DE VERDWENEN KASSIER Frankrijks eer gaat ten onder jSUNIL HALEN! TQZ3I GA FLITSEN Spit,Spierpijn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag 25 januari i%2 no. 19114 Wekelijkse ivereldschouw We mogen dan de politieke toe stand in Kongo, waar de ene mui terij en moordpartij de andere op volgt, verward vinden, in feite doet de situatie in Frankrijk nog ver warrender aan. En dat is voor dit oude, Westeuropese land zeker be schamender dan voor het nog nau welijks geboren Kongo. Frankrijk heeft zich materieel en geestelijk uitgeput in de strijd om Algerije. Ondanks zijn overmacht aan bewapening heeft het de mili taire strijd tegen de Algerijnse na tionalisten, de F.L.N., niet kunnen winnen. Het werd ook niet ver slagen en daardoor verkreeg de strijd juist zijn uitputtend karak ter, waarinvoor Frankrijk veel y VOORLICHTINGSBUREAU ftjrfMf,.. VOORDOE VOEDING Stoofschotels Stoofschotels en dikke soepen zijn van die heerlijke gerechten. die we gemakkelijk aan onze beurs kunnen aanpassen. Is deze plat, dan bereiden we ze met wat min der vlees of geen vlees, is hij vol, dan kunnen we wat meer nemen. Het is ook wel eens smakelijk om niet één vleessoort voor deze ge rechten te kopen, maar bv. in- plaats van 250 g varkensvlees de helft varkens- en de helft rund vlees of 150 g spiervlees en 100 g lever, nier of hart. Hebt u soepvlees over, restjes vlees of kaas, dan kunnen die met sukses in een stoofschotel aan hun eind komen. De verhouding van groente en aardappelen kunt u naar wens va riëren - als u dan maar tenminste 200 g groente per persoon rekent. Hierondervolgen enkele voor beelden - fantaseert u er zelf eens wat omheen? Stoofschotel van uien: 1M: kg aardappelen, 1% kg. uien, 200 g gehakt, 2 beschuiten of 2 eetlepels bloem (ei), zout, peper, nootmuskaat, 75 g boter of margarine (geraspte kaas en/of een geraspte winterwortel). Het gehakt aanmaken met de be schuiten of bloem (ei) zout en pe per of nootmuskaat en zo nodig wat water. Van het gehakt kleine balletjes vormen. De aardappelen en de uien schoonmaken en in grove stukken snijden. De balletjes gehakt in een bodem water met zout 10 minuten voorkoken. Ze dan uit het water nemen. De aardappelen en uien in het vleesnat gaarkoken in onge veer 20 minuten. De gehaktballe tjes toevoegen en gelijkmatig door de stoofschotel verdelen. Het ge recht op smaak afmaken met bo ter of margarine (peper) en des gewenst een paar lepels geraspte kaas. Voor de kleur kunt u vlak voor het opdienen wat geraspte wortel door de stoofschotel roeren. Macaroni met savooiekool: 250 g macaroni, 1 kg groene of gele savooiekool, 1 ui, 200 250 g boterhamworst, dik gesne den, 50 g boter of margarine, zout, laurierblad, peper, noot muskaat of kruidnagelpoeder, een paar lepels peterselie- of selderij groen. De kool en de ui schoonmaken en fijnsnijden. De worst in blokjes snijden. De worst in de boter of margarine licht bakken. De kool en de ui toevoegen en in het vet omscheppen. De groenten gaar la ten worden in ongeveer 20 minu ten; zonodig een bodem water toe voegen. De macaroni opzetten in ruim kokend water met zout, een lau rierblad en een klontje boter of margarine. De macaroni gaar ko ken in ongeveer 20 minuten. De macaroni afgieten en laten uitlek ken. Kool, worst en macaroni door eenmengen en het gerecht desge wenst op smaak afmaken met pe per, nootmuskaat of kruidnagel. Het peterselie- of selderij groen fijnsnijden en op het laatst door de macaroni scheppen. Stevige wintersoep 250 g gort, 1% liter water, 200 250 g runderpoelet, een soepbeen of mergpijp, kg gemengde soepgroente (bv. knolselderij, prei .wortel, spruitjes), Vz kg aardappelen, zout (aroma, lau rierblad, peper, peterselie- of selderij groen). De gort wassen en in het water een nacht laten weken. De gort met het zout ,de specerijen, het ge wassen soepbeen, het poelet en het water iVz uur zachtjes koken. De soepgroente