BROSSER Chroesjtsjef, voor het Westen de beste w£it is dan bros? punt - uit! Nieuwe R.K. kleuterschool aan Hogemolenstraat te Zierikzee Micro-korfbalcompetitie - Nieuwerkerk Sensatie-verkoop van automatische zig-za« naaimachines Voorslel in raad kreeg onverwachte staart ADVERTENTIE ZIERIKZEE, 30-1. JKrachlens be- De heer v. d. Doel schetste de sluit van de gemeenteraad van Zie- Nutsschool als 'n bijzondere school rikzee. waarbij de door het school- in de zin der wet, zij het dat het bestuur gevraagde medewerking onderwijs aan deze school een werd toegezegd, krijgt Zierikzee openbaar karakter draagt. Spreker een nieuwe r.k.-kleuterschool, be- zag niet in dat er geen open staande uit twee speelwerklokalen, die ruimte bieden om onderwijs te bieden aan tachtig kleuters. De bouw der lokalen zal plaats vinden op een terrein, gelegen aan de Hoge Molenstraat begrensd door 't tuin complex van de heer J. Vermunt, de timmermanswerkplaats van de heer S. P. Wijsman, de speelplaats van de r.k. lagere school en de Ho ge Molenstraat. Op de jongste raadsvergadering stelde het college van b. en w. voor tevens te beslissen - zulks in sa menhang met het bovenstaande be sluit - dat van gemeentewege niet zal worden over gegaan tot het stichten van een openbare kleuter school in deze gemeente. Een der gelijk te nemen besluit zou even wel, aldus b. en w., niet implice ren dat Zierikzee geen openbare kleuterschool zou krijgen, als ooit de Nutskleuterschool zou verdwij nen. Mr. Keuning ging dieper in op de wettelijke clausules, die ter za ke bestaan en inhouden dat bij de stichting van een bijzondere kleu terschool (en een r.k.-school is dat uiteraard) de raad zich tevens moet uitspreken of er al of niet 'n open bare kleuterschool zal worden op gericht. De wet heeft deze twee zaken aan elkaar verbonden en ter zake bestaat een termijn van drie maanden. Daar de aanvraag van het r.k. kleuterschoolbestuur is in gestuurd op 9 november 1961 res teert, aldus spreker thans geen tijd meer om aan genoemde wettelijke termijn van drie maanden te vol doen. Om de moeilijkheden mis te lopen zag spreker twee mogelijk heden te weten óf het r.k. school bestuur verzoeken de aanvrage thans in te trekken en nadien weer in te zenden óf thans een principe besluit nemen tot stichting van een openbare kleuterschool. bare kleuterschool zou kunnen ge sticht worden, als ooit de Nuts kleuterschool zou ophouden te be staan. Mr. Keuning sprak van ver warring op het terrein van de kleu terscholen en vroeg zich af wat ge schiedt als het bestuur van de Nutskleuterschool eens zou veran deren. De heer Rameijs vroeg zich af waarom deze aanvrage drie maanden is blijven liggen. Hij sprak in dit verband van nalatigheid van het college. „Volgens de regels" De voorzitter haakte daar vinnig op in en wees elke verdachtmaking van de hand, als zou het college op slinkse wijze pogen Zierikzee eventueel een openbare kleuter school te onthouden. De stukken m.b.t. de r.k.-aanvraag waren een voudigweg niet rond. Er zijn plau sibele redenen voor het uitstel ge weest. Wethouder Verheijen ge voelde voor een principe-besluit tot het stichten van een openbare kleuterschool (zonder dat men ui teraard tot praktische uitvoering hiervan overgaat, Red.). De voor- zitter onderstreepte dat het spel gespeeld moet worden volgens de regels. De heer Simmers zag wel moeilijkheden rijzen als de aan vraag zou moeten worden inge trokken. De heer Rameijs wees nog op het in de praktijk variabel blij kende karakter van Nutsscholen. Zo zijn deze in overwegende r.k.- streken protestants christelijk van inslag. De voorzitter wilde alle schijn van discriminatie vermijden. Na nog enig heen en weer spre ken, stelde de voorzitter voor het voorstel in stemming te brengen inzake een r.k.