1,50 De Zuidamerikaanse staten en het Cubaanse probleem Koninklijk paar zag filmpjes uit de oude doos KLOOSTERBALSEM Micro-korfbalcompetitie - Nieuwerkerk n qt 01 bilt Kritiek van Argentijnse president NOG GEEN BESTEMMING BUENOS AIRES, 4-2. President Frondizi van Argentinië heeft za terdag ter gelegenheid van de ope ning van een tunnel onder de ri vier Parana een rede gehouden, waarin htf een felle aanval deed op de veertien landen, die op de conferentie in Punta del Este ge stemd hebben voor uitstoting van Cuba uit de organisatie van Ame rikaanse staten. Hij kritiseerde voorts de militai ren in Argentinië, die verbreking van de betrekkingen met Cuba hebben geëist. Premier Eduardo van Uruguay was bij de opening aanwezig. De Argentijnse president ver klaarde, dat de conferentie niet be voegd was een lid uit te sluiten. Wij willen de eenheid van het Amerikaanse systeem bewaren en daarom hebben wij niet gestemd voor sancties, die de huidige poli tieke verschillen verscherpen en de deur openen voor avonturen van uiterst rechts of uiterst links, aldus Frondizi. Vorstelijk bezoek aan Amsterdam AMSTERDAM, 2-2. Het konin klijk paar heeft in de aula van het stedelijk museum een filmvoorstel ling bijgewoond, die was georgani seerd door het Nederlands Film museum. Na een kort begroetingswoord gaf de direkteur van het Nederlands Filmmuseum, de heer J. de Vaal, een korte uiteenzetting van het werk van het nu vijftien jaar be staande museum. Dit is sedert 1952 in het stedelijk museum onderge bracht, doch het heeft zich zo uit gebreid, zo vertelde de heer De Vaal, dat een eigen gebouw nood zakelijk zal worden. Voorstelling anno 1900 De voorstelling was een recon- struktie van een filmvoorstelling anno 1900, waarbij de heer D. M. Huizinga, gekleed in ouderwets col bert, als 'n bijzonder welbespraak te explicateur optrad en de heer A. van der Bijl het volautomatisch or kest (een soort orgel met daarin allerlei muziekinstrumenten) be diende. Dit programma werd ge presenteerd onder de titel „Images Fantastiques". Een der filmpjes daarvan liet beelden zien van het bezoek van zeven dagen van de 16- jarige koningin Wilhelmina en de koningin-regentes in 1896 aan de hoofdstad. Voorts enkele opnamen van de inhuldiging van koningin Wilhelmina in 1898. Ingezonden mededeling Wrijf uw pijn weg met Klooster balsem, tilo diep in de huid dringt en de pijn verjaagt'. Heilzame, diepwerkende verzacht en verlicht aan doeningen van huid en spieren. Huisapotheek in 1 potje Vorstenpaar bij gala-voorstelling Koningin Juliana en Prins Bern- hard in gezelschap van prinses Beatrix hebben in de stadsschouw burg een galavoorstelling bijge woond van de Nederlandse Come- die, welke het gemeentebestuur aanbood ter ere van het bezoek van het koninklijk paar aan Amster dam. Opgevoerd werd „Een midzomer- nachtsdroom" van William Sha kespeare. Boeing 707 vloog heel ver SCHIPHOL, 3-2. Een nieuwe Boeing 707 machine voor Air Fran ce heeft deze week tijdens een proefvlucht een nieuw lange-af- standsrecord in de burgerlucht vaart gevestigd. Het vloog zonder een tussenlanding te maken van Seattle in Amerika naar Beiroet in het midden-oosten, een hemelsbre de afstand van 11.242 km. Het toestel wordt de 18e Boeing van de Air France vloot. WIK-Brouwershaven 5-3 In een aantrekkelijke en goed gespeelde wedstrijd is het Kerk- werfse WIK er in geslaagd haar eerste overwinning in de micro competitie te behalen. Beide acht tallen gaven elkaar niet veel toe, de betere schotvaardigheid dei- groen-witten deed uiteindelijk de balans in haar voordeel overgaan. Fris van de lever werd er door beide teams in een snel tempo ge start waarbij de verdedigingen om beurten handelend moesten optre den. In de 10e minuut zette WIK een snelle aanval op welke door mevr. B. Kort-Boot werd afgerond met een uitstekend schot dat de korf doorboorde (1-0). Het spel bleef snel op en neer golven