DELTA-HOTEL VERKOCHT AAN OUD-ZIERIKZEEËNAAR VOOR F 280.000 STAD EN PROVINCIE Wat biedt de BEELDBUIS? BLCOLOR OVERALLS SUCCÊSJES ONZE PUZZELRUBRIEK BURGH, 18-1zestig gulden, vijftig, veertig, dertig, twin tig, tien en met een dreunende slag met de hamer op de ko peren asbak, verwees afmijner H. D. de Harde uit Amsterdam, het voormalige Delta-hotel naar de heer P. L. Bleijenberg uit Roosen daal, van beroep textielhandelaar. Reeds bij de eerste veiling, vol gens het opbodsysteem, was de heer Bleijenberg tot een bedrag geklommen, groot f 280.000. Na de pauze werd een geheel nieuw systeem voor Sch.-Duiveland gevolgd, ril. het afmijnsysteem, waar bij de afslager bij f 500.000 begint en dat volgens een vaste norm afdaalt tot er uiteindelijk iemand „mijn" roept. Het bedrag dat op deze „mijnroep" staat, wordt bij het eerste eindbod opgeteld en dat wordt dan de totale koopsom. Dus wanneer bij de afslag iemand bij f 1000 „mijn" had geroepen, dan had deze persoon f 280.000 en f 1000 moeten betalen als totaal bedrag voor het hotel. GEVEILD VOOR 280.000 GULDEN Voor i 280.000,is dus het voor-1 malige Delta-hotel, want de naam Delta-hotel mag niet meer gevoerd worden, verkocht aan een textiel koopman uit Roosendaal, iemand die voor Zierikzee zeker geen on bekende is, daar hij met een Zie- rikzeesc getrouwd is. Voordat het echter zover was, was er nog al het een en ander gebeurd. Niet alleen in Haamstede, maar ook aan het veer te Anna Jacobapolder. De be langstelling was zo enorm, dat de veerpont het vervoer niet meer aan kon, zodat er gewacht moest wor den. Daartoe zag ook notaris M. C. van den Bout, die de verkoop leid de, zich genoodzaakt om de veiling een half uur uit te stellen totdat iedere gegadigde of nieuwsgierige aanwezig zou zjjn. Zo rond een uur of half twee ge leek Haamstede een dorpje van au to's. Niet minder dan 106 wagens stonden rond de plaats van ver koop, de grote zaal van hotel Bom, geparkeerd. De zaal was werkelijk te klein voor een dergelijke massa mensen, waarvan velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Niet iedereen was geïnte resseerd in het hotel. Er waren ook veel nieuwsgierigen, mensen die misschien voor het eerst van hun leven bedragen boven de honderd duizend gulden hoorden noemen op een koopdag. Verder waren er au toriteiten uit de gemeente Wester- schouwen. onder andere burge meester Röell, wethouder v. d. Klooster en een aantal vertegen woordigers van bierbrouwerijen. De hoofdmoot waren echter de ad- spirant kopers. Wie waren dat nu, en waar kwamen ze vandaan? We ontmoetten hotelhouders uit geheel Nederland, zelfs uit Assen was er iemand naar Haamstede gekomen om de veiling bij te wonen. Ook afgevaardigden van diverse ban ken waren aanwezig. Niet te ver geten een zeer groot aaptal aanne mers van het gehele eiland en ten slotte de middenstanders. Van de N.V. „Scelveringhe", de N.V. die het hotel tot hier toe heeft gebracht en door finan ciële moeilijkheden de zaak niet meer aankon en failliet werd verklaard, was niemand aan wezig. Alleen de beheerder, die hier nog geruime tijd verbleef, de heer Van Mierloo was aan wezig. Ook de architect, de heer L. H. A. de Jonge was aanwezig. Uit het buitenland waren nog enige gegadigden uit Duitsland overgekomen. Rokerig Te omstreeks kwart voor twee opende notaris Van den Bout de verkoping, waarbij hij aan de „ta fel" gesecundeerd