-kleuterschool, met daaraan gekoppeld een principe besluit tot het stichten van een openbare kleuterschool. NOAD-Zeemeeuwen II 3-6 Een verdiende overwinning voor het sterker spelende Nieuwerkerk. Technisch schoten beide partijen nog al het een en ander tekort. Mej. Pierens wist de Nieuwerker- kers de leiding te geven (0-1) waarna Coby Noordhoek de voor sprong tot 2-0 opvoerde. Na de vakverwisseling werd het door Cees Radewalt 0-3 waarna Dick v d. Velde voor NOAD wist tegen te scoren (1-3), met welke stand de rust aanbrak. Na de hervatting bracht Wim Stoutjesdijk de stand op 1-4, waarna Coby Noordhoek Nieuwerkerk aan een 5-1 voor sprong hielp. Coby de Waay had hierna succes voor NOAD (2-5) maar spoedig hierop wist D. Ver boom aan de andere kant weer de roos te treffen (2-6). Ten slotte bracht mej. M. Fonteine de eind stand op 3-6. SVOWK-Velocitas 4-4 Na een sportieve en gelijk op gaande strijd werden de puntjes broederlijk gedeeld. In de le helft kreeg SVOWK de beste kansen. Na een goed opgezette aanval was het Manni die de Ouwerkerkers de leiding wist te geven (1-0). Veloci- tas deed enige verwoede pogingen om de balans weer in evenwicht te brengen maar de SVOWK-defensie wist stand te houden. SVOWK bleef gevaarlijker en door mej. A. v. d. Werf slaagden zij er in met een 2-0 voorsprong te draaien. Na de vakverwisseling kwam Veloci- tas meer in de aanval en nog voor het verstrijken van de le helft bracht Jaap Geleijnse de achter stand terug tot 2-1. In de 2e helft hadden de Ouwerkerkers weer het eerst succes door mej. E. Zoeter (3-1). Velocitas nam hierna het ini tiatief in handen en door schoten van Jan Kloet en Leen Hart kwa men beide partijen weer naast el kaar (3-3). Er volgde hierna een spannende strijd om de leiding waarbij P. de Rijke Velocitas wel een 4-3 voorsprong wist te geven, maar uiteindelijk slaagde J. v. d. Hamer er toch nog in de eindstand op 4-4 te brengen. Stormvogels-Nieuwerkerk 2-2 In deze door beide partijen uit stekend gespeelde wedstrijd gaf de uiteindelijke puntenverdeling de krachtsverhouding uitstekend weer. In een snel tempo werd er gestart waarbij beide verdedigingen de handen uit de mouwen moesten steken om het gevaar te keren. Voorlopig bleven de defensies meester van hun terrein, maar toen de nog altijd gevaarlijke Wim Stoutjesdijk een kansje werd ge boden deponeerde hij prompt het leder in de korf (0-1). Stormvogels was door deze achterstand geens zins uit het veld geslagen en met snelle open aanvallen probeerden zij de Nieuwerkerkse verdediging in het nauw te brengen. Na enige vergeefse pogingen slaagde K. Elenbaas er in een gaatje te vin den in de blauw-zwarte defensie, waarmee hij de ruststand op 1-1 bracht. Na de pauze weer hetzelfde spelbeeld met snel op en neer gol vend spel. Beide aanvallen hadden in deze periode nog al pech met hun schoten, waarvan er verschil lende uit de korf terug sprongen. Han de Glopper hielp Stormvogels aan een 2-1 voorsprong, maar ten slotte smaakte Cees Radewalt er toch in de verdiende gelijkmaker voor do Nieuwerkerkers door te scoren (2-2). Ingezonden mededeling Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat wet houder M. C. Verheijen ingaande 5 februari 1962 elke maandagavond voor het publiek spreekuur zal houden tussen 19.en 20.uur in het stadhuis. Zierikzee, 1 februari 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. K. VAN OMMEREN, secretaris. Een Parijse advocate, mevrouw Noemie Glaymann, die verscheide ne malen gevangenen behorend tot de Algerijnse opstandelingenorga- nisatie heeft verdedigd is door een groep Europeanen ontvoerd toen zij in een bus van een luchtvaart maatschappij op weg was naar het vliegveld Maison Blanche in de buurt van Algiers. Op verzoek van de prot. chr. fraktie werd hierna de vergadering geschorst tot het plegen van over leg. Na heropening deelde de woordvoerder de heer v. d. Doel mede dat tegen het samenge stelde voorstel geen enkel bezwaar bestond, waarbij hij echter wel in overweging gaf de grondslagen