De zomer komt toch! nor oi Gespreksavoml over arbeidsvoorziening in de landbouw STAD EN PROVINCIE Naar een regionaal personeelsvoorzieniiigsplan ZIEHIkZEE, 16-2. Het vraagstuk van de personeelsvoorziening in dejtermun zou mechaniseren en dat het landbouw is zeer zorgwekkend geworden. De afvloeiing van landarbei- voüral de grote vraag op de arbeids- der» „aar o.u cl,- induce lijkt ,üet stuit,,, Deze ontwikkel!.,. is deS^d."2S2iT van de reacties op het feit dat de werkgevers m het verleden geen begrip hebber» gehad van wat vakopleiding van de landarbeider betekent voor de rentabiliteit en arbeidsproduktiviteit va nhet landbouwbedrijf, üp Schonwen-Duiveland is een regionale en gemeenschappelijke aanpak van het vraagstuk van de personeelsvoorziening in de landbouw noodzakelijk. Dit was een onderdeel van de pro- I sten per oppervlakte-eenheid en per blematiek die gisteren - donderdag- dier. avond - in experimentele vorm aan de orde werd gesteld op 'een vergade ring van belanghebbenden, die op initiatief van de Districtsraad van het Landbouwschap in het „Huis van Nas sau" gehouden werd. „Belanghebben den" die deze avond bijwoonden wa ren de Kringbesturen van de C.B.T.B. en Z.L.M., vertegenwoordigers van het Gewestelijk Arbeidsbureau, de Be- drijfsstudiegroep, werknemersorgani saties, onderwijskrachten en de socia le commissie van het Landbouwschap. Als spreker trad op ir. A. J. de Wildt, consulent van de arbeidsvoorziening in de landbouw van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Het onderwerp van ir. De Wildt was „De opstelling van een regionaal per soneelsvoorzieningsplan". In zijn betoog ontwikkelde ir. De Wildt tegen de achtergrond van enige beleidsfaktoren enige gedachten over een concrete aanpak van het vraag stuk. Naar de mening van ir. De Wildt dient het probleem langs twee kanten te worden benaderd, namelük het te gengaan van de secundaire afvloeiing (het „vasthouden" van de huidige ar beidskrachten) en het aantrekken van jeugdige werkkrachten. Hierbij moet aandacht worden besteed aan „con currentie" faktoren t.o.v. andere be drijfstakken als beloning, maatschap pelijk aanzien en een vol jaar werk gelegenheid. Personeelsvoorziening op langere termijn vraagt realisering van bin ding van werkkrachten aan de be drijfstak. In dit verband meende ir. De Wildt dat de landbouw een voor beeld kan nemen aan de industrie. Wil de landbouw zijn aandeel in de beroepsbevolking houden dan zal de aantrekking en opleiding van jeugdi gen en de binding van de volwasse nen spoedig dienen te worden gereali seerd, aldus betoogde ir. De Wildt. Inzicht nodig De landbouw op Schouwen-Duive- land zal daarom een gedegen inzicht dienen te hebben in de ontwikkeling van de werkgelegenheid en de af vloeiing van werkkrachten. Ir De Wildt onderstreepte in zijn betoog dat het beroep van landarbeider kan con curreren met andere bedrijfstakken, en dat het landarbeider zijn eigen voordelen biedt die men bijvoorbeeld in de industrie niet kent. Het vak landarbeider moet echter aanti-ekke- lijker worden gemaakt en daarom zal er een vakopleiding moeten worden gerealiseerd binnen de bedrijfstak. Ir. De Wildt betoogde voorts dat de aan talsvaststelling en opleiding een geza menlijke zaak is voor arbeiders en werkgevers. Als sluitstuk van de vak opleiding zou een leerlingenstelsel ontwikkeld kunnen worden. Ir. De Wildt zei een oplossing te zien voor de financiële kant van de zaak in de gezamenlijke stichting van een fonds. Overigens meende de con sulent dat het weinig zin heeft de kwestie aan te pakken zolang een en ander financieel nog niet gezond is. Als een belangrijk punt voor de binding van de volwassen werkkrach ten, dat wil zeggen het tegengaan van afvloeiing, noemde de consulent de mogelijkheid van bijscholing. Alle werknemers dienen naar de mening van ir. De Wildt van deze bijscholing in diensttijd