met WIK het gevaarlijkst in de buurt van de korf. Na goed voorberei dend werk slaagde J. Hagesteijn er in de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Na de vakverwisseling zet te Brouwershaven een serie ge vaarlijke aanvallen op waaruit een hiervan de aktieve Kees Slager de achterstand wist terug te brengen tot 2-1. WIK, dat er weinig voor voelde zijn voorsprong weer prijs te moeten geven, kwam hierna weer opzetten. Met een beheerst schot bracht Jan Kort de stand op 3-1, waarmee ook de rust aanbrak. Na de pauze wist Rinus Berrevoets deze voorsprong voor de groen- witten nog te verhogen tot 4-1. Ge ruime tijd bleef deze stand gehand haafd daar de verdedigingen mees ter van het terrein wisten te blij ven. Met het einde reeds in zicht zette Brouwershaven plotseling echter een hevig offensief in waar door de WIK-verdediging twee maal achtereen door de knieën ging. Nadat eerst Henny v. Beve- ren de roos had weten te treffen deed Kees Slager in de volgende minuut de spanning geheel terug keren (4-3). Brouwershaven stelde alles in het werk om nog een pun tenverdeling uit het vuur te sle pen, waarin zij evenwel niet slaag den, daar in de laatste minuut Bep Wijsman de zege voor WIK veilig wist te stellen (5-3). Burgh II-Nieuwerkerk II 5-0 Wisten de Nieuwerkerkers in de eerste ontmoeting de Burgh-reser- ves het vuur na aan de schenen te leggen (6-5), deze maal zag Burgh zijn ongeslagen leiderspositie geen enkele maal in gevaar gebracht. De anders zo productief spelende Nieuwerkerkers hadden deze avond klaarblijkelijk hun schot thuis ge laten. Na goed aangeven wist Kees v. Nieuwenhuize de club uit de Westhoek een 1-0 voorsprong te geven. Nog voor het afsluiten van de eerste helft werd die door Nico de Graaf opgevoerd tot 2-0. In de 2e helft gaven de partijen elkaar weinig toe, waarbij echter de schot vaardigheid aan Burgh-zijde beter verzorgd bleek. Nellie Kenters bracht de stand op 3-0, waarna Henk Kooman liet zien hoe men het leder in de korf moet depone ren (4-0). Met deze voorsprong had den de groen-zwarten geen enkel gevaar meer te duchten en rustig stevende men zo op het einde aan waarbij Trijntje Mellema er nog in slaagde de eindstand op 5-0 te brengen. WIK II-Burgh II 2-4 In deze wat rommelig gespeelde wedstrijd hebben de WIK-reserves die nog altijd op hun eerste winst puntje zitten te wachten, het veel sterker geachte Burgh II uitste kend partij gegeven. Tot de laatste minuut heeft Burgh zich dan ook volledig in moeten zetten om be slag op de winst te kunnen leggen. Burgh startte in een snel tempo, maar de WIK-verdediging weerde zich uitstekend zodat de groen zwarte aanvallers weinig gelegen heid werd geboden hun schoten af te vuren. Toch wist Kees v. Nieu wenhuize een maal aan zijn bewa ker te ontsnappen en zijn club de leiding te geven (0-1). WIK weet toch de balans weer in evenwicht te brengen als de kleine maar rap pe Adrie Verhage zijn veel grotere tegenstander Kooman te vlug af is en inschiet (1-1). Tot aan de rust blijft deze stand gehandhaafd. Na de hervatting weet Burgh door een tweetal treffers van Nellie Kenters een 3-1 voorsprong te nemen welke tot 3-2 wordt terug gebracht door mevr. R. Hagesteijn-v. Nieuwen huize. Ten slotte is het Willy Mooij die de Burgh-zege veilig weet te stellen (4-2). I 1 L I II I 'ifiI i i' 1 1 r L J J! -A-*"* I Blijkens de nieuwjaarsrede van burgemeester A. H. Vermeulen van Brouwershaven, zal het destijds door de N.V. C. N. Rood te 's-Graven- hage aangekocht oud-ziekenhuis te Noordgouwe door deze N.V. niet in gebruik worden genomen. Wijziging der bedrijfsplanning schijnt hier van de oorzaak te zijn. Dit besluit heeft tot gevolg dat het ex-zieken huis opnieuw zal worden verkocht en dus thans nog altijd wacht op een nieuwe bestemming. Men zal zich herinneren dat het gebouw des tijds een bedrag opbracht van f 67.500, een prijs, die het bestuur van de voormalige