Bestuursraad S.D.K.B. staat voor moeilijke beslissingen DE WRAAK VAN GRIJZE BEER Naar een nieuwe klassen-indeling? ZIERIKZEE, 17 januari. - Üe Sihouwen~Duiveland.se Korfbalbond - op ons eiland beter bekend als de S.D.K.B. - heeft voor dinsdag 23 januari a.s. de bestuursraad in vergadering bijeengeroepen, ten einde een vlot verloop van het bondsapparaat te helpen bevorderen. Naast het bondsbestuur van de S.D.K.B. zijn ook alle aangesloten verenigingen uitgenodigd zich op deze vergadering te laten vertegen woordigen. Veelal door tijdgebrek heeft het de laatste jaren nogal veel moeite gekost om de zomercompetitie tot een goed einde te brengen. Er werd maar een kleine periode voor het spelen van kompetitiewedstrijden uitgetrokken, omdat sommige clubs - speciaal uit de Westhoek - en ook die weike er een voetbalafdeling op na houden, niet meer wensten of wilden spelen. Voor de opheffing van deze ongewenste en zeker ook ongezonde toestand, zoekt de S.D.K.B. naar een bevredigende oplossing, waarbij men uiteraard verschillende wegen kan bewandelen. Zowel de kompetitieleider van de S.D.K.li., de heer J. de Wit, als bondspcnningmeester L. van Popering, hebben nu bijna tegenoverge stelde suggesties aan het bestuur uitgebracht, welke op de te houden bondsraad waarschijnlijk nog met andere suggesties te vermeerderen zullen zijn. Naar aanleiding van de gerezen moeilijkheden bij de afwikkeling van het kompetitieprogramma schrijft de kompetitieleider onder andere het volgende: „De moge lijkheid wordt overwogen in het seizoen 1962 over te gaan tot het vormen van kleinere klassen, want het grote bezwaar van de huidige klassen is wel gelegen in het feit, dat alles in een „sneltreinvaart" moet worden afgewerkt. Dat men ondanks deze sneltreinvaart toch nog voor grote moeilijkheden kan komen te staan, heeft het achter ons liggende seizoen overduidelijk aangetoond". Persoonlijk ziet de heer J. de Wit in de hieronder ver melde indeling tevens een betere krachtsverhouding van de deelne mende twaalftallen. Deze nieuwe indeling zou er dan ongeveer als volgt uitzien; eerste klasse: Burgh I, W.I.K. I, Zeemeeuwen I, Brouwershaven I, Nieuwerkerk I, Unitas tweede klasse A: Burgh II, Ve- locitas I, N.O.A.D. I, D.O.S.K.O. I, Stormvogels I, Nieuwerkerk II. tweede klasse B: Burgh III, He- nesse I, Brouwershaven II, D.E.S. I, S.V.O.W.K. I, Zwaluwen '61 I. derde klasse: Alle overige op te geven twaalftallen. Bij deze indeling zijn met het afwerken van de kompetitie twaalf wedstrijden betrokken. Bondspenningmeestcr L. van Po pering uit Nieuwerkerk schrijft over de nieuwe kompetitieindeling 1962 het volgende in zijn toelich ting: „Vele problemen zijn in het verleden opgelost, waarbij dan steeds getracht werd het de aktie- vele korfballers in de bond zo at- traktief mogelijk te maken. Ook kwam dit de verenigingen ten goe de. Nu is er echter een periode aangebroken waarin de verenigin gen voor zware financiële lasten zijn komen te staan. Verder ken nen de leden min of meer geen plichten meer of anders wel het woordje „tijd" laten horen. Moeten wij (S.D.K.B. en verenigingen) hieraan gehoor geven? Men speelt korfbal voor ontspanning en zijn genoegen. Als aktief korfballer, zo schrijft de heer Van Popering, speel ik liever 20 wedstrijden dan maar 10". Wanneer de normale kompetitie afgelopen is worden op het eiland praktisch geen vriendschappelijke wedstrijden meer gespeeld. M.a.w.: wanneer de kompetitie wedstrijden gespeeld zijn wacht men maar weer op het volgende seizoen. Nu de bondsraad in de komende ver gadering van 23 januari aanstaan de hierover een advies zal uitbren gen, wacht deze een moeilijke be slissing welke richting de S.D.K.B. gestuurd zal worden. De heer Van Popering zou liever veel meer kompetitiewedstrijden zien, maar ik ben korfballer en geen verenigingsbestuurder, aldus de heer Van Popering. Verder geeft de heer Van Popering dan nog een opsomming