te kunnen genieten. Voorts benadrukte hij het feit dat de landbouw het vraagstuk van de per soneelsvoorziening sinds 1945 te veel uit een defensieve stelling heeft bena derd. Als punten „die schreeuwen om meer vakbekwaamheid" bracht ir. De Wildt naar voren de uitbreiding van de mechanisatie, de toename van de investering per man, de stijging van de arbeidslonen en de hoge opbreng- Samenvattend zei ir. De Wildt dat de jeugd in de landbouw een reële beroepsmogelijkheid geboden moet worden en dat hiervoor mogelijk op langere termijn over gegaan zal moe ten worden tot het instellen van een selectie-test voor jonge mensen die voor de landbouw voelen. De heer H. J. van der Zande te Nieuwerkerk had als voorzitter eerder op de avond gezegd dat er klachten waren geweest over het wegtrekken van werkkrachten naar de Deltawer ken en nieuwe industrieën op Schou- wen-Duiveland. Deze ontwikkeling wordt in overleg met Rijkswaterstaat en de betrokken bedrijven op de voet gevolgd. Voorts wees de heer Van der Zande op de aantrekkelijkheid van een gesloten arbeidsjaar, verkorting van de arbeidstijd en goede huisves ting. Voorts betoogde de heer Van der Zande dat de boer liever op langere tie die het personeel overbodig zou maken. Na de inleiding door ir. De Wildt werden vanuit de vergadering nog enige opmerkingen gemaakt. De heer D. Eveleens wees onder andere op de promotiekansen die in de landbouw in vergelijking met de industrie naar zijn mening vrij gering zijn, een me ning waarmee de consulent het niet eens was. Ir. De Wildt meende dat het punt „promotie" bij de landarbeid zelfs geheel niet speelt, en (theoretisch gesteld) voor de jeugdige werk kracht niet als een nadeel is te be schouwen. Voorts werd n.a.v. de opmerking van de heer Eveleens nadrukkelijk ge steld dat het van groot belang is dat de vakorganisaties meer betrokken worden bij het landbouwonderwijs. Naar de mening van ir. De Wildt kan dit alleen slagen als dit op provinciaal en landelijk niveau wordt gecoördi neerd. In verband met een opmerking van de heer Lukaart uit Goes wenste de voorzitter tenslotte nadrukkelijk gesteld te zien dat de vaste kern in de landbouw gestaag groter wordt. Een frappante geschiedenis Vermiste professor kreeg verloren geheugen terug ROCKFORD, 15-2. De Amerikaanse professor Carl Vernon Holmberg, die zeven jaar geleden verdween, heeft woensdag zichzelf teruggevonden. Men trof hem aan als employé in een verf- fabriek naar aanleiding van een ver baal voor dronken autorijden. Het bleek toen dat de vermiste destijds door geheugenverlies getroffen moest zijn. Inmiddels heeft de echtgenote van de professor twee jaar geleden echtscheiding gekregen en is daarna hertrouwd. De prof ivas ook opnieuw getrouivd maar weer gescheiden Toen de betrokkene vorige week door de politie werd aangehouden omdat hij onder de invloed verkerend achter het autostuur zat, werden, vol gens de routine, vingerafdrukken van hem genomen. Hij noemde zich toen Verne Hansen maar bij controle ble ken zijn vingerafdrukken overeen te stemmen met die van de vermiste professor Vernon Holmberg, die des tyds chemie doceerde aan de Syra- cuse-universiteit in New York. De po litie ging „Hansen" opzoeken in de fa briek waar hij werkte en vertelde hem over zijn verleden. „Hansen' vond het ongelooflijk. Het laatste wat hij zich kon herinneren was, zo zei hij, dat hij in 1955 ongeveer een lift kreeg naar Rockford (Illinois). Hij had toen een tas bij zich met de initialen V. H. maar geen andere identificatie middelen. Daarom besloot hij zich maar Verne Hansen te noemen, zo vertelde hij. De vermiste die zichzelf had teruggevonden wilde de pers niet te woord staan en trok zich terug in zijn hotelkamer Ingezonden mededeling ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond hoopt op aan staande woensdag 21 februari haar maandelijkse bijeenkomst te houden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Mevrouw E. Sinnema-Geurink uit Breda zal spreken over „Christendom en Cultuur". Rode Kruis-bijeenkomst bloeddonors In het verenigingsgebouw in 't Vrije zal op maandag 26 februari a.s. een Rode Kruis-bijeenkomst van bloed donors worden gehouden. De medisch leider van de bloedtransfusiedienst dokter J. H. Motmans zal een aantal onderscheidingen uitreiken. Het to neelgezelschap van de L.J.G. zal het toneelspel „Onweer" opvoeren. Afd. Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel Met groot succes is gisteravond het gezelschap „De Tondeldoos" opgetre- Het Britse vrachtschip „Fountains Abbey" - 1147 ton - dat 55 uur brandend op de Noordzee in de storm heeft rondgedreven, is donderdagochtend, onder het oog van de concurrentie, vastgemaakt door de drie IJmuidense sleepboten ..Titan", ,,Simson'_' en „Stentor", die vijf man aan boord van het gedeeltelijk uitgebrande en nog smeulende schip hadden gezet en die daarna, het schip achteruit slepende, met een snelheid van drie mijl per uur naar IJmuiden koersten. - Deze luchtfoto toont de sleep onderweg. (Luchtfoto A.N.P.) den voor de afdeling Schouwen-Oost van de Ned. Chi\ Bond van Over heidspersoneel. De jaarvergadering van deze afdeling werd gehouden in het verenigingsgebouw in 't Vrije. Opgevoerd werd de „Legende van Westenschouwen". Aan de voorstelling ging een huishoudelijke vergadering vooraf, waarin o.m. goedkeuring werd gehecht aan de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester. NOORDGOUWE Leden afd. Plattelandsvrouwen zagen klederdrachten Op de donderdag gehouden bijeen komst van de afdeling van de Ned. Plattelandsvrouwenbond hebben de dames Allaart en Mol uit Oudelande klederdrachten getoond uit Zeeland. De bijeenkomst was eerder vastge steld op dinsdag j.l., maar de storm verhinderde toen de overkomst der beide dames aan Zijpe. De bijeen komst stond onder leiding van de presidente, mevrouw Der Weduwen. Na een openingswoord kwam mej. Mol het eerst aan bod met een cos tuum, daterend uit 1800 en afkomstig uit Zuid-Beveland. Mej. Mol gaf tekst en uitleg bij het costuum, dat zeer .kostbaar is. De verschillende onder delen zijn door verschillende dames bijeen gebracht. De schoenen bleken bezet met grote zilveren gespen. De dames Allaart en Mol „showden" res- pektievelijk costuums uit 1875 en uit 1900, welke laatste costuum vergelijk baar is met hetgeen nog tegenwoordig wordt gedragen. Bij de klederdrach ten bleek een rijkdom aan goud te behoren, een combinatie die een lust voor het oog betekende. In de pauze werd een kopje koffie gepresenteerd. Nadien werden dia's vertoond van het Goese Fruitcorso. De presidente sprak na afloop een dankwoord tot de dames voor de moeite die zij namen te Noordgouwe ie zorgen voor een uitstekend ge slaagde avond. Bar en boos weer in deze weken, doet het verlangen naar voorjaar en zomer sterker geworden. Soms lijkt het wel alsof de natuur „achteruit" paat en de gierende wind en de zwiepende regen wekken herinnerin gen aan oktober en november. Maar het is slechts schijn. Straks komt het voorjaar toch weer en zal ook de zomer zich weer aandienen. Warmte en zonneschijn kunnen wij per krant niet bezorgen, maar een echt zomers plaatje van wandelende jeugd in het domein, kan ons wellicht al in de goede stemming brengen. De goede tijd staat voor de deurdan de reiszak gepakt en er op uit, zwervend door bos en duin. BRUINISSE De te Bruinisse in de Ned. Herv. kerk gehouden collecte voor het We reld Diaconaat bracht f 654,66 op. Oud-hoofdopziener M. Wesdorp overleden Te Bruinisse overleed op bijna 78- jarige leeftijd de heer M. Wesdorp, die ruim 47 jaar in dienst was bij de visserij-politie op de Zeeuwse stro men en de laatste jaren op Bruinisse van zijn pensioen genoot. Dit was niet de eerste keer dat de heer Wesdorp op Bruinisse