lekker en TWIN! jemkalvezii'are! HEROPENING Vergadering van de Coöp. Landbouwvereniging D.E.S. te Oosterland DONDERDAG 18 JANUARI a.s. TUINMAN ZN WAT UQT Pi Bll.7" OOSTERLAND. Onder voorzit- terschap van de heer H. J. van de Zande vergaderde de Coöperatieve I Landbouwvereniging D.E.S. in het café van de heer Mol. De zaal was maar matig bezet. In het wel komstwoord heette de voorzitter hartelijk welkom de kringvoorzit ter der Z.L.M., de heer Van de Zande te Nieuwer kerk en de se cretaris de heer Hanse, verder de inleider van deze avond de heer N'oordam, en wethouder Stoutjes- dijk. Allereerst allen de beste wen sen aanbiedend voor gezin en be drijf, wees de voorzitter op de spanningen in de wereld, die ook de drempel van 1962 mede zijn overschreden. Inzonderheid werd een blik ge geven in de moeilijkheden rondom de conferentietafel van E.E.G.-mi- nisters te Brussel, dat vaak in een „geharrewar" verkeert, omdat er moeilijk eenstemmigheid kan worden bereikt. Toch gelooft de voorzitter wel te kunnen aanne men dat er binnenkort een weg tot elkander zal worden gevonden. Een moeilijke vraag is dan wat er gaat gebeuren als het zover is. Di- rekt schokkende gebeurtenissen zullen er niet komen, aldus spreker doch in de toekomst zullen er wel grote veranderingen het gevolg zijn van dit internationaal samengaan. Een geruststelling is wel te weten dat onze topfiguren in de land bouw alles in het werk stellen de verschillende problemen zo gun stig mogelijk te beïnvloeden. Gewezen werd verder op het feit dat even voor de jaarwisseling de prijzen van de basisprodukten weer werden bekend gemaakt. Dit van ouds bekende stelsel heeft wel een enorme accentsverandering onder gaan. Destijds werd het stelsel door de overheid gehanteerd om de prijs van het levensmiddelenpakket op een behoorlijk niveau te houden, maar de boer kreeg aanzienlijk la ger uitbetaald dan de wereldmarkt prijs. Thans ligt het accent juist op het tegenovergestelde, n.l. op de bescherming van de producent te gen de ontwrichte prijzen op de wereldmarkt, tengevolge van de overbekende overschotten. Een grote verandering in een kort tijds bestek. Een omschakeling die het voor de landbouwers' niet gemak kelijker maakt. Dan zijn er naast de basispro dukten nog de vrije produkten, en verschillende ervan op een prijs peil beneden de kostprijs, we den ken, aldus spreker, aan peulvruch ten, vlas, blauw maanzaad. Het ge volg is dat velen die produkten in hun bouwplan opnemen, die onder de basisprodukten vallen ,tot ook dit vastloopt, men denke aan de suikerbieten en misschien straks ook de tarwe. Boven al deze toe nemende zorgen komt nog het pro bleem der arbeidskrachten. Steeds meer van de jongeren vooral wenden zich tot de industrie of volgen een omscholing en geven de' landarbeid eraan. Zodoende komt de landbouw te staan voor nog minder werklieden dus inten sievere mechanisatie in de bedrij ven, zulks om het evenwicht te herstellen. Gevolg hiervan is dat velen de grote investeringen niet meer uit eigen middelen zullen kunnen be talen vooral voor jonge pasbegin- nende boeren of tuinders een pro bleem. Een geperfectioneerd belas tingstelsel zorgt dat er zelfs in goede jaren weinig overschiet voor een broodnodige reservering van kapitaal. We hebben aldus spreker enkele uit de vele problemen in de agrarische sector onder de loep genomen, met vele zou dit nog kun nen worden uitgebreid, we denken hier aan de zuivel, wet vervreem- Ingezonden mededeling ding landbouwgronden enz. enz. Is het dan te verwonderen vraagt de voorzitter zich dan tenslotte af, dat er een steeds groeiende onrust bestaat bij de agrariërs in de hui dige omstandigheden? En evenzo over het huidige landbouwbeleid van de regering? Een lichtpunt is het dat alle landbouworganisaties alles in