DE VERDWENEN KASSIER Nederlanders rookten (te) veel 6een bouwvallig boerderijtje Samenwerking bij bestrijding van pijn! CRefarine 4 Tachtig procent van gemeenteraadsleden stemden tegen het wetsontwerp Specialiteit NEEM DE TIJD OM GOEDKOOPTE ""TELEFONEREN ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 9 JANUARI 1962 No. 19105 1200 sigaretten per hoofd Vier grote en een zestal kleinere bedrijven hebben in 1961 de 13,8 miljard sigaretten geproduceerd, die gedurende het afgelopen jaar binnen onze landsgrenzen werden gerookt. Dat betekent een omzet van meer dan f 675 miljoen, waar van ongeveer f 400 miljoen in de staatskas zal belanden. De produ centen van sigaretten zullen onge twijfeld met voldoening het verloop van de Nederlandse sigaretten- markt volgen. Minder voldoening heerst er echter in kringen van de gespecialiseerde winkeliers, waar men met bezorgdheid de toenemen de concurrentie van de warenhui zen en supermarkets gadeslaat. Jaaromzet sigaretten I 675 miljoen De krachtige groei der Europese economie heeft ook in ons land er toe geleid dat de totale nationale welvaart groter is gewordenDien- lengevolge heeft het algemene con sumptiepatroon in de afgelopen jaren aanzienlijke wijzigingen on dergaan. Het totaal der consump tieve bestedingen is sterk toegeno men. Goederen die vroeger alleen door de rijken konden worden ge kocht, liggen nu binnen het bereik van grote kringen van onze bevol king. De consumptie krijgt uit de aard der zaak zijn belangrijkste impuls uit de loon- en salarisbeweging. Als gevolg van de stijging der lo nen is de consumptie de laatste ja ren aanzienlijk gestegen. De ver koop van personenauto's bijvoor beeld nam zeer snel toe en de spec taculaire groei van het aantal te levisietoestellen is eveneens een uiting van de toegenomen welvaart. Sedert 1954 zijn de bestedingen van huishoudelijke artikelen en woninginrichting verdubbeld en zijn die aan kleding en schoeisel met plm. 50 pet. toegenomen. Een uiting van grotere welvaart is ook het oplopend verbruik van vlees, banketbakkersartikelen, zuidvruch ten en.boeken. Ook de bespra ringen bij de spaarbanken zijn fors toegenomen. Tot en met september 1961 was het spaarverschil tussen stortingen en terugbetalingen bij de Rijks-postspaarbank en de alge mene spaarbanken reeds meer dan f 600 miljoen. Tenslotte wijst ook de snel toe genomen consumptie van sigaret ten op een grotere welvaart. In 1950 rookten de Nederlanders ge zamenlijk 8 miljard sigaretten, in 1955 11,7 miljard en in 1960 13,7 miljard. In 1961 zullen, gezien de omzetten In de eerste 11 maanden van dit jaar, de Nederlanders plm. 13,8 miljard sigaretten gerookt hebben. Dat betekent een omzet van f 675 miljoen! De fiscus sjiint hier overigens het meeste zijde bij. De accijns op een pakje sigaretten van één gulden bedraagt namelijk liefst f 0,62. Daarbij komt dan nog 5 cent omzetbelasting. Ruim f 400 miljoen van de totale omzet gaat in 1961 dus naar de staat der Ne derlanden. 150 merken Ruim 13,8 miljard sigaretten werden in 1961 dus in ons land ge consumeerd. Daarnaast draaiden we nog rustig de „shagjes" van een slordige 8Vz miljoen kilo shag. Ook de consumptie van shag laat een geduchte stijging zien. Sigaren werden er gemiddeld minder ge rookt dan voor de oorlog, maar toch is de sigarenverkoop de laatste drie jaar met ongeveer 35 pet. toegenomen. De consumptie van pijptabak is bepaald geringer dan voor de oorlog. Pruimtabak wordt niet meer maar ook niet minder verkocht dan voor 1940. De toename van het sigarettenverbruik is, ondanks alle krantenpublikaties en radiolezingen over longkanker, stellig het meest spectaculair. In 1955 rookten wij 1100 sigaretten per hoofd van de bevolking, op het ogenblik bijna 1200. De Nederlandse roker