DE VERDWENEN KASSIER Beeld van Afrika ZIERIKZEESGIE NIEUWSBODE dinsdag 28 januari 1902 No. mus Ingezonden mededeling HOOGGESTEMDE VIERING IN DORPSHUIS RENESSE Afdeling Noordwelle Plattelandsvrouwenbond vierde vijfjarig bestaan NOORDWELLE, 19-1. In de al- gelopen week hield de afdeling Noordwelle e.o. van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen in het Dorpshuls te Renesse een feestelijke bijeenkomst ter gele genheid van haar 5-jarig bestaan. De avond werd geopend met een welkomstwoord door de presidente mevr. Elenbaas-Kik, waarbij zy zich in het bijzonder richtte tot mevr. Röell en mevr. Vis, de ver tegenwoordigsters van de andere afdelingen en van de Vereniging van Huisvrouwen van Haamstede, alsmede de vertegenwoordigers van de landbouwverenigingen Noord afdeling er in de komende vijf jaar In het kort resumeerde de presi dente nog eens de ontwikkeling en de aktiviteiten van de afdeling in de afgelopen vijf jaar. Vijf jaar ge leden waren er op het eiland nog maar twee afdelingen, n.l. Schou wen en Duiveland. Momenteel telt men op ons eiland vijf bloeiende afdelingen. Met steun van de afde ling Schouwen werd overgegaan tot de oprichting van de afdeling Noordwelle e.o. Bij de oprichting waren er 33 leden, wat thans is uitgegroeid tot 70 leden. De presi dente belichtte nog eens het doel en streven van de Bond van Plat telandsvrouwen. Ook voor de af deling 19 een taak weggelegd. In dit verband werd o.m. gewezen op het toerisme in deze streek en de 5-daagse werkweek. De aktivitei ten in de afgelopen 5 jaar waren vele. Een aantal sprekers(sters) hielden over verschillende onder werpen een lezing. Jaarlijks wordt er naar een fabriek of bedrijf een reisje gemaakt, enz. Nadat door de leden het bonds lied was gezongen voerden ver schillende sprekers(sters) 't woord. De rij werd geopend door mevr. Röell-Cramer, die namens burge meester en wethouders, die allen waren verhinderd, haar gelukwen sen aan de jubilerende vereniging overbracht. Het verheugde haar dat er nog altijd een groot aantal dames zijn die ondanks televisie belangstelling aan de dag leggen voor het verenigingsleven. Evenals dit nu van de oprichting af is ge beurd, sprak zij de hoop uit dat de afdeling er in de komende vijf jaar in zal slagen haar ledental te ver dubbelen. Voor de eerstvolgende bijeenkomst van de afdeling over handigde zij een doos fondantjes voor de leden. Namens de overige vier afdelingen op het eiland bood mevr. Versteeg uit Brouwershaven de gelukwensen aan, wat zij ge paard liet gaan met het aanbieden van een corsage voor ieder lid. Mej. Gaanderse liet de gelukwen sen van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Schouwen-Duive land gepaard gaan met het over handigen van een bloemstuk je. Stem van „Ons Belang" Namens de Coöperatieve Land- bouwvereniging Noordwelle „Ons Belang" werd het woord gevoerd door de voorzitter, de heer M. Steur. Spr. uitte zijn bewondering voor hetgeen vaak in de afgelopen vijf jaar door de afdeling werd be reikt. „In onze vereniging zijn wij hierop werkelijk wel eens jaloers", aldu9 de heer Steur. Op komische wijze herinnerde hij de presidente aan het feit dat men het op een der eerste vergaderingen had ge presteerd de voorzittershamer in het vergaderlokaal te Noordwelle in twee stukken te slaan. Ondanks het feit dat de dames de hamer zorgvuldig met een touwtje had den gerepareerd, kwam dit toch aan het licht. Namens de land- bouwvereniging bood hij thans de jubilerende afdeling een voorzit tershamer aan. Namens de Landbouwvereniging Scharendijke bood de heer Dale bout zijn gelukwensen aan. Hierbij wees hij nog op het belang van het gezamenlijk onder de loupe nemen van diverse problemen door de vrouwen. De presidente dankte hierna alle KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bergambacht: E. J. Schimmel, Oud-Beijerland. Ger. Kerken Beroepbaar verklaard: J. Jurjens, te Ane (gem. Gramsbergen). Aangenomen naar Winterswijk (vac. J. E. Hendriks): J. A. van Netten, Grootegast. Bedankt voor Boskoop: G. F. Hajer, Beilen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Pijnacker: C. Bak ker, Twijzel. sprekers(sters) voor de door hen gesproken woorden en de gaven. Door mevr. Dalebout-Koster en zuster van Beveren werd een ge dicht voorgedragen van mevr. M. Hanse-Bax, wat betrekking had op het wel en wee van de afdeling in de afgelopen vijf jaar. Een viertal, onder leiding van mevr. Kouman ingestudeerde gym nastiekoefeningen met muziek door de leden van de afdeling, vormde de afsluiting van het programma voor de pauze. Na de pauze werd door de Landbouw Jongeren Gemeenschap Schouwen-Duiveland het toneel spel in vier bedrijven van L. de Graaf „Onweer" ten tonele ge bracht. Hoe zit dat met het pokkengevaar Wellicht vraagt menigeen zich af wat hy persoonlyk kan doen tegen het pokkengevaar, nu de ziekte hier en daar zelfs dicht bij onze grens, de kop weer eens heeft opgestoken. Het antwoord daarop kan be trekkelijk eenvoudig zijn: de over heid is in deze zo waakzaam, dat een ieder zich gewoon kan houden aan de eventuele aanwijzingen die de medische autoriteiten, wanneer zij daar aanleiding toe vinden, door middel van pers en radio be kend zullen maken. Sinds enkele dagen worden er aan de Nederlands-Duit se grens aan alle reizigers die ons land bin nenkomen formulieren uitgereikt, waarin de mensen erop wordt ge wezen dat zij mogelijk, zonder zulks te weten, met pokken besmet zijn en dat het daarom voor hen van groot belang is een dokter te raadplegen waneer zich in de eerstvolgende drie weken ziekte verschijnselen voordoen. Verschijnselen Het begin van de pokziekte is weinig karakteristiek, alhoewel daarmee niet gezegd wil zijn dat het ongemerkt verloopt. Vrij plot seling worden de patiënten ernstig ziek met koude rillingen en hoge koorts. Ongeveer gelijktijdig, maar vaker nog de volgende dag, treedt eveneens weinig typische huiduit stag op, die doet denken aan ma zelen of roodvonk. Na drie tot vijf dagen daalt de temperatuur snel en ook het alge mene ziektegevoel verdwijnt. Nu begint de tweede ziekteperiode met het uitbreken van de specifie ke pokkenuitslag. Meestal begint die op de behaarde hoofdhuid en op het voorhoofd in de gedaante van kleine vlekjes. Deze uitslag verspreidt zich spoedig over het gehele lichaam. Deze vlekjes ver anderen spoedig in kleine verhe venheden, daaruit ontwikkelen zich dan de beruchte pokpuisten. De situatie Het onaangename bij de pok ziekte is dat een betrekkelijk groot gedeelte van de Nederlandse be volking niet tegen dit lijden is be schermd, doordat er destijds veel mensen niet tegen pokken zijn ge vaccineerd. Die toestand is moei lijk ongedaan te maken omdat de eerste vaccinatie op volwassen leeftijd enige gevaren met zich meebrengt. Door deze onplezierige situatie kan de zo besmettelijke pokziekte in ons land gemakkelijk een epide mie veroorzaken. Iemand die in zijn jeugd tegen pokken is inge ënt, loopt nauwelijks gevaar: hij krijgt de ziekte niet of slechts in een lichte graad. De noodzaak om alle kinderen in de eerste levens maanden, wanneer de vaccinatie beslist ongevaarlijk is, te laten in enten tegen deze ziekte, wordt door deze pokkengevallen in Düs- séldorf weer eens extra onder streept. Dr. H. W. Scalongne. Mond- en klauwzeer ook bij runderen ASSEN, 19-1. Op de in hotel „Bellevue" in Assen gehouden landdag van het „Drents Land- bouwgenootschap" heeft de direc teur van de provinciale gezond heidsdienst voor dieren in Drente, dokter Thijn, verklaard, dat de ge vreesde ziekte mond- en klauw zeer, die tot dusver danig onder de varkensstapel heeft huis gehouden, thans ook in Drente runderen heeft aangetast. Daarom heeft dokter Thijn de dierenartsen in Drente verzocht tot inenting van de ge hele rundveestapel over te gaan. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Drie Schouwse clubs onderaan de ranglijst NVS zorgde voor verrassing tegen Vosmeer Renesse zegevierde op overtui gende wijze over Burgh II Zonnemaire maakte korte metten met Brouwershaven II VOETBAL K.N.V.B. Burgh, dat deze maal niet gehandicapt was door een groot aantal invallers, verloor in de 4e klas G volkomen kansloos van het bezoekende Kruisland. De achterhoede kweet zich naar behoren van haar taak en aan dit gedeelte van de ploeg was de nederlaag zeker niet te wijten. De voorhoede was evenwel volkomen machteloos. Elke lijn ontbrak in leze linie die als los zand in elkaar zat. L. Bakker die als r.buiten was opgesteld stond op deze plaats als een kat in een vreemd pakhuis. K. Rijnberg loopt nog steeds naar zijn vorm van het vorige seizoen te zoeken, terwijl Th. van Nieuwenhuize gedurende de gehele wedstrijd zijn draai niet kon krijgen. Van de jeugdige bin- nenspelers werkte vooral Deurloo bijzonder hard, maar dit zijn nog spelers die juist de steun moe ten hebben van de spelers die naast hen staan. Nw. Borgvliet verspeelde thuis een kostbaar puntje tegen NSV (2-2). Cluzona kon door S.C. Gastel in eigen huis met 2-0 te kloppen weer een punt je op de leiders inlopen. NVS zorg de voor een verrassing door Vos meer thuis met 1-0 te verslaan, waardoor de drie Schouwse clubs weer de staart van de ranglijst vormen. Halsteren had aan één doelpunt je genoeg om De Schutters met lege handen naar huis te stu ren. Nw. Borgvliet Cluzona NSV De Schutters Halsteren Kruisland Vosmeer S.C. Gastel NVS Zierïkzee Burgh Br.haven 13 9 2 13 8 3 12 7 2 12 6 2 12 5 3 12 6 1 13 5 1 12 5 0 11 4 2 12 5 0 12 2 2 10 1 0 2 34-23 20 2 28-11 18 3 41-23 16 4 18-17 14 4 28-22 13 5 35-27 13 7 34-29 11 7 25-25 10 5 20-26 10 7 21-31 10 8 18-33 6 9 9-43 2 In de 4e klas A van de zaterdag competitie ging de wedstrijd tus sen AZVV en MEVO, wegens reis- moeilijkheden van laatst genoem de, niet door. Arnemuiden wist de lastige klip Chrislandia met goed gevolg te omzeilen (1-3). Terneu- zense Boys kon zich in de kopgroep handhaven door Spui in eigen huis SPORT VOETBAL K.N.V.B. S.V.O.W.K. I-Dreischor I 2-8 Geheel volgens de verwachtingen moest SVOWK tegen nummer twee' van de ranglijst, Dreischor, weer met een fikse nederlaag ge- noegenne men. De bezoekers trok ken al direct fel ten aanval, wat al in de eerste minuut resulteerde in een doelpunt. De snelle links buiten Jan van den Bos speelde zich keurig vrij en het was met een al raak ook (0-1). Aan de an dere kant had Wim Doornenbal bepaald pech toen hij een hard ingeschoten bal juist over de lat zag gaan. Het was weer Dreischor dat ten aanval trok en opnieuw met succes. Uit een voorzet van v. d. Bos schoot Kor van der Werve hard in. Velen waren het met dit doelpunt niet helemaal eens, want men verkeerde in de veron derstelling dat het in buitenspel positie was gemaakt. De Middel burgse scheidsrechter - die ver dienstelijk leidde - wees prompt naar de middenstip (0-2). Dreischor bleef het beste van het spel be houden en met een ver schot vanaf de rechterzij lijn schoot van der Werve nummer 3 in de touwen (0-3). Toen Han9 Klompe er na tien minuten al 0-4 van maakte leek SVOWK verpletterd te worden. Het spel van de gasten verslapte toen echter zienderogen en de thuisclub kreeg nu de gelegenheid ook wat aanvallen op te bouwen. Deze aanvallen leverden echter niet9 op. Na een half uur was het weer Dreischor die de stand tot 0-5 opvoerde, waarmee werd ge rust. Na de thee kwam Dreischor weer al direct gevaarlijk opzetten, wat resulteerde in een doelpunt van A. Klaasse, dat via de achterspeler Bakker in het Ouwerkerkse doel tercht kwam (0-6). Nu werd de thuisclub toch wel wat actiever en