZATERDAGCOMPETITIE K.N.V.B. In de 4e klas A zien wij voor MEVO weinig kans op succes weggelegd bij het bezoek aan Smerdiek. Nieuwdorp is in eigen omgeving zeker niet geheel kansloos tegen Terneuzense Boys, ter wijl Chrislandia een goede kans maakt zich de sterkste te tonen in het duel om de 2e plaats tegen Dinteloord. AFD. ZEELAND. In de le klas B van de zondagcompetitie zou SVOWK te Ouwerkerk wel eens voor een ver rassing kunnen zorgen in het treffen tegen de Zierikzee-reserves, Renesse kan weer een stapje dichter bij de titel komen, maar dan zal het Burgh II in eigen huis eerst moeten kloppen. In de 2e klas C zal de ontmoeting tegen SVOWK II voor Zonnemaire weinig problemen opleveren, terwijl in de andere ontmoeting tussen Drei- schor II en Brouwershaven II de thuisclub de beste kansen heeft. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas heeft Bruse Boys een kleine kans op een puntenverdeling bij het bezoek aan SVD. Kapelle kan thuis beslag leggen op de puntjes tegen Wolfaarts- dijk. Hoek gaat het niet gemakkelijk krijgen bij Yerseke III, terwijl ook VCK bij het bezoek aan AZVV II da nig op zijn tellen zal moeten passen. De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is donderdag in west-Berlijn aange komen. De minister die op het vlieg veld Tempelhof werd begroet door burgemeester Brandt, zei dat dit zijn eerste bezoek aan Berlijn is sedert 25 jaar. MICRO-KORFBAL Unitas-WIK 2-2 Deze week werd de micro-competi tie van de S.D.K.B. voortgezet met een viertal wedstrijden in groep I. Met een sportieve en aantrekkelijke wed strijd openden Unitas en WIK het pro gramma. Er werd in een snel tempo gestart, waarbij Unitas al spoedig een licht veldoverwicht kreeg. Beide ver dedigingen bleken uitstekend voor hun taak berekend zodat de aanval lers maar sporadisch gelegenheid kre gen gevaar voor een der korven te scheppen. Met een afstandsschot wist O. Huitema Unitas de leiding te ven (0-1), met welke stand ook de rust aanbrak. Na de hervatting slaag de A. Verhage er uit een doorloopbal in de balans weer in evenwicht te brengen (1-1). Er ontwikkelde zich hierna een vinnige strijd om de lei ding met wisselende kansen voor bei de korven. Door K. v. Ruiswijk wist Unitas weer voorsprong te nemen (2-1), maar met een fraai schot bracht J. Kort direct hierna de partijen weer naast elkaar. In de beginopstelling kregen de Zierikzeeënaars de beste kansen, waarbij Huitema met enige schoten het geluk niet aan zijn zijde had. WIK kreeg ook nog een uitste kende kans toegewezen welke echter werd gemist. Burgh-Brouwershaven 6-3 Brouwershaven dat in deze ontmoe ting verrassend goed voor de dag kwam heeft toch geen kans gezien de club uit de Westhoek de puntjes te ontfutselen. Direct na de afworp na men de Brouwenaren het initiatief in handen en de Burgh-verdediging moest alle zeilen bijzetten om de zwart-witte aanvallers in bedwang te houden. Toch kon men niet voorko men dat Henny v. Beveren er in slaagde haar club de leiding te geven (0-1). Geleidelijk aan slaagde Burgh er in het spel te verplaatsen en toen Janny v. d. Have even werd vrij ge laten betekende dit meteen de gelijk maker (1-1). Na de vakverwisseling bleef Brouwershaven uitstekend par tij geven en Bui'gh moest zich tot het uiterste inspannen om meester van het terrein te blijven. Uit een door loopbal gaf Adrie v. d. Weele de groen-witten een 2-1 voorsprong met de rust. Direct na de pauze was het dezelfde speler die de voorsprong voor Burgh wist op te voeren tot 3-1. De Brouwenaren gaven het echter nog niet op en door v. d. Hoek werd de achterstand weer teruggebracht tot 3-2, maar nog in dezelfde minuut wist Rinus Kloet aan de andere kant de roos weer te treffen (4-2). De span ning keerde weer volledig terug toen Corrie Malipaard voor Brouwersha ven de korf weer wist te doorboren (4-3). Geruime tijd