sigaret van Half zwaar - heel lekker! Zware ruiter-cross over 2100 meter door Schouwen's duinen SPORT BILJARTEN De uitslag van de voorwedstrijden om het kampioenschap van Ne derland 3e klasse kader 38/2 is als volgt: R. Claeijssens, Oostburg 8 1411 177 55 7.97 J. V. d. Guchte, Ovezande 7 [425 [77 6b 8.00 P. Verhage, Middelburg 7 1365 185 46 .37 P. Vijverberg, Ouwerkerk 4 [348 174 4ö .14 L. Canters, Zierikzee 4 1185 211 41 5.61 VOETBAL K.N.V.B. Sportclub Gastel—Zierikzee 2-1 ADVERTENTIE De „helden" zijn (te gauw) ver moeid. Zowel Sportclub Gastel als „Zierikzee" hebben slecht over winterd; het spel was er dan ook naar. Het is nu eenmaal zo in het voetbal, dat wanneer de spelers niet over een redelijke lichamelijke conditie beschikken, men geen ac ceptabel spel mag en kan verwach ten. Verder is het ook algemeen bekend in de voetbalwereld, dat alleen de spelers zèll dit kunnen oplossen door regelmatig de trai ningsavonden te bezoeken, wat wij dan ook onze rood-zwarte stadge noten (weer eens) met klem advi seren. In een zowat gelijk opgaande wedstrijd behaalde de thuisclub een verdiende overwinning. Tij dens de eerste speelhelft vielen aan weerszijden enkele doelrijpe kan sen, maar deze werden op één na niet benut. Het was rechtsbinnen S. de Vlieger, die in de 13e minuut Zierikzee de leiding gaf met een van dichtbij afgevuurde schuiver, waarop doelman Hak geen kijk had (0-1). Met deze stand kwam ook het rustsignaal. De tweede helft is helaas in twee perioden uiteengevallen. In de 22e minuut namelijk kwam de Gastel-links binnen Ad Traets na een duel met de Zierik/ee-doelman W. Kouijzer zo ongelukkig ten val, dat deze zijn been brak. Gelukkig kunnen we hierbij vermelden dat er van opzet absoluut geen sprake was. daar de wedstrijd in een sportieve sfeer werd gespeeld. Na een opont houd van ongeveer 35 minuten (Traets is naar een ziekenhuis in Roosendaal vervoerd) werd de wed- VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zuid I Uitslagen 4e klas G: Nw. Borgvliet-Burgh 3-0; S.C. Gastel-Zierikzee 2-1; Halsteren-Kruisland 0-2; Vosmeer- De Schutters 3-1; NSV-Cluzona 4-0 Afdeling Zeeland le klas B: Burgh II-Dreischor 1-7. 2e klas C: Renesse II-Zonnemai- re 3-0. Nw. Borgvliet-Burgh 3-0 Burgh stond voor een zeer moei lijke taak, want het elftal had niet minder dan 7 spelers uit het 2e elftal. De motieven van de afwe zigen waren dienstplicht en ziekte. Toch was het een vrij behoorlijke wedstrijd, waarin Burgh ook sco ringskansen kreeg, doch deze wer den allen overgeschoten. Het duur de tot 30 minuten na het begin, dat het eerste doelpunt uit een corner werd geboren. Een der Burgh- backs kreeg de bal tegen zijn li chaam en stuitte precies voor de voeten van de middenvoor die voor het inschieten had. Ook het 2e doelpunt kwam uit een goed ge nomen corner, waarbij drie Burgh- spelers kopten, doch de bal net niet raakten, waardoor de rechts buiten in kon koppen. Na de rust kwam ook de derde treffer uit een corner die via het been van een der Burgh-backs in het net rolde. Ondanks het windvoordeel dat Burgh na de rust had, zag het met deze verzwakte ploeg geen kans om ook maar de eer te redden. Door deze overwinning staat Nw. Borgvliet aan de kop van de rang lijst. Volgende week krijgt Burgh thuis Kruisland. SCHAKEN Prijsuitreiking en simultaanavond ZIERIKZEE, 13-1. Vrijdagavond vond in het gebouw van de ulo scholen de