DE VERDWENEN KASSIER Altijd liever IVOROL Rumoer rond de status en de functie van het Mosselkantoor Mfelvelzotdd Snuif en wrijf Vissersvereniging „Helpt „Elkander" 1961 geen slecht jaar voor vereniging ZIERIKZEE, 26-1. De Deltapro- blematiek zoals deze zich rond de Zeeuwse mosselcultuur openbaart, met name ook voor zover het de Zierikzeese kwekers aangaat, is ter sprake gekomen op de vrijdag avond in „Het wapen van Zeeland" gehouden algemene jaarvergade ring van de Vissers vereniging „Helpt Elkander". Aanleiding hier toe vormde een schrijven van het college van G.S. van Noord-Hol land, waarin de aandacht werd ge vestigd op Oude Schild als moge lijk toekomstig centrum van de mosselcultuur in de Waddenzee. Genoemd college zou wel graag zien dat zich in deze plaats enkele levenskrachtige mosselbedrijven zouden vestigen. Dit verlangen heeft het dan ook in een schrijven aan de minister kenbaar gemaakt. Wieringen zou ook in aanmerking komen en Den Oever voor verwa- teringsplaats voor de mosselen. Het schrijven is kenmerkend voor de accentverlegging van zuid naar noord voor wat betreft de mosselcultuur. Zeeland wordt door de omstandigheden achteruit ge drongen en het noorden is in op komst, waarbij ter vergadering wel enige wrevel viel te beluisteren over de schriele compensatie aan gronden, die de Zeeuwse kwekers in het noorden ontvangen, gelet op de ruime gronden waarover de „Noormannen" beschikken, zoals „die van de Waddenzee" in Zierik zeese visserskringen altijd worden genoemd, In dit kader kwam ook ter spra ke de vrij willekeurige pachtver- hoging voor Zeeuwse gronden. Zo is de pacht van percelen onder Zierikzee 100 pet. hoger geworden, zonder dat zulks verder is toege licht. Nieuwe percelen worden in de Zeeuwse wateren niet meer uit gegeven, ook al zjjn ze aanwezig. Intussen is het wel zo dat kwekers uit het zuiden hun beklag kunnen doen als zij ondeugdelijke percelen in de Waddenzee hebben gekregen. Bezwaren kunnen worden inge diend bij de Adviescommissie Gronden Waddenzee. Het Mosselkantoor Een andere netelige zaak is de kwestie van het Mosselkantoor te Bergen op Zoom. De positie van dit kantoor wordt nog wel geduld, maar wijzigingen in de status zul len in de toekomst niet te vermij den zijn. Deze status is hevig in diskussie en ter zake neemt „Ze- vibel" uiteraard ook een duidelijk standpunt in. Van de zijde van het Produktschap wordt thans weer een super-super-kwaliteit mosse len begeerd, een allerbeste kwali teit dus, waarvoor naar mening van de Zierikzeese kwekers dan ook extra zal moeten worden betaald. De vrees werd echter uitgespro ken dat met deze dubbele super kwaliteit toch nog weer geen grens aan de verlangens is bereikt. Uit gangspunt van een nieuwe leve ringsregeling is intussen toch dat de beste kwaliteit het eerst moet worden geleverd. Van officiële visserszijde is verder aandacht ge vestigd op het feit, dat in de nieu we Visserijwet weinig aandacht is besteed aan de verpachting van de mossel- en oesterpercelen, niette min een belangrijke zaak, gelet op het feit dat de tot nu toe gehan teerde standaardcapaciteitscijfers gebonden zijn aan het grondbezit. „Helpt Elkander" in 1961 Voor „Helpt Elkander" was 1961 een belangrijk jaar, zoals bleek uit het jaaroverzicht van de voorzitter de heer B. W. Schot, die herinner de aan de benoeming van een nieu we secretaris in de persoon van de heer D. Schot. Verder bracht de voorzitter in herinnering de gran dioze opening van het mosselsei zoen op 10 augustus. Hij bracht dank aan het feestcomité dat fan tastisch werk leverde. De ere-voor- zitter der vereniging mr. F. Th. Dijckmeester werd benoemd tot lid van het Bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen. Een enkele handelaar kreeg vergunning hier mosselen te verwateren. De Kur- kenol werd voorzien van een bel- boei. De samenstelling van de vloot bleef constant. Een vracht schip van een