Raad Zierikzee niet in hoger beroep tegen uitspraak van ambtenarenrechter Plv. stafchef Indonesische marine aan boord van gezonken torpedoboot Vele Zeeuwse problemen aan de orde in Tweede Kamer Micro-korfbalcompetitie - Nieuwerkerk Zaak wijlen de heer J. Stevense Toestand van Neptunus .^zorgwekkend" ZIERIKZEE, 18 januari. Cisteren - woensdagmiddag - heeft de gemeenteraad met algemene stemmen besloten niet in hoger beroep te gaan tegen de uitspraak van het ambtenarengerecht in de zaak van wijlen dierenarts J. Stevense contra de gemeente Zierikzee. Dit betekent dus dat de raad alsnog akkoord gaat met het besluit van de algemene vergadering van de vleeskeuringsdienst op Schouwen- Duiveland tot verhoging van het salaris van het toenmalige hoofd van dienst. Het besluit van de raad om niet in hoger beroep te gaan houdt verder in dat de gemeente Zierikzee een totaalbedrag van f 5.072,17 moet betalen aan de weduwe van de heer Stevense. De heer Stevense was destijds in hoger beroep gegaan bU hev amb tenarengerecht toen de raad van Zierikzee niet akkoord ging met het besluit van de algemene ver gadering tot verhoging van de jaar wedde. Voor de gemeente Zierikzee bestaat de mogelijkheid tot 21 ja nuari a.s. tegen de uitspraak van Ree op Noord-Beveland KORTGENE, 17-1. Een voor deze streek volkomen on bekende gast heeft sedert korte tijd domicilie geko zen op het ex-eiland Noord Beveland. In de Kamper- landse duinen is nl. on langs een ree waargeno men. En aangezien er op Noord-Beveland niemand is die deze dieren bezit, staat het vast, dat dit exemplaar vanuit Walcheren waar in een gedeelte van de duinen deze dieren leven) over de 2 km lange dam die Noord- Beveland met Walcheren verbindt, op Beveland is gekomen. Het dier werd op verschillende plaatsen, o.a in de duinen, op de schor ren en op de dijken gesig naleerd en is zelfs eenmaal gezien in het bungalow park de Banjaard. Natuur liefhebbers op Noord-Beve land hopen dat ook spoe dig een avontuurlijke ree bok de weg over de dam zal weten te vinden en dat binnen niet al te lange tijd een gelukkig en kinderrijk huwelijk het gevolg zal mogen zijn. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Garderen: B. Haver kamp, Groenekan-Maartensdijk (U.) te Oldebroek: C. Vos Bennekom. Bedankt voor Wemeldinge (toez.) J. P. van Roon, Ermelo. Ger. Kerken Beroepen te Monnikendam: kand. H. Pilon, Hilversum. Voor 55 jaar.... OOSTERLAND. Bij een inbraak alhier werd een bedrag van f 700 aan bankpapier ontvreemd en eni ge andere stukken. De diefstal is gepleegd in de kamer waar de heer des Huizes sliep. ST. PH1L1PSLAND. Alhier doet zich een geval van difteritis voor bij iemand die enige dagen gele den uit Nieuwerkerk naar hier overkwam. BRUINISSE. Voor deze gemeen te brak door de hevige wind de mast van een aak, zodat assisten tie van een stoomboot nodig u>as. BROUWERSHAVEN. Door zeer vele ingezetenen ondertekend, is van hier een adres aan de rege ring gezonden, waarin wordt aan gedrongen geen burgemeester voor deze gemeente te benoemen uit de ingezetenen, doch iemand van el ders, daar zij van geen der inge zetenen kunnen verwachten, dat hij stand zal houden, wat door de vorige burgemeester is gedaan. ZIERIKZEE. Uit goede bron wordt vernomen, dat het tramco mité Brouwershaven-Steenbergen door de minister van Waterstaat in particuliere audiëntie zal ont vangen worden. ZONNEMAIRE. De officier bij het Leger des Heils te Goes zal in de Bewaarschool alhier een lezing houden, omtrent het werken en streven van genoemd Leger. ZIERIKZEE. Het Kon. Besluit over de indeling