DE VERDWENEN KASSIER 1,50 Herziening van de pensioenbedragen A.O.W. en A.W.W. KANS OP NIEUWE BELEMMERINGEN Nog geen schot in de E.E.G. landbouwbesprekingen BRUSSEL, 6-1. Minister Mar(j- nen betoogde zaterdagochtend in de ministerraad van de E.E.G., dat het een ernstige zaak zou zyn, in dien in het gemeenschappelijk landbouwbeleid nieuwe belemme ringen zouden worden ingevoerd voor de thans betrekkelijk vrije handel in groenten en fruit in de gemeenschap. De Nederlandse mi nister heeft dit vraagstuk ook in een afzonderlijk onderhoud met de Duitse minister van Landbouw, Schwarz, besproken. De enkele uren, die de ministers van de zes E.E.G.-landen zaterdag ochtend weer aan de landbouw vraagstukken besteedden, brachten geen enkele verdere toenadering op de kernvraagstukken. De stand punten bleken daarentegen te zijn verstard en de vrees neemt toe, dat het deze week weer een wedloop met de tijd zal worden. De Itali aanse delegatie heeft doen weten, dat het overleg op zijn laatst vrij dag a.s. moet worden afgebroken in verband met de politieke ont wikkelingen in Italië, waar het volgende weekeinde een belangrijk congres van de christen-democra ten wordt gehouden. Of de minis ters dan reeds voldoende overeen stemming zullen hebben bereikt om tot het ingaan van de tweede etappe van de overgangsperiode van het E.E.G.-verdrag te kunnen besluiten, is vooralsnog een open vraag. Ingezonden mededeling •n wintervoeten, oen Jaarlijkse kwelllngl Jeuk en pijn verdwjjnen snel met heilzame, .dlepwerkende KLOOSTERBALSEM verzacht en verlicht aan- doeningen van huid en spieren. Huisapotheek In 1 potje De administratie in het middenstandsbedrij f (Ingezonden) (Slot) Wij willen hier enkele belang rijke punten aangeven, waarop uw administratie U beslist volledig moet kunnen informeren. Laten we beginnen met de om zet. Het verloop daarvan moet U uit uw boeken kunnen aflezen. Het omzet-verloop moet U nauwkeurig kennen, want dat moet U onder andere de gegevens opleveren voor uw verdere inkooppolitiek. En dan gaat het niet alleen om de totale omzet, doch ook om die van de verschillende artikelen of artikel- groepen. Met het oog op de te be halen winst moet U niet teveel, maar ook niet te weinig inkopen. Uw voorraad moet niet te groot, maar ook niet te klein zijn. Uit de omzetcijfers moet U kunnen vast stellen welke gangmakers onder de door U gevoerde artikelen zijn en tevens moet U kunnen bepalen welke artikelen een zeer lage om- zet-snelheid hebben. De kosten vormen eveneens een zeer belangrijk bedrijfseconomisch gegeven. Ook daarvoor moet uw administratie U volledig kunnen inlichten. En dan ook weer niet al leen over de totale kosten, doch eveneens over de verschillende soorten van kosten en het verloop daarvan. Deze bepalen immers me de het bedrijfsresultaat. De financiële positie van uw be drijf, het contante,-geld waarover U op een bepaald' moment kunt beschikken, moet ook zonder veel moeite uit uw administratie kun nen worden vastgesteld. De stand van vorderingen en schulden bij voorbeeld. By krediet-behoefte Veronderstel eens, dat U plannen tot uitbreiding van uw bedrijf hebt. Of dat U moet overgaan tot aan schaf van nieuwe (moderne) be drijfsmiddelen en dat U zelf niet over voldoende financiën beschikt. U kunt dan een beroep doen op kapitaal van derden. Er zal echter geen enkele kapitaalverschaffer te bewegen zijn tot het verlenen van krediet, als niet uit uw administra tie blijkt, dat uw onderneming „goed" is voor het aangevraagde bedrag. En dan de fiscus! Ook die stelt zijn eisen. Die stelt ook belang in uw administratie. En het geeft vertrouwen als blijkt, dat uw ad ministratie betrouwbaar en deug delijk cijfermateriaal kan verstrek ken. Dit zijn zo enige zaken - bij lange niet volledig - die wij U hebben willen voorhouden met be trekking tot uw administratie en de noodzaak