donateur der ver eniging werd naar elders verkocht. Drie nieuwe leden en één dona teur konden worden genoteerd. Zeeuwse cultuur in verval Voor de kwekers was 1961 een goed jaar. Men kon meedoen aan de vroege levering aan de Belgi sche markt en ook in het noorden ging het goed. De cultuur in de Zeeuwse wateren evenwel viel te gen, met name de kwaliteit, zodat er sprake is van een slinkend ver trouwen in de Zeeuwse percelen. De leden van de Bedrjjfscom- missie hadden een hevige aanval te pareren op de geordende be drijf suitvoering .Ondanks dergelij ke aanvallen blijft het bestuur ho pen dat de mosselarü in voor- en tegenspoed een menswaardig be staan zal blijven opleveren. „Zevibel" mocht zich - aldus de voorzitter - in een gestadige groei verheugen. Er wordt op „hoger ni veau" steeds meer rekening mee gehouden. De Zeeuwse kwekers zullen moeten inzien dat het zon der een machtige organisatie in de ze tijd niet meer gaat, temeer nu de slagschaduwen van het Delta plan steeds dieper worden. De Zandkreek ging reeds verloren en het verlies van de Grevelingen staat voor de deur. De Waddenzee zal het verlies niet geheel en al kunnen compenseren. De leveringscijfers Intussen bieden de leveringscij fers over 1961 een beeld van de be langrijkheid der cultuur, met name in het noorden. Van de Zeeuwse percelen werden 55.000 ton gele verd (vorig seizoen: 72.500 ton). Van Waddenzee-percelen: 595.000 ton (vorig seizoen: 545.000 ton). De import bedroeg 48.500 ton (vorig seizoen: 74.500 ton). Men ziet uit de cijfers dat de levering vanuit Zee land niet geheel bevredigend was, maar toch is weer gezaaid in de verwachting van de wasdom, die afhankelijk is van Gods zegen. Een feestavond Besloten werd in februari een avond te organiseren voor leden en donateurs met hun dames. Ver toond zal worden de kleurenre- portage: „Zierikzee in kleur...." De heer D. Bleyenberg leverde het financieel verslag. Over 1961 werd een kastekort geboekt van f 44,79. Na aanvulling uit res. resteert een saldo van f 566,05. De heer C. Smit werd in de vakature-Schraver be noemd tot bode. „Zevibel" deed een schrijven uitgaan over de last die op de percelen wordt ondervonden van de garnalenvissers. Tegen de overtreders worden thans maatre gelen genomen. Uitvoerig werd besproken via Zevibel te bevorderen, dat de vis sers op zaterdagen uit het noorden thuis kunnen zijn. Daartoe is nodig dat een bus rijdt om de vissers te vervoeren, terwijl de Waddenzee drie dagen langer open moet zijn voor compensatie van de tijd die verloren gaat. De heren Chr. Schot en P. Blommaert werden herkozen als bestuursleden. „Zevibel" zond een schrijven, waarin de wens werd kenbaar ge maakt te komen tot een eigen „Ze- vibel"-vlaggetjesdag in roeleersy steem te organiseren in verschil lende vissersplaatsen. Het voorstel werd uitvoerig besproken maar men besloot vlaggetjesdag zelfstandig te blijven organiseren, daar versnip pering werd gevreesd. Ingezonden mededeling door POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP TRADITIE WORDT IN ERE HERSTELD „Ontdekkingsreizen" voor de jeugd naar Zweden en Noorwegen AMSTERDAM, 26-1. In de zomer van dit jaar zal de N.V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland" een tijdens de jaren 1935-1939 ge vestigde traditie in ere herstellen. Dan zullen nl. weer een aantal spe ciale ontdekkingsreizen voor jon gens worden georganiseerd naar Noorwegen en Zweden. In de jaren voor de oorlog heb- bij ruim 10.000 jongens met de „Tarakan" een reis naar het noor den gemaakt. (De kosten waren toen aanvankelijk f 25, later f 35 voor een hele week). De „Tarakan" is inmiddels verkocht, maar de „Borneo" zal de taak van het eer tijds zo vermaarde schip overne men. Op 7 juli a.s. zal dit schip, onder commando van kapitein F. Jamin, uit Den Helder vertrekken voor de eerste reis naar Göteborg, Oslo en het Sönjefjord. Tot 15 sep tember zal iedere week een