schoonmaken en fijnsnijden. De aardappelen schil len en in blokjes snijden. De groente en de aardappelen bij de soep voegen en het geheel nog uur koken. Het soepbeen verwijderen. (Het merg er uitnemen, klein snijden en door de soep mengen). De soep eventueel op smaak maken met peper, zout en aroma en fijngehak te peterselie. verloren ging, terwijl de Algerij nen niets hadden te verliezen. Het grootste deel van het Franse volk werd deze jarenlang durende oorlog, waarin reeds duizenden slachtoffers vielen, moede en snak te naar een vergelijk waarin van Frankrijks eer nog zoveel mogelijk zou worden gered. Men is het nu eigenlijk oneens geworden over de vraag welk vergelijk voor Frank rijk nog als eervol kan worden be schouwd. Na de oorlog heeft Frankrijk reeds vrijwel al zijn koloniaal be zit moeten prijsgeven. Het staat daarin als land niet alleen, maar het is door de conservatieve inslag van het Franse volk met veel strijd en pijn gepaard gegaan. Men kon van al dit bezit en de machtsposi tie, die daaruit voortvloeide, maar moeilijk afstand doen. Men zag een imperium ten onder gaan. En zo als de Engelsman dit lakoniek en sportief kon opvatten, de Neder lander er zich zuchtend of verbe ten bij neerlegde, de Duitser zijn illusies als droomkastelen van zich kon schuiven of vervangen door de werkelijkheid, zo bleef de Frans man het verlies van de Franse grootheid zien als fouten van zijn politieke leiders. Men verving er de één door de ander, in soms snelle opeenvolging, met het enig gevolg dat de binnenlandse onrust toenam en de afscheiding van de voormalige bezittingen in Azië en Afrika in nog sneller tempo ge schiedde dan by een vast bewind nodig zou zijn geweest. Toen een volkomen politieke chaos dreigde, kreeg generaal de Gaulle zijn kans. Om hem hing het aureool van de held van het vrije Frankrijk uit de oorlogsjaren, toen hij ook met geen parlement of po litici te maken had, met zijn vrije landslieden de strijd aanbond tegen de Duitsers en een plaats voor Frankrijk opeiste en verkreeg te midden der geallieerden. Hij be knotte de macht der politieke par tijen en hun afgevaardigden en gaf Frankrijk naar buiten althans weer een vaste politieke wil. Hij was vast besloten, hoe dan ook, tot een vergelijk met de Algerijnen te komen. Het werd steeds duidelijker, dat dit niet kon zonder Algerije volle dige zelfstandigheid te verlenen. Daartegen nu kwamen de ultra rechtse elementen in Frankrijk weer in verzet. In Algerije ontke tende de O.A.S. een ware terreur, waartegen de officiële Franse in stanties nauwelijks meer durven of willen optreden. Maar ook in Frankrijk zelf tracht de O.A.S. door bomaanslagen angst te ver wekken onder degenen die de Gaulle en zijn Algerijnse politiek willen steunen. Een plotselinge greep naar de macht door ex-gene raal Salan en zijn aanhangers hangt in de lucht en het is voor een bui tenstaander onbegrijpelijk, dat de Franse regering niet strenger op treedt tegen deze dood en onrust zaaiende ultra's. Van een machts uitoefening kan in Frankrijk nau welijks meer gesproken worden en in Algerije is daar helemaal geen sprake meer van. Er is door dit alles een zo ver warde toestand ontstaan, dat het einde van een democratisch Frank rijk in zicht lijkt. Een voor Frank rijk eervolle overeenkomst met de Algerijnse nationalisten lijkt nau welijks meer mogelijk, ja wordt zelfs zinloos door het optreden van de O.A.S. Hoe Salan en de zijnen kunnen menen, dat uit de door hen geschapen toestand nog een vre dig leven voor de Fransen in Al gerije zou, kunnen ontstaan is on begrijpelijk. Zij hebben dit door hun haatverwekkende campagne nu wel grondig onmogelijk ge maakt, terwijl bewezen is, dat dit met militaire macht evenmin is te bereiken. De toestand in Frankrijk is bij zonder zorgwekkend, ook voor het aanzien van de kracht van west- Europa. Er is daar een verwarring der geesten ontstaan, die een ern stige