Stichting Ziekenhuis Noordgouwe bepaald niet tegen viel. Misschien is er - nu de plannen zijn gewijzigd - voor het gebouw straks toch nog een recreatieve funktie weggelegd. Daarvoor immers lijkt het zich uitstekend te lenen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Leden Helpt Elkander" zagen „Zierikzee in kleur" In het „Huis van Nassau" orga niseerde de vissersvereniging „Helpt Elkander" voor leden en do nateurs een gezellige ontspannings avond. Vertoond werd de dia-kleu- renserie: „Zierikzee in kleur", waarvoor de vissers alle belang stelling bleken te hebben, vooral de passages over de „kaai" en de visserij. De avond stond onder leiding van de voorzitter de heer B. W. Schot, die mededeelde dat het be stuur overweegt jaarlijks een der gelijke ontspanningsavond te orga niseren, met het doel de onderlin ge band te versterken. De U.V.V.-collekte De jaarlijkse U.V.V.-collekte voor de bejaarden heeft opge bracht f 549,60. De opbrengst van de verkoop van kinderpostzegels en -kaarten bedroeg f 727,16. Het U.V.V.-bestuur is uiterst dankbaar voor de mildheid van het publiek en wil ook de dames-col- lektrices een dankwoord niet ont houden. OOS TER LAND Ouderavond o.l.-school Op woensdagavond 7 februari zal in één der lokalen van de open bare lagere school alhier de jaar lijkse ouderavond worden gehou den. De heer Knuijt, het hoofd dei- school, zal het jaaroverzicht geven, terwijl er een bestuursverkiezing zal word engehouden. Na de pahze houdt de heer C. J. Bij kerke een causerie over het onderwerp „Na de lagere schoolwat dan?" Ge legenheid tot vragen stellen zal worden gegeven over dit zeer ak- tpeel onderwerp. RENESSE Filmavond Culturele Vereniging De Culturele Vereniging te Re- nesse organiseerde ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Be atrix in samenwerking met de Holland Amerika Lijn in 't Dorps huis een filmavond waarop ver toond werd de kleurenfilm van de reis van de kroonprinses met het m.s. „Rotterdam" naar Amerika. De heer J. M. de Nooyer kon als voorzitter tot zijn voldoening con stateren, dat de belangstelling gro ter was dan werd verwacht. Hij verwelkomde in het bijzonder de heren Wuijsman en de Liefde van de H.A.L., die de zaal met foto's en vlaggen en een model van het vlaggeschip „Rotterdam" sfeervol hadden ingericht. In een toelichting op het pro gramma van deze avond vertelde de heer Wuijsman, dat dit vooral gezien moest worden als voorlich ting op hetgeen de H.A.L. biedt op een transatlantische reis. Aan de ze avond was een prijs vraag je ver bonden, n.l. het raden naar het aantal eieren dat de „Rotterdam" aan boord had voor bemanning en passagiers, 2100 personen in totaal, voor de eerste reis die 14 dagen duurde. Het juiste aantal bleek te zijn 36.000 stuks. Mevrouw de Feiter-Dorreman kwam met een aantal van 35.500 in het bezit \ten de eerste prijs. De film bood de aanwezigen een prachtig beeld van die zeereis, het bezoek aan president Eisenhower in Washington en de Hudsonfees- ten met als eindpunt Albany. De tweede film gaf een beeld van een reis van „D, Statendam", met opnamen uit Le Havre en Southampton. Na de pauze werd een fraaie serie kleurendia's ver toond over een Canadese treinreis. Als blijk van waardering voor het gebodene bood de heer de Nooyer aan het slot van de avond de heren Wuijsman en de Liefde, onder dankzegging een herinnering aan. In de middag werd het pro gramma, eveneens in het Dorps huis, vertoond voor de ouden van dagen van Serooskerke,' Noordwel- le en Renesse. RENESSE Veel water in hel „Watergat" Naam klopt weer echt RENESSE, 3-2. Hoewel men deze winter niet in die mate als verle den jaar het geval was, met over last te kampen heeft, is men er in het gebied van het zogenaamde „Watergat" toch niet geheel van verschoond gebleven. Bij de boer derij „De Princehoeve" van de heer dat het waterbinnen drong in de voergang van de stallen. De hoger