van de finan ciële zijde en komt tot de verant woorde conclusie, dat hoe minder wedstrijden men speelt, hoe hoger de vaste kosten per wedstrijd gaan drukken. Vele faktoren zijn dan ook aanvaardbaar om minimaal 14 wedstrijden per seizoen te spelen. „Centrale post?" Op de bondsraad zal tevens uit voerig van gedachten worden ge wisseld over de verschillende com missies, waarvan de S.D.K.B. er zovele heeft maar waarvan er maar weinig naar behoren funk- tioneren. Het wil n.l. nogal eens voorkomen dat zaken welke door een commissie moeten worden be handeld „ergens" blijven liggen, waardoor storende vertragingen ontstaan. Men denkt nu aan een „centrale post" in de S.D.K.B. maar dan rijst direkt de vraag: „Wie wil deze centrale post gaan bezetten om te gen vergoeding deze funktie naar behoren te vervullen. Dan komt men dus meteen op het punt van een betaalde bondsfunktionaris. De vraag blijft dan nog of genoeg mensen beschikbaar zijn om in de commissies zitting te gaan nemen. Verder zal het scheidsrechteren bjj adspirantenwedstrijden nog ter sprake komen. Ook ligt het in de bedoeling om bij voldoende deelna me een scheidsrechterscursus te gaan houden van vier of vjjf lessen en een examenmiddag in de maan den maart en april aanstaande. Tenslotte zal de heer Alex Drie- duite jr., sekretaris van de Pers en Propagandacommissic van de Kon. Nederlandsche Korfbalbond uit Rotterdam over de mogelijkhe den spreken om meer adspiranten aan te trekken, wat nu eenmaal de toekomst van een vereniging is. Tevens zal hij de propaganda on der de loupe nemen en alles wat daarmee samenhangt. BEROEP OP ALLE JONGEREN Jeugd in Westerschouwen start niet actie „Tien maal tien" BURGH, 17-1. Op dinsdag 16 ja nuari kwam een aantal jongelui samen in de raadszaal van het ge meentehuis van Westerschouwen te Haamstede. Gezien de leeftijd der aanwezigen kon het géén raads vergadering zijn, alhoewel de bur gemeester op de voorzittersplaats achter de tafel plaats nam. Wat er aan dc hand was bleek, toen de burgervader begon te spreken over de honger in de wereld, waarbij hij enkele getallen noemde, die voor zichzelf spreken. „Per jaar komen 35 miljoen mensen om van honger of door gebrek aan medische ver zorging; zestig procent der mens heid kan noch lezen, noch schrij ven!" Op allerlei wijze tracht men de ze nood te lenigen. Ook de Neder landse jeugd wil haar steentje bij dragen. Bekend werd de aktie „Doe Open" van de Nederlandse Jeugd gemeenschap. Ook de aktic Tien maal Tien werd door de Neder landse jeugd opgezet. De burge meester sprak er zijn vreugde over uit, dat ook in Westerschouwen een comité aan het werk gaat en hij wilde de jeugdleden gaarne instal leren en een aktie toewensen. Na de installatie werden de jon gelui geïnstrueerd en werd een lijst opgesteld van de adressen, die be werkt zullen worden. Zo zullen in de komende veertien dagen alle jongeren van 13 tot 25 jaar ge vraagd worden om gedurende tien weken tien procent van het zakgeld af te staan voor de bestrijding van de honger in de wereld. Iedere week zal de bijdrage geïnd worden en ten gemeentehuize worden op geborgen. Na afloop van de gehele aktie zal het totaalbedrag worden overgemaakt aan het landelijk ak- tiecomité. Als groepsleiders voor het werk werden aangewezen; voor Renesse en Noordvvelle Cor Bakker; voor Serooskerke Jan Hanse; voor Haamstede Corrie van Nieuwen- huize en voor Burgh Riek Medde- ler. Deze jongelui worden bijge staan door aktieve medewerkers. Zij allen rekenen op de gehele jeugd der gemeente. WEINIG BELANGSTELLING VOOR LEERZAME AVOND T.V. „weerman" Den Tonkelaar sprak voor Nutsdepartement Zierikzee ZIERIKZEE, 18-1. Dr. C. Röh- ner kon woensdagavond in de Con certzaal een aantal van veertig be langstellenden verivelkomen op de „weer"-avond van het departement Zierikzee van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Deze avond bestond uit een lezing door de heer