het werk stellen deze problemen het hoofd te bieden. Spreker eindigde zjjn openingswoord met de vraag: „En wat is in dezen onze taak?" In de eerste plaats ééndrachtig achter de organisaties en op geen zijsporen. We moeten aanvaarden dat we twaalf miljoen klanten heb ben, waarnaar w(j ons te richten hebben qua hun veranderde le vensomstandigheden en gewoonten En bedenken we dan verder dat wü, ondanks het feit dat we maar tien procent van onze bevolking uitmaken, een export hebben die niet veel behoeft onder te doen voor die van de industrie. Hierop ziende staan we nog niet zo zwak en kunnen we het gevleu gelde woord van Jan Pieterszoon Koen voor het onze maken: „Het zal waerachtigh wel gaen". Hier mede was deze vergadering ge opend. Een tweetal nieuwe leden traden toe tot de vereniging. Het jaarver slag van de C.A.V., afdeling D.E.S., werd gedaan door de heer A. Bal. Hieruit bleek dat de totale omzet over 1960-1961 bedroeg de som van f 150.609,36. Die van het vorig boek jaar f 142.410,21, zodoende een stij ging van f 8.199,15. De specificatie was: meststoffen f 571.895,kg- waarde f 92.268,97. Zaai- en poot- goed 71.101 kg voor f 35.278,17. Veevoeder: 16.762 kg voor f 5.766,77 Vaste brandstoffen: 35.650 kg voor f 4.482,77. Oliën en vetten: 13.301 eenheden voor f 3.241,28. Hout- en ijzerwaren voor f 1.907, Bestrijdingsmiddelen: 1.592 eenhe den voor f 3.148,93 en diverse goe deren ten bedrage van f 2.141,83. De voorzitter dankte de heer Bal voor zijn keurig verslag. Bij de verkiezing werd de heer J. Kwaak herkozen en in de plaats van de heer Jan. van den Berge die zich niet meer herkiesbaar stelde de heer F. Kik. De voorzitter dankte de heer Van den Berge hartelijk voor alles wat hij in de ruim 21 jaar van zijn bestuurslidmaatschap in het belang van de vereniging heeft gedaan „Steeds stond U op de bres voor onze kleine landbou wers", aldus de voorzitter. Als lid van de Commissie van Toezicht werd in plaats van de heer M. Bal wegens periodieke aftreding geko zen de heer J. A. Beije en voor plaatsvervangend lid de heer L. M. van der Maas Johz. Mechanisatie bietenteelt De assistent van de R.L.V.D. te Oosterland de heer Noorddam be handelde vervolgens op deskundi ge wijze het onderwerp: „De me chanisatie van de bietenteelt". Spr. wees op het steeds erger wordende arbeidskrachtentekort, met als ge volg meer machinaal gaan arbei den. Verder de hogere arbeidskos ten in de landbouw ten opzichte van de opbrengst der gewassen- Al met al een reden om te zien naar een betere manier van werken. In de suikerbietenteelt, een gewas dat in onze streken niet het minst ak- tueel kan worden genoemd, kan ook de mechanisatie een belang rijke plaats gaan innemen op de bedrijven. Achtereenvolgens kwa men aan de orde: de zaai, het dun nen, de chemische onkruidbestrij- ding en het rooien der bieten. Aan de hand van een serie prachtige dia's genomen op proefvelden van de Scheldemonden en op Zuid- en Noord-Beveland werd een duide lijk beeld gegeven van de ver schillende facetten in genoemde teelt. Alleen over de mechanische dunning was men niet bijster en thousiast, voor wat de aanblik van het gewas betrof. Op zeer deskun dige wijze heeft de heer Noorddam een uiteenzetting gegeven over de opbrengst en werkwijze der ver schillende apparaten. Verschillen de vragen werden door de inleider beantwoord. De voorzitter dankte ook de inleider voor zijn keurig referaat. Huldiging voorzitter Tenslotte kwam nog een verras sing te voorschijn. De heer J. Kwaak las een schrijven voor van de wegens ziekte afwezige sekreta- ris ,de heer M. J. Zeijler, waarop deze wees op het feit dat de voor zitter de heer Van de Zande dezer dagen 25 jaar lang zijn beste krach ten heeft gegeven als bestuurslid en vanaf 20 februari 1951 als voor zitter der