werd door cura tor mr. H. Bruin uit Middelburg, de heer J. Slager uit Renesse, klerk en de heer H. D. de Harde, veiling meester-afslager. De rook was toen al te snijden en nam gestadig toe. De notaris begon daarna zijn lang relaas, vastgelegd in de aanleiding tot de verkoop en de verkoops- voorwaarden. Over de aanleiding hiertoe behoeven we hier niet na der meer uit te wijden. Notaris Van den Bout voegde er nog aantoe dat de Provinciale Waterstaat een weggedeelte bij het hotel zal ver anderen, waardoor het reeds ge plaatste tankstation en het hotel over één weg te bereiken zullen zijn. Hierna begon het bieden. Vei lingmeester De Harde stak niet on der stoelen en banken dat hij uit Amsterdam kwam en met een inzet van f 100.000,was het hotel reeds verkocht. Het ging er nu maar om hoe ver de prijs op zou lopen. De verwachtingen bij ingewijden was dat het gebouw in zijn huidige staat toch zeker de vier ton zou halen, doch het liep niet zo vlot met de bieders. In een langzaam tempo liep de prijs naar een kwart miljoen, doch toen minderde het bod. Met f 5.000,tegelijk werd uiteindelijk de f 280.000,bereikt, een bedrag dat tenslotte ook het eindbedrag bleek te zijn. Zelfs de tweede veiling die bij afslag, bracht hier geen verandering meer in. De spanning was voelbaar en behalve het monotone rijtje cijfers van de heer De Harde kon men een speld horen vallen. Doch niemand kon blijkbaar de kracht opbrengen om er nog een bedrag aan toe te voe gen, zodat de heer Bleijenberg ko per werd. „Wie is dat?", was de algemene vraag direkt na de verkoop. De heer Bleijenberg, die met zijn fa milie aanwezig was, woont in Roo sendaal. Hij kent Zierikzee heel goed, want zijn familie had vroeger in de Zuidhoek een dansgelegen heid. We hadden een kort gesprek met de heer Bleijenberg, die met zijn zoons in het middelpunt van de belangstelling kwam te staan. Hij is textielhandelaar van beroep en is op bijna alle weekmarkten in de grote plaatsen van Zeeland te vinden. Afbouw Het is de bedoeling van de heer Bleijenberg het hotel verder af te bouwen en het dan zelf te gaan ex ploiteren. Hiertoe zal zijn 32-jarige zoon Simon, die in de breifabrika- ge zit, te zijner tijd de leiding van het hotel op zich nemen. „Ik heb geen spijt van deze aankoop, want het gebouw heeft een toeristische waarde", zei de heer Bleijenberg jr. „Ik zal proberen om zo spoedig mogelijk stappen te ondernemen om het hotel klaar te kunnen laten bouwen, opdat ik deze zomer reeds een seizoen tje mee kan pikken. Rendabel maken is de hoofdzaak". Het ligt niet in de bedoeling van de nieuwe eigenaars om het hotel ook in de winter te blijven exploi teren, zodat het een op en top sei- zoenbedrijf wordt. Een half uur na de verkoop maakte notaris Van den Bout be kend dat de gunning aan de heer Bleijenberg was verleend. Na afloop van de veiling had den we nog een gesprek met een insider", de heer J. R. Berke- meijer, eigenaar van enkele luxe hotels in Nederland, o.a. het hotel ,M astbosch" te Breda en hotel .Astoria" te Den Haag. Ook hij had interesse voor het hotel, doch doordat hij bij het veer werd op gehouden, was het hem niet mo gelijk geweest het gebouw te be zichtigen. Na de verkoop bezoch- ZIERIKZEE Schoorsteenbrand snel aangepakt Dc reeks schoorsteenbranden van de laatste weken op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland is hedenmorgen - vrijdag - voort gezet in de woning van de familie J. C. d. B. Karnemelksvaart 15. De sirene loeide over de stad en de brandweer was ook nu weer spoe dig op de plaats van de brand aan wezig. Er werden direct maatre gelen getroffen en enige mannen klommen met een ladder op het dak om met een zg. ramoneur de nogal flink rokende schoorsteen schoon te vegen. Intussen was de brandende kachel buiten geplaatst. In de kamer ontstond een flinke rookontwikkeling zodat ramen en deuren wijd geopend moesten wor den. Ondanks de felle wind is ook 'dit brandje weer, dankzij tijdig in grijpen, met een sisser afgelopen. ZONNEMAIRE Filmavond Blindenbond Donderdag jl. gaf de Nederland se Blindenbond een kunst- en filmavond in café Volharding. Ds. Duvekot sprak het openingswoord, daar de burgemeester verhinderd was. De Boerenkapel liet haar vrolijke klanken horen, waarna de prachtige kleurenfilm „Het beto verend tulpenland"" werd ver toond. De heer van den Berge, bondspropagandist, vertelde in welgekozen woorden een en ander over de opleiding van blinden in vele beroepen. Na de pauze was er een braille-demonstratie met ver rassingen en een tweede optreden van de Boerenkapel. De heer van den Berge las nog een tweetal ge dichten, waarna de tweede film werd vertoond, „De stoute schoe nen' die soms met ingehouden adem gevolgd werd. Het werd zeer ge waardeerd dat de Boerenkapel haar medewerking verleende. Een woord van dank was wel op zijn plaats. Ook werd nog even voor gesteld het jongste lid Stoffel Duin houwer, die als 9-jarige muzikant voor het eerst in het openbaar mede optrad. Ook de vrouwenver eniging kreeg een dankwoord voor het verkopen van programma's. Ds. Duvekot sloot de avond. Allen wa ren vol lof over het gebodene. BRUINISSE Gasontploffing aan boord van schip Een gasontploffing ontzette het dek, rukte de deur uit de stuur hut en vernielde lichtbakken op het motorvissers vaartuig Tholen 1, „Zeven Gebroeders" van schipper C. Schot uit Tholen. Schipper Schot had schilderwerk verricht en had een propaangasvlam aangestoken om het schilderwerk in de stuur hut te laten drogen. De vlam xvoei uit en het gas bleef enige tijd in de hut stromen zonder dat Schot op gevaar bedacht was. Een vlamme tje deed de rest. Dit alles gebeurde achter de scheepswerf van de fir ma van Duivendijk, waar het schip wordt verbouwd. Schipper Schot kreeg brandwonden aan de handen. „Een, twee, drie - hier ben ik" In het wijkgebouw van het Groe ne Kruis te Bruinisse werd don derdag een tentoonstelling gehou den, georganiseerd door de Com missie voor de Hygiëne van het Kind in Zeeland, uitgaande van het Groene- en Wit Gele Kruis in Zeeland. De tentoonstelling kreeg ten we in gezelschap van de heer Berkemeijer nog even de steen kolos, waarbij deze zich zelf fe liciteerde niet te hebben gebo den. „Hier is nog zo enorm veel aan te doen, dat gaat zeker nog eens twee ton kosten", zeide deze hotelhouder. „Bovendien mist het hotel elke verwarmingsmogelijk heid, zodat opnieuw centrale ver warming aangelegd .zal moeten worden". Alle vloeren missen nog vloerbedekking, de muren zijn eenvouaig gewit, de eerste verf laag s> practisch verdwenen, zo dat ej-mog enorm veel werk ge beuren moet om het hotel aan zijn uiteindelijke doel te kunnen laten beantwoorden. Daartoe is nog zeer veel geld nodig. RENESSE. Bij de vrijdagmorgen gehouden verkoping van de inven