van de Nutskleuterschool niet te onder graven. In stemming gebracht werd het voorstel hierna met algemene stemmen aangenomen. KERKNIEUWS Bijeenkomst kerkdagkring te Zierikzee De eerste bijeenkomst van de kerkdagkring werd gehouden op dinsdag 23 januari j.l. Leden van verschillende kerken waren, deze keer onder leiding van ds. Assen dorp, bijeen om het eerste hoofd stuk van het kerkdagboekje te be spreken. Het gesprek was bijzon der geanimeerd en unaniem werd besloten dit voort te zetten, en wel op dinsdag 6 februari aanstaande, om acht uur in een lokaal van de gereformeerde kerk, Sint Domus- straat. Iedere bespreking staat op zichzelf en wordt geleid door een andere predikant. Nieuwe belang stellenden zijn hartelijk welkom. OPGELET! TE KOOP OPGELET 160 stuks hypermoderne elektrische zig-zag koffer-naaimachines disponibel gesteld voor de niet aan te nemen, abnormale prijs van f 298,met duizend mogelijkheden; voor knopen aan te zetten, knoopsgaten maken, borduren, tricotbewerking, afwerking met twee naalden tegelijk, ingebouwde verlichting, ge stroomlijnd, type 1962, met 20 jaar garantie op zegel van de fabriek. Dus heeft V plannen om een naaimachine te kopen, dan heeft IJ nu de mooiste kans. 50 stuks elektrische naaimachines in koffer ringspoel, met 20 jaar garantie, geheel compleet 1 175,Wij demonstreren geheel vrijblijvend aan huis. U kunt op gemakkelijke betalingscondities kopen, zonder rente. Wij stellen de prijzen zo laag mogelijk. Honderd procent service binnen 48 uur door heel Nederland en België. L. Bel op: M. OlbOO BRENTJES Sint Aunustraut 4 BREDA 30182, b.g.g. 39154, en U zult zien wat U nog nooit gezien hebt Bel tijdig op wegens het grote aantal aanvragen Nogmaals: zonder enige verplichting V ziet iets heel aparts AMSTERDAM. Het Amsterdam se Concertgebouworkest zal dit jaar de Mattheus-passion niet op Palmzondag, doch op zondag 18 maart uitvoeren. De Japanse tour nee van het orkest - van 9 april tot 5 mei - heeft tot deze afwijking van de traditie doen besluiten. WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Er is in het Kremlin iets aan de hand - dat verklaren allen, die uit hoofde van hun beroep of uit per soonlijke belangstelling „kremlino- logie" bedrijven. Wat er nu precies in Moskou te doen is? Zelfs de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, die toch over de aller beste inlichtingenbronnen moet be schikken, heeft gezegd het niet te weten. Maar de onrust, die sinds enige weken van het Kremlin uit straalt - crisis ware waarschijnlijk een te groot woord - houdt zeker verband met de problemen tussen China en de U.S.S.R. en het daar mede samenhangende Molotov- mysterie. De voorgeschiedenis ervan is te vinden in de verslagen van het partijcongres in oktober. Daar wer den nogal onverwacht en zonder twijfel op inspiratie van Chroesjt sjef felle aanvallen gericht tegen Molotov en andere leden van de „anti-partij groep". Meskou contra Peking Nu was Molotov, eerst verbannen naar Buiten-Mongolië en later naar het Internationale Atoombureau in Wenen, zeker geen bijzonder be langrijke figuur meer in de Sow- jet-unie. Zo moesten waarnemers wel op de gedachte komen, dat al die felle beschuldigingen over het hoofd van Molotov heen waren be doeld voor Mao Tse-toeng, wiens inzichten op het gebied der buiten landse politiek immers worden ge deeld door de Russische ex-minis ter van buitenlandse zaken. En daarnaast wellicht ook voor een nieuwe „oppositie" in de Sowjet- unie zelf, waarvan men de leden wilde waarschuwen, dat zij gevaar lopen even krachtig te worden aan gepakt als Molotov en zijn vrien den in 1957. Zou Molotov na het partijcon gres uit de partij zijn gestoten, zo als door de Chroesjtsjef-aanhang was geëist, dan had dit zeker nie mand verbaasd. De verwarring is juist ontstaan, doordat dit (nog) niet is gebeurd. De Russen zelf hebben die verwarring nog groter