daarvan voor een verantwoorde bedrijfsvoering. Als uw administratie niet in orde is, aarzel dan niet om U te laten voorlichten. De weg daarvoor heb ben wij in dit artikel aangegeven. fot slot' dari nog een korte op merking over bedrijfsvergelijking. De'( meest doelmatige weg tot ver betering van uw bedrijfsvoering bestaat in het uitwisselen van er varingen met uw collega's. Doch daarvoor is een goed verzorgde ad ministratie een eerste vereiste. Houdt steeds het bekende gezeg de voor ogen: „Wie schrijft, die blijft". Hausse in schommelstoelen Het blad „Berliner Morgen- post" maakt melding van een hausse in oude schom melstoelen in Berlijn sedert men onlangs op het televi siescherm president Ken nedy heeft zien schomme len in een dergelijk meu bel. De stoelen, die een paar maanden geleden vrijwel niets opbrachten, worden nu verkocht voor prijzen tot 400 mark. De Westduit- se meubelindustrie biedt moderne schommelstoelen aan voor 100 tot 265 mark. Bietencampagne 1961 duurde korter dan jaar daarvoor Gemiddelde opbrengst: 47.600 kg/ha Russische hulp voor Egypte CAIRO, 7-1. De Sowjetrussische premier en partijleider Chroesjtsjef heeft president Nasser van Egypte in een persoonlijke boodschap eco nomische hulp aangeboden. De Sowjet-Unie heeft Egypte reeds eerder deze en militaire hulp verleend. OUD BEIJERLAND, 7-1. De bie tencampagne in 1961 heeft korter geduurd dan het jaar daarvoor. Dit is het gevolg van een min dere uitzaai en tevens van een be langrijk lagere hectare-opbrengst dan in 1960. Het bietenareaal in Nederland bedroeg toen 93.000 ha. met een bietenopbrengst van 500 miljoen kg. of 53.700 kg./ha. Het afgelopen jaar bedroeg het areaal 85.000 ha. met een opbrengst van 4.050 miljoen kg. of gemiddeld 47.600 kg./ha. De gemiddelde dag capaciteit van de twaalf Neder landse suikerfabrieken lag in deze KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Bij de N.V. Nutricia in Zoetermeer is een ongeluk ge beurd, dat aan de 26-jarige H. Vis uit Benthuizen het leven heeft ge kost. De heer Vis was bezig met laswerkzaamheden op een water tank. HOEVELAKEN. Op de Zuider zeestraatweg onder Hoevelaken is de 60-jarige krantenbezorger B. om het leven gekomen door een verkeersongeluk. Toen hij op zijn bromfiets schuin de straatweg overstak werd hij gegrepen door een personenauto. De heer B. over leed ter plaatse. METSLAWIER. In Oosternij- kerk (Fr.) is een grote boerderij door tot nog toe onbekende oor zaak gedeeltelijk afgebrand. Het woonhuis, dat veel waterschade opliep, kon behouden worden, doch schuur en stallen gingen geheel verloren. Daarbij zijn 26 koeien in de vlammen omgekomen DEN HAAG. De K.L.M. en de Perzische Luchtvaartmaatschappij P.A.S. (Persian Air Services) heb ben een charterovereenkomst ge sloten welke inhoudt, dat de P.A.S. vanaf 10 januari eenmaal per week de dienst Teheran-Amsterdam zal uitvoeren met een van de K.L.M. gecharterd vliegtuig, zo deelt de K.L.M. mede. ROTTERDAM. Zaterdagmorgen is in het Museum voor Land- en Volkenkunde in Rotterdam een tentoonstelling over Peru voor het publiek opengesteld. EINDHOVEN. De 34-jarige J. Roesingh uit Eindhoven, die sinds 28 oktober werd vermist, blijkt die dag te zijn verdronken in de rivier de Ruhr op Duits gebied. De heer Roesingh is verongelukt, toen hij met een kano over de Ruhr naar ons land wilde komen. AMSTERDAM. De maatschappij Tuschinski heeft, zo deelt de direc tie mede, met ingang van donder dag 28 december de vertoning van het Nederlandse filmjournaal in haar theaters gestaakt. AMSTERDAM. Ruim 31.000 uur- en weekloners en meer dan 10.000 employé's met maandsalarissen van de Philipsbedrijven in Neder land hebben zich - aldus de Phi lips Koerier - bereid verklaard minstens twee kwartjes per jaar af te staan voor de kankerbestrij ding. DEN HAAG. Het Koninklijk Ne derlands Landbouwcomité heeft een