prijsuitreiking plaats aan de winnaars van de in de kerstvakantie gehouden wedstrij den voor de leerlingen van scholen in Zierikzee. De voorzitter van de Zierikzee- sche Schaakvereniging, de heer J. J. v. d. Ende, heette in zijn ope ningswoord de schaakminnende jeugd van harte welkom en sprak zijn voldoening uit dat er aan de wedstrijden met veel animo werd gespeeld. De deelname was zeer bevredigend, zodat dergelijke wed strijden voor de jeugd zeer zeker herhaald zullen worden. Aan de winnaars werden de prijzen, in de vorm van leerzame schaakpockets uitgereikt. Bij de hierna volgende simul- taanwedstrijd moest de heer ir. J. J. Elzerman het opnemen tegen 22 jeugdige schakers. In een snel tem po werden de eerste zetten gedaan, doch naar mate de tijd verstreek, moest de heer Elzerman meer en meer aandacht schenken aan de schaakproblemen die de jeugd hem voorschotelde. De spelers Marcel Koevoets, Jan Elzerman en Johan Rosink wisten de overwinning uit het vuur te slepen. De overige 19 wedstrijden werden gewonnen door de simultaanspeler de heer ir. J. J. Elzerman. De jeugd en ook de Zie- rikzeesche Schaakvereniging kan op een geslaagde avond terugzien. strijd voortgezet. Een fraai schot van middenvoor P. Gommeren bracht in de 23e minuut reeds de gelijkmaker op het scorebord (1-1). In de 33e minuut schoot rechtsbin nen J. Akkerman de bal achter de goed in vorm zijnde doelman Kou- ijzer, die door goed uitlopen het gevaar nog trachtte te keren (2-1). Met deze stand kwam ook het ein de van deze matige wedstrijd. Bij Zierikzee ontbraken wegen ziekte doelman J. Stoutjesdijk en linksachter C. Krello, welke resp. door W. Kouijzer en J. van Beve- ren waardig werden vervangen. VOETBAL K.N.V.B. Burgh II-Dreischor I 1-7 Een danig verzwakt Burgh II dat zeven spelers aan het le elftal moest afstaan, verloor met 7-1 van Dreischor, dat de overwinning vol komen verdiende, hoewel de uit slag toch wel iets geflatteerd is. De Burgh-achterhoede maakte voor de rust een viertal grove blunders, wat evenveel doelpunten beteken de. Het schuttersfeest begon reeds in de 5e minuut toen v. d. Bos de uitgelopen keeper Boot passeerde. Klaassen zag een fraai doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. M. Bakker, die zijn rentree maakte en de Jonge kregen goede kansen, ge steund door de wind, om te scoren doch de schoten waren slecht ge richt. Hans Klompe loeide een vrije trap tegen de paal, doch v. d. Werf schoot over links de tweede treffer in de touwen (0-2). M. Bak ker kopte een fraaie voorzet naast. Hans Klompe verhoogde de voor sprong tot 0-4, door fouten in de achterhoede van Burgh. A. v. Be- veren verliet het terrein en werd vervangen door W. Kloet. Na de rust zette Burgh een hevig offen sief in, en Wessel wist een voorzet in de schieten (1-4). Keeper Boot verrichtte een aantal fraaie red dingen, doch hij kon niet verhinde ren dat v. d. Werf een fraaie voor- zet in kopte (1-5). M. Bakker brak snel door op een pass en hij schoot hoog in. Het doelpunt werd afge keurd wegens buitenspel, v. d. Bos bracht de stand nog op 1-6, waar na Lodewijk de serie besloot met een hard schot dat doel trof, en waarmede tevens de eindstand op 1-7 kwam te staan. BILJARTEN Kampioenschap drie banden Zaterdag 20 en zondag 21 janu ari a.s. zullen in het lokaal van de B.V. „O.K.K." te Nieuwerkerk de wedstrijden worden gespeeld om het kampioenschap 3 banden