bedreiging betekent voor de democratie. Toeslag voor arbeidsbesparende bouwmethoden Voor in systeembouw uit te voe ren woningbouw zal in 1962 een toeslag kunnen worden gegeven van 25 procent. Deze toeslag zal kunnen worden toegestaan, zowel voor de Woningwetbouw als voor de premie- en ongesubsidieerde bouw. Bovendien zal de toeslag gelden voor andere plannen, waar van voldoende arbeidsbesparing zal worden bereikt. Hierbij wordt gedacht aan een arbeidsbesparing in de orde van grootte van een derde op het aantal manuren, dat voor vergelijkbare traditionele bouw nodig zou zijn. Door het systeem van verdeling der woningbouwcontingenten en door het verlenen van contingents toeslagen zullen de arbeidsbespa rende bouwmethoden worden be vorderd en een produktiebevorde- rende concentratie van bouwop drachten moeten worden bereikt. Indien dit succes heeft zullen 15.000 20.000 woningen in arbeidsbe sparende bouwmethoden ln aan bouw worden genomen. Ingezonden mededeling Któf v&ig&kii NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Yerseke bleek deze keer te sterk voor Bruse Boys Gebrek aan reservespelers b(j Duiveland Spanning om bovenste plaats in groep B VII MEVO B I verstevigde positie aan top van de ranglijst ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas bezorgde Bruse Boys zijn aanhangers een onprettige middag door op eigen veld met 4-1 van Yerseke lil te verliezen, terwijl uit nota bene met 3-2 van deze club was gewonnen. Hebben de jongens uit Bru het wat al te licht opgevat? Volgende keer beter zul len wij maar afspreken. Leider Middelburg V stuurde SVD met een 3-1 nederlaag naar Driewegen terug. De leiders werden nog in de kaart gespeeld door Wolf aartsdijk dat het klaarspeelde om Hoek in Zeeuws Vlaanderen een kostbaar puntje te ontfutselen (3-3). Middelburg V Hoek Kapelle Kapelle Bruse Boys YeYseke III AZVV II SVD Wolfaartsdijk Veere 12 8 12 7 11 7 11 7 12 4 12 4 10 4 12 4 13 3 11 0 3 1 40-23 19 3 2 46-21 17 0 4 42126 14 0 4 42-26 14 3 5 27-38 11 2 6 34-37 10 1 5 25-32 9 1 7 31-47 9 3 7 34-43 9 5 6 13-29 5 In de 2e klas C bleek Burgh III in de Westhoek niet tegen leider Duiveland opgewassen (0-3). De MEVO-reserves zorgden voor een verrassing door het sterker geach te WIK de puntjes afhandig te ma ken (4-2). Duiveland II, dat maar met 10 spelers binnen de lijnen verscheen, bleek bij lange na niet opgewassen tegen Brouwershaven III die de Oosterlanders met 11-0 inmaakten. Naar wij vernemen overweegt men door gebrek aan voldoende spelers bij de vereni ging Duiveland om de reserves te rug te trekken. Duiveland Br.haven III WIK MEVO 11 Duiveland II Burgh III 9 8 0 1 64-17 16 9 7 0 2 45-19 14 8 5 0 3 30-24 10 9 3 0 6 33-39 6 10 3 0 7 26-67 6 9 10 8 15-47 2 In de 3e klas D vond Zeemeeu wen voor de tweede maal in dit seizoen zijn Waterloo te Scharen- dijke bij het bezoek aan Zwaluwen '61. Na tien overwinningen in suc cessie te hebben behaald speelde Zwaluwen '61 het klaar om de Meeuwen met een 4-2 nederlaag naar Haamstede terug te sturen. Te Zierïkzee had Bruse Boys II weinig moeite om met 10-2 de baas te blijven over het zwakke MEVO III. Zeemeeuwen 12 10 0 2 75-32 20 Zwaluwen '61 10 7 I 2 61-19 15 Bruse Boys II 11 7 1 3 61-25 15 Nieuwerkerk 9 3 2 4 26-28 8 WIK II 9 1 0 8 11-57 2 MEVO III 11 1 0 10 18-97 2 2 verl.p.n.t.w.n.o, JUNIOREN. In groep B VII pro duceerde Renesse B I tegen Drei- schor B I een dozijn doelpunten waartegenover de thuisclub geen enkele treffer kon noteren. Door deze zege zijn de duinbewoners nu op gelijke hoogte gekomen met Zierikzee B 1. Renesse BI 9 7 0 2 50- 7 14 Zierikzee BI 9 7 0 2 54- 9 14 Bruse Boys BI 7 5 0 2 33-14 10 Burgh BI 8 4 0 4 29-17 8 Br.haven BI 7 1 0 6 7-44 2 Dreischor BI 8 0 0 8 1-75 0 In groep B VIII won MEVO B I de plaatselijke derby tegen Zierik zee B II met 3-1, waardoor MEVO een belangrijke concurrent voorde titel van zich af wist te schudden. Door het grote