jaarlijkse prijs van f 100Ö,- in gesteld voor diegene, die in een be paalde periode op bijzondere wijze heeft bijgedragen tot het verster ken van ,de goede betrekkingen tussen het Nederlandse volk en zijn land- en tuinbouw. EMMEN. De ruim 30-jarige mevrouw A. Klaassens-Smöck te Emmen is door gasverstikking in haar woning om het leven geko men. Het 11-jarige'dochtertje van de familie K. werd bewusteloos bij haar moeder aangetroffen; zij werd door de brandweer met zuur- stofapparatuur bijgebracht campagne op 46 a 47 miljoen kg. bieten per etmaal. De produktie van de Nederlandse suikerindustrie bedraagt 522.500 ton witsuiker. Volgens de statistieken bedraagt het binnenlands verbruik 480.000 ton. De suikerindustrie zal onge veer 42.500 ton suiker tegen de we- reldsuikermarktprijs, momenteel 35 gulden per 100 kg. lager dan de garantieprijs, moeten verkopen aan buitenlandse gegadigden. Een voorlopige berekening wijst uit, dat het verlies door overpro- duktie aan de bietentelers gerok- kend, f 14.500.000 bedraagt. EEN MERKWAARDIG SCHRIJVER Ambrose Bierqe en zijn „duivels ivoordenboek? Ambrose Bierce (1842-1913 was een der minder belangrijke Ameri kaanse schrijvers, wiens naam toch niet aan de vergetelheid moet wor den prijs gegeven: zijn werk heeft in zeker opzicht zijn eigen verdien ste en zijn invloed op anderen kan niet worden weggecijferd. Hij was een fel schrijvende jour nalist in San Francisco, wiens scherpe commentaren op de zwak heden der mensen velen genoegen hebben verschaft - en anderen tot razernij brachten. Hij bezat een heerlijk gevoel voor humor naast een bijtend cynisme, die tezamen iedereen op wie hij het had ge munt, tot wanhoop konden bren gen. Bierce had een vruchtbare pen en behalve zijn krantenartikelen schreef hij ook korte verhalen. Maar hij zal vooral bekend blijven als de auteur van „The Devil's Dic tionary". Jarenlang schreef hij zijn dage lijks artikeltje in de „Wasp" en daarin gaf hij geregeld definities van heel gewone woorden. Die om schrijvingen werden later in boek vorm uitgegeven en worden tot op de huidige dag graag gelezen. Wij zullen er hier enkele laten volgen, die ook thans nog niets van hun bijtende humor hebben verloren. Lafaard: iemand die bij dreigend gevaar met zijn benen denkt. Vuurtoren: een hoog gebouw aan de kust, waarin^-de regering een licht en de vriend van een poli ticus heeft ondergebracht. Bekend kunstschilder omgekomen DEN HAAG, 7-1. Gisternacht is in Den Haag de Haagse kunst schilder Jacob Nanninga overleden tengevolge van een auto-ongeval. De heer Nanninga kwam des avonds met zijn auto op 't Schel- deplein te Den Haag frontaal in botsing met een tram van de H.T.M., waarschijnlijk doordat hij te veel links hield. De brandweer moest hem uit het autowrak be vrijden. Enkele uren na zijn over brenging naar het ziekenhuis Zuid- wal overleed hij. FLITSEN UIT HET BUITENLAND NEW YORK. Het Kindernood- fonds van de Verenigde Naties (UNICEF) heeft 50.000 dollar be schikbaar gesteld voor de aankoop van medicamenten ter bestrijding van een cholera-epidemie in de Philippijnen. Bij de tienduizend door cholera getroffenen zouden zich veel kinderen bevinden. LISSABON. De Portugese reger ring heeft een verzoek van Thant, de waarnemende sekretaris-gene- raal der Verenigde Naties om waar nemers van de Volkerenorganisatie te vestigen op vliegvelden en an dere plaatsen in de Portugese kolo nie Angola, afgewezen. WARSCHAU. Het Warchause dagblad „Kurier Polski" heeft in zeer voorzichtige bewoordingen ge meld dat dezer dagen een bomaan slag is gepleegd in een hotel in de Poolse stad Bialystok, waarbij tal rijke mensen werden gewond. LARKANA (west-Pakistan). Pre sident Ajoeb Khan van Pakistan heeft in een toespraak te Larkana, in het westen des lands, verklaard dat India „een reusachtig leger" aan de grens met Pakistan heeft