reis, waaraan circa 800 jongens van 12 tot 17 jaar kunnen deelnemen, naar Scandinavië worden gemaakt. Onderweg zullen de jongens het zeemansleven van dichtbij kunnen meemaken. In de havenplaatsen worden voor hen excursies georga niseerd, ook aan boord zal voor vertier worden gezorgd. (De kosten voor zulk een reis bedragen thans f 119). Nieuw Herv. seminarie in Driebergen geopend Prinses Irene onder de aanwezigen DRIEBERGEN, 27-1. - Tweehon derd „gewone" leden van de Ned. Hervormde Kerk, onder wie H.K. H. Prinses Irene, hebben zaterdag op het landgoed „Hydepark" in Driebergen, het nieuwe Nederlands Hervormd seminarie geopend. Het gezelschap was een doorsnee van het Nederlandse volk. Er waren advocaten, metselaars, bakkers, huisvrouwen, vakbonds bestuurders, kantoorbedienden, rechters en politie-agenten, kort om bijna alle beroepen en milieus waren vertegenwoordigd, uitgezon derd die van dominees. Het zijn de leden van de Neder lands Hervormde Kerk, die met hun bijdragen de exploitatie van het nieuwe gebouwencomplex zul len financieren en zij waren het zaterdagmiddag ook, die de nieu we aanwinst van hun kerk het eerst in ogenschouw mochten ne men. Na een rondleiding werd het ge zelschap gesplitst in tien discus siegroepen, die elk enkele wensen over het predikantenambt en de predikantenopleiding formuleerden De conclusies werden op grote vel len papier geschilderd en opge hangen in de recreatiezaal van het seminarie. De groep waarin prinses Irene enthousiast had deelgeno men aan de debatten, kwam met de volgende wensen: de opzet van het centrum uitsluitend (en niet meer zoals nu voor een deel) oecu menisch maken, de aanstaande predikanten kennis bijbrengen van maatschappelijke problemen, soci alistisch gericht, door contacten met deskundige niet-theologen, het steeds beschikbaar stellen van een pastor voor de predikanten, een training van de aanstaande domi nees in het omgaan met groepen, veel vrolijkheid en ontspanning tijdens de opleiding en het ver schaffen van kennis van de moge lijkheden van de organisatietech niek. Luchtdoelvuur in Suez-kanaalgebied CAIRO, 28-1. Het officiële pers bureau voor het midden-oosten te Cairo heeft gemeld, dat luchtdoel kanonnen in het gebied van het Suez-kanaal zaterdagavond heb ben gevuurd op onbekende vlieg tuigen, die daardoor gedwongen werden weg te vliegen. Op de vliegvelden van Cairo en Alexandrië waren een half uur lang alle lichten gedoofd en alle radioverbindingen met vliegtuigen in de lucht gestaakt. Gearresteerde uit cel ontsnapt IJSSELMUIDEN, 28-1. Zondag- avond is uit de cel, waarin hij was opgesloten, de 24-jarige M. O. uit Zalk (gemeente IJsselmuiden) ont snapt. De man wordt verdacht van een aantal aanrandingen, insluipin gen en inbraken. De politie in de gehele omtrek is gealarmeerd. De gearresteerde, wiens opspo ring was verzocht op donderdag jongstleden en die diezelfde avond werd aangehouden, zag zijn kans schoon nadat hem vanavond om omstreeks 18.30 uur zijn avondeten werd gebracht. Het zogenaamde „doorgeef-luikje" in de deur van de cel bleef namelijk openstaan, omdat alsnog een kopje thee zou worden gebracht. De gearresteerde zou kans heb ben gezien zich door het luikje (af metingen 30 bij 60 centimeter) te „wringen", waarna de weg naar de vrijheid voor hem open lag. Scheidsrechter ii verongelukt VLISSINGEN, 28-1. De 35-jarïge A. Schaap uit Middelburg is zon dagmiddag, na afloop van een door hem als K.N.V.B.-scheidsrechter geleide voetbalwedstrijd, veronge lukt. De heer Schaap reed op zijn motorrijwiel in de richting Middel burg, toen hij ter hoogte van Sou burg geschept werd door een op^e linkerweghelft rijdende auto, die uit een file was gekomen. De heer Schaap was op slag dood. Gr&te materiële schade ontstond aan )de andere op de weg rijdende voer tuigen. Het slachtoffer was ge huwd. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 28-1. De 638.700 Ne derlanders, die een gokje waagden in de sporttoto van 28 januari, zorgden voor een totale inzet van f 800.874. Voor de eerste prijs is een bedrag beschikbaar van f 145.360, voor de tweede prijs f 79.286, terwijl de ex tra-prijs voor de vijf gelijke spelen f 39.644 bedraagt. Zondagavond om half tien had den zich reeds 13 deelnemers ge meld met 13 goede voorspellingen, ruim 100 toto-isten hadden een rijtje ingevuld met 1 fout, doch i voor de extra-prijs was er nog pas één gegagdigde. OPSCHUDDING IN OOSTBURG „Castro" zorgde voor bijzondere hengstenkeuring OOSTBURG, 26-1. Onder auspi ciën van de vereniging „Het Ne- derlandsche Trekpaard" is vrijdag in Oostburg een hengstenkeuring gehouden. Het werd een bijzondere keuring en daarvoor zorgde de hengst „Castro van Coppushoeve". Deze hengst stond met vele van zijn soortgenoten op de markt te Oostburg, in afwachting van zijn keuring op exterieur en voorko men. Het wachten duurde „Castro" kennelijk te lang, want plotseling begon de gedurende de laatste da gen nogal agressieve hengst aan het bindtouw te rukken. Hij slaag de erin los te komen en zette toen een dolle ren over het keurings terrein in. Op zijn weg ontmoette „Castro" de hengst „Elegant d'amice" en deze ontmoeting re sulteerde in een gevecht van paard tot paard. Beide dieren konden ten slotte in een zijstraat worden ge dreven, welke straat inmiddels aan één zijde was afgesloten. „Castro" liep zich toen klem, waarop slager Bertou hem het genadeschot kon geven. Bij de aanwezigen op het keu ringsterrein ontstond nogal enige consternatie. Eén van hen, de heer A. de Millano uit Oostburg, liep bij een poging de hengst te pakken te krijgen een schop in de onderbuik op. Hij moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Enkele andere aanwezigen wer den licht gewond. De hengst „Ele gant d'amice" werd nog wel ge keurd maar moest worden afge keurd Kind verdronken in sloot UITHOORN. Het driejarig zoon tje Peter van de familie V. .wo nende in de spoorwegwoning aan de Zijdelweg in Uithoorn, is in een langs de weg lopende sloot ver dronken. Het kind moet spelen derwijs te water zijn geraakt. Het werd vrij spoedig gemist, doch toen de vader, die op onderzoek was uitgegaan, zijn zoontje in het water vond, bleek het reeds te laat te zijn. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk BRUINISSE, 29-1. Tot voorzitter van het college van kerkvoogden in de hervormde gemeente te Brui- nisse is benoemd de heer D. van den Berg, tot secretaris de heer B. de Groot. Administrerend diaken bleef de heer J. v. d. Berg. Scriba van de kerkeraad is de heer W. de Korte. Ingezonden mededeling dan zeker van frisse mond en witte tanden STAD EN PROVINCIE NOORDWELLE Filmavond Ned. Blindenbond In café Lokker-v. d. Zande al hier zal op woensdag 31 januari aanstaande een kunst- en film avond worden gegeven door de Ned. Blindenbond, in samenwer king met de plaatselijke zangver eniging „Tot ons genoegen" en enige blokfluitkwartetten. Als spr. treedt op de bekende propagandist de heer Joh. v. d. Berg. Als films worden vertoond „Het betoverend tulpenland" en „De stoute schoe nen". Het voorbereidend comité hoopt een goede belangstelling voor deze avond, die zeker de moeite waard zal zijn. WESTERSCHOUWEN Enkele lenteboden Het weer van de laatste weken, dat bijzonder zacht was, bevorder de de komst van vroege lentebo den. Bij de familie Krijger aan de Hogevveg naar Westenschouwen bloeit het eerste crocusje. Dit is heel vroeg, want meestal zijn de sneeuwklokjes vroeger. Doch ook deze hebben zich uit de grond ge worsteld en hier en daar is het tere wit reeds zichtbaar, een teken dat bij wat zonnige dagen zij spoe dig in bloei zullen staan. Verder is ook in verschillende heesters en bomen knopwerking te bespeuren, een teken dat de lente in aantocht MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 29-1. Aanvoer 1132 stuks vee, t.w. 1132 vette koeien en ossen. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,05-3,35 f 2,70-2,95 f 2,55- 2,70. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, goed prijshoudend, prima's boven notering. Zwanen in inlaag KERKWERVE, 27-1. Reeds gedurende enige maanden vertoeven in de eerste in laag te Kerkwerve wilde zwanen. De laatste tijd ver schijnen er steeds meer en thans zijn reeds 39 zwanen geteld. De statige witte vo gels voelen zich tussen de vele watervogels uitstekend op hun gemak. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zuid I Vierde klas G: Zierikzee-Burgh 0-4; S.C. Gastel-Brouwershaven 2-3; NSV-Vosmeer 1-6; Cluzona- Halsteren 4-1; NVS-Kruisland 2-2; De Schutters-Nieuw Borgvliet 4-1. Zaterdagcompetitie Vierde klas A: Spui-Mevo 4-2; Smerdiek-Arnerhuiden 2-2; AZVV- Dinteloord 7-0; Chrislandia-VVN 3-2. Afdeling Zeeland Eerste klas B: Dreischor-Renesse 0-4; Burgh II-Zierikzee II 5-1. Tweede klas C; Renesse II-SVO WK II 6-3; Brouwershaven II- Dreischor II 1-4. Zaterdagcompetitie Eerste klas: Kapelle-Bruse Boys 6-0; Hoek-AZVV II 2-1; VCK-Vee- re 4-0; Yerseke III-SVD 4-3. Tweede klas C: Mevo II-Duive- landO-6; Brouwershaven III-Burgh III 4-1. Derde klas D: Zwaluwen '61-Me- vo III 8-2; Nieuwerkerk-'Zeemeeu- wen 1-5; Bruse Boys II-WIK II 7-1. Junioren Groep B VII: Zierikzee BI-Bruse Boys BI 3-0; Burgh BI-Dreischor BI 11-0; Brouwershaven BI-Renes- se BI 2-14. Groep B VIII: WIK BI-Nieuwer- kerk BI 3-7; Zierikzee BlII-Zwalu- wen '61 BI 0-6; Bruse Boys BII- Zonnemaire BI 4-6. Helder vriesweer Verwachting tot dinsdagavond: Droog weer met weinig bewolking; vannacht overwegend matige vorst, morgenmiddag lichte vorst; zwakke tot matige oostelijke wind. 30 jan. Zon op 8.25, onder 17.23. Maan op 2.42, onder 12.31. 31 jan. Zon op 8.23, onder 17.25. Maan op 3.50, onder 13.06. Laatste kwartier: 29 jan. te 0.37. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 30 jan. 9.23 v.m. 22.14 n.m. 31 jan. 10.34 v.m. 23.29 n.m. BROUWERSHAVEN: 30 ja.n 9.06 v.m. 21.47 n.m. 31 jan. 10.19 v.m. 23.08 n.m. Doodtij: 31 jan. HET WEEROVERZICHT DE BILT. 29-1. - Het K.N.M.I. deelt mede: Noordoostelijke win den hebben in de afgelopen nacht zeer koude lucht uit Scandinavië ons land binnengevoerd. Zij wer den veroorzaakt door een krachtig hogedrukgebied dat zich geduren de het weekeinde boven Scandina vië heeft ontwikkeld. In de kern van dit hogedrukgebied steeg de luchtdruk tot boven 1040 millibar. Er komt in Scandinavië bijna over al strenge tot zeer strenge vorst voor. In ons land vroor het van morgen vroeg plaatselijk zes gra den. De kern van het hogedrukge bied beweegt zich naar het zuiden. Hij wordt morgen boven noord- Duitsland verwacht. De wind zal daardoor meer oostelijk worden en neemt bovendien af. In de komen de nacht zal het in ons land 5 tot 10 graden vriezen. De vorst zal en kele dagen aanhouden. Twee miljoen gulden van kerken voor vluchtelingenhulp DEN HAAG, 26-1. De kerken in Nederland, die samenwerken in de stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen, hebben in 1961 naar schatting twee mil joen gulden bijeengebracht (in 1958 f 300.000 en in 1960 ruim f 600.000), aldus „Het Remonstrants Week blad". Daarvan komt f 900.000 voor rekening van de Gereformeerde Kerken, die voor het eerst meede den. De „Wilde Ganzen"-actie van het IKOR bracht f 200.000 op. Zaterdag zijn in Algerië 21 aan slagen gepleegd die 10 mensen het leven hebben gekost, onder wie 6 Europeanen. 