gemaakt door op een gegeven ogen blik aan de buitenlandse corres pondenten in Moskou te verklaren, dat Molotov op weg was naar We nen, om deze voor de ex-minister gunstige mededeling een dag later weer in te trekken. Moeilijk te slikken Tegelijk begon de „Prawda" met het publiceren van beschouwingen van partij-theoritici en -historici, die hierin trachtten aan te tonen, dat Chroesjtsjefs politiek van de- stalinisering volkomen in overeen stemming met de uitspraken van profeet Lenin zou zijn. Voor orthodoxe communisten zul len grote delen van deze apologie moeilijk te slikken zijn, maar dit doet minder ter zake. Belangrijker is de indruk, dat Chroesjtsjefs „nieuwe partijlijn" zelfs voor zijn getrouwen nog niet geheel duide lijk is en dat beschouwingen, als in de Prawda verschenen, ten doel hebben de nieuwe grondslagen van het Russische bestel nog eens haar fijn uiteen te zetten. Dit zou ook de onzekerheid in de behandeling van de af faire-Molotov kunnen verklaren. Geen crisis Wat de positie van Chroestjsjef betreft: die schijnt in een weinig doorzichtige politieke atmosfeer het enige heldere punt te zijn. Zou de ze positie werkelijk worden be dreigd en heerste er in het Krem lin een grote crisis, dan zou de Sowjetleider niet, zoals al sinds enige tijd het geval is, steeds ver van de hoofdstad op reis zijn. Voor het westen is dat een ge ruststellend feit. Want het kan niet onverschillig staan tegenover een strijd tussen Chroesjtsjef en dege nen, die voor een terugkeer naar de oude politiek van Stalin zijn. Die politiek betekende een niet afla tende vijandigheid tegenover het westen. Zij was gebaseerd op de overtuiging die men in Peking nog heeft, dat een oorlog met de kapi talistische wereld" vroeg of laat toch onvermijdelijk zou zijn. Chroestsjef gelooft niet aan deze profetie. Ook hij is een overtuigde communist, maar hij meent, dat in het tijdperk van de atoombom de coëxistentie, het vreedzaam menieven met het westen niet al leen mogelijk, maar zelfs nodig is. Uiteraard is hij niet bepaald een man naar ons hart. Maar waar schijnlijk is hij voor het westen de beste man in Rusland om zaken mee te doen. Bij de Egyptische plaats Mit Rahina, in de nabijheid van Sak- kara, zijn delen van een groot gra nieten beeld van Ramses de tweede gevonden, dat zich gedeeltelijk tot onder het grondwaterpeil uitstrekt. Het beeld is getooid met de opper- Egyptische kroon. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Burgh II-Zierikzee II 5-1 Iets waar we de laatste maanden zo zoetjes aan van verschoond ble ven, zagen we zondagmiddag op het sportpark „Van Zuijen", nl. voetbal. Goed voetbal. Er kleefden hier en daar wel eens foutjes aan het spel, doch wat de groen-zwar- ten op het veld brachten was fris, het verdreef de koude voeten en dat het produktief was btewezen de vijf keurige doelpunten waarvan Nico de Graaf er weer vier voor zijn. rekening nam. Pet af voor een Wessel, voor M. Dijkman, voor Han v. Beveren, voor M. Bakker en al de andere spelers. Bij Zierikzee vlotte het niet. De beste man van het veld was scheidsrechter G. K. Boot, die overal met de fluit bij was. Reeds twee minuten na het be gin liep M. Bakker door op een pass van v. d. Weel, gaf goed voor, naar Nico de Graaf, die ineens in- kogelde (1-0). De rood-zwarten zet ten enige goede aanvallen op, waarbij van Geesbergen van vlak bij overschiet, v. d. Weel krijgt de kansr van de dag, doch hij geeft hard voor waar niemand is. Ook Wessel lost een kogel die echter naast gaat. M. Bakker's schot spat. van de kruising het luchtruim in. Kansen legio in dit offensief, waar in v. d. Weel nog een corner over- kopt. Direct na de rust schiet de Graaf hard naast. De bal door kee per Ter Braak weer in het veld ge bracht, komt dan bij linksbinnen Stoutjesdijk, die Verton hard pas seert (1-1). Geen minuut later mist spil v. d. Werf, waarvan de Graaf gebruik maakt (2-1). Na fraai drie- hoeksspel kogelt de Graaf weer in (3-1). De Burgh-verdediging met Dijkman aan het hoofd geeft geen kans meer weg. Weer een Burgh- aanval waarbij drie keer hard in geschoten wordt, doch de Zierik- zee-doelman heeft het bekeken. M. Bakker komt dan twee keer voor Stoutjesdijk, doch ook hij mist de ze kansen. Uit een corner, genomen dooriWessel, kopt v. d. Weel num mer 4 in de touwen (4-1). Kort voor tijd kopt Nico de Graaf een voor zet van M. Bakker achter Stoutjes dijk, daarmede de stand op 5-1 brengend. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Raadscommissie gaat Streekplan eerst bestuderen Moeilijkheden rond subsidievoorstel ZIERIKZEE, 30-1. Op de dins dagavond gehouden raadsvergade ring heeft de nestor van de raad, de heer G. van Duin, geantwoord op de nieuwjaarsrede van burge meester mr. F. Th. Dijckmeester. Zulks voor de laatste maal, want de heer Van Duin zal na de ver kiezingen niet meer in de raad te rugkeren. De heer Van Duin wilde de voorzitter niet op de voet van ztfn rede volgen, maar wilde hem danken voor de 'veelvuldige be moeiingen en veelal met succes be kroonde werkzaamheden in het be lang der gemeente. Spreker gaf een opsomming van de verblijdende uitslagen van het jaar 1961, uit welke opsomming wij noemen de uitbreiding van het in dustrieterrein, de aankoop in Mal ta van bouwterrein, de woning- bouwplanning, de krotopruiming, de herbestrating, de instelling van een ideeënbus, de uitbreiding van sport-, zwem- en speelaccomodatie, uitbreiding van het brandweerma- terieel enz. Met betrekking tot mo gelijk gemaakte fouten wilde spre ker herinneren aan het gezegde: „Wie werkt maakt fouten' en de vraag is dan nog maar - naar me ning van spreker. - aan wie de schuld zou moeten worden toege schreven. Belangrijk voor de gemeente was en is het financieel aspect, maar dit vindt zijn historische parallel in de uitspraak van een vroeger bekwaam financier: .comptabiliteit, majesteit is geen kleinigheid'. Spreker bracht dank aan de se cretaris en zijn staf en sprak zijn voldoening uit over de sluitende begroting. Voor de toekomst staan we voor een toename van de be volking, brug over de Oosterschel- de, de Grevelingendam, sport-, zwem- en jachthavenobjekten enz. De raad staat nog voor talrijke be slissingen en spreker hoopte dat het de raad vergund moge zijn, on der leiding van de uitnemende voorzitter, moedig en energiek te werken aan het welzijn der ge meente. Spreker eindigde met een vierregelig gedicht van Guillaume van der Graft. De Oosterscheldebrug Onder de ingekomen stukken be vond zich onder meer een afschrift van een door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwse eilanden aan de raad van ministers verzonden adres inzake de Ooster scheldebrug. Naar aanleiding hier van laakte mr. Keuning een uit spraak van een raadslid der ge meente Westerschouwen, die heeft gezegd: „Een (Oosterschelde)-brug, waar niemand om gevraagd heeft". Spreker noemde het schrijven van de Kamer van Koophandel een goed opgesteld stuk. Ook de heer v. d. Doel onder streepte de grote urgentie van een dergelijke brug. De burgemeester van Hatfield zond een schrijven waarin deelneming wordt uitge sproken over het verlies van men senlevens bij de spoorwegramp te Harmeien. Bij afhandeling der agenda werd een voorschotsregeling voor het rijkspersoneel van overeenkomsti ge toepassing verklaard voor het gemeentepersoneel. De f 65,-huizen Ter sprake kwam het schrijven van b. en w. aan de raad inzake de intrekking der z.g.n. f 65-rege- ling voor huurhuizen. Ook de toe wijzing van huizen van f 65,huur en hoger, is weer - gelijk bekend - toegevallen aan b. en w. De heer Rameijs vond het spijtig dat zeven middenstandswoningen van „Beter Wonen" hier uitdrukkelijk door b. en w. van zijn uitgezonderd. De heer Goudriaan lichtte toe dat deze zeven woningen in de Woonruimtecommissie 