VERDIEN 24r CT OP ELK DUBBELGROOT PAK Achteruitgang van bodemstructuur in Zeeland zorg van Zeeuwse landbouw DE STORM CKefariue 4 TAART Mechanisatie - werkelijke vijand van de grond? Z1ER1KZEE, 12-2. Op de vorige maand in Goes gehouden struc tuurdag, georganiseerd door de gezamenlijke verenigingen voor be drijfsvoorlichting en bedrijfsstudiegroepen op de Zeeuwse eilanden is het probleem van de achteruitgang van de bodemstructuur in Zeeland op belangwekkende en diepgaande wijze aan de orde ge steld. Dr. ir. C. W. C. van Beekom stelde de probleemstelling welke aanleiding was voor de organisatie van deze dag, die bepaald geen slag in de lucht was, omdat ze uiting gaf aan de zorg van de Zeeuwse landbouw omtrent het behoud van een goede hoedanig heid van het belangrijkste produktiemiddel, de grond. Aan deze zorg, zo bracht dr. van Beekom in de herinnering, had de heer ir. M. A. Geuze al uiting gegeven toen hij op de algemene vergadering van de Z.L.M. op 18 december jl. te Middelburg in zijn openings woord stelde: „wij hebben als bodembewerkers er een verzwaring van taak bijgekregen en dat zal in de komende decennia bij toene mende zware mechanisatie en eventueel blijvende toenemende regenhoe veelheden, veel van ons vergen, te weten speciale bodem structuurbewaking". Er is weinig bezwaar te maken tegen het meermalen gebruiken van eenzelfde spoor. Hoogstens kan men aanvoeren dat het land dan minder vlak wordt, maar als het berijden van het land met een trekker in het voorjaar geen spo ren meer achter laat dan is dat meestal een bedenkelijk verschijn sel. Nieuwerkerk's „Eendracht Bindt" met de neus op de beroepskeus NIEUWERKERK, 12-2. Uitgaan de van de coöperatieve landbouw - vereniging „Eendracht Bindt" werd vrijdag 1.1. alhier in „Ons Dorps huis" een zogenaamde gezinsavond gehouden voor de leden met hun echtgenoten en huisgenoten boven de zestien jaar. Nadat dr. Van Beekom het pro bleem aldus had gesteld werden de gevolgen van de hedendaagse me chanisatie voor de bodemstruk- tuur besproken door ir. 11. Kuipers die in zijn inleiding stelde dat er voor de klei- en zavelgronden in hoofdzaak twee veranderingen zijn te duchten die een verslechtering betekenen, n.l. het natter worden van de grond en het toenemen van de dichtheid. Ir. Kuipers betoogde dat een hoog vochtgehalte kan optreden door een slechte ontwatering, een storende laag en een te fijne struk- tuur. Een slechte ontwatering is uiteraard geen kwestie van de me chanisatie maar storende lagen kunnen wel degelijk door de me chanisatie ontstaan. De minst door latende laag bepaalt hoe snel het water door de grond kan stromen. Valt de regen sneller, dan zal het overschot boven deze laag gebor gen moeten worden. In het voor jaar treft men op kleigronden vaak een dunne losse laag aan als zaaibed terwijl de grond er onder vaak maar enkele procenten lucht bevat, zodat hierin dus maar erg weinig water kan worden gebor gen. Het gevolg is dat het regen water al vrij gauw in de losse bo venlaag komt te staan. De oorzaak van zo'n euvel ligt vaak dicht bij het oppervlak. Over de te /yne bodemstruktuur merkte ir. Kuiper op dat gebleken is dat brokjes grond van ongeveer 1 mm. groot aanmerkelijk meer water kunnen vasthouden dan grotere van bijv. enkele centimeters. Een grondbe werking waarbij nogal wat stof gemaakt wordt zal dus na regen aanleiding zijn tot een hoger vocht gehalte en een slappere grond. Het ergst wordt dit als de grond fijn in water verdeeld wordt, hetgeen bijv. nogal eens gebeurt bij het bietenrooien. Kort na of tijdens re gen wordt de grond dan met water uit de verzadigde toplaag tot bag ger versmeerd. De grond kan in deze toestand onwaarschijnlijke hoeveelheden water vasthouden. Gebleken is dat snel drogen en be vriezen de struktuur weer ten dele