HETISER! NIEUW FIJNWASMIDDEL! HET IS ER! VOOR ALLES WATU MET ZORG WILTWASSEN smidsknecht Deelnemen aan de stemming in een andere gemeente 1. De burgemeester van Zierik- zee brengt ter kennis van belang hebbenden, dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toegestaan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de provinciale staten deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het in dienen van dat verzoek aan te wij zen andere gemeente. 2. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toege staan bij volmacht te stemmen. 3. De kiezer, die van deze be voegdheid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk op de veertiende dag vóór de dag der stemming (dus uiterlijk op 14 maart 19G2) in per soon mededeling ter secretarie ener gemeente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambte naar. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters; b. de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte; c. de gemeente in welker kiezers- register hij is opgenomen; d. zijn adres of laatste adres al daar; e. de andere gemeente, benevens een adres in die gemeente; f. de gemeente en het adres, waar hij de verklaring, welke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvangen. 4. De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of de door deze aangewezen ambte naar ondertekend. Een exemplaar van de verklaring wordt aan de kiezer verstrekt. Nadere inlichtingen worden ver strekt ter gemeentesecretarie. Zierikzee, 9 februari 1962. De burgemeester voornoemd. F. TH. DIJCKMEESTER. Verkiezing van de leden van de provinciale staten Stemmen bij volmacht 1. De burgemeester van Zierikzee brengt ingevolge artikel K 3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kos teloos verkrijgbaar zijn de formu lieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. verkiezing van de leden van de provinciale staten bij vol macht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiter lijk op 14 maart 1962 door de kiezer worden ingediend bij burgemeester en wethouders der gemeente in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opge nomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een verklaring van de gemachtigde worden ingediend, dat deze bereid is als zodanig op te treden. 4. Hij, die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te tre den, moet op de dag der kandidaat stelling zijn opgenomen in het kie zersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en bevoegd Te koop gevraagd: Slachtkonijnen, kippen, geiten, enz. - M. de Reus, telef. 319, Nieuwerkerk. Diversen: Bestelt nu uw kuikens en jonge hennen. N. Dalebout, „Duin oord", Renesse, tel. (01116) 393. VOOR DRUKWERK MET CACHET DRUKKERIJ L.&0. ZIERIKZEE - TELEF. 2255 Steeds belangrijker wordt die fijnè was van U. Wollen truitjes, nylon kousen, no-iron overhemden... meer en meer moderne weefsels die een beroep doen op Uw waskunst. En niet alleen U draagt ze. Uw hele gezin. Dagelijks. Een was apart, voor zorgzame handen. Om U bij die moderne handwas te helpen, is er nu een nieuw modern wasmiddel: CORAL! Voor alles wat U met zorg wilt wassen. Een wonder van waskracht - een wonder van zachtheid. Korrel voor korrel heeft CORAL de samenstelling, die U helpt om van Uw fijne was Uw fijnste was te maken. Schuim als zwanedons. Een witte weelde van schuim. U voelt hoe goed het is. En U zult verbaasd zijn hoe lang het donzige schuim ook donzig blijft! Helder, werkzaam sop. Een weldaad voor het goed. De vezel houdt zijn natuurlijke veerkracht. De kleuren worden weer levendig als nieuw. Tere, frisse geur. De geur van een wasmiddel dat werkelijk zacht is... een apart wasmiddel voor alles wat U met zorg wilt wassen: CORAL. zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. 6. De volmachtgever is niet be voegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Zierikzee, 9 februari 1962. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJ CKMEESTER. Argentinië heeft donderdag zijn diplomatieke betrekkingen met Cuba verbroken. Val uit antenne LINGEN, 8-2. Vijf arbeiders zijn donderdag dodelijk verongelukt, toen zij aan de top van de antenne van het radiostation Hamburg werkten. Door een niet opgehel derde oorzaak schoot het platform waarop zij zich bevonden los en stortte met hen naar beneden. Brabantse arbeiders werken in Duitsland DEN BOSCH, 8-2. In de maand januari bleef het aantal in Duits land werkende personen, die res sorteren onder de arbeidsmarkt van de provincie Noord-Brabant, ongeveer gelijk. Dit blijkt uit het rapport van de arbeidsvoorziening in Noord-Brabant. Het getal be droeg aan het einde van januari rond 1000. Weliswaar was tenge volge van de vorst het aantal aan vankelijk met enkele honderden gedaald, maar na de vorstperiode zijn de ontslagen arbeidskrachten allen weer in Duitsland aan het werk gegaan. Verdeeld over de ge westen kwamen de meeste arbei ders uit: Oss 175, Helmond 235, Den Bosch 200, Tilburg 100 en Cuyk 95. OOSTERLAND Nuttige causerie over beroepskeuze op ouderavond openbare lagere school Schoolrestauratie komt spoedig aan de orde OOSTERLAND, 8-2. In één der schoollokalen heeft woensdagavond de jaarlijkse ouderavond plaats ge had van de openbare lagere school. Bij ontstentenis van de voorzitter de heer Matth. Bal, fungeerde als zodanig het schoolhoofd de heer Knuijt. Deze opende met een wel komstwoord, inzonderheid tot bur gemeester van Eeten, wethouder Stoutjesdijk en de spreker, de heer C. J. Bij kerke, van het Gew. Ar beidsbureau te Zierikzee. Het financieel verslag toonde aan dat de inkomsten over het af gelopen jaar bedroegen f 372,30, de uitgaven f 154,50, zodat een batig saldo resulteert van f 217,80. De penningmeesteresse, mevr. Zeijler- de Vin werd dank gebracht voor het accurate beheer. Uit het jaar overzicht door de heer Knuijt bleek dat de school momenteel 60 leer lingen heeft, waarvan er dertig bij de heer de Valk en een gelijk aantal bij de heer Knuijt les ont vangen. Zes leerlingen verlieten de school, die allen met goed gevolg verkeersexamen deden. De kinder- kaarten- en postzegelaktie bracht op het mooie bedrag van f 431, ter wijl de opbouwaktie een bedrag van f 60 kon noteren. De grote leerlingen maakten en reis naar Schiphol, terwijl de kleineren naar Renesse zijn geweest. Er kwamen 17 nieuwe leerlingen op de sthool na de zomervakantie. Het Sinter klaasfeest had evenals het Kerst feest een goed verloop. Spijtig is het dat de heer Valk mettertijd de school zal gaan verlaten omdat hij wat meer in eigen omgeving wil gaan werken. De aftredende bestuursleden, mevr. Zeijler-de Vin en de heer M. Stouten werden bij acclamatie her kozen. „Na de lagere school, wat dan?" De heer Bij kerke sprak hierna over het onderwerp: „Na de lagere schoolwat dan?" Voor kinde ren die de lagere school verlaten zijn verschillende mogelijkheden: de Huishoudschool, H.B.S., U.L.O., Technische School en Lagere en Hogere Landbouwschool, aldus spr. Jongens mogen op 14-jarige leeftijd gaan werken, meisjes op 15-jarige. Een advies van spr. was om na H. B.S. of U.L.O. zo mogelijk door te blijven studeren. Verder is er een groot gebrek aan bv. metselaars en aan schilders. Voor de laatsten is er wel de handicap dat er in de wintertijd bijna nergens werk te vinden is. Door het leerlingenstel sel wordt gecontroleerd of de jon gelui bij een patroon komen. Voor jongens van 15-19 jaar bestaat ge legenheid bij de afdeling jeugdbe- middeling van het Arbeidsbureau inlichtingen in te winnen en voor meisjes van 14 jaar en ouder bij de vrouwenbemiddeling. Indien nodig kan er zelfs gratis worden getest voor wat betreft aanleg en dergelijke. Er zijn in Nederland 84 bureaus en er zijn ongeveer 4200 beroepen, zodat men niet behoeft te zoeken wat men worden wil. Op verzoek van burgemeester v. Eeten besprak de heer Bij kerke nog het renteloos voorschot gegeven door het Rijk met het Zeeuwsch Studie fonds. Voorwaarde hiervoor is dat de kandidaat als gemiddeld het cij fer 7 op het rapport heeft gehad en dat de ouders een niet te groot inkomen genieten. Burgemeester van Eeten deelde ten slotte mede dat door de bouwstop er wel stag natie in verschillende plannen komt maar hij hoopte dat de schoolrestauratie desondanks spoe dig zal kunnen worden gereali seerd. De heer Knuijt dankte ten slotte allen die op enigerlei wijze aan het welslagen van deze avond hebben meegewerkt. Inzonderheid de spreker, de heer Bij kerke voor zijn uitgebreid en duidelijk betoog dat voor de ouders zeer leerzaam was. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Burgh-NVS Indien het weer wat mee wil werken, krijgt Burgh a.s. zondag de ploeg uit Nieuw-Vosmeer op het sportpark „Van Zuijen" als tegen stander. NVS staat niet erg hoog op de ranglijst, zodat er in theorie wel een kansje voor de groen-wit- ten inzit. Bij goed weer mag dan ook op grote belangstelling gere kend worden. KERKNIEUWS Ger. Gemeenten NIEUWERKERK. Beroepen: ds. A. Hofman, Zeist. Ger. Gem. in Nederland ZIERIKZEE. Dinsdag 13 febr. a.s. 7.30 uur dr. C. Steenblok, Gouda. De 14-jarige M. Tolsma, die als schippersknecht werkte aan boord van het "Nederlandse motorschip „Gerda", is in het Albert-kanaal in België overboord gevallen en verdronken. De jongen was afkom stig uit Raamsdonksveer. Voor 55 jaar.... ZIERIKZEE. Een talrijke me nigte langs de Grachtweg ge schaard heeft genoten van het prachtige ijsfeest, dat het bestuur der ijsvereniging organiseerde. De jeugd trok vanaf het Havenplein met „Kunst en Eer" voorop naar de baan. Elk der deelnemers en deel neemsters aan de wedstrijden ont vingen een pond spek, twee bro den en een pond gort. SEROOSKERKE. Bij het rooien van een boom in de kom der ge meente vond men een zilveren daalder van de stad Deventer uit het jaar 1686. HAAMSTEDEOp de ijsbaan al hier vond een uitstekend geslaagde ringrijderij plaats. ZIERIKZEE. Voor het Nutsde- partement behandelde mevrouw Arntzen-Wafelbakker te Amster dam de Gudrun-sage, een toneel spel in vijf bedrijven, bewerkt door Albrecht Rodenbach. ZONNEMAIRE. Op de baan van de ijsclub „Zonnemaire" werd een ringrijderij en draadjesknippen voor dames gehouden. HAAMSTEDE. Aan de komende „Str&" alhier zullen behalve rui ters en amazones, zeventig fietsers deelnemen met versierde rijwielen en zelf gekleed in maskerade pakjes. HAAMSTEDEOp ,Lxichtenburg' alhier heeft een koe vier achter eenvolgende malen twee kalveren ter wereld gebracht. NIEUWERKERK. „Daar is me neer" en „Het lied van moeder" werden ten tonele gebracht door de Rederijkersvereniging „Onderling Genoegen" te Oosterland. ZONNEMAIRE. In de jongste poldervergadering werd besloten alle dijkwerken, zowel ophogingen als glooiingen uit te voeren in ge wapend beton. Aanduitliug politieke groeperingen boven kandidatenlijsten Bij een verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan een poli tieke groepering telkens schriftelijk verzoeken voor die verkiezing haar naam, een aanduiding daarvan of beide in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aange legd. Het desbetreffend verzoek moet schriftelijk worden gedaan bij het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente, binnen acht weken doch uiterlijk zes weken voor de dag der kandidaatstelling. Aangezien de kandidaatstelling voor de aanstaande verkiezing van de gemeenteraad zal plaatshebben op 17 april a.s., loopt de termijn waarin bovenbedoelde verzoeken kunnen worden gedaan, dus van 20 februari tot en met 5 maart 1962. Wanneer de politieke groepering gebruik wenst te maken van een naam of aanduiding welke bij de Kiesraad is geregistreerd, moet bij het verzoek een verklaring (offi cieel model G 2-1) vanwege de rechthebbende groepering worden overgelegd, waarbij deze machti ging heeft verleend de inschrijving van haar naam of aanduiding aan te vragen. Het centraal stembureau beschikt slechts afwijzend op het verzoek: a. indien daartoe redenen, verband houdende met de openbare orde of de goede zeden aanwezig zijn; b. indien de aanduiding meer dan 35 letters bevat; c. indien de naam der politieke groepering dan wel de aanduiding daarvan geheel of in hoofdzaak overeenstemt met die van een an dere politieke groepering, waarvan de naam of de aanduiding daarvan bij de Kiesraad is geregistreerd, of met die. waarvoor reeds een ver zoek is ingediend, en daardoor ver warring te duchten is; d. indien de hiervoor genoemde verklaring model G 2-1, ontbreekt. Datum: 9 februari 1962. De burgemeester der gemeente Zierikzee: F. TH. DIJ CKMEESTER Verkiezing van de leden van de provinciale staten Op woensdag 28 februari a.s. te 9 uur hopen PAUL VERSPEEK en MARGA ODIJK elkaar het H. Sacrament van het huwelijk toe te dienen in de parochiekerk van de H. Willibrordus, Beukelsdijk 177 te Rotterdam. Zierikzee, Hoofdpoortstraat 45 Rotterdam, Pluimhoefstraat 6 Februari 1962 Receptie van 15.00-16.00 uur in feestzaal Leo's Lunchroom, Jonker Fransstraat 95-99, Rot terdam. Toekomstig adres: Zierikzee, Breedstraat 18 AFSCHEID Tot mijn spijt was het mij niet mogelijk om persoonlijk af scheid te nemen van m'n oud leerlingen van scholen en cur sussen. Ook niet van mijn medebestuurders en leden der vereenigingen. Hen allen betuig ik mijn hnr- telijken dank voor de bewijzen van vriendschap en genegen heid, die 'k zoo lang mocht ont vangen. Aan allen des Heeren zegen toegewenscht op hun verderen levensweg. En hopenlijk nog wel eens tot ziens. W. P. L. BAKKER Arnhem Terstond gevraagd: een bekwame bij J. DINGEMANSE, Pas poortstraat 36, tel. (01183) 326, Souburg. Inlichtingen bij mevr. M. Geel hoed, Bogerdweg56, Dreischor. SUCCESJES Te koop: Tien jonge „Campbell" eenden, volop aan de leg. M. de Reus, telef. 319, Nieuwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 4