van het gebied der Schelde en Zeeuwsche Stromen is zodanig gewijzigd, dat Tholen en St. Philipsland thans gevoegd zijn bij Bergen op Zoom en de gemeen ten van Noord-Brabant. ZIERIKZEE. De particuliere audiëntie, verleend door de minis ter van Waterstaat, Handel en Nij verheid aan het tramcomité Brou- wershaven-Burgh heeft tot een vrij gunstig resultaat geleid. Er bestaat alle kans dat binnen een paar jaar de tram in exploitatie zal worden gebracht. ST. PHILIPSLAND. Naast de hier bestaande zangvereniging voor gemengd koor, is een tweede uit sluitend uit mannen bestaande ver eniging opgericht, die zich alleen aan de koraalmuziek u)ijdt. de ambtenarenrechter in beroep te gaan. Het voorstel van b. en w. aan de raad was dit niet te doen. Deze spoedeisende vergadering van de raad was bijeengeroepen op verzoek van mr. K. A. Keuning die de beslissing in een openbare raad genomen wilde zien, daar des tijds het besluit om niet akkoord te gaan met het voorstel van de algemene vergadering, eveneens in het openbaar was gedaan. Mr. Keu ning lichtte zijn verzoek nader toe en verklaarde hierbij „het nuttig te achten de kwestie nog eens na der collegiaal en in het openbaar te bespreken". Dit betekent zeker niet dat wij er naar streven een andere beslissing te nemen aldus mi*. Keuning, die verder vroeg naar de financiële konsekwenties voor de gemeente. De gemeentesecreta- I ris de heer R. van Ommeren deelde hierop op verzoek van burgemees ter mr. F. Th. Dijckmeester mee, dat het bedrag dat nog moet wor- I den uitbetaald betrekking heeft op de periode van 1 augustus 1960 tot de datum van overlijden van de heer Stevense (3 oktober j.l.) en totaal 5.07*2,17 gulden beloopt, pen sioen. smartegeld en verdere lasten inbegrepen. De heer J. W. van den Doel (a.r.) verklaarde het altjjd onjuist te hebben gevonden dat de raad het besluit van de algemene vergade ring destijds niet had bekrachtigd. „Dit vind ik nog", aldus de heer Van den Doel, die zich daarom uit sprak vóór het voorstel van b. en w. niet in hoger beroep te gaan. Mr. Keuning bracht nog naar voren dat zijn fraktie onder de ge geven omstandigheden, waarbij de menselijke faktor de doorslag geeft het voorstel van het college wel zou kunnen aanvaarden. Met alge mene stemmen werd het voorstel vervolgens aangenomen. DJAKARTA, 18-1. - Een woord voerder van de generale staf van de Indonesische marine heeft don derdagmorgen bekend gemaakt dat de plaatsvervangend stafchef van de marine, kapitein-ter-zee Sudar so, na 't treffen tussen Nederland se en Indonesische oorlogsschepen aan de zuidkust van Ned. Nieuw- Guinea als vermist is opgegeven. Kapitein-ter-zee Sudarso voerde het bevel over de motortorpedo boot „Madian Tutul", die in het gevecht tot zinken werd gebracht, aldus de woordvoerder. Het is in Djakarta nog niet bekend, of Su darso is gesneuveld of dat hij tot de krijgsgevangenen behoort. De woordvoerder verklaarde, dat de aanwezigheid van de plaatsver vangend stafchef aan boord van 1961 topjaar voor Artis AMSTERDAM, 17-1. In het afge lopen jaar hebben ruim 745.000 personen een bezoek gebracht aan de Amsterdamse dierentuin Artis. Ruim 340.000 personen bezochten het aquarium. „Een topjaar voor Artis", zo zei de directeur, dr. J. Jacobi, woensdag op een perscon ferentie. De records van 1956 (voor de dierentuin) en van 1958 (voor het aquarium) zijn met vele dui zenden overschreden. Van de bouwactiviteiten memo reerde de heer Jacobi het nieuwe pinguin-verblijf, de verbeteringen aan de verblijven voor de giraffen en de aanwinsten voor het aqua rium. Dit jaar