verschil in het aan tal gespeelde wedstrijden is de si tuatie in deze groep nog al erg on overzichtelijk. Nieuwerkerk B 1 had het erg gemakkelijk tegen Burgh B 11 dat met de alles zeg gende cijfers 13-1 verloor. MEVO BI 11 8 1 2 55-25 17 Zierikzee B II 10 6 0 4 39-28 12 Zwaluwen '61 B I 8 5 0 3 31-12 10 Nieuwerkerk BI 9 5 0 4 67-18 10 WIK BI 6 4 1 1 40- 9 9 Zonnemaire BI 8 4 0 4 48-21 8 Burgh B II 8 4 0 4 13-34 8 Zierikzee B 111 10 1 1 8 8-71 3 Bruse Boys B II 8 0 1 7 9-51 1 SPORT Zaalvoetbal Lyceum B5 (3e) na twee bewogen wedstrijden uitgeschakeld Vrijdagmiddag werd de voorlaat ste ronde voor de zaalvoetbalcom petitie van het Lyceum gespeeld. De drie overgebleven ploegen, B4 2e, B5 2e en 3e, moesten een halve kompetitie spelen om uit te maken welke twee ploegen in de finale zouden komen. De eerste wedstrijd, tussen B4 2e en B5 2e, was een strijd tussen sterke verdedigingen en deels on fortuinlijke .deels zwakke aanval len. Scheidsrechter Lugt hield de touwtjes strak in handen, wat on der deze omstandigheden een eer ste vereiste was. Een doelpunt van B5 werd afgekeurd, maar verdere wapenfeiten konden niet genoteerd worden, wat dus een dubbelblanke eindstand opleverde. Hierna brak echter de heksen ketel los, toen de beide teams van B5 tegen elkaar aantraden, een soort derby dus. En deze wedstrijd droeg alle kenmerken van een der by. Vanaf de eerste seconde werd om iedere centimeter gevochten en dat bijna in de letterlijke zin des woords. Bij een keiharde botsing tussen Hage en Matthijsse meende Hage te scoren voor het 3e, welke mening enkele spelers van de te genpartij deelden. Op advies van een der toeschouwers meende scheidsrechter Verschuur hier geen doelpunt te moeten toekennen. Matthijsse moest na deze botsing op halve kracht de wedstrijd uit spelen en zich zelfs de volgende dag onder doktersbehandeling stel len. Na dit oponthoud werd de strijd met nog meer verhitte ge moederen voortgezet. De Feiter zag een slap schot in het doel van het 3e verdwijnen, wat dus 1-0 bete kende. Na dit doelpunt liep de wedstrijd de scheidsrechter uit handen. Hij blies op willekeurige momenten, wat bij spelers en toe schouwers kwaad bloed zette. Het 2e kwam door een goed schot van v. d. Sar zelfs met 2-0 voor, maar direct daarna scoorde Goedege- buure loeihard (2-1). Verder kwa men zij echter niet, wat voor hen dus de eerste nederlaag en voor het 2e een finaleplaats betekende. De laatste wedstrijd Opnieuw onder leiding van Ver schuur begon de laatste wedstrijd, tussen B5 3e en B4 2e. B5 moest winnen om nog voor de finale in aanmerking te komen, had het pu bliek en naar later zou blijken ook de leiding tegen zich en startte dus onder zeer moeilijke omstandighe den. Zij namen echter direct het offensief, maar eenwaar mitrail- leurvuur van schoten stuitte op de hechte verdediging van B4, waar in doelman Rosink in glanzende vorm stak en bovendien het geluk op zijn hand had. Toen brak plot seling Klompe van B4 door en scoorde een doelpunt aan de an dere kant. Hierop ging B5 over op hard en vaak unfair spel, wat door B4 evenhard werd beantwoord. De scheidsrechter blies echter alleen voor de overtredingen van B5, wat een zeer onvriendelijke stemming in het veld veroorzaakte. Toen Klompe het tweede doelpunt voor B4 scoorde gaven de spelers van B5 er de brui aan. Opnieuw scoor de Klompe nog 3-0, waarna de wedstrijd als een nachtkaars uit ging en B5 3e dus uitgeschakeld was. Met wat meer zelfbeheersing en onder goede leiding had deze ploeg het gemakkelijk tot een fina leplaats kunnen brengen, maar die ontbraken nu eenmaal. Feuilleton door Frank van Falokenoort De man schreef het biljet uit en Gert betaalde. Daarna ging hij naar beneden en at vlug nog een paar broodjes. In de trein zou hij maar niet naar het restauratierij tuig gaan, want daar had hij kans Jo tegen het lijf te lopen. Hij moest maar rustig op zijn plaats blijven. Toen