van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Aan deze wedstrijden zal door de volgende spelers wor den deelgenomen: A. Brand (kam pioen 1961), F. C. Hanse (kampi oen 1960), D. Verburg, R. P. Hoger- heijde, J. Sinke, L. Canters, J. den Boer (allen' lid van Concordia, Zie rikzee) en F. de Groot (persoonlijk lid K.N.B.B.). De lengte der par tijen is vastgesteld op 25 caram boles. Viertallencompetitie Schouwen-Duiveland Voor de competitie voor viertal len van het district Schouwen-Dui veland der K.N.B.B. werden in de afgelopen week de volgende wed strijden gespeeld: O.K.K.-Concordia 2-6. L. van Klinken-F. Hogerheijde 0-2; M. de Vin-G. Timmerman 2-0; J. Lem- son-J. Quant 0-2; M. Thiery-J. Brouwer 0-2. De drie schapen-Renesse 6-2. A. J. Dorst-J. L. Prummel 2-0; J. Smulders-J. v. d. Slikke 2-0; J. H. Roskam-J. J. Gepuierre 0-2; J. Steenland-N. A. Krijnse Lokker 2-0 Witte van Haemstede-D.O.S. 7-1, C. A. Prince-W. A. Kuijper 2-0; K. J. Bakker-J. Bom 2-0; M. Evertse- I. den Boer 2-0; P. C. Hanse- J. de Jonge 1-1. V.O.G.-B.V.O. 4-4. J. L. de Hooge -M. Verhoek 2-0; M. L. Jonker-J. Poelman 0-2; C. Verkaart-W. de Jonge 2-0; A, Meerdink-M. Capelle 0-2. K.O.T.-Witte van Haemstede II 4-4. L. Kosten-J. de Haan 0-2; J. Clerxs-F. Stoel 0-2; G. Koster-D. de Jonge 2-0; Th. Kramer-S. Ge- leijnse 2-0. K.V.L. II-O.K.K. II 7-1. J. Hage- steijn-W. Kesteloo 1-1; C. v. Putten -M. Quist 2-0; J. Paauwe-J. C. v. Felius 2-0; C. Stouten-J. Thiery 2-0. B.V.O. 11-De drie schapen II 8-0. H. Capelle-K. v. Dixhoorn 2-0; J. de Bruine-J. v. d. Kommer 2-0; A. Geertse-J. Kiezenberg 2-0; L. v. d. Maas-W. Doeleman 2-0. O.K.K. III-V.O.G. II 2-6. M. Lems -W. Kramer 0-2; A. Heijboer-D. Verkaart 0-2; A. v. Felius-K. Akershoek 0-2; Joh. Thiery-J. Ber- revoets 2-0. In Londen zijn vrijdag drie dief stallen van loonzakjes gepleegd, waarbij ruim 100.000 gld. werd buitgemaakt. ■jcyjjwo Klim van achttien meter leverde veel moeilijkheden BURGH, 14-1. Was de vorst vo rige week zaterdag nog de oorzaak van het uitstellen van de door het bestuur van de „Schouwse Ruiters" georganiseerde cross-country in het duingebied rond de uitkyktoren, zaterdagmiddag was het weer der mate veranderd dat het als geknipt was voor een dergelijk schouwspel. Jammer was het dat de rijvereni- ging uit Zeeuws-Vlaandcren ver stek moest laten gaan, terwijl de vereniging uit Noord-Beveland met maar één deelnemer kwam opda gen. Doordat verder nog enige ver enigingen met moeilijkheden had den te kampen, was de deelname kleiner dan gedacht was. Er waren 33 deelnemers; afkom stig van de volgende verenigingen: „Oranje Ruiters" uit Willemstad; „Oranjezon" uit Oostkapelle; Noord-Beveland uit Kortgene; de rijvereniging „Eendracht" uit Oud- Vosmeer; de rijvereniging „Wal cheren" uit Nieuw- en St. Joosland en de „Schouwse Ruiters" uit Drei schor. De rijders waren weer in een grote verscheidenheid aanwe zig en varieerden van nog hele jonge rijdsters en rijders tot de meer bezadigde rijders. Daarom was het te rijden parcours in zo verre verschillend, dat de jonge jeugdploeg vrijgesteld was van het nemen van hindernissen, terwijl de ouderen deze wel moesten nemen. De hindernissen waren van kunst zinnige aard, terwijl hier en daar ook natuurlijke verhogingen over wonnen moesten worden. Het parcours Het parcours was 2.100 meter lang en erg zwaar, in elk geval veel zwaarder dan de cross van vorig jaar. Het was