zal de vijver voor het Artis-restaurant aantrekkelij ker gemaakt worden en zal een begin worden gemaakt met de bouw van een nieuw tehuis voor de nijlpaarden, waarin ook tapirs een zeekoeien gehuisvest zullen worden. Ook zal dit jaar begonnen worden met een volledige vernieu wing van de vogelweide. „Willem Ruys" neemt andere vaarroute ROTTERDAM, 17-1. De „Willem Ruys" van de Koninklijke Rotter damse Lloyd, die op haar reizen rond de wereld van Singapore af via Straat Soenda haar reis naar Australië pleegt te vervolgen, zal ditmaal haar route ten westen van Sumatra kiezen i.v.m. eventuele onrust in en nabij de Indonesische wateren. Om het vaarschema van het schip niet in gevaar te bren gen, zal i.v.m. deze omweg Penang worden aangedaan, in plaats van Singapore. Handhaving van Singapore als aanloophaven zou nl. het tijdsche ma met twee dagen verlengen. De passagiers met bestemming Singa pore zullen per trein, schip of vliegtuig van Penang naar Singa pore worden gebracht. Ook de uit Malakka komende passagiers, die in Singapore zouden embarkeren, zullen in Penang aan boord komen. Op een boerderij in Aarhus in Zweden zijn uit een ei twee kui kens te voorschijn gekomen. Vol gens Zweedse deskundigen is dit iets nieuws, maar naar gemeld wordt hebben Australische geleer den in 1949 na twintig jaren proef nemingen tweeling-kuikens weten uit te broeden. Een Indische bedelaar, Krisjna Rangam, heeft zich kandidaat ge steld bij verkiezingen voor de wet gevende vergadering in de staat Oettar Pradesj. Hij heeft de ver eiste som, die alle kandidaten moe ten storten, bijeengebedeld. Ran gam noemt zich onafhankelijk en zal streven naar oplossing van het bedelaarsprobleem. het Indonesische schip een bewijs vormt, dat de Indonesische eenhe den geen agressieve bedoelingen hadden. Het is ondenkbaar, zo voegde hij er aan toe, dat zo'n kleine groep van drie motortorpe doboten onder directe leiding van de plaatsvervangend stafchef zou kunnen worden geplaatst, als men met een zoveel sterkere vijand te maken heeft. De woordvoerder zei voorts nog, dat de Indonesische schepen een „routine-patrouille- tocht" maakten. Zierikzees' Neptunus is er niet al te best aan toe. Dat blijkt wel uit het bezorgde gezicht van de restaurateur van de firma Jobse in Middelburg. Op vakkundige wijze tracht men in de Zeeuwse hoofd stad het Zierikzeese beeld zo goed mogelijk op te lappen. Zo te zien echter schijnt er ook aan het inwendige van Neptunus nogal wat te mankerenZelfs zoveel dat ernstig overwogen wordt een nieuw beeld voor de Zierikzeese stadhuistoren te laten maken. (Foto Slagboom). Pleidooi voor bouw van Oosterscheldebrug In de avondvergadering, die on der voorzitterschap stond van de heer Bommer, zijn de debatten ge houden over het tweede deel van de begroting van Verkeer en Wa- De heer Van der Peyl (C.H.U.) informeerde wanneer de bjjdrage- wet Deltawerken is te verwachten. Bijzondere aandacht van de rege ring vroeg hij voor de positie van de Zeeuwse polders en waterschap pen. De voltooiing van het drie- eilandenplan mag volgens spreker niet ten koste gaan van de vissers en andere middenstanders. Kan dit niet vlotter verlopen, zo vroeg spre ker. De C.H.U.