de D-trein voorreed, bleef Gert even wat achteraf staan. Hij zag zuster Van der Haas instappen en na enkele ogenblikken liep hij naar het voorste rijtuig en stapte eveneens in. Precies om vijf voor tien vertrok de trein naar de grens. In de hal had Gert een paar tijd schriften gekocht en daarin ver diepte hij zich. Bij elk station opende hij even het raam en keek langs de trein. Je kon natuurlijk nooit weten. Hij mocht nu geen en kel risico meer lopen. In Osnabrück stapten er enkele mensen in, die in zijn coupé plaats namen. Ze verwonderden er zich misschien wel over, dat ik mijn jas aanhoud en mijn hoed op, maar dat gaat hen niets aan, dacht hij. Ik moet overal op voorbereid zijn. Tussen Osnabrück en Bremen deed Gert een dutje. Ook in Bre men keek hij langs de trein, maar het stond nu wel voor hem vast, dat ze vastbesloten was naar haar vader te gaan om hem te waar schuwen. Het laatste stuk tussen Bremen en Hamburg dutte hij nog eens in, maar om twee uur was hij weer klaar wakker. Hij stak een sigaret op en koek naar buiten. Het was gaan regenen en de lucht werd ge leidelijk aan dichter. Nu, Hamburg verwelkomde hem nu niet bepaald met mooi voorjaarsweer. Geleidelijk aan kwamen de voor steden in 't zicht. Alles wat hij ge dacht had, maar dat hij nog eens een dienstreis naar Hamburg zou moeten maken, dat was wel het laatste wat hij verwacht had. En fin, dat was weer eens iets anders. Precies vijf minuten voor half drie stopte de trein aan het hoofd station van Hamburg. Gert had al enige minuten tevoren post gevat bij de uitgang en nauwelijks stond de trein stil of hij sprong op het perron. Ondanks het gewriemel van de vele mensen, die in- en uit stapten, de kruiers en het stations- personeel, herkende hij haar ter stond aan haar blauwgrijs mantel pakje. Maar bij de controle raakte hij haar bijna kwijt. Hij liep zo snel mogelijk naar het grote sta tionsplein en zag nog juist, hoe ze in een der elektrische trams ging. Gert keek even rond en zag toen een taxi. Hij rende erheen en stapte in. „Achter die tram aan", zei hij in het Duits tot de chauffeur en liet ondertussen even zijn penning zien. „Criminalpolizei", voegde hij er zonder blikken of blozen aan toe. „Jawohl", blafte de chauffeur en Gert dacht, toen hij in de kussens terugviel, doordat de wagen zo snel optrok, dat ze dat althans nog niet verleerd hadden. De tram raad kriskras door da stad, maar na een tiental minuten was men al aan de buitenkant en de tram verhoogde zijn snelheid. Op ongeveer vijfhonderd meter volgde de taxi. Iedere keer als de tram stopte, minderde de chauf feur vaart en Gert boog zich voor over om te zien of het meisje soms uitstapte. Maar al wie de tram verliet, Jo van der Haas bleef zit ten. „Waarheen gaat die tram?" vroeg Gert, die niet zo heel veel Duits geld bij zich had gestoken. „Nach Blankenese", antwoordde de chauffeur. De man had, wat Gert betreft, net zo goed kunnen zeggen: Naar Lutjebroek, want hij had er geen idee van hoever Blankenese van Hamburg verwijderd was. „Wie weit ist das vom Haupt- bahnhof?" Funfzehn kilometer". Gert zuchtte en dacht, dat hij minstens vijftig Mark meer bij zich had moeten hebben. In ieder geval had hij nog wat Hollands geld, dus zonder zat hij niet. In het uiterste geval kon hij om geld telegraferen. De tram reed steeds verder, door kleine voorsteden, naar de boorden van de Elbe, maar even later er weer vandaan en op een gegeven ogenblik, toen de tram vooraan in Blankenese stopte, zag hij Jo uit stappen. Ze liep een zijstraat in en Gert beval de chauffeur tot voor de zijstraat te rijden. Op de hoek betaalde hij, gaf een ruime fooi en zag de zuster in de dwarsstraat bij een huis stilstaan. Ze keek in de straat en Gert moest zich even snel terugtrekken. Na enkele seconden werd er blijkbaar opengedaan, want het meisje ver dween naar binnen. Gert wachtte vijf minuten, hield het pand, waar het meisje