opgesteld door de instructeur van de „Schouwse Ruiters", de heer L. Moermond uit Dreischor. Er was dit jaar gebruik gemaakt van alle mogelijke ge steldheden van het zeer duinrijke gebied, dat bovendien geheel met dennen was begroeid. Zodoende konden talrijke duidelijk aangege ven haakse bochten uitgelegd wor den. In het parcours was verder een klim opgenomen van een 18 meter hoogte, onder een hoek van circa 60 graden. Dit was voor ve len een te zware opgave, vooral de laatste deelnemers kregen het door het geheel losgewoelde zand te kwaad. Eén deelnemer ging met zijn schimmel onderuit, zodat het paard op de rug kwam te liggen, waar het door de dennen voor een verdere val werd behoed. Geluk kig kon het dier met vereende krachten weer op de been geholpen worden, doch voor de prijzen kwam de ongelukkige combinatie niet meer in aanmerking. Een andere deelnemer, dr. Gel derblom uit Nieuwdorp kreeg op deze helling eveneens moeilijkhe den, waarbij de de dokter 't maar het beste vond om af te stappen, waarop het ros alleen naar boven klom,, waar het door de hier zeer talrijke belangstellenden werd op gevangen. Evenals zijn paard nam de dokter ook met gebruikmaking van alle ledematen de helling waar hij met gejuich boven werd ont vangen. Vqor hem lagen de prijzen eveneens oneindig ver. We hebben dan ook bijzonder veel ontzag voor die rijdsters en rijders die met wa re mannen- en vrouwenmoed naar boven stoven. Ook het rijden tus sen de hoge dennen, was een op- gavei waarbij sommigen de den nennaalden striemend in het ge zicht kregen, wat lichte bloedende kwetsuren veroorzaakte. De ruiters die om de twee minuten door de startofficier, de heer B. J. Franke uit Zierikzee werden weggeteld, waren van de hoogste top van de Uitkijktoren goed te volgen, doch op deze plaats was het niet aange naam om lang te verpozen. De meeste kijkers zochten het dan ook tussen de dennen, waarbij ze op plekjes kwamen waar ze nog nooit geweest waren en hier dus tevens een hoeveelheid natuurschoon kre gen te verwerken. Pech had een der amazones, toen voor de wed strijd haar paard door een andere heetgebakerde viervoeter kreupel werd geslagen. Het is erg jammer dat een der gelijke cross in dezelfde samenstel ling en op dezelfde plaats niet eens een keer in het vreemdelingen-sei zoen kan worden gehouden. Dan zou de belangstelling enorm kun nen zijn. Doch dit zal wel op ver schillende bezwaren stuiten. Toch zou het niet gek zijn als V.V.V. eens probeerde een dergelijke cross te houden. De uitslagen In hotel „Het Wapen van Burgh" sprak de voorzitter, de heer P. Klompe een dankwoord, waarin hij de inspekteur van de Domeinen, mr. Thielen en de opzichter, de heer Lysen betrok, evenals de 'startofficier, de tijdopnemers en de controleurs. Ook voor het uit zetten van de cross kreeg de heer Moermond de dank van de voor zitter. De uitslag luidt: zware cross: 1. J. Munters van de „Oranjezon" op Fantast, tijd: 8 min. 35 sec.; 2. J. van Oevercn, „Schouwse Ruiters", Jupiter, 8.35; 3. G. Ouist, rijver. „Walcheren", Frits, 9.05; 4. C. Steendijk, rijver. „Walcheren", Fe lix, 9.08; 5. J. v. d. Slikke „Een dracht Ruiters", Lou, 9.18; 6. A. v. Liere, „Schouwse Ruiters"-, Ibra him, 9.38; 7. J. de Wilde, „Schouw se Ruiters", 10.20. Lichte cross: 1. mej. Nia v. d. Slikke, „Schouwse Ruiters", Win- fried, 8.41; 2. Cor van Westen, „Schouwse Ruiters", Arenko, 9.40; 3. Heieen