CO-OP COOP siam rijst 500 gram 49 „DE DAGERAAD" - Havenplein 2 - Zierikzee - Telefoon 2879 CKefarine,4 droogkokende COMPOST Bruinisse in hel afgelopen jaar Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! STAD EN PROVINCIE KOUSEN gericht op u die uw voordeel ziet waar het is! Met de volgende aanwinsten voor uw boodschappenlijstje is weer precies in de roos geschoten sardines In olijfolie groot blik 49 piccalilly heerlijk bij peulvruchten, grote pot nü 49 Umbrella'8 lljne suikerwerkbonbons, bereid met rum en butterscotch zakje 150 gram 49 hoy varkensvlees blik 4 200 gram 59 kapucijners kant en klaar heel blik 59 versé pinda's grote zak 4 soa gram 79 london tonic S flesjes voor 89 gelderse rookworst per stuk 89 lucullus nasi goreng een volledige maeltild keel blik 139 californische perziken literblik 159 Voor Uw dagelijks kopje koffie...een en al geur-en-aroma: i verrukkelijke CO-OP koffie, zo pittig en vers, vanaf 122 per 250 gram W Het brood dat n CO-OP dubbel mals disais vandaag. F bij de CO-OP t Het brood dat morgen èn overmorgen nog even mals en lekker Ideaal voor 't weekend. Vróóg er om broodverkopers of In uw CO-OP winkel. binnenkort ook in Zierik zee verkrijgbaar. vanaf f 1.45 p.p. Let op volgende advertenties C.A.V. ZIERIKZEE Uit wachtend schip nog af te geven: TUINBOUWCOMPOST en LANDBOUWCOMPOST C. A. V. Zierikzee Telefoon (01110) 2656 Telefonisch aangesloten onder nummer (01117) 257 M. L. Hoogenboom Scharendijke Burgemeester Van nieuwjaarsrede ve In de vrijdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse waren alle leden aanwezig. De voorzitter, burgemeester C. H. van de Linde, memoreerde in zijn nieuwjaarsrede eerst enkele feiten uit het afgelopen jaar. Dat 28 woningwetwoningen konden worden aanbesteed .noemde spre ker verheugend, een beroep op de overheid zal moeten worden ge daan om ook in 1962 tot aanbeste ding van een aantal woningen te kunnen overgaan, omdat de in 1946 gebouwde noodwoningen oorspron kelijk bestemd waren voor een woonperiode van 10 jaar. Deze noodwoningen moeten nu zeer noodzakelijk door gewone wonin gen worden vervangen. Als openbare werken werden aanbesteed de verbetering van de Dorpsweg, het verbeteren van de reparatiehaven (herstel steenglooi ing), en het maken van een riole ring voor de te bouwen woningen in plan-West. Het speet spreker dat de ongunstige weersomstandig heden de oplevering van deze wer ken vertraagt. De nieuwe brand weerwagen werd afgeleverd en in gebruik genomen. De aula op de begraafplaats kwam gereed. Zout- schade aan 34 woningwetwoningen in de nieuwbouw werd hersteld, het privaattonnenstelsel kon door het verlenen van subsidie worden afgeschaft, omdat door deze sub sidie de meeste tonnen thans zijn verdwenen. De overdracht van de gemeentehaven had plaats. Bij de bushalte werd een abri geplaatst. MARKTBERICHTEN Aardappelen Ie Linde noemde in le positieve feiten Wethouder D. van den Berg werd gemeente-opzichter, de heer L. E. van Popering gemeentewerk man, daardoor kwam er verande ring in de samenstelilng van de gemeenteraad. Op de o.l.-school gingen en kwamen leerkrachten. In 1962 wachten nieuwe taken de gemeenteraad. Voor gedurfde beslissingen zal de medewerking van de raad nodig zijn, maar ge durfde beslissingen zijn nu een maal nodig, nu de aanleg van de Grevelingendam zijn laatste fase nadert. Met de verkoop van woningwet woningen en premiewoningen, zo als die zich nu in het bezit van de gemeente bevinden, zal worden voortgegaan. De krotopruiming zal krachtig worden aangepakt en spreker wenste de raad een voor spoedig en gezegend 1962 toe in werk en. gezin. De heer S. A. Jumelet beant woordde de woorden van de voor zitter, namens de raad. Ingezonden mededeling Vier middelen In één labiel werken krachtig er zonc/er de maag van streek ie maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. ROTTERDAM, 22-1. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts "voor het binnenland: Bintje f 11-13; IJselster f 9-9,50; Bevelander f 12-13,50. Klei-aardappelen 38 mm op waarts: Furore f 11-12,50. Handigs stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordeligs flacon 100 tabletten f 3.60 KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WOLVEGA. 