Ouders, maakt uw kind NU tot M-Brigadier, want dan... BON ...helptuuwkind om met plezier z'n melk te drin ken en die hebben ze hard nodig (al was 't alleen al om de kalk voor groeiende botten 2 ...dan krijgt uw kind 't bekende M-embleem, dat al zoveel vrienden en vriendinnetjes met fierheid op hun mouw dragen. 3 dan krijgt uw kind het Inter nat tonale M-Pas- poort, dat gratis toe gang geeft tot tal loze bezienswaardig heden in Nederland èn België. 4 ...dan maakt uw kind een kans om zich een plaats te verwerven onder de 500 M-Brigadiers die in de zomer-vakantiè een 2-daagse zeereis naar België en Enge land gaan i maken. STAD EN PROVINCIE DE WRAAK VAN GRIJZE BEER asman L Als u deze bom instuutt, krijgt uw kind per omgaande het Logboek van de M-Brigade. Daar staat alles in wat hij weten moet om binnen een maand M-Brigadier te zijn. De M-Brigade is een spel, geachte ouders, maar met een ernstige achtergrond: 50 van alle Nederlandse kinderen drinken te weinig melk. En die melk hebben ze hard nodig, ook in ons welvarend land. Want melk bevat veel dat niet te vervangen is. Stuurt u de bon vandaag op M-Brigadiers vinden al het M-Brigade-nieuws in het jeugdblad „Fix en Fox". Verder: puzzels, verhalen, prijsvragenIn kleurendruk 1 32 pagina's! Wekelijks! Abonneren bij: Administratie „Fix en Fox", Postbus 163, Leiden. 25 ct per week of 3.25 per kwartaal. S, Stuur het Naam: van de M-Brigade aan: Straat: Plaats: Prov.:... In open envelop met 4 ct. postzegel opsturen aan M-Brigade, Postbus 1131, Den Haag ZIERIKZEE De familie-avond van de Chr. Plaffelandsorganisaties Op de vorige week gehouden fa milieavond van de Chr. Platte landsorganisaties heeft de voorzit ter de spreker de heer Van Benne- kom dank gebracht voor zijn be toog, waarna een wedstrijd volgde onder leiding van de heer W. den Boer, voorzitter van de C.J.B.T.B., tussen vier teams van twee leden uit elk der organisaties. Hierbij moesten verschillende aktuele vra gen worden beantwoord. Het re sultaat was dat twee jongeren als overwinnaars uit de bus kwamen. Zij en ook de anderen mochten een prijs in ontvangst nemen. Na de pauze voerden enige leden van de C.P.B. en C.J.B.T.B. een spel in drie bedrijven getiteld ,,'t Mes mot er in" op, waarvan de in houd betrekking heeft op de ruil verkaveling. De opvoerenden oogst ten hiermede veel succes. De wel geslaagde avond werd gesloten door de presidente van de C.P.B., mevr. J. M. Laurense-Pluijster uit Oos- terland. BRUINISSE Districtsavond Jonge Kerk De verschillende afdelingen van de Jonge Kerk hielden deze week te Bruinisse een districtsavond die onder leiding stond van de heer J. de Waaij te Noordgouwe. Deze las enkele verzen uit Exodus 4 en sprak naar aanleiding daarvan een openingswoord tegen de zeer tal rijk opgekomen aanwezigen. Ds. Alb. van- den Ban uit Scharendijke hield daarna een referaat over „De kerk in het veranderende platte land". Dit onderwerp was in drie gedeelten verdeeld. Eerst werd be handeld de toestand op het platte land omstreeks 1910 (voor de eer ste wereldoorlog), de veranderin gen na deze oorlog met zijn sociale wetgeving, de toestand zoals ze nu geworden is en ten slotte een blik in de toekomst, als straks de Gre- velingendam en de andere Delta werken voltooid zijn. Na de pauze werden discussiegroepen gevormd waarin de door ds. van den Ban geponeerde stellingen in vragen- vorm werden behandeld. Een ge animeerde bespreking was het ge volg en aan het slot van de avond kon de voorzitter spreken van een zeer geslaagde avond. Ds. van den Ban werd niet alleen dank ge bracht voor het gebodene, maar deze dank werd bovendien vertolkt in een blijvende herinnering aan deze leerzame avond. BURGH Jaarvergadering Vereniging van varkenshouders „De opgaande zon" Genoemde vereniging vergaderde onder voorzitterschap, voor de eer ste maal, door de heer J. C. de Fei- ter in hotel Bakker te Burgh. In zijn openingswoord zeide de voor zitter dat het aantal varkens lang zamerhand achteruit gaat. Een der oorzaken hiervan is de niet aan lokkelijke prijs die de varkens de laatste tijd opbrengen. Na de notulen van de secretaris- penningmeester, de heer A. Zijta, gaf deze een financieel overzicht over het afgelopen jaar. De inkom sten bedroegen in dit jaar f 437,67, de uitgaven f 353,53, zodat er een batig saldo is van f 84,14. Eén var ken stierf en kostte de vereniging f 89,De totale bezittingen van de vereniging bedragen momenteel f 3.219, 88, zoals deze uitkomst voor kwam op de rekening van 1 janua ri 1962. Namens de kascommissie adviseerde de heer F. Kloet tot de goedkeuring van de rekening. De bestuursverkiezing gaf een herziening te zien van de aftre dende bestuursleden de heren C. Braai, J. C. de Feiter en A. J. Zij ta. Bij deze verkiezing zeide de voorzitter dat geen der aftreden den