taris, bleek de heer Bleijenberg praktisch ook alle goederen over te nemen. ADVERTENTIE de toepasselijke naam „Een, twee, drie, hier ben ik". Alles was te pas komt, als een nieuwe wereldbur ger wordt verwacht of als kleuter opgroeit was op deze tentoonstel ling te zien. Er was een keur van verzorgingsattributen te zien, speel goed voor verschillende leeftijden, de eerste prentenboeken en boek jes met versjes en rijmpjes. Bij zondere aandacht werd ook be steed aan de gevaren die baby en kleuter in huis bedreigen. Een filmpje „Er dreigen gevaren" werd speciaal gedraaid om hierop nog eens speciaal de aandacht te vesti gen. 's Middags was een veertigtal leerlingen van de Chr. Huishoud school te Bruinisse te gast op de tentoonstelling. In de namiddag en avond was het gezellig druk met moeders voor wie deze voorlich ting uiteraard bestemd is. NOORDGOUWE Filmavond Culturele Bond Vrijdagavond 19 januari" geeft de Culturele Bond van Noordgouwe een filmavond in de cantine. Er zal een Nederlandse film worden ver toond, waarvoor de leden en be langstellenden worden uitgenodigd. Propaganda-avond Blindenbond met medewerking van „Con Amore" Ook in Noordgouwe heeft de heer J. van den Berge woensdag een propaganda-avond verzorgd van de Blindenbond, waarbij hij met goed gekozen woorden de han dicap van de blinden schetste. Vooral wilde de heer v. d. Berge geen medelijden opwekken, daar hij sprak over personen die welis waar blind door het leven gaan, doch hun eigen brood verdienen en soms zelfs een vooraanstaande positie in de maatschappij weten in te nemen. De heer v. d. Berge werd ingeleid door de voorzitter, oud-burgemeester van Wijk, na wiens openingsrede „Con Amore" een paar stukjes muziek bracht. De zoals gewoonlijk te draaien films op dergelijke avonden kon den wegens een technische storing aan het filmapparaat niet vertoond worden. In de tussentijd blies „Con Amore" enkele nummers. Als ver dere vulling van de avond decla meerde de heer van den Berge enige gedichten van grote dichters. In de pauze werd het braille schrift beoefend, waarbij enkele prijzen werden gewonnen. In zijn dankwoord nodigde de heer van den Berge de aanwezigen uit naar Zonnemaire te komen om met hetzelfde programma de films te zien. Tot slot kreeg vic. Kelling het woord, die de aanwezigen op wekte het mooie werk van de Blin denbond te steunen. Helaas is de Vara maandag meer afgegaan op de lucht van „cabaret" dan op de inhoud van het vertoon de programma. Niet ten onrechte heeft Toon Hermans, die eens in het gebouw „De brakke grond" in Amsterdam was gaan kijken, zich gedistancieerd van de reclame, die hem als „regisseur" bestempelde. Jaap van der Merwe heeft de lief hebbers van het goede cabaret da nig teleurgesteldOnbetekenende conferences en zouteloze tableaux kunnen de toestelbezitters beter bespaard blijven. De pantomime met de uiteenvallende driepoot paste beter in een kinderuurtje. Elke diepgang ontbrak, iets origi neels en een eigen vorm vielen niet te ontdekken. Wij roepen het nogmaals met verheffing van stem: de steunzen- ders kunnen ook in omgekeerde richting worden gebruikt. Waar om zendt Lopik niet geregeld goe de vertoningen uit, welke in pro vinciesteden voor het voetlicht worden gebracht en een grotere bekendheid alleszins verdienen? BOVEN DE MAAT. Neen, dan hebben wij meer waardering voor een zich goed voor de beeldbuis lenende