na een kwartier kon linksbuiten Nico Pankow de achterstand tot 1-6 terugbrengen. De hoop in de SVOWK-ploeg her leefde zelfs toen Piet van der Werf een tweede doelpunt liet aanteke nen (2-6). In de slotfase bracht Lo- dewijk de stand op 2-7, waarna Klompe nog een penalty benutte, zodat de eindstand werd bepaald op 2-8. met 2-1 te verslaan. Zoals te ver wachten was bleef Dinteloord baas in eigen huis tegen VVN dat met 3-0 de vlag moest strijken. Arnemuiden 11 9 1 1 44-10 19 Dinteloord Chrislandia Tern. Boys Smerdiek VVN AZVV Spui Nieuwdorp MEVO 10 5 3 2 24-15 13 10 5 3 2 21-19 13 10 6 1 3 28-25 13 8 4 2 2 27-29 10 9 3 15 20-16 9 2 2 5 15-28 9 2 2 5 9-18 8 12 5 9-20 9 11 7 14-46 AFD. ZEELAND. In de le klas B van de zondagcompetitie had Renesse weinig moeite om de Burgh-reserves met de korfbalcij- fers 11-4 te verslaan. Dreischor gaf het thuis spelende SVOWK geen kans door met 7-2 aan het langste eind te trekken. Renesse 9 8 0 1 49-12 16 Dreischor 10 6 1 3 34-20 13 Zierikzee II 8 3 2 3 16-22 8 Burgh II 9 3 1 5 22-32 7 SVOWK 9 1 0 8 14-50 2 In de 2e klas C maakte Zonne maire korte metten met het bezoe kende Brouwershaven II, dat met maar liefst 10-0 de kous op de kop kreeg. Daar het doélgemiddelde van Zonnemaire aanmerkelijk be ter is dan dat van de Renesse-re- serves konden zij de leiding weer van de duinbewoners overnemen. Dreischor II dat te Ouwerkerk met 5-0 van SVOWK II wist te winnen klom hierdoor een plaatsje op de ranglijst. Zonnemaire 9 8 0 1 69-12 16 Renesse II 9 8 0 1 48-13 16 Dreischor II 9 3 1 5 22-29 7 Br.haven II 10 3 1 6 22-56 7 SVÖWK II 9 0 0 9 11-62 0 Staatssecretaris Bot heeft bij aankomst in Hollandia op 'n pers conferentie gezegd, dat hij naar Nieuw-Guinea gekomen was om te zien en te luisteren en om de toe stand te vergelijken met zijn be zoek van twee jaar geleden. VOETBAL K.N.V.B. Bruse Boys-Yerseke III 1-4 De Boys hebben deze wedstrijd verdiend verloren na een gedwon gen rustperiode. Het spel van bei de partijen was niet van hoog ge halte. De Boys hadden voor de rust de wind mee en hiervan hadden ze beter gebruik moeten maken. Het eerste kwartier zijn de Boys dan ook iets sterker dan de gasten. Na 16 minuten nemen de Boys de lei ding door een doelpunt van M. v. d. Werf (0-1). Het spel gaat daarna gelijk op en na 20 minuten hebben de Boys pech, als er een hard schot tegen de paal belandt. Na 25 minu ten komt de gelijkmaker door de linksbinnen van Yerseke gescoord (1-1). Vijf minuten voor rust krij gen de Boys nog een kans, maar de back weet de bal van de doellijn te trappen. Na de rust begint Yerseke direct al goed, want na 2 minuten nemen ze de leiding als de midvoor van ver een schot waagt, die keeper v. d. Ouden laat glippen (1-2). Het sa menspel van Yerseke is beter ver zorgd dan van de Boys, zodat ze nu duidelijk in de meerderheid ko men. Na 15 minuten vergroten ze hun voorsprong door de rechts buiten (1-3). Een kwartier voor het einde doelpunt de linksbuiten nog maals en brengt de stand op 1-4. De Boys proberen nog wat ze kun nen ,maar in de stand komt geen verandering meer, zodat Yerseke verdiend met twee kostbare pun ten de terugreis kon aanvaarden. BILJARTEN Finales 2e klas libre A.s. zaterdag 27- en zondag 28 januari zullen te Nieuwerkerk in het clublokaal van de biljartver eniging „O.K.K." de finale-wed- strijden worden gespeeld om het kampioenschap 2e klas libre van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. J. L. de Hooge, die verleden jaar beslag op de titel wist te leggen, staat zeer zeker een zware strijd te wachten, daar zijn tegenstanders wel hun uiterste best zullen doen om zelf de wis selbeker in hun bezit te krijgen. Door de volgende spelers zullen aan deze finale wedstrijden wor den deelgenomen: J. L. de Hooge en W. Kramer (beide V.O.G., Zie rikzee), A. Overweel en A. J. Dorst (beide „De drie