varkenshouder is, doch ieder doet wat hij kan. In de kascommis sie werd de heer N. de Bruijne be noemd, terwijl de heer A. Deurloo, die deze funktie drie jaar vervulde de dank van de voorzitter ontving. Voor de mogelijke uitkering voor grote varkens wordt weer de ge middelde markt Rotterdam aange nomen. Uitbetaald wordt dan ne gentig procent van dit bedrag. De biggen-uitkering zal f 50,bedra gen met dien verstande dat indien de prijs hoger ligt deze ook uitbe taald zal worden. De contributie wordt gehandhaafd op f 1,per varken per maand. Ook de inen ting zal weer voor rekening van de vereniging geschieden. Het salaris van de secretaris-penningmeester blijft ongewijzigd. Gouden Jubileum De voorzitter maakte bekend dat op 9 maart de vereniging vijftig jaar zal bestaan, een feit dat niet alledaags is en dat op enigszins feestelijke wijze gevierd zal wor den. Het bestuur stelde voor om een feestvergadering te organise ren, waar ook de vrouwen worden verwacht en waar ook b. en w. ge vraagd zullen worden evenals af gevaardigden van zusterverenigin gen en nog enkele genodigden. De aanwezigen op deze vergadëring gaven het bestuur het advies om een mooie film op deze avond te laten vertonen. Hieraan zal worden voldaan. De leden krijgen nog een circulaire over deze feestvergade ring. Bij de rondvraag kwam 't mond en klauwzeer ter sprake. De voor zitter zei hierover dat, wanneer het hier komt en een grote sterfte onder de varkens plaats zal heb ben, het mogelijk zal zijn dat de betaling minder zal zijn dan wel verwacht zou worden. Dit hangt van de sterfgevallen af en in wel ke mate de kas een uitkering toe laat. De voorzitter noemde het wel verstandig om op dit moment geen biggen te kopen of ze moeten van het eiland komen. De oud-voorzitter, de heer B. Groenleer, feliciteerde de heer De Feiter met diens benoeming tot voorzitter. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke stand en loop der bevolking Geboren: 13. Jacob, z. van Jac. Littooij en E. den Hollander; 2. Johanna Machiela, d. van J. G. de Waal en J. K. Otte; 16. Aart Ja cobus, z. van H. den Dikken en Cornelia H. Labeur; 27. Michael Johannes, z. van S. Fokkens en N. F. Tromp. Overleden: 10. Maria P. Geluk, echtg. van S. J. P. Jumelet; 12. C. J. Kuijper, 46 jaar (uit Ouwerkerk) 24. Tannetje Bal, 72 jaar, echt. van L. van de Velde; 27. Lambertus Hoek, 86 jaar, wedn. van C. M. Clique. Gehuwd: 12. Hendrik Jan Boom, 23 j. uit Hilversum en Neeltje de Koning, 24 j. Ingekomen: Johannes M. de Waal en gezin uit Oosterland; Jannetje D .van Beveren uit Zie- rikzee. Vertrokken: Hendrik K. Micha- elis en echtgenote naar Renkum; Lo Tazelaar naar Assen; Cornelis van Ruiven en gezin naar Rotter dam; Jan van Lith en gezin naar Rosmalen; Neeltje de Koning naar Vleuten-De Meern. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking Ingekomen: Aldert Boer met ge zin van Appingedam (Kerkwerve). Vertrokken: Daniël C. Viergever met gezin van Scharendijke naar Rotterdam; Lena J. den Haan-Hoek met gezin van Kerkwerve naar Leiden; David W. Scheele van Kerkwerve naar Australië; Leen- dert J. Luijendijk met gezin van Ellemeet naar Velsen. DEN HAAG. De heer A. L. Groe- nenberg, theologisch kandidaat en hulpprediker in het staten kwar tier van de hervormde gemeente In Den Haag, is aangezocht om als predikant werkzaam te zijn in dienst van de Reform Cchurch on der de naar Canada geëmigreerde Nederlanders. Het weer in januari De maand januari 1962 was een normale wintermaand met enkele vorstda'gen en met tamelijk veel neerslag. Is het gemiddelde van deze neerslag voor onze streken 56 mm., met 73,7 mm. kwam men dus ruim 1/3 boven dit gemiddelde. Deze neerslag viel tamelijk regel matig, op geen enkele datum werd meer' dan 10 mm. gemeten. 33. Verlamd van schrik staren de Indianen naar de geheim zinnige in huiden en waterplanten gehulde gestalte, die plotseling aan de andere oever tussen de struiken is verschenen. Dan galmt een donkere, dreigende stem over het water. „Krijgers der Osagen, de geesten der rivier zijn vertoornd op uw stam en weigeren uw offers te aanvaardenhet is onze wil dat uw opperhoofd, wiens dochter in ons rijk is afgedaald, zelf naar de rivier komt.Laat Biakese komengeheel alleenanders brengen wij, de gees ten der rivier, dood en verderf over uw volk!" Plotseling is de gestalte weer in de schaduwen verdwenen en in paniek vluchten de Indianen terug naar hun dorp. Biakese, die voor zijn tent in somber gepeins verzonken zit, luistert zonder enig teken van opwinding te tonen, naar het vreemde voorval, dat zijn mannen aan de rivier beleefden. „Goed, ik zal gaan", zegt hij dan op doffe toon en als in een droom wandelt het opperhoofd langzaam het dorp uit, nagestaard door zijn angstige onderdanen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6