gelegen stallen bleven gelukkig tot nu toe nog gespaard van deze over last. Zoals gebruikelijk bij een be hoorlijke hoeveelheid neerslag in de winter staat een aantal percelen bouw- en weideland in het „Wa tergat" weer blank. Uiteraard ho pen de bewoners van dit gebied dat de hoeveelheid neerslag zich in de komende tijd tot een mini mum zal beperken. Door het gra ven van 'n afwateringssloot is men er bij de Oostenrijkse woningen, waar verleden jaar de waterover last ernstige vormen had aangeno men, in geslaagd voor een behoor lijke afvloeiing zorg te dragen. WESTERSCHOÜWEN Het week-vergaderprogramma Op het vergaderprogramma van deze week staat alleen een aantal uitvoeringen vermeld. De eerste heeft plaats in de vorm van een bijzondere en gezellige midden standsavond met filmvoorstelling die gehouden wordt op dinsdag 6 februari in hotel Bom. De avond wordt georganiseerd door de Mid denstandsvereniging Burgh-Haam- stede in samenwerking met de Kon. Ned. Middenstand Bond. Het programma omvat een 10-tal pun ten waarbij film en sprekers el kaar afwisselen. Van de sprekers noemen we mr. dr. H. L. Kunne man en mr. D. Kuier. De jaarlijkse uitvoering van de Koninklijke Harmonie „Witte van Haemstede" wordt woensdagavond in hotel Bom gehouden. Bij de 7 muziknummers, die onder de lei ding de dirigent ,de heer J. A. v. d. Weel uitgevoerd zullen worden, bevindt zich een arrangement van Cor Mellema over een selectie uit „Der Bettelstudent", een operette van Carl Millöcker. Ook het para depaardje van de Luchmachtkapel: When the Saints, komt op het pro- gramam voor. De toneelliefhebbers kunnen hun hart ophalen aan een toneelspel van Martin van Spaan donk, getiteld: „Het leven gaat door. Van deze uitvoering wordt vrijdagavond 9 februari in hotel „Het Wapen van Zeeland" een re prise gegeven. Voor vrijdagavond staat verder op het programma de gezamenlijke jaarvergadering van de afdelingen N.C.B., N.C.L.B. en de N.C.B.O., die in het Geref Jeugdgebouw te Haamstede gehouden zal worden. Behalve een inleiding waarvan de spreker nog niet bekend is, staat op het programma een toneelspel in drie bedrijven van P. L. van Prooijen, genaamd „Ruwe stor men", dat zich op het platteland afspeelt. HAAMSTEDE Het cafétaria „Dorpszicht" Het cafétaria „Dorpszicht" wordt reeds enige tijd beheerd door de heer P. de Graaf. Het cafétaria, gevestigd aan de Noordstraat, werd - enkele jaren geleden - geopend door de heer Kooman, die de zaak overdeed, aan de heer de Graaf, af komstig uit Den Haag. Van origine is de nieuwe eigenaar inwoner van Ellemeet. De nieuwe eigenaar heeft intus sen ingrijpende veranderingen in het interieur van de zaak doen aan brengen. De ruimte werd vergroot en verhoogd, zodat de vergunning A op de zaak van toepassing kon worden gebracht. Vooral het lat- tenpatroon van het plafond geeft een apart cachet aan de zaak, waarin ook de verlichting werd aangepast aan de eisen des tijds. In de nabije toekomst zal de zaak nog worden uitgebreid, waartoe ruimte aanwezig is. Verder zal de heer de Graaf de zaak op de oude voet voortzetten, waartoe ook de technische outillage geschikt is. Volgend jaar zal de zaak van nieuw meubilair worden voorzien. BURGHSLUIS Zeesloep op de dijk Zaterdagmiddag vertrok uit de haven van Burghsluis een zeesloep met leerlingen van de Outward Bound-School te Renesse voor een oefentochtje. Door de nog al straffe wind die op de wal stond kon de sloep in de buurt van Steursdijk niet gedraaid worden, waardoor ze steeds meer naar de dijk werd ge dreven en er tenslotte op terecht kwam. De boot werd vastgelegd, waarna de leerlingen de sloep ver lieten. In de nacht van zaterdag op zondag werd de sloep, die zich juist onder de hoog-waterlijn be vond weer vlotgemaakt, waarna ze weer in de haven van Burghsluis werd verankerd. Een en ander liep dus goed af en er behoefde geen D. Viergever was het zelfs zo erg reddingboot aan te