Moermond, „Schouwse Ruiters", Max, 10.42; 4. Adrie van Westen, „Schouwse Ruiters", Fe lix, 11.11; 5. M. A. Geuze, „Een dracht Ruiters", Rob, 11.29; 6. Jan Klompe, „Schouwse Ruiters", Vic tor, 11.39; 7. Ria Geluk, „Schouwse Ruiters", Lis, 12.11. Alle prijzen bestonden uit me dailles. Een en ander, vooral de grote vrachtwagens voor het ver voer van de paarden, brachten een grote bedrijvigheid in Burgh te weeg. Het sparen bij de Boerenleenbanken UTRECHT, 13-1. Bij de spaar- banken van de Boerenleenbanken aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boe renleenbank te Eindhoven bedroe gen de stortingen en terugbetalin gen in december 1961 respectieve lijk f 216,1 miljoen en f 192,2 mil joen, zodat er een spaaroverschot was van f 23,9 miljoen. In decem ber 1960 bedroeg het spaarover schot f 26,2 miljoen. In 1961 is bij de Boerenleenbanken gespaard f 479 miljoen tegen f 364 miljoen in 1960 en f 436 miljoen in 1959. Het spaaroverschot in 1961 is volgens de directies het hoogste dat tot nu toe in enig jaar werd bereikt. Bij het georganiseerde land bouwkredietwezen bedraagt het spaartegoed per 31 december 1961 f 4.689,6 miljoen. LAND- EN TUINBOUW Belangrijk voor houders van voederbieten De vergelingsziekte kan in de suikerbietenteelt ernstige op brengstdepressies veroorzaken en heeft in het verleden veelal grote schade berokkend. In verband hier mee is er sinds 1961 in bepaalde delen van Nederland een verge- lingsziekte-verordening van kracht op grond waarvan het verboden is na 1 april bieten of restanten van Leden van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Bond voor gepensionneerden worden verzocht hun contri butie voor 1962 af te dragen bij, of te gireren aan de pen ningmeesteres, Manhuisstr. 13, Zierikzee, gironummer 133538. bieten in voorraad te hebben, waarop blad of spruiten voorko men. Dit verbod heeft in de eerste plaats betrekking op bieten in kui len of schuren, maar geldt even eens voor restanten, zoals bieten koppen in weilanden, op erven, op mestvaalten enz. Het is wellicht gewenst om in het voederplan nu reeds rekening te houden met het bestaan van deze verordening door er naar te streven de voederbieten voor 1 april te vervoederen. Wanneer men na deze datum nog bieten wenst aan te houden, zal men ervoor moeten zorgen, dat deze steeds ge heel spruitvrij zijn. Er zij nog op gewezen, dat men niet aan de eisen voldoet, wanneer men gesproten bieten opslaat in schuur of koel cel. Het vorige jaar is als gevolg van verschillende omstandigheden de controle laat uitgevoerd, maar men dient er ernstig rekening mee te houden, dat de controlerende in stantie dit jaar volledig de hand zal houden aan de gestelde datum. Deze verordening geldt voor de ge hele provincie Zeeland en de Zuid- Hollandse eilanden. MARKTBERICHTEN Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 8 januari tot en met 13 januari werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 1,54 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 2 cent per stuk min der uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 15-1. Aangevoerd 1120 stuks vee, te weten 1120 vette koeien en ossen. Prijzen per kg: vette koeien en ossen: f 3,05-3,35; f 2,70-2,90; f 2,55- 2,70. Vette koeien en ossen: aanvoer: als vorige week; handel: kalm; prijzen: vooal niet hoger. Prima's boven notering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3