J. F. den Tonkelaar, medewerker van het K.N.M.I., die althans wat betreft een gedeelte van zyn per soon in Zierikzee geen onbekende is, want iedere avond komt zijn arm en een heel enkele keer ook het puntje van zijn baard op de beeldbuis tijdens het weeroverzicht van de televisie. Zierikzee dan zag en hoorde de heer Den Tonkelaar in levende lij ve op boeiende wijze vertellen over een dagelijks onderwerp van ge sprek, dat wat zijn achtergronden betreft echter bepaald niet gemak kelijk is. Integendeel, de meteo rologie is een moeilijke zaak en meteorologen hebben een moeilijk vak waarbij heel wat ervaring en vooral „feeling" te pas komen. Eén ding is deze avond dan ook wel duidelijk geworden: aan het KNMI worden soms eisen gesteld waar aan het onmogelijk kan voldoen en kritiek is lang niet altijd gerecht vaardigd. De heer Den Tonkelaar schetste in grote lijnen de opkomst van de oude wetenschappen van meteoro logie en astronomie. Een nieuwe ontwikkeling in de weerkunde ont stond na de oorlog door de voor uitgang in de elektronika. Vooral in de jaren na 1850 groeide de be hoefte aan meer gegevens over het weer en weersverwachtingen. De noodzaak aan voorspellingen werd steeds sterker gevoeld, en speciaal kwam het accent te liggen op de waarschuwingsdiensten, bijv. voor storm. Overigens hadden de meteorolo gen tot 1850 nog weinig inzichten in de onderlinge samenhang van het weei*. Buijs Ballot was de grote man die de stoot gaf tot het bestu deren van het weer op een groot aantal plaatsen op de aardbol, op het zelfde tijdstip. Thans zijn er zo'n 10.000 waarnemingsstations, waarvan 3.000 op zee, over de we reld verspreid. Dit net van stations kan worden vergeleken met een eeuwig durende film die zich steeds wijzigt en zich afspeelt tegen het heelal. De „opnamen" voor de film worden gemaakt door de stations, de stukjes samengevoegd bepalen het weer in de wereld op dat ene tijdstip. Weersvoorspellingen ontstaan uit de ervaring van de meteoroloog en in feite de „geschiedenis" van het weer. Met behulp van de gegevens uit het verleden is namelijk te be palen hoe de situatie zich zal ont wikkelen, maar dit kan niet zonder meer volgens een bepaalde metho de worden gedaan, omdat bijvoor beeld het weer op de grond nauw gekoppeld is aan de hogere lucht stromingen. Het „rekenen met wet- STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Kerkdagkring Zierikzee Door de classicale vergadering van Zierikzee van de Ned. Hen'. Kerk werd aan een commissie op dracht gegeven tot het voorberei den van een kerkdag 1962 voor het eiland Schouwen-Duiveland. De commissie is van mening dat het in het kerkdagwerk niet slechts gaat om het voorbereiden van één dag, al is dat een belangrijk ding. I Het kerkdagwerk zal eerst van de grond komen indien in zoveel mo gelijk gemeenten gemeenteleden zich bezig gaan houden met het kerkdagboekje dat door het gehele land gebruikt wordt. De bijbelstu die welke hierdoor wordt gestimu leerd kan ongekende vruchten af werpen voor het geestelijk leven der gemeenteleden. Het kerkdag boekje heeft tot titel: „Zegt het voort P', en bevat een zevental hoofdstukjes over de daden Gods, die §fyorverteld moeten worden. Omdat een gesprek met mensen -vanverschillende kerkelijke ge- zindfep zeer vruchtbaar kan zijn, zal af bijbelstudiekring in Zierik zee Interkerkelijk gehouden wor den. De predikanten uit de stad hopen om beurten de leiding op zich te nemen. De kring start dinsdag 23 janu ari om acht uur t.h.v. mej. A. E. Mater. Gevonden voorwerpen Twee bankbiljetten, ballpoint, sigaretten-aansteker, overall, een paar nylonkousen, sjaal, regen kapje, een paar gym. schoenen, regenbroek, speelgoed-auto, munt stuk, duimstok, regenbroek, schaar kindermuts, regenbroek, kinderjas met capuchon, regenbroek, sjaal, .regenkapje, ulster, portefeuille, passer, portemonnaie met inhoud, jongensjas, slipovers en portemon naie, dekzeil, portemonnaie