12 mensen liepen ver woningen op. Zes gewonden zijn Europeanen. Ingezonden mededeling Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Feuilleton De man in kwestie draaide zich op zijn stoel om en stak nerveus een sigaret op. „Ik begrijp nog steeds niet, wa u bedoelt, meneer". Gert lachte even maar haalde toen zijn opschrijfboekje uit de zak. „Zal ik u dan eens enkele fei ten vertellen, die ik te weten ge komen ben? U hebt een gruwelij ke hekel aan tuinieren, nietwaar? Maar uw vrouw liet het voorko men, alsof dat een hobby van u was. Uw vrouw verlangde eenvou dig van u, dat u de overigens vrij grote tuin onderhield en u deed het. Zoals u altijd alles gedaan hebt, wat aanvankelijk alleen uw vrouw, later ook uw oudste doch ter u beval. Het is bijvoorbeeld helemaal geen kunst om iemand op de hoek van het huis te laten vallen over een strak gespannen stuk touw, met het risico, dat hij met zijn gezicht in een hark of greep zal vallen. Het is ook geen kunst óm een paar traproeden los te maken, waardoor iemand, die er niet op verdacht is, van de trap kan vallen met alle gevolgen van dien. Datzelfde geldt voor een losse balk op de vliering, waaron der toevallig een grote kist staat en waaruit toevallig een onbedui dend boek gehaald moest worden. Als je er niet op verdacht bent, dan komt zo'n balk precies op je hoofd terecht en ben je in negen van de tien keren dood. Maar als door Frank van Falckenoort je er wel op verdacht bent, dan schaaft die balk rakelings er langs en geeft je alleen een gekneusde schouder. Er kan ook een ongeluk je gebeuren met een pan gloeiende melk, als je net gebukt staat om wat uit het aanrechtkastje te ha len. Zo, meneer van der Haas, het is te verschrikkelijk om alles te gaan opsommen, wat ik zo aan stukjes en beetjes hier en daar te weten ben gekomen. Wat dacht u, al zeggen de dorpelingen van Dor ringen niet veel, dat ze niet ge merkt hebben, dat er iets niet in de haak was bij huize van der Haas? Want het zijn allemaal even zovele pogingen tot moord en zelfs de poging is volgens het wetboek van strafrecht verboden en dus kan degene, die al die onheilen poogde te veroorzaken, vervolgd worden met een redelijke kans op een paar jaartjes gevangenis. En nu versta ik u best, meneer, wan neer u zegt: ik begrijp niet, wat u bedoelt. U bent ondanks alles een heer en u denkt er natuurlijk niet over om een klacht in te die nen tegen uw vrouw en tegen uw oudste dochter, die intussen hele maal niet getikt is, zoals de dor pelingen beweren, maar alleen maar vervuld van haat jegens iedere man, dus ook jegens haar vader. Doch stel u gerust, meneer, dit blijft onder ons, zolang ik dit nodig acht. Ik heb overigens hele maal niet iemand nodig, om deze zaak aanhangig te maken bij de officier van justitie, maar terwille van de uitstekende reputatie, die uw jongste dochter in Dorringen 'bezit als verpleegster, zal ik dit na laten. Bovendien ook om uw doch ter Gerarda te sparen, die al die jaren alles in het werk heeft ge steld om uw leven tegen de aan vallen van een paar misdadige vrouwen te beschermen. Zo, nu weet u ongeveer, wat u aan mij hebt. Ik kreeg tot taak de plotse ling verdwenen kassier van der Haas op te sporen en die taak is hiermede ten einde. Ik heb u op gespoord. Voor vandaag is het mij te laat om nog terug te reizen naar Dorringen. Telefoneren van hier naar Dorringen is me veel te duur en morgen is er weer een dag. Misschien ben ik morgen in de loop van de middag weer thuis en dan zal ik mijn rapport uitbrengen bij de inspecteur van politie. Waarin uit de aard der zaak uw adres hier in Blankenese zal staan. Daaraan is natuurlijk niet te ontkomen. Maar ik neem aan, dat u op dat moment wel niet meer zult verblijven in de Winzelstrasse nummer 89 te Blan kenese, voorstadje van Hamburg. En dat is iets, waaraan ik als dorpsrechercheurtje van Dorringen natuurlijk niets kan doen. Zo, men sen, dat is het dan. En nu zal ik ergens eens wat te bikken zien te krijgen, want ik heb sedert van morgen vroeg in het station Hen gelo niets meer gegeten. En dat is een hele poos van kwart over ne gen tot nu". Het meisje stond ineens op. Ze liep om de tafel heen en greep zijn hand. „Ik bied u mijn excuses aan, meneer Hoolwerf. Ikik heb u verkeerd beoordeeld. En ik ben zo vaak lelijk tegen u geweest (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2