kan kie zen uit een kleine 150 merken. Die rijke keuze aan merken wordt overigens slechts door vier grote en een zestal kleinere bedrijven ge produceerd. Elk van deze bedrijven drijft grotendeels op enkele heel bekende en veel verkochte merken. Er wordt in ons land veel meer „American blend" dan „Virginia" gerookt. Bijna de helft van de in ons land verkochte sigaretten zijn van het Amerikaanse type, plm. 30 pet. is Virginia. De filtersigaretten staan op de derde plaats (plm. 15 pet.); tenslotte wordt dan nog een beperkt kwantum Egyptische en Franse sigaretten op de markt ge bracht. Proefvaart van de „France", Frankrijks trots op zee LE HAVRE, 8-1. Zaterdag 6- en zondag 7 januari heeft de „France", het nieuwe schip van de „Compagnie Generale Transatlan- tique" zijn laatste proefvaart ge maakt. Voor deze tocht had de rederij honderden gasten uit binnen- en buitenland uitgenodigd. Onder hen bevond zich ook de oud-president van de Franse republiek, de heer René Coty. De „France" vertrok van Le Havre en maakte een uit gebreide tocht door Het Kanaal. Zondagmiddag meerde het schip in Southampton, waar de plaatselijke autoriteiten aan boord kwamen en unaniem de lof van de „France" zongen. Tijdens deze ontvangst werd o.m. het woord gevoerd door de vrou welijke burgemeester van Sout hampton, mevrouw Gladys-Baker. Gedurende de reis vertelden de he ren Lafont en Ricard, respectieve lijk technisch directeur van de werven in Saint Lazaire en alge meen directeur van de rederij, het een en ander over de bouw van de „France", de opvolgster van de be kende „Normandië". De „France" die onder bevel van kapitein Croi- sile staat, is bijna 316 meter lang KERKNIEUWS Ned .Herv. Kerk Aangenomen naar Zwartemeer (toez.): A. Pomp, vicaris te Hattem. Bedankt voor Sommelsdijk: A. Kastelein te Hei- en Boeicop; voor Kerkwerve-Serooskerke: W. van den Hoek, voorheen zendingspre dikant, woonachtig te Leiderdorp; voor Bergambacht: J. C. Stelwagen te Woudenberg. De christelijke kerken in Azië en Afrika DRIEBERGEN, 7-1. Op de confe rentie over de kerken in Azië en Afrika, die dit weekeinde is ge houden in het Eijkmanhuis te Driebergen, hebben prof. dr. H. Kraemer en dr. C. L. van Doorn gesproken over de situatie van de christelijke kerken in respectieve lijk Japan en India en in enkele Afrikaanse landen. Zij sloten zich aan bij de uitspraak van prof. dr. H. Bergema, die de problemen van de Indonesische kerken heeft be handeld en daarbij stelde dat de christelijke kerken in bijna alle Aziatische en Afrikaanse landen kleine minderheden vormen, die thans op eigen benen moeten leren staan. Enerzijds willen deze ker ken zich solidair betonen met be wegingen van nationale verheffing en willen zij met kracht meehelpen aan de opbouw van hun land, maar aan de andere kant hebben zij de taak te zoeken naar een eigen evangelische gestalte en om een specifiek christelijke bijdrage te leveren op het gebied van o.m. de vorming en de verzoening tussen de rassen. en 34 meter breed. Zij bevat twaalf dekken en heeft een waterver plaatsing van 57600 ton. Het schip, dat dertig knopen loopt, kan on geveer 410 passagiers in de eerste klasse vervoeren en ruim 1600 in de toeristenklasse. De equipage telt 1144 koppen. Het schip, dat bin nenkort op de dienst Le Havre- Southampton-New York wordt in gezet, is voorzien van de nieuwste technische snufjes en biedt veel comfort. Ingezonden mededeling Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die el- kaars werking ondersteunen. Che farine „4" werkt echter niet alleen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 Gemeentelijke herindeling van Goeree-Overflakkee Het zoeken naar vermiste skiërs Twee Amerikaanse geleerden hebben een nieuw systeem bedacht voor het vinden