schapen", Drei schor), L. van Popering, „O.K.K.", Nieuwerkerk, J. Clerxs „K.O.T.", Zierikzee en J. de Haan, „Witte van Haemstede". PARIJS, 21-1. De oplage van de 262 dagbladen in Afrika neemt sterk toe, maar er is nog slechts één dagbladexemplaar voor elke honderd Afrikanen, aldus een rap port van de organisatie der V.N. voor onderwijs, wetenschap en Cultuur (Unesco) dat ts gepubli ceerd voor de opening van een Unesco-conferentie over voorlich tingsmedia in Afrika, die woens dag in Parijs begint en twee we ken zal duren. Het Afrikaanse continent heeft nog de minste voorlichtings/acili- teiten in de wereld. Ook het anal fabetisme is nog het grootst: 85 tot 90 procent. In de afgelopen twaalf jaar zijn 91 nieuwe dagbladen verschenen en er zijn thans 21 nationale pers bureaus in 18 landen tegen slechts enkele vijf jaar geleden. Op het continent zijn vijf mil joen radiotoestellen in gebruik, een toeneming van 500 procent in ver gelijking met 1948. Slechts enkele jaren geleden waren er 119 radio stations, thans 368. Er zijn slechts 2.300 bioscopen. De landbouw en de atoomenergie DEN HAAG, 19-1. Het I.T.A.L. (Instituut voor de Toepassing van Atoomenergie in de Landbouw) te Wageningen heeft bij „Nuclaer En gineering Ltd." in Engeland, een dochtermaatschappij van „Hawker Siddeley Aviation" een gamma- stralingsbron besteld. Deze bron, die zevenduizend pond sterling kost, zal worden op gesteld in het radio-biologisch la boratorium van het I.T.A.L. Ver wacht wordt dat hij daar midden volgend jaar geïnstalleerd zal zijn. De bron zal' gebruikt worden voor het onderzoek naar het effekt van gamma-straling op de groei en de erfelijke eigenschappen van plan ten. Hij zal voorzien worden van radio-actief caesium, dat nog in Amerika moet worden aangekocht. Het isotopenlaboratorium van het I.T.A.L. is nu bijna voltooid. Met de bouw van plantenkassen zal binnenkort worden begonnen. Ingezonden mededeling Ver koudheidsbacillen zijn als de dood voor I.iol Dit doosje betekent: protektie tegen infektie TER APEL. De 57-jarige land bouwer R. van Boven uit Ter Haar bij Ter Apel is, toen hij op zijn fiets met een schop op weg was naar zijn land, door onbekende re den in een sloot geraakt en ver dronken. Feuilleton Op het bureau puzzelde hij in het spoorboekje met buitenlandse verbindingen, maar daaruit werd hij niet veel wijzer. Dan maar even met de wagen naar Enschede. Daar had men tenminste een Duitse „Kursbuch". Hij haalde de wagen uit de garage en reed naar de stad. In het station gaf men hem het lijvige Duitse spoorboekje en Gert snuffelde erin en maakte enkele aantekeningen. Laat eens zien, jon gen, ze is om zes uur klaar. Dan verkleden, wel dan kan ze de tweede bus van zeven voor zeven wel halen. Is ze half acht hier. Kan ze kwart voor acht naar Hengelo en om vijf voor tien gaat de Scan- dinavië-express naar Hamburg. Is daar ongeveer half drie. Dat lijkt me het meest waarschijnlijke, want andere mogelijkheden zijn er niet zo vroeg in de ochtend, ook niet over Gronau-Rheine. Hij noteerde enkele tijden en gaf toen het boek terug. In Dorringen zocht hij diezelfde avond nog zijn chef thuis op en zei dat de ontknoping waarschijnlijk de volgende dag plaats zou heb ben. „Na het gesprek, dat ik van avond thuis heb gehad, neem ik aan, dat zuster Jo morgenvroeg uit Dorringen vertrekt. Ik neem aan met een der eerste bussen. Ik ga zelf met de vroegste, namelijk van zeven voor zes. Ik ga dan naar het politiebureau en wacht een tele foontje af. Als U een mannetje wilt zetten bij het busstation en één in de buurt van het ziekenhuis - voor het geval ze niet met de bus gaat, maar op een andere wijze - en naar Enschede laat bellen, als ze ver trokken is, dan kan ik tijdig de post betrekken bij de stations in gang". Gert kreeg nog een paar raadge vingen, hoe hij moest handelen in het