met inhoud, een paar gym. schoenen, kettinkje, snoer kralen, portemon naie met inhoud, een paar laarzen, flesje parfum, portemonnaie met inhoud, horlogebandje, sjaal, span ningzoeker, wieldop van een Pon- tiac, muntbiljet, een paar gym. schoenen, handtas, muntbiljet, spuitstuk met slang, kinderporte- monnaie met inhoud, ijzerzaag, ringetje, sjaal, ballpoint, een paar schaatsen, verstelbare sleutel, di verse wanten, handschoenen en sleutels. Jaarvergadering N.C.V.B. Woensdagavond hield de plaat selijke afdeling van de Ned. Chris ten Vrouwenbond haar jaarverga dering in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. De presidente, mevrouw A. van Vloten-van Rijswijk, opende de - goed bezochte - vergadering met gebed en las daarna Ex. 4: 1-6 en Ps. 121, waarna zij n.a.v. deze Schriftgedeelten een korte medita tie hield. Vervolgens sprak zij een welkomstwoord, ook tot de aan wezige gasten. Uit het jaarverslag van de sekretaresse, mevrouw Van Ommeren, bleek dat de afdeling per 1 januari j.l. 179 leden telt. In 1961 traden 13 nieuwe leden toe, maar door overlijden verminderde het aantal met 3, door vertrek met 8 en door bedanken met 20. Het financieel verslag over 1961 toonde aan dat dit jaar nog juist een batig saldo (f 0,05) had opge leverd. Als nieuwe penningmees- teresse nam mevrouw M. W. Ver- maat-Verdoorn de plaats in van mevrouw A. Timmerman-van der Valk, die aftredend was per 1 ja nuari en niet herkiesbaar. Bij de nu volgende bestuursver kiezing werd i-p.v. mevrouw Tim merman gekozen: mevrouw N. v. d. Doel-Geleijnse en i.p.v. mevrouw van Ommeren: mevrouw Hartog. De presidente dankte de beide af tredende dames hartelijk voor de prettige samenwerking en het vele, door hen verrichte, werk en bood beiden een lepeltje aan. matigheden" gaat in de meteorolo gie dan ook niet op, al kan tegen woordig wel gebruik worden ge maakt van elektrische rekenma chines bij het maken van een weersvoorspelling. Een groot aantal kleurendia's gaf een kijkje in de „keuken" van het KNMI en maakte met de voor dracht van de heer Den Tonkelaar deze Nutsavond, ondanks de ge ringe belangstelling, tot een ge slaagde en leerzame avond. Hierna was het woord aan de heer Wapstra van de Ver. voor Ned. Fabrikaat, welke vereniging zoals bekend een onderwijsten toonstelling in het Verenigingsge bouw organiseert. Op interessante en boeiende wijze behandelde de heer Wapstra eerst de fabricage van het linoleum en andere vloer bedekkingen, waarna hij diverse kunstvoorwerpen aan een beschou wing onderwierp en ook daarvan verscheidene belangwekkende din gen vertelde. Nadat de presidente de heer Wapstra dank had ge bracht voor zijn uiteenzetting werd gezongen Gez. 217 2 en 5, waarna met dankzegging werd besloten. Nog zij vermeld dat op deze ver gadering zich twee nieuwe leden opgaven en dat de volgende bij eenkomst is vastgesteld op woens dag 21 februari aanstaande waar mevrouw Sinnema uit Breda hoopt te spreken over „Christendom en Cultuur". BROUWERSHAVEN Vergadering Plattelandsvrouwen Op woensdag 24 januari a.s. zal de firma Spanjaard uit Borne een voorlichtingsavond geven over textiel. Ook zal door de firma een kleine verloting worden georgani seerd. SCHARENDIJKE Filmavond Cult. Vereniging De plaatselijke Culturele Vereni ging vertoont zaterdagavond in het Ger. Jeugdgebouw de bijzonder spannende film over de verzets heldin „Odette Churchill". De titel van de film spreekt voor zichzelf, zodat een grote belangstelling ver wacht mag worden. OOSTERLAND Contactavond Ger. Kerk Onder leiding van de voorzitter van de kerkeraad, de heer C. J. Zoeter, hebben de leden van de Ger. Kerk alhier maandagavond in het kerkgebouw aan de Lange Achterweg een contactavond ge houden, waarop tevens afscheid genomen werd van de familie de Waal. De consulent, dr. Becker te Nieuwerkerk, hield een referaat over de Pinkstergemeente. In de vacature-ouderling de Waal werd gekozen tot