herstelt. Het beste zou echter zijn de moeilijkheden te vermijden door met het rooien te wachten tot de grond weer een redelijk vocht gehalte heeft, maar in 1960 was daar bijv. geen wachten aan. Ir. Kuipers zei dat als er eenmaal een laag bagger is gemaakt dan het beste is er mee te handelen of het een pas drooggevallen grond is. Met een ondiepe bewerking kan getracht worden het water af te laten lopen naar de ondergrond zonder de bagger de kans te ont nemen zoveel mogelijk in te dro gen en te bevriezen. dicht zit als in de herfst na de oogst. Alleen ligt het land nu vlak en het is voorzien van een losse laag van 1 tot b.v. 5 cm dikte. Dr. Kui pers betoogde dat de oorzaak van dit toch wel wat teleurstellende re sultaat van de bewerking ligt in het berUden van het land na de hoofdbewerking. De trekker is dan wel ongeveer het zwaarste voertuig dat gebruikt wordt en er is dan ook alle reden hieraan speciaal aandacht te besteden. De oplossing van het gebruik van lichte trek kers is echter vrü dubieus omdat de trekker over het algemeen vol doende gewicht moet hebben om zjjn trekkracht te kunnen leveren. Echter kan men zich wel afvragen of dc eenmaal geperste tandheu gels wel voldoende gebruikt wor den. Het veiligst is het over de grond te transporteren gewicht zo klein mogelijk te houden. Lichte trek kers kunnen dus zeker gunstig zijn, maar dan moeten ze geen trek kracht behoeven te leveren en dus de werktuigen aandrijven. Het to tale te transporteren gewicht is echter zeker ook vaak te beperken door het aantal arbeidsgangen te verminder^. Ir. Kuiper betoogde tenslotte dat in Amerika de gedachte van een minimaal aantal bewerkingen veel opgang maakt. Soms wordt de grond in één arbeidsgang los ge maakt, ingezaaid, bemest, besproeid en gerold. Hieraan zitten natuur lek tal van technisehe aspekten, maar het is de moeite waard 'de aanval te wagen om de mechanisa tie de naara van vijand van de bo demstruktuur te laten verliezen en hem in te schakelen om de gron den op 'n zo hoog mogelijk vrucht baarheidsniveau te brengen. (Voor de andere op deze struk- tuurdag gehouden inleidingen, over struktuurverbetering door cultuurtechnische maatregelen ver wijzen wij naar een volgend num mer. Red.). Ingezonden mededeling Deze bijeenkomst werd in de al gemene sfeer gehouden, zodat geen zakelijke onderwerpen werden be sproken, doch veel meer een on derwerp dat zeker in de belangstel ling staat, namelijk voorlichting bij beroepskeuze aan de orde kwam. De voorzitter, de heer J. van de Zande, verwelkomde in zijn ope ningswoord de heren drs. Dippel, E vel eens en Buysse, de filmopera teur de heer De Lange en veixler alle aanwezigen. Het is de voorzit ter een genoegen dat zo velen ge hoor aan de uitnodiging hebben ge geven om eens met elkander te praten over beroepskeuze. Steeds meer personen gaan de landbouw verlaten, wat weer gedeeltelijk on dervangen wordt door de mecha nisatie. Kinderen wier ouders steeds in de landbouw als werkgever of werknemer betrokken zijn geweest zullen of moeten een ander beroep kiezen. Hierna ging drs. Dippel dieper op dit onderwerp in. Na de tweede wereldoorlog is de belangstelling voor andere beroepen dan in de landbouw, bijzonder gegroeid, al dus spreker. Vroeger was de keuze van een beroep geen probleem. Voorlichting nodig Thans is voorlichting op dit ter rein aktueel geworden, want er is thans een wereld van beroepen, welgeteld 4.200 welke verdeeld zijn in zeven groepen. Reeds op school kan de onderwijzer de eerste advi seur zijn wanneer hij let op de be gaafdheid van het kind en aan dacht heeft voor zijn liefhebberijen Wanneer het kind ouder wordt en kan leren heeft het mulo-diploma reeds een grote waarde. „Dwing een kind echter niet in een bepaal de richting welke hem niet ligt, dat geeft