-afgevaardigde keer de zich tegen plannen om een aan tal zeeweringen in onderhoud bij de Rijkswaterstaat onder te bren gen. Liever zag hij de wetgeving voor calamiteuze polders gehand haafd tot na het gereedkomen van de Deltawerken, dan dat beheer en onderhoud uit handen der water schappen in één hand terecht zou den komen. .In verband met de snelle ont wikkeling van de structuur van het verkeer en de te verwachten snelle groei van het autopark zei de heer van der Peijl, dat de regering niet te veel achter de feiten moet aan lopen. Mede i.v.m. de verkeersvei ligheid is een planmatige ontwik keling gewenst. Speciale aandacht vroeg spr. ook voor de veerverbindingen over de Westerschelde. Handel en industrie zijn met deze tijdrovende verbin dingen niet gediend. Een vaste verbinding is noodzokelijk. Spr. betreurde het dat de regering daarvoor niet voelt. Op korte ter mijn is in ieder geval verhoging van de vervoerscapaciteit en ver betering van de accomodatie van de havens in Kruiningen en Perk- polder noodzakelijk. Op den duur achtte de heer Van der Peyl ook een vaste oeverver binding tussen Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland noodzakelijk in verband met de grote behoefte aan een goede en snelle verbinding met de westelijke haven- en (in dustriegebieden. Voorts vroeg hij om meer informatie over de plan nen van het nieuwe havengebied Sloe, het Kreekrakplan en de zijns inziens noodzakelijke verbeteringen in het Dollard-Eemsgebied. De heer Kodde (SGP) drong aan op het spoedig tot stand komen van de bijdragewet Deltawerken. Hij informeerde naar de oorzaken va nvertraging. Ook deze spreker keerde zich tegen het overdragen van bevoegdheden van waterschap pen op financieel gebied naar het rijk. Op die manier werd de zelf standigheid der gemeenten ook be knot. Spr. wenst zelfstandigheid en historische rechten van de water schappen niet aangetast te zien. De vergoeding van geleden scha de door vissers in het Deltagebied mag volgens spr. geen indruk wek ken van 'n „hulp in nood". De be trokkenen mogen zich geen slacht offers van werken, verricht in het algemeen belang, gaan voelen. De heer Kodde pleitte opnieuw voor een vaste oeververbinding in de Oosterschelde. De Zeeuwse ontwik keling vraagt hierom. Interprovinciale waterschappen De heer Zegering-Hadders (VVD) hield een pleidooi voor het vormen van interprovinciale waterschap pen in die gebieden van ons land, waar sprake is van één waterstaat kundige huishouding. De verant woordelijkheden komen dan dui delijker te liggen. Teveel instan ties zijn thans verantwoordelijk, hetgeen vertragend werkt en vaak tot veel misère leidt. Mej. Schilthuis (Arb.) was van mening, dat het prioriteitenschema van waterstaat teveel is gebaseerd op feeling. Meer wetenschappelij ke analyse achtte zij gewenst. Zij vroeg de minister welke maatre gelen hij in deze richting kan en tameren. Spreekster ^betreurde het, dat de wettelijke maatregelen die de Deltawerken moeten begeleiden, zo lang op zich laten wachten. Met name wordt allang uitgezien naar de bijdragewet Deltawerken. De heer Aantjes (AR) betreurde het, dat het plan voor indijking van de Lauwerszee gereed is, maar dat een regeling voor schadeloos stelling op zich laat wachten. Het zelfde geldt voor de schadeloosstel ling van de Zeeuwse vissers. Aanvankelijk opklaringen Verwachting tot vrijdagavond: Koudere nacht met opklaringen en zwakke tot matige wind tussen west en zuidwest; morgen in de loop van de dag toenemende be wolking met later van het westen uit enige regen; tot krachtig, aan de kust mogelijk tot hard toene mende zuidwestelijke wind en on geveer dezelfde temperaturen als vandaag. 19 jan. Zon op 8.39, onder 17.04. Maan op 16.08, onder 7.27. Volle maan: 20 jan. te 19.17. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 19 jan. 2.14 v.m. 14.41 n.m. BROUWERSHAVEN: 19 jan. 1.58 v.m. 14.16 n.m. Springtij: 23 jan. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 18-1. Het K.N.M.l. deelt mee: Een oud depressiege- bied is geleidelijk verder opvullend over het noordelijk deel van de Noordzee naar Noorwegen getrok ken. Een randstoring ervan bewoog van de Golf van Biscaye in noord oostelijke richting. Deze bracht in hoofdzaak in het zuidoosten van ons land weer enige regen. Inmid dels heeft een zwakke rug van hoge luchtdruk zich van de oceaan naar de Britse eilanden verplaatst hetgeen daar flinke opklaringen brengt. Dit gebied met opklarin gen zal ons land komende nacht en morgenochtend passeren, waardoor de minimumtemperaturen lager zullen zijn dan afgelopen nacht. Morgen zal in de loop van de dag de invloed van nieuwe storings- gebieden op de oceaan, welke zich tamelijk snel in oostelijke richting uitbreiden, ook in Engeland merk baar worden, waarbij de zuidwes telijke winden weer gaan aanwak keren en de kans op regen weer groter wordt. Unitas-WIK 6-4 In de micro-competitie van de S.D.K.B., in de openbare lagere school te Nieuwerkerk, kwamen deze week voor de eerste maal de achttallen uit groep I tegen, elkaar uit. De avond werd geopend met de ontmoeting tussen Unitas en W.I.K. Al spoedig wist de nieu we aanwinst van Unitas, Huitema, zijn vereniging de leiding te geven, 1-0, welke voorsprong door dezelfde speler wordt opgevoerd tot 2-0. Na de vakverwisseling kreeg de Unitas-verdediging het nu zwaar te verantwoorden en al spoedig moesten zij toezien dat Gré IJsseldijk na twee treffers de ach terstand wist terug te brengen tot 2-2. In de begin-opstelling had Unitas weer de beste troeven in handen. Met snelle open aanvallen werd steeds weer de W.I.K.-verde- diging uit elkaar gespeeld. Nadat Huitema de korf weer had weten te doorboren bracht mej. Nellie Hanse de ruststand op 4-2. In de tweede helft wist W.I.K. het eerst succes te boeken toen Bep Wijsman zich handig vrij speelde waarna zij onberispelijk inschoot, 4-3. Nadat beide aanval len enige kansjes hadden laten slippen kwam Unitas op 5-3 door Nico de Jonge. W.I.K. gaf zich evenwel nog niet gewonnen en toen Jan Hagesteijn een fraai af standsschot loste dat doel trof keerde de spanning meteen weer terug. Kort voor tijd gelukte het Peter Wansink de zege voor Unitas veilig te stellen, 6-4. Burgh-Brouwershaven 6-1 Brouwershaven, dat zijn debuut in de microkorfbal maakte, heeft het niet tegen het produktief spe lende Burgh kunnen klaren. De Brouwenaren speelden in deze wedstrijd nog wat onwennig waar door zij vooral met schieten nog al wat tijd nodig hadden. Burgh startte in een snel tempo en al spoedig wist Corrie van Nieuwen- huize de score voor de club uit de Westhoek te openen, 1-0. Brou wershaven trachtte wel de bakens te verzetten maar de Burgh-verde- diging was steeds attent en liet zich niet verschalken. Uit een goed opgezette aanval bracht Joop Han se de stand op 2-0 waarna na de vakverwisseling Adrie v. d. Weele het leder in de korf deponeerde, 3-0. Wat Brouwershaven ook pro beerde, Burgh bleef het initiatief behouden en nog voor het verstrij ken van de eerste helft bracht me vrouw Janny Krijnse Locker-v. d. Weele de voorsprong op 4-0. Na de hervatting bleef Brou wershaven zich dapper verzetten. Nadat eerst mej. Janny v. d. Have de stand op 5-0 had gebracht maakte Rinus Kloet het halve do zijn vol, 6-0. Enige minuten voor het einde slaagde Janny Bodbijl er in het verdiende tegenpunt en de eer van Brouwershaven te redden. 