ouderling de heer J. Stuy, die deze benoeming evenwel nog in beraad heeft gehouden. Verder werden verschillende zaken betreffende het kerkelijk leven be sproken .Dr. Becker eindigde met dankzegging. De heer de Waal werd als aandenken een keurig bij beltje aangeboden en mevr. de Waal een enveloppe met inhoud als dank voor het vele dat zij voor deze kerk hebben verricht. Afdak bij Hervormde kerk Ten gerieve van de kerkgangers der Ned. Herv. kerk alhier is voor plaatsing van rijwielen en brom fietsen tussen de toren en de Con ferentiekamer een afdak gemaakt. Zodoende kunnen de velen, die met genoemde vervoermiddelen ter kerk komen, bij regen en felle zon hun vervoermiddel onder het dak plaatsen. ANNA JACOBAPOLDER Zanguitvoering „Crescendo" Onder leiding van haar direk- teur, de heer Jac. Moerland, hield de gem. zangvereniging „Crescen do" haar jaarlijkse uitvoering in „Ons Dorpshuis". Dat deze vereni ging steeds meer in de belangstel ling van het publiek komt te staan bleek op deze uitvoering, daar de zaal tot de laatste plaats was bezet. Behalve de gemengde liederen werden nog een dubbel kwartet en een duet ten gehore gebracht. De verloting ten bate van het Rode Kruis, bracht ruim f 200 op. Heroprichting Oranjevereniging Op een door de kontaktcommis- sie bijeengeroepen vergadering, welke in „Ons Dorpshuis" werd gehouden en matig was bezocht, kwam men tot de heroprichting van een Oranjevereniging. Op deze vergadering werden vijf bestuurs leden gekozen. Ook werd nog ge sproken over de vaststelling der kontributie. Voor deze bestuurs verkiezing werd een vrije stem ming gehouden. Daar de aanwezi ge leden zich reeds als lid hadden opgegeven ligt het in de bedoeling van het bestuur oin de inwoners die dit nog niet hebben gedaan te bezoeken. Uitvoering „Con Amore" Op 2 februari a.s. hoopt de rau- ziekclub „Con Amore" haar jaar lijkse uitvoering te geven onder leiding van de heer P. Demmers. SEROOSKERKE Toneelavond Dorpsgemeenschap Zaterdagavond 20 januari a.s. is er voor de leden van de „Dorpsge meenschap Serooskerke" in het Dorpshuis een toneelavond. De to neelgroep van de Landbouw Jon geren Gemeenschap zal deze avond verzorgen met de opvoering van „Onweer", een boeiend spel van het platteland. 23. Op een stille plek in het woud graven Aram en Wanata een grafkuil. Zwijgend leggen zij het lichaam van Chata in de kuil en dekken deze met stenen af. Een nieuwsgierig wasbeertje, dat vanaf een boomtak met een scheefgehouden kop omlaagkijkt, is de enige getuige van de stille begrafenis. „Moge Chata, ondanks zijn wan daden, naar de eeuwige jachtvelden gaan", zegt Wanata ernstig. ..Kom Aram, op naar het Shoshonen-dorp, daar zullen wij mijn zuster vinden „Maar het zal niet eenvoudig zijn haar uit de handen der Shos- honen te redden", zegt Aram somber. „En ik vraag me af of Grijze Beer ook door hen gevangen is of dat hij ontsnapt is Maar geen van beide veronderstellingen is juist, want Grijze Beer heeft er geen vermoeden van dat de Shoshonen zijn handlanger Chata hebben gedood. En had hij geweten, dat Rode Bloem, niet meer in zijn macht was, dan was hij zeker niet, zoals nu, over moedig in zijn kano de rivier afgevaren, naar het dorp der Osagen VLISSINGEN. Ondanks het vrij stormachtige weer hebben sleep boten van de N.V. Haven van Vlis- singen het Argentijnse vrachtschip „Navarra" dinsdagmorgen de ha ven van Vlissingen kunnen bin nenslepen. De „Navarra" werd vo rige week aan de ketting gelegd i.v.m. schulden, die in verscheidene havens werden gemaakt. Officiële publikatie RIJKSSTUDIETOELAGEN De minister van Onderwas, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis van belang hebbenden, dat personen met een zeer goede studieaanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aangevangen 6tudie te betalen en die gedurende de cursus 1962*1963 voor een rtyksstudie- toelage ter tegemoetkoming in die kosten in aanmerking wen sen te