naar binnen gegaan was, goed in het oog, maar toen alles rustig bleef, liep hij, dicht tegen de huizenkant, de straat in. (Wordt Vêrvolgd) Een wrange foto Verschillende landelijke bladen hebben de smartelijke foto ge publiceerd van Javaanse meisjes, staande onder de tropenzon met een communistisch pistoolmitrail leur op de heup om, als het zo uitkomt, op de Nederlanders te schieten. Soms is men gelukkig in de stemming om maar veel van het wee der wereld van zich af te schudden, zoals een hond die tegen zijn zin in het water is te recht gekomen. Een andere keer vliegt de waanzin van deze tijd je toch wel naar de keel. Na het bekijken van deze foto bijvoor beeld. Hebben deze lieve wich ten nu niets anders te doen, dan ons zo zichtbaar haten? Wat hun leeftijd betreft kan het nog net; misschien hebben ze nog „aap, noot, mies" geleerd op de zen- dings- of missieschool van Peka- longan of Klaten, althans hun broertjes of zusjes en minstens hun ouders, die eenmaal bedeesd en met een ontwapenende on schuld in de bank zijn gescho ven en hun zwarte kijkertjes ver wachtingsvol naar de Nederland se onderwijzeres hebben opge slagen. Stil maar, „het koloniale systeem is verderfelijk geweest" en niemand die het nu nog zou willen, maar toen ging een vol strekt vreedzame zon op boven de sawah's van de Preanger, de tani's gingen hun pikols rijst ha len en er viel in de dessahs ten minste padi te stampen om zo veel buikjes ter noene te vullen. Satan heeft wel eens staan tan- deknersen om zoveel vreedzaams iii het kader van een zo verfoei lijk systeem, maar hij heeft zijn kans gekregen en hij brandt zijn sulfervuurtjes van de haat langs de bermen van de Indonesische wegen, aan de tafeltjes van de restaurants in Djocja en Ban doeng en op de stoepen van de universiteiten. En hij schijnt te winnen, want de Javaanse komt niet meer zo aan batikken toe en padi valt er veel minder te stam pen, maar nu zijn er tenminste rode proppeschieters om de baar lijke blanda's als het kan vol lood te pompen, daarginds aan de overkant, verder nog dan de Alfoerenzee, voorbij Ceram en de Kai-eilanden. Is het toch de wrange vrucht van onze overtredingen ginds, of alleen maar de zinloos schijnen de victorie van de haat, aange blazen door een man, die zijn volk desnoods wil laten verbloe den voor eigen duivelse satis factie? Hij heeft het al ver gebracht. De dochters van Java spannen de riemen over hun schouders en zij Ieren schieten en misschien wel bajonetsteken, want een vrije vrouw in een vrijgemaakte maat schappij heeft - naar Moskou's model - alle rechten. En de wereld laat het gewor den. De foto's zijn er om het te bewijzen. Ann volk van Indo nesië. URBANUS. Ingezonden mededeling en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met -li- Gouden horloges TIEL, 20-1. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de bedrijfskantine van de Kon. Mij. „De Betuwe" te Tiel is aan 240 van de 650 werknemers een gouden horloge uitgereikt omdat zij minstens 15 jaar in dienst van het bedrijf wa ren. Onder hen bevonden zich 66 medewerkers die reeds 25 jaar of langer by „De Betuwe" werken en twee, die reeds meer dan 40 dienstjaren bezitten. De gouden horloges voor „be drijfstrouw" werden uitge reikt door de voorzitter van de directie van „De Betu we", dr. J. D. Kuipers. HOLLANDIA. Twee leden van de Nieuw Guinearaad, Nicolaas Jouwe, de vice-voorzitter, en Her man Womsiwor hebben zich op een persconferentie uitgesproken voor de vorming van een nationaal Papoea-leger teneinde Indonesië goed te doen beseffen dat de Pa poea's meesters van hun eigen lot willen blijven. MIDDELBURG. De minister van verkeer en waterstaat heeft nog geen toestemming verleend voor een geringe uitbreiding van de veerdienst Kruiningen-Perkpolder op enkele dagen per week. De mi nister wil de diensten op zondag niet uitbreiden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 9