pas te komen. Parlementsverkiezingen in Finland HELSINKI, 4-2. In Finland wer- den zondag en maandag verkiezin gen gehouden voor het tweehon derd leden tellende parlement. On der politieke waarnemers heerst onzekerheid of de stemming het zelfde beeld zal vertonen als de presidentsverkiezingen van half januari, die een royale overwin ning voor de agrarische president Kekkonen toonden. Men twijfelt er niet aan, dat de driehonderd kiesmannen op 15 februari met ruime meerderheid Kekkonen zul len aanwijzen voor een nieuwe ambtsperiode. avond heelt U op de krant zitten wachten en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus stoppenl U KUNT DIT VOORKOMEN door zeil een abonnement op ons blad te nemen. Scheepvaartberichten Esso Nederland (t.), 2-2 van Karls- hamn naar Aruba. Koratia (t.), 2-2 van Triest naar Venetië. Philippa (t.), 2-2 te Fawley. Willem Ruys, 1-2 te Sydney. MARKTBERICHTEN Eierprgzen V.E.C.E. In de periode van 29 januari tot 3 februari werd door de Coöp. In- en Verkoopcentrale voor Eieren V.E.C.E. uitbetaald f 1,45 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eie ren werd 2 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 5-2. Aangevoerd 1108 vette koeien en ossen. Prijzen per kg.; vette koeien en ossen f 3,05-3,35 f 2,70-3,00, f 2,55 -2,70. Vette koeien en ossen: aanvoer tamelijk, handel stroever, le kwa liteit prijshoudend, voor 2e en 3e kwaliteit konden de prijzen zich met moeite handhaven, prima exemplaren boven notering. Ingezonden mededeling BrtMichileffen Hoestdrank in tabletvorm.95ct WAT Nieuwe depressie op komst Verwachting tot dinsdagavond: Matige tot krachtige, aan de Wad- denkust aanvankelijk nog harde noordwestelijke wind, later krim pend naar zuidwest en aanwakke rend; opklaringen, later weer toe nemende bewolking gevolgd door enige regen; koudere nacht, mor gen ongeveer dezelfde temperatu ren als vandaag. 6 febr. Zon op 8.13, onder 17.36. Maan op 9.07, onder 19.47. Nieuwe maan: 5 febr. te 1.10. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 6 febr. 4.01 v.m. 16.47 n.m. BROUWERSHAVEN: 6 febr. 3.48 v.m. 16.06 n.m. Springtij: 7 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 5-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Tijdens het weekeinde heeft het weer een sterk veranderlijk ka rakter vertoond. De storingen volg den elkaar in snel tempo op en ver oorzaakten veelal 's nachts regen en wind. Na de frontpassages klaarde de lucht op en werd de temperatuur gematigd. Deze weerstoestand wordt bestendigd door een zeer krachtige westcircu latie op de Atlantische oceaan. Tus sen het Azoren-hogedrukgebied én een lagedrukgebied bij IJsland ko men vooral in de hogere luchtla gen enorme snelheden voor die va riëren tussen 200 en 300 km. per uur. Als gevolg hiervan steken de depressies die in de stroom worden opgenomen bijna in een etmaal de hele oceaan over. In de nacht van zondag op maandag koerste één van deze over de Noordzee naar Denemarken. Het front van de de pressie bracht hier op de meeste plaatsen meer dan 10 mm. regen. De wind wakkerde tot hard en bui tengaats tot stormachtig aan. Er breidt zich nu een rug van hoge luchtdruk met opklaringen over ons land uit, maar deze wordt mor gen gevolgd door een nieuwe de pressie die dit keer omvangrijk en zeer actief schijnt te zijn. De snel heid van deze depressie is wat ge ringer dan van zijn voorganders, zodat zijn invloed zich pas overdag doet gelden. Het is niet onwaar schijnlijk dat deze depresise na morgen ook in ons land een storm teweegbrengt. Haamstede kreeg speciaalzaak in rook-artikelen INGERICHT IN WESTSTRAAT-PAND HAAMSTEDE, 2-2. Sinds vrijdag bezit Haamstede een speciaalzaak in rook- en aanverwante artike len, een zaak die men tot op he den nog niet in kleinere gemeen ten doch alleen in de steden aan trof. Het betreft een zaak die door de heer D. C. Viergever geëxploi teerd wordt. Het pand