samengetrokken. „Ons land staat thans bovenaan het Indische inva sieprogramma", aldus Ajoeb Khan. BEIROET. In Beiroet is officieel medegedeeld, dat drie leden van de verboden nationalistisch-sociale partij, die aansprakelijk wordt ge steld voor de mislukte staatsgreep in Libanon, tijdens een poging tot ontsnapping zijn gedood. WASHINGTON. President Ken nedy zal donderdag a.s. op een ver enigde zitting van het Huis van Af gevaardigden en de Senaat de jaar lijkse boodschap over de stand van zaken in de V.S. (State of The Uni on) voorlezen.' ALGIERS. Franse militairen zijn nabij Setif, in oost-Algerië, in een hinderlaag gelopen. Aan Franse zijde vielen achttien doden, terwijl zeven militairen werden gewond. Maandag: in beschaafde landen, de dag na de sportwedstrijden. Muis: een dier dat zijn weg met flauwvallende vrouwen bezaait. Geschiedenis: een meestal vervalst verslag van meestal onbelangrij ke gebeurtenissen, die tot stand gebracht werden door heersers, meestal schurken, met behulp van soldaten, meestal dwazen. Vork: een instrument dat hoofdza kelijk gebruikt wordt om een stuk dood beest in de mond te stoppen. Overwerkt: een gevaarlijke kwaal, die'zich voordoet bij hogere amb tenaren, wanneer ze zin krijgen te gaan vissen. MUTATIE IN ZEELAND Hoofdingenieur-direk- teur Volkshuisvesting met pensioen De heer M. D. A. Glerum, hoofd- ingenieur-direkteur van de Volks huisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zeeland, legt einde februari zijn funktie neer. Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd is hem eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend, onder dankbetuiging voor de in zijn funktie bewezen diensten. De heer Glerum wordt met in gang van 1 maart aanstaande op- gevolgd door ir. L. D. Huisman, thans -plaatsvervangend hoofdinge nieur^ direkteur van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zuid-Holland. Het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk Paar LECH AM ARLBERG, 7-1. Het koninklijk gezin heeft zondag te Lech in de Oostenrijkse provincie Vorarlberg strikt en familie het 25-jarig huwelijksfeest van konin gin Juliana en prins Bernhard ge vierd. Het koninklijk paar had verzocht geen feestelijkheden te organiseren, aan welke wens ge volg is gegeven. Alleen de familie Moosbuger, eigenaresse van het hotel heeft een boeket bloemen aangeboden. DEN HAAG, 5-1. In het Staats blad van 4 januari is opgenomen een Koninklijk Besluit van 22 de cember 1961, houdende vaststelling van een algemene maatregel van bestuur, strekkende tot herziening van de bedragen der pensioenen ingevolge de Algemene Ouder domswet en de Algemene Wedu wen- en Wezenwet. Beide wetten bevatten een bepa ling volgens welke bij algemene maatregel van bestuur de pensioen en uitkeringsbedragen moeten wor den verhoogd of verlaagd al naar gelang het indexcijfer der lonen is gestegen dan wel gedaald. De in de onderhavige wetten neergelegde pensioen- en uitke ringsbedragen zijn gebaseerd op het indexcijfer per 30 april 1960, dat 145 bedroeg. Op 30 november 1961 was een periode van zes maan den verstreken, gedurende welke het indexcijfer een verhoging van gemiddeld tenminste 3 °/o heeft ver toond ten opzichte van het cijfer 145. Overeenkomstig de bepalingen van genoemde wetten worden de nieuwe pensioenbedragen krach tens de A.O.W. per 1 december 1961: Het Britse blad „Daily Sketch" meent te weten dat prinses Marga ret van plan is koningin Elizabeth voor te stellen haar toelage, 15.000 pond sterling per jaar, in te trek ken. Talrijke Britse bladen menen dat uit het feit dat de echtgenoot van de prinses, lord Snowdon, ar tistiek adviseur van de „Sunday Times" wordt, afgeleid kan wor den dat de prinses zich wenst los te maken van de protocolaire eisen die het gevolg zijn van haar afhan kelijke positie. In welingelichte kringen te Washington is vernomen, dat de Russische regering West-Duitsland andermaal heeft voorgesteld twee zijdige onderhandelingen te begin nen over de toekomst van Berlijn en andere vraagstukken van ge meenschappelijk belang. Het doel is met uitsluiting van de westelijke grote mogendheden, regelingen te treffen. N.V.V.