moeilijkheden. Ga liever naar de beroeps-adviseur, deze zal U gaarne helpen", aldus spreker. Hij gaat uit van het standpunt dat be roepsbeeld en persoonsbeeld op el kander moeten passen. De voorzitter dankt de spreker die op een aangename en onder houdende wijze dit thema heeft be sproken en roept hem gaarne een tot wederhoren toe. De vergadering heeft met genoegen en voldoening naar deze onderhoudende spreker geluisterd. Hierna sprak nog de heer H. J. van de Zande als hoofdbestuurslid van de Z.L.M., welke mededeelde dat dis. Dippel bereid is gevonden voorlichting inzake beroepskeuze te geven in opdracht van de Z.L.M. Personen, leerlingen van scholen en verder allen die daaraan be hoefte hebben, zullen in de naaste toekomst alle mogelijke voorlich ting kunnen krijgen. De voorzitter dankte in zijn slot woord de aanwezigen voor hun op komst en zei dat het de bedoeling is om ieder jaar een gezinsavond te houden, gezien het succes' van deze tivond zal hiervoor steeds meer belangstelling mogen worden ver wacht. De avond werd verder nog opgeluisterd met een tweetal mooie films. Buiïg ZIERIKZEE, 12-2. De afgelopen maandag gaat de geschiedenis in als een stormdag in optima forma, die uiteraard Schouwen-Duiveland wel wat verenleed moest bezorgen. De veerdienst Zierikzee-Kats werd in de morgenuren stilgelegd en kon eerst in de vroege avonduren wor den hervat, toen de wind was af gezwakt. Traditiegetrouw had de storm - geassisteerd door een kokende zee - weer invloed op de duinenrij. In de Schouwse Westhoek noteerde men precies anderhalve meter ver hoging en als gevolg hiervan ont stond duinafslag, met name in de strook tussen vuurtoren en „De Punt" te Westenschouwen. De ka den te Burghsluis liepen onder water, Ingezonden mededeling Vier middelen te zamen werken krachtiger zonder de mesg ven streek to maken I De vier middelen van Chefarine „4" werken niet alleen krachtiger bij de bestrijding van pijn en griep, maar bovendien vei/iger, want één ervan lorgt dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buitje 20 tabletten f 0.80 Hindige iiripverpikking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f3.00 OOLTGENSPLAAT. - Een felle brand heeft in een half uur tijds de drukkerij annex kantoorboek handel van de heer L. Vermaat aan de Molendijk te Ooltgensplaat voor een groot deel verwoest. De om vang van de schade is nog niet be kend; de heer V. was echter ver zekerd. AMSTERDAM. Op de Velserweg buiten Amsterdam is een trailer met een laadvermogen van 20 ton, waarschijnlijk tijdens een slippartij in de berm geraakt en daarna het water van het opgespoten land voor het westelijk industrieterrein van de hoofdstad terecht gekomen. De chauffeur en de bijrijder wer den beiden gewond. Verwachting tot woensdagavond: Wisselend bewolkt met nu en dan regen-, sneeuw, of hagelbuien; krachtige tot harde wind en langs de kust tijdelijk stormachtige wind uit noordwest en noordelijke rich ting; weinig verandering in tempe ratuur. 14 febr. Zon op 7.59, onder 17.51. Maan op 13.15, onder 4.29. 15 febr. Zon op 7.57, onder 17.53. Maan op 14.03, onder 5.24. Volle maan: 19 febr. te 14.18. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 14 febr, 11.02 v.m. 23.58 n.m. 15 febr. 12.28 n.