landbouwvereniging D.E.S. Op de vergadering van 2 februari 1937 werd de heer Van de Zande in het bestuur gekozen. Namens de vergadering kreeg de voorzitter, voor wie het een volko men verrassing betekende, de dank voor alles wat hij in die kwart eeuw in het belang van agrarisch Oosterland heeft verricht. In pret tige samenwerking met uw overi ge bestuursleden hebt U de ver eniging steed9 in goede banen ge leid. Moge het U gegeven worden dit nog vele jaren te kunnen doen, aldus de heer Kwaak in het schrij ven. De voorzitter werd onder het geven van een handdruk een boe- kenbon aangeboden. De kringvoor zitter de heer Geluk was verhin derd deze vergadering bij te wo nen. Daarom feliciteerde de vice- voorzitter de heer H. van de Zande te Nieuwerkerk zijn neef en naam genoot met dit zilveren jubiléum namens de kring Schouwen-üuive- land der Z.L.M. De voorzitter dankte de sprekers hartelijk voor de gelukwensen en de waarderen de woorden, doch hij wimpelde te vens de waardering over op de be stuursleden die door een vrucht bare samenwerking veel voor de vereniging tot stand brachten. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Aan de rijkskweekschool te Mid delburg slaagde bij de gehouden herexamens voor het diploma vol ledig bevoegd onderwijzer o.a. de heer H. v. d. Wolf te Zierikzee. ZONNEMAIRE Propaganda-familie-avond C.N.V. Het C.N.V. in de gemeente Brou wershaven belegde op vrijdagavond jl. in het verenigingsgebouw I. M. v. d. Bijlstraat te Zonnemaire een propaganda-familie-avond. De voorzitter, de heer L. van Bloois, opende deze bijeenkomst en sprak een hartelijk woord van wel kom tot de heer P. Tjeerdsma uit Utrecht, die het propagandistisch gedeelte van deze avond voor zijn rekening zou nemen en tot de le den van de toneelclub van het ver enigingsgebouw. De voorzitter ver welkomde niet minder de ongeveer 75 „familieleden" die deze avond met hun aanwezigheid opluister den. Na een muzikale noot, ver zorgd door de toneelclub, was het woord aan de heer Tjeerdsma, die duidelijk stelde dat het op het so ciale terrein in de eerste plaats gaat om dienstbaar te zijn om de komst van het koninkrijk der he melen en niet om positieverbete ring. Naar de mening van de heer Tjeerdsma kan een sociale bewe ging zonder de bijbel niet echt so ciaal zijn. Spr. deed een beroep op zijn gehoor om sociaal te zijn met Christus. Na de pauze werd door de toneelgroep voor de tweede maal op uitstekende wijze opge voerd de comedie „De familie Kruif houdt vakantie". Dit reeds eerder béschreven stuk vond bij de aanwezigen zeer veel bijval, evenals de muzikale verzorging van deze avond. Aan het slot van de avond dank te de voorzitter allen die tot het welslagen van deze avond hadden bijgedragen. Tenslotte ging ds. Q. Huijser voor in dankgebed. Filmavond Ned. Blindenbond Donderdag 18 jan. zal in café „Volharding" alhier een kunst- en filmavond van de Nederlandse Blindenbond worden gehouden. Ook zal de Zonnemairse Boeren- kapel haar medewerking verlenen. KERKWERVE Ringvergadering C.J.V, te Kerkwerve De C.J.V. afdeling Kerkwerve was op vrijdag 12 januari 1962 de gastheer van de leden der C.J.V. kring Schouwen-Duiveland. In de consistorie der Ned. Herv. werk waren ongeveer 60 jongeren bijeen. Voor de pauze stond de avond on der leiding van de vice-presidente mej. M. Schot, die de avond open de met gebed en bijbellezing. On der regie van mej. Schot werd een welkomstspel gespeeld, verzorgd door alle groepen. In de pauze was er eenverloting ten bate van de ringkas. Na de pauze kon aan een forum onder leiding van de heer K. van Ruiswijk, vragen worden gesteld betreffende het christelijk jeugdwerk. Deze zeer geanimeerde avond werd gesloten door de voor zitter van de kring Schouwen-Dui veland, de heer Groenleer te Zie