van skiëres die onder een dikke laag sneeuw be dolven zijn. Daarbij moet een klei ne magneet bijvoorbeeld aan een schoen van de skiër bevestigd zijn. Door middel van een elektronisch apparaat zou de vermiste veel sneller kunnen worden gevonden dan volgens andere methoden. Het denkbeeld zou reeds met succes in de Zwitserse Alpen zijn toegepast. SPORT DAMMEN Internationaal dam toernooi HOOGEZAND, 8-1. Van vrijdag 12 t.rn. zondag 14 januari a.s. wordt in Hoogezand-Sappemeer onder auspiciën van de damclub „Houdt stand" een internationaal damtoer- nooi gehouden. Naast de Neder landse spelers Dalling eh de Jong (beiden Groningen) en Mensonides en Plukker (beiden Hoogezand- Sappemeer) zullen ook de Senega- lezen Baba Sy en Kouate aan het toernooi deelnemen. DEN HAAG, 8-1. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben maandagmorgen in Den Haag tij dens een openbare vergadering het vijfde wetsontwerp betreffende de voorgenomen herziening van de gemeentelijke indeling van het eiland Goeree-Overflakkee behan deld. Het wetsontwerp behelst, dat de zelfstandigheid van de dertien gemeenten van het eiland wordt opgeheven en vier nieuwe gemeen ten worden gevormd. De gemeenten Ooltgensplaat, Den Bommel en Oude Tonge zouden hierbij samengevoegd moeten wor den tot de gemeente Flakkee; de gemeenten Melissant, Dirksland en Herkingen tot de gemeente Dirks land; de gemeenten Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet tot een ge meente Middelharnis; en de ge meenten Ouddorp, Goedereede en Stellendam tot een gemeente Goe dereede. Tachtig procent van de gemeen teraadsleden van het eiland zijn te gen dit plan; in Middelharnis zijn de meeste voorstanders te vinden. De afgevaardigden van de oetrok- ken gemeenten hebben voor G.S. voor de laatste maal hun mening uiteengezet, naar aanleiding waar van G.S. advies zullen uitbrengen aan de minister van binnenlandse zaken. „Hoewel zij er na vijf be handelingen in 15 jaar tijds erover uitgepraat raken en niet veel nieuws meer naar voren kunnen brengen", aldus wethouder E. Snij ders (Goedereede). Hij voegde daar aan toe: „De regering is gewijzigd in de loop der jaren, maar wij be houden de indruk dat er ergens iemand is die steeds maar weer schaar en lijmpot wil gebruiken, en de kaart van het eiland verknipt en dat weer aan elkaar plakt". Het Deltaplan De .meerderheid der sprekers stelde, dat de huidige gemeenten hun taak in het Deltaplan zeer wel aan zullen kunnen, maar dat men echter niet „op het altaar van de rigoureuze reorganisatiepolitiek der regering „wil worden geofferd", zo als een der sprekers het uitdrukte. Wethouder L. Visser (Stellendam), aan welke gemeente vooral een re creatieve taak is toegedacht in het Deltaplan, zei o.m. „Wij zullen zelf een recreatiegebied scheppen, waar zowel de Commissaris der Konin gin als een ketellapper zijn vertier zal kunnen vinden". Ook de raadsleden van de indus triële-, agrarische- en visserijge- Dit jaar: Beslist meer last dan gemak Niet omkomen in de welvaart Het nieuwe jaar is best om door te komen. Gesteld dan natuurlijk dat er geen echte oorlog komt, dat onze dijken het mogen houden en dat we geen verdere welvaartsstij ging behoeven mee te maken. Als we een beetje kalm aan doen en niet al te veel nodeloze zaken overhoop halen, kunnen we ook dit jaar onze lichamelijke en geeste lijke gezondheid heel goed in orde houden. Een klein autootje en een papegaai. Het is natuurlijk een beetje moeilijk om niet aangestoken te raken door de algemene rusteloos heid, de wijdverbreide hebzucht en de daarbij behorende permanente ontevredenheid. Maar mensen met een elektri sche klok, een elektrisch strijkijzer een elektrische stofzuiger, een elek trische koffiemolen, een elektrisch scheerapparaat en