woonde, want op 16-ja- rige leeftijd als jongmaatje bij de visserij-politie begonnen, doorliep hij niet alleen alle rangen en bevoer vele schepen, maar woonde ook in tal van Zeeuwse vissersplaatsen. De heer Wesdorp werd geboren in Tholen, waar zijn vader eveneens opziener bij de visserijpolitie was. Hij woonde na een kort verblijf in Bruinisse achter eenvolgens te Hansweert en daarna te Terneuzen. In die plaats werd hij op 29-jarige leeftijd opziener. Voor velen is opziener de hoogste rang die bij het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse stromen bereikt kan worden, maar de heer Wesdorp werd in 1942 hoofdopziener als opvolger van de heer Bal. Zijn standplaats was toen Zierikzee en zijn schip de bekende „Voorwaarts". In 1949 werd hij met het bereiken van de 65-jarige leeftijd gepensioneerd. De overgang van zeilvaart naar mo torschip maakte de heer Wesdorp mee op het schip „De Gier". Vele jaren was hij opziener op de „Ram- sps", het schip dat vooral dienst deed op de Yersekse Bank en hij woonde toen ook te Yerseke. De bacterioloog dr. Grijns en de bioloog dr. Korringa waren in verband met hun onderzoe kingen soms maanden achtereen te gast op de schepen waar de heer Wes dorp de leiding had en vooral dr. Kor ringa leefde nog mee met het wel en wee van het gezin Wesdorp. Ook na zijn pensionering nu 13 jaar geleden. ELLEMEET Jaarvergadering afd. Plattlandsvrouwenbond Noordwelle e.o. In de zaal vanmevr. Lokker-v. d. Zande werd, onder leiding van de presidente mevr. C. J. Elenbaas-Kik de jaarvergadering gehouden van de afdeling Noordwelle e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek dat 1961 een jaar geweest is vol ver enigingsactiviteiten. De afdeling telt thans 70 leden. De rekening van de penningmeesteresse werd goedgekeurd Een batig slot van f 50,16 bleek in kas. In verband met het aftreden van me vrouw Delst-v. d. Weele (penning meesteresse) en mevr. Hoogenboom- Dalebout - beiden reglementair niet meer herkiesbaar - vond een bestuurs verkiezing plaats. Gekozen werden de dames; mevr. C. A. Gilijamse-Hoek en mevr. J. B. Steur-Prins. De aftre dende dames ontvingen hartelijke dankwoorden van de presidente voor het vele werk, dat zij ten behoeve van de afdeling in de loop der jaren heb ben verricht. Als stoffelijke blijken van waardering boo rde presidente de dames respektievelijk een lepeltje en een tegeltje met het Bondsembleem aan. Hierna sprak mevr. van Wijk- Vijverberg te Noordgouwe over het onderwerp: „Zelfbehoud en zelfbe scherming". De causerie vormde het eerste deel van een cursus: „Door vrouwen, voor vrouwen". Bij voldoende belangstel ling kan de cursus in één of twee zg. huiskamer-bijeenkomsten voortgezet worden. Mevr. van Wijk behandelde in het kort de uitwerking van de A-bom en de beschermingsmaatregelen, die hier tegen te treffen zijn. Een en ander werd met behulp van het flanelbord duidelijk geïllustrerd. De preesidente sloot de middag met een dankwoord aan de spreekster, die uit haar han den een kleine attentie ontving. Weer storm op de Noordzee DEN HAAG, 16-2. Op de Noordzee voor de Nederlandse kust woedde he den (vrijdagmorgen) opnieuw een zwa re west-noordwesterstorm van kracht 10. In verband hiermee werd de loods- dienst Hoek van Holland gestaakt voor alle schepen en werden de loodsdien- sten Oostgat en IJmuiden gestaakt voor kleine schepen. De loodsdienst Wielingen is nog normaal. De politieke commissie van de Verenigde Naties heeft donderdag de Cubaanse beschuldigingen tegqn de Verenigde Staten, dat. dit land agres sie-plannen tegen Cuba koestert, ver worpen. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren; 10 febr.: Magdalena Cornelia, d. van Johan Lourens Cas- hoek en Catharina Piternella Schot; 14 febr.: Marina Maria, d. van Willem de Oude en Neeltje Cornelia Evertse; 14 febr.; Cornelia Pieternella, d. van Johannis Jakob de Wilde en Cornelia Pieternella Boot, wonende te Brou wershaven. Overleden; 14 febr.: Martinus Wesdorp, 77 j., gehuwd geweest met Maria Johanna Mallander, wonende te Bruinisse; 15 febr.: Emil Oswald Kaltofen, 69 j., gehuwd met Elisabeth Christina Hartsuiker. Gehuwd: 13 febr.: Johannes Ja cobus Christiaan van der Hoeven, 28 j., wonende te Hilversum, en Maria Wilbrink, 20 j. Seheepvaartbericliten Ampenan, 16-2 te Penang verwacht. Korenia (t.), 16-2 te Rotterdam ver wacht. Esso Nederland (t.), 15-2 te Aruba. WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 17-18 februari: C. M. van Hoorn, telefoon 01110-2080. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 17-18 februari: jhr. Bac ker, Noordgouwe, telefoon 01112-480. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 17-18 februari: C. J. H. Scheuerman, Zierikzee, telefoon 01110- 2180. SPORT Het comité „Zwaluwen-welpen-aktie-polio" Het Comité „Zwaluwen-Helpen-Ak- tie-Polio", dat reeds enkele jaren de toernooien voor pupillen-elftallen or ganiseert, waarvan de baten, zoals in schrijfgelden, etc., volledig ten goede komen van het Prinses Beatrix Polio fonds, besloot ook dit jaar met haar akties door te gaan. Omdat in andere afdelingen van de K.N.V.B. ook de bedrijfs- en zomeravondvoetballers aan deze aktie blijken mee te werken heeft het bestuur van de afdeling Zee land van de K.N.V.B. zich per circu laire tot de besturen de Bedrijfs- en Zomeravondvoetbalclubs in Zeeland gericht met het voorstel de bondscon- tributie voor het komende jaar te be palen van 50 cent op één gulden. Het meerdere bedrag van 50 cent zal dan ten goede komen aan het Poliofonds. ZIERIKZEE Brandalarm Rond twaalf uur werd brandalarm gegeven voor een brandje in een schoorsteen van een 'houten noodwo ning, staande aan het Sas. Met het oog op de sterke wind, werd groot alarm gegeven. BERGEN. De oude woonkern van Bergen (L.) is door overstroming van de Maas sedert hedenmorgen weder om geïsoleerd. De verbinding van de rijksweg Venlo-Nijmegen naar het oude dorp waar onder meer het ge meentehuis gelegen is, wordt door de gemeente door middel van een trac tor onderhouden. Reclame voor „Bijstandsactie" via „Radio Veronica" UTRECHT, 16-2. In het kader van de nieuwe „Bijstandsaktie", een grote loterij die wordt gehouden voor het „Koningin Julianafonds" zal gebruik worden gemaakt van de illegale zen der „Radio Veronica", (het station, waar muziek in zit). Het Koningin Wilhelminafonds biedt reeds geruime tijd via deze zender zijn K.W.F.-luci fers te koop aan. Voor de aktie „Bijstand 4" worden de kopers van loten opgewekt naar „Radio Veronica" te luisteren. Voor de uitzendingen wordt een bedrag van f 120,voor elke 25 seconden betaald. Namens het Koningin Julianafonds is door de adjunct-secretaris drs. L. Bar- rau medegedeeld, dat men liever op legale wijze met de omroepverenigin gen zou hebben samengewerkt. Nu daartoe blijkbaar demogelijkheid ont breekt, is men echter genoodzaakt van de illegale middelen gebruik te ma ken, aldus drs. L. Barrau. W'AT BILT Noord westerstorm Verwachting tot zaterdagavond: Enkele regen- of hagelbuien, afgewis seld door opklaringen; harde wind tot storm tussen west en noordwest, later langzaam afnemend; lagere tempera tuur. 17 febr. Zon op 7.53, onder 27.56. Maan op 15.56, onder 6.51. 18 febr. Zon op 7.51, onder 17.58. Maan op 16.58, onder 7.25. 19 febr. Zon op 7.49, onder 18.00, Maan op 18.01, onder 7.54. Volle maan: 19 febr. te 14.18. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE 17 febr. 2.06 v.m. 14.38 n.m. 18 febr. 2.55 v.m. 15.22 n.m. 19 febr. 3.35 v.m. 16.01 n.m. BROUWERSHAVEN 17 febr. 1,51 v.m. 14.08 n.m. 18 febr. 2.34 v.m. 14.45 n.m. 19 febr. 3.12 v.m. l£.2l n.m. Springtij: 21 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-2. Hel K.N.M.I. deelt mede; Een tussen IJsland en Noorwegen gelegen depressie is in de afgelopen 24 uur belangrijk dieper geworden. Er heeft zich daardoor een zeer uitge breid stormgebied ontwikkeld, dat van de zeegebieden rond IJsland via de Britse eilanden en de Noordzee tot aan de Oostzee reikt. Het zwaarste woed de de storm vanmorgen bij de noord westkust van Schotland, waar zich een trog van de depressie bevond. Er kwamen daar gemiddelde windsnel heden van omstreeks 100 km. per uur voor, hetgeen gelijk staat met wind kracht II. Bij ons voerden stormachtige wes telijke winden vannacht zachte lucht het land binnen, waarin temperaturen van omstreeks 7 graden voorkwamen. Achter het koufront, dat in de loop van vandaag passeeirt, stroomt weer geleidelijk koudere lucht aan. De tem peraturen gaan dus weer omlaag en er worden regen- en hagelbuien ver wacht. Bij het passeren van de ge noemde trog van lagedruk kan de wind vannacht aan onze kust de kracht van zware storm, windkracht 10 bereiken. Morgen in de loop van de dag zal de storm weer langzaam afnemen. MACHINE Hij kwam in 1948, die schrijfma chine. Nieuw, glanzend, verend, mo dern voor toen, als ernstige en supe rieure concurrent van de vulpen. Na een half jaar was het al duidelijk, dat het een „merakels ding" was, altijd schotklaar, altijd goed, altijd snel, want dat scheelt wel eens de ene ma chine of de andere. Hij moest er aan geloven, want met zijn komst was de miljoenendans der letters begonnen. Hij werd bestampt, behamerd, berof- feld en soms bespeeld, want, niet elk stuk vliegt onmiddellijk op het papier. Na een jaar leek het een hele beste te zijn, want de machine iuas een pro bleemloze vriend, een oerbetrouwbare kameraad, waaraan men duizendvou dige joernalistieke noden kon toever trouwen. De ramp kwam en wat al veranderde, de machine bleef zich zelf gelijk, dat wil zeggen puik en soepel. Alle leed van stormdoorloeide nachten en bruisende watervloeden, werden uit die machine gewrongen. Soms kwam er een man met een poetsdoek en een spuitje en dan zat het weer snor met het apparaat voor maanden. De jaren vervlogen. Het werd 1955 en vier volle jaren nadien bleef de machine nog voor honderd procent op peil, ook al werd hij da gelijks berammeld, beslagen en be- mokerd soms als het hard moest gaan. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat vaak, was hij glimmend en dis creet voor zijn baas beschikbaar. Toen in 1959begon er wat te haperen en viel er hier en daar roei eens een schroefje uit. Dat was een logische zaak, na zoveel barre jaren. Maar de machine had een taai leven. Hij redde het met kleine reparaties en dito on belangrijke vernieuwinkjes. In 1960 kwam de crisis. Midden in een stuk leek het alsof alles opeens begon los ie zitten. Hij moest - dat was duide lijk - het ziekenhuis in. Een maand was men bezig viqI deze dappere rammelkast en als nieuw kwam hij terug. Weer kreeg hij er van langs als vroeger en wat stad en land beroerde werd uit zijn metalen lijf gepeuterd. Het scheen eindeloos te zullen door gaan, maar nee, dat kon toch niet. Enkele maanden geleden kreeg hij een tioeede inzinking. Hij gaf er zomaar ineens de brui aan en moest weer weg. Een kleine reparatie scheen hem nog te hebben gered, maar het ivas schijn. Deze week begoin de kwaal weer door te zet ent en moest hij midden op de dag op non-actief. Het begon er ern stig uit te zien. Gewichtige en des kundige mensen keken in zijn binnen ste. Ze gaven hem klapjes en ram melden wat, dan hier, dan daar. Eer lijk, we hebben nog warm voor hem gepleit, maar dit moest het einde zijn. „Een anderezei men koel bijna en zakelijk, want een machine is geen mens of een dier tenslotte, maar een „dood ding". Toch, nu hij daar zo zie lig in een stoffig hoekje staat en men terugdenkt aan al die jaren, is hij echt ivel een stukje waard. Vaarwel ouu'e trouwe makker, je was een beste! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2