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 14 febr. 10.55 v.m. 23.44 n.m. 15 febr. 12.16 n.m. n.m. Doodtij: 13 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-?. - Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in geheel Eu ropa wordt thans beheerst door de depressie die gisteren in 't Noord zeegebied een zware storm veroor zaakte. De kern ervan is met een luchtdruk van omstreeks 945 mb bij de Finse Golf aangekomen. Over onze omgeving trokken in de afge lopen nacht enkele randstoringen waarbij op het vliegveld zuid-Lim burg 24 mm regen viel. De storin gen werden gevolgd door regen-, hagel- en sneeuwbuien, waarbij op enkele plaatsen ook onweer werd waargenomen. De wind die in de afgelopen nacht was afgenomen, begon vanmorgen weer aan te wak keren, onder invloed van lucht drukstijgingen boven de Britse ei landen. Verwacht wordt dat dc noordwestelijke wind weer tijde lijk stormkracht zal bereiken. Het zal ook morgen guur weer zijn met nu en dan sneeuw- en hagelbuien. SOMEREN. Op de Kanaaldijk bij Someren is een ongeluk gebeurd, dat aan de 61-jarige heer P. S. uit Someren het leven heeft gekost. Ideaal-Persil verzorgt uw was ideaal Struktuurbederf door verplichtingen Verdichtingen kunnen optreden als er druk op de grond wordt uit geoefend. Hoe dicht de grond wordt hangt af van het vochtge halte, de grondsoort, de druk en de duur van de druk. Bij de uitwer king van deze factoren wees ir. Kuipers er onder meer op dat een droge grond moeilijk te verdichten is en dat naarmate het vochtge halte stijgt gemakkelijker gaat. Lichte gronden houden minder water vast dan zware gronden. Aan de hand van genoemde vier factoren ging ir. Kuipers vervol gens dieper in op de vraag hoe schadelijke verdichtingen kunnen worden voorkomen. Wat betreft het vochtgehalte is dit een moei lijke zaak omdat vaak allerlei om standigheden uitstel van voorge nomen werkzaamheden bezwaarlijk maken. Men kan er hoogstens naar streven de grond met rust to. laten wanneer hij natter is dan de veld- capaciteit, dus kort na en tijdens regen. Een middel dat het vocht gehalte in het vroege voorjaar gunstig kan beïnvloeden is de grond groen te houden, bv. door de teelt van klaver. Beïnvloeding van dc grondsoort op korte termijn is mogelijk door cultuurtechnische werken en soms door grote kalk- of schuimaarde giften. Op lange termijn kan een goede organische stoofvoorziening de grond wijzigen maar overigens zal men de grond als een gegeven moéten aanvaarden. BILJARTEN Districtskampioenschaj) algemeen kader 38-? In de zaterdag en zondag in het clublokaal van de biljartvereniging DOS te Ouwerkerk gespeelde wed strijden om het kampioenschap al gemeen kader 38-2 van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. is F. C. Hanse er voor de tweede achtereenvolgende maal in ge slaagd beslag op de titel te leggen. Cadeau heeft de titelhouder het zeker niet gekregen daar de laatste partij pas de beslissing moest bren gen. Zijn naaste concurrent P. D. Vijverberg had toen voor de aan vang een partij meer gewonnen zo- De volledige uitslag was als volgt: F ,C. Hanse, Concordia, Zierikzee P. D. Vijverberg, DOS, Ouwerkerk L. Canters, Concordia, Zierikzee dat Hanse gedwongen was deze in Winst om té zetten om in het bezit te blijven van zijn titel. De voor zitter van het district de heer A. Brand overhandigde met een toe passelijk woord aan de kampioen ae districts-vvisselbeker terwijl ook de beide andere deelnemers een door de vereniging DOS beschik- baar gestelde prijs in ontvangst mochten nemen. Namens de deel nemers sprak de heer L. Canters woorden van dank tot de organise rende vereniging en de lokaalhou der. 8 1704 168 80 13,63 10,14 8 1443 167 63 10.21 8.64 2 1004 195 36 6.80 5J15 Veerdienst Zijpe-A. J. Polder stilgelegd wegens de storm De druk Ir. Kuipers betoogde vervolgens dat de meeste mogelijkheden lig gen in de factor „de druk en de duur ervan". De gevaarlijkste pe riode ligt in het voorjaar, al wordt verreweg de meeste druk op de grond uitgeoefend bij de oogst. Uit metingen is gebleken dat de grond in het voorjaar vaak weer even De veerdienst Züpe-Anna Jaco- bapolder werd maandagmorgen te omstreeks tien uur gestaakt, van wege de storm en dat betekende, dat enkele tientallen auto's niot meer konden worden overgezet. Van een isolement,' zoals een A.N.P.