een elektrische broodrooster hebben toch al een heleboel comfort! Van ons mogen ze daar nog best iets bij hebben, b.v. een radiotoe stel, een grammofoon, een televi sieontvanger, een telefoon, een aquarium, een leesportefeuille, een bromfiets. Nee werkelijk, we willen niet kinderachtig zijn: er mag best nog een heel klein autootje bij en een hond of een poes of een papegaai, een douchecel en een siertuin. Leven niet kompliceren. Maar als we er over denken wat we nu nog eens aan zullen schaf fen, of zullen laten doen, mogen we 'ons toch wel terdege afvra gen of we van het vurig begeerde ook werkelijk plezier zullen heb ben. We moeten dan werkelijk even goed doordenken, want veel din gen die we bestellen omdat het zo geriefelijk en zo aangenaam is, blijken ons leven vaak allerake ligst te kompliceren. Een wasmachine :daar heeft een mens beslist gemak van. De voor delen van zo'n apparaat wegen duidelijk op tegen de nadelen van MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 8-1. Officieuze noteringen per 100 kg.: Tarwe - klein aanbod - door sneekwaliteit op basis 17 pet. vocht tot f 32,40 per schip, franco fabriek - tot f 32,15 per auto. Voedergranen: Maalgerst volgens monster f 24,75-26,75. Kippegerst volgens monster f 26,50-27,50. Rog ge volgens monster f 23-24. Haver volgens monster f 22-24,50. Peulvruchten franco Rotterdam: Groene erwten op monster f 26-29, prima kwaliteiten tot f 32. Schok kers op monster f 26-29. Capucij- ners op monster tot f 33,50. Bruine bonen boerenschoon - volgens mon ster f 45-52,50. Aardappelen ROTTERDAM, 8-1. Klei-aardap- pelen 35 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje f 10,50-12; IJselster f 8,75- 9.25; Bevelander f 12-13,50. Klei-aardappelen 38 mm op waarts: Furore f 10-12,50. Voeraardappelen f 1,50-3,50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoonvaarden vastge steld voor de" verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. afbetalingstermijnen, tegen de rompslomp bij storingen en tegen het in de weg staan van het ding. Ook een elektrische bordenwas ser (messen, vorken, lepels en kopjes gaan er ook in) is gemak kelijk besteld, het plaatsen gaat vrij eenvoudig ,de vuile voeten in de gang die daardoor ontstaan, zijn in een wipje opgedweild. Heiebiel gezeur. Met karweitjes in huis, waardoor het O zo gezellig kan worden, lig gen de dingen meestal anders. Dat geeft doorgaans zoveel rommel, overlast en ergernis, dat de nade len de voordelen overtreffen. Het maakt daarbij meestal niet veel verschil of we „het zelf doen" of dat we het werk overlaten aan timmerlieden, metselaars, schilders elektriciens, stoffeerders en lood gieters. Dagen of weken ligt alles onder het kalkstof, onder de stukjes af val of onder de pluizen. Iedereen valt over gereedschappen, verf potten en plaktafels. En als 't dan klaar is, zit er iets scheef of laat er iets los, bladdert de verf of ontstaat er lekkage. Dan begint de ergernis en de ruzie en een heleboel ander gezeur. Dr. H. W. SCALONGNE KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Kerkwerve-Seroos kerke: M. v. d. Hoek, v.h. zendings predikant, wonende te Leiderdorp. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Zwaagwesteinde: J. Brons, Bunschoten. Ger. Gemeenten Bedankt voor Meliskerke: A. Hofman, Zeist. meenten, betoogden de komende problemen aan te kunnen zonder hun zelfstandigheid te behoeven op te geven. Ook het motief van „sou- vereiniteit in eigen kring" werd door een der afgevaardigden tegen het samenvoegingsplan ingebracht. Voorstanders van het plan uit Middelharnis stelden hier tegen over, bereid te zijn de zelfstandig heid op te offeren voor het belang van het gehele eiland. Als reden hiertoe voerden zij aan dat door bundeling van krachten