'n punt van diepgaande bespreking hebben uit gemaakt. Als overwegingen hebben gegolden, dat het voor „Beter Wo nen" wel erg sneu zou zijn ge weest zich deze woningen te zien ontgaan, terwijl er anderzijds een mogelijkheid moest blijven de nood van deze bepaalde groep bewoners bij de bron aanhangig te maken. Besloten werd het streekplan Schouwen-Duiveland niet onmid dellijk in behandeling te nemen, maar eerst te onderwerpen aan het oordeel van een raadscommissie ad hoc. In de commissie werden be noemd: mevrouw v. d. Werve- Schouls en de heren Cashoek, Sim mers, Van Duin en v. d. Doel. De commissie zal binnen een maand rapport uitbrengen. Grondzaken Op advies van de Grondkamer werd een voor betrokkenen nade lige clausule geschrapt in het con cept besluit tot vaststelling van een pachtprijs (ad f 125,per ha) voor het industrieterrein. Het be treft hier pachtovereenkomsten met de heren landbouwers D. Legema- te en W, van Mourik, die gronden afstonden voor het industrieter rein. De prijs werd nader vastge steld op f 175,per ha. Een twee tal percelen in Malta werd aange kocht. In verband met plannen tot de bouw van een nieuwe brandweer kazerne werd het college van re genten van het Burgerweeshuis be reid gevonden de bestaande huur overeenkomst voor de huur van het koetshuis (brandweergarage) aan de Wevershoek van een tien jarig contract om te zetten in een jaarcontract. Besloten werd tot overdracht van de christelijke ulo school - zijnde de westelijke vleu gel van het gebouwencomplex aan de De Huijbertstraat - aan de Ver. tot Bev. van Christelijk Schoolon derwijs. Aan de N.V. Bouwfonds voor Nederlandse Gemeenten werd een kavel grond verkocht aan de Mulockstraat voor een blok van vier woningen. Een besluit inzake kredietverstrekking aan de Wo ningbouwvereniging van 1958 werd ingetrokken. Een herziene haven verordening, waarin de clausule m.b.t. de veerhaven „De Val" werd geschrapt, werd aangenomen. Zulks impliceert evenwel niet dat de ge meente afziet van de rechten ten aanzien van de eigendom e.d. van de haven „De Val". Een subsidiekwestie Hierna kwam in behandeling een voorstel van b. en w. de Johanna- stichting voor haar revalidatiecen trum voor kinderen op gelijke wij ze te subsidiëren als het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden. De heer Goudriaan vroeg of er geen precedent wordt geschapen en of er geen andere soortgelijke instellingen om subsi die komen. De heer v. d. Doel in formeerde hoe het gaat met sana toria en achtte instellingen voor het zieke en zwakke kind meer onderdeel van het ziekenhuiswe zen. Het herstel kan soms een pro ces van jaren zijn. Naar mening van wethouder Verheijen behoort zulks echter tot de zeldzaamheden. De heer v. d. Doel had thans geen behoefte aan een dergelijke sub sidie. Bij behandeling van een voor stel het subsidie aan het Centraal Genootschap te verhogen van f 0,75 tot f 2,per uitgezonden kind uit deze gemeente, was het mr. Keu ning opgevallen dat een ambte naar der gemeente op het stuk van het Centraal Genootschap voor de tweede maal met een foutief soort voorlichting voor de dag is geko men, resulterend in een advies waarop het bestuur is ingegaan. Hij meende dat betrokken ambte naar niet ter zake kundig is en dat met name de mogelijkheden tot uitzending naar het Bio-vakantie- oord niet zijn aangegrepen. Ter zake is slechts overleg geweest tussen de betrokken ambtenaar en de schoolarts. De schoolarts ant woordde ontkennend op de vraag of er kinderen waren, die voor uit zending naar genoemd vakantie oord in aanmerking kwamen. Uit eindelijk bleken er echter zes kin deren uit Zierikzee te kunnen wor den uitgezonden, „maar er waren geen kinderen", aldus mr. Keuning. Spreker vond deze zaak te ernstig om te laten gaan en vroeg en ver kreeg uitstel van behandeling van het desbetreffende voorstel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3