rikzee. HAAMSTEDE Jaarvergadering Ned. Herv. Kerkkoor Het Ned. Herv. Kerkkoor hoopt op donderdag 18 januari a.s., des avonds in de winterkerk, haar jaarvergadering te houden. Op het programma staan een 10-tal zang nummers. Dan volgt de opvoering van het toneelspel „Gesloten ogen". Het belooft weer een goede avond té worden. „Youth for Christ"-rally „Youth for Christ" Westhoek hoopt vrijdag 19 januari a.s. een bijzondere jeugdavond te houden in het Ger. Jeugdgebouw te Haam stede. De toegang is vrij. De mede werkers zijn Jaap Zijlstra, de be kende spreker, Herman Kloppen burg, zangleider, Frans v. d. Reij- den, piano en de van de grammo foonplaten bekende „Glory Sin gers". Iedereen is hartelijk welkom op deze avond. Als jeugd wordt hier beschouwd een ieder die jeug dig is en die een jeugdig hart heeft, dus in de leeftijd van 10-80 jaar. Bakkerij verkocht De brood- en banketbakkerij, ge vestigd aan de Noordstraat, waar in gedurende een groot aantal ja ren de heer C. J. de Koster het bakkersbedrijf uitoefende, is vori ge week verkocht. De eigenaar, de heer M. C. de Koster uit Burgh heeft het gehele pand verkocht aan de heer A. W. van de Zande, eveneens wonende te Burgh (Wes- tenschouwen). Het is nog niet bekend of het bakkersbedrijf ver der uitgeoefend zal worden. Ingezonden mededeling van onze gemoderniseerde zaak nieuwe etalages grotere expositieruimte woninginrichters Mol 19 Zierikzee SCHARENDIJKE Ned. Bijbelgenootschap Filmavond De afdeling Brouwershaven van het Nederlandsch Bijbelgenoot schap organiseert op dinsdag 16 ja nuari aanstaande in het ger. jeugd gebouw te Scharendijke een film avond, waarop films worden ver toond die betrekking hebben op het werk van de bijbelgenoot schappen in de wereld. „Op de kruispunten der wegen" is de titel van een nieuwe kleurenfilm van dertig minuten over bijbelverta ling, -druk en -verspreiding. Te zien is hoe een colporteur moet trekken om een Indianenstam in Arizona met de bijbel te bereiken. Verder geeft deze film kleurrijke beelden uit Kongo, Soa Paulo, Ja pan, Korea en India. „En vertelt al wat gij gezien hebt" is een zwart-wit film, waar in de reisroute wordt aangegeven door de z.g. Rembrandtbijbel. In beeld en woord vertelt de film al wat er te zien is in Nazareth, langs de Jordaan, de oude vesting Je richo, de woestijn, Kapernaüm en verder. De film eindigt met een oriënterende reis door Judea om dan te besluiten met een bezoek aan de herberg „De barmhartige Samaritaan". BRUINISSE Schip beschadigde voorsteven Pech blijkt het Goereese vissers schip Goeree 15 van schipper Maarten Lokker te achtervolgen. Berichtten wij donderdag dat er aan boord een klein, gelukkig on beduidend brandje was uitgebro ken, toen het schip in de repara tiehaven lag te Bruinisse, vrijdag werd met de nieuwe motor een prögftocht gemaakt, die wel uit stekend verliep, maar op het laat ste ogenblik aanleiding werd tot een ernstige schadepost. Toen men het schip wilde afmeren in de nieuwe gemeentehaven liep het met volle kracht op de havenmuur. De havenmuur werd niet bescha digd, maar het schip kreeg een op drie plaatsen gebroken voorsteven. Scheepswerf van Duivendijk en Zonen zal de schade herstellen, c.q. het schip van een nieuwe voorste ven voorzien. Collecten Ned. Herv. kerk De te Bruinisse in de Ned. Herv. kerk gehouden oudejaarscollecte bracht f 762,30 op. De zendings bussen in deze kerk hebben in 1961 f 920,66 opgebracht, waardoor voor de zending in dit jaar f 3012,65 bij eenkwam. Het verjaardagsfonds ten slotte (wederopbouwfonds) le verde een bate voor de aflossing van de nog resterende schuld op het na-oorlogse kerkgebouw op van f 1371,83. RENESSE Eerste lustrum Plattelandsvrouwen Ter gelegenheid van haar eerste lustrum organiseert de afdeling Noordwelle