6-1. e Nieuwerkerk-Unitas 2-1 In deze ontmoeting bleken de Zierikzeeënaars volledig tegen de blauw-zwarten opgewassen zodat het een pittige en aantrekkelijke wedstrijd werd die spannend bleef tot het eindsignaal. Door beide teams werd er in een snel tempo gestart wat gedurende de gehele strijd bleef gehandhaafd. Vlak voor het verstrijken van de eerste helft loste L. van Popering een verras send afstandsschot waarmee hij Nieuwerkerk de leiding wist te ge ven, 1-0. Na de pauze weer het zelfde spel- beeld met snel op en neer golvend spel waarbij de verdedigingen meester van hun terrein wisten te blijven. Het duurde tot vijf minu ten voor tijd eer Nieuwerkerk er door L. van Popering uit een door loopbal in slaagde haar voorsprong tot 2-0 op te voeren. In de nog resterende tijd bleef Unitas hard nekkig aanvallen en in de laatste minuut zagen zij hun moedig vol houden beloond toen mevrouw El- la van Ruiswijk-Bil er in slaagde de korf te doorboren, 2-1. Burgh-W.I.K. 5-4 Na een sensationele strijd is Burgh er nog met de hakken over de sloot in geslaagd de puntjes mee naar huis te nemen. W.I.K. was gedurende de eerste helft in het veld zeker niet de mindere maar het grote verschil schuilde in de LAND- EN TUINBOUW Vergadering Landbouwschap DEN HAAG, 17-1. In de vandaag gehouden bestuursvergadering van het Landbouwschap heeft de waar nemende voorzitter, de heer C. J. van der Ploeg, in een korte nieuw jaarsrede verklaard het oneens te zijn met de voorzitter van het Pro- duktschap voor Zuivel, ir. B. van Dam, die in zijn nieuwjaarsrede gepleit heeft voor een scheiding tussen landbouwpolitiek en zuivel- politiek. Van de nu bestaande com binatie van die beide politieken hebben zowel de landbouw als de zuivelindustrie voordeel, vond de heer van der Ploeg. Hij vertelde dat de lonen en arbeidstijden van de landarbeiders weer in bespre king zijn en sprak zijn vreugde uit over de door de E.E.G.-minis terraad bereikte overeenstemming. veel produktievere aanval van Burgh. De club uit de Westhoek wist door Janny v. d. Have de lei ding te nemen, 1-0, welke voor sprong door Rinus Kloet werd op gevoerd tot 2-0. Na de vakverwis seling bleef deze stand geruime tijd gehandhaafd. Met een afstands schot bracht Maarten Hanse de ruststand op 3-0. Toen na de hervatting Adrie v. d. Weele uit een doorloopbal deze voorsprong nog wist op te voeren tot 4-0, leek er voor Burgh geen vuiltje meer aan de lucht. De strijd kreeg echter plotseling een geheel ander karakter toen Jan Hage steijn met een fraai afstandsschot de achterstand verkleinde, 4-1. W.I.K. zette hierna een hevig of fensief in en Burgh werd zwaar in de verdediging terug gedrongen. Al spoedig had een der aanvals golven succes toen Rinus Berre- voets wist in te schieten, 4-2. In de nu volgende opstelling bleef W.I.K. doorgaan terwijl Burgh geheel van slag raakte. Na goed aangeven bracht Jan Kort de stand op 4-3. Met nog vijf minuten te spelen slaagde Joost van IJsseldijk er in de 4-0 achterstand geheel weg te werken door het leder in de korf te deponeren, 4-4. Onder hoogspan ning brak zo de slotfase aan waar bij de zenuwen beide teams danig parten speelde. Even voor tijd werd een verdedigingsfout W.I.K. noodlottig. Rinus Kloet wist hier van te profiteren en met een door loopbal sleepte hij nog net voor het scheiden van de markt voor Burgh de zege uit het vuur, 5-4. Op de te Utrecht te houden wed strijden om het landelijk kampi oenschap zaterdag microkorfbal van de K.N.K.B. zal de S.D.K.B. vertegenwoordigd zijn door de ver eniging Nieuwerkerk. Aan dit toernooi, dat op 3 februari a.s. zal plaats vinden, zal door negen club achttallen van regionale bonden worden deelgenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2