muzika le competitie zoals bv. „Wat bied je voor een liedje" van de V.P.R. O., waarin een achttiental Neder landse liedjes zowel door een des kundige jury alsook door het pu bliek in de zaal en de kijkers thuis kon worden beoordeeld. Donder dag werd in deze aantrekkelijke strijd de finale verzongen. Wij zou den wensen, dat elk „songfestival" tot dit peil van presentatie en pun tenwaardering kon opklimmen De „School voor volwassenen" is inmiddels gesloten. Het is spijtig, dat Martie Verdenius een poging heeft moeten opgeven die na soms veel belovende en ook wel minder geslaagde afleveringen toch nog tot een prettig vervolgverhaal met leerzame kantjes had kunnen uit groeien. Wij waren al goed ver trouwd geraakt met de 'ietwat wijsneuzerige „meneer Wens" en zijn domme knecht Willem Wam- selaar, resp. gespeeld door Chris Baay en Jan Blaaser. Tijdgebrek heeft de schrijfster genoopt werk stukken af te leveren, die nog op gewerkt hadden kunnen worden tot ook pedagogisch meer verant woorde studies van de mens. In grondvorm scholen evenwel vele mogelijkheden en beslist een dosis originaliteit, die nu feitelijk zonder uitzicht op voortzetting in de toe komst worden afgekapt. Wij zou den willen vragen: had een kun dige bewerking van ingeleverde teksten niet meer zin gehad? Kan ook de bedroevende honorering van onze auteurs hier niet een oorzaak zijn geweest van het te kort aan beschikbare tijd en/of aandacht? De ((|C.R.O. relayeert op maan dagavond de operette Paganini en de A/V.R.O. presenteert vrijdag avond-iin Domino Juliette Greco, maar -behalve het kijkspel „Thun der Rock" (hier De vuurtoren wachter genaamdop donderdag biedt Bussum weinig belangrijks. Op zaterdagmiddag zowaar weer een herhaling uit 1961 (het jaar be gint al goed, hoe moet dat van de zomer worden?) en een Vlaams programma. Als onze omroepen zelf niets kunnen produceren voor de zaterdagmiddag, waarom dan geen andere zendtijdverdeling??? E. Eeckhoff. NIETJWERKERK Succes voor dameskapster Op een vorige week gehouden examen, ter afsluiting van een spe ciale cursus, gehouden te 's-Gra- venhage, slaagde onze dorpsgenote mej. J, Bal. Daarmede bracht mej. Bal het aantal in haar bezit zijnde diploma's op zeven. Genoemde cur sus wordt ieder jaar in Den Haag gehouden voor geroutineerde kap sters en kappers. Onder de twintig deelnemers(sters) was mej. Bal de enige uit Zeeland. Voor haar dus tevens een provinciaal succesje. UW GROOTSTE TROEF IS DEN BOER irieual sterk en vlot de tweekleurgie overall in grijs-blauw en beige-blauw Normale prijs f 18,90 per stuk Tjjdens onze opruiming: twee voor 25,00 gulden Alléén t/m maat 56 FA. JOH. DEN BOER St. Domusstraat 58 - Telefoon: 2345 Diversen: Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N.H.). Huwelijks- bemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Wilt u profiteren van koopjes in kampeertenten, luchtbed den, slaapzakken, etc., vraagt dan Fa. Antoine, Roosendaal aan. Telef. (01650) 4318, 3516. Sneldienst „Koophandel". Van Rotterdam: Centraal Bodehuis, 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Doi'drecht: Van Putte, 12.30 uur. Aankomst Zierikzee .4 uur. Weer ontvangen een prachtige sortering pijpen. Uw keus is zo gemaakt uit onze pijpen- molen bij Sigm. D. C. Vierge ver, hoek Kraanplein. Zeer groot was weer het aantal inzendingen met oplossingen van vorige week, en ook nu