-bericht ons wilde doen- ge loven, wös echter geen sprake want de Veerdienst van Gebroeders Maas haalde en bracht de passagiers naar de B.B.A.-busscn, die op hun ge wone tijden vertrokken. Om onge veer half vijf hervatte de R.T.M. de veerdienst en de pont bleef toen onafgebroken gewoon varen, zodat de wachtende auto's na een wacht tijd van plm. zes uur weer konden worden overgezet. Het door De Bilt voorspelde ho ge water, deed maandagavond nog al wat mensen naar dc haven ko men; het havenplateau liep onder, enkele lichtpunten die daar ge plaatst waren weigerden daardoor de dienst, maar verder gebeurde er niets spectaculairs. De stormscha de beperkte zich op Bruinisse tot de kerk en de pastorie van de hervormde gemeente, waarvan een aantal ruiten de kracht van de storm niet konden weerstaan. Ingezonden mededeling KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Bij K.B. zijn per 1 januari 1962 als rijksschool opge heven de Rijks Hogere Landbouw school en de Rijks Middelbare Landbouwschool te Dordrecht. Ge lijktijdig zijn deze scholen in be heer overgedragen aan de Stich ting Hogere en Middelbare Land bouwschool van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité te Dordrecht. AMSTERDAM. Het Amsterdam se Oratorium Koor met begeleiding van het Utrechts Stedelijk Orkest onder leiding van Piet van Eg- mond zal op Palmzondag 15 april een onverkorte uitvoering geven van Bach's Matthaus-passion in het Concertgebouw te Amsterdam MARKNESSE. Op de Marknes- serweg bij Marknesse in de Noord- Oostpolder is een personenauto uit de bocht gevlogen en over de kop geslagen. De bestuurder, de 36-ja- rige-slager L. de Lange uit Vollen - hove werd ernstig gewond en over leed tijdens hét: Vervoer naar het ziekenhuis te E^rimeloord. ROTTERDAM. Een chauffeur onder drankinvloèd is op de Pre- torialaan in Rotterdam betrokken geweest bij een verkeersongeluk, aan de gevolgen waarvan het slachtoffer, de 64-jarige stoker S. Goossens uit Rotterdam, in het Zuiderziekenhuis is overleden. DE WIJK. In de gemeente De Wijk (Drente) is de 23-jarige onge huwde W. J. Bomert uit IJhorst (gem. Staphorst) met zijn motor tegen een boom gebotst en vervol gens tegen een muurtje langs de weg geslagen. Hij was op slag dood OOSTKRLAND De jeugd na de schoo Op verzoek van de inleider volgt hieronder een herstelling van de lezing die de heer Bijkcrke onlangs heeft gehouden op dc ouderavond van de o.l.-school alhier. In ons verslag was het gesprokene n..l niet op alle punten juist weergegeven. Jongens mogen op 14-jarige leef tijd, wanneer ze alle klassen op de lagere school hebben doorlopen, gaan werken. Voor de meisjes geldt dit ook, maar zij mogen op 14-ja- rige leeftijd slechts huishoudelijk werk in een gezin verrichten. Pas wanneer zij 15 jaar zijn, mogen zij in een bedrijf aan het werk. Een advies van spr. was om na h.b.s. of u.l.o., en dit geldt ook voor de l.t.s:(*zp mogelijk door te blijven studeren. Verder is er een gebrek aan met selaars. Wat de schilders betreft, in de zomermaanden is hier wel vol doende emplooi voor, maar in de wintermaanden ligt dat. over het algemeen wat ongunstiger. Door het leerlingstelsel wordt de jeugdige werknemer, maar ook zijn werkgever gecontroleerd enex-- zijds of de leeiiing zijn opgedragen werkzaamheden naar wens ver licht, anderzijds of de werkgever de leerling datgene laat doen wat voor zijn te verwerven vakbe kwaamheid noodzakelijk is. Jongens van 14-19 jaar ui). TILBURG. De 77-jaiige wielrij der H. J. Pijnenburg uit Tilburg is bij het oversteken van de Ringbaan Zuid te Tilbui'g door een vi'acht- auto gegrepen. De heer Pijnenburg werd hierbij vrijwel op slag ge dood. DEN HAAG. van 17 t.m. 20 fe bruari zal een gezelschap van 20 farmaceuten en hun hoogleraar prof. di'. r. Figari van de universi teit Van Chili