-secretaris over de vrije zaterdag AMSTERDAM, 6-1. „Degenen, die soms wat schamper spreken over de vrije zaterdag, moeten be seffen, dat het om een sociaal goed gaat". Dit betoogde de heer W. F. van Tilburg, secretaris van het N.V.V., tijdens een nieuwjaarsbij eenkomst van het N.V.V.kader in de hoofdstad. De heer van Tilburg zei uit som mige artikelen en discussies begre pen te hebben, dat de arbeiders zich met deze vrije zaterdag een slechte dienst hebben bewezen. Prins Bernhard sprak er in zijn kerstrede, zo zei de heer van Til burg, zelfs van dat de beruchte zaterdag ,bij vele mensen tot een obsessie zou zijn geworden en dat werken een straf zou zijn. „Op deze wijze wordt een onjuis te conclusie getrokken", zo meende de heer van Tilburg, die geloofde dat de vreugde over de vrije zater dag niet synoniem kan worden verklaard met een hekel hebben aan werken. voor ongehuwden f 1182,en voor gehuwden f 1872,(thans resp. f 1134,en f 1794, De nieuwe bedragen ingevolge de A.W.W. worden per 1 december 1961: voor weduwen zonder kinde ren, alsmede de tijdelijke weduwen- uitkering f 1578,(thans f 1512, voor weduwen met kinderen f 2292 (thans f 2196,voor wezen jon ger dan 10 jaar f 510,(thans f 486,voor wezen van 10 tot 16 jaar f 768,(thans f 732,en voor wezen van 16 tot 27 jaar f 1002, (thans f 960,per jaar. Reus voor dwerg STOCKHOLM, 6-1. De biblio theek van de Gothenburgse univer siteit heeft een reus onder de boe ken verworven in ruil voor 's we relds kleinste boekje. De reus, 17 duizend pagina's dik, is een kopie van de Chinese encyclopedie Yoeng-lo Ta Tien, die in het begin van de vijftiende eeuw werd ge schreven. De thans naar Gothen burg overgebrachte kopie beslaat ongeveer een-dertigste deel van het origineel, dat voor het grootste gedeelte verloren is gegaan. Gothenburg heeft in ruil voor deze aanwinst o.a. het kleinste boek ter wereld, dat het „Onze Va der" in verschillende talen bevat, naar China gezonden. Men wist in Zweden dat de Chinese collega's dit boekje erg graag in hun verza meling wilden hebben. Daarom was men zeer verwonderd toen het weer bij afzender terug kwam. Het bleek dat de Chinese douane het boek niet had laten passeren. Later bood een Chinese afvaardiging die Zweden bezocht aan de curiositeit mee terug over de grens te nemen. Openbare kennisgeving In verband met de te voeren rat- tenverdelgingsaktie van 15 t/m 20 januari a.s., verzoeken burgemees ter en wethouders van Zierikzee ter gemeente-secretarie aanmelding te willen doen van de plaatsen waar men ratten heeft waarge nomen. De aanmeldingen dienen vóór 15 januari a.s. te geschieden. Zierikzee, 8 januari 1962. Burgemeester en wethouders van Zierikzee: F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Inlichtingen uit het kiezersregister De burgemeester van Zierikzee brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlich tingen uit het kiezersregister kun nen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een an der daarin al dan niet of niet be hoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D 6 der kieswet is een ieder bevoegd schrif telijk aan burgemeester en wet houders verbetering van het kie zersregister te vragen. Zierikzee, 8 jaunari 1962. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJ CKMEESTER. Feuilleton 36 Enfin ,het was nu nacht, veel zou hij niet kunnen uitvoeren. Eerst maar naar het politiebureau en dan naar huis, slapen. De nieu we dag bracht 'hem wellicht dich ter bij de oplossing van het raad sel. De volgende morgen belde hij de pólitie in Hengelo op, om te in- forrperen of de verpleegster daar de nacht had doorgebracht in een hotel. Maar het antwoord was ont kennend, hetgeen Gert al half ver wacht had. Ze zou daar wel een adres hebben, waar ze vertoefd had. Misschien zat haar vader daar wel. Die dag kreeg Gert een ander karweitje, waarmee hij enkele uren druk was. Toen hij daarmee gereed kwam, keek hij op zijn horloge en besloot eerst te gaan eten. Daarna zou hij maar eens naar de stad gaan in de hoop, dat hij onderweg een goed idee kreeg. Volgens zijn theorie moest het meisje nu in de loop van de mid dag of vooravond teruggekomen zijn, want om negen uur moest ze in de nachtdienst. Dat was hij al teweten gekomen. Met de portier was hij intussen goede maatjes ge worden en deze zou hem per tele foon het tijdstip van de terug komst van zuster van der Haas melden. Om zeven uur was hij nog even op het bureau, maar de dienstdoende agent zei, dat er niet gebeld was uit het ziekenhuis. Gert belde de portier op, maar deze ver door Frank van Falckenoort zekerde hem, dat zuster van der Haas nog niet gearriveerd was. Gert legde de hoorn op de haak en begon 'het een beetje benauwd te krijgen. Zou hij verkeerd gegokt hebben? Zou ze definitief wegblij ven? Needat verwachtte hij toch niet. Hoewelvrouwen, die in het nauw begonnen te geraken, konden soms gekke dingen doen. Dingen, die misschien helemaal niet in de lijn lagen van de theorie die hij over de verdwijning van Van der Haas had opgezet. Hij be sloot zijn tochtje naar Enschede uit te stellen en op het bureau af te wachten, tot hij het telefoontje kreeg. Maar de klok draaide door en nog steeds bleef de telefoon zwijgen. En toen de torenklok bui ten negen slagen liet horen, belde Gert opnieuw het ziekenhuis op. Nee, de zuster was er nog' steeds niet. De directrice had ook al ge- informeerd en de hoofdzuster eveneens. Vervelend, want nu moest een reserve-zuster plotseling invallen voor de nachtdienst. Gert legde de hoorn neer en dacht na. Het begon er steeds meer op te lijken, dat zuster Van dei- Haas van plan was om het voor beeld van haar vader te volgen. Doch aan de andere kant.... dat zou al te doorzichtig zijn. Dan kon zuster Van der Haas wel begrij pen, dat ze daarmede de politie een aanwijzing gaf over de verdwijning van haar vader. Namelijk, dat ze naar hem toe zou zijn gegaan. Wat dan inhield, dat zuster Van der Haas het adres van haar vader kende! Juistzuster Van der Haas was gisteravond hals over kop naar haar vader gegaan om hem te waarschuwen, dat de politie hem min of meer op 't spoor was. En als dit inderdaad klopte, dan zou de zuster terugkeren. Nauwelijks was hij tot deze con clusie gekomen, of de telefoon ging. Gert schrok op en greep de microfoon. „Gemeentepolitie Dor ringen. Met Hoolwerf". De portier hier. Meneer Hool werf, ze is er. Zo juist in vliegende vaart gearriveerd met een taxi. Ze had onderweg vertraging gehad en de aansluitende bus gemist. Dat zei ze. Enfin, de directrice heeft er genoegen mee genomen. Ze is zich nu aan 't verkleden. Moet U nog meer weten?" „Weet je ook, waar die taxi van daan kwam?" Nee, maar in ieder geval niet hier uit het dorp" „Bedankt". „Geen dank, meneer". Gert keek even rond, liep toen naar buiten en stapte in de auto. Binnen een minuut was hij bij het ziekenhuis, maar daar was al geen auto meer te bekennen. Al thans geen huurauto. Als ze uit Enschede met een taxi gekomen is dan haal ik die wagen nog wel in, dacht Gert. Hij draaide naar de Rijksweg en buiten het 'dorp trap te hij de gaspedaal in. Na een kwartier haalde hij een geblokte auto in en Gert passeerde de taxi een flink eind en stopte toen. Hij stapte uit en zwaaide met een rode zaklantaarn. De wagen stopte en de chauffeur stak zijn hoofd bui ten het raam. Hij keek de man wantrouwend aan. „Is er wat?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3