is gelegen aan de Weststraat, heeft al heel wat verbouwingen ondergaan se dert het een 20 jaar geleden nog een eenvoudige woning was. Nog een ouderwetse zelfs, want het was nog voorzien van bedsteden. Het werd toen een bloemenzaak, die werd vervangen door een schoenwinkel. De heer Viergever is geen onbe kende in de rookartikelenbrancbe. Hij heeft in Zierikzee, op de hoek van het Kraanplein, een grote si garenzaak en hij zag er in de West hoek ook wel iets in. De firma Slabbekoorn uit Goes, die speciaal is ingericht voor de inrichting van dergelijke winkels, verzorgde het interieur op voortreffelijke wijze. Een formica-betimmering werd aangebracht. Een keurige gondola en een even mooie toonbank sieren de winkel, terwijl de gehele muuroppervlakte is gevuld met een groot aantal uit stalbladen, opgesteld in een mo derne stijl. De eigenaar heeft ook aan de oproep van de Bond ge volg gegeven om de vroegere com binatie: „sigaren, koffie en thee" weer eer aan te doen. Deze uro- dukten zijn ook verkrijgbaar even als een collektie pockets voor groot en klein. Natuurlijk is het assortiment de apparatuur rijk die het rookgenot moet verschaffen in de vorm van pijpen, terwijl ook de modernste gasaanstekers liggen te wachten op kopers. Het is lang ge leden dat we kistjes sigearen voor de etalages zagen, doch nu staan ze daar in de nieuwe zaak. Een ko- lenkachel zorgt voor de geschikte warmte, want oliekachels zijn voor dit doel niet geschikt. Niet te ver wonderen dat een groot aantal bloemstukken de zaak bij de ope ning sierde. De neon-reclame zorgt ook voor een juiste aanwijzing tij dens de avonduren. De verzorging van het electra werd uitgevoerd door de firma Flohil-Vasseur te Westerschouwen. Ter kennismaking verstrekt de heer Viergever een prijsvraag, waarmede fraaie prijzen te winnen zijn. AFD. SCHOUWEN-DUIVELAND BIJENHOUDERSVERENIGING Voorzitter C. A. Hartog nam afscheid na 29 jaar Op de zaterdagmiddag gehouden jaarvergadering van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Ne derlandse Vereniging tot Bevorde ring der Bijenteelt heeft de voor zitter, de heer C. A. Hartog, na bijna negen en twintig jaar de voorzittershamer te hebben ge zwaaid, afscheid genomen van de ze vereniging. In zijn afscheidsrede memoreer de de heer Hartog verschillende bijzonderheden uit zijn langdurige periode van voorzitterschap. Het speet hem enerzijds zeer dat hij af scheid moest nemen, omdat hij maar weinig verenigingen kende, waar hij met zoveel plezier en ge noegen zijn krachten aan had ge geven, maar anderzijds begon de last der jaren hem toch zodanig le drukken, dat hij had gemeend deze functie beschikbaar te moe ten stellen, zodat een jongere kracht zijn plaats kon innemen. De heer C. Fasol te Renesse dankte de scheidende voorzitter in welgemeende woorden voor het vele dat hij in al die jaren voor de vereniging had gedaan en deed deze dank vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering, n.l. het boek „Het grote bijenleven", een attentie, die door de heer Har tog zeer op prijs werd gesteld. Erelid Ook het bestuurslid, de heer C. O. J. Hendrikse .sprak nog woor den van dank en deelde mede, dat het bestuur had besloten de heer Hartog tot erelid te benoemen. In zijn openingswoord had de heer Hartog er nog op gewezen, dat 1961 voor de bijenteelt een ta melijk goed jaar was geweest. De ontwikkeling verliep vrij normaal, ter wij] de honingopbrengst van be hoorlijk tot zeer goed was. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat enkele bijenvolken ten onder waren gegaan door het vliegen op koolzaad dat met spe ciale bestrijdingsmiddelen was be spoten. De heer Fasol te Renesse werd benoemd tot voorzitter .terwijl de aftredende bestuursleden, de heren J. Fluijt en S. J. Priemis werden herkozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. Stins te Nieuwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2