21 personen zijn in Wolvega dakloos geworden, toen de twee woonwagens, die zij be- wóonden, mogelijk als gevolg van oververhitting van een kachel, in brand geraakten. AMSTERDAM. De Koninklijke Java-China-Pakketvaart Lijnen N.V. heeft bij de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr. N.V. te Rotterdam twee vracht schepen besteld met een draag vermogen van 12.000 ton. WINTERSWIJK. De ongehuwde 44-jarige landbouwer G. J. Klein Langenhorst uit Winterswijk is, toen hij op de fiets de Groenlose- weg wilde oversteken door een personenauto gegrepen. Hij werd ernstig gewond naar het algemeen ziekenhuis overgebracht, waar hij is overleden. UTRECHT. In het afgelopen weekeinde is in het academisch ziekenhuis in Utrecht overleden de heer Th. J. P. Zeegers uit Utrecht. Hij werd bij de treinramp bij Harmeien op 8 januari ernstig gewond. Het dodental van de treinramp is thans gestegen tot 93. ASTEN. De 74-jarige heer L. van Pon jé is op de Heesakkerweg in Asten door een bestelauto geschept waarbij hij zware verwondingen aan het hoofd en inwendig letsel bekwam. Het slachtoffer werd naar het St. Lambertus-ziekenhuis in Helmond vervoerd, waar hij aan zijn verwondingen is overleden. ARNHEM. Op de Velperweg in Arnhem heeft weer een verkeers ongeluk met dodelijke afloop plaats gehad. De 45-jarige W. S. R. viel, vermoedelijk doordat zij in aanra king kwam met een wielrijder, met haar fiets midden op de rijweg, waar zij door een passerende auto werd gegrepen. De vrouw was op slag dood. AMSTERDAM. Als gevolg van een val vanaf de eerste verdieping van zijn woning in de Korteweg- hof in Amsterdam is de 62-jarige P.T.T.-ambtenaar J. Kehuysen overleden. fietsers, dat eerlang genoemde ca tegorie weggebruikers veel nut van deze cursus kunnen hebben. Verder gaf spr. een overzicht van de geboorte van de verkeerswetge- ving .waarna de les een aanvang nam. Inmiddels vernemen wij, dat de cursus geen onmiddellijke voort zetting kan vinden wegens het ont breken van een zaal. Getracht zal worden deze week twee lessen te geven, om de vorige week verloren les in .te halen. De Westduitse Bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, is ziek. Vol gens een regeringswoordvoerder lijdt hij aan griep. Sclieepvaartberichten Ampenan, 21-1 te Rangoon. Esso Amsterdam (t.), 19-1 van Fawley naar Mena al Ahmadi. ZIERIKZEE Op het te 's-Gravenhage- ge houden examen ter verkrijging van het Vakdiploma arfumerie slaag de onze stadgenote mej. W. F. M. Lakké. Vergadering B.O.S.K. Op vrijdag 26 januari a.s. wordt een vergadering gehouden van de B.O.S.K. (Bond ouders spastische kinderen). De vergadering wordt gehouden in de Beatrixschool te Zierikzee. Het woord wordt ge voerd door de heer F. Koster, logo pedist, verbonden aan de inrich ting „Zonneveld". Jaarcontract huur brandweergarage B. en w .delen de raad mee het college van regenten van het Bur ger Weeshuis bereid te hebben ge vonden de bestaande huurovereen komst voor de huur van het koets huis (brandweergarage) aan de Wevershoek van een tienjarig con tract om te zetten in een jaarcon- ti-act. Een en ander geschiedt in verband met de plannen tot de bouw van een niéuwe brandweer kazerne, hoewel nog niet is te voor zien wanneer hiervoor de nodige rijksgoedkeuring verkregen kan worden. Intussen zijn naar het ge voelen van b. en w. de belangen van de gemeente uitermate met een jaarcontract gediend. Streekplan Schouwen-Duiveland Op de dinsdag 30 januari a.s. te houden vergadering van de ge meenteraad zal in bespreking wor den genomen het ontwerp streek plan Schouwen-Duiveland. Dit ont- werp-streekplan is door de vaste commissie van de provinciale pla nologische dienst aan Ged. Staten van Zeeland aangeboden. Vóór 1 februari a.s. verwachten Ged. Sta ten eventuele opmerkingen van de gemeenteraden op Schouwen-Dui veland. In verband daarmee komt het ontwerp-streekplan op de ko mende raadsvergadering in be spreking, zodat eventuele opmer kingen aan Ged. Staten kunnen worden kenbaar gemaakt. NOORDGOUWE Filmavond Culturele Vereniging De Culturele Vereniging Noord- gouwe organiseerde