waren hier bij weer veel puzzelaars die het foutloos deden. Daarom kwam het lot er weer aan te pas om de boe ken te verdelen. De eerste prijs viel hierbij ten deel aan: de heer P. Vijverberg, 's-Heer Arendsstraat 22, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: de heer M, W. van 't Veer, Ring 19, Zonnemaire De oplossing luidt: Horizontaal: 1. da; 3. ara; 6. ako; va; 11. estrade; 14. stabiel; 16. po; 17. elp; 18. kr.; 19. oe; 20. adel; 22. rots; 25. tij; 27. kruk; 28. idool; 30. mail; 31. eg; 32. e.a.; 34. ent; 35. ma; 36. ee; 37. eerst; 40. beker; 42. tor; 43. pet; 44. bodem; 47. Se dan; 50. sr; 51. or; 52. spa; 54. r.i. 55. ab; 57. toon; 58. stern; 60. eire; 61. a.m.; 62. sate; 64. muur; 66. r.k.; 67. mij; 69. e.d.o; 70 si; 71. bekeren; 74. etalage; 78. in; 79. dd.t.; 80. t.h.o.; 81. en. Verticaal: 1 de; 2. asperge; 3. ar; 4. rand; 5. ad; 6. at; 7. kast; 8. ob; 9. vertier; 10. al; 12. to; 13. eelde; 14. sprot; 15. ik; 19. oke; 20. aker; 21. ei; 23. o.l.; 24. smak; 26. ijle; 29. ons; 33. aster; 35. meter; 38. ego; 39. tom; 40. bes; 41. eva; 44. brommen; 45. dons; 46. epe; 48. dier; 49. narige; 50. sta; 52. steen; 53. armoe; 56. bek; 58. st; 59. nu; 63. aard; 65. utah; 68. ijk; 70. s.a.; 71. bi; 72. ed; 73. et; 75. t.t.; 76. l.o.; 77. en. DE NIEUWE PUZZEL Horizontaal: 1. plant; 3. wond- vocht; 5. ernstig ongeluk; 7. soort visje; 9. meisjesnaam; 11. Frans lidwoord; 13. klein beetje; 15. deel van het hoofd; 16. reeds; 17. jong dier; 19. betaalmiddel; 21. heilig boek der Mohammedanen; 23. lees teken; 27. seconde; 28. wiskundige figuur; 32. bevel; 33. godin; 35. boos; 36. zangnoot; 37. luchtmacht (afk.); 38. bevel; 39. deel v. d. bij bel (afk.); 41. zoogdier; 43. familie lid; 45. Frans pers. voornaamw.; 47. scheel; 49. kern; 51. boomloze vlakte; 53. vogel; 54. filmdeel; 57. delfstof; 60. voegwoord; 61. melk- klier; 63. taaie lekkernij; 65. naaml. vennootschap (Duit9 afk.); 67. ri vier in Oostenrijk; 68. koning (Fr.); 69. kleur; 70. gewas; 71. optiek. Verticaal: 1. schelle kreet; 2. as; 3. Europeaan; 4. filmmaatschappij; 5. verstand; 6. geneesmiddel; 8. uitroep; 10. nauw; 12. maanstand (afk.); 14. sluiting; 15. keer; 16. de somma van; 18. behoeftig; 20. kip- peneigënschap; 22. elasticiteit; 23. gewicht (afk.); 24. onder anderen (afk.); 25. familielid; 26. kaarten verzameling; 28. nare pijn; 29. landbouwwerktuig; 30. verlaagde toon; 31. Chinese maat; 34. boom; 35. vervoeronderneming (afk.); 39. Nederland (afk.); 40. meisjesnaam; 41. meisjesnaam; 42 nakomeling schap; 44. water in Brabant; 45. voorzetsel; 46. voorzetsel; 48. ei kenschors; 49. vrucht; 50. deel v. d. voet; 52. voorzetsel; 54. klaar: 55. ruiker; 56. Duits lidwoord; 57. ik (Lat.); 58. spoorstaaf; 59. naaml. vennootschap (Franse afk.); 60. deel v. h. hoofd; 62. klein takje; 64. vreemde munt; 66. ijle stof. Vier voetballers, die bij een voetbalwedstrijd in Angola tijdens een hevig onweer onder een boom schuilden, zijn door de bliksem ge dood. De inslag was zo hevig, dat negen andere spelers met ernstige brandwonden in een ziekenhuis op genomen moesten worden. DEN HELDER. De 74-jarige M. Smit, wonende te Koegras is in de auto die hij bestuurde onwel ge worden en in het Helderskanaal langs de spoorgracht gereden. De marinebrandweer heeft tevergeefs getracht de levensgeesten op te wekken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3