komen, zich vóór 1 febr. 1962 dienen te wenden tot zijn ministerie, afdeling Rijksstu dietoelagen, Nieuwe Uitleg 1, 's-Gravenhage. Rijksstudietoelagen kunnen worden aangevraagd voor; 1. Studie aan Nederlandse universiteiten en hogescholen. Diegenen, die reeds aan een inrichting voor wetenschappe lijk onderwijs studeren dienen hun aanvragen in te dienen door middel van een staat van inlichtingen, die bij de administratie van de univer siteit of hogeschool verkrijg baar is. Op grond van het door de universiteit of hogeschool uit te brengen advies zal wor den beslist of deze toelage de vorm van een gift of rente loos voorschot zal dragen. Die genen, die voornemens zijn met ingang van 1 september 1962 voor het eerst een uni versiteit of hogeschool te be zoeken, dus ook zij, die nog geen eindexamen h.b.s. of gymnasium hebben afgelegd, moeten hun aanvragen even eens vóór 1 februari 1962 in dienen. Deze toelagen worden verleend als renteloos voor schot. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij alle in richtingen van middelbaar en voorbereidend hoger onder wijs en bij de afdeling Rijks studietoelagen van het minis terie. (Zij, die een toelage wensen voor de studie aan de Land bouwhogeschool te Wagenin- gen, kunnen terzake inlichtin gen inwinnen bij de directeur van het landbouwonderwijs van het Ministerie van Land bouw en Visserij, le van den Boschstraat nr. 4, 's-Graven hage). 2. Studie aan erkende inrich tingen voor: voorbereidend hoger enJoJ middelbaar onderwijs, uitgebreid en middelbaar tech nisch onderwijs, uitgebreid lager en middel baar nijverheidsonderwijs, scholen voor maatschappelijk werk, de sociaal pedagogische oplei dingen voor groepleid(st)ers in jeugdvorming, opleidingen voor middelbare akten, het Centraal instituut voor opleidingen van sportleiders en sportleidsters en voor stu die voor bibliotheekassistent(e) en jeugdbibliotheekassistent(e) aan de door de Centrale Ver eniging voor Openbare Biblio theken georganiseerde cursus. Deze toelagen worden verleend als renteloos voorschot en die nen later te worden terugbe taald. Voor het volgen van de drie jarige vooropleiding voor lera res bij het nijverheidsonder wijs voor meisjes kunnen toe lagen worden verleend, die niet behoeven te worden te rugbetaald. Deze toelagen be dragen maximaal f 400. Aanvraagformulieren zijn ver krijgbaar bij genoemde inrich tingen van onderwijs, ulo scholen en de afdeling Rijks studietoelagen van het minis- terie. 3. Studie aan rijks-, gemeen telijke of aangewezen bijzon dere inrichtingen tot opleiding van onderwijzers(essen) en gesubsidieerde of aangewe zen opleidingen voor kleuter leidsters. Deze toelagen bedragen maxi maal f 300 per jaar en worden verstrekt als gift. Voor hen, die wegens de afstand tot de te bezoeken school gedwongen zijn hoge reiskosten te maken of in pension te gaan, bestaat de mogelijkheid een grotere toelage te ontvangen. Opge merkt wordt dat de helft van deze toelage later moet wor den terugbetaald, met dien verstande, dat op zijn minst f 300 als gift wordt verstrekt. Degenen, die reeds leerling van een kweekschool of oplei dingsschool voor kleuterleid sters zijn, dienen hun aan vraag in te zenden door mid del van een staat van inlich tingen, die bij deze scholen verkrijgbaar is. De overige gegadigden hunnen een aan vraagformulier verkrijgen bij alle h.b.s.-en, gymnasia, lycea, ulo-scholen en bij de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie. Aan diegenen, die na beëindi ging van de studie als bevoegd leraar/lerares aan een erkende school voor voorbereidend hoger en/of middelbaar onder wijs, nijverheidsonderwijs, de opleiding voor onderwijzer of als maatschappelijk werker een volledige betrekking gaan vervullen en zij, die als on derwijzer (es) of kleuterleidster gaan werken, kan na ieder jaar dienst 20 van de schuld worden kwijtgeschol den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3