vorige week een filmavond waarop in vertoning kwam de bekende Hollandse film „Fanfare", met daarnaast de boei ende documentaire „Glas", twee bijzondere films dus van eigen bo dem. De zaal beleefde vooral veel genoegen aan Haanstra's „Fanfare" en om talrijke vrolijke episoden ontstond grote hilariteit. De Culturele Vereniging ziet dan ook terug op een zeer geslaagde filmavond en voor de voorzitter was het een genoegen de aanwezi gen te bedanken voor hun komst. Tot degenen die nog geen lid van de vereniging zijn richtte de voor zitter een opwekkend woord alsnog toe te treden. Rest nog te vermel den dat de films werden vertoond door de heer R. ten Kate uit Zie rikzee. BRUINISSE Herbouw bejaardenhuisjes De Gereformeerde Gemeente te Bruinisse kwam ongeveer 30 jaar geleden door een legaat van mej. E .de Waal in het bezit van twee huisjes in de Beekmansbuurt, die zij bestemde voor woningen voor behoeftige gemeenteleden. De inmiddels versleten huisjes zullen worden afgebroken. De dia- konie heeft verder besloten de naast liggende panden van de ge meente aan te kopen en op het vrijkomende terrein twee vervan gende bejaardenwoningen te bou wen, die uiteraard aan de woon- eisen van deze tijd zullen voldoen. Vrachtjes uit Brabant Bakens worden aangevoerd op de kaai Als het getij verloopt verzet men de bakens, zegt een oud spreek woord. Bakens, verschillende me ters lange jonge boompjes, gebrui ken de mosselkwekers voor het af bakenen van hun mosselpercelen. Als het ijs op de Waddenzee deze bakens meevoert, moeten nieuwe gezet worden. Bijna dagelijks arri veren grote vrachtauto's met ba kens uit de Noord Brabantse bos sen en het verdelen van deze ba kens is op de haven van Bruinisse een telkens terugkerend tafereel. Waarbij het niet altijd even zacht zinnig toegaat, want de meest rechte bakens zijn tevens de beste, terwijl er over korter of langer ook nog verschil van mening kan bestaan. De bestuursleden van de Inkoopvereniging fungeren hier als scheidsrechters bij de verde ling, die naar eer en geweten ge schiedt. Bijeenkomst N.C.V.B.-afdeling Mej. zuster Heinen, maatschap pelijk werkster op Schouwen-Dui veland, zal een causerie houden over haar werk op de donderdag 25 januari 1962 te houden vergade ring van de Ned. Chr. Vrouwen bond afd. Bruinisse. Deze vereni ging houdt dan weer haar maande lijkse bijeenkomst in het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw. HAAMSTEDE Youth for Christ-rally Dg uit het vreemdelingenseizoen bekende teams van „Youth for Christ", die met hun ook hier in de Westhoek bekende samenkomsten trachten de jeugd op godsdienstig gebied voor zich te winnen, gaan ook in de winter door met deze acties. Ze doen dit onder de naam van rallys en een dergelijke bij eenkomst werd vrijdagavond in het Ger. Jeugdgebouw aan de Noordstraat georganiseerd. Vooral van de jeugd-zijde bestond goede belangstelling. Mede aanwezig wa ren een aantal kerkelijke gezags dragers, waaronder de beide pre dikanten uit Haamstede, ds. Boer en ds. Boerma. Daar het uitvoe rend team bij de veerpont werd op gehouden en daardoor te laat aan kwam liet ds. Boerma de aanwezi gen zolang wat liederen uit het Yout for Christ liederenblad zin gen. Om 8.30 uur betrad het team het stemmig versierde podium, met als achtergrond het groen-witte Youth for Christ-embleem. Het welkomstwoord werd ge sproken door de heer H. Kloppen burg, waarna de heer Fr. v. d. Heijden het programma opende met een piano-solo, getiteld „Neem mijn leven, laat het Heer". Hierna zongen dc Glory-Singers (Willy cn Henk Kleingeld) die zichzelf bege leidden op de ukelele en gitaar. Zij begonnen met „Geprezen zij God". Samenzang onder leiding van de heer H. Kloppenburg werd afge wisseld met een optreden van de Glory Singers, waarna de spreker, de heer Jan Zijlstra, voorging in gebed. Jan Zijlstra sprak verder, op voor de jeugd zeer begrijpelijke wijze, over het goede dat Jezus voor de mensheid deed en hoe hij leed voor het welzijn van anderen. Tot slot dankte de heer Kloppen burg, die nog mededeelde dat op 27 januari, des avond, in het Ger. Jeugdgebouw een contactavond zal worden gehouden. KERKWERVE