betere ge meenteclassificatie, een financieel sterker beleid en vooral meer be stuurskracht mogelijk zal worden. Popperig gedoe Een Deense firma zal bin nenkort overgaan tot de produktie van etalage-pop- pen, die gelijkenis vertonen met Jacqueline Kennedy, de echtgenote van Ameri ka's president. De poppen, die ongeveer 750 gulden per stuk zullen kosten, zullen voornamelijk worden ver kocht aan exclusieve da mesmodemagazijnen in een dertigtal landen, ïoaaronder waarschijnlijk ook de Ver enigde Staten. De Ameri kaanse ambassade in Ko penhagen wilde geen com mentaar leveren op deze plannen. VISSERIJBERICHTEN Jaarvergadering D.E.L. te Arnemuiden Op de aanstaande jaarvergade ring van de Visserijvereniging „Draagt Elkanders Lasten", om vattende de vissers van Vlissingen, Veere en Arnemuiden, op 13 janu ari 1962 in het verenigingsgebouw te Arnemuiden, zullen onder an dere aanwezig zijn dhr. A. L. S. Lockefeer (voorzitter Zevibel en de Commissie van Acht) benevens de leden van de Commissie van Acht van Zevibel. Het ligt in de bedoeling van ge dachten te wisselen over de toe passing van de tegemoetkomingen aan de vissers op grond van het Interim Rapport van de Commis sie ex. art. 8 Delta-wet. Het zal van belang zijn op deze vergadering te vernemen welke wensen er nog leven bij de vissers die genoodzaakt werden hun be drijf van Veere naar Colijnsplaat te verplaatsen. Van algehele tevredenheid bij deze vissers is beslist nog geen sprake. Zondag hebben in Dax vier duizend mensen deelgenomen aan een betoging tegen de O.A.S., die eindigde met het leggen van een krans op het plaatselijk monument voor de doden uit de oorlog. Ingezonden mededeling T afelzilver ONZE OURER Ingezonden mededeling Automatisch interlokaal telefoneren na 1/3 goedkoper, op werkdagen van 7 uur 's avonds tot 8 uur 's morgens en tijdens het weekeinde van vrijdagavond 7 uur tot maandagmorgen 8 uur. PTT De Sowjet-Unie heeft de V.N. in een brief aan secretaris-gene raal Oe Thant verzocht steun te verlenen aan haar pogingen om de uitlevering te verkrijgen van gene raal Adolf Heusinger, voorzitter van het permanente militaire NA- VO-comité in Washington. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Een uitslaande brand heeft de gemeentelijke kleu terschool „Alberda" te Den Haag in een ruïne van verkoolde binten herschapen. De brand in de houten noodschool (een grote in 1948 ver bouwde schuur) werd ontdekt door een passerende wagen van de re cherche. DEN HAAG. Op uitnodiging van de Fins-Nederlandse vereniging zal de minister van handel en in dustrie van Finland, prof. Ilmari Hustich, op 18 januari voor een be zoek aan Nederland aankomen. DEN HAAG. Er wordt hard ge werkt aan de voorbereidingen voor de jubileumtentoonstelling „Hof- stadbloem", die van 19 tot en met 29 april ain het eveneens jubi lerende Houtrust in Den Haag ge houden wordt. Op de tentoonstel ling in Houtrust zullen alle in die periode bloeiende snijbloemen, pot planten en bollen, in bloei getrok ken heesters en tropische gewassen te zien zijn. AMSTERDAM. De 47-jarige ex- employé van de Amsterdamse Bank J. E. die in oktober jl. naar Duits land vluchtte na zijn werkgever voor ruim f 800.000 te hebben be nadeeld, is aan de Nederlandse po litieautoriteiten in Venlo uitgele verd. Hij werd in Baden-Baden ge arresteerd en wachtte daar sinds dien in een politiecel op zijn uitle vering naar Nederland. DEN HAAG. Alle tekenen wijzen er op, dat de ministers van land bouw van de zes landen van de E.E.G. pas de volgende week zul len toekomen aan de beslissende aanpak van de twee grote vraag stukken, die in het raam van een gemeenschappelijk landbouwbeleid nog op een beslissing wachten: de ontsnappingsclausule en de kwestie van de prijstoenadering van de