buitenland, als hij assistentie nodig had van zijn Duitse collega's. En zo nodig kon hij dan een beroep doen op hun hulp. Gert luisterde aandachtig maar diep in zijn bin- door Frank van Falokenoort nenste dacht hij: dit knap ik alleen op. Het is tenslotte geen arrestatie, uitsluitend een adres opzoeken. Toen ging hij naar huis, zette zijn wekker op vijf uur en kroop in bed om nog'enkele uren te sla pen. De volgende morgen reed hij met de eerste bus naar de stad en was om goed half zeven reeds op het politiebureau. Daar vertelde hij wat van zijn opdracht en dat hij daarom hier was om een telefoon tje uit Dorringen op te wachten. Zijn collega's nodigden hem uit 'plaats te nemen en ze babbelden enige tijd gemoedelijk met elkaar. Gert liet zich de koffie goed sma ken, die hem gebracht werd en precies om acht uur ging de tele foon. Het was Stegeman, een col lega. „Ze is met de bus van zeven voor acht vertrokken, met de snel- dienst". „Fijn, dank je wel. Ze heeft je toch zeker niet gezien?" „Kun je net denken. Ik heb va ker met dat bijltje gehakt. Succes". „Dank je". Hij groette zijn Enschedese col- legas' en ging naar het station, waar hij een plekje opzocht, waar hij ongemerkt de komst van de bus uit Dorringen kon bekijken. Even voor half negen arriveerde de grote gele bu9 en een der eerste passagiers, die uitstapte, was de zuster, gekleed in een modieus win termantelpakje en een grote ta9 in de hand. Ze keek even in het rond, wachtte tot alle passagiers uit de bus gestapt waren en bekeek schijnbaar vol belangstelling een aanplakbiljet van de Spoorwegen op de deur. Na een paar minuten wandelde ze terug naar de rand van het trottoir, keek nog eens rond en liep toen snel het station binnen. Gert bleef bij de zij-uit gang staan en zag haar naar het loket gaan. Even later trippelde ze op haar hoge hakjes naar de con trole, keek nog eens rond en ging toen verder. Die gaat natuurlijk naar Hengelo dacht hij. Hij wachtte even rustig, ging toen kalm de hal binnen en kocht een enkele Hengelo. Hij keek naar de vertrektijden der treinen en constateerde, dat er kort na el kaar twee treinen naar Hengelo gingen. Als hij met de tweede ging was hij nog ruimschoots vroeg voor de Scandinavië-express. Hij liet zijn kaartje knippen, liep hal verwege door de tunnel, maar haal de toen een bril uit zijn zak en deed die op. Veel vermomming was het niet, maar in ieder geval wat. Hij had een dikke winterjas aangetrokken en hij wist zeker dat ze die nog nooit gezien had. Voor de verandering had hij een bruin costuum aan en bruine schoenen. Een hoed met brede rand comple teerde een en ander en Gert nam aan, dat ze hem zo niet zou her kennen. Hij droeg een aktetas, waarin onder meer zijn pyama en tandenborstel, voor het geval hij moest overnachten en zo te zien leek hij meer op een forens dan op een rechercheur. Toen hij boven kwam, vertrok er net een trein naar Hengelo en Gert stapte rustig in de volgende, die al gereed stond. Een kwartier later was hij in Hengelo. Hij stapte uit en zag op het perron de zuster heen en weer lopen. Hij draaide zich om en liep naar het plaatskaartenloket voor doorgaande reizigers. Daar legiti meerde hij zich en vroeg aan de dienstdoende beambte, of hij soms enkele minuten geleden een retour buitenland had verkocht aan een jonge dame in een blauwgrijs man telpakje. De man, die hem even aange keken had, knikte. „Een retour tweede Hamburg", antwoordde hij. „Is er wat loos met die dame?" „Misschien", antwoordde Gert geheimzinnig. „Dat probeer ik uit te zoeken. Wat voor plaats heeft ze besproken?" „In wagen 63". „Dan moet ik ook een retour Hamburg hebben, maar natuurlijk niet in wagen 63". „Ik heb nog een paar plaatsen in de voorste wagen, nummer 61. An ders is alles vol". „Oké. Geef me dat maar". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5