te Santiago de Chile, onder auspiciën van het ministerie van onderwijs, kunsten cn weten schappen, een studiereis door Ne derland maken. Voor jongens van 14-19 jaar be staat gelegenheid bij de afdeling jeugdbemiddeling van het Arbeids- bui-eau inlichtingen in te winnen en voor meisjes van 14 jaar en ouder bij de vrouwenbemiddelirx^. Indien een jeugdige wei'kzoekénde staat ingeschreven op het arbteids- bui'eau en men weet niet in welke richting een geschikte werkkring moet worden gezocht, dan wordt de jeugdige getest voor wat be treft de aanleg en capaciteiten. In dergelijke gevallen is zo'n test gra tis. Indien de oudei's wensen dat hun kind getest wordt zonder meer dan is dit niet gratis maar wordt er een vergoeding gevi-aagd. Het geen wordt bei-ekend naar het in komen van de vader. Er zijn in Nederland 84 gewes telijke ai'bcidsbui'eaus en er zijn ongeveer 4200 beroepen,, zodat men niet behoeft te zoekeiY wat men worden wil. Op vci-zoek van burgemeester van Eeten besprak de heer Bijkcr ke, nog het renteloos vooi'schot, ge geven door het., Rijk. met het Zeeuws Studicfopds. Voorwaarde is dat de candidaat als gemiddeld cijfer 7 op het rapport heeft gehad en dat ouders geldelijk niet bij machte zijn om hun kind verder I te laten studeren. 1 Het is erg vervelend, maar hel taart-verlotingsthema blijft nog even de aandacht vragen. De ge ijkte roete van een taart is van producent tot consument, heel snel van de koekebakker naar de ma gen, meervoudig, want het is on waarschijnlijk dat één mens een hele taart oppeuzelt. Soms gaat het echter anders met een taart, zoals met die ene, die bij de verloting het voor ieder on bekende nummertje 55 kreeg. Uit gerekend de voorzitter van de ver eniging bleek no. 55 te hebben en eerlijk, een voorzitter verdient wel een taart, maar als hij hem wint bij de verloting, verstrakken er toch wel gezichten en wordt er soms wat gemompeld. De voorzit ter vond zijn prijs dus maar du bieus, maar de vrouw van de voor zitter was in de wolken. Geen won der, de koffers stonden al gepakt en de volgende dag zou het. presi dentiële echtpaar gaan logeren bij familie. Mevrouw rende naar huis, greep onmiddellijk de telefoon, kreeg de familie aan de lijn en galmde langs de draad: „dae kom un taerte mee!" Even later kwam haar echt vriend thuis, die mededeelde dat de taart inmiddels in een koelcel was gezet, om op de tweede uit voering van de vereniging opnieuw te worden verloot. Nietwaar, men is voorzitter of men is het niet en men moet mo gelijke roddel in de kiem smoren. Mevrouw keek er van op, maar was niet geheel uit het veld gesla gen, zij het dat er droefheid in haar ogen blonk. Onmiddellijk echter werd ze re soluut, want ze herinnerde zich maar al te goed de belofte aan de familie gedaan. Ze greep weer de telefoon, belde de banketbakker op en bestelde een taart, geheel gelijk aan de loteling. De volgende dag kreeg taart no. 1 nog een hoofdstuk j>an zijn be- staansgeschiedenis te verwerken. PiLntgaaf kwam de ronde verleide lijkheid weer uit de vrieskoude te voorschijn. Er was nog geen likje room af en iveer stond hij uitda gend op de uitstalkast. Maar er was iets met die taart. De ere voorzitter van de vereniging had ook een lootje cn U voelt al aan, dat het verhaal eentonig ivordt, want uitgerekend dc ere-voorzitter won de taart. Voorzitters en ere voorzitters zijn echter uit speciaal verenigingshout gesneden en ook de ere-voorzitter voelde er niets voor met zijn zoete prijs huisioaarts te gaan. Hij stelde het produkt be schikbaar voor de tonelisten van de avond, bestaande uit een gezel schap galante heren en charmante darned, die zich enthousiast op de taart hebben gestort toen hét doek gevallen was. Zeer snel was toen de taart exit! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2