e.o. van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen op donderdagavond 18 januari a.s. in het Dorpshuis te Renesse een feestelijke bijeenkomst. Na de ope ning en het zingen van het bonds lied zal er op deze avond gelegen heid zijn tot het aanbieden van ge lukwensen. Hierna zal een gedicht worden voorgedragen van mevr. M. Hanse-Bax, waarna het eerste gedeelte zal worden besloten met een viertal muzikale gymnastiek oefeningen. Na de pauze zal door de Landbouw Jongeren Gemeen schap Schouwen-Duiveland het to neelspel „Onweer" in vier bedrij ven van L. de Graaf ten tonele worden gebracht. De avond zal met een gezellig samenzijn, wat zal worden opgeluisterd door de „Melodie Stars", worden besloten. BROUWERSHAVEN Gift voor bejaardensociëteit Tijdens de laatst gehouden bij eenkomst der bejaardensociëteit te Brouwershaven bood één der be jaarden, ter ondersteuning van dit belangrijke werk, een mooie gift van f 25 aan. Voorwaar een daad, die navolging verdient. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Renesse II-Zonnemaire I 3-0 Een technisch beter spelend Re nesse is er op volkomen verdiende wijze in geslaagd Zonnemaire haar eerste nederlaag in de competitie toe te brengen. Zonnemaire had in de eerste helft het voordeel van de schuin over het veld staande wind. Direct, na de aftrap nam Renesse het initiatief in handen en de Zon nemaire-verdediging moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Zonnemaire probeerde steeds weer haar aanvallen over haar gevaarlijkste speler, rechts buiten Klompe op te bouwen maar deze kreeg door de goed dekken de Bezuijen praktisch geen kans gevaarlijk te worden. Na 10 minu ten spelen gaf de Renesse links buiten Boerma een uitstekende diepte-pass die door de snel sprin tende Goossens op tijd werd on derschept, waarna hij doelman de Munnik passeerde en geen moeite had het leder in het lege doel te plaatsen (1-0), Zonnemaire ging het hierna met verre schoten pro beren, die meestal de goede rich ting misten. Wel moest doelman Krijger bij een kogel van v. Leer- sum al zijn talenten tonen om zijn doel schoon te houden. Dank zij vooral het stuwende werk van Noordijk bleef Renesse een veld- meerderheid behouden. Verder dan een groot aantal corners wist de rood-witte voorhoede het voorlopig niet te brengen. In de 34e minuut slaagden de duinbewoners er in de voorsprong op te voeren, toen na een goede aanval over links Goos sens het leder in het centrum te pakken kreeg, waarna hij drie te genstanders passeerde en hij hoog en onhoudbaar inschoot (2-0). In de resterende tijd van de le helft kre gen de bezoekers een veldover- wicht waarbij evenwel de roodwit te defensie de rood-gele aanvallers weinig gelegenheid gaf gevaarlijk te worden. Reeds direct na de her vatting kreeg Renesse een tweetal goede kansen. Aggelink speelde het leder nog over toen hij een goede schietkans had, terwijl Goossens even later, toen hij was doorgebro ken, net naast schoot. Renesse bleef hierna domineren en toen in de 9e min. een der achterspelers van Zonnemaire binnen de beruchte lijnen een schot van Boerma met de hand blokkeerde, werd de hier voor toegekende strafschop door Goossens in een doelpunt omgezet (3-0). Ondanks deze achterstand bleef Zonnemaire moedig volhou den, maar slechts zelden slaagde zij er in enig gevaar voor de Re- nesse-veste te scheppen. De thuis club kreeg nog een groot aantal corners te nemen welke alle niets opleverden. Verder verrichtte doel man de Munnik in het Zonnemaire doel voortreffelijk werk door me nig gevaarlijk schot uit zijn heilig dom te werken. Kort voor tijd zag hij zelfs kans een strafschop, weer wegens hands, van Goossens on schadelijk te maken. Meer bewolkiug Verwachting tot dinsdagavond: Toenemende bewolking met mor gen enige regen of motregen; ho gere temperaturen; tot krachtig en langs de kust tot hard of storm achtig toenemende zuidwestelijke wind. 16 jan. Zon op 8.41, onder 16.59. Maan op 13.54, onder 4.27. Volle maan: 20 januari te 19.17. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 16 jan. 11.32 v.m. n.m. BROUWERSHAVEN 16 jan. 11.24 v.m. n.m. Doodtij: 15 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-1. - Het K.N.M.I. deelt mede: Op de Oceaan ten wes ten van Ierland is een diepe de pressie aangekomen, die vanmor gen in noordoostelijke richting koerste maar waarschijnlijk verder naar het noorden zal ombuigen. De depressie zal in onze streken de wind doen toenemen uit zuidwes telijke richting waarbii een nieuwe hoeveelheid zachte lucht ons land zal binnenstromen. Het doordrin gen van deze zachte oceaanlucht gaat gepaard met veel bewolking en tijdelijk regen. Scheepvaartberichten Alchiba, 13-1 van New Orleans naar Philadelphia. Ampenan, 13-1 van Bombay naar Madras. Kenia (t.), 13-1 te Kingston. Koratia (t.), 15-1 van Punta Cardon naar Trieste. a Te Manokwari in Nederlands Nieuw-Guinea heeft de bevolking opnieuw een demonstratie gehou den tegen de Indonesische aanspra ken op het gebied en voor hei zelfbeschikkingsrecht. Zondagmid- gad stroomde de bevolking naar •het verzamelpunt, een voetbalveld, voor 'n optocht door d<j stad. Toen de optocht begon, telde men reeds meer dan drieduizend deelnemers, en onderweg sloten zich hierbij honderden aan. STIJGENDE EXPORT Opbrengst uienteelt stelde in 1961 niet teleur BRUINISSE, 13-1. Vele kleinere landbouwers, die het ondanks de tegenslagen van vorige jaren in het seizoen 1961-1962 toch maar weer met de uienteelt geprobeerd heb ben, zullen daarvan dit seizoen al lerminst spüt hebben. De bolvor mige bruine vrucht onmisbaar voor het smakelijk maken van vele ge rechten, stelde dit jaar niet teleur. Een overvloedige opbrengst per hectare ging gepaard met een zeer redelijke verkoopprijs en de Ne derlandse ui krijgt in het buiten land weer zijn goede naam terug. Gebleken is weer, dat het buiten land graag een goede prijs betaald, voor een goede kwaliteit. Helaas moet worden geconsta teerd, dat men het koprot nog niet onder de knie heeft, maar het min der voorkomen van deze schimmel gepaard gaande met een scherpe selectie, van het Uien Uitvoer Controle-bureau heeft gemaakt dat men de Hollandse ui op de buiten landse markt weer graag ziet, spe ciaal in die periode, waarin de Poolse en Egyptische kwaliteiten nog niet op de markt zijn. Egypte komt half maart op de markt en voor die tijd zal Nederland zijn slag moeten slaan. Dat er een goede kans is, dat de telers, die een appeltje of in dit geval een uitje voor de dorst be waard hebben daarmee goed uit de bus zullen komen, moge blijken uit de voorspelling dat het buiten land nog wel 60.000 ton uien zal vragen, terwijl er naar schatting nog slechts 40.000 tot 45.000 ton uien in Nederland voor export be schikbaar zijn. Het cijfer van 60.000 ton (vraag) is af te leiden uit de laatste drie jaren na nieuwjaar ge- exporteerde hoeveelheden, die alle tussen de 60 a 70.000 ton liggen. De totale export overschreed nog in het oude jaar de 100.000 ton. Op 6 januari was 112.000 ton ge-ex- porteerd, terwijl de oogst geschat wordt op lm. 170.000 ton, waarvan dan nog afgaat de consumptie in eigen land. Waar de vraag waar schijnlijk het aanbod zal overtref fen hopen we voor de landbou wers, die hun uien hebben be waard en die dus recht hebben op een „bewaarloon" tegenover hun collega's die hun uien reeds in het najaar verkochten, dat de oude wet van vraag en aanbod opgeld zal doen en de prijs nog wat zal op trekken. In 1958 werden uitgevoerd 190. 000 ton, in 1959 ruim 120.000 ton en in 1960 165.000 ton. Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2