bleef deze stand gehandhaafd waarbij enige malen de Burgh-korf maar ternauwernood aan de gelijkmaker ontsnapte. Door tref fers van Adrie v. d. Weele en Joop Hanse slaagde Burgh er in de slot fase in de strijd in haar voordeel te beslechten (6-3). Middelburg V moet in staat zijn op Veere de puntjes binnen te halen. In de 2e klas C heeft Duiveland bij het bezoek aan Burgh 111 de beste troe ven in handen. Brouwershaven III zien wij thuis van WIK winnen, ter wijl MEVO II niet met lege handen behoeft terug te keren van het bezoek aan Duiveland 11. In de 3e klas D zijn Bruse Boys en Zwaluwen '61 aan el kaar gewaagd, zodat de uitslag hier niet ver van een gelijk spel zal liggen. Nieuwerkerk zien wij te Kerkwerve van WIK II winnen. JUNIOREN. In groep B VII gaat Zierikzee B I van Brouwershaven B I winnen, terwijl ook Burgh B I op de winst beslag kan leggen tegen Drei- schor B 1. Na de zege van vorige week geven wij ook nu Renesse B I de bes te kansen tegen Bruse Boys B I. In groep B VIII gaat MEVO B I winnen van Zierikzee B III. WIK B 1 gaat het tegen Zierikzee B II wél wat lastiger krijgen, terwijl Zwaluwen '61 en Zon nemaire B I zich de sterkste kunnen tonen tegen Bruse Boys B 11 en Burgh B 11. SPORT BILJARTEN „De Carambole" won van „Renesse" In café „De Waereldt". te Renesse werd een vriendschappelijke biljart wedstrijd gespeeld tussen Renesse en de onlangs opgerichte biljartvereni ging „De Carambole" uit Dreischor. Tegen de verwachtingen in wonnen de gasten met 12-8. De uitslagen waren: B. Krabbe-P. van Mierlo 0-2; A. v. d. Panne-M. A. Fonteine 0-2; S. Hart-K. Lodewijk 0-2 A. Stoutjesdijk-Kr. Dorst 2-0; L. C. Hanse-A. H. de Waaij 0-2; T. Blijle- ven-K. L. v. d. Werve 0-2; J. A. Smal- heer-M. de Rijke 2-0; S. v. d. Hoek- M. A. Fonteine 0-2; J. Berrevoets-A. de Waaij 2-0. VOETBAL K.N.V.B. Centrale training begint 15 maart DEN HAAG, 15-2. Ook voor de wed strijd België-Nederiand, de eerste in terland van dit jaar, die zondag 1 april in het F.C. Antwerp stadion te Deurne wordt gespeeld, is de voorbe reiding van het Nederlandse team zeer bescheiden. Bondscoach Elek Schwartz kan de kandidaten voor het oranje-team slechts twee maal voor een centrale training in het sportpark „De Vlier" bijeen roepen. De eerste bijeenkomst is vastgesteld op donder dag' 15 maart, de tweede op dinsdag 27 maart. Zoals bekend speelt het voorlopige Nederlandse elftal woens dag 21 maart bij kunstlicht in het Olympisch stadion van Amsterdam een oefenwedstrijd tegen de Londen Combination. District Zuid I Het programma voor zondag 18 fe bruari aanstaande luidt: Vierde klas G: Zierikzee-De Schut ters (half drie); Brouwershaven-Vos- meef; N.S.V.-Burgh; S.C. Gastel-Hal steren; Cluzona-Kruisland; N.V.S.- Nieuw Borgvliet. Zierikzee I-De Schutters I Zondag aanstaande ontmoet Zierik zee I De Schutters uit Stampersgat. Wij zijn benieuwd, hoe de rood-zwar- ten, wier ploeg enigszins gewijzigd schijnt te zijn, het nu klaar zullen spelen. Een kleine overwinning moet toch wel in het bereik der stadbewo ners liggen. Wij houden het hier op. Eerste vrouw bij de staande magistratuur ROTTERDAM, 45-2. Voor de eerste maal is in ons land een vrouw toe- gelat en tot de staande magistratuur. Mej. mr. J. M. C. Cariot uit Vlaardin- pert is het die deze uitzonderingspo sitie gaai bekleden. Met ingang van 1 maart is zij aangesteld als parket secretaris bij de arrondissements rechtbank in Amsterdam. Dit is een fase in de opleiding tot het ambt t»an o//icier van justitie. Mej. Cariot was tot op heden in- spectrice bij de kniderpolitie in Vlaar- dingen. Amerikaanse ruinitevlucht opineuw uitgesteld CAPE CANAVERAL, 16-2. Deruim- tevlucht van kolonel John Glenn, die op heden (vrijdagmiddag) was vast gesteld, zal opnieuw geen doorgang vinden. Een woordvoerder op Gape Canaveral zei dat dit tiende uitstel veroorzaakt is door de slechte weers omstandigheden op de Atlantische Oceaan, waardoor ook een poging tot lancering op zaterdag wordt uitgeslo ten. De woordvoerder zei dat maandag 19 februari opnieuw begonnen zal worden met het „aftellen". PREDIKBEURTEN voor zondag 18 februari (gewijzigde opgave) Chr. Gereformeerde Kerk Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Van Da len, Den Oever. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Van Dalen. KERKNIEUWS „Wereld-hulpactie"' DEN HAAG, 15-2. Thans is de op brengst bekend van 436 gereformeerde kerken in Nederland, die gecollecteerd hebben voor de „wereld-hulp-aktie". In totaal hebben deze bijeen gebracht een bedrag van f 474.000,Deze zelf de kerken hebben verleden jaar in gezameld voor dit doel f 407.000, AMSTERDAM. De gemeente Am sterdam heeft met het oog op alle mogelijke risico's bij de bouw van de IJ-tunnel twee verzekeringen afge sloten, te weten een zogenaamde con- struktie-all risk-verzekering en een W.A.-verzekering voor met de bouw verband houdende risico's, zowel voor aannemers als gemeente. De verzeke ring is ondergebracht op de Amster damse Beurs. Het totale verzekerde bedrag is 110 miljoen gulden. Een examen.... examen TE LAV1V, 14-2. Verscheidene hon derden leerlingen van Israelis che middelbare scholen hebben zich on derworpen aan een speciaal proef examen waarvan de bedoeling was te ontdekken of het middelbare eind examen werkelijk een bepaalde graad van ontwikkeling aan de dag kan brengen of alleen maar een graadme ter is voor ingestampte feitenkennis. Dit examen-examen was door het mi nisterie van onderwijs georganiseerd en duurde vier uren. De helft daar van kon besteed worden aan de be antwoording van opgaven als: leg uit wat kosten van levensonderhoud zijn, directe en indirecte belastingen, on zichtbare export, gouddekking, socia lisme; verder werd een beoordeling gevraagd van enkele boeken waaron der „Dr. Zjivago" van Boris Pasternak en „Sons and Lovers" van D. H. Law rence. In de andere helft werden vra gen gesteld om het vermogen tot be grip en het trekken van conclusies te toetsen. Dodelijk verkeersongeluk VELSEN, 16-2. Bij een verkeerson geval in Santpoort-Noord is in de af gelopen nacht de zeventienjarige monteur S. P. J. Stevens uit IJmui- den om het leven gekomen. Hij reed mee in een auto die bestuurd werd door de 27-jarige visser H. van Dok uit Den Helder. Omstreeks half twee reed deze op de Hagelingerweg in de richting Haarlem. Door nog onbeken de oorzaak vloog de wagen tegen een boom. De jongeman werd op slag ge dood. De bestuurder moest met zeer ernstige verwondingen worden opge nomen in het „Antonius ziekenhuis" in IJmuiden. Hij liep een sehedelba- sisfractuur op en beide benen moes ten worden geamputeerd. De auto werd totaal vernield. De Amerikaanse minister van jus titie, Robert Kennedy, heeft donder dag te Djogjakarta een rede gehouden tot ongeveer 2.000 studenten. Hij ver klaarde dat Amerika „hoopt en ver wacht dat Indonesië en Nederland de kwestie Nieuw-Guinea op vreedzame wijze zullen regelen". TILBURG. Donderdag is, terwijl hij onderweg was naar school, de 19- jarige F. van K. uit Venlo, op de ring baan Oost te Tilburg, door een mili taire vrachtauto gegrepen. De jongen werd op slag -gedood. MAARSSEN. Bij werkzaamheden aan een zandzuiger in de Maarsse- veense plassen is donderdagmiddag de 38-jarige arbeider G. Oostveen uit Maarssen om het leven gekomen. SIRJANSLAND Ingebruikname kerkorgel in de Hervormde kerk Het bericht over de ingebruik neming van het nieuwe kerkorgel is in het donderdagnummer abusieve lijk terecht gekomen onder „Ooster- land". Uiteraard was bedoeld: Sir- jansland. KOSTELIJK Uw buren zullen het echter minder leuk vinden, want hij heeft de krant te pakken die U hen beloofd hebt. Neem daarom een abonnement op de ZfERIKZEESCHE NIEUWS BODE SlI CCESJES Te koop: Restant deuren, balken en kruiwagen. C. J. Berrevoets, Pieterseliestraat 7, Zierikzee. Bestelt nü uw kuikens en jonge hennen. N. Dalebout, „Duinoord", Renesse, telef. (01116) 393. Plm, 2.000 Mulderpannen, als nieuw. J. C. Berrevoets, Lom bardstraat 6, tel. (01110) 2095, Zierikzee. Vijftien stuks dubbele auto- busstcelen, in zeer goede st. (ook per stuk). Touringcar- bedrijf C. H. van Oeveren, tel. 2319 en 2597, Zierikzee. Elke week: ééndags haantjes en hennetjes. Joh. Schouls, tel. 2232, Laan v. St. Hilaire 1, Zierikzee. 