Propaganda-avond afdeling Volksonderwijs De afdeling Kerkwerve van Volksonderwijs hield vrijdag jl. in het verenigingsgebouw een pro- paganda-feestavond onder voorzit terschap van de heer J. Bijlevelt, die in zijn openingswoord mocht constateren dat de zaal goed bezet was. Als afgevaardigde van de fe deratie Zeeland van Volksonder wijs sprak, na door de voorzitter verwelkomd te zijn, de heer M. Hage, directeur van de Rijks kweekschool te Middelburg over het onderwerp „School en gemeen schap". In zijn lezing belichtte de heer Hage verschillende aspecten van de school „vroeger en nu". Vijftig jaar geleden vormden de vakken rekenen, schrijven en le zen het hoofdthema van het roos ter. Thans zijn de lessen sterk uit gebreid en wordt de jeugd vooral meer parate kennis bijgebracht. Door de voortschrijding van de techniek en de ontwikkeling van radio en televisie heeft zich ook in de gemeenschap een omwente ling voltrokken. Hiermee is ook de taak van Volksonderwijs uitgebrei der geworden. Vele openbare scho len kunnen zich gelukig prijzen op deze vereniging te kunnen steunen. Nadat in de pauze een geani meerde verloting was gehouden, werd vertoond een kleurenfilm over de beklimming van de Mount Everest, de 8200 meter hoge berg, door sir Edmund Hillary en zijn mannen. Deze prachtige film werd vertoond door de heer Bijkerk uit Zierikzee. Voor de afdeling Kerk werve van Volksonderwijs was dit een geslaagde avond. Schuim in zand In een duinengebied bij Husum, aan de Westduitse Noordzeekust, zal men bin nen afzienbare tijd proeven nemen met een schuimpre- paraat om duinen steviger te maken en tegen uitdro ging te behoeden. De me thode is reeds met goed re sultaat toegepast in ver droogde plantagegebieden. Het schuim, dat onder hoge druk in het zand wordt ge perst, zou het water vast houden en daardoor de plantengroei bevorderen. Stormschade aan mosselpercelen Vooral op dc percelen bij Ter schelling, maar ook op andere ge deelten van de Waddenzee, heeft de storm van vorige weck nogal huisgehouden, waardoor nogal wat schade door „weggewaaide mosse len" ontstond. De mosselen komen dan onder het zand en verstikken. De mossel verzending gaat on verminderd door en vooral 20 jan. was er voor de levering in de week van 21 tot 27 januari van hande laarszijde weer veel vraag. Verheugend is zeker dat ook de levering van dc Zeeuwse percelen - zij het dan in verminderde mate - nog steeds voortgang vindt. Voeraardappelen f 1,50-3,75. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 22-1. Officieuze noteringen per 100 kg.: Tarwe, doorsneekwaliteit op ba sis 17 pet. vocht tot f 32,60 per schip, franko fabriek - tot f 32,35 per auto. Voedergranen - (gerst en haver vast) Maalgerst volgens monster f 25- 27; Kippegerst - volgens monster f 26,75-27,75; Rogge - volgens mon ster f 23-24; Haver - volgens mon ster f 22,25-24,75. Peulvruchten - franko Rotter dam: Groene erwten - op monster f 25,50-28,50, prima kwaliteiten tot f 31,50; Schokkers - op monster volgens monster f 40-46. Bruine bonen - boerenschoon, f 26,50-29,50, prima kwaliteiten tot f 32,75; Capucijners - op monster tot f 33,50. Verkeerscursus te Oosterland worstelt met zaalprobleem OOSTERLAND, 21-1. Evenals dit te Nieuwerkerk het geval was, be staat er ook in Oosterland over grote belangstelling voor de ver keerscursus, die gegeven wordt door de opperwachtmeester der rijkspolitie te Nieuwerkerk, de heer Ardonne. Alras bleek dat het zaaltje, dat aanvankelijk voor ge noemd doel was bestemd, veel te klein was en inplaats van de kof fiekamer van de Conferentiezaal werd het op de duur het Chr. Ver enigingsgebouw aan de Sint Joost- dijk, waar de vele deelnemers(sters) zich in optocht heen begaven. De heer Ardonne sprak een wel komstwoord en was zeer voldaan dat er zovelen deze leergang bij woonden. Hij wees kortelijk op de grote gevaren die meer en meer het weggebruik met zich mee brengt en op het nut van de ver- keerscursussen, vooral in een tijd nu de verkeersintensiviteit steeds toeneemt. Spr. wees ook op de mo gelijkheid, nu de minister een klein examen voorbereidt voor de brom-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6