landbouwprodukten in de gemeen schap. ROTTERDAM. Het Duitse stoom schip „Werrastein", 6.000 ton en uit Bremen afkomstig, heeft tijdens de mist bij het vertrek uit de ha ven van Rotterdam het Nederland se binnenschip „Richard III", 913 ton, overvaren. Dit laatste schip, met erts geladen, zonk vrij snel. De vijf opvarenden konden door de bemanning van een sleepboot, die ip de buurt was, uit het water ge haald worden. Feuilleton 37 Gert toonde zijn penning. „Poli tie Dorringen. U hebt zoeven een jongedame naar het ziekenhuis te Dorringen gebracht. Waar hebt u haar opgepikt?" „Is er dan wat met haar? Ze zei, dat ze verpleegster was, treinver- traging had gehad en om negen uur moest beginnen". Gert knikte .„Dat klopt, chauf feur. Er is niets met haar aan de hand, maar ik zou wel willen we ten, waar ze ingestapt is". „Nou, op het stationsplein in Hengelo". „Hengelo? Hoe laat was dat? Weet u dat nog?" De man dacht even na. „Laat eens zien: een minuut of tien voor negen, denk ik". „Tien voor negen?" Gert keek verbaasd op. „Maar man, dan moet je als een bezetene gereden heb ben!" „O, mijn wagen kan met gemak honderdtien halen. En binnendoor van Hengelo af, dan is het net een klein half uurtje. Bovendien voor een flinke fooi doe je wel eens wat, nietwaar?" „Allicht. U hebt zeker geen idee uit welke trein ze is gekomen? Ze sprak immers van vertraging?" „Nee, dat heeft ze niet gezegd. Wel van die vertraging ,maar niet door Frank van Falckenoort met welke treinWacht eens, de Scandinavië-express had veertig minuten vertraging. Dat hoorde ik door de luidsprekers omroepen. Best mogelijk, dat ze daaruit ge komen is". De Scandinavië-expressna tuurlijkdat was het! Gert ging ineens een licht op. Stom, dat hij daar niet aan gedacht had. Van der Haas was naar het buitenland vertrokken en leefde daar wellicht onder een andere naam. En de Nederlandse politie maar zoeken. „Bedankt, chauffeur, dat is alles. Sigaret?" Toen de wagen doorgereden was stapte Gert nadenkend weer achter het stuur en draaide om haar huis. Wel verdraaid, dat hij daar nu niet aan gedacht had. Maar hoe was dat zustertje gisteravond dan in Duitsland gekomen? Enfin, dat zou hij ook wel uitkienen. 16 De volgende morgen ontmoette Gert, die op de fiets een boodschap deed in het dorp, Gerarda. Hij stapte af en hield haar staande. Ze lachte. „Hallo, heb je niks beters te doen, dan een beetje rond te toeren?" Hij kneep een oog dicht. „Moet je vanmiddag nog naar de stad? Boodschappen doen?" „En na afloop een bioscoopje? Nee .meneer de rechercheur, dat feest gaat niet door. Ik kan niet om de haverklap smoesjes verzin nen om het dorp uit te gaan". Hij haalde zijn schouders op. „Jammer. Ik had wat met je wil len babbelen, zie je?" „O, daar voel ik best voor. Maar moet dat persé in de stad?" Hij keek haar even nadenkend aan. Af en toe vvist-ie beslist niet, wat hij aan die dochters had. De één kon hem wel doodkijken, de ander was ook niet bepaald gek op hem en dezenam ze hem in de maling of was ze serieus? „Vanmiddag om een uur of drie? Als je dan de Rijksweg opwandelt, dan kom ik wel achter je aan met de auto". Ze knikte. „Dat komt in orde. Om half drie smeer ik 'm. Dan ma ken moeder en Cobie toch een dut je. Oké. Je ziet me wel verschij nen. Je hebt zeker nieuws?" Hij knikte. „Ja, ik vorder wel. En dat wilde ik je juist vertellen, zie je?" Ze keek even in het rond en boog zich naar hem toe; „Hij is er vandoor, he? Met een ander. is 't niet?" Langzaam schudde hij zijn hoofd „Ik vrees, Grada, dat je teveel films gezien hebt. Maar wat ik weet, vertel ik je van middag wel. Tot zolang dus maar geduld, he?" Ze knipoogde even. „Je zult zien, dat ik gelijk heb", antwoordde ze raadselachtig. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5