500 a 600 m gordings, nieuw, 18 x 8 en 6lA X 16^, in één koop. J. C. Berrevoets, Lom bardstraat 6, tel. (01110) 2095, Zierikzee. Prima motor-bakfiets, met 125 c.c.-motor, draagvermo gen 350 kg, voor vele doel einden geschikt en een zware buitendeur, grote maat. - J. Leistra, Zandweg 4, Haam stede. 400 m- z.g.a.n. plankwerk, ge ploegd en geschaafd. J. C. Berrevoets, Lombardstraat 6, tel. (01110) 2095, Zierikzee. Nieuwe twee en drielicht ramen met kozijnen. J. C. Berrevoets, Lombardstraat 6, telef. (01110) 2095, Zierikzee. Plm. 2500 verbeterde Holl. dakpannen, als nieuw. J. C. Berrevoets, Lombardstraat 6, tel. (01110) 2095, Zierikzee. Te koop gevraagd: Slachtkippen, hanen, eenden, ganzen, parelhoenders. M. de Reus, Nieuwerkerk, tel. 319. Slachtkonijnen, halfwas en jonge. M. de Reus, Nieuwer kerk, telef. 319. Te huur Ongemeubileerde woonkamer met slaapgelegenheid en ge bruik van keuken, te Zierik zee. Brieven onder no. 1563 a/h bureau van dit blad. Personeel gevraagd: Wegens dienstplicht der te- genw.: een aankomende jon gen, tegen 1 april. Vast werk. Joh. v. d. Velde, fruitbedrijf, Oudeweg, Zierikzee, tel. 2904. Verkopers voor alle delen van het land, voor aanvang nu. Alleen ervaren verkopers bo ven 25 jaar, in bezit van auto, gelieven te schrijven. Wij ge ven u een opleiding, waar voor wij u f 150,p. w. plus f 100,onkosten betalen. Brieven onder no. 1555 a/h bureau van dit blad. Diversen: M. de Looze, een vertrouwd adres voor autorijlessen. Gra tis theorie-avonden. d'Ailly- straat 12, tel. 2235. Sigm. D. C. Viergever in Haamstede en Zierikzee. Voor een cadeautje slaagt u bij ons altijd. Voor voetverzorging naar: mevr. Beekenkamp, Schuit haven 3, tel. 2680, Zierikzee. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Murk, telef. 2767. Huisvrouwen! Wenst u roest vrije droogdraad voor uw was? Komt naar ons! Zeer sterkGegarandeerd roest vrij. W. van Sluijs, telef. 437, Haamstede. Dames! Kiest voor uw man of zoon het beste op het ge bied van sigaren, cigkretten, tabak.' Sigm. D. C. Viergever, Weststraat, Haamstede. Voor groot kleurassortiment verf met deskundig advies: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Voor groot kleurassortiment verf met deskundig advies: Mol, Nieuw<? Boogerdstraat, Zierikzee. Kunstgebitreparatie: donder dags terstond gereed, overige dagen afgeven; spoedig te rug. C. Limburg, Korte Sint Janstraat 2, Zierikzee. Doet uw voordeel! Prima koffie per pak f 1,01, thee per pakje f .0,59. Sigm. N. v. d. Bout, Appelmarkt, Zzee. Afgetobd? Lusteloos? Schief- fer's Bloedwijn maakt ener giek. Bij uw apoth. en erk. drogist. Een goed cadeau is een mooi kunstnijverheidsartikel in ke ramiek of hout. Grote sor tering bij Mol, Nieuwe Boo gerdstraat, Zierikzee. A.T. pasta voor brandschoon haardglas. Verwijdert feilloos alle aanslag op uw haard- glas. Zowel voor kolen- als oliehaarden. E. Saman, Sint Domusstraat 108, Zierikzee. Bent u nu van plan een nieuwe haard te kopen, neem dan een „Davo" en doe mee aan de grote „Davo"-enquète met kans op één jaar gratis stoken. In voorraad bij: E. Saman, Oude Haven 8, Sint Domusstraat 108, Zierikzee